Debilní záchranářská ulička z pohledu motorky - zpět na článek

Počet komentářů: 34

Přidat komentář
 1. Možná jsem naivní, ale čekal bych, že dispečinky IZS budou mít aktuální dopravní informace, když je poskytuje motoristům i pitomý rádio.

 2. Od sjezdu 18 na sjezd 22 je dálnice bez poplatku.

  1. zatím – jednak to bylo bez poplatku mnohem delší, pokud se nemýlím (nebylo to náhodou až k Pze?), a druhak by to nejradši chtěli zrušit úplně a těch pár tisíc lidí vojebat vo známky, protože přece tu černou díru co se zove stádní rozpočet je potřeba plnit, žejo

 3. Autor je ukázkový příklad proč lidi nesnáší motorkáře.

  „Oslepující záblesky vám znemožňují vidět, tak prostě otočíte heftem a doufáte, že se vrátíte domů.“ – Když na cestu nevidím, tak prostě uberu. Přidat a doufat že to vyjde udělá jen bezmozek.

  „Pro aktivní bezpečnost musíte jet o něco rychleji než většina účastníků provozu pro kontrolu situace.“ – Tohle je blbost z principu. Když neustále někoho dojíždím, tak neustále netuším jak se ten nový řidič zachová. Pro bezpečnost je naopak lepší jet v koloně a tedy chovat se stejně jako okolí.

  „Bohužel rychlosti nad 170 km/h už se nedají vydržet nekonečně dlouhou dobu“ – To nepůjde ani v Německu a i nás držet nějak déle rychlost nad 170km/h je o hubu z více důvodů (provoz, pokuty).

  „150 km/h na jedničku a 120 dB.“ – Názorná ukázka že autor je hovado zbytečně obtěžující okolí.

  „Proto nelze jet sebevražedně 70, ale jedete třeba 40 a opisujete takovou sinusovku zleva doprava, abyste drželi střed mezi auty.“ – Pokud ta kolona stojí, tak jí projíždět 40 je na hranici bezpečného průjezdu aby člověk stačil reagovat. Pokud ta kolona jede např. 30, tak je zas blbost jí projíždět 40 a riskovat kolizi když už skoro žádný čas neušetřím.
  „Když se auta pohybují, mají tendenci hledat vakantní místa a intersticiálovat z jednoho pruhu do druhého a vetknout se do neexistující mezery.“ – A proto mám osobní pravidlo, že když kolona jede alespoň 20-30, tak už jí neprojíždím. Nestojí to za to. Když kolona stojí, nebo skoro stojí, tak projíždím opatrně připravený na brzdách.

  1. „Pro aktivní bezpečnost“ — to je klasika; běžně se musí nosit nůž či bouchačka, protože při cestě z knihovny ve dvě v noci byste mohli být útočníkem obklíčeni a vmanévrováni do slepé uličky. Kdyby náhodou nešel, je možné na něj v uličce počkat. Ale pak už je to v kýblu, a už samozřejmě neexistuje jiný způsob záchrany, než někoho pobodat!

   –>jedu jako největší piča (krom toho na jedničku), protože je to tak bezpečnější!

  2. S tebou musí být zábava v diskuzi na dfensu, bereš takto doslova každý článek zde?

 4. No já bych si zde jen odložil, ať autor nepřehání: že „předměstí Bombaje“ je pořád o trochu dál, než situace u nás. Před pár lety jsem se měl šanci tam podívat a i být vezen autem, a nedokážu si představit, že bych kdekoliv v Bombaji řídil osobně (ostatně to platí pro libovolné město v Indii). Při cestě po dálnici „na předměstí“ jsem na 200km úseku, který jsme jeli 4 hodiny, viděl 2 smrťáky. A ty 4 hodiny to nebylo kvůli provozu, který byl slabý a srovnatelný s nedělní D1 u nás, ale kvůli kvalitě povrchu a trasování dálnice.
  V porovnání s LA a New Yorkem (kde jsem řídil), a Moskvou (kde jsem hodně najezdil taxíkama) – a která je sice šílená, ale pořád bych si tam dokázal představit řídit osobně – je Mumbai úplně jiný level.
  A ranní zácpy ve větších (počtem obyvatel srovnatelných s ČR) i menších městech typu Bangalore, Hyderabad, Pune jsou nepředstavitelné.

 5. Zajímavé. Takže autor při své jízdě prakticky nepřetržitě porušuje předpisy ohledně jízdy v pruzích a předjíždění, sám je v tom provozu co popisuje nejvíce nepředvídatelný element, ale celý jeho článek je vlastně jen o tom, že všech těch několik tisíc řidičů co napočítal jsou všichni idioti, protože pro něj nejsou dostatečně předvídatelní, aby je mohl všechny jak mávnutím kouzelného proutku nechat kdesi v dálce za zády.

  Jeho představa ideálního světa je asi taková, že všechna auta stojí ve dvou řadách ve dvou pruzích, nikde žádné auto nevyčuhuje, z žádného auta nic nevyčuhuje, nikdo se nemotá okolo, nikdo nepřejíždí z pruhu do pruhu a on tu kolonu vzniklým koridorem mezi pruhy prostřelí v rychlosti 150km/h, aniž by musel cokoliv hlídat.

  Protože silnice je tam pro něho a tyhle paka mu jen brání „otočit heftem“. Ty tisíce aut vokolo mu brání v jeho právu hladce projet bez zastavení, které k motorce přirozeně patří.

  S autorem souhlasím snad jen v jeho větě, „že prakticky cokoli, co se stane bude jednoduše vaše vina“.

 6. Co znam par motorkaru ve svem okoli, jsou to normalni lidi.

  Zato autor je ukazkovy dement.
  Dement, co je tak tupej, ze jede na zbytecnou cestu typu joyride pricpavat cestu lidem, co jedou z/do prace, s deckama do skolky.
  Dement, co je tak tupej, ze ma problemy se stridanim svetla a stinu.
  Dement, co je tak tupej, ze vytaci svuj vehikl pro bezmozky na 120dB, aby sral lidi okolo.
  Dement, co je tak tupej, ze ani neumi pustit Waze a dalece se vyhnout zacpe, anzto ten dement jede odnikud nikam, coz mistni lidi vezouci decka do ze svyho domu do skolky nemuzou.

  Fontana tuposti.

  Popravde, co motorky velice relativne k platum slevnily, si to muze poridit kazdy delnik ze skladu Kauflandu a taky to tak vypada.
  Kdejaky frustrat je unesen pomerem vaha/vykon a tech 120dB deravejch vyfuku, no labuzo.

  Popravde, motorky vystridaly kola na pozici silnicnich vsi. Kola se prestehovaly na cyklostezky, motorky osazene bezmozky prebraly metu.
  Asi nejlepsiho bezmozka jsem potkal na jizni Spojce ve zuzeni, kde byl jden pruh normalni a levy zuzeny, nasral se mezi me v aute a dodavku typu Iveco Daily. Jel jsem tak, ze moje zrcatko bylo NAD odelovacima znackama s cervenobilymi pruhy, abych tomu debilovi zachranil zivot. I chlapek v Ivecu se snazil, at ten blbec prezije. Vim, ze to za to nestalo, ale veru se mi nechtelo trcet pri cekani na benga a pri smyvani rozprskleho mozku po ceste. I kdyz v tom pripade spis rozsypane slamy.

  1. 95 % lidí na motorce jede zbytečnou trasu. Bohužel v republice je jen několik okruhů a všechny jsou dražší než jet po silnici.

   1. Joyride odnikud nikam ma tu vlastnost, ze si muzu libovolne zvolit trasu.
    A pokud nekdo se porad cpe do ucpaneho Berouna, kdy notabene vi, ze je to tam ucpane, prostou dedukci zjistime, ze je to debil.
    Prostym podledem na mapu vidno, ze okolo Berouna je cest dost a da se bez problemu objet.

   2. Jo okruhy… Úplně k hovnu. Určitě je moje představa o ideálnim výletě na motorce že budu kroužit celej den po okruhu. To toho uvidim, to toho navštívim. Nasrat na okruhy. Na celodenní tůru taky nevyrazíš po zahradě.

    1. myslím, že okruhy jsou pro ten typ, který dojede na benzinku někde u Dubé, Buchláků, Červenohorského sedla a podobně a pak jezdí těch pár km furt tam a zpátky a honí časy. Asi trénink na TT. :D
     Ale abych nehejtil, taky, když už na té Dubé jsem tak si ji dám třeba 2x :D a pak pokračuju někam dál na výlet :D Ale okruh je na tohle prostě lepší. Možná jsem srab (respektive chci přežít) takže na okruhu si prostě dovolím víc než v provozu a tim si to i víc užiju.

     1. No jo. Každý to ma inak.
      Sused jazdí hobby závody superbike-ov. A má aj supermotarda. Ale všetko sú to mašiny bez registračných značiek. On do premávky vyráža len na aute.
      Ja zase jazdím na mašine len v premávke a na asfaltovom okruhu som v živote nebol. A ani ma to nejak naláka.

      1. Jezdim cestovní enduro na chlupatých gumách. Ocenil bych nějakej enduro okruh. Ne motokros. Prostě něco jako vojenskej újezd kde by se dalo kegál namotat x kilometrů po nezpevněných cestách. Občas brod a nějakej výjezd. Takhle se pohybuju na hranici zákiba po polních a kesních cestách. Bohužel se na nich stáke častěji objevujou zákazy vjezdu takže pár legalních enduro trailů po republice bych (nejen já) uvítal.

       1. *zákona

 7. Tady se sejde hejtu na piloty silničních motorek, přitom je ten článek o debilch v autech :)

  1. Ale to neni hejt na motorkare.
   To je hejt na idioty.

   A popravde mezi mymi znamymi, co jezdej na masinach, zadny takovy idiot neni.

  2. ten článek je spíš popis celkem normálního stavu od debila za řidítky.
   Auto nadává na lidi co ve stojícím autě dají nohu z okna nebo koukají do mobilu. Vadí mu, že někteří lidé mají problém se správným řazením do pruhů ale sám veškerá pravidla ohledně toho ignoruje. To je takové, hloupé ale v dnešní době celkem normální…

 8. Drahý autore, než začneš soudit nějaké řešení jako debilní a začneš navrhovat řešení dle tebe „lepší“ dej si tu práci a zamysli se nad tím, jaké to přinese důsledky. Jestli toho jsi schopný. Takhle jsi jen ukázal, že jsi jen další křikloun co sežral šalamounovo hovno a má potřebu po tom co jednou viděl problém všude cpát svoje moudra i když to jsou neskutečné sračky. Ono to dokazuje i to, jakým způsobem se stavíš k jízdě na motorce po silnici na kterou nevidíš. Prostě otočíš heftem a když to vyjde tak si připadáš jako MM a když to nevyjde, tak za to budou moc silničáři a nebo kdokoli jinej kdo Tě zrovna napadne.

  A teď k záchranářské uličce a Tvým geniálním řešením.
  Řešení, že sanitka se má k nehodě dostat odstavným pruhem v protisměru a ještě by měla jet bez majáků. Tohle fakt myslíš vážně? Uvědomuješ si, že ten odstavný pruh není všude volnej a někde je místo něj třeba připojovací pruh (nejen z nájezdu ale z odpočívky nebo benzinky), když k něčemu takovému sanitka dojede tak má udělat co? Přeskočit to?
  Uvědomuješ si, že ta sanitka pojede v tom odstavném pruhu třeba 60 a proti po dálnici proti ní 2 auta co se zrovna předjíždí jedno 130 druhé 150. Nebo dva předjíždějící se kamiony. Jestli umíš alespoň trochu přemýšlet už Ti musí docházet, že jsi navrhl neskutečnou píčovinu a to jsem se ještě nedostal k tomu jak by ta sanitka vlastně na tu dálnici měla najet. Sjezdem v protisměru, kdy ty sjezdy jsou často docela ostré zatáčky? To asi ne. Takže nájezdem ve směru a pak co? Otáčet se tam? Totální hovadina co?

  Takže by mohla sanitka jet k nehodě odstavným pruhem, jen ten odstavný pruh nemusí být volný, může tam stát auto. Na některých dálnicích ho třeba zužuje sloup mostní konstrukce. dálnice nejsou jen rovina ale občas jsou i do zatáčky a ta překážka může být za ní. A hlavně, i kdyby vše ostatní bylo zanedbatelné. Ne všechny 2 a více proudé komunikace mají odstavný pruh, kterým lze projet. A když sám vidíš, že někteří řidiči mají problém s tím jedním univerzálním pravidlem, jak by to asi vypadalo, kdyby museli přemýšlet nad tím, jestli teď platí pravidlo A nebo B? A ještě zkoumat mapu jestli náhodou ta kolona nevede do místa kde se situace mění.

  Léta praxe a dat jasně ukazují, že nejlepší ulička je ta co se používá teď. Většina řidičů ji zvládá v pohodě a u každého řešení se najdou tupci, kteří to nezvládají. Že ty máš na motorce problém, že tou uličkou nemůžeš jet jako hovado, protože musíš sledovat chování aut kolem sebe a neumíš ho vždy předvídat. No ty vole, to snad musíš i když v koloně nejedeš, to je základ pro přežití na motorce. Říká se tomu mimo jiné přizpůsobení jízdy okolním podmínkám. Ale chápu, že pro někoho kdo jezdí na slepo po silnici o které ví, že není v topu je to něco nezvladatelného. Ale to je drahý autore tvůj problém a měl bys sis ho vyřešit sám. Ne vymýšlet nesmysly, které by i pro Tebe samotného byly opravdu velmi nebezpečné.
  Nevím jak dlouho jezdíš, kolik máš najeto a na jakých strojích ale píšeš v článku o nové litrové motorce. Tak si tu motorku užívej dlouho a začni zase za těma řidítkama přemýšlet ať Ti tu radost z nového stroje nezkazí v lepším případě jen delší pobyt v nemocnici.

  1. Chtěl bych být ím navrhovatelem, když přišel před všechny a prohlásil, že průjezd záchranky bude závislý na uhnutí 1000 aut. Musel sklidit obrovský potlesk.

   1. možná tě to překvapí ale pokud mám projet kolonou tak ano, průjezd bude závislý na tom, že mi ty auta nějak uhnou v ideálním případě ještě dřív než tam ta sanitka (a i to se už dost řidičů naučilo) vůbec bude potřebovat projet. Nebo nějak nechápu smysl toho komentáře.

  2. mají jezdit normálně odstavným ve směru, fungovalo to 20 let přetím, najednou to fungovat nebude, jo? v tom vodstavným nemá kdo co jenom tak parkovat a skutečně bude jednodušší toho jednoho parkálistu objet, než projíždět to harakiri co se děje u sjezdů

   jinak by v prvé řadě měli zkurvenci na ŘSD řešit právě tydle obskurní špunty na dálničních kříženích, kde mělo být dávno třeba 4-5 pruhů, ale dyž je pro ty kundy největší prioritou rozkrádat rozpočty, tak se nikdy nic nehne

 9. to se nedá číst

  1. Nedá. A ani to nemá cenu zkoušet. Je to prostě jen chaotické blábolení někoho, kdo se potřebuje vypsat z nasrání na naprosto běžnou situaci a neumí psát delší texty.

   Ale těší mě, že na “předjíždění” pravým se divá stejně jako já – tedy dokud jedu do 130 km/h, není to předjíždění, ale jedu ve svém pruhu a předpisy porušuje ten v levém, protože v levém nemá co dělat, přičemž není možné po mně chtít, abych taky blokoval provoz bezdůvodně pomalou jízdou.

Napsat komentář

D-FENS © 2017