Darovanému dělu na kříže nehleď - zpět na článek

Počet komentářů: 1 586

 1. zdravím,
  pro mně je nejzajímavější ten fenomén, že Sovjetski sajuz je náš přítel nejvěrnější, kterého z celého srdce a ekonomiky podporujeme, tedá no, ne zcela uplně celý ten Sajuz, ale podstatný kus v ojropě

 2. https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/zvaci-dopisy-kapek-bilak-srpen-68-1968.A150817_113118_vojenstvi_kuz

  Tady je krom jiného vysvětleno, proč si to hodil jen Kapek a ostatní dožili v klidu.
  Zvláště Kolder, to byla podobná kurva jako Šalgovič, co měl svého času na povel vnitřní rozvědku StB, tenkrát označovanou jako X. správa FMV. To byli obzvlášť velké kurvy a taky tupci – oproti lidem třeba z II. správy, co dělali vnější špionáže a podobný věci.
  A taky je zajímavý, že ten článek iDěsu, resp. Technetu, nešel najít googlem. Možná mám nějakou správně nakaženou verzi, co já vím..

  1. pro servisdok,,,bych připomněl, že hlavními protagonisty vojenského řešení příklonu československa k západu bylo polsko a ukrajina,

   1. Ukrajinci a Poláci se tady podle pamětníků chovali jako největší dobytek.

    1. no invazi v 68 zpaktovali převážně oni,

     1. Pšonky nikdy nevynechaji příležitost na pokus ukrást kus území, když se to u sousedů mele. Proto taky s pobavením sleduju, jak “pomáhaji” ukrajincům. Určitě už se malujou, jak si překreší mapu.

      1. až si polocy vezmou zpátky lvov, tak by mně zajímal postoj dědiců velkoněmecka, asi zas budou hranice s říší někde za Ostravou u Glivic, nepochybuji, že rakušani si vezmou svou Halič

       1. @jungvoj
        myslím, že podceňujete armádu svých soukmenovců!
        Až bude Lvov polský, bude i Ostrawica granica a o Breslau, Gleiwitz, Posen a Stettin bych se nebál…

        1. Dachaumajster, tedá Dachsmeister,,,,jestli podle jména usuzujete na národnost, pak vaše Prajska národnost se nezapře, tož vaši předkové na Bautyku společně s Rusy ohlodávali surové rybičky a pak rukou nerozdílnou trénovali mordy tu v anglicku , tu na moravě , aby ste dostali u Grunwaldu po prdeli, vaše ubohost v pokusech urazit zde přítomné, je prostě typicky uber-mužská,

         1. Prajská, to je nějaký Hlučin atd ne? Tam do dneška zalévaji zahrádky olejem, aby jim nezrezivěly ty zakopané kulomety a pistole po dědečcích, co byli ve Wehmachtu.

          1. Měl jsem na průmce spolužáka z prajské, dědina blízko Hlučína. Zvláštní kluk a až byl cinknutý, tak to z něj všecko lezlo. Tata u Wehrmachtu, mama Němka, ve svazu německých dívek, nebo jak se to jmenovalo.
           Občas jsme od něj docela lacino kupovali bony, protože tata dostával z NSR válečný důchod, který do ČSSR přicházel sice ve valutách, ale oni fasovali bony, docela dost na tu dobu. Ostatně, jako spousta jiných prajzáků, kteří sloužili u pravidelné německé armády.
           Říkalo se o nich taky, že jsou strašní lakomci a že mají k Československu nějaký pokřivený vztah, ale myslím, že to nebyla pravda. Aspoň tedy ne podle toho, co nám spolužák všechno vyprávěl – a že to bylo sakra zajímavé. Spousta chlapů z prajské prostě narukovat do Wehrmachtu musela a pokud on věděl, tak nikdo z prajské nebyl v SS a nebyl ani členem NSDAP – nebo se to aspoň nevědělo.
           Prostě řadoví vojcli Wehrmachtu, co to bohudík přežili – někteří prý v dost zbídačeném stavu, protože ke konci války už to drhlo i s lazarety a celým týlem. Spousta z nich ale to štěstí, přežít to, neměla.

          2. Sudetaci byli napul Untermenschen a tim padem Kanonenfutter podobne, jako ted Vovka posila na UA jakesi stepni kozaky. Pro Sudetaky to bylo preqapko, protoze se domahali Anslusu, aby si sahli na Marku a nemecke socjistoty a pote byli prvni, kdo frcel na frontu.

         2. @jungvoj
          nepocházejí oni z rodiny co měla statek už v 16. století na území Těšinska?
          Tak se za to nestydějí, já se taky za svou slezskou národnost nestydím.

       2. Vymírající Německo rozhodně nebude chtít své jedináčky spálit v nějaké nesmyslné válce. I tak mají na Východě dost měst či vesnic, které by bylo možné znovu kolonizovat, ale nikomu se do toho nechce.

        1. Fakt je, ze v nekterych vesnicich, kde jsou imigrantske tabory, je pry docela tesno. Aspon teda mistni to tvrdi, i kdyz v Bundestagu jsou opacneho nazoru.

         1. Hehe, živoucí společnost zase v akci:
          https://cnn.iprima.cz/do-bitky-na-berlinskem-koupalisti-se-zapojilo-20-vyrostku-ochranka-stoji-majitele-statisice-353166
          Hlavně, že má říšský kancléř péči o východní stepi.

        2. Víš kulový, co se jim líhne v jejich palicích.Detailně to samo nezná nikdo, ale mně stačí co vím z historie a taky z archeologie.Konkrétně u nás doba Římská a Germánská.Keltové vyšuměli a germánci zavedli svojí kulturu.Například se přestal používat hrnčířský kruh.Tím nechci říct, že jsou zaostalí.Jen si dělaj vše pilně po svým a nově.Nadřazenost je v nich.Takže pokud půjdou do záhuby, na nikoho ohledy brát nebudou.Souhlasím s autory Jitra kouzelníků, že ještě před výkvětem druhé velké války v Německu v podstatě vznikla nová civilizace uprostřed evropy, která chtěla ovládnout svět.

         1. Nemci samozrejme maji socialni citeni, ne, ze ne. Ale Ordnung ma vetsi prioritu.

          1. Řekl bych to jinak.
           Sociální cítění Němci samozřejmě mají, ale musí se naplánovat, zprocesovat, řídit a vyhodnotit účinnost.

          2. Co dostali na prdel, tak maj ordnung o židů.Mám ten dojem, že si můžou od války dělat“co se jim zlíbí“.Ruku na srdce:Je v Evropě jinej národ s mentalitou Japonců?

          3. Ale Němci mají k mentalitě Japonců kurevsky daleko.
           Kdyby neměli, tak by je Japonci v sedmdesátkách takhle nezválcovali, starý Grundig nemusel v kanceláři řvát „Zasraní Japonci!“, rvát si vlasy nad lacinou a přitom kvalitní konkurencí a dneska by se furt neobracel v hrobě z toho, co se pod jeho příjmením prodává za šrot.

          4. Jemnou technikou Nemci na Japiky davno nemaji. Doba Zeisse a Grundiga je pfutsch. Dneska kdyz clovek dostane do ruky japonskou elektroniku, tak nejen, ze se nemuze poradne inspirovat, protoze u nekterych veci ani poradne netusi, proc a jak to funguje, ale nemuze to ani tupe obslehnout, protoze nektere cipy a polovodice vubec nemaji evropsky ekvivalent a datasheet je jen v japonstine. Kurvy jedny sikmooke.

          5. Ale tak je to se vším. Evropští výrobci motorek se taky dřív japoncům vysmívali a mysleli, že to maji nafurt. No, neměli. Dneska se japonský motorky prodávají jako housky na krámě, protože jsou levnější a spolehlivější. A řada těch bývalých posměváčků už neexistuje a nebo žije jenom proto, že je reinkarnoval nějaký investor z Indie nebo Číny.

          6. Ohledně těch evropských výrobců to tak úplně neplatí a výrobci jako KTM, BMW, Moto Guzzi, Ducati nebo Aprilia by asi nesouhlasili. Japonci měli destruktivní vliv hlavně na britské značky. Ostatně, stejně tak se dneska vysmívají Japonci Číňanům a Indům, no, uvidíme za pár let.

          7. Děkuji

     2. Ulbricht a Ustinov byli Poláci, nebo Ukrajinci?

  1. No jasně. Strejček Sam to sám navrhovat nechce, aby nebyl za toho ošklivýho, tak luskne orstem a vděčná čubička to tam vyštěká sama.

  2. Na tý fotce se tváří jak Dolores Umbridgeová :-)

  3. Pockej, a je to jisty? Ja jen ze jestli jo, budu nejstastnejsi clovek na svete!!! Uz aby tu byly!!!

   1. Jo, tomu věřím. :-P

 3. Protěž nebo Edelweiss mi byla lhostejná tehdy i teď, hysterii novinářů kvůli „nazi“ symbolům jsem nechápal nikdy.

  Co úplně chápu, je odpor Ukrajinců k Rusku, někdejší i dnešní, a zpětným pohledem i to, proč pro ně předválečné Rusko coby expanzivní SSSR bylo větší, horší a brutálnější diktaturou než Německo, které do značné míry vnímali coby osvoboditele. Dtto Pobaltí. Chápu, že pro dnešní krasoduchy a suchoprdy je obtížné to pochopit, ale za jistých okolností se nepřítel nepřítele stává přítelem, bez velkého ohledu na to, jaký je to hajzlík.

  Ostatně i to je jeden z mých čistě osobních důvodů pro podporu Ukrajiny. :-)

  A ano, narozdíl od většiny zdejší squadry tu chci F22 (či alespoň F35) i deponované A-bomby. Už si nemyslím, že by mohla v ČR vzniknout libertariánská monarchie :-) a existence coby hodně spřátelený stát s USA je druhou nejlepší možnou cestou.

  1. Mno, a trebas uz jen ten cilenej hladomor, kdy umrely miliny Ukrajincu, za |Stalina, by ti jako duvod nestacil?
   Ja byt Ukrajinec, tak bohate…

   1. Stalin vybíjel obyvatelstvo bez ohledu na národnostní nebo etnický původ, maximálně Gruzínce trochu šetřil. Ale jinak mám dojem, že se vlamuješ do otevřených dveří.

    1. jezis sorry, cetl jsem to v takove rychlosti, ze jsem spatne precetl nejake slovo…sorry sorry :-) Takze vubec nejsme vepri, super :-))

   2. Lojza:
    Na to ser a buduj!

   3. Cílenej? Jo, ale na celý Rusko. :-P

  2. V čem jedeš? To musí být matroš!
   Anebo se v hilfešůle neučí nic o tom, jak v Německu pečlivě vybrali chorobně ambiciózního zhrzeného syfilitika ve vyhnanství. Trošku ho světonázorově radikalizovali, posadili s pomocníky na vlak s několika hitláky naloženými penězi, drahými kovy a kameny, a zaplatili jednosměrnou jízdenku na východ?
   Možná jednou pochopíš, že Světová válka stále probíhá a dosud neskončila. Velmoci z ní vzešlé usilují o novou humánnější (ekonomickou) kolonizaci slabých, budují svoje nová impéria. Mocnosti, které ztratili svoji pozici, také nejsou spokojené se světovým pořádkem a intrikují, když nemají dostatek sil.
   Kontinuální válka má jen různé fáze, studené občasného klidu zbraní, kdy pracují politické a ekonomické struktury, oživované horkými lokálními ideologickými a rasovými vražděními, občas s genocidní intenzitou. Jeden konflikt měl světový rozsah, ale s jeho výsledkem také není spokojenost. Jedni soudí, že si zasloužili větší moc a zisk, jiní že byli příliš démonizováni a nesparvedlivě potrestáni.
   Užitečným idiotům je vtloukáno, že je to jako dětská hra na lupiče a policajty, že se musí identifikovat s jednou z diaspor a táhnout s ní za jeden provaz. V případě požadavku zabíjet a ničit. Volnomyšlenkáři jsou vytlačováni mimo veřejný prostor, v případě většího vlivu až do ilegality.
   Sice brutálně zjednodušené, prvopočátek lze hledat již mnohem dříve, ale podstata problému.
   Stvořitel tak mentalitu živých organismů nastavil. Jedni jsou potravou druhých. To ostatní je jen kouřová clona.
   Výborně to vyjádřil klasik v Černých baronech ústy JUDr Macháčka:
   „Tak ty hovado a teď bych tě moh zastřelit tvou vlastní zbraní!“
   „Ale nemoh! Není nabitá. Nekalý živly totiž munici nefasujou.“
   „Co kdyby tě přepad diverzant, nebo imperialistickej hrdlořez?“
   „My bysme se už nějak domluvili, žádnej strach…“

   1. Když se nad tím zamyslíš, zjistíš, že si neodporujeme. Je potřeba stát na straně kolonizátorů a nikoli kolonizovaných. Volnomyšlenkářství (libertarianismus např.) je fajn, ale v horizontu lidského života neprosaditelné.

    Západ býval (a dodnes zčásti je) nejpřitažlivější kulturou, kam směřuje většina imigračních toků a lidé zvenku proto, aby zde mohli žít, jsou ochotni leccos obětovat. Takhle měkká síla může taky hrát roli.
    Jen se nebát a hlavně se neposrat. Dnes před Ruskem.

    1. seš vůl jak anděl ty kůltůro

     1. Děkujeme za inteligentní a formálně vybroušenou reakci a posíláme klíčenku.

    2. Tim, ze polezes kolonizatorovi do prdele, se ti tak akorat muze stat, ze budes nejblizsi v jeho dosahu, az se rozhodne nekoho sesmelcovat. Amici (Nemci, Frantici, Anglicane,…) si nevazi toho, kdo jim leze do riti. Naoko si s tebou poklepou rukou, ale ve skutecnosti tebou pohrdaji.

     1. Lezením do prdele se dosáhne nějakých drobků ze stolu. Ale myslím že to nestojí za to. Stejně má lezec hlavu od hoven.

     2. Mezi nenávistí a vlezdoprdelstvím existuje i obyčejná přátelská spolupráce.

    3. 2 Dissenter 5.6.2023 v 21:03 Netřeba se posírat, když seš v něčí prdeli, seš automaticky vod hoven.

  3. Problem trosku je, ze USA nemaji pratele.

   1. To je samozřejmě anti-ami blbost.

 4. Tentokrát nelze než zvolat:“bravo, pane domácí!“
  Úderné provětrání toho ideologického a (ne)ziskovkářského bojiště o moc a vliv nad společností.

  Hlavně, aby se, nedejbože, nemuseli hňupové živit nějakou namáhavou a soustavnou užitečnou aktivitou na vlastní zodpovědnost a rizika. Vydatné hřejivé státní cecky a korupční penízky od rádobyspojeneckých cizích velmocí cestou řídících důstojníků jsou tak snadno získatlné, tak cool!

  Plnit veřejnou poptávku na volném trhu si žádá úsilí, fortel, soustavnost, dostatečné přírodovědné vzdělání a kompetence, dostatečnou mentální výbavu. Současně nese rizika osobní odpovědnosti za důsledky šlendriánu, neschopnosti a chybných rozhodnutí až na hranici existenčního ohrožení.
  To pro inkluzivně humanitní vymaštěnce bez jakýchkoliv v životě uplatnitelných kompetencí vůbec není cool!

  1. Podceňujete fakt, že dezoláti a příživníci sociálních dávek mají obří průnik, stejně jako proamericky (protirusky a proukrajinsky) orientovaná střední a vyšší střední třída s úspěšnými na volném trhu.
   Hlavním motivem volání dezolátů není obdiv k Rusku, které potírá humanitní vymaštěnce, inkluzi a buzíky, ale konkurence v boji o daňové příjmy. Čím ve zde bude Ukrajinců a čím více peněz bude vystříleno proti Rusku, tím méně na ně zbyde nekvalifikovaných míst a sociálních dávek.

   1. Volném trhu? Co má dnešní EU ekonomika společného s volným trhem? A spousta těch tzv. úspěšných jsou privatizační zbohatlíci, restituenti, šťastní dědicové či těžitelé renty. Ti si své často veřejné peníze dovedou pohlídat, a i kdyby se na válku v Rusku poslalo 2x víc, na ně vždy zbyde.

    1. Dost. Zákonitosti volného trhu platí i tehdy, je-li 45% zisku obíráno státem a aby se to alespoň zčásti kompenzovalo, je třeba využívat dotační programy. Jistě by volný trh fungoval lépe (pro producenty i zákazníky) bez nich, ale stav je dán. Nakonec i „těžba renty“, ať už tím oba míníme cokoliv, se řídí v podstatě tržními zákonitostmi.

     1. Takže nakonec je to jen rvačka o zdroje? Homo homini lupus? Proč je tedy jeden aristokrat a druhý dezolát?

      1. Ono to někdy bylo něco jiného? :-)

       Dezolát (neboli socka) je obvykle hlupák, který je odkázán na milodary a postupuje ve smyslu r strategie – dav, množství. K strategie je zase cíl aristokratů (duševních i rodových). Trochu problém demokracie je zdánlivé zvýhodnění r stratégů, které se maskuje všelijak, třeba právě zvládáním médií nebo tím vysokým zdaněním (oblíbený požadavek r stratégů) + možností zase část oklikou vrátit skrze dotace.

       1. Napriklad na milodary statu je odkazana drtiva vetsina neziskovek a rozhodne si nemyslim, ze jsou v nich socky. Ba naopak, tito lide jsou velmi chytri a vychcani (chytrost nezamenovat s moudrosti, prosim). Dle tveho cleneni se pak tedy jedna o socky.

        1. Jak teda definuješ socku? Pro mě klidně může bejt socka někdo, koho popisuješ. I když jezdí medvědem. Je to morální socka.

         1. Akorát že ta „morální socka“ bude patrně stejně jako Dissenter nebo Vy opovrhovat „dezoláty“.

          1. Proč bych měl někým opovrhovat? Nemám dojem, že to mám v rejstříku činností.

         2. Socka imho vzniklo ze ‚socialni pripad’, ergo socialne nedostatecny clovek. To s Merglem tak nejak nejde dokupy. I ti Cigosi spis mivali Zizuliky a v Merglech jezdili ti, co se zrovna za socky prohlasit nedali.

          Delat z toho pak dalsi derivaty typu ‚moralni socka‘ je sice mozne, ale takovych si kazdy naseka dvanact do tuctu.

        2. Největší neziskovkou placenou státem je fotbal. :-) Jinak znám neziskovky užitečné i škodlivé, sponzorované především podporovateli. Ty visící na státním prsu jsou v menšině.

         1. nejvíc je na cecík přisátá kultura (včetně čt)…. tedy dle vaší definice dezoláti, socky a hlupáci. no vida, dokonce se na něčem shodneme :-)

          1. Veřejnoprávní televize je spíš státní úřad než neziskovka. A ano, mediální mrdky jsou hlupáci už tak nějak z definice. :-)

   2. Říkali v televizi, viď?
    Sociálně a často i mentálně slabší jedinci jsou prostě tak naivní, že některé, i ty značně negativní, názory jsou schopni říkat klidně veřejně, do průzkumů a chodit na demonstrace, kde se nechají natočit fízlama s automatickým rozpoznáváním obličeje. To si manažer v korporátu dovolit prostě nemůže.

    1. Soudruh Dissenter se jen snazi protlacit jeho soukromou hypotezu, ze se stoupajici inteligenci, ktera ma byt primo umerna mire dosazeneho vzdelani, roste i nenavist k Rusku.

     1. Hypotézu vidíš mylně; korelace vzdělání i inteligence je velmi volná. Naopak odpor (nenávist je zase asi silné slovo) k Rusku sice dost koreluje s inteligencí; ale hodí se i empatie. Pro úplné idioty postačí jednoduchý obrázek s malůvkou státních hranic a rozlišením, kteří vojáci jsou kde. Rusko zkrátka na Ukrajinu nepatří. Tečka.
      A doby, kdy jsme si říkali soudruhu, už jsou dávno pryč.

      1. Rusko Ukrajinu vytvořilo, bez by žádná Ukrajina nikdy nebyla, byla by divoká pole mezi Turky, Tatary a Poláky.
       Celé černomořské pobřeží bylo (novo)Rusko, stejně tak Donbas, a Zakarpatí a Lvov chochlům vyzískal Stalin. To jen teď si hrají na tisíciletý etnostán. Který přivedli k bankrotu.

       1. Záporožská sič tedy neexistovala, nebo ji vytvořilo Rusko?
        Olešská sič tedy neexistovala, nebo ji vytvořilo Rusko?
        Kateřina Veliká nevydala v roce 1775 dekret o Likvidaci Záporožské siče a jejímu připojení k Novoruskému guvernátu?

      2. Však jo, o tom se tu celou dobu bavíme. Idiotům, jedno z jaké strany, stačí jednoduché malůvky.
       A tahle teorie s malůvkama a idiotama měl být ten ultimátní důkaz korelace inteligence a odporu k Rusku?

   3. Prosimte, co dezoluje ten dezolat? Neni mi ten pojem jasny.

    Pripomina mi to nadavku, kterou si vymyslel muj spoluzak na gymplu, rikal „ty pymone jeden“. Coz dotycne mnohdy velmi vytacelo, ackoli to slovo nemelo vubec zadny vyznam.

    1. Existuje skřítek z Píseckých hor, ale to je Pimon.

     1. Jihočech Honza 6.6.2023 v 9:39

      To je podle vzoru Pokemon?
      (Omlouvám se, ale přímo se to nabízí.)

      1. V rodném Vitorazsku byl zase Hejmon.

       Zajímavé, jak to taky není daleko od toho Pokémona.

       1. (Pokémon je z Pocket Monster)
        To -mon je zkomolenina z německého -mann. Permoník = Bergmänner.

        1. shane 6.6.2023 v 12.36

         Ano.
         Jak jsem naznačil: Písek Monster podle vzoru Pocket Monster. Pimon – Pokemon.

    2. Sysop 6.6.2023 v 9:20

     Tyy joo!
     Domnívak jsem se, že jste mnohem, mnohem mladší. Tedy vzhledem k tomu, kdy váš spolužák na gymlu Jaroslav Hašek pymona/Pymona/pymonku vymyslel a zvěčnil ve známé povídce.

     – …co je to za kytičku?
     – – To je přece raná pymonka, zlatíčko.
     – Ach, pymonka. Jak časně vykvetla…

     (Zpaměti a nepřesně, autoru se omlouvám.)

     1. Pymonka ale asi nebude sukna od Pymona.

    3. Dezolát nic nedezoluje (to by byl dezolent)…
     Dezolát je dezolován…

    4. re: Sysop

     Dezolát nemusí nic dezolovat. Je to jen taková jazyková zkratka, dříve jste musel složitět říkat: „Člověk, který říká věci, které nechci aby říkal.“, teď je to mnohem jednodušší.

     1. Ach tak, cili moderni zkratka. Moderni v tom, ze pocatecni pismena slov nejsou stavbou zkratky. Ale smysl to presto ma.

     2. To je velmi knižně řečeno. Má to být zjevně sprostá urážka, která ale nemá působit jak když mluví dlaždič. To dává autorovi zcela neoprávněný pocit jakési intelektuální diference vůči člověku, kterého tak nálepkuje. Z některých příspěvků dokonce odkapává jak je to terapeuticky ulevující pro autora tohle slovo používat(podobně jako slovo antivaxer).
      Empiricky je to tak v drtivé většině případů skvělý indikátor, že je autor zamindrákovaný omezenec bez schopnosti generovat věcnou argumentaci či provést kritické myšlení. Prostě napíše si svého dezoláta, zopakuje mantru, kterou slyšel večer na ČT ve zprávách a pak už se jenom točí v kruhu.
      Zajímavé je, že jsem dezoláta neslyšel naživo, ale vidím ho jenom psaného v diskuzích.

      1. Pochopitelně. Zatímco lepšočlověk, michprd, pravdoláskař, havlista, ukravínec apod jsou láskyplná označení plná úcty a respektu. Vy ste hrozný fňukny, cywe. Bílý heterosexuální chlapi a bulej jako zhrzený buzny.

   4. Hm, a ze kterých statistik že to vyplývá? 8-o

   5. Tohle je zbytečná polarizace. Střední třída není automaticky „proukrajinská a protiruská“, určitě ne tak, jak to předvádí vláda a média.
    Střední třída je heterogenní skupina. Někteří skutečně jsou „protiruští a proukrajinští“, vesměs proto, že prostě věří tomu, co říkají média. Věří jim i v jiných věcech s výjimkou toho, s čím mají osobní zkušenost díky níž ty žvásty dokážou odhalit. Divil byste se, jakým kravinám (a teď vůbec nemluvím o politice) jsu inteligentní lidé ochotni věřit, pokud to píše/říká mainstream.
    Jiní až tak uvědomělí nejsou, ale drží hubu, protože střední třída má nejvíc co ztratit vyhazovem z práce a společenskou likvidací. Dost z nich si uvědomuje, kam se společnost řítí.
    No a dost lidem je to v podstatě jedno, tak jdou s davem. Všichni volí generála, tak já taky budu volit generála.
    Mediálně-propagandistická zkratka „kdo je úspěšný a vzdělaný, je určitě příznivec 5K“ je docela efektivní nástroj manipulace, ale pravda to není.

    1. Korelace neznamená kauzalitu; střední + vyšší střední nevolí 5K a nejsou proti Rusku z důvodu nějakého automatismu, ale proto, že tytéž vlastnosti, pro něž jsou v pravé polovině gaussovky dle majetku nebo intelektu (což je +- jedno), znamenají odpor k agresi (nepozvaný stát na cizím území je agrese), vědomí si neblahých zkušeností s Ruskem a nakonec i dobrou představu, že se vyplatí mít vnější hranice EU/NATO ještě o kousek dál.
     Trochu do toho hází vidle určitá část populace, které absolutně nerozumím – byť inteligentní, také současně krajně netolerantní (k libertinským výstřelkům typu eko/gender/homo/trans, a další) a přijímající totalitní a nelibertinské Rusko jako menší zlo proti zhýralé Americe.

     Ty méně inteligentní části populace, které se nechají utáhnout na vařené koblize a chtějí dáfky, netřeba brát v potaz. :)

     1. Volba 5kolky a angažovanost proti Rusku je spíš statutový symbol než rozumová úvaha. Kdyby byl v jejich kruzích v módě Okamura a SVO, volili by to.

      1. „No volil, ale všichni mí známí taky volili SPOLU.“ Slyšel jsem v rodině.
       Anebo „No já myslel, že tyhle budou lepší… Co proč? Jo tak. No voni to říkali.“ (Následuje upřesnění, že „voni“ byli na druhé straně obrazovky.)

     2. Netvrdil jsem, že korelace znamená kauzalitu. Tvrdím, že korelace není, resp. určitě není taková, jak to předkládá propaganda.
      Zas tolik těch proukrajinsky nadšených neznám, i když nějaké ano. Zajímavé je, že většina z nich se za komančů dostala do kádrově ošetřených profesí. Co se týká odporu k okupacím, berou to tak nějak selektivně. U někoho to neva, u jinýho va. IMHO je klíčovou vlastností konformita k vládnoucí moci.
      Někdo taky žije před x lety. Obvykle se to pozná podle řečí o vyhladovělých komunistech v láptích a zemljankách.
      Pak tu jsou lidé, kteří vidí, že jim vládnoucí moc lže – mainstreamová média nebo vláda, to je u nás dnes už zase totéž. Dotyční se trochu bojí mluvit (svoboda je v tahu), ale je tu jednoduchá úvaha, že když lžou v tématu A, mohou lhát i v tématu B. (Pro)vládní kruhy je považují za „proruské“, protože kdo není obdivovatelem Putina, musí vládu z celého srdce milovat.
      Chcete-li porozumět těm, které vidíte jako sympatizanty Ruska, mám jeden námět k přemýšlení :) Říkejte fandovi Liberce, že když nefandí Spartě, tak je vypatlaný slávista, a zopakujte mu to tak 50x. Taky občas prohoďte, že jen blbec může být slávista, že slávisty jako je on je třeba vymlátit a že Slavia není žádný klub, takže hráče rozprodat a stadion zorat a zasázet brambory. Dosáhnete toho, že Liberečák opravdu začne cítit ke Slavii sympatie. Dokonce i v případě, že Slavia předtím udělala něco, co se mu moc nelíbilo.
      Libertariánství bych do toho netahal, to je zcela okrajová libůstka řádově procenta populace. Lidi navyklí používat vlastní rozum prostě nemají rádi, když z nich někdo dělá voly. Platilo to za komančů a platí to i dnes.

      1. Respektive ani nemusí k Slavii cítit sympatie, ale ohradí se proti nesmyslům. Načež je mu nalepen cejch „slávista“ o to pevněji.

     3. čili klasická pokryteckost až do prdele, že my se budem roztahovat na všecky strany protože proto, ale běda jak se kurva něgdo jinej vopováží vystrčit nos…?

      aspoň ses konečně přiznal :o)

     4. No nevím Dissentře, po prvních 3 pravdivých slovech příspěvku jsi skončil v nějaké dojmologii. Odhalil jsi snad nějaký průnik ve volebních programech stran 5k, který dovede ČR k prosperitě? Nebo je jedno, zda si inteligentní, majetný volič z pravé strany tvojí gaussovy křivky, možná dědic po tátovi, který se po sametu vlastní pílí vypracoval a přispěl pak mladému i na prestižní vzdělání na západočeských právech, vybral cestu pirátských rudých gard anebo dotačních mafií stran „pravicových“, protože konečný směr programu 5k bude asi jejich vektorovým součtem či co? Podle tvé rovnice inteligence = majetek, je v ČR nejinteligentnější asi veřejný politik Babiš. Co že ho neagresivní bohatí géniové nevolili místo 5k? Vektor politiky ANO má při srovnání Andrejových proklamací s aktivitami jeho europoslanců zhruba stejně jasný směr jako ten u 5k. Škoda, že většina dalších vrcholně inteligentních Čechů se místo angažmá v politice realizuje spíš v NHL, NBA, nebo jiných intelektuálních spolcích, protože pak nezbývá, aby stát spravovaly pologramotné socky. Jeden vysloužilý lapač puků sice občas projevuje politické ambice, ale nejsem si jistý, zda by jeho volnomyšlenkářství, končící s každou odlišnou volnou myšlenkou někoho jiného, nevedlo k rychlejšímu nastolení totality zde, než to dokončí Putin v „nelibertinském“ Rusku.

      1. Opravuji slovosled..“..nejinteligentnější veřejný politik asi Babiš“ a jen doplňuji, že použitím „veřejný“ jen nezahrnuji šedé eminence.

  1. Jo, je to čitelný.

  1. Kdepak dialektika, to jenom strana AFD podle posledních průzkumů mezi lidem výrazně poskočila na pomyslném volebním žebříčku, červeno-zeleno-černí kluci, co jsou zrovna u moci, se vyděsili a tahají za ruční brzdu. Je to jejich osvědčená hra s německým (ne příliš inteligentním) voličstvem a tentokrát poslouží jeden starší a zřejmě dobře zdokumentovaný „ideozločin“ z roku 2021.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017