Co je tohle za lidi?

Featured Image

„Gabriela Pecková se narodila 19. 1. 1957 v Praze v konzervativní, katolické, intelektuální rodině. Rodiče byli dehonestováni režimem pro své antikomunistické postoje (…), Po 5 letech ZŠ přestoupila na matematickofyzikální experiment na ZŠ Lyčkovo náměstí, který pokračoval na Gymnaziu (…) Jinak se věnuj hodně kultuře, hlavně výtvarnému umění, za kterým zpravidla jednou ročně také cestuje po Evropě.“

Z webu korupčního seskupení TOP09. Chtěl jsem původně napsat „politické strany“, ale politické strany mají různé atributy, jako členskou základnu a ideologii, která je spojuje. Bohužel, členstvo TOP spojuje něco jiného.

MUDr. Gabriela Pecková zúročila svoje zkušenosti z lékařského prostředí získané při prohlídkách pacientů a pronesla na půdě sněmovny pregnantní analýzu rozpočtové politiky, která by ji podle mně měla katapultovat do stínové vlády v Bohnicích, a to na post ministryně financí:

„Můžeme se natahovat jenom tak, jak nám stačí triko. Když se totiž budeme natahovat víc, ukáže se holé všechno od pasu dolů. Můžeme spekulovat, proč je nám najednou triko malé – jestli jsme tak ztloustli, anebo jestli jsme tak zběsile topili pod kotlem, až se srazilo.“

Musím se přiznat, že jsem tu větu četl několikrát a vůbec jsem ji nepochopil. Doporučuji si pustit ten blábol na youtube, protože přitom vynikne dikce paní poslankyně ne nepodobná proslovům Jiřiny Švorcové. Jaké drogy musí asi volič brát, aby zvolil do parlamentu něco takového….?

Oděna v úchvatné šaty s velkými puntíky a červený svetr (halt vkus hodný znalce výtvarného umění…), pokračovala paní poslankyně:

„Ať se nám to líbí, nebo ne, úsporná opatření pocítí v tomto případě ve svých peněženkách senioři, ale oni se tomu přizpůsobí. Já to vím, protože s nimi pracuji celý život (…)“

„Mnozí se narodili za války a svůj život prožili v režimu, který jim žádné extra zbohatnutí nedovolil,“

Myslím, že rozsáhlých komentářů netřeba. Paní poslankyně se zapomněla zamyslet například nad tím, že vláda na jedné straně mění valorizační schéma důchodů, ale na druhé straně odvádí peníze do EU,  hodlá se podílet na evropském „stabilizačním mechanismu„, dotuje „ekologicky šetrné“, ve skutečnosti ovšem neekologické a neefektivní energetické zdroje, dotuje oblepování domů polystyrenem v rámci tzv. Zelené úsporám, dotuje biopaliva a dělá asi milion dalších naprosto neužitečných nebo rovnou kontraproduktivních věcí. Za takových okolností se mi jeví skryté snižování důchodů skutečně jako asociální.

Původně jsem myslel, že napíšu tento článek delší a rozeberu ještě některé aspekty názorů paní poslankyně na sexualitu, které prezentuje zde. Paní poslankyně, pocházející z konzervativní, katolické, intelektuální rodiny zde složila hold pochodům teplých aktivistů:

Křivda, strádání, ponížení, deprivace, to vše nakonec mobilizuje sílu a tak vyrážejí do ulic, aby je bylo slyšet, aby si zjednali nápravu. Násilí jim není vlastní a tak volí hudbu, tanec, happening, provokaci. Chytré a účinné!

Ale nebudu se v tom babrat. Já bych rád, aby volič TOP09 věnoval těch několik minut sebereflexi a rozjímání, na jehož konci

si
sám
pořádnou
facku


05.05.2012 D-FENS

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
1 003x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:55

Reklama

D-FENS © 2017