Budoucnost Země

Featured Image

Včera mi došla jedna věc a hodně věcí, které se momentálně ve světě dějí, mi najednou do sebe pěkně zapadly. Podařilo se mi podívat na svět z nadhledu, bez mých osobních zájmů.

Především je potřeba si uvědomit, že žijeme ve výjimečné době změn. Vemte si, co se dnes děje:

Technický pokrok – změny v práci i v trávení volného času (člověk neví, co bude zítra, co má předat vlastně svým dětem, co ještě zítra bude platit a co ne)

Společenské změny – gender, práva žen, atd. (člověk neví, jak se má chovat k jiným lidem, kdo má ve skutečnosti jaká práva a společenské postavení)

A do toho ještě klimatické změny (tak tady už člověku rozum stojí, nikdo neví, co bude)

Dnes už se nedá žít „postaru“, kdy vše bylo jasné a to, co nám předali rodiče platilo a bude platit celý náš život.

Je to vlastně ironie vůči všem, co se dosud řídili jen rozumem. Ukazuje se, že svět není jen takto plochý (jen logický), ale pro úspěch v budoucnu je potřeba i další „smysly“. Např. intuice. Aby nedošlo k mýlce, já rozum nezavrhuji, sám pracuji v technickém oboru.

Ten chaos, který v současné době nastává, je průvodním jevem probíhajících změn. Začínají se na povrch vyplavovat potlačené potřeby a někdy to vede i k extrémům (např. genderová politika).

Kupodivu, i když bych ještě donedávna zarputile tvrdil, že to jde se světem dolu vodou a možná se dokonce blíží Armagedon, teď mi hodně věcí dává smysl. Budete asi divit, ale vidím to tak, že přichází osvícená doba. Tato doba bude mít zhruba tyto charakteristiky:

Ekonomické

Do popředí se dostane lokální produkce, ne korporáty

Zastaví se těžba mnoha surovin, protože to ničí životní prostředí (když někdo nadělá někde nepořádek, tak to po sobě pěkně i uklidí).

Bude se obecně méně vyrábět, omezí se výroba nesmyslů typu mobilní telefony, auta, letadla, chemie atd. To se týká i např. plastových obalů (kterých jen moje rodina vyprodukuje neuvěřitelné množství)

Bude se méně konzumovat, zruší se hromadné chovy, bude se jíst méně masa a jídlo bude zdravější

Společenské

Bude obecně méně násilí jak mezi státy, uvnitř společnosti, tak i v rodině. Ženy nadobydou své právoplatné postavení ve společnosti a budou rozhodovat i ve věcech, o kterých se nám ani nezdálo. Prosadí se postupně větší (sou)cítění s lidmi, zvířaty i krajinou.

Větší důraz se bude klást na rodinný život, budou se podporovat rodinné „firmy“

Klimatické

Bude obecně tepleji, roztají ledovce, ale nic strašného se nestane. Naopak, budeme blíž přírodě.

Ano, teď si asi říkáte, že je to naivní představa, že najednou začnou být lidi lepší. Rozumný člověk si řekne, že to je jasný nesmysl. Chápu vás. Jenže v tom je právě jádro té změny, to je ten chybějící střípek do skládanky. Domnívám se, že opravdu přichází osvícenější věk a to znamená, že LIDI budou osvícenější, uvědomělejší a víc si budou vážit sebe i vše kolem sebe.

Pokud vás jen trochu trklo a chcete vyjít změně vstříc (protože ta změna stejně přichází, ať chcete nebo ne) můžete:

  • začít podporovat místní ekologické hospodářství (nejenom zemědělství) a omezit nákupy v řetězcích
  • přestat tolik konzumovat maso, mobily, cestování atd. a soustředit se na své blízké okolí a lidi
  • u sebe začít rozbíjet stereotypy o ženách např. že ženy jsou hloupé nebo všechny stejné. Není to pravda.
  • obecně se víc zamyslet nad důsledky svých činů a v jakém stavu zanecháte krajinu svým dětem (např. netřiďte odpad spíš ho vůbec nekupujte)
  • přestat se bát – hlavně nedostatku a pak všech změn, které přichází

Bez ohledu na to, jestli mi věříte nebo ne, pokud budete aplikovat jen body 1 a 2, sami tím reálně podkopete moc korporátů a postupně získáte moc nad svým životem zpátky.


11.11.2019 Žrec

12345 (410x známkováno, průměr: 4,50 z 5)
22 284x přečteno
Updatováno: 11.11.2019 — 22:08

Reklama

D-FENS © 2017