Blbá nálada

Featured Image

Řídím denně. Denně se kodrcám po výmolech české kotliny. Jako tisíce ostatních spoluobčanů jedu a sprostě nadávám na každý výmol. Ale kolik toho je! Málo kde máme slušné cesty. Silnice a dálnice jsou prostě hrůza. Staví se desítky let, pokud vůbec.

A hned po pár letech se musí znovu opravovat, a když se opravují, tak se po nich nedá projet vůbec. Hrůza! A všichni jen mlčí. Vždyť dobře víme, že za to může stát – špatný sluha a zlý pán! Jen se podívejte na dálnice na západ od našich hranic. Že jen já dostávám blbou náladu? Vy určitě také…

Jistě řeknete, že nejsme dost bohatí jako oni. Oni si to mohou dovolit. Náš stát na to peníze nemá, protože kdoví, kolik těch peněz se rozkrade.

Ale ne. Náš stát má těch peněz až-až! Je bohatý. Vždyť toho má dost na rozdávání. My nemáme, on má.

Všichni víme, jak tento stát umí hospodařit s našimi daněmi, s našimi penězi. No, zkusme se na to podívat. Každému, kdo „proinvestuje“ ze „státního“, se musí zaplatit deset procent a ještě několikrát dokola. Korupce ve státní sféře je veřejným tajemstvím. Jen my, obyčejní občané, musíme platit jak mourovatí: různé odvody, daně a poplatky…

A co za to? Máme dobré cesty? Máme „skvělý“ sociální systém, kde se plýtvá penězi na dávkách a skutečně potřební se k nim prostě nedostanou! Máme tu plýtvání státu na každém kroku a důkazy jeho nefunkčnosti?! Mám vám je tady popsat? Ale nač to, stačí se jen rozhlédnout kolem. Srovnat to s tím, jak to vypadá jinde. Copak jsme horší než jiné země? Nemůžeme být v něčem lepší než ostatní?

Víte, já bych měl řešení tohoto údajně zapeklitého problému. Ať tyto silnice a dálnice staví soukromníci, ale bez státu a za svoje! Proč ne? Všude, kde soukromníci staví své cesty a za svoje, jsou cesty nádherné, desítky let bez oprav! Pochopitelně ten, kdo něco buduje pro sebe, to vždy udělá nejlépe, že? To známe ještě z dob „socana“. I když jsme svou práci ve fabrice odvedli průměrně, tak na vlastní chaloupce jsme ji odvedli perfektně.

Ano, platili bychom mýtné. Copak jsou teď dálnice zdarma? Ne, my všichni je platíme skrz daně, dálniční známky, pokuty…

Já však navrhuji opravdové řešení – neplaťme státu tak vysoké odvody, daně, poplatky atd., pak stát nebude mít čím plýtvat, přerozdělovat a nakonec zmizí korupce a stát začne být funkční. A my všichni budeme mít mnohem víc peněz pro sebe.

Ono víte tam, kde není co ukrást, plýtvat, přerozdělovat, tam se prostě nekrade, neplýtvá, nepřerozděluje. Nikdo vám nestrká svůj nos do vašich osobních záležitostí a neurčuje vám, jak máte žít…a všeho všudy není blbá nálada!

Řešení je fakt jednoduché. Musíme přestat vydržovat tolik darmožroutů – politiků, úředníků a začněme rozhodovat o svých věcech sami. Ať nás léčí soukromníci, ať staví silnice, učí naše děti, provozují kulturu, sport, ale bez státního vměšování a státních peněz! Neexistují žádné státní peníze, jsou to naše peníze, které nám byly státem vytaženy z našich vlastních kapes.

Prostě žijme náš život! A od kdy my občané opravdu potřebujeme k životu úředníka nebo politika? My se přece umíme domluvit sami. A pokud ne, umíme se obrátit na někoho, kdo to za nás vyřeší, třeba takový soud…


06.11.2017

www.libertarianskyinstitut.cz

12345 (88x známkováno, průměr: 2,47 z 5)
9 539x přečteno
Updatováno: 11.6.2017 — 22:07
D-FENS © 2017