Bitcoin – moderní komunistická měna - zpět na článek

Počet komentářů: 329

  1. 1) Spatlat dohromady trh s grafickými kartami a BTC už dopředu oznamuje čtenáři, že článek napsal člověk, který o problematice neví zhola nic.
    2) Hodnota jakékoliv měny, která nepodléhá zlatému standardu je imaginární.
    3) Blablabla, zdroje, čipy, energie, opět neznalost. Autor je kretén.

    Jako větší sračka tady dlouho nevyšla a to tu poslední dobou vychází ledacos. Ale taková slátanina faktických bludů, to už je dost přes čáru. Ten blábol je jak kompendium diskuze na hovínka.cz.

    Takže fńukno, odtajním ti jednu základní informaci, která ti zůstala skryta. BTC se dávno netěží na grafických kartách. Nejde to.

    1. Jo, a mimochodem, to tvoje odtajnění je vynikající, jenomže já v textu nic takového netvrdím. Takže napřed se nauč chápat psaný text, a pak teprve zveřejňuj nějaké svoje „základní informace“. :-D

    2. Ten blábol s grafikama tady plantá 98 % pitomců, co nemají ani ty nejmíň elementární znalosti. V zásadě se dá říct, že výrazně delší dobu, než se na grafikách těžil, už to fakt prakticky nejde, za chvílu to bude řádově delší doba.

      1. Jasně, grafiky vykoupily maminky s nemluvňaty a čekají, až dorostou. :-D

  2. 1) Chcete snad říct, že nedostatek gragfických karet NESOUVISÍ s těžbou kryptoměn? pokud ano, uveďte, proč je jich nedostatek.
    2) Hodnota jakékoliv měny, která nepodléhá zlatému standardu je imaginární. Ale přesto je podložená ekonomikou daného státu. Hodnota kryptoměn je od začátku NULOVÁ. Logicky ani nikdy jiná být nemůže.
    3) Došly argumenty, tak urazíme autora. Kdy že mám tu neznalost, chudáčku?
    Tak se ukaž, a něco z toho, co jsem napsal, vyvrať. :-P

    1. Nedostatek grafických karet souvisí více s nedostatkem čipů než s tím že podíl vykoupili těžaři, to se děje posledních deset let pravidelně.

      1. Proto třeba jeden nejmenovaný obchodník jich má na skladě několik set, prodává karty ale pouze již jen do svých počítačových sestav, samostatné je neprodává, ačkoliv je o ně enormní zájem, jeho zaměstnanci s kartami šmelí načerno těžařům za dvojnásobnou cenu, kradou se objednávky, atd……ale vůbec to s krypto nesouvisí, ten nedostatek:-)

        1. To je ale důsledek nedostatku čipů, kdykoliv dříve si s tím trh více méně poradil. Ty karty prostě není z čeho dělat, nebo myslíte že je výrobci nedodávají se záměrem obětovat svůj zisk šmelícím zaměstnancům?
          BTW: za tu násobnou cenu si tu vyšmelnou kartu může koupit i netěžař, ne? nebo je třeba šmelináři předložit přípravu na riga? :D

          1. Trh? Poradil? To jako vážně?
            Když trh tvoří jen 2 výrobci, kteří když nenodají čipy, tak se výrobci karet můžou akorát dloubat v nose.
            Podobně RAM, které se vyrábí na jednom místě, kde když se dohodnou, tak cena vyletí závratně nahoru. Jak se to stalo cca před 13 lety a vlastně se to děje pořád.
            V celém ARM SoC zařízení je ze všeho nejdražší čip s RAM.

            Tady máte ten váš „trch“.

            1. No vždyť to celou dobu píšu, nejsou čipy.

              1. jo, a proč nejsou čipy?

                1. Protože je Nvidia a AMD nedodávají, prý málo kvalitního waferu a jiné výrobní potíže.

                  1. A před tím výrobní potíže neměli? Ještě před půl rokem? 8-o

                    1. Nvidia vydala svojí „papírovou edici s. 30xx“ (karty byly pryč během pár desítek minut a nejsou) před rokem … letí to. AMDčko nastoupilo s kartami 6xxx před půl rokem, taky je většina může vidět jen na papíře.
                      Jinak u předchozích řad potíže zřejmě neměli.

                    2. No, měli, v době AMD řady RX 500 a nVidia 10×0, a trvalo to přes rok, než se to vzpamatovalo. Teď to vypadá na mnohem delší interval. Možná by už bylo na čase tu výrobu čipů zase zavést někde jinde, než v plánovaném komunistickém hospodářství Číny. ;-)

                    3. RomanL
                      24.5.2021 v 13:11
                      No dobře, ale to je 5, 6 let zpět?
                      No to by bylo určitě dobré, a nejen čipů, ale problém je ten že kromě USA a asie nikde fabriky na průmyslovou výrobu waferu nejsou.

                    4. To není 5 let zpátky, to bylo v roce 2017, a skoro rok trvá nedostatek karet nových řad.

                    5. RomanL
                      24.5.2021 v 14:07

                      No tak, třeba GTX 1080 měla premiéru v květnu před pěti lety :D

                    6. Hm, tak jsem se u nVidie sekl a byla to řada 16×0. Mám Radeony, a u těch to sedí, jsou z roku 2017/18.

                    7. To je právě ten „trch“ kdy se dva monopolní výrobci domluví, využijí nějaké záminky (bitcoin) k vyvolání krize a nedostupnosti (není materiál, my za to nemůžem), přičemž po skončení umělé krize ty vysoké ceny karet už zůstanou.

                      Pokud ovšem to není součástí „Great resetu“ kdy prostě většinová populace na středověkké životní úrovni ani nebude vědět co to počítač je. Ty budou vlastnit jen korporace a nejbohatší. Respektive „vlastnit“, protože „Anything as service“. Který je stejně jako leasing ušitý na míru velkým korporacím pro které je to takto výhodné, byť dražší.

                    8. No, po skončení Bitcoinové krize ty ceny spadly celkem pěkně, jenom to trvalo asi rok a půl. A cca za rok nastala „nová krize“. Vím to moc dobře, zrovna jsem měnil karty. :-/

              2. Nebo to řeknu jinak. Doteď byl SSD dostatek, a ceny šly dolů. Co se teď děje? ;-)

                1. No děje, stavebního polystyrenu je taky nedostatek a stojí čtyřnásobek toho co loni, to si asi těžaři zateplují baráky, svině jedny :D

                  1. Hm, aby to nepoužívali na izolaci chlazení, parchanti jedni! Nicméně myslím si, že v tomto případě korelace neimplikuje kauzalitu. Na rozdíl od těch SSD. ;-)

          2. Tak netěžař si to může koupit přinejhorším v sestavě. To znamená, že pro běžného člověka těch karet dostatek je. Nedostatek nastal, když se do toho obuli těžaři ve velkém. Tedy on ten nedostatek karet má více příčin, nedostatek čipů je jedna z těch větších, to souhlasím, ale bez těžby by to takové drama nebylo.

            1. Jasně, těžař bude vždy ochotný investovat více než koníčkář grafik, gamer atp. Ale i bez těžby by GK bylo málo, je to vidět na tom že na trhu nejsou ani starší GK pro mining nepoužitelné.
              Ale samozřejmě, těžaři jsou další skupina zákazníků tak situaci nepomohou.
              Já jsem upgrade GK řešil v únoru a díky prodeji 1080ti mě to vyšlo ještě celkem přijatelně ale jinak je situace opravdu zoufalá jak nepamatuji.

              1. A jak by se ty starší GK na trh jako dostaly, když uživatelé z důvodu nedostatku nových karet neprovádí uprgrade a nepouští tak svůj starý HW na trh.
                Jinými slovy: Brát jako ukazatel toho, že za nedostatek GK nemůžou těžaři, absenci i starších GK na trhu je jaksi hodně liché.

                1. No jsou vyprodány i naprosté ležáky (nové i bazarové) v kategoriích mimo záběr těžařů i pařanů, prostě GK nejsou. Žádné.

  3. Co je to bitcoin?

    1. Imaginární nic, o jehož hodnotě „hlasuje“ vírou ponejvíce počet jeho uživatelů, přičemž tweet jednoho dotačního podvodníka dokáže změnit jeho hodnotu o 50 % navzdory veškeré jejich víře. :—D

  4. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že ten článok napísala ministerka financií. V spolupráci so šéfom centr. banky. Zodpovedá tomu jeho odborná úroveň, jeho ideová orientácia, ……
    Len nechápem, prečo majiteľ tohto webu sem dal takúto frašku, ktorá pritom vôbec nie je vtipná.

    1. Nepřeceňujte státní finanční aparát. :-D

  5. Autor nepochopil, co je to měna a k čemu slouží. Autor mylně uvádí, že státní měna je kryta ekonomikou daného státu. Státní měna je kryta státním násilím – obchodníci jsou ze zákona povinni přijímat státní měnu a vybírají se ve státní měně daně – a vírou v trvání tohoto násilí. Dále je státní měny využíváno k extrakci skutečných hodnot z ekonomiky na provoz státního neužitku, který napříč historií vždy skončil ekonomickým kolapsem. To je ten vlhký sen komunistů.

    Kryptoměny tímto neduhem netrpí. Volatilita je způsobena trhem, který synchronizuje hodnotu napříč globálním trhem. Což je zároveň výhodou i nevýhodou. Pokud mají na hodnotu vliv události po světě, znamená to, že měna s těmito událostmi souvisí, je tedy světová.

    Čerpání energie a produktů (čipy atd.) je potřeba srovnávat s armádami, válkami, velkým bratrem, regulacemi, dotacemi, lockdowny, bojem s klimatem atd. Odstranění těchto nesmyslů z ekonomiky svou hodnotu má stejně jako decentralizovaný, nevypnutelný, a v principu neovlinitelný systém, který toto jednou možná umožní.

    Tak jako je více modelů aut pro potřeby daných částí trhu, hledá trh i více měn. Stejně jako krachují automobilky (Saab atd.) a objevují se podvody (Nikola motors atd.) probíhá tento proces i u měn. Dříve vyhrálo zlato se stříbrem, ovšem v globální společnosti zjevně nemají dost státovzdorných a internet friendly atributů.

  6. Hm, a co by obchodníci asi používali, kdyby nebyli „nuceni násilím“? Kromě toho, státní měna prostě JE KRYTA ekonomikou toho státu, i když budete lhát o tom, že to není pravda. A ta, samozřejmě, jako cokoliv jiného může zkrachovat.
    A že kryptoměny podobným neduhem netrpí, to je pravda, ovšem pouze z toho důvodu, že nikdy ŽÁDNOU HODNOTU odvozenou od čehokoliv nikdy neměly.

    1. Odstraňte zákonnou povinnost (násilím vynucenou) užití koruny a uvidíte, že HDP ČR se zcela odloučí od hodnoty koruny.

      Jak říkám, nechápete, co je to měna. Měna nikdy nemá nějakou vnitřní hodnotu. Vždy je to víra, že ji za hodnotu směnit můžete v budoucnu. I státním násilím provozované letadlo (fiat měna) má ovšem své limity. O čemž svědčí průměrná životnost státní měny zhruba 40 let…

      1. To myslíte vážně? A čím se podle vás začne platit? Eurem? :-D

      2. „Odstraňte zákonnou povinnost (násilím vynucenou) užití koruny a uvidíte, že HDP ČR se zcela odloučí od hodnoty koruny.“
        To je dost dobře možné, ale pak bude pořád smysluplnější HDP vyjadřovat v hodně králíků či koz než v btc.
        Ostatně českou korunu musíš mít jen při interakci se státem. Všichni ostatní tj. celá soukromá ekonomika může bartrovat klidně zlato, kozy, kamínky, akcie ČEZu nebo i btc. Nikdo to ale nedělá.
        Jen jestli zrušení té povinnosti nebude něco jako odstranění povinnosti jezdit vpravo. Udělat to můžeš, ale když se podíváš jak lidi chodí po chodníku, kde povinnost chodit vpravo v zákoně není a lidi i tak chodí vpravo.

        1. Přesně tak!

    2. Státní měna je násilím vymáhaným platidlem, nic víc, nic míň.
      Kryptoměny jsou projektem, který se schepen kvantifikovat výměnu zboží a služeb, do kterého stát nemůže strkat nos ve smyslu vytváření částečných rezerv nebo tisknutí peněz. aby si někdo mohl bitcoiny půjčit, jiný se jich musí vzdát. To u fiat měny nikdo nemusí, tam vznikají peníze v bankách.
      Ekonomikou tohoto státu měna kryta není, respektive je do té míry, do jako jsou nednotlivé ekonomické subjekty donucovány k transakcím ve státní měně.
      V teorii, kdyby se naráz všechny ekonomicko subjekty dohodly, že budou používat euro, pak nemá česká koruna žádnou hodnotu. Ta spočívá pouze ve vydání státního nařízení, že ekonomické trasnakce se účtují v Kč a soudy budou vymáhat dluhy a pohledávky pouze v Kč.

      1. Tuto schopnost krypto měny nemají. Stát do toho strkat nos nemůže, to je pravda. Ale kvantifikovat jsou schopny tak velké kulové, když každé dva měsíce předvedou pádivou inflaci. Z tohoto pohledu zní humorně to tisknutí peněz.
        Už i Muskovi došlo, že prodávat svoje výrobky prostřednictvím spekulativní měny není dobrý nápad.

        1. Musk je pragmatik a není blbej, vycouval z toho když si uvědomil že jestli něco může BTC zlikvidovat je to ideologie. V tomto případě zelenorudá.

          1. Nevycúval. Použil známu taktiku pump&dump, aby sa kráľovsky napakoval.

            1. Přesně tak! A ostatní mu to jako vždycky sežrali. :-D

            2. Udělat to na akciích, tak by v USA mohl dostat i 10x patnáct let odnětí svobody.
              PS: Ten způsob trestání v US je stejně zajímavý. Týpek tam dostane sazbu 2x zabití, 3x ublížení na zdraví, 1x vraždu a 1x mučivou vraždu a přitom umřel je jeden poškozený.

          2. BTC je sám o sobě zelenorudá ideologie.

            1. Většina Vašich argumentů stojí za debatu, ale tohle je teda fakt blbost.

              1. A co je na bezcenné měně vytvořené z ničeho (kdyby alespoň opravdu z ničeho) pravicového? Vždyť to je přímo zářným příkladem levičáckého podvodu. ;-)

                1. Nevím, jak definujete levici a pravici, protože na to má každý jiný názor již od dob pádu Bastilly.

                  Pokud levice znamená násilím „přerozdělíme“ (ukradneme), abychom se všichni měli „lépe“ (hůře), a pravice znamená, že všichni necháme všechny na pokoji svobodně žít a budeme se snažit dodržovat a bránit princip neagrese, tak jsou kryptoměny na rozdíl od fiat čistě pravicová záležitost. Na rozdíl od fiat nikdo nikoho nenutí účastnit se.

                2. Měna nemá ideologii, měna má nebo nemá hodnotu.
                  To neznamená že měna nemůže být ideologicky zneužita.

                  1. Měna ideologii nemá, ovšem způsob jejího zavedení a udržení v oběhu některé ideologie vyžadují či podporují nebo tolerují a jiné zakazují.

                    Se zelenorudým nesmyslem přišel RomanL…

        2. Snad pádivou deflaci/apreciaci…:-)))

      2. Nemáte pravdu. V Čechách ta měna bude mít hodnotu pořád. Koneckonců, za komančů se nejednalo o nic jiného. Pokud tedy myslíte těmi ekonomickými subjekty okolní státy. Jinak nevím, co si pod pojmem „všechny ekonomické subjekty“ mám představit. To je jako byste řekl, že se „všechny ekonomické subjekty“ dohodnou, že začnou platit Bitcoiny. Chápete doufám, jaký je to nesmysl? ;-)

  7. Výhrady vůči „zbytečnosti“ BTC vysvětluje pěkně článek na Lupě: https://www.lupa.cz/clanky/spotrebovava-bitcoin-energie-moc-nebo-malo/ (stručně – elektrická spotřeba sítě je cena, kterou platíme za bezpečnost měny), kde bezpečnost BTC a její deflační charakter je přesně to, kvůli čemu spousta lidí BTC věří.

    Tím nerozporuji existenci spekulantů, gamblerů a absenci krytí, jen bych přidal drobné srovnání s dolarem – cena hamburgeru taky není všude stejná natož aby bylo vytesáno do kamene „hamburger za dolar“, takže v tom je to stejné jako s BTC.

    Jistě existují i kryptoměny, které jiný benefit než obohacení autorů nemají, ale BTC i přes nevýhody (volatilita, neexistující ukotvení) má své místo (a kladnou nenulovou hodnotu).

    1. Není to stejné, cena toho BTC je totiž vyjádřena tím dolarem, NAOPAK ovšem NIKOLIV. ;-)

      1. Nezlobte se, ale takto jste dal rovnítko mezi BTC a Euro – cena BTC je vyjádřena v dolarech, cena Eura v Kč.

        Další situace – cena ropy je udávána v dolarech, existuje kurz EUR vs. USD – to svědčí o poopularitě USD, nikoli o tom, že s ním BTC nesdílí jisté znaky.

        1. To je nesmysl. Je to naopak. Cena Eura je vyjádřena v korunách. ;-)

  8. Ona vlastně žádná měna nemá hodnotu sama o sobě, ale jde o těžko pozměnitelný prostředek, který je schopen poměřovat hodnotu věcí a služeb. Tím se bitcoin významně neliší od jiných měn.
    Čím se liší:
    1) není vymáhán násilím nako národní fiat měna, je na každém, zda jej někdo za své zboží akceptuje. JEho atraktivita je do značné míry závislá na tom, jak moc se bitcoin stane skutečně měnou a do jaké míry investicí.
    2) právní postavení bitcoinu ve smyslu daňového práva je uměle vnímáno nikoli jako měna ale jako komodita. Což znamená, že se ze zisků z dlouhodobých kurzových rozdílů platí daň (ovšem nevím,jak je to vnímáno, když si bitcoin koupíte čistě jako investici, na kterou nesáhnete 3 roky, protože v tom okamžiku daň neplatíte).
    3) další nevýhodou je jeho perfektní transparence. Do blockchainu každý vidí a každý může zpětně zjistit, kolik bitcoinů jste měli a za co jste je koupili a utratili (proto také spousta států by ráda podobnou technilogii využila), existují ovšem i anonymní kryptoměny.
    4) výhodou tak u bitcoinu zůstává jen decentralizace a deflační povaha.

    1. Ano, ale to „poměřování hodnoty věcí a služeb“ se pořád týká nějakých REÁLNÝCH hospodářských výsledků, nějakých SKUTEČNÝCH produktů. Což se o BTC rozhodně říct NEDÁ! Tím se bitcoin VÝRAZNĚ LIŠÍ od jiných měn. To tvrdím.

      1. Reálné hospodářské výsledky jsou pouze takové, jaké množství zboží a služeb jsme vyprodukovali.To, že se toto množství zboží poměřuje státní fiat měnou není odrazem hodnoty měny. Hodnotu má pouze to, co si za ty papírky můžeme koupit spolu s faktem, že ten, kdo vám ty papírky přijímá, si může za ty papírky koupit zase něco jiného, co on potřebuje.
        Bitcoin je přijímán řadou producentů zboží. Volatilitu v jeho hodnotě způsobuje víra ve vyšší hodnotu v budoucnosti a také potenciál, který Bitcoin má – to jest osvobodit lidi od prasáckých aktivit vlád.

        1. Challenger:
          „Do blockchainu každý vidí a každý může zpětně zjistit, kolik bitcoinů jste měli a za co jste je koupili a utratili“

          „potenciál, který Bitcoin má – to jest osvobodit lidi od prasáckých aktivit vlád“

          Tím myslíte nahrazení současného stavu státní šikany novým, vpravdě dokonalým levelem totality? Jen nějak nevidím to osvobození, právě naopak. Nakonec proto se blockchain vládám líbí. Časem naopak hrozí, že přijde „státní BTC“ – fiat s transparentností BTC a ovládáním papírků. Nejen, že si stát natiskne jako dnes co bude chtít, ale bude naprosto přesně vědět, za co jste peníze dal. Prostě ještě lepší než běžný komančský vlhký sen v podobě zrušení hotovosti.

        2. Ale jistě ŽE TO JE ODRAZEM HODNOTY TÉ MĚNY. Kdyby to tak nebylo, byl by to Bitcoin. :-D
          Nicméně, proč si tedy myslíte, že jsou hodnoty různých měn různé? Že je to dáno jenom VÍROU v ně? Fakt? Jiné prvky v tom nehrají žádnou roli? Ale no tak! To je přece blbost, že?

        3. Kromě toho – teď to vidím – „víra ve vyšší hodnotu v budoucnosti“. A to je co? Kde se ta „hodnota navíc“ z ničeho nic vezme? U fiat měn vadí, když si vlády natisknou nové peníze, ale bitcoin „zvýší hodnotu“, a všechno je v pořádku? A čím se ta jako ta hodnota zvýšila? 8-o

          1. Hodnota BTC se zvýší tím, že ho lidé chtějí víc. Hodnota USD se sníží tím, že ho za jeden BTC víc dají. Stejně jako u USD se ta hodnota BTC bere z víry v jeho hodnotu v budoucnosti. Zjevně s tím nesouhlasíte, respektuju, ale tvrdit „tak to není, ne a ne!“ debatu nikam neposune.

            1. Ano, přesně tak. Ta hodnota se bere Z VÍRY. Ale vůbec ne ze stejné, jako víra v dolar. ;-)

              1. To máte pravdu. Víra v dolar je vírou ve schopnost USA zůstat světovým policajtem. Víra v BTC je vírou v jeho schopnost fungovat jako decentralizovaná násilím neovlivnitelná měna.

  9. No zazněla jediná relevantní informace: Kryptoměny mají pouze takovou hodnotu, jakou má důvěra těch, co je používají. A to je to, co je tady podstatné. Zcela upřímně je to totiž pravý opak centrálně řízené komunistické měny všech ostatních zemí na světě – tedy úplně všech, které emitují bezcenné papírky (nebo čísla na kontech) něčeho, čím donutili místní otroky platit a obchodovat, aniž by nesli jakoukoliv zodpovědnost za reálnou hodnotu, kterou tyto papírky mají. Kdyby se měla nějaká země chovat zodpovědně, pak by emitovala nové bankovky výhradně v hodnotě bankovek, které jsou ztraceny/znehodnoceny!!!
    Kryptoměny, které NELZE (to je autorův největší omyl) volně emitovat, jsou jedinečným produktem, který bez ohledu na geolokaci umožňují vlastnit ceninu, kterou žádný státní zmrd nemůže devalvovat. Jediné, o co se mohou neúspěšně pokusit, je ji zakázat. Kryptoměny díky tomu, že jsou chráněné před podvodníky celým výpočetním výkonem všech vlastníků a těžařů (ověřovatelů transakcí), mají díky tomu větší důvěru, než státy „garantované“ sračkoměny s inflací, o které keynesiánští mamrdi tvrdí, že je úplně přirozená :/ Takže tady máme takzvané deflační globální měny, kterým můžeš věřit a nebo se na ně z prdele vysrat, nikdo tě tím platit nenutí. Pak ale nezáviď těm, kteří i ve virtuálních jedničkách a nulách jejich hodnotu vidí.

    1. Já jim to nezávidím, já jim jenom říkám, že jsou hlupáci, když něčemu takovému věří. :-D

    2. Vidím zase ti Urzovštinu. On vydal rozsáhlý elaborát jak JE úrok splatitelný, i když je to vyvrátitelné matematikou základní školy a ještě s omezením počtu do deseti.
      Tvrdit můžeme jakoukoli blbost a dokonce tu blbost i provozovat, leč na podstatě té blbosti se nic nezmění.
      Můžeme dát státu jakékoli hanlivé označení, leč jen a jen stát, nebo spíš uspořádání lidského bytí do podoby státu s jeho pravidly, umožnilo vcelku pohodlné bytí. FIAT měna má jednu výhodu, její nekonečnost, což je ten základní problém kryptoměn. Jednou musí dojít čísla a potom zbývá jen dělní stávajícího počtu, což nově příchozí asi neocení. Jako pokus o osvobození od zlořádu státu dobrý, leč i tak neupotřebitelný. S jednou drobností. Stát jednou zjistí co je u kryptoměn dobré a prospěšné vládnutí a to použije. Netřeba dodávat, že to co je dobré pro vládnutí, není dobré pro ovládané.
      Ale jo, každému vyznavači kryptoměn bych dopřál jeho důsledků plnými doušky a dvakrát dokola a opakovaně.

      1. Samozeřejmě, protože, ty vole blbej, služby vznikají většinou pohybama ručiček, a ten pohyb není konečnej. Je-li hodnota služby vyjádřena v té samé měně, v jaké je úrok, není problém to přeplatit jakkoli.

        Tvoje blbečkovský vyřvávání na základě levičáckejch pouček je k smíchu, zvlášť pokud dospělej člověk není schopnej si uvědomit, že dost značná většina statků není konečná, jak k tomu, aby se ta tvoje pitomost nezhroutila, ty potřebuješ. To je totiž jedinej způsob, jak zajistit funkčnost tvé blbé představy: konečný množství všech statků (resp. zajištění konečnosti, například zadrátováním hranic a přidělením pracovních umístěnek).

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017