Bitcoin, banky, ekonomika a proč přichází doba kamenná a totální anarchie

Featured Image

 

Už nějaký pátek se pohybuju v bitcoinovém světě. O bitcoinu vím několik let, ale pořád jsem se nemohl odhodlat dát all-in. Pak jsem se nasral, že jsem to neudělal dřív. Začal jsem tím, že jsem si půjčil peníze v bance a okamžitě poslal půl míče na burzu kryptoměn.

Moc hotovosti jsem neměl, ale stabilní práci ano. Riziko jsem byl ochoten pokrýt. Naprosto jsem netušil, do čeho jdu, ale nikdo mě zázrakem neosral ani v jednom kroku a kromě poplatků jsem nic neztratil. Stačilo nakoupit bitcoiny a schovat si je na hardwarovou/papírovou peněženku a čekat. Nyní jsem část prodal a splatil půjčku v bance, kde docela koukali, že za 4 měsíce jsem zpátky a ruším půjčku na 8 let. Ještě musím v březnu vyplnit daňové přiznání a zaplatit přibližně 15% daň ze zisku. Vybral jsem něco přes 600 tisíc s tím, že mi zůstaly ještě nějaké bitcoiny a s těmi stále obchoduji mezi různými měnami. Tedy zaplatím daň (600-500)*15% = 15 000Kč. Celkově v kryptoprostoru zůstaly měny v řádech milionů Kč v různých měnách, které jsou sice přesně vystopovatelné, ale nikdo netuší, jestli jsem si je schoval, ztratil, ukradli mi je, nebo jsem s nima někomu zaplatil.

Můžu říct cokoli, můžu je vyprat přes další burzu přes anonymní Monero a pak říct za dva roky, že jsem byl zaplacen v kryptoměně… Pořídil jsem si debetní kartu, kam stačí poslat bitcoiny a mám během hodiny klasické peníze a můžu platit kdekoli na světě za cokoli VISA kartou. Nebo můžu platit přímo bitcoiny/ethereem/monerem… Dokud zde budou platit tyto daňové zákony a kryptoměny budou růst, nemám co řešit a nemusím pracovat. Babiš samozřejmě nic neví. Ten je zabředlý do EET a dotací. Nebude to vědět ani úředník zahrabaný v papírech na ministerstvu financí, protože na to nebude školení. Kdo ví o kryptoměnách, rozhodně nebude sedět ve státní správě, nebo je školit. Všichni budou vždy o 5 kroků pozadu. Nejvíc pozadu jsou ťukači EET kódů do účtenkovky. Kdokoli si může koupit ASIC miner a nechat těžit bitcoiny a vydělávat anonymně. Návratnost 3-6 měsíců. Utratí peníze třeba v Alze. Kdo se ptá Alzy, odkud přišly peníze na bitpay, které byly převedeny na koruny?

Je to celé legální? Ano je, pokud platíte daně (15% ze zisku, když je roční nárůst stovky procent? Výsměch) a platíte nějakou firmu, která vám ručí za poradenství, jste docela v suchu. Jenže než Bureš sestaví vládu a vůbec něco rozhodne, bitcoin bude na 30 000 dolarech. Proč? Protože o tom na lžidnesu každý týden píšou. Hned vedle o tom, jak do důchodu půjdeme v 74 a budeme brát 10 000 Kč, nebo jak nemůžou sehnat lidi za 13 000 Kč za pokladnu nebo volant. Přijde mi mnohem nebezpečnější v současné době nemít peníze v kryptoměnách, než je tam mít, ať si finančníci plácají co chtějí. Abych o ně přišel, museli by zničit internet, mobilní telefony… Vždyť jde poslat platba bitcoiny i přes SMS nebo amatérskou radiostanicí přes satelit… Pandořina skříňka byla otevřena a nejde zavřít.

Zní to skvěle co? Ale kdy ta bublina tedy konečně praskne? Ona je totiž otázka, co a kde je ve skutečnosti ta bublina. Bitcoin je letadlo. Stejně jako skladování peněz v bance, provozování pojišťovnictví, nebo práce ve firmě kde hákujete 8 hodin. Důvěřujete jiné osobě, které vyděláváte už jen tím, že jste v systému pod ní, že získáte víc, než jste měli na začátku. Je jedno jestli investujete svůj čas/energii/prostředky a ona vám dává mince, papírky, jedničky a nuly na plastovou kartu, virtuální měnu, jídlo, přístřeší, nebo třeba jen hezké oblázky. Za tyto věci si plníte sny, nebo se snažíte jen důstojně přežít. Vše záleží na vašich potřebách, předpokladech a situaci s pracovním trhem ve vašem okolí. Tahle doba však pomalu končí, pro nás všechny globálně.

Začínám si teď více všímat svého okolí. Konzum dosáhl ČR maxima. Lidi jezdí do obchoďáků jak splašený a už vůbec nic nekupují, nebo nakupují výrazně méně. Kupují levné tretky z číny za 2$ z aliexpresu, ale v obchoďáku, kde za to dají 300Kč po 40% slevě, sbírají bodíky a kupují plyšáky za 20Kč z lidlu za nákup v celkové výši 4500Kč. Nebo ty cetky kupují přímo z Číny a nechávají si je dopravovat. Řidiči PPLek a pošty jsou mizerně placení a hákují 12+ hodin, protože si na ně brousí zuby konkurence, stále musí kupovat novější auta, budovat logistická centra… na vše jim s klidem půjčují banky. Nejen jim, ale i konkurenci. Jsou v pasti. Souboj o přežití u kterého se baví nejvíce banky, které půjčují všem stranám a vykořisťují tak nejen firmy, ale v důsledku i jejich zaměstnance.

Všechny věci už máme a přesto je ekonomika stále postavená na konzumu, ale ten je škrcen půjčkami. Každý už má hypotéku, auto na lízink nebo na operák, ajfoun má půjčený samozřejmě za měsíční paušál v alze. Ale firmy musí inovovat, aby držely krok s trhem a byly konkurenceschopné. Vlastní peníze nemají, tak si půjčí. Investiční oddělení slíbí nárůst výroby/zisku… Ten však nepřijde.

Vsadím se, že většina z vás v komentářích potvrdí, že ve vaší firmě něco hodně smrdí, nejsou nejpodřadnější dělníci, protože na podpoře dostanou skoro to samé a hrozí vyhazování inženýrů/manažerů/vedení, nebo se rojí jiné velmi podezřelé aktivity, nebo se vytváří zcela nesmyslné projekty, které se nikdy nemůžou zaplatit. Vše proto, jen aby manažeři a ředitelé mohli dál lhát investorům příští rok, platili hypotéku a pak se jen protočili ve firmách.

Proč třeba škodovka hlásí, jak navyšuje výrobu, investuje, shání lidi… a přitom se jí válí čím dál více aut kolem salónů? Nikdo je nechce. Ovci za 600k, Karoqa za 800k, Kodiaqa rovnou za mega? Mezitím se nabízí operák fábie za 2,9k měsíčně vlastním zaměstnancům a škodovka tak vyrábí zároveň i ojetá auta. Půjčují vlastní výrobky vlastním dělníkům s minimálním ziskem… Proč? Nepřijde vám to extrémně podezřelé, krátkozraké a dlouhodobě neudržitelné? Netočí se ta továrna jen, aby se točila???  Další firmy nabízejí třeba služební auta jako bonus zaměstnancům, které nemohou sehnat. Koho shánějí? Manažery, kteří jim zachrání prdel před bankou a investory? Na to už je pozdě. Je nejvyšší část ukrást peníze a zdrhat. Proč ty peníze nenabízí dělníkům, které tak potřebují pro výrobu? Protože už není kam jít dál. Dělník chce čím dál víc a jen vyrobí další věc, kterou markeťák neprodá a manažer neulže čísla před bankou/investory.

Ekonomika je totálně v hajzlu. Co tak poslouchám cizí rozhovory v práci, nebo venku, každý říká, jak je potřeba šetřit, co si nepotřebuje koupit… Ekonomika se zastavuje. Přijde totální krach ČR. Ve skutečnosti už hyperinflace začala. Ano, to je to, co se děje v Zimbabwe, Venezuele, Argentině…  Jenže se to děje jak v EU, USA tak i v Číně a zároveň. Klasické peníze selhaly. Asi posté za posledních 100 let. Vždyť jsou tak skvěle regulované… Nejsou a nikdy být nemůžou, nabídka a poptávka je rychlejší než jakákoli regulace.

A pak tu máme právě ten bitcoin a další „neregulované“ kryptoměny. Komukoli, kdo je ochotnej svěřit nějaké peníze nabízejí neuvěřitelný zisk. Kdokoli kdykoli nacpal do bitcoinu jakékoli množství peněz a nezpanikařil v prvních dnech/týdnech, vždy měl víc než na začátku. ! HODL ! Kam nalijí zoufalí investoři/manažeři/bankéři své peníze? Do kryptoměn, kde je musí X měsíců držet, nebo případně naletí podvodníkům, protože tohle prostředí je pro uživatele naprosto nepřátelské a neintuitivní. Každopádně tyto peníze se nenalijí do klasické výrobní ekonomiky, ale schovají se v době, kdy budou nejvíce potřeba. Ekonomika se více přiškrtí. Stát natiskne mezitím peníze pro státní zaměstnance a takhle se jede dál a dál. Peněz je v oběhu čím dál víc a víc a zboží je stejné nebo horší kvality a za vyšší cenu. Viz situace v obchodech. Nikdo zboží nechce kupovat.

Dělníkům se nezvedne plat, přestanou pracovat a jdou na dávky/nemocenskou/ruletu/kryptoměny nebo rovnou krást. Těch pár korun z firmy jim nebude stačit na splnění snů a radši se uskromní. Kdo přijde pracovat místo nich? UKáčko, mongolové nebo číňani? Vždyť neznají jazyk, nemají stejnou mentalitu… Stačí kolik je tu slováků a jaká je s nimi domluva. Ale tihle lidé budou potřebovat stejné peníze na přežití, minimálně na nájem/ubytovnu, dopravu a jídlo. A jsme opět v tom samém kruhu. Inženýři a manažeři k pásu rozhodně nepůjdou z principu, ti raději zdrhnou za kopečky. Produktivita práce/ekonomiky prudce klesá, nezaměstnanost je nízká, ceny potravin a nájmů vysoké. U potravin nárůst ceny není ještě pořádně vidět díky dotacím, ale jen co si znepřátelíme EU, tak se dočkáme.

Nepřijde každopádně krize, jakou jsme mohli poznat v ČR. Přijde mnohem větší a globální, možná dojde na třetí světovou a atomovky. Lidi, kteří něco dovedli dělat rukama a nepoužívat pouze výrobky hodně rychle umírají. Zůstali tu jen prodejci, manažeři, inženýři, montovači, řidiči, vyměňovači a státní zaměstnanci. Jsme naprosto závislí na dovozu potravin a výrobků. Zásoby potravin bude držet Bureš. Vítejte v naprosto absurdní noční můře, kdy naším diktátorem bude Babiš a EU se nás zřekne. Hyperinflace se teprve rozjíždí. Moc drží Babiš, stejně jako celé zemědělství. Kvůli zisku tu bude jídlo na příděl, aby se němci nažrali a ekonomika nepadla na úplnou nulu a on měl svůj babišstánský kolchoz.

Je to neodvratitelné a jen otázkou času. Bitcoin a další měny se nedají zastavit. Jakékoli omezení nebo nejistota zvyšuje jejich cenu, viz Zimbabwe, Venezuela nebo Jižní Korea a zvyšují pouze rychlost hyperinflace. Tento stav bude trvat tak dlouho, dokud lidé nezjistí, že peníze slouží pouze k zotročování lidí. Žádné hodnoty neexistují. Bitcoin a další kryptoměny pouze ruší monopol státu na peníze. Nejde sebrat, nejde ukrást. Jediné řešení je zničení internetu/elektřiny. To lidi kolektivně žijící v roce 2017/2018 v ČR neudělí dobrovolně. Pokud ano, budou za teroristy :D Vykopali jsme si nádhernou past. Nemůže za to Bitcoin, kryptoměny, banky, státy, regulátoři, ale obyčejná lidská povaha. Chtít mít víc než má druhý, případně mít větší klacek pro jeho zabití.

Peníze jsou bezcenné všechny v jakékoli formě bez vyjímek. Hlupákem je ten, kdo si myslí, že za předávanou hodnotu bez obelhání dalšího člověka dostane víc. V tom případě jste tím blbcem vy.

Řešení situace jsou tři:

1. Nedělat nic a užívat si poslední dny/týdny/měsíce konzumu. Můžete klidně zakázat kryptoměny, ale pouze urychlíte úpadek do národní chudoby a pomůžete ostatním státům světa vydržet déle. Pak se jeden den probudíte s miliardovými bankovkami v kapse a nebo EEPeněženkou s obrázkem Bureše.

2, Být prepper a připravit se na totální anarchii, která už se momentálně rozjíždí, a být připraven, že se vracíme do doby kamenné (Těžko budete rubat uhlí z 2km hloubky nebo tavit hliník bez jakékoli znalosti technologie z googlu) Veškeré vybavení a energie budou na příděl, natož exotické luxusní zboží, třeba funkční automobily.

3, An Hero

Každopádně sledujte, co se kolem děje a zkuste být několik dní extra paranoidní a ověřujte si, jestli opravdu nemám pravdu. Surfujeme na globální katastrofě. Ekonomické. Na peníze už není lokální monopol a nikdo nebude vědět, jakou co má hodnotu. Poslední s penězi v ruce nebo s neužitečnými věcmi prohrává. Není se kam schovat. Můžete si zasadit zahrádku, ale vsaďte se, že vám ji sklidí člověk s nožem v ruce nebo pistolí. Rozhodně to nebude hezký a miliardy lidí po celém světě zemřou. Ne však v Africe, ale v Evropě a Americe.

 


10.12.2017 Neznámý

12345 (276x známkováno, průměr: 3,28 z 5)
33 670x přečteno
Updatováno: 10.12.2017 — 23:09

Reklama

D-FENS © 2017