Autonomní řízení 7: Majitelé bublifuku - zpět na článek

Počet komentářů: 351

 1. Zatímco soudruh Pávek sehrává tyjátr s „šikanovaným“ ukrajinským dítětem na Hradě, tak jeho podřízení doženou šikanou vlastního kolegu k sebevraždě.
  https://www.expres.cz/zpravy/petr-pavel-bodyguard-sebevrazda-informace.A230814_152518_dx-zpravy_lare

 2. Bingo pane domácí! Zdaleka nejde jen o shůry dirigovatelné dopravníky lidí, které v případě užitku pro ty či ony, kteří spolu v kakárnách hovoří, možno přinutit dopravit WANTED! osobu přímo do rukou pečlivě vybraných poradců a asistentů.
  Jde i o umělou inteligenci, která např. u navigování v seznamských Mapy.cz při vyhledávání alternativních tras, anebo vnucování tras preferovaných a vyznačkovaných indoktrinovanými zmagořenci všech příbuzných diagnóz, překonává přírodní biologickou debilitu o mnoho délek Trojského koně.
  Zahraniční turisté, kteří z poznávacích důvodů touží použít velocipéd na trase Václavský Václavák (kam je doveze metro), Staromák, Kadlův mostík, do kopce na Hrad, přes Pohořelec k Petřínské rozhledně a s vršku Petřínem a Kinkého zahradami k Andělu opět na metro, si těch hoven naberou plný kedsky. Trasa pro znalce Prahy činí 9-10km, pohodový celodenní výlet i pro pěšáky. I v situaci tlačení šlapohybu v sunoucím se davu, kde neslušno kostitřas osedlat, dává čas i na prohlídku mnohých expozicí a vysavačů turistických šrajtoflí.
  Ovšem jen za podmínky použití papírové mapy a mozkového myšlení. Seznamský AI pěšocyklonavigátor totiž při navádění číhá na okamžik, kdy cestovatel pod vlivem nějaké pozoruhodnosti sejde z vnucené trasy a zahne do jím nepředepsané ulice. V ten okamžik protáhne nešťastníky alternativní cestou, dá jim poznat obechcané průjezdy, proluky a průchody, nabídne jízdu zručnosti mezi poházenými Ekolobrndami, nejrůznějšími litinovými, žulovými, betonovýmí a plastovými zklidňovači dopravy i psími hovny a donutí je vytáhnout papírovou mapu, díky níž se dostanou zpět k zamýšlenému tripu. Večer, celí utrmácení, za sebou mají okolo 30 km a plánují cílené cesty za řadou atrakcí, na které jim nezbyl čas, anebo je minuli. Samozřejmě s papírovou mapou.
  Vývoz hoven produkovaných ÚV, ale i celou posádkou českého deep state je nenápadně mohutnící politický i všeobecně sociální problém, bo jich valem přibývá. Přímou úměrou: čím větší idioti, tím víc hoven produkují. A vůbec nejhorší je, že voliči, podporovatelé a příznivci producentů sraček si pod vlivem mediální masáže, indoktrinace a své neumělé neinteligence neuvědomují, že je to jejich produkt a že by si ho měli taky uklidit. Ba co hůř, příště zvolí stejné, nebo příbuzné šmejdy, a nejvíc to odserou ti, co jsou bezbranní (děti, senioři, příjmově nejslabší) a jejich nevoliči, kteří nejsou ochotní se v tom brodit.

 3. V UK planuji neco jako smart motorways a asi to dokonci,ale noway near what promised.
  Nabijeni si predstavuji z poulicnich lamp tak jannejsem civil engineer/electrician, ale do tech ledek me nikdo nepresvedci,ze tam slo Vic nez par KW takze nevidim prostor pro nejake nabijeni Leda,ze uz dopredu predimenzovali kabely tak 200x.
  Mezitim SE zavedla zona v Glasgow a v Edi taky bude Nebo je. A ecozone greater Manchester area defakto znici Nebo nici vsechny remeslniky s Caddy na predmestich.
  Jde to tam dost na silu a obmena vozoveho parku zacina byt velice prekotna. I kdyz SE da ziskat ULEZ pry I na S60R. Jinak si myslim,ze nektere tahy budou MIT vyhrazeny pruh pro tyhle xmenlike wagons,ktere mozna budou autonomne jezdit urcite useky,ale Jen a pouze hlavni tahy a bude potreba hromada prekladist pro lokalni diry(Lester je taky treba lokalni dira).
  Jinak vsechno de spis smerem ind.asisdemntu jak bylo naznaceno zajimave bude jak SE tihle asisdementi projevuji na insurance quote.

  1. Ad1 dokoncene to je z pohledu konvecnich aut,ale integrace smart assistu dotoho nejaknpokulhava

  2. IS250-3GR-FSE:
   „..do tech ledek me nikdo nepresvedci,ze tam slo Vic nez par KW ..“
   – – –
   Dokud byly žárovky nebo výbojky, šly tam stovky W. Po přechodu na LED je to zhruba jen desetina.

   Nabíjení z pouličních lamp chtěli v Praze protlačit Piráti, diletantská verbež.

   .

   1. Na poulicni lampu a doufam,ze to neschytam od nekoho si myslim,ze byla vesmes 1KW HPS slabsi kusy si myslim nesvitily tak dobre aspon co SE Tyce u silnic nekde na chodniku si parser wattu dovedu predstavit. Co SE Tyce ledek tak doufam,ze to zase neschytam,ale pokud chcete zachovat svetelny tok tak rating tech chipu o moc mensi byt nemuze 1KW HPS je dost efektivni svetlo tusim,ze az ted mozna jsou chipy,ktery predci ten osram HPS v absolutnim cislu,ale uz jsem to dlouho nesledoval takze nevim. Nicmene tahani Stavy z lamp si nedovedu predstavit kdyz charger 11/22 KW. A Ty lampy jsou myslim na 400v predradnicich? Nedovedu si predstavit nabijeni baterek zase jsem asi zaspal,ale asi auto ma battery management v sobe? Nebo to do te lampy jeste budou davat uzpusobenou nabijecku na kontrolovane nabijeni te elektrobaterky?

    1. IS250-3GR-FSE:
     Co pamatuju, byly 250 W a asi 500 W, pak halogenky na stavbách, v objektech fabrik apod. 1000 W. Obvykle na 230 V.
     LED v desítkách wattů, nejvýš vidím v inzerci 150 W. Diody mají minimální tepelnou ztrátu, nepotřebují takový příkon.
     Dobíjení pro vozidla min. 10 kW na jednu lampu by vyžadovalo mnohem silnější průřezy a určitě i kratší délky tras od trafa 22/0,4 kV.

     V tom sloupu by muselo být přinejmenším další jištění a ochrany, nehledě na elektroměr a účtování. Je to naprostá kravina, šílené náklady – vzhledem k tomu, že je v tomto ČR asi trochu pozadu by stálo za to zpoždění využít a co nejrychleji tak nesmyslnou investici zarazit.

 4. Tak už to v historii lidského poznání a politiky je – čím větší nadšení a jásot na začátku, tím více nářků, skřípění zubů a slz ve finále.

  Vzpomeńte na DDT, Contergan, nebo Gertrudy vlhnoucí při projevu A.Hitlera.

  Nechvalte dne před večerem a vynález po dni, snadno se vám může státi, že budete škodni…

  1. Speciálně u toho DDT to bylo jak na houpačce: prvotní nadšení, potom zděšení z následků, nadšení ze zákazu a opět zděšení z následků…
   Přičemž i ten prvotní úspěch někteří kritizují…

   1. DDT nebyl používán s mírou a nakonec to někde používali, jako to známé valašské mazání – od kloubů po dveřní panty..
    Bylo tomu tak u všech dalších, podobných průserů. Často to DDT použili i na místech, o kterých předem věděli, že se to tam používat nesmí. Ale v dané době, z nějakých důvodů, neměli k dispozici nic jiného.
    Ty léky ala Contergan, to byly zase jen prachy – ty ušetřené za delší klinické testy.
    Někdo potřeboval zbohatnout teď hned, ne až za tři roky, ale hned.
    Jo Hitler, to je jiné kafe

   2. On i ten thalidomid je docela účinný lék, například podávat ho mužům je zcela bezpečné, ale zdá se, že od něj půjde odvodit nová řada cytostatik.
    Chce to pokoru a rozumnou opatrnost.

    1. Thalidomid se dnes používá k léčbě nádorů kostní dřeně.

    2. Moje zena docela dost bylinkari, uz leta. A sbira i vylozene jedovate rostliny s tim, ze hranice mezi lecenim a otravenim je dana jen mnozstvim leciva. Samozrejme, ze u bylinek se blbe pozna mnozstvi alkaloidu, nicmene bylinkama leci celou rodinu a zname velmi uspesne.

     1. to je hlavní výhrada k bylinkaření – neznámý obsah účinné látky v konkrétní rostlině či konkrétním dni sklizně (předpokládám, že běžný bylinkář většinou nedělá analýzu vzorku každé sklenice od okurek s nasušenou bylinou). a některá léčiva fungují v dosti širokém způsobu dávkování anebo předávkování nevyvolá fatální stav, u jiných jsou závorky mezi neúčinností a předávkováním velmi úzké (ostatně nejbezpečnější aplikace při neznámém obsahu je „rovnou do krve“, tedy v domácích podmínkách šlukování kouře nebo žužlání pod jazykem, čaje a notabene koláčky se zpožděným vstřebáváním přes trávicí soustavu mají riziko předávkování výrazně větší – srovnejte s populárním „magoráčkem“, čili odvarem z tabáku). u těch jedovatých bylin pak příčetný bylinkář ordinuje dávky bezpečné, a při neznámém obsahu účinné látky zpravidla i neúčinné. no, troufl byste si opravdu upravovat krevní tlak náprstníkem narvaným podél cesty tak, aby jste to srazil o 50 torrů?

      1. pardon za ten massabobismus v poslední větě. kaji se.

   3. DDT se už zase vesele používá, a jeho toxicita, pokud vím, se nikdy pořádně nepotvrdila. Právě proto se znovu začalo ve třetím světe používat. Mimochodem, zákaz DDT byla první genocida vyvolaná Zelenými bolševiky, na následky malárie, která vypukla po zákazu DDT, zemřely doslova MILIÓNY obětí.

    1. No právě: byl to přece významný úspěch v tažení za depopulaci…

 5. Článek: „Až 12,5 miliardy ročně. Policie nabírá už i bez maturity, astronomické renty Rakušan neřeší“ :)

  https://youtu.be/ftLzvxHB4mI?t=20

  1. To je maze. Btw to ze vubec netlaci na kvalitu…velkej elektorat..

  1. Evropské hovnoty si rozvracet nedáme!

   1. Pamatuju kontroly vylepovani, tak ted budou kontroly neprelepovani. Bych se ani nedivil, kdyby to kontrolovali ti sami, jen predtim po nastupu a ted pred doochodem.

    1. Samozřejmě že to jsou ti samí. Oni přece jenom „dodržují zákony“. A až se zase najde něco na Židy, nebo třeba na mlíkaře, budou postupovat stejně. :-(

  2. LOL. Můžete.. a debilové určitě :D

 6. https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-v-rusku-odhalili-osmimetrovy-pomnik-stalina-ma-probudit-vlastenecke-citeni-40440734

  Ještě bych poprosil Hitlera, Mao Ce Tunga a Pol Pota. Děkuji. Přeju si mír a více ruské sféry vlivu v Evropě, to dá přece rozum!

  1. Zatímco tady rovnou vymažou autora díla v muzeu, které by bez toho autora ani nemohlo existovat, protože expozice je čistě o jeho díle.
   https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/vymazali-rowlingovou-od-harryho-pottera-jak-to-transgender-mana%C5%BEer-vysv%C4%9Btlil/ar-AA1eYnaC

   1. Což je sice na hlavu padlý, ale pořád to není adorace masovýho vraha.

    1. Masový vrah je zločinec, který se dopustil nejméně 4 vražd s minimálním časovým odstupem.
     Masový vrah nebyl ani Hitler.

    2. A v Belgii mají sochy Leopolda II.

     1. A v Indii si utíraj prdel rukou.

      1. Vy jste si s tím začal. Tak si to dojezte, jako to dělají s předkožkou na Madagaskaru.

       1. Já jsem s „ale tady taky dělaj něco špatně, tak co“ relativizováním nezačal. Zřejmě nechápeš příčina – následek.

        1. Fakt jste nezačal? Ten první příspěvek není nic jiného, než koncentrované relativizování, že někde dělají něco špatně (IYHO).

         1. Já jsem s „ale tady taky dělaj něco špatně, tak co“ relativizováním nezačal. Zřejmě nechápeš příčina – následek.

          1. První příspěvek:
           shifty16.8.2023 v 2:24

 7. Klasická křivka adopce nové technologie – odeznělo počáteční štěstí, nyní se přesouváme do „valley of despair“ (údolí zoufalství?) a je možné začít vážně a bez přehnaných očekávání.
  Myslím že se dočkáme samořiditelných vlaků či metra, s auty to ještě potrvá hodně dlouho. Na druhou stranu kvalita lidských řidičů klesá výrazně a někde se to potká.

  A k té umělé inteligenci – pokud se ukáže, že nahradí nerdy v generování esejů, přičemž tito budou uvolněni jako pracovní síly pro vývoz žump, bude to dostatečná úspora lidské práce. :-)

  1. „Na druhou stranu kvalita lidských řidičů klesá výrazně…“
   Klasika, predpokladám, že tým myslíš všetkých ostatných, ale určite nie seba.

   1. Myslím tím nové ročníky řidičů, kdy v průměru schopnosti klesají.
    Sebe ne, řídit umím solidně a moje kvalita teprve klesat začne, až se rozostří zrak a roztřesou tlapky.

    Dotkl jsem se nějakého komplexu?

    1. Tak určitě. Takže je to přesně tak, jak tvrdí předřečník, co? :-D

 8. Myslím, že zanedbáváte ještě jednu důležitou překážku v možnosti provozování autonomního řízení, a to nikoliv technickou, ale PRÁVNÍ. A ta zní – kdo bude zodpovědný za dopravní nehodu způsobenou autonomním vozidlem? A neříkejte hned automaticky, že řidič – to potom to řízení vlastně nemusíte vyvíjet vůbec, to je myslím docela jasné… ;-)

  1. RomanL: zbytečně si s tím lámete hlavu, proč by to měl být řidič? Zodpovědný bude přece majitel, precedenty na to už máme. Pokud nesouhlasíte, nemusíte si to přece kupovat, svoboda volby zachována.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017