Americká základna v ČR nemá racionální smysl a nechrání proti Rusku, protože vše už řeší NATO SIP. Základnisté nerozumí právu ani americké bezpečnostní politice. - zpět na článek

Počet komentářů: 550

Přidat komentář
  1. Tak jsem si poslechl video análního elfa Vrábla z linkovaného článku a mám problém:
   – že je EU 4. říše (Hitlerovy vize jinými prostředky) jsem si myslel už v devadesátých letech,
   – vládě jsem nevěřil snad naposledy ve školce, tak nevím zda jsem tím vlastně Rusy neinfikoval (přitom v kontaktu jsem byl jen s Ukrajinskými oligarchy…)
   Anální elfi si asi neuvědomují, že problém není Rusko či „radikalizovaní“ lidé, Rusko je jistě dobré držet na délku „vidlí“ od těla, jako i jiné státy, což nemusí bránit „kupcům“ směňovat užitečné věci.
   Problém je současná zkurvená EU, vláda, státní aparát a jeho paraziti, včetně těch análních elfů a dalších band pošahaných aktivistů.

   1. k těm říším je třeba šířít kulturně historickou osvětu, takže ?
    1. říše :Římské imperium
    2. říše :Byzantské imperium
    3. říše :Moskevské imperium
    4. říše :Velkoněmecké imperimum
    5. říše :EU- chceteli-Bruselské imperium
    základem je samo sebou Řím, ostatní imperia jsou následníky Říma, podle vlastních prohlášení

    1. … něco o třetím Římu jsem zaslechl…
     A kde je USA, to taky není spolek skautů, … jen furt nevím do to tam řídí, ilumináti, židi, reptiliáni, americký lid skrz Brandona? Som z toho volaaký zmätený…, ale né sám http://jezevec-mrzout.pise.cz/1557-som-z-toho-volaaky-zmteny.html

 1. Tak psaní čehokoli kdekoli v latince už nejspíše definitivně odzvonilo. Umožní nám vláda používat alespoň azbuku či hebrejské písmo?

  1. tak tohle me dostalo :D.

  2. Spis bude potreba si davat jeste vetsi pozor, jak jsou na taliri srovnane chlebicky.
   SSlava Ukrajine! Let’s Go Brandon!

   1. Praetorian 24.4.2022 v 0:26

    No, to před začátkem rautu.
    Číšník, sklízející použité nádobí, bude vyškolen v luštění odložených párátek, takže: „Vždy ve střehu!“

    Na toto téma jsem se zamyslel včera, když jda po ulici, viděl jsem spoustu ukrajinských dikolór a sám sebe se ptal, proč je ti lidé proboha věšejí tak nízko?
    Nasadil jsem si brýle a zjistil, že se ve všech případech jedná o domovní kontejnery na papír a plasty připravené k odvozu.

    1. Peklo zmrzlo, nebo snad dokonce mají i nějakej smysl? Pro, tamten…humor.

 2. jen na okraj, na Škorpiky mi stačilo jen dýlýt, nemusel jsem si zasfinit popelnici jejich odpadem jak s Flojdy
  Pokud jde o základny, plně souhlasím s Americkými základnami na uzemi česka, taková Bolivijská základna, by jistě, byla sqvělá, koneckonců nám to dluží za bratrskou pomoc, kterou jsme jim poskytli v 1934, a v neposled , jako vyjádření vděku za eliminaci proruského agenta teroristy vraha a mučitele těhotných kapitalistek , Če Dževary, čímž se Bolivie pasovala na celosvětového bojovníka proti komunizmu a russizmu

  1. jo, abych já a ani jiní nezapomněli československých hrdinů bojujících za svobodu a práva Bolivie tak jsou tady: Plačka,Pokorný, Bělín,Kudláček, Podlezlý,
   ad jména : Ta jména nejsou ftip,

   1. ečše jsem zapomněl na pozdrav
    Slava Bolivia, Slava geroem

    1. Gloria a Bolivia!
     Gloria a los heroes!

     Naštěstí používají latinku…

     1. k tomu El Che, no no no, vzhledem k tomu, že byl velikým přítelem jistého V. Komárka, absolventa Ekonomického institutu v Mosqvě, a protagonisty veliké sametové revoluce, nabývá přátelství s Bolivijským lidem , který se vypořádal s tmářstvím komunismu, kontury, z níchž by mohlo vyrůstat nerozborné přátelství mezi našimi tak těžce zkoušenými národy

      1. Možná by se dalo přátelit i s Bolívijci, kdyby se omluvili za to, že bez soudu a ze zálohy popravili Cassidiho a Kida. A co furt lidi máte s těmi komunisty. Já je jako mladej nesnášel a divil se, jak mezi nimi mohou být i noblesní a slušný lidi – na rozdíl od některých mých umění a svobodymilovných antikomunistických kamarádů, co jak se později ukázalo, rádi o mně poreferovali u STB. Došlo mi to později. Problém je v těch, co si myslí, že by si zasloužili víc, než mají a začnou to řešit na úkor ostatních, komunismus nekomunismus. Jistě mi teď začnete vysvětlovat, že zrůdná ideologie a tak. I to jsem si myslel. Zdá se mi ale, že bez dostatečných kontrolních mechanismů, srozumitelného a vymahatelného práva, nedeformovaného zvůlí moci, lehce dopadne jedna i druhá verze společenského systému stejně, ne-li nakonec ta, kde jde moc ruku v ruce výši majetku, hůře. Není to spíš tak, že komunismus terorem proti občanům začínal a my k němu nakonec dospějeme. Snad abychom se teď modlili, aby se náš budoucí majitel stal co nejdříve osvíceným. Jinak bojovat dnes staré války s bývalým komunismem je trochu mimo mísu.

       1. Jsou na nejzákladnější úrovni dvě skupiny lidí – naprostá menšina 2% psychopatů a sociopatů, kteří vidí ostatní lidi jen jako zdroje pro uspokojení svých choutek/potřeb, a pak 98% normálních lidi.

        Zatímco psychopat je kdykoli schopen totálních zločinů, normální člověk je (recipročně nevyprovokovaných) ukrutností a zvěrstev schopen jen pokud sám uvěří, že tak činí pro Vyšší Dobro nebo Lepší Zítřky.

        Ideologie komunismu, stejně jako ideologie nacismu, stála na výslovně sdělené premise, že plošný terror „diktatury proleteriátu“ resp. „rasové čistoty“ je výslovně nutný a žádoucí. Že proti deklarované skupině třídních nepřátel je doslova vše odvoleno a je nutné je zcela zničit jakýmikoli prostředky kvůli Vyššímu Dobru Lepších Zítřků. A proto strhl desítky milionů lidí z Německa+satelitů, SSSR+satelitů a Číny+satelitů k tak masovému vraždění a zvěrstvům, jaké ještě nikdy v historii v takovém rozsahu nenastalo (jakkoli 30letá válka k tomu, z obdobných důvodů, měla svým charakterem celkem blízko.).

        1. +1 tohle by tu mělo být opakováno velmi často.

         1. A co že byste, mistři Mrcasíku a shifty, méně četli teoretické statě a více času věnovali pochopení reality?

          1. Neměj péči, Huberte, empirii mám nastudovanou z historie velmi, velmi dobře.

           Raději se podívej, zda naopak ty nekritizuješ mé postoje z pozic naprosto virtuálních super-teorií, které nemají žádnou oporu v historii ani empirii, pouze doměnkách. Třeba ty osobně ne, to já nevím a nesoudím – ale valná většina ze tvé názorové barikády typicky ano. Viz „Odvěké spiknutí Západu zničit Rusko/Slovanstvo“ apod.

        2. Jenom poznamka k te 30lete – to, ze absolutni rozsah jejiho dopadu byl relativne mensi je dany hlavne v ty dobe dostupnou vojenskou technikou (relativne pomaly presuny, omezenej dosah zbrani), jinak si s modernim silenstvim nijak nezadala, namatkou me napada Magdeburg (85 % obyvatel zarvalo) nebo u nas Nymburk v 30. letech. V ty dobe to bylo podle vseho „zajimavy“ i slozenim vojsk (zoldaci), takze casto se na pleneni zrejme podilely obe strany najednou (viz u nas ten Nymburk) a bylo uplne fuk, jestli (vojsko vs civilisti) to byli katolici, luterani, evangelici, kalvinisti…

       2. ten Bač a Sandenc byli takoví předkomunisti, bohatým brát a chudým taky, i v tom případě Bolivijci za jedna,

        1. Lumpové to byli, což o to, ale že neměli nárok na spravedlivý proces? To se nám to pak kritizuje zrůdnost kdekoho, a jestli někdo cekne, uvidí…

     2. @jungvoj
      Pro Vás stačí Ostrawica granica, nesnažte se být světový…

      1. miluji vás láskou bratrskou, jste takový sqvělý prostě no , člověk, určitě straníte bratrskému ukrajinskému lidu, lidu ameriky, a vůbec fšem spravedlivým, klaním se vaší dokonalosti, Bůh vás odmění,

 3. OK, JEDNOU až dvakrát za rok se na tomto serveru objeví zajímavý článek – tohle je jeden z nich a díky za něj.
  Já se v obecné rovině domnívám, že by taková základna na území ČR být měla, ale musí to po všech stránkách dávat SMYSL.

  1. Já se v obecné rovině domnívám, že by taková základna na území ČR být měla
   Mají pro toto nějaký racionální argumenty, nebo se jedná o, v dnešní době tak oblíbenej, úkrok v podobě vydávání pocitů v podbřišku za racionálno (se domnívám)?

  2. No jasne, kdyby to smysl davalo, mohla by tu byt zakladna treba Svedska.

   Problem jen je, ze nedava zadny smysl mit tady cizi zakladnu, kdyz jsme v NATO.

 4. https://www.konzervativninoviny.cz/nikdo-to-nemohl-predvidat/

  Za 2 měsíce prakticky stejné ztráty jako za celou válku v Afghanistanu, která trvala 10 let.

  1. @shifty
   inu vpravdě speciální operace…

   1. jich mnogo…

    1. Už dávno ne. Kolik je porodnost v Rusku, 1,3 na ženu?

  2. Zajímavý článek. Proč neovlivnil rozhodnování vedení RF? Aby předčasně nerozložil bojovou morálku anebo hrály větší roli jiné důvody k zahájení útoku? Srovnání ztrát mezi UK a Afghánistánem jsem tam nenašel.

   1. To jsem nějak přeházel slova, snad to ale je k pochopení.

  3. Zaujalo mne tvrzení

   Mimochodem, ukrajinské kontingenty protiletadlových raketových sil (nikoli gruzínské) během konfliktu v roce 2008 značně poškodily ruské letectvo. Po prvním dni bojových operací bylo vedení ruského letectva v naprostém šoku ze ztrát, které utrpělo. Na to by se nemělo zapomínat.

   Oproti tomu ruští akademici z CAST ve své publikaci Tanks of August věnují letecké válce nad Gruzií celou jednu kapitolu, ale není v ní ani slovo o ukrajinských posádkách. Zato přesvědčivě dokládají, že ze 3 sestřelených ruských letounů si 3x Su-25 sundali sami Rusové, když si ji spletli s gruzínskou. Ve dvou případech se tím i chlubili médiím – že sestřelili gruzínskou Su-25 tam, kde si ve skutečnosti sestřelili svoji.

   A je tam mimochodem perlička. Rusové se strašně rozhořčovali, když jim nad Sýrií islamisti ve vzduchu rozstříleli pilota Su-24 klesajícího na padáku. Dokonce o tom Rusové natočili večerní film, „Небо“ z roku 2021 (tak prvoplánově agitační jako sovětské válečné z 50. let, za všechno může ruka Amerického Imperialisty, ale bojové scény slušné.) Byl to samozřejmě válečný zločin dle IHL, o tom žádná. No akorát že první ztráta VVS RF nad Gruzií byla Su-25 plk. Terebunského, jehož sundali Rusové kteří si jej spletli s gruzínskou Su-25… A sami Rusové udávají, že Terebunský klesající na padáku byl cílem vydatné palby ruských i osetijských vojsk, tzn. přesně ten samý druh válečného zločinu. Halt bigoš polní vždycky nenávidí piloty šturmoviků na smrt, to máme zdokumentované už z WW1. Kde do zákopů spadl pilot, který na ně předtím útočil, tomu rozmlátili ciferník nebo jej i zabili, kdyby nezasáhli oficíři.

   1. Nic nového pod sluncem. Podobně prý zabíjeli dělostřelce už za sedmileté války (podloženo tím, že se jich jen minimum ocitalo v zajetí).

 5. Dlouhej článek, ale zase vedle, stejně jako ten o ‚cenzuře‘.
  Píše tam, že „pozemní napadení ani vždušné nehrozí“, volně cituji.
  Ta základna by měla smysl právě proto, abychom nebyli napadeni, až Rusko rozloží NATO zevnitř (až Trump vycouvá z NATO s USA, zbude jen okleštěný Bundeswehr, Frantíci s bílýma vlajkama a Británie, která to nevytrhne). Protože napadnout US vojáky si přece jen netroufne, ale z ostatních zemí ano. Obzvláště menší jadernou zbraní, protože jaderné odstrašení funguje velice v neprospěch zemí, jakou je například ČR, která žádnou jadernou zbraň nemá. Zato USA ano.
  Proto potřebujeme u nás základnu USA, jako doplněk.

  1. Jen bych upozornil, že ruská armáda, nebo spíš ta parodie na armádu, kde se jen krade, chlastá a balamutí, by v životě nedokázala porazit ani Polsko. Ani omylem. A proč tomu tak je, vidíme dva měsíce denně v přímém přenosu.

   1. Problém jsou právě ty atomovky. Putin potřebuje nějaké vítězství a zatím žádné nemá a ani „druhá fáze speciální operace“ nic takového nepřipomíná. Spíše to bude fiasko, jako před měsíce. Ale 9 květen se blíží a co teď? V roce 1921 zahnali Poláci ruské hordy zpět odkud vylezli. Za to se jim pomstili v roce 1939, kdy si to s Polákama vyříkali v Katyni. Já si naprosto reálně dovedu představit situaci, že po dalším fiasku na východě Ukrajiny, zamoří oblast použitím taktických jaderných zbraní, prohlásí to za vítězství. Při současné situaci si nedokážu představit, že by někdo v Rusku uznal, že prostě prohráli a že to celé bylo naprosto zbytečné, protože de facto ničeho nedosáhl a ještě si proti sobě popudili půlku světa. Za pár měsíců mu to už nebudou žrát ani sami Rusové. Jakým způsobem tuhle situaci Putin vyřeší?

    1. Snadno. už to všechno řekl. Řekne, že ve skutečnosti šlo celou dobu jen o Donbas v hranicích Minsku, a všechno nad rámec toho byla jen provokace ukrajinců s cílem vylákat a zničit co nejvíce ukrajinské armády = již stávající definice „demilitarizace“. A že ty kecy o zabrání Oděsy byly jen taktický manévr, jak nedovolit ukrajincům přisunout posily, které blokovala jižní hrozba.

     80% Rusů prokazatelně nekriticky žere cokoli, co vyhlásí „ruské ČéTéčko“ – Rasíja-1. Dokud má Putin v rukou televizi, nemůže prohrát ;-)

     1. Jenže ani to zničení ukrajinské armády se nekonalo. Trochu je pocuchali, ale Ukrajinci jsou stále bojeschopní a zdá se že ještě zkušenější, zatímco Rusová, jak se zdá, nic na Ukrajině nepochopili a stále opakují staré chyby.
      Jistě, v Rusku panuje tuhá cenzura a podezřelé jsou i žlutomodré tenisky, ale tohle jsou třeba naprosté bláboly https://twitter.com/AlexandrMitrofa/status/1506364798224773130 jak dlouho mu to budou žrát? Běžní Rusové tomu možná ani nevěří,ale mají prostě strach. Navenek se neprojevují, co si ale myslí ve skutečnosti, nikdo asi neví.

      1. V tomhle bych byl mnohem opatrnější. O bojových ztrátách OS UA nevíme vůbec nic. Aneb analogicky: když Ukrajina+USA udávaly ruské bojové ztráty na 4000 mužů, ruské MO udávalo své ztráty ca. 1200 mužů.

       Existuje stará poučka, že jakékoli hlášení ztrát způsobených protivníku je nutné dělit třemi – a hlášení ztrát utržených od protivníka je nutné násobit třemi. S vědomím toho, že nevíme nic, bych se jí držel. Pro obě strany.

       Navíc co na Ukrajině bylo takřka zcela zničeno je obranný průmysl. Antonov – KO. Charkov – KO. Kyjevský tankový – KO. Lvovský na repase RD33 a MiGů – KO. Záporožský Motor Sič – nejspíše KO v následujících dnech. Pokud Ukrajina nedostane obrovské odškodné, aby nakoupila nové mašiny a postavila nové fabriky, z tohoto se vlastními silami neoklepe, protože na globálním trhu nebyla tak konkurenceschopná, aby byla investice do obnovy fabriky např. na T-64 rentabilní.

       1. Jsem zrovna dneska nebatoval s kolegou, jeho tatik dela v BMW a zase narazili na to, ze jim cosi chybi z Ukrajiny. Takze pas stoji. Komupak to asi prospeje, ze nemecky automobilky maji takovy problemy…?

        1. Jejich zákazníkům?

        2. Číňanům?

    2. Muzeme si byt prakticky jisti, ze vitezstvi nakonec vyhlasi oba – jak Putin, tak Bid… Zelenskyj. Ani jeden si politicky nemuze dovolit nevyhrat. Jde jen o to, jak si rozdeli temata, ve kterych vyhraje jeden a ve kterych zase druhy.

     Uprimne… me je u prdele, kdo z nich dvou vyhraje. Mne zajima, jak se vyporadame se sankcemi, ktere na nas dopadaji.

     1. Zelenský již prakticky vyhrál, alespoň ve veřejném mínění normálního světa. Ať už se stane cokoliv, Rusové si to posrali na dalších 20 let.
      Kdyby Rusák neukradl Krym a nechtěl ukrást zbytek Ukrajiny, žádné sankce by nebyly.

      1. Ale byly. Quod licet lovi, non licet bovi.

      2. …ve veřejném mínění normálního světa…
       Pium desiderium.
       …v mediálním mínění světa zdebilizovaných…

     2. Přesně tak … klidně ať si to tam celé rozjebou, když se nechali do toho uvrtat. Ale proč tu naše vláda páchá škody, jak přechod fronty, tomu nerozumím? Rus prodává energie ve slevě a u nás je vše na několikanásobku.

      1. Jasně, soudruhu, nám by určitě něco prodal ve slevě, když má celou Evropu od Košic po Atlantik na „seznamu nepřátel. Jak si to jako představuješ? Že tam nakluše Fiala, bude s tvářit, že žádná válka neexistuje, poplácá Vovku po zádech a pochválí ho jak krásně v tom Rusku stabilizoval společnost? Nejseš trochu padlej na hlavu? Co nám kdy Rusové dali? Evidentně ti těch 40 let přátelství nestačilo.
       Já pořád říkám, že je lepší prohrát válku proti USA, než ji vyhrát se Sovětským Svazem(Ruskem).

       1. Nagelovanej prof. Fiala se akorát nechal vyfotit v lůžku polskejch železnic a naklusal někde ve Varšavě aby polácal Voloďu po zádech. Možná by bylo zajímavý, kolik Ukrajinců sedělo v tancích v 68´ v tom přivezeném přátelství. Nejvyšší sovět Brežněv byl Ukrajinec jak poleno.

       2. Zjisti si kdo má a nemá kontrakty a s kým a za kolik na plyn a ropu /hlavně jak to má tadle prodaná kolinie a kolonisté navíc s elektřinou/. Pak se vrať debatovat o tom kdo, komu, za kolik.

       3. Vazne? A Madarsko je kde presne mezi tema Kosicema a Atlantikem? Nebo mam spatnej globus?

        Ty toho nakecas…

        Jak pise LD… tak to je. Nemci maji plyn a my mame spravne postoje. Tak hlavne, aby nam to vydrzelo.

       4. „lepší prohrát válku proti USA, než ji vyhrát se Sovětským Svazem“

        Vo Nguen Giap si myslel něco jiného.

      2. Nechápu, pro je trendy po RF poštěkávat. Když – což stejně nechápu – RF sem stále plyn dodává, ačkoliv dle HSP odcházejí na UA hromady technické pomoci. O fialových a dalších kecech nemluvě, kecy vzal čert..

       Jo, neutrálům prosím, ale účastníkům, co sice jakože neválčí, ale „pomáhájí Ukrajině si udržet suverenitu“? Ani ň.

       To jako kdyby člověk debilním sousedům, co dělaj rámus 24/7, zadarmo vařil, pral, uklízel a ještě jim děkoval za to, že jim může umýt nohy.

       1. Umírají tam přece děti a žvížátka…

   2. mimo jiné, vzpomenu šfédy, si to myslele genyus z Korsiky, který s německo-polskou armádou u Moskfy pěkně vyjebal,dokonal to nějakej vožralej ruskej idiot Čičagov,

    1. No a z opačné strany tu máme ruské fiasko v Japonsku, ruské fiasko v Polsku, ruské fiasko ve Finsku… Ono je to tak, že obránci stačí 3x menší síly a naopak má extrémní motivaci. Kdežto agresor v dobyvačné útočné válce tahá za kratší konec provazu a všechno, od nepřátelských obranných pozic a postojů obyvatelstva, přes znalost terénu a počasí, až po délku logistických linií – všechno je proti útočníku.

     1. Je to tak. Ostatne podobne to zrejme uvidime za chvili, az bude Ukrajina vyhanet agresora ze svoji zeme. Ja teda vsude ctu, jak Ukrajina vitezi a Rusove slapou do cim dal tim vetsich hoven, takze naprosto nepochybuju nad hladkym prubehem.

     2. Když zmiňuješ ruské fiasko v Polsku, tak by stálo za to připomenout úvodní polské fiasko v Rusku (od Bílého k Černému moři).

  2. Nejak mi unika, jaky je rozdil mezi U.S. vojakem na ceske zakladne a U.S. vojakem v Cesku na U.S. zakladne.

   1. Stálá přítomnost.

    1. A kdo má nad tím americkým vojákem poslední slovo.

     1. Jejich prezident, aspoň co vím.
      Ale z toho neplyne, že po vycouvání ze závazků v NATO by USA opustily i svoje základny.

      1. Jejich prasident nemá slovo ani nad svou prostatou. Ten neví kde je.

  1. @shifty
   Миру-мир!

  2. Zklamal mne. Nikdy jsem nečekal, že VKst projeví méně politického taktu a vnímání, než Zeman.

 6. Tak, a je to pripraveny. Nacisti i bolsevici byli babraci, tady muzou jen zavidet: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/smlouva-s-usa-umozni-jednat-o-zakladne-v-cr-40395237

  Hezkej je ten posun proti smlouve o radaru, napriklad stran jurisdikce. Parada.

  Venco, jak se ti rotuje, co? A nebo se smejes?

  1. Sysop:
   cit.:

   „…že budou americké síly osvobozeny od cel a daní, nebo způsob najímání českých pracovníků.

   Jednou z kapitol je i to, pod jakou trestní jurisdikci budou američtí vojáci spadat. Podle návrhu se Česko vzdá svého práva vyšetřovat a trestat americké vojáky s výjimkou vážných trestných činů. „V případech závažných trestných činů zvláštního významu pro ČR mohou české orgány odstoupit od zřeknutí se svých práv,“ píše se v návrhu….“

   .

   Joo, my fakt umíme…

   :OD

   1. Se vsadim, ze i kdyby se stalo cokoli, nebude to vec ‚zvlastniho vyznamu‘.

    1. Ano, „tak se to dělá“.
     A blbé české veřejnosti to žurnalisté vždycky „vysvětlí“.

     .

  2. Jasne, oproti tomuhle byli nacisti uplni mirumilovni hosici, co by mouse neublizili.
   No, holt co cekat od cloveka, ktery sem pise za ruske penize…

   1. Lojza:
    Tebe jsem si nevšímal, dokud jsi nebrknul o ten zázračný elektromobil. Prokázals značnou nesoudnost. Ani po mé snaze ukázat ti na různých příkladech, že jde o hoax, jsi nezměnil přístup.
    Tvoje věc, čemu věříš.
    Podobně jako mnoha jiným ti mohu jen popřát, abys tvrdě pocítil důsledky opatření, která přijdou…

    .

    1. Jiste, bude to horsi, nez za nacistu. Tak urcite….

     1. Lojza:
      Otáčet v ruce 4,40 a přemýšlet, zda si tu tatranku po obědě vůbec můžu dovolit, jsem zažil na počátku 90. let. Nechci.

      Hůř bude, k tomu je nakročeno velmi dalece nyní.
      Míchat se do cizích věcí, vyskakovat jak vzteklý pejsek, pomocí PR oblbovat vlastní lidi a za babku prodat, co lze, třeba vodárny. Liberalizací zkurvit kdeco, hlavně zavést green-nesmysly a podpořit kdejaké úchyly ze státní kasy.

      Máš na tom podíl, přeju ti tvrdý náraz na realitu…

      .

      1. Jsem dneska cetl, jak Fiala premejsli, kolik narvat lidem z jejich dani a budoucich dluhu, aby jim na chvili zavrel hubu. Prej pet litru na dite v rodine, kde je mesicni prijem bratru osmdesat litru. Tak jsem koukal, co na to lidi. Mensina prohlasila, at si to strci do prdele, protoze to nestaci ani na rozdil splatky hypoteky. Vetsina ale rekla, ze je to malo a ze by mel pritlacit. No, to se to tlaci, kdyz je to z eraru.

       A pak se lidi divi, ze je inflace jako krava, kdyz to vykradani prazdne kasy pri kovitu pokracuje dal.

       1. Fakt? Ačkoliv člověk obvykle nepřeje zlé těm kolem, tak tohle je do konzerv (psích). K čemu přidávat a – zdražovat?? To chápe i stará Blažková, že to je na pytel.
        Pan profesor možná žije v klamném světě jedině správných názorů, totiž, když nějaké schází. Těch lidí, co se soukromému mejnstrýmu vyhýbají. Ale jako politolog by to mohl tušit.
        Mohl by napsat něco sem, třeba by se divil.

        1. Pan profesor se nám vyvíjí v čase

         https://www.youtube.com/watch?v=hxY-gbjpNXQ

         1. To je změna jako s paní po několika desítkách let letech. Ona těmi roky zmoudřela, ale zůstala v podstatě stejná.

          Pan profesor zcela jasně též zmoudřel, prozřel, nebo asi spíše – definitivně poznal dříve jen tušené či slíbené. Co ho dále za dobrou práci čeká? Tipuji, že komisariát, jako ČSSD geronta doktora Špidlu.

          A masy budou volit a volit. Přesto, že z toho mají jen velké nic.

         2. Tenkrát měl ještě rozum, ale pak potkal Pekarovou, líznul si a asi něco chytil.

          1. Dostal bryle, mozna jsou zevnitr ruzovy.

          2. Já bych to spíš viděl na nějaký liberální herpes.

       2. Je to prostě Změna, elektorát už ani neví, že je nouzák v podstatě na furt, kšefty jedou až se práší za kočárem. Dneska jsem byl po dlouhý době u nás ve městě, kde vlajou ty správný barvy a tam, kde si zákazníci ještě nedávno podávali dveře (řeznictví, pekařství) bylo pusto a prázdno a nasraný ksichty. A to je začátek.

        1. A bohužel ne konec.
         Andrej je svině, ale zároveň musel manévrovat mezi Bruselem, svými obchodními zájmy a svými voliči. Ve výsledném kompromisu se nakonec dalo docela slušně žít. Teď vyhráli ti „správní“. Hehe.

         1. Nebylo-li by kovidu.

          Obyčejnému člověku nebylo nic do nadací a dotací, Agrofertu, svěřencům, Čapí nohy i námitkám z brusele. Ale kovid dopad’ na obyčejné lidi. Jo, kdyby pan ing. Babiš nezahájil prymulát a poslal datové vědce, malíře exponenciálních křivek a pandémonické prognostiky do prdele s tím, že kdo se chce zahalovat, ať se zahaluje, občanstvo nechť se cpe vitamíny a jinak kdo bude blbnout, dostane přes držku – tak budiž, vyhrál by.

          Dovozci těch experimentálních kovid-šmejdů by je mohli nabízet stejně jako blahé paměti očkování na děložní čípky. Tuším, že to je stejné svinstvo. Dvě známé, které jejich starostliví rodiče nechali naočkovat, jsou dosud bezdětné. Nevím, nakolik jim to teď konvenuje. Ale Gates, výrobci i obchodníci jsou jistě spokojení. A stejné to mohlo být s kovidem. Vejvar by byl o něco menší, ale našlo by se dost uvědomělých, zodpovědných klientů.

          1. nezobaly nějakou tu desítku let bobule? to je taky oblíbený, a pak hroznýho divení…

          2. A ještě o chvíli později „boj o dítě“. Protože Carrie to tak měla a vyšlo to…

          3. Pokud jsem informován, tak nejméně jedna vůbec ne, naopak, „snažili se“. Musel to být rachot – a nic. Pak se nějak trapně profláklo, že manžel je v poho. Jistě, mohlo to být u ní přírodou. Ale pochybnosti zůstaly.

          4. Příroda je příroda a věk je věk. Muži a ženy nejsou stejní.

      2. Jiste, bude to horsi, nez za nacistu. Tak urcite….

      3. Btw, pokud jses tak neschopnej, ze si nevydelas ani na tatranku, tak je mi te docela lito.
       Teda vlaste ne, neni. Preju ti to.

       1. Hele Lojzo,

        máš děti?

        1. jo, dve, proc?

         1. Protože voni maj všichni 5 dětí, jako bys to nevěděl :)))

       2. Lojza:
        „… na tatranku…“
        – – –
        Tak jasně, ty přece víš, kdy a kde to bylo.

        Na počátku 90. let vylezly ceny hore a hodně lidí pracovalo stále tam, kde před rokem či dvěma – a příjmy byly téměř stejné.
        4,40 za tatranku bylo dost na to, aby stálo zvažovat, jestli ji dovolím nebo ne.
        Pravda, o rok či dva později jsem nic takového neřešil, protože se rozvinula šedá ekonomika a moje čisté měsíční příjmy byly větší, než měl na podniku třeba technický či ekonomický náměstek.

        Tobě přeju, abys velmi tvrdě okusil dopady toho, co sám pomáháš způsobit.

        .

        1. Ja neresim, kdy kde co bylo, ale to, ze se bojis, ze se ocitnes znovu ve stejne situaci.
         Btw, ja nic zpusobovat nepomaham, pokud ti jde o tohle. Pokud poslu nejake prachy na pomoc nejakemu Ukrajinci, tak tim myslim nezhorsuju tvoji, ani nici jiny zivotni uroven. A jinak nemam jak ji jakkoliv ovlivnovat….

         1. Lojzo, v ČR je pod hranicí chudoby asi milion lidí, kteří obrací každou korunu. Co to musí být za vohnouta, který se jim vysmívá a přeje jim to?
          Samozřejmě, že ty nic, ty ze svého sráčství pokaždé vykýbluješ. Blbý je, že to funguje jen na tvůj mozek.

          1. mega a zhoršuje se to, inflace se už točí ve spirále a valorizaca doochodů chodí pozdě, kdo neměl polštář a spolíhal se na stád, tak teď budou každej měsíc tisíce doochodců padat do sraček

           a zdražování energií zdaleka nekončí, bude to v každým novým ceníku desítky procent, přičemž jak si to v bytovkách s tím socialismem udělali – platí jak posraní i když topení za celej rok nezapnou – tak si to teď vyžerou v plné parádě

          2. To se nestane přeci, zachrání to paňácovy helicopter money.

          3. Rotor helikoptérových prachů jakoby se už roztáčel, ale to byly jen nějaký náznaky. Už se dotočil.
           Jeden zmrd už rozhazoval prachy ne z helikoptéry, ale rovnou z nějakého Boeingu ve formě „rouškovného“ a dopravy zdarma, ale vypadá to, že penězovod pro vohnouty díky předchozí vládě vyschl. Jurečka chtěl rozhazovat pět litrů rodinám na každý děcko, ale vypadá to spíš tak, že těch pět litrů za každý vychovaný dítě, budeme platit do státní kasy my…
           Ta ukrajinská černá práce je „daněná“ kde asi?

          4. Jóó – a to jsem se ještě chtěl optat:
           Těch padesát miliard „pomoci“ úkáčkám, co zahnuli kramle sem k nám, ty vydělá kdo a jak?
           Shifty-ové je vydělají papírovo-účetně těmi „službami“, nebo kdo je vydělá? Firmy, kterým někdo na EU celnicích z nějakého důvodu zadržuje zboží z číny, aby se tady nedalo prodat?
           Nebo je mají vydělat mně podobní – kterým už osm týdnů leží kdesi v horoucích peklech zboží za desítky tisíc, ještě k tomu z EVROPSKÉHO skladu náhradních dílů a ještě k tomu britské firmy? Tedy ještě nedávno člena EU?
           Kde se kurva těch 50 miliard vezme? To se účetně přilepí ke stávající sekeře tuším 300G a prostě z toho bude sekera 350G – však on už to někdo nějak zalepí?
           Shifty-ové na to vydělají inovativními službami, inovativním softwarem a kreativním finančnictvím ala Kellner? Nebo těch 50G vydělá třeba Průša 3D tiskárnama? Prus svými akumulátory HE3DA? Případně je dodá ve formě daní Dědek z Jablotronu, jehož zboží je momentálně v Rusku šrotováno, demontováno a nahrazuje se segmentem, na který je spolehnutí?

          5. „…HE3DA…“
           – – –
           O tomhle „fenoménu“ je už setsakra dlouho ticho, bo COV19/ukro-war…

           .

          6. Kolego, uvítal bych informace od – no řekněme, od téměř insiderů – alespoň lidí z Karviné-Horní Suché, nebo ideálně od hlídače z vrátnice toho areálu, který si ve volných chvílích chodí číst D-F :D

          7. No to by mě tedy zajímalo, jak by byla bolševická chřipečka schopna zcela zastavit naprosto převratnou, inovativní technologii, po které se údajně číňani mohou i přerazit, aby se dověděli nějaké podrobnosti.
           Případně jak je schopen takový projekt (s desítkami investovaných miliard) pozastavit či zcela zastavit jakýsi lokální konflikt dvou zemí, co kdysi bývaly jedna? :D

          8. Je to sice už z února, ale nelze si nevšimnout té snůšky jalových keců.
           https://www.e15.cz/reportaze/pro-baterkarnu-he3da-zacina-rok-zuctovani-zakaznici-zadaji-terminy-vyroba-vazne-1387480

          9. Mimochodem tedy, na ty zázračný akumulátory jsem kurevsky zvědavej, neboť je to shodou okolností segment, do kterého trochu „vidím“. Nevnímám akumulátor jen jako jakýsi anonymní blackbox, který je-li jakžtakž v pořádku, tak mi třeba umožní nastartovat auto, nebo zásobovat nějaký přenosný spotřebič energií.
           Ten Prusův areál totiž vypadá, jakoby se tam měla skutečně vyrábět nějaká hi-tech, ale zatím to vypadá tak, že pod tím areálem jsou ještě dvě suterénní etáže, ve kterých se vyrábí něco naprosto odlišného.
           Tady je taková drobnost – on ten web píše tak trochu bulvárně, ale zrovna v tomto článku není vůbec nic, co by bylo možno označit za lež.

           https://ekonomickydenik.cz/kde-jsou-baterie-he3da-ani-8-mesicu-po-dokonceni-zavodu-je-nelze-sehnat/

           Podobných článků, kde se do objektivu usmívají různí Prusové a jejich blondýny, se dají najít spousty..bohužel.
           Myslel jsem si, že ty devadesátkové metody (ze kterých občas šel strach) už před nějakou dobou zhasly – ale vypadá to tak, že různých dalších příležitostí pro Prusy, Řeholky a Procházky, bude i nadále stále dost…
           Toto je ten segment, co by měl pomoct český stát vytáhnout ze sraček a pomoct opět české ručičky pozlatit?

          10. servisdok:
           Na ten aku-zázrak jsem poprvé narazil počátkem roku 2015. Tehdá jeden škodlivý panáček zahulákal do médií, že nad tím prý „bere záštitu“. A jelikož jsem kdysi panáčka zakusil ve vyšších strukturách podniku a navíc mě akumulátory taky zajímají, začal jsem sledovat vše, co kolem toho leze za informace.

           Pamatuju od Procházky:
           – náhradní článek, který se sám vytvoří uvnitř, když některý článek odejde,
           – naprostou zkratuvzdornost (dokážu si představit leda pojistku…)
           – naprostou nehořlavost (kam by kurva ta energie šla…?
           – nepotřebuje žádnou elektroniku pro regulaci nabíjení, materiál je dokonalý a sám si poradí,
           – velice silné (?) elektrody
           – vše „nano“,
           – nikoli vertikální, ale hortizontální tabletky v rámu (?)
           – cirkulující elektrolyt chladí baterii – ta se pak nepřehřívá při dobíjení,
           – velice rychlá možnost provozního vybíjení (snad kondík, kurva…?)

           Procházka obdržel 2x státní metál. Jeden od Zemana, druhý od senátu (tam jsem vznášel dotaz, za co to bylo – prý navržen občany za velké zásluhy o rozvoj, odpověď až po urgencích).

           Vznikla firma pro investice od střádalů, min. 750 táců vklad. Hlupáci se našli, někteří si na vzali půjčky, zastavili baráky atd. Příkladem budiž jeden internetově-mediální bambul ze Štáblovic, zcela přesvědčený o genialitě toho projektu.

           Aféra „krádež černého prášku“ proletěla médii a posloužila firmě jako údajný důvod k rozvázání spolupráce s čínsko-německou firmou. Nadále tam někde visí dluh, který má ta partička zaplatit…

           .

          11. No co, no, vymysleli produkt a na nem varej. Produktem je ten sen. Nekdo jinej zase nabizi vakcinu na kovit, nekdo dalsi zase demokratickej stat,… kazdej vari, jak umi :-)

          12. Sysop:
           „…vymysleli produkt a na nem varej…“
           – – –
           Už jim to funguje pěknou řádku roků. Nejdřív vyrazili 17 megaKč „na přístroje“ z programu OPPIK, pak to rozjížděli ve větším.

           Kdo má pět pokupě, nedá jim ani floka. Silnou nedůvěru budí už jejich prezentace – Procházka střílí Sa58 do baterky, Prus s Jirkou hořákem pálí izolaci, šaškárna v Letňanech s Lincolnem aj.
           Některé naivky jsem varoval a stejně mi nevěří. Ať se spálí…

           .

         2. Lojza:
          „…se bojis, ze se ocitnes znovu ve stejne situaci…“
          – – –
          Jestliže vyletí ceny hore a moje příjmy zůstanou, pak k tomu dojde.
          Ceny již rostou a já nemám zaveden nějaký politický penězovod.

          Podíl viny na tom neseš tím, že podporuješ zkorumpovanou 5K pakáž…

          .

          1. Aha, to je zajimave, muzes mi prosim te vysvetlit, jak podporuju JAKEHOKOLIV politika? Ti to az takhle ulehcim…ukaz mi, jak jsem nejakeho politika podporil.

          2. Lojza:
           Seš snadno manipulovatelnej a u voleb tam házíš tu nejhorší pakáž.

          3. WTF??? Co to meles? :-O :-O
           Jses normalni? Jak jsi prisel na to, ze bych snad mohl chodit k volbam?
           No, jestli je to se vsema tvyma textama tady stejne, jako s timto nesmyslnym obvinenim, tak pak vubec nema cenu na tebe jakkoliv reagovat…

          4. Lojza:
           Ano, 5K, ta co je nyní u koryt.
           Neúčastí se volí výsledek – jelikož neumíš ani počítat, asi to nevíš.

           :OD

          5. Neber to hned takhle poranu, nedela ti to dobre.
           A i kdyby neco na tom co pises bylo, tak je docela podivne rikat tomu, kdyz nikam nic nehazim, „hazet“.
           Ale ono je to jinak, vid….ty proste musis neco placat, a je uplne jedno, ze ve dvou po sobe nasledujicich textech popiras to, co jsi rekl pred chvili. Inu, Jara Cimrman vedel, jak na to, tak ses u nej ucil, co…

          6. Lojza:
           Jak jsem psal – obyčejné počty ti dělají značný problém.
           Neúčast = podpora výsledku.

           Prokazuješ značnou nesoudnost a postrádáš sebereflexi. Lehko podlehneš mediální manipulaci.

           Základny palebné podpory bys také uvítal.
           Bohužel budeš jednou tím typickým pozdním fňukalem…

           :OD

          7. Znovu opakuji: Neucast NEROVNA SE „hodil jsi jim to“. Ne, i kdyby sis na hlavu stavel, opravdu se to tomu nerovna.
           Btw, vsiml sis, ze se docela zmenilo pred temito volbami, jak se prepocitavaji hlasy? Uz neplati ZDALEKA tolik jak drive, ze nevolici podporuji viteze.
           Btw, tvoji logikou jsem podporoval nejen SPOLU, ale i ANO, a to docela rovnym dilem.
           Jinak se jeste zeptam – myslis, ze to, ze nechodim k volbam, je zapricineno medialni manipulaci? Tak nejak toz toho co pises vyplyva, ale nevim, jak by se to mohlo stat, vysvetlis mi to nejak?

          8. Lojza:
           Tvoje neúčast v tomto konkrétním případě měla účinek v podobě podpory 5K.
           To je dáno samotnou matematikou, protože platí, že neúčast = podpora výsledku (ať je jakýkoliv).

           Mediální manipulaci podléháš, viz kouzelný elektromobil.
           Masírka, která jede kvůli UA-konfliktu, tě taky zmákla. Co bylo předtím tě nezajímá, navíc bereš jenom „velký titulky“.

           .

          9. „Nešel jsi krást, a tak to všichni rozkradli bez tebe, tudíž jsi vlastně kradl taky.“

           To možná platilo pro tu vaši ostudnou svazácko-veksláckou generaci :D

          10. Sandstorm:
           Píšeš tohle:
           >>„Nešel jsi krást, a tak to všichni rozkradli bez tebe, tudíž jsi vlastně kradl taky.“

           To možná platilo pro tu vaši ostudnou svazácko-veksláckou generaci :D<<

           – – –

           Zřejmě pokus o repliku na moje výroky, vyjadřující skutečnost, že neúčast ve volbách matematicky znamená podporu volebního výsledku.

           Vím, že seš generace "Y", starý režim jsi nezažil a těžko můžeš chápat některá fakta (ono ovšem na některá již dochází). Budeš se ještě mnoho divit, až to či ono si najednou nebudeš moci dovolit, bude ti nějaký pitomec vyhazovat věci z tašky nebo z auta na zem a hovno ti pomůže šermování průkazkou nebo telefonování kamsi…

           :OD

          11. Podle vás byla tehdy lepší životní úroveň a ochrana jednotlivce. Tak to jo …

           Mimochodem, s těmi generacemi podle písmen abecedy jste fakt jak ženská s horoskopem. A jako každá ženská s horoskopem to máte úplně blbě. Vaše kolegyně na západě už stanovily, že generace Y začíná rokem narození 1981. Hlavně že se vozíte po Lojzovi skrze fakta a matiku.

           Je hezké, že chválíte minulý režim, který „vybudovala“ generace před vámi. Ta vaše slavná všemurozumějící a všeumějící generace dokázala jenonm jedno: zkurvit i ten socialismus. Pak jste si to odciknali ke změně režimu, ale bohužel už ne ke změně návyků, takže zase krach. No a ohledně vstupu do Unie jste volili stejně jako mileniálové, akoráti ti jsou spokojení a vy máte zase kyselo.

           Dokázali jste hovno, jste odkecaní, ale pořád tady strašíte. Socialistickou délku života na vás!

          12. Sandstorm 30.4.2022 v 19:49
           – – –
           1.
           „Podle vás byla tehdy lepší životní úroveň…“

           – nikde jsem nic takového nepsal.

           2.
           „Y“ je zcela jistě i populační exploze kolem roku 1975. Tam patříš.

           3.
           Nechválil jsem nikdy starý ani nový režim, jakožto realista vždy jen porovnávám.

           4.
           V referendu jsem byl PROTI VSTUPU DO EU. Důvody jsem měl, věděl jsem, co přijde (direkty, omezení, řešení místních specifických záležitostí od stolu v Bruselu apod.)

           5.
           Jsi typický sluníčkář. Humanitní vzdělání, život v bublině, naivita, vyšší míra manipulativnosti médii.

           * * * * *
           Odhaduju:
           Pokud jsi v referendu hlasoval, pak nejspíš pro vstup do EU.
           Byls proti pořádání referenda o umístění radaru.
           Kroky současné vlády považuješ za správné.

           :OD

          13. corona: Odhadujete špatně, ezoteričko.

           V referendu jsem hlasoval proti vstupu do EU a dost to dávám sežrat těm, kteří hlasovali „pro“ a pak toho litovali.
           Referendum o základnách mi bylo u prdele.
           Nevolil jsem žádnou vládní stranu a tuto vládu si nepřeji.

           A co se týká sluníčkářství, tak to je nejvíc. Já běhal po Praze v bomberu a naháněl čmoudy a levičáky, ještě když vy jste se krčil a záclonou a přemýšlel, jetli tu stranickou knížku vyhodit, nebo schovat na později.

           Takže jako vždycky ve všem špatně. Jak ta vaše svazácko-vekslácká generace. Už abyste tu nebyli.

          14. Nemas pravdu. Vis ty vubec, jak se prepocitavaji hlasy ve volbach? Evidentne ne…
           medialni manipulace…hmmm…a ty bud skleroza, a nebo neco horsiho. Jak to bylo jsem ti jiz osvetloval, mozna si vzpomenes…
           Posledni veta je co? Lez, a nebo jenom nevis?

          15. Lojza:
           Ale houby. Pokud hlas neodevzdáš, pak ten hlas působí přesně v poměru těch, co prolezou.
           A poslední věta znamená, že do hloubky nejdeš, snadno zapomeneš a ty „velký titulky“ znamenají, že vnímáš spíš jen velkej hulákung…

          16. No, tedy jak rikam, i kdyby to tak bylo, tak nejvice ode me ziskalo SPOLU a ANO. Chces to snad nejak rozporovat? Pokud ano, tak rozporuj, pokud ne, tak mi nepodsouvej neco, co neni pravda.
           Nejak jsi neodpovedel na otazku, jestli vubec tusis, jak se ty hlasy skutecne prepocitavaj. Prijde mi, ze to netusis.
           A ta posledni veta, to je od tebe LEZ, a nebo jenom nevis, jak to je?

  3. Že tu „základna“ být nemusí, což prostý, ale nedebilizovaný člověk tak nějak tuší, je na vědecké bázi asi zřejmé z článku pana Mrcasíka. Podobně jako se nemusí stavět v Praze-Braníku na Vltavě 200metrový suchý dok nebo mezi Jirkovem a Chomutovem kosmodrom. Ale protože není nezájem – kšeft je kšeft, tak proč ne? Kdo má šanci být lizu, bude pro. Jen více takových základen. To je jako s kovidem. Kovid forevr, jak říká lékárník, jen houšť.

   Že ta US koloniální pravidla jsou dobrá pro Zulukafry, ale ne pro Středoevropany, pokud by si mohli sami vybrat, jsme zjistili již za radarové aféry.

   Nedávno mě jeden frikulín poučoval, že moje regulační a plánovací názory jsou na nic, protože vše dnes úspěšně řeší volný trḧ, konkurence, člověče! Tak mě napadlo ho požádat o radu, jak to udělat, když – tržně – nejsem ochoten dát české vládě ani korunu, resp. nejsem ochoten si ji koupit, protože prostě nechci, nelíbí se mi, nevyhovuje mi, nepotřebuju jí, ba co víc – škodí mi. Naopak rád zaplatím někomu, kdo to tu povede, maje prosperitu a klid zdejších lidí na prvním místě. „No k tomu přeci slouží volby, aby sis zvolil, koho chceš“, odpověděl, mírně se ošívaje. „Já volil“, odpověděl jsem, „a dostal něco, co mi tržně nevyhovuje, co nechci. Jako kdy sis ty v prodejně zvolil chytrý mobil a místo něj dostal nějaký šunt, o který bys jinak ani nezavadil. Co s tím?“ „Nerozumíš tomu nebo děláš blbýho a jenom štveš“, ukončil frikulín.
   Tak to je teda to kouzlo trhu. Všude je jeho volná ruka, zejména v příručkách. A v reálu plebs musí brát, co je – nebo nic. Nebo si to dělat sám. Což není špatné, ale u „vlády“ to nefunguje.

   1. Muzes bejt rad, ze te frikulin neud… eh… neoznamil, ze souhlasis s ruskou okupaci Ukrajiny. Sice to nebylo merito vaseho hovoru, ale vis, jak to chodi…

     1. klávesnice byla rychlejší a je to z aeronetu, jasně

     2. To je teda něco.
      Za totality zločinného „komunistického“ režimu jsem něco takového nezažil.

      Lze to použít v jakémkoliv jiném případě, pro jakékoliv jiné osoby?
      Pokud ano, tak budiž. Ale bez takhle mladé mládeže v auditoriu.
      Pokud ne – tak do háje se všemi dospělými aktéry.

      1. prasatko Bobik 28.4.2022 v 22:29

       Slyšel jsem, že nějak tak jsou vychovávány malé děti v Severní Koreji, ale na té přednášce jsem byl v sedmdesátých letech, možná, že už jsme asijské režimy v něčem dostihli.

     3. Nechápou. Nic nechápou.

 7. tady je ten humus celej

  https://www.youtube.com/watch?v=hxY-gbjpNXQ

  ještě, že už mám juniory, to je přesdržku

   1. Jako dobrý, a zeptali se jich, k čemu budou platný nám?

    1. to už na pulce čekaly „majáky“, na to prostě nebyl čas

   2. Nechci, na to nejsem dostatečně střízlivej. Soráč, fakt ne. Děti se ptají, Dětská tisková konference, božebože.
    Sráči v šedém rámečku shora dolů.

    1. Zničit krtka! ZNIČIT KRTKA!!!

     1. A kdo by ho nechtěl zničit, ať se jde léčit na psychiatrii k dr. Rektorovi https://rumble.com/v12rlcz-skandl-esk-ministr-vnitra-diskutoval-s-malmi-dtmi-o-zavradn-vladimira-putin.html

    2. prasatko Bobik 29.4.2022 v 0:00

     Ale to je tady přece již dlouho! Od rozhlasových a televizních pořadů typu „Řeknou vám to děti“ po současné reklamy výrobců kapslí do myček.
     Právě při sledování těchto jsem si uvědomil jak nesnáším dětskou prostituci a jak odporná je dětská pornografie. Naposled ji vysílala tuzemská veřejnoprávní televize dnes ráno…

Napsat komentář

D-FENS © 2017