S králíky na věčné časy a nikdy jinak!

Featured Image

Zdá se, že každý z nás, pokud je jako ve snu, ví všechno, ale když takřka procitne, neví nic.

Platón – Politikos

Zřetelně vida bezradnost elektorátu, kterej jednak neví, co s prachama a jednak se začátkem tohoto roku ocitl bezradný, tváří v škleb situaci, které nerozuměl, nezbývá mi než tímto způsobem utrousit několik rad pro jeho přežití. Nejprve si ovšem maličko zaspekulujme o tra(u)mpingu. Však víte, jak rád spekuluju. A radim. A na králíky taky dojde.

Trump je výsledkem rvačky dvou rodin o moc. Jediná jeho zásluha je, že včas odhadl, která z těch rodin je na tom o maličko hůř a přidal se k ní. Výsledkem je, že se oba subjekty domnívají, že s tim vyjebaly, ale ve skutečnosti s tím ovšem vyjebal jen Trump. Příčinou je paradoxně jeho ego (teď vycházím z informací člověka, který s ním strávil přes dvě hodiny a na jehož odhad na lidi a pozorovací talent by vsadil i Goebbels). Trump je totiž absolutně neřiditelný. Pokud dojde k závěru, že mu něco zajistí, aby ho národ miloval – a on touží být milován, hodí přes palubu cokoliv. Cokoliv. On vymění něčí obrovskou ztrátu za malý zisk pro sebe, bude-li mít pocit, že proto bude oblíben. A s tím souvisí další maličkost. To cokoliv by klidně mohla být i Evropa. Jediné, co stojí mezi takovou Deutsche Bank a dalšími bankami v Evropě a osudem, který potkal Lehman Brothers je FED. Vysvětlovali mi to dvakrát a už jsem chvíli skoro měl pocit, že to chápu. Na Zlaté Orly, převoditelný Juan a BRICS zapomeňte, furt jsou na cestě od zbožných přání k možnostem blíž k tomu prvnímu. Petrodolaru zatím nic moc nehrozí. No, a pokud by se to stalo, máme kmenovou válku v ulicích, bo najednou nebude na dávky musulmanům, na důchody a na platy ve státní správě. To je kromě jiného také důvod, proč ustává poštěkávání politiků směrem za oceán a proč ustane i chrochtání novinářů, na které byl vyvíjen tlak z politiky.

Jako takový vzorek, jak můžou vypadat začátky konců, se můžete jet podívat do Paříže. Je tam fajn. U vítěznýho oblouku z šesti pruhů jen 3, zbytek zabírají pancíře. Všude vojáci. Champs Elysee se na noc zavírá a vyklízí, a mají tam stanné právo. Tedy, stanné právo. Oni tomu tak neříkají. Je to opatření pro zamezení pohybu osob. V uzavřených oblastech mají vojáci v noci právo střílet. A všichni shání garáže. V Paříži! Čmoudi přesně vědí, kam nemají lézt, a tak k pohybu využívají dosud neinfikované čtvrti a na cestu si svítí zapálenými auty. Samozřejmě, že trh s ojetými auty vyletěl do nebe a všichni jsou z toho nadšený. Videozáznamy nejsou. Jednak je to trestný čin vyvolávání nenávisti, a jednak, když nenávist vyvolává cizinec, nejbližší voják (a ti jsou všude) mu ten telefon zabaví.

Nuže začneme s radami.

Jako první jest mi nutno varovat Vás, co máte holou prdel. Nerad to říkám, ale máte smůlu. Musíte to tajit a pokud už na utajování rezignujete, nesmíte ji ukazovat. Zejména ne, jsou-li nablízku občané USA. Pokud jedou v tanku, a není zrovna nejlepší dopravní situace, je to úplně to nejhorší, co se Vám může přihodit. Jsou na to precedenty. Ovšem pozor: netýká se se to gay parády. Tam je holá prdel více než žádoucí, obzvláště, je-li nablízku americký místodržící velvyslanec. Ale opět pozor: ne všude, kde je americký velvyslanec je gejparáda, i když to tak někdy vypadá. Prostě, je nutná maximální obezřetnost.

Jste bankéř? No paráda. Vohnouti si totiž už musejí půjčovat jen od Vás. Nevěříte? Tak bacha, je to jízda. Taková myšárna tu ještě nebyla:  Konkrétně bod osm. A proč jen od banky? Budu citovat praktický příklad:

Kamarád zapůjčí bezúročně poplatníkovi na 10 let 1 000 000 Kč. Obvyklý úrok v té době činí 10 % za rok. Poplatníkovi vznikne nemajetkový prospěch ve výši pětinásobku ročního úroku, protože zápůjčka byla poskytnut na dobu delší než 5 let. Poplatník bude muset v roce poskytnutí zápůjčky zdanit podle § 10 celkem 500 000 Kč.

Takže když vám místní zastupič bude provádět domovní prohlídku… pardon, bude kontrolovat kotel, a při tom omylem otevře šuple od stolu a najde v něm směnku nebo dlužní úpis, máte za daňovej únik o zábavu postaráno. A teď kontrolní otázka: Myslíte, že až tu půjčku kamarádovi splatíte, že Vám ten prolhanej slovenskej estébák prachy z tý daně vrátí? Nebo by taky mohl zdanit (to už by bylo čtvrtý zdanění) ještě toho, kdo Vám je půjčil? To je nápad!

Jste-li herec či herka, začněte uvažovat o té holé řiti. Jste v hajzlu. Není před kým hajlovat. Žádná anticharta v dohledu, chodit před Říšskej sněm ukazovat, jak vysoko skáče pes, se taky nejeví jako dobrej nápad, a ještě jedny prosraný volby – třeba ty ve Francii – a Sorošovi by mohly začít docházet peníze. Na americkou ambasádu nasadí ten zhůvěřilej imperialista bůhví koho, s tante Merkel je to nahnutý, do hospody v Brně už takhle nemůžete, a na Putinovi jste nenechali nit suchou. Ty volby fakt měli zakázat. A to ani nemluvim vo případu, že byste byli pornoherec. Kór s hodnotama! Se dost těžko dá označit Twitter amerického prezidenta nebo jeho inaugurační projev za dezinformační zdroj.

Jste-li politik, je to možná ještě horší. Najděte si v šatníku pár kabátů a začněte trénovat převlíkání. Osobně jsem zvědav, kterej z těch šašků se začne první lísat k východu, až mu dojde, že Trump horší Putina. Někteří mentálně pomalejší v rozjezdu, například ten senilní a šišlavej prodavač kaprů na modro, ještě furt flusají za oceán místo toho, aby hledali společné předky s bejvalkou starýho Trumpa. Pokud jste předseda vlády, a byl-li byste teplej, problém se zhoršuje. Nedosti na tom, že manželka (od které jste se odstěhovali) lituje, že Zeman toho kalacha fakt neměl a ten cukrář, co Vás píchá na Barrandově, taky už neradí. Ještě ke všemu jste si při dodržování stranické linie nevšiml, že Vaše strana z ní potichu uhnula a kůly do plotu tak máme už dva. Musíte buď změnit chlapa, stranu, lid, anebo jít brigádně dělat na Ukrajinu ministra obrany. Jednoho podobnýho zmrda už tam mají.

Máte-li neziskovku, tak vopatrně, moc nevystrkovat hlavu a žrát potichu. Začíná se po divokém východě rozmáhat taková pitomá móda, totiž vykopat ze země Choroše a jeho pátou kolonu. Co kdybyste si, Bože nedej, ještě museli hledat práci?! Příšerná vize!

No, a protože končit se má optimisticky, tak něco pro chovatele králíků. Jste-li jím, můžete se vědoucně usmívat, bo znáte řešení uprchlické krize. Pamatujete na králíky v Austrálii? Pomohla myxomatóza. A kulovnice. Hodně kulovnic. Třeba… no nic. Ale epidemie spalniček a několika dalších zábavných chorob mezi uprchlívákama už řádí. Zajímavé je, že pokud tyto choroby nemají za následek smrt, končí sterilitou. Že by přece jen tunel na konci světla?

Yanek

12345 (98x hodnoceno, průměr: 2,91 z 5)
6 367x přečteno
Updatováno: 2.4.2017 — 21:03
D-FENS © 2017