MajkJePán aneb Musím se toho kokota trochu zastat

Featured Image

Nejsem žádný fanoušek Májka, jeho pojištění na pokuty bych si asi nikdy neobjednal a jedinou roli, kterou v mým životě Májk hraje je taková, že občas funguje jako večerní kulisa, když se mi nechce poslouchat hudba a chci se trochu perverzně pobavit.

Musím ale přiznat, že mě neskutečně serou Májovi hateři. Teda kromě D-FENSe, ten vysvětlil jeho kokotismus férovým konstruktivním způsobem. Každopádně se nedivím, že tenhle boreček má kromě velkého zástupu fanoušků i hromadu odpůrců.

On si o tu ostrou kritiku přímo říká a existuje hromada věcí, kvůli kterým se dá kritizovat.

Nicméně většina haterů opakuje furt dokola jednu věc: “Májk je špatný, protože…”

(A teď chvilka napětí).

…PORUŠUJE ZÁKONY!”

Notypičo!

Já bych rozuměl tomu, že by to lidem vadilo, kdyby pravidla silničního provozu byla dokonalá – naprosto logická, srozumitelná a férová. Nikoliv děravá kopa prapodivných sraček jakými současné zákony jsou. Rozuměl bych tomu, kdyby měli lidé přirozenou úctu k zákonům, protože kdyby je tvořili obdivuhodní, moudří a rozumní státníci. Nikoliv lidi typu Ťok.

Vzhledem k tomu, že zákony obecně jsou kopa sraček stvořená kryptokomoušema, tak té úctě prostě nerozumím a nerozumím ani tomu, že odpůrcům Májka leží tak strašně v žaludku jejich porušování.

Teď vyšel nějaký dokument, který byl celý jen o Májkovi a dokonce si ho pozvali do kina na premiéru, kde se ho diváci mohli ptát na různý věci.

A někdo se ho ptal, jestli mu nevadí, že díky němu se porušují zákony.

“Co když někdo třeba překročí povolenou rychlost, protože si řekne POHODA, JSEM POJIŠTĚNEJ, a třeba někoho přejede?”

Velice zajímavý dotaz. Je v něm skryto několik myšlenek.

1. Pokud člověk poruší nějaký zákon – třeba pojede 55 km/h tam, kde je povoleno 50, stává se zcela automaticky nebezpečným a může někoho přejet. Hranice 50 km/h byla sestavena nejspíše hromadou špičkových expertů a odborníků, kteří přišli na to, že přesně od tohoto čísla začíná být člověk prudce nebezpečný. Jak to asi zní, co?

2. Pokud člověk dodržuje předpisy a třeba i maximální povolenou rychlost, je jízda po silnici automaticky zcela bezpečná a šance, že může dojít k nehodě se rovná 0% přesně.

3. Porušování předpisů je pouze záležitost zmrdů, kteří chtějí jezdit na červenou a libovolnou rychlostí a ještě pod vlivem.

Nikdy nedošlo třeba k situaci, že měšťáci dali botičku někomu za to, že mu sníh zasypal poznávací značku apod. Prostě tihle hodní pánové nikdy nic neprovedli špatného.

A tohle je myšlení, které je stokrát horší, než nějakej Májk.

Je to myšlení, co si myslí, že množina etických a morálních pravidel je zcela rovna množina zákonů (což není možný už z toho důvodu, že se ty zákony furt mění a v každé zemi mají jiné).

Tihle fanatičtí zastánci předpisů nechápou, že život je daleko složitější a nějaké bla bla na papírech ho nedovede obsáhnout. Viz např. tenhle DFENSův článek.

Velice často byl Májk kritizován za to, že v jednom rozhovoru řekl, že v noci jezdí na červenou. Plno jeho odpůrců tuhle jeho hlášku citovalo, aby ukázali, jaký je to kokot. A přitom mně to tak nepřipadá. Naopak, zdá se mi to OK.

Zní to divně? Vysvětlím. Pokud někdo viděl film Zahulíme! Uvidíme!, je tam perfektní scéna, která to demonstruje až do absurdna. Hlavní hrdinové stojí u přechodu a je hluboká noc. Harold začne mačkat tlačítko, ale semafor je stále na červené.

“Ty vole, ser na to, nic nejede,” říká Kumar. Harold trvá na tom, že nebude porušovat pravidla, ale furt svítí červená a tak se rozhlídne na jednu stranu a na druhou. Široko daleko nikde žádné auto, město se prostě ponořilo do spánku.

“Tak jo,” řekl nakonec a udělal 1 krok do silnice. Najednou se odněkud vyřítilo policejní auto se sadistickým poldou, co je začal pokutovat a šikanovat.

Ok, je to komedie s hodně surrealistickým humorem, ale přesto demonstruje to, že pravidla mají být pomocník, ale je nutné vyhodnotit vlastní inteligencí, jestli je zrovna teď nutné tohle pravidlo dodržovat.

Kdybych od haterů slyšel třeba:

“Nelíbilo se mi, že Majk udělal X, protože mi X připadá nebezpečné, kokotské nebo dementní.” (bez ohledu na to, jestli to bylo v rozporu se zákonem, či nikoliv), tak nemám nic proti.

Ale hlášky “Nelíbí se mi, že porušuješ zákony a proto mě sereš.” mi připadají jako nějaký náboženský kult uctívající předpisy vytvořené ministerstvama.

12345 (188x hodnoceno, průměr: 2,39 z 5)
11 149x přečteno
Updatováno: 26.3.2017 — 21:44

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!