S Majkem bez papírů snadno a rychle

Featured Image

Ještě jednou se vrátím k internetové show pojišťovny štěstí páně Kocourka a youtubera s Nickem MajkJePan, a to proto, abych čtenáře D-F před nečím varoval.

Nejsem příznivcem Majkovy show a z celé jeho rozsáhlé produkce jsem shlédl asi 30%. Nevidím v tom žádný smysl. Myslím si, že hádat se s policajtem je jako zápasit s prasetem v hovnech. Po půl hodině zjistíte, že si to ta svině užívá. Většina lidí nechápe nebo vůbec nechce chápat jednu věc. O tom, zda byl porušen zákon, může s konečnou platností rozhodnout jenom soud. Když vám policajt říká, že jste porušili nějaký zákon, je to asi stejně podstatné jako včerejší předpověď počasí. Je to jen jeho názor, který můžete, ale především nemusíte vůbec brát na vědomí. Nějak se tu časem pozapomnělo, že hlavním úkolem policie je vyšetřovat, tedy opatřovat poznatky o porušení zákona pro správní orgány a soudy, a ne vybírat od lidí pokuty. Když si tohle uvědomíte, bude vám už asi jedno, co nějaký obecní poskok bez maturity blekotá za píčoviny a pravděpodobně ani nebudete mít motivaci s ním diskutovat. Což dopadá i na Majkova videa.

Paradoxně jsem se o Majkovu produkci to začal zajímat ve chvíli, kdy se od toho začali lidé odvracet, tedy v době, kdy provedl coming out a prohlásil, že šaškuje pro „pojišťovnu“ pana Kocourka. S posledně jmenovaným subjektem mám několik, určitě přes deset styčných bodů, kdy se na mně obracejí jeho klienti a hledají způsob, jak se dostat ze situace, do které je jeho různé pojišťovny dostaly buď nečinností nebo laxní obhajobou. Aspoň jsem se dozvěděl, jak se to nemá dělat.

Asi by mi videa páně Majka nestála za článek, kdybych právě s ohledem na výše uvedené neměl obavy, že vohnouti budou jeho postupy napodobovat a tím se opět dostanou do situací, které bude těžké zvrátit.

Nyní tedy video s názvem OŽRALEJ MIKE – Měšťák mi skočil do cesty a opil jsem se. – Jak obhájit alkohol. Ve skutečnosti je to spíše návod, jak přijít o papíry, aniž by na nějakou účinnou obhajobu vůbec došlo. Jedná se asi o starší kousek, ale dohrabal jsem se k tomu až teď, přesto myslím, že early warning neztrácí na významu.

Jde tam o to, že u performera po nějakých peripetiích provádějí dechovou zkoušku na alkohol v dechu. Performer ji odmítne absolvovat, protože ji podle jeho názoru městapák provádí nesprávně. Přesněji jde o to, že performer poté, co ukončil řízení, pil alkoholický nápoj, a městapák po něm v rozporu s návodem k přístroji a příslušnou metodikou požaduje dýchnout do přístroje. Taková zkouška samozřejmě nedává smysl a je i technicky vadná.

A nyní to varování.

  1. Nedejte se lacino

Při orientační zkoušce alkoholu v dechu existuje jedna věc, na kterou se ty kurvy těší jak děti na vánoce. Je to vaše věta „odmítám dechovou zkoušku“. Takže to prostě neříkejte, až na speciální případy, které jsou dostatečně detailně rozebrány zde. Pokud tohle řeknete, proces zajišťování důkazů končí. Už není důležité, zda jste něco pili a kolik toho bylo, jak to změřili a čím, tato věta postačuje k zadržení řidičáku a značně komplikuje vaše postavení v následném správním řízení

Dechovou zkoušku není možné odmítnout ani proto, že je prováděna zjevně technicky špatně nebo k ní chybí zákonná podmínka. Šlo by odmítnout konkrétní způsob provedení zkoušky (zákon č. 379/2005, § 16 odst. 2) nebo by ji šlo odmítnout v případě, že ji provádí někdo, kdo ji není oprávněn provádět (máme teď jeden takový případ s novodobým PSVB alias asistentem prevence kriminality). Je to samozřejmě špatně. Mně se to taky nelíbí, ale taková je povaha fašistického dopravního práva v ČR. Zkoušku musíte tedy absolvovat a pak se bránit, a to buď žalobou na ochranu před neoprávněným zásahem, pokud byla nějak dotčena vaše práva, nebo stížností na policisty podle § 175 správního řádu.

Ze zkušenosti, odmítnutí dechové zkoušky se blbě obhajuje. Spolu s výrazným překročením rychlosti to dává nejmenší vyhlídky na úspěch. Lidé často podepíšou nějaké policejní sračky, aniž by je četli. Moje babička často říkala, že špatné slovo nejde vtáhnout do huby ani párem volů, a s podpisem je to ještě mnohem horší. I když nic nepodepíšou a odmítnou ji pouze verbálně, začnou se vám v řízení zjevovat další a další policajti, co to samozřejmě viděli a slyšeli. Už tak je to dost problematické, tak proč jim ještě pomáhat.

Nad rámec Majkova videa, existují postupy, jak přimět řidiče, aby zkoušku na alkohol odmítl a policie je občas používá. Poslední dobou počet těchto případů roste. Cílem je nějakým způsobem dosáhnout toho, aby se řidič vyslovil a ideálně i podepsal, že žádnou zkoušku absolvovat nebude, ať už jdou do prdele a on že chce domů. Může tomu napomoci například obstrukční provádění zkoušky, opakované zkoušky bez zjevného smyslu, požadování lékařského vyšetření, i když orientační zkouška byla neprůkazná apod. Cílem není nic jiného, než vás vyvést z rovnováhy, abyste to řekl, pirát byl potrestán a oni s tím neměli práci. Více opět zde, odrážka Jak se bránit před vyvoláním odmítnutí zkoušky, postupy policie dokresluje i nedávný článek o plzeňských policejních lhářích.

 

  1. Pokud policie včetně obecní dělá při zajišťování důkazů nějakou chybu, tak je nechte tu chybu dělat.

V tomto případě nasekalo městapo chyb celej pytel. Nejdřív ho nepoučili, pak prováděli zkoušku technicky špatně a naštěstí pro performera ho taky neztotožnili. Ovšem opravovat je, že dělají něco špatně, to je krajně netaktické. Můžete napomínat třeba zedníka, prostitutku nebo submisivního otroka, když dělají něco mizerně a pracují pro vás. Policajti však nepracují pro vás, pracují proti vám, a když něco zfušují, je to pro vás dobře. Je to bonus, který vám spadl z nebe skrze neschopné poskoky systému a je třeba si ho vybrat až do konce. Soustřeďte se na zdokumentování takových chyb, pokud je na místě umíte rozeznat, a později to použijte na svou obranu.

Všimněte si, že oni to dělají úplně stejně s vámi. Zamlčují řidičům poučení, vyvíjejí na ně tlak, aby udělali nějakou chybu, kterou pak zužitkují. „Musíme to sepsat“, „musíte se mi tady vyjádřit“, musíte… musíte úplné hovno.

Nakonec i Majk bude za jednu z těch chyb docela rád. On by to totiž pravděpodobně jinak neustál. Fakt je, že zkoušku odmítl, to že byla technicky špatně provedená ho v tom případě nemůže vyvinit a tak se mu teď hodí, že ho neztotožnili, protože teď bude tvrdit, že to nebyl on, což v tom klipu taktéž tvrdí.

Podle mě to zapadá do celkového obrazu. Podle mě přestupková „pojišťovna“ páně Kocourka vystavuje své klienty příliš velkému riziku a tady se jeho firemní kašpar také vystavuje riziku, navíc zbytečně a pro nic za nic.

Pokud byste ale přesto chtěli proroka následovat, pak jako náhradní programy po vyslovení zákazu činnosti doporučuji kultovní soutěž pro vyšinuté jedince s názvem Do práce na kole, kdy jezdíte celý měsíc v jednom tričku na kole, nebo kanál Sportuj s Majkem, kde si tričko můžete občas vyměnit.

 


13.03.2017 D-FENS

12345 (183x hodnoceno, průměr: 1,20 z 5)
24 596x přečteno
Updatováno: 12.3.2017 — 23:14

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!