Jak jsme kupovali fáro

Featured Image

Tak teda musim napsat a stara taky mi řykala napyš jim, že D-FENS jako dost kecá, jo, protože f tomhle članku psal jako že ten redaktor jak psal to že prej kecal a je blbej, ale von nekecal a blbej teda fakt neni. A tak abyste se mu nešklebily. Ja to totiš taky zažyl a mám to z vosobní skušenosti.

Ale vod začátku.

Jela sa u nás hen ta rely ne. Řykam stara pudem na kulturu, pač kolotoče dojedou až na podzym. A stara že nebude čučet na ňáký ty smradlavý auta a ať du sam. A to mi vyšlo páč sem chtěl jyt s chlapama z hospody, ale stara je nema rada, že prej maj blbý kecy. Vona nemože Lojzkovi zapomenuť, jak ji chtěl vohnut tudle na dožynkach, dyš von jakože prča ne a vona byla nasupjená jak lokomotiva že ji na ni sah. Jasnačka že dyby na šah jako vopravdu tak dostane po hubě ale von ji na ni šah enem jakože prča. A’t si lidi řykaj co chtěj. No a vod tý doby nemuže Lojzkovi na meno přijyt.

A tak zme šly na rely. Nejdřif jako ty houkačky a nuly, jako dobry to bylo, ale pak ty chujo přyleťel jako krava prej Mišak řikal Lojzek, von se v autech kua vyzna a ty kravo takovou jebu tam dal a šmejrem přes celou tu zatačku gumy hvyzdali a valil to pryč v tu chvyli. Ty kravo a pak dalšy a pak jiná kára, prej estejčko kravo voe to byla palba jako sviňa. Šak to tam znam ne, taky to tam štipu jako sviňa ale ale takle dvéřma napřed mi to ještě nejde. Sme dali aplaus ne a pivko ne a Lojzek že mišak je myšak a estejčko je taky kurňa mašina. Voni i kuci na jinejch autech to jako mydlili pěkně, ale na ty mišaky a estejčka jasně nemněli. A tak řykam Lojzku, ty woe, dyš je to takova kara ten myšak a estejčko, tak já ho kupim. Starej Malina vydechnul naposledy minuly utery, bude dědictvy a von měl dvě knížky, tý kravo, von vo nich nikdo nevjeděl, ale Marcele jako my stary to řek, aby vjeděla, co po něm jako zdědi.

A ja co řeknu, to plati.

Hnetka vod notářa sme vybrali v spořitelni tych sto dvacet dva tisyc, co bylo na těch knižkach. Tož staru sem vyklopil u švary ne a neřek ji nic, že to bude jako překvapko. Vona ta naše stodvacytka jede jako krava, to jako zase ji mam udržovanou, tuhle sem do ni koupil vejfuk a ňáký čepy a to bylo někdy v jedenactym dyš se vdavala Pavla Honzejku, jo to bylo vlastně v devatym tak to sem tam nechal davat ten vejfuk a tak je furt jak nova. Teda skoro, trochu rezne ale to to každy stary auto rezne a ja sem to zadělal zakladovkou jako aby to nebylo vidět a teď je taka trohcu jako kropenata. Ale vochrana proti korozy musi bejt to je jasny.

A dyš sem viděl, jak tam s tý asfaltky vletěly s těma myškama a estejčkama na tu polňačku a pak tam hazeli ty šmejry jako krava tak to je vydět, že to je fakt jako hodně držak, aj štyry dvéře to má ne jako ňáky to kupe i kufr to má. Sice na jako Voktávka, co má Franta s práce ale tak holt stara musi myň věcy nabalit. Šak to přehani.
Lojzek nejdřyf šilel jakože to nekoupiš Venco. Řykam jak řeknu, tak dělam. Tady sou prachy a deme pro Myšaka nebo Estejčko. Lojzek nějak zkoprněl a povidá, že to asi bude kua malo. Jak malo, vyš ty woe jak ja se ne ně nadřel? Stodvacedva klacku ti jako přide malo jo? Ty woe kolik dvanactelk sem zrobiť musel na taky prachy?  A lojzek že to jako tak nemyslel ale že to asi bude malo a řek mladymu, ať se na tom internatě podiva kolik Myšak Evo nebo estejčko sotji. Řykam jaka Eva že to sem nevyděl ale to prej  se tak menuje ten mišak že jinej neni vono. A mladej že jako od pul mega tak sem mu chtěl jednu flaknout ale Lojzek řek že vy a že pojedem za Macou, kerej tyhlety auta děla už vod revoluce.

Tož zme jeli a takovej hustej typek měl asi stopadesat kilo a že za stodvacet litru ma nějakou bouračku. A ty kravo fagt jako jo, za ty prachy nam chtěl nacpat roztřiskany šrotovisko. Chtěl jsem mu ji jebnuť ale Lojzek mně uklidnil že prej to má málo najeto a že je to dobrý, ale řykal temu  Macovi že bysme nebourany rači vzali a von že za ty prachy tak samotnej motor. To uš sem byl nervozni a Lojzek jako co nam muže za ty prachy jako nabidnout za kompletni jezdicy auto a von jako že ma Subaro gétečko a že prej za kilo šedesat je naše. Ja na to koukam, uplně jinej wergl takovej menči nevypada jako to estejčko vubec, ale vzpoměl sem si, že takovy na rely taky jelo z houkačkou a nulama a bylo docela husty i gdyž ne tolik jak ty estejčka a mišaci. Tak řykam že by to jako šlo, ale zdalo se mi to nějaký jako doszt vodřený a vomlácený a to by se starý asi nelýbilo a pak sem si všim že to je i ňáký jako vohnily zespoda a Maca řykal že to je chyceny dyš je to z roku devadesatvosum tak na mně šly mrakoty a že to ma přes dvěsta najety. Ja myslel že mu ji střelym, že jako přyvezu domu jebku co ma dvěsta najety dyš naša stodvaca ma stošedesat a nestoji nic. A prej to turbo že by chětlo pomněnit a že prej tlumiče a prej pistni čepy trochu hrkaj a ja nevym co ještě řykal že je potřeba pul auta povymněňovat a ja myslel, že mu ji fakt jebnu takovej wergl nam cpat a ještě takovy prachy a Lojzek že kolik by stalo to fšechno pospravovat a von že asi pade aby to bylo cajk. Tak sem mu ji fakt švihnul a von se úplně lek a byl jak skoprněklej a Lojzek ňa f tu chvilu popad a že zdrhame a bylo to fakt vo chlup, neš se Maca vspamatoval.

A jak sme zdrhali, tak sme jely rychle a škodarna začala vařit ne a tak sme zastavili u jedneho bazara a tam byla jak nova střybrna Voktavka TDi pěkná a ja řykam Lojzku, serem na mišaky a evy vemem Vochtavku, to je držak a lojzek dyť ti to porad povidam ale ty mišaka tak zme za devadesatdevjet klacku kupili krasnou střibrnou Vochtavku v tedeičku na hlinach f plny palbě teda bez klima a bez kože ale stara tam ušije ňakyho toho berana jako do stodvacy a bude deluxus ne a ja měl radost jak malej Venca.
Ale stara ne, protože prej domluvila pokrejvače na tu našy děravou střechu a že prej z čeho je zaplatime dyš sem cely dědictvy dal za nějakej wergl ale lybil se ji pač vona na střybrnou metlu slyšy a ty sedačky se ji taky lybyly že bylo fšechno takovy jako vypucovany. A ja bych ji zrobil radost tak sem jel pro staryho Chrousta co dělal celej život pokrejvače a dyš sem byl skoro v Lupenici tak Voktavka začala jako cukat jak stara dyš si to děla a smrděla fšude nafta a pak to začalo hulit jak kráva ale furt to jelo pač je to fakt jako držak, jenže mně zastavil kosteleckej policajt co mně nemá rad kuli fotbalu jak jsme je dali dva kousky a tak mněl keci že jako technickej stav a  tak ne no a techničak mi sebral a že to musym nechat vodtahnout. Tak volam Zdendovi na statek že jestli mě vodtahne a von že jo tak pak přyjel, ale to už Voktávka nešla nastartovat asi to bez techničaku nejde. Tak nevym co s tim je, stara už tejden vřyska jak pornohvězda a byli na to chlapi kouknout a řykali že čerpadlo a prej za pade nový ale že se Lojzek zepta na vrakači tak uvydime.

Ale šlo mi vo to, že ňaky ty Subara a Myšaky sou na hovno a taky sem rači za ty prachy koupil poctivou českou škodarnu i když je v tom folksvagnu a ty sou uplně nejlepči. Je novjejšy, ma najto jenom vosumdesatštyry tisyc a nežer aj travu u silnice jako to estejčko. A až ju chlapi s estéesky daj dokupy, to bude parada. vyrazyme se starou k móři. Dycky chtěl k móři a jakože prej tedeičko na jednu nádrž k móři v pohodě dá.

Tak se mnějte a nevjeřte že ňáký subaru za kilo je střep. Je to wrgl a za ty prachy můžete mnět pěknou Vochtáfku a fšichni chlapi z hospody řykaj že mám recht. Že to byla ptakovina ňaky Subaro vubec kupovat.

Tak teď uš to vym taky a vy taky.


18.06.2014 integrale
 

12345 (5x hodnoceno, průměr: 4,00 z 5)
736x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:52
D-FENS © 2017