Chcete, aby skončil Lockdown? Cítíte se bezmocní? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit - zpět na článek

Počet komentářů: 312

Přidat komentář
 1. Nápad hezký, ale srovnání se zbraněmi pokulhává a nejen to.
  U zbraní je/byla skupina, která byla proti zpřísnění regulace, a pak drtivá většina lidí, kterým to bylo tak nějak buřt. Nějaké mordy kvérem u nás nejsou moc časté, postřelí se většinou policajt nebo vojcl, a občas trefený myslivec prostě patří k obrazu našeho bukolického venkova.

  U covidu sice také existuje početná skupina těch, kterým to všechno přijde jako u blbejch … v lepším případě … a mají toho plné zuby, ale současně se u neméně početné skupiny lidí podařilo vyvolat až chorobný strach a paniku. Takže nějaká mlčící většina, které je to tak nějak buřt, se nekoná.

  Osobně mám tedy pocit, že pokud Mrcasík&spol. dovalí 1000 podepsaných archů, tak „protistrana“ jich vzápětí dovalí tisíce dva a vláda bude mít (pseudo)legitmní důvod zase o něco utáhnout šrouby.

  1. No to asi ne, protistrana v reakci na Letnou taky nedovalila dvakrát víc lidí. Říká se tomu mlčící většina.
   Ono spíš načasování nemusí zrovna hrát mrcasíkovcům do karet klidně v té době může kulminovat nápor „simulantů s čínskou chřipčičkou“ na špitály.

   1. Mlčící většina se v případě covidu moc nekoná. Na rozdíl od Letné, kde to skutečně podstatné části společnosti bylo tak nějak u prdele. Taky v zásadě o nic nešlo.
    Teď je to rozdělení společnosti poměrně jasné a buď lidé na opatření nadávají, že jsou k hovnu a jen je buzerují, nebo hystericky volají po dalším utažení šroubů. Formy vyjádření postoje se samozřejmě liší, ale s ohledem jak moc ta taškařice ovlivňuje vše a všechny se nějaká signifikantní lhostejná většina opravdu nekoná.
    Takto rozdělená společnost tu min 30 let nebyla a na jinak typické … je mi to tak nějak jedno a mě se to vlastně netýká … se tentokrát nehraje.

    1. Furt je dost lidí co to berou jako nutný zlo. Nicméně sexto v zásadě dělí po linii jak moc se opatření konkrétně dotýkají konkrétního jedince, příležitostně obohacené faktorem „sere mě to, ale nechci aby kvůli mě někdo umřel, tak to holt vydržím, vakcína je za rohem“

    2. @Hans Paul
     No upřímně co si která partaj myslí o covidu je mi jedno. Vždy to bude pro někoho špatně. Navíc volič udrží v makovici tak 2 měsíce.
     Mě bude zajímat jen to, co si dotyčná partaj bude myslet o Pirátech ve vládě.

     1. Že s nima ještě rádi půjdou do koaly. I Babiš se svého času v roce 2017 snažil s Piráty spojit, než ho poslali do hajzlu. Stejně tak se snažil spojit s ODS. Nenapadá mě z parlamentních stran nikdo, kdo by odmítal spolupráci s Piráty. Možná komouši, ale ti budou rádi když se do Parláče vůbec dostanou.

      1. Však Piráti už mně poradí, s kým určitě koalovat nebudou.

       1. S Babišem. To už řekli minule. A s komunistama. To už je v ČR taková tradice. Takže to máš dobrý. Horší bys to měl, kdyby jedinej koho by odmítli byla TOP a ODS :)

        1. Jo a ještě SPD. S těma pitomcema co si tam Okamura natahal se neodvážil sestavit vládu ani Babiš v době kdy mu fest teklo do bot.

         1. S tím že výhra Bartoše mně zas až žíly trhat nebude, naopak se těším na následný nářek těch, co ho oklikou zvolili .

          1. Mě už je to popravdě fuk. Já uz od prezidentský volby hrabu na sebe a dělám všechno proto, abych minimalizoval dopady voleb na sebe a moji rodinu. A vy si v tom ty držky klidně vymáchejte. Stejně nebudete nikdy spokojený, ať tam bude kdokoliv.

          2. Já nejsem ten co tu furt brečí kvůli vládním krokům. A nebudu brečet ani kvůli tomu co tu nadělaj Piráti i kdyby to mělo skončit samozásobitelstvím jak za komára.

          3. Tak to je trochu logika typu „Ja nejsem ten kdo brečí při trhání zubu a nebudu brečet ani když mě povedou na popraviště“. Nadávání na lockdown a strach z vlády Pirátů spolu moc nesouvisí. Ostatně, na politiku tady taky občas nadáváš zdatně.

          4. No a v čem je jiný Tvůj přístup mně je to fuk? Jo ty novodobý svazáky nemusím, ale co si mládež vybere to bude mít.

          5. Jinak si myslím, že spíš nadávám na přístup, to a to je zlo, zatímco ta moje volba je skvělá. Já neznám partaj, o který bych nemohl sepsat elaborát na téma proč se jí vyhnout.

          6. Celkem mi uniká jak souvisí přístup s tím že na politiku seru s tim že že srovnáváš dvě nesouvisející věci. Postoj k opatřením nemá žádnou souvislost s postojem k případné vládě Pirátů.
           Jinak co se týče Pirátů, tak jsem se zájmem zpozoroval jistý posun u některých diskutérů kteří zřejmě díky Stockholmskému syndromu začali považovat Babiše za hráz proti Pirátům a vzali ho na milost, ačkoliv mu dřív nemohli přijít na jméno. Holt známý ďábel lepší neznámého.

          7. @shane
           jo příští volby budou nejvíc na hovno ze všech voleb za 30 let. Ale v žádném případě to není Stockholský syndrom. Ať počítám jak počítám furt mi to vychází, že ve vládě bude buď Babiš nebo Piráti a navíc s obrovským rizikem, že premiérem bude šéf dotyčné partaje.
           Takže na jedný straně mám nenažranou neofeudální kurvu a na druhý straně svazáky spřažený v Bruselu s těmi největšími multikultigreendeal fanatiky. Takže ten druhý ďábel není neznámý, ten už těch nesmyslů předvedl dostatek na to, abych vyháněl čerta ďáblem.
           Takže buď to hodím SPD, kde je mezi poslanci v reálu jen polovina debilů, protože u nich není problém, že jsou debilové, nýbrž to, že jsou kupa sráčů, kteří Okamurovi kývnou na všechno i na to, že svým voličům dělá ostudu nebo to hodím VKml i když vím, že místo „normálního“ světa bude zastupovat hlavně Kellnera.
           Na rozdíl od spousty ostatních diskutujících si nemyslím, že moje volba je ta jediná správná, zatímco ostatní jsou debilové. I když pravda, ty co vykřikují já volím jedině toho a toho a kdo volí jinak, je nevzdělaný nízkopříjmový debil, za debily považuju, ale normálně to alespoň nevykřikuju nahlas.

          8. ještě oprava, v reálu je móda vykřikovat volič toho a toho je debil a tu správnou volbu z dobrých důvodů. nesdělit

          9. blbej a blbejsi si vyrikavaji postoje.. dobry..:))

          10. @Lh
           no konečně porazil někdo chytrej. Obdivně smekám a mohl bych poprosit o vyřešení toho volebního rébusu?

          11. Něco v tom smyslu – je to sice kurva, ale naše? Leda tak občanstvím a to ještě kdoví jestli.
           Jinak jsem taky vypozoroval určitý posun: U těch známých /ne přátel/, kde jsem si byl téměř jistý tím, že volili za koblihu, se to potvrdilo.
           A s nelibostí sleduju, jak se věková skupina 30+ začíná nahýbat k pirátům. Doslova je považují za univerzální spasitele, že to budou oni, kdo toho „komunistického estébáka“ vyženou ve stylu „pusťte nás na ně“, jak již bylo řečeno.
           To není dobře.

          12. Jo, to je jak při nabírání lidí do firmy. Člověk si vysní ideální zaměstnance, ale to co dorazí na pohovor má někdy k ideálu daleko. Takže buď nabírat lidi třeba 5 let, nebo snížit nároky a rozjet byznys s tím co se dá v rozumné době sehnat.

           Prostě je nutné brát co je. V politice je teď mezi stranami s aspoň nějakou nadějí na zvolení vesměs laťka dost nízko …

          13. O představě svobody ze strany Pirátů svědčí i ten zákaz kroužkování, aby jim kanditáti STAN nepřeskočili jejich zasloužilé svazáky.

          14. Počkat, jaký zákaz kroužkování? To snad říká volební zákon a strany/koaly nemají právo ani technické prostředky to voličům zakázat?!

          15. Ne koaliční dohoda zakáže kandidátům vyzývat ke kroužkování a má jim zakázat individuální kampaň. Pokud někdo poruší, má ho strana vyškrtnout. Navíc má dohoda zakázat umisťovat „skokany“, u kterých se předpokládá že budou kroužkováni, do nižších pozic.
           Kroužkovat samozřejmě můžete, ale je jasné, že potřebných 5% preferenčních hlasů za těchto podmínek váš oblíbenec nezíská.

          16. Přivolali jste to.
           Vrchní pirát se chystá jít vyjednávat na Hrad.

          17. Si nějak fandí. Si myslí že extra kvůli němu budou Zemana invokovat? Mimo sezónu? Ví jak se dneska blbě shání panenská krev, kořen mandragory a sádlo z nemluvněte? A jakou fušku dá přečíst to zaklínadlo pozpátku bez jedinýho škobrtnutí?

          18. @servisdok
           jak mi jsme to přivolali? Pokud se nestane něco opravdu nečekaného, je už dost dlouho jasné, že ve volbách se hlasuje buď pro vládu s Babišem nebo pro vládu s Bartošem.
           Všichni kdo podléhají a šíří protibabišovskou hysterii nahání Pirátům hlasy. Pokud se moc nepletu i Vy. V reálu všichni politici jen kradli, většinou zvyšovali daně a podmínky pro podnikání se zhoršovaly za každý vlády. O zadlužování ani nemluvím, nebejt covidu, Babiš byl za desítky let první, kdo zastavil rychlost zadlužování. (google dluhová statistika) I přesto, že to je nenažranej neofeudál, rozhodně nebyl nejhorší premiér za poslední roky.
           Vím že tento názor opět může spustit hysterickou reakci a bláboly o koblihách, ale to je pouze proto, že většina lidí posuzuje politiku podle emocí a nikoliv podle reálných ukazatelů a dostupných alternativ.
           Takže servisdoku, V USA budete mít Bidena, který bude držet senát i kongres, v Bruselu máte to co tam máte a říjnu tzv. inteligentní voliči přehlasují Koblihy a „hlupáky“ co volí xenofoby a populisty a dosadí nejspíš do premiérského křesla, minimálně ministerského křesla Bartoše.Při troše štěstí z toho Zemana trefí a na Hradě budeme mít nějaký ekvivalent Čaputový. No good luck.
           Možná bude nakonec dobře, že se zatočí s hate speech a tak tedy nebudu muset číst o tom, jak rychle ti co tam Bartoše přímo nebo nepřímo navolí, zapomněli na svůj podíl na výsledku.

          19. Nadáváním na Babiše rozhodně hlasy Pirátům nenahání. Jsou i jiný opoziční strany. A popravdě si nedovedu představit moc koblih co by to místo Babiše hodili Pirátům. To spíš komoušům, socanům nebo SPD.

          20. Přesně tohle jsem čekal, že to nakonec dopadne.
           „On ten estébák nakonec není tak špatný“ – uvědomujete si Vy, co tímhle svým názorem způsobujete? Jasně, názor jako názor, jsme koneckonců v diskusi. Když se tohoto názoru chytí opět nějakých 15-18% obyvatel, tak jsme v ještě horším hajzlu, než teď.
           V horším proto, že estébácká kurva už zjistila, co všecko jí prošlo a ještě dál bude procházet. Je to špatně a tím zároveň netvrdím, že pirát je nějaká výhra, to přesně naopak.

          21. Zbytek opozice se s pirátem paktovat nebude, protože už vědí a mají na vlastní kůži vyzkoušeno, že pirát by pro politický body udal i vlastní babičku.

          22. To je otázka. Bude záležet jak dopadnou volby, ale zatím to vypadá buď na vládu s ANO, nebo s Piráty. Případně obou najednou. Vynechat obě partaje patrně nepůjde. Pak už bude záležet jak budou jednotliví koaliční partneři silní a co si vyjednají v koaliční smlouvě.

          23. @shane
           nadáváním na Babiše se rozhodně Pirátům hlasy nahání. Protože mlaďoši co by normálně k volbám nepřišli přijdou a nahází to hlavně Pirátům. Samozřejmě nic proti tomu. I mladej má právo volit. Navíc, mě už ty nesmysly moc nepostihnou. Má mně za 10-15 zakázat řídit doktor nebo bojovník proti CO2, scheissegal. Bude to spravedlivý, mladý budou mít co si zvolí a já s tím nemám problém, jen to nehodlám volit taky.

          24. Osobně tomu nevěřím, že by se najednou probrali a šli volit … sice je to tentokrát dost vyhrocené, ale nevěřím tomu, že by účast byla na podzim nějak znatelně vyšší. Ti uvědomělí Piráty už stejně volí, plus pár ztracených duší Zelené, ti ostatní na to serou a budou tak činit i nadále.
           Čistě můj názor, plést se samozřejmě mohu.

          25. Taky si nemyslím že by to mladé nějak vyburcovalo. Pro mladý to je stejně fosilní debil, ať si Piráti říkají co chce. Jestli je něco přinutí jít volit proti Babišovi, tak to bude s největší pravděpodobností nasrání z lockdownů a vládní rétorika proti bezohlednejm mladejm, sobeckým to vrahům důchodců. Což plně padá na Bábovu hlavu.

          26. @shane
           no volič pamatuje 2 měsíce a v říjnu již snad bude po lockdownech. Co se týká rétoriky, von to ještě někdo sleduje a má to jinak než čtení nadpisů a čtení první stránky na diskuzi?

          27. servisdok 9.1.2021 16:39

           Zajímavé. S piráty se přece nevyjednává.
           Již od středověku jsou piráti považováni za hostes humani generis,tedy nepřátele lidského druhu jako celku, a jsou rovněž jako takoví všemi státy světa pronásledováni.
           V této souvislosti je zajímavé, že se mnoho strážců naší bezpečnosti snažilo o zákaz komunistické strany Čech a Moravy, zatímco o zákaz strany pirátské se nepokoušel nikdo.

          28. A co Piráti Protěže (Edelweisspiraten) ? Byli to hostes humani generis nebo hodní hoši z protihitlerovské koalice? A pokud byli hostes humani generis tak to znamená že hitlerovci byl humani generis?

          29. Shane 9.1.2021 v 19:01
           Omlouvám se, nepoužil jsem citát celý (dokument má 163 stran), tedy jen odstavec předcházející dříve citovanému:
           Mezinárodněprávní obyčejová norma obecně je nepsaná právní norma. Mezinárodní obyčej vzniká za současné přítomnosti dvou prvků. Nutná je jednak usus longaevus– tedy dlouhodobá kvalifikovaná praxe států, a dále musí být přítomen opinio iuris– tedy přesvědčení států o tom, že takové pravidlo je závazným pravidlem chování.

           Vaše slovní hříčky mě nazajímají, nemám tolik času.

          30. no prostě si chtěl chytračit a nedomyslels to, no. (btw, to přirovnávání Pirátů ke skutečným pirátům není zrovna originální myšlenka)

          31. shane 9.1.2021 v 20:55

           Prostou citací se chytračit nedá.
           Přirovnání Pirátů ke skutečným pirátům je myšlenka stejně originální, jako přirovnání členů KSČM ke skutečným komunistům.

           Není-li ona myšlenka originální, doložte, kdo a kolikrát ji přede mnou položil. Tedy pokud tušíte, co je to originální. Za nepřiměřenou nebo třeba rádobyhumornou ji jistě považovat lze, ale to jste nezmínil.

          32. Skoda, ze se Pirati nechovaji alespon jako Korzari. To by se treba dalo ucho primhourit. Bohuzel ale, pro mne nevolitelni.

          33. Víte, co je největší problém nás, Čechů?
           Krátká paměť. Hrábněte v paměti a zkuste najít 30 let zpět člověka, co by takto arogantně, otevřeně a ještě výsměšně páchal v politice takový sviňárny, jako estébák s tou skvadrou v agrofertu. Ta smečka se liší od klasických italských mafiánů jen tím, že namísto drog a zbraní jede ve farma-bio- a reprodukčním byznysu, biopalivech, nepřátelským přebírání nepříjemný konkurence, vysávání dotací, určených na něco úplně jinýho. Namísto pump a samopalů, používá špičkové a drahé právnické týmy a oproti talijánům mají marketing, o jakým se talijánům nesnilo.
           Zkuste zapátrat, který ministr financí a pozdější premiér tady takto otevřeně řádil, poskupoval půl produktivního chemického průmyslu, kradl jak straka a ještě se při tom vysmíval voličům.

          34. @servisdok
           jinak je legrace, když tu mluvíte o krátké paměti a už jste zapomněl na 2 biliony jen za fotovoltaiku, kdo to schválil, kdo na to další volební období záměrně čuměl a nic nedělal a jaký partičky na tom vydělali. Biopaliva to samé, taky to začalo dávno před tím než to začalo. Smiřte se s tím, že zelený cíle, který v Bruselu prosazuje zejména fanatická klika ,jíž jsou Piráti členové, jdou splnit pouze nesmyslným utrácením peněz. Ty peníze jsou v prdeli tak jako tak a je mi jedno u kterýho mafiána skončí.
           Takže o té krátké paměti bychm si mohli dlouze pokecat.

          35. @servisdok
           oprava biopaliva začala dávno před ANO,
           jak to člověk začne přepisovat, je z toho vždycky paskvil.

          36. Monday, tyhle tvoje manipulace a kličkování… Já to před 10 lety důkladně sledoval a budu si na doživotí pamatovat jak Bábovu aroganci, kdy se víceméně otevřeně pochlubil, že si koupil celou Sněmovnu aby mu zvýšila povinný podíl biopaliv pro benzinky, a jednak „protidemonstraci“ zemědělců kterým Babiš nakukal, že se nehlasuje o zvýšení povinné složky biopaliv v PHM nýbrž o zákazu pěstování na biopaliva.

           Tohle to popisuje naprosto přesně.
           https://zpravy.tiscali.cz/pribeh-repky-olejky-andreje-babise-a-monopolu-agrofertu-na-vyrobu-biopaliv-v-cesku-328869

          37. @Jan Mrcasík
           když už bych tedy přistoupil na tu logiku, že Babiš může za to, co parlament jehož členem nebyl ani on, ani nikdo z ANO, odhlasoval, tak kde je prosím pěkně ten rozdíl mezi tím, jestli si to Babiš odhlasuje sám, nebo jestli to odhlasují ti,které si koupí? V roce 2010 ti co nás nyní mají před Babišem zachránit získali opravdu silný mandát, proč to hned nezrušili?

           Jak již jsem řekl, zelené bruselské cíle jinak než tunelem skončit nemohou, pokud máte nějaký recept, jak je naplnit bez vyhazování peněz z okna sem s tím. Za předpokladu, že se jiná varianta, než vyhazování peněz okna nenabízí, je mi u prdele jestli ty z okna vyhozený peníze skončí u Babiše nebo jinýho oligarchy.
           Jinak pokud uvažujete o Trikoĺóře, tak ta s Piráty rozhodně ve vládě nebude, takže pokud ve vládě bude, bude ve vládě s Babišem, takže i vaše volba (kterou nijak nektitizuji)je volba mezi Piráty a Babišem o které tu opakovaně mluvím.

          38. S piráty se, pokud vím, vyjednávalo jen do té nejnutnější doby, dokud se nevymyslel způsob, jak jim podpálit či potopit kocábky pod prdelema. Somálsko dtto.
           Tam se s nimi zpočátku celý Západ mazal jako s malovaným vajcem – až tuším Rusáky napadlo, prostě jich pro výstrahu 50 postřílet palubním půlpalcovým kulometem…

          39. Jj, tak nejak to bylo..
           Taky se mi vybavuje, ze porad byl problem ve zbranich na palube, nez jim tam rusove vysvetlili ze takhle ne..
           Rusaky nemusim, ale hajili sve zajmy velice dobre, jednoduse a primocare..

          40. Lh
           9.1.2021 v 20:17

           To se vyřešilo tím, že si najaly soukromý bezpečnostní agentury s globální působností, takže posádka lodi ozbrojená nebyla, ale na stráž už se to asi nevztahuje. No a nebo tam sou vojáci v civilu, případně rovnou hlídkují vojenský plavidla, který negry ozdbrojí, dají jim vodu a naftu akorát na dojetí na břeh, natočí, jak je pěkně pošlou zpátky a jak cvakne čudl na kameře, tak si udělají cvičný cíle. Škodu asi nikdo nepociťuje, řekl bych.

          41. @servisdok
           No čekal jsem to a tak se zeptám jak má podle Vás vypadat 101 po volbách bez Pirátů a bez Babiše? Tak zkuste konkrétně odpovědět. Myslím konkrétně kdo tu vládu složí. Prosím ne po Mrcasíkovsku, se spoustou keců, ale bez odpovědi.
           Jinak k tomu loupežení. Už jste asi zapomněl proč vyhrál. Na všechny ty odklaněče, Řebíčky Dalíky apod. Krást budou všichni, tak to prostě je. B reálu mě mohou zajímat tak 3 věci. Zadlužování, daně a svoboda.
           Na zadlužování doporučuji google a slova dluhová statistika, nemám náladu se tu dohadovat o nějaký víře, jak pravice šetřila. A pamatujte, že ta loňská sekera je kvůli.
           Na daně se témeř nešahalo, alespoň ne zaměstnancům. Plus tedy s úsměvem hledím na tu předvolební past, kdy je Babiš snížil brutálně, aby se s tím ti co přijdou po něm poprali.
           Co se týká svobody,tam půjde hlavně o omezování v rámci prosazování multikultigereendealantihatespeech nesmyslů, tam to Babiš dělá víceméně díky vydírání z Bruselu, zato Piráti se nezakecají, ti do toho zajedou s plným nadšením
           Byl bych rád kdyby případné reakce začaly tím konrétním složením 101. Tak schválně dá to někdo nebo zase bude nějaké kázání o víře.

         2. Patřilo o kousek jinam, ale čert to vem.

        2. Ods bych rozdýchal, Topku ne. Pokud to demoblok sám prakticky postavil do volby polofeudál nebo neobolševik, tak za mě oklikou polofeudál.sorry jako

         1. Do voleb je jeste daleko a tanec s Covidem jeste zdaleka nekonci. Ja myslim, ze ma smysl to cele sledovat tak mesic pred volbama. Ted je to spis panoptikum pro pobaveni.

         2. No, zrovna u tohodle trojbloku jsem opravdu zvědav, jak dlouho vydrží … myslím, že pokud aspoň do voleb, tak to bude úspěch.

   2. Tak obecně vzato protistrana nemusí nikoho dovalovat, protistrana ví že má svejch 1,5 milionu voličů a 300 000 lidí kteří ANO stejně nikdy nevolili je zas tak zajímat nemusí.
    V případě petic a dopisů je to trochu jiná situace, populista jako Babiš se nejdřív musí přesvědčit co na to jeho voliči. A tady se nějaký průzkum nebo antipetice šikne. Nicméně i tady je pravda že s opatřeními souhlasí statisíce lidí a další statisíce souhlasí s opatřeními s určitými výhradami k jejich tvrdosti (coz ovšem neznamená že by je nutně chtěli zmírnit). Pro politika je v tomhle případě lepší hrát na jistotu – moc se nevyhraňovat a držet úhel. Fiala opatření v září kritizoval a konkurence mu to dodnes dává sežrat, stejně jako dávaj magistrátu sežrat tu akci na Karlově mostě v červnu.

   3. Jinak je dobrý si uvědomit že hranice pro vstup do Sněmovny byla v roce 2017 cca 250 000 hlasů. Z tohohle hlediska pár tisíc dopisů nikoho nevystraší.

    1. V pořádku, tak to hodím Trikoloře. Už jsem rozhodnutý. Nechtěl jsem je volit, ohromně mi vadí jejich náklonnost k policajtům – ale není to žádná SPD, s 80% jejich programu se dá úplně v pohodě souhlasit, a s čímkoli bych nesouhlasil je asi tak o 2 řády menší zlo, než

     – absurdní „Lockdowny“ (které neochrání vůbec nikoho a nemají žádný efekt dokud jsou otevřené supermarkety a MHD, jen likvidují ekonomiku)
     – vysloveně kontraproduktivní a idiotská vládní opatření (zakázat pohyb v noci, který je v jiných zemích naopak předepisován aby se naředily davy – protože u nás tím blbečci chtějí „řešit“ noční chlastačky dělníků a horníků; zkrátit otevírací dobu což nahustí davy, protože idioti „omezovači kontaktů“ v čele s Kulveitem se domníval, že tím lidi odradí; atp.)
     – apartheid kdy lidem vyhrožují, že pokud neposlechnou jakékoli nesmysly si vláda vymyslí (plošné testy, plošnou vakcinaci, plošné šmírování – a co příště?), bude za to potrestán „pozitivně motivován“ odebráním, resp. nevrácením občanských práv

     Za tohle svinstvo prostě všechny parlamentní strany a zejména zbabělá opozice zaslouží facku a prostředníček. Mohli a měli propagovat Zacílenou ochranu zranitelných, protože ta by narozdíl od „selektivního Lockdownu“ skutečně měla nějaký pozitivní efekt a nešikanovala a neničila by lidi a ekonomiku. Kdyby to udělala, mohla kritizovat vládu že je neschopná to provést. Ale né, opozice se prostě přidala k tupému Lockdownu a fanatismu Omezování Sociálních Kontaktů, protože Kulveit a Řehák jsou pro ně bohové. Tak ať ser jdou klouzat, dostanou poslední šanci a pokud se po dopisu nenapraví, nechť Trilokora klidně vyfoukne 50% hlasů koale Lidovců a ODS. ODS takovou facku potřebuje jako sůl.

     1. Hoď to komu chceš. Asi tě tu nebude nikdo přesvědčovat abys to hodil někomu jinýmu a asi nikdo se nechytne za nos v hrůze ze budeš volit juniora. Možná ještě kdybys hrozil Pirátama.. :)
      Každá iniciativa je dobrá. Ale za sebe musím říct, že jsem v této situaci malověrný a nevidím cesty ven. Petice a dopisy nemají šanci zabrat a ani volby nic podstatného nezmění navíc v říjnu bude pozdě.
      S určitou hořkou satisfakcí čtu stesky jak byl svět ještě loni v březnu normální a pohodovej. Když se podívám jak se tady v tý době nadávalo na poměry.

      1. V říjnu nebude pozdě – Lockdowny chtějí protáhnout až do roku 2022, navíc hrozí „novými mutacemi“ které by samozřejmě potřebovaly „nové lockdowny“, a k tomu vyhlašování „klimatických stavů nouze“ a „klimatických krizí“, na něž je řešení opět lockdown minimálně průmyslu.

       Prasátkům zachutnala neomezená moc zavírat, korumpovat a ničit – Lockdowny považují za „nový normál“.

       Takže je bezpodmíerčně nutné, aby se k moci vyšvihla taková opozice, která bude Lockdownům vší silou oponovat, působit v parlamentních komisích, podávat žaloby k ÚS, sestavovat dočasné hlasovací aliance proti těmto svinstvům, nutit vládu a ministerstva jít s pravdou ven a demontovat v médiích manipulace a polopravdy.

       V opačném případě by opravdu vyhrála „Lockdownová revoluce“ a „velký reset“ na ní postavený – a to je úplně nejhorší eventualita, jaká zde může nastat. Progresivní agenda by totiž jela nejen paralelně s tím, aby přímo v součinnosti.

     2. Jan Mrcasik :

      „– absurdní „Lockdowny“ (které neochrání vůbec nikoho a nemají žádný efekt dokud jsou otevřené supermarkety a MHD, jen likvidují ekonomiku) “

      – a v tomto sa mýliš ty. ZÁSADNÝM problémom NIE SÚ otevřené supermarkety a MHD . Pretože :

      Aj pri TOTÁLNOM lockdowne, v ktorom by zahynulo 99% jedincov koronavírusov, by sa jedno percento preživších behom mesiaca namnožilo na pôvodnú úroveň. A taktiež by sa doviezlo spústa vírusov zo zahraničia. Pretože celosvetové vykynoženie 100 % vírusov nebude nikdy.
      ============================================
      Jediné riešenie – celoplošné imunita získana NAKAZENÍM. Takto to fungovalo v ľudskej civilizácii posledných milion rokov – a stále žijeme.

      A tie 2 % smrteľne chorých (rakovina a pod. ) , ktorí sa boja, že ich vírus dorazí – tí nech chodia v atombordeloch, čím získajú mesiac života.

      1. Bojovat s nCOV-19 zamykanim lidi je, jako likvidovat moly tim, ze je chci vymlatit placackou.

       1. Sysop 9.1.2021 v 18:42

        Nebylo by lepší přirovnání: Tím, že je zavřu ve skříni?

        Ostatně, lidi nikdo nikde nezamyká, frekvence pěších je v naší ulici setrvalá, pouze o tomto víkendu výrazně stoupla – ulice vede k místu, odkud lze kousek sjet na plastovém „pekáči“. Lidí výrazně ubylo na hlavní ulici mezi sobotní sedmou a osmou ranní (každou sobotu chodím pro čerstvé rohlíky ke snídani, mám tedy dlouhodobé osobní zkušenosti), ale přibylo jich kolem desáté. Za posedních deset let to byly první sobota, kdy jsem před Tescem nenašel volné parkovací místo ani při druhém okruhu.

     3. Jo, jak přesně lidi vodradí, že v tédle zemi se musí jak kunda trmácet z jednoho úřadu na druhej, protože pod hrozbou likvidačních sankcí a kriminálu jiná možnost není, že jim tam jako zkrátí otevírací doby? Už jen za tudle kunďárnu je to tak na to těm zmrdům do jednání hodit granát.

  2. Hans-Paul :
   „Osobně mám tedy pocit, že pokud Mrcasík&spol. dovalí 1000 podepsaných archů, tak „protistrana“ jich vzápětí dovalí tisíce dva a vláda bude mít (pseudo)legitmní důvod zase o něco utáhnout šrouby.“

   – Osobně mám tedy pocit, že pokud Mrcasík&spol. dovalí 1000 podepsaných archů, tak „protistrana“ jich vzápětí dovalí DVA MILIONY a vláda bude mít legitmní důvod zase o něco utáhnout šrouby.

 2. Kokot …. nesouhlasím s opatřeními proti covid, ale za vyřešení následku covid nemám odpovědnost.

  Za dopady případného zrušení opatření proti covid nemám odpovědnost a zase budu nadávat politikům a vládě. Blbec volič = blbec politik.
  ==================

  Zde budu aplikovat neověřený „fake“ citát Winstona Churchilla :-)

  Nejlepší argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem.“
  The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter

  1. Milý Jardo, přečti si tyhle dva články, než budeš mít takové zbrklé, nepodložené a nesmyslné poznámky. Tam máš kompletní řešení i pečlivě vyargumentované zdůvodnění.

   http://dfens-cz.com/lockdown-neni-jedine-reseni-existuje-lepsi-zacilena-ochrana-zranitelnych/
   http://dfens-cz.com/racionalni-deklarace-proti-covid-represi/

   TL;DR: statistiky jsou brutálně manipulované a Lockdown působí naopak zhoršení epidemie ve srovnání se Zacílenou ochranou, kterou by dopisní kampaň vyvolala.

   1. Oba texty jsem četl:
    – nakažení nerovná se nemocní (jen šiřitelé ?)
    – statistika úmrtí je falečná když covid někomu urchlí úmrtí ? Ten co s nemocí deset let žil na ni „s covidem“ zemře ? Na tom je špatně co ?
    – plošná restriktivní opatření musí být politikum, nikoli diktát expertů – co je zmatený blud podkladu ¨jak chce prokazovat jakým podílem je které opatření politikum a které prosadili odborníci – to není možné
    – přestaňte cenzurovat odborníky na infekční nemoci z jiných oborů – ti tomu rozumí lépe a ponesou odpovědnost ? Nebo to jsou jen pokřikující poraděnkové s hraběcími radami ?
    – je bezpodmínečně nutné hodnotit poměr přínosy:náklady každého opatření — toto vláda rozhodně dělá
    – přestaňte vytrhávat čísla z kontextu a zveličovat je – tady se musí autor obrátit na tisk a media a ne na vládu
    – média jsou jediným vítězem parazitujícím na pandemii. Mají odpovědnost? Naopak volí bulvární titulek, živí se reklamou a čteností a odpovědnost nemají
    – narychlo vyvinuté vakcíny způsobovaly narkolepsii a paralýzu, nesmí být nikomu vnucovány ? Blábol bez podkladu – autor vůbec nic netuší o vývoji, testování a schvalování léků

    K „lockdownu“
    – autor se opět sere do oboru medicíny, epidemiologie a řízení státu – nic o tom neví
    – ostatně, žádný lockdown není – ten vypadá jinak viz třeb Izrael
    – autor vůbece nereflektuej na řešení funkční a ověřená používaná ve vyspělých asijský státech
    – mnoho textu cílícího na city – taková vata
    – na věcnou diskusi a rozebrání článku bychom potřebovali více času – pokud se ty nekriticky chytíš textů na dFence a věříš jim, tak se nedá nic dělat

    Boj s blbostí se sice nedá vyhrát, ale nesmí se v něm přestat – jinak ta blbost vyhraje. Jan Werich

    1. 1) ano – a co má být? Máme tu miliony šiřitelů infekcí každý rok. Nemá absolutně žádný smysl „bojovat proti šíření infekce kvůli boji proto šíření infekce“, jde o to chránit zranitelné. Což Lockdown absolutně nedělá, zato selektivní individuální ochrana FFP2/3 respirátory a zabezpečením obydlí dělá.

     2) na tom je špatně to, že podle ÚZIS se přes 62% „úmrtí na COVID“ týkalo lidí, které by úplně stejně</i jako COVID zabila jakákoli jiná nákaza – viróza, obyčejná chřipka, obyčejná rýma, prostě cokoli. Z čehož plyne, že pokud neděláme Lockdowny a hysterii kvůli všemu ostatnímu, co tyto lidi ohrožuje přesně stejně jako COVID, je pokrytecké a nepřiměřené dělat to kvůli COVID.

     3) odborníci nesmí a nemohou v demokracii prosazovat vůbec nic, protože nemají žádný demokratický mandát. Odborníci mohou radit politikům, kteří ale musí učinit politické rozhodnutí – zda je cena, kterou rada odborníků stojí, přijatelná pro stát a pro občany. Opačnému případu se neříká „demokracie“ nýbrž „technokracie a diktatura“.

     4) kdo tady nese odpovědnost, drahý pokrytče? Lockdownisti jako Neil Ferguson, který nechal vybít miliony kusů dobytka protože jeho počítačový model hlásal miliony mrtvých na nemoci, které bez ohledu na vybíjení dobytka zabily pouze stovky lidí? Lockdownisti podle jejichž katastrofických modelů mělo ve Švédsku být několik milionů mrtvých protože nesáhlo k Lockdownu a spletli se o dva řády? Lockdownisti jako Flégr, kteří predikovali že v roce 2022 bude v ČR 15 milionů mrtvých na COVID „protože nekonečný exponenciální nárůst“ a kteří pak veřejně přiznali, že lhali s cílem vystrašit veřejnost?
     Lockdownisti, kteří nás denně okrádají o 4 MILIARDY Kč a posílají stovky lidí do bankrotu či exekuce?
     Jo ahá, ti žádnou odpovědnost nést nemusí, protože ti hrají na „preventivní opatrnost“ a ta se musí provádět bez ohledu na následky a škody, že?

     5) ne nedělá a soudy ji z toho opakovaně usvědčily. Vláda neudělala absolutně žádnou analýzu, jaké škody způsobí Lockdown, úmyslně a programově se tomu vyhnula a jakékoli pokusy vyčíslit škody Lockdownu cenzuruje jako „dezinformaci“ ačkoli se jedná o peer-reviewed vědecké studie či články.

     6) „úmrtí na COVID“ která jsou 3x nadhodnocena publikuje MZČR, nikoli média. ÚZIS to pak sice kogiruje, ale nikoli v online režimu nýbrž až s odstupem měsíců, což pro média pochopitelně není zajímavé.

     8) právě naopak, to je důsledně podloženo a dozdrojováno zde.

     K lockdownu:

     9) o Lockdownu vůbec nic neví doktoři ani epidemiologové, protože nikdo z nich nemá mezioborové znalosti aby věděl jak funguje šíření imunity (to vědí imunologové), mění se virus a vnímavost na něj (to vědí virologové), sociální mobilita (to neví nikdo, jen big data IT to odhadují na základě proxy-ukazatelů), dopady na ekonomiku (to vědí ekonomové a podnikatelské svazy).
     O řízení státu víte méně než já a Babiš, neboť já jsem se alespoň podílel na legislativním procesu a hodnocení rizik a dopadů legislativy, kdežto vy s tím nemáte zkušenosti žádné – a nikdo z nás nemá „školu státní správy“, což ovšem také nemá nic společného s „řízením státu“ nýbrž výhradně byrokracií a technorkacií. Absurdní pseudoargument.

     10) vláda tomu říká Lockdown, stěžujte si u vlády. Já tomu exaktně říkám „parciální lockdown“, „lockdown“ je zkratka viz předchozí věta.

     11) na Velkého Bratra s povinnými mobilními sledovacími aplikacemi, násilnmý uvěznění obyvatel v jejich domech apod.? Ale ano, reflektuji: je to svinstvo a každý, kdo to propaguje, je totalitářská svině která má vypadnout do své milované totalitní Číny.

     12) na city tu cílíte jen vy a ostatní Lockdown hysterici: vágní kecy o „zodpovědnosti“, „nebezpečí“, „hrozící katastrofě“ – to nejsou fakta ani argumenty, to jsou křišťálově čisté emoce.

     13) jasně, každý kdo nevěří Jardově pravdě je hlupák, protože Jarda, byť má jen povrchní argumenty, je také neotřesitelně přesvědčen o své intelektuální, morální, faktické a znalostní nadřazenosti.

     1. Už nějakou dobu čtu tento váš argument „na tom je špatně to, že podle ÚZIS se přes 62% „úmrtí na COVID“ týkalo lidí, které by úplně stejně jako COVID zabila jakákoli jiná nákaza“. Vy jste ho možná nepochopil a asi jste se neobtěžoval podívat na to, jaké ty problémy lidi vlastně měli. Statistici spočítali, že zemřelým zkrátil Covid život průměrně o 10 let, tj. běžné nákazy by jim život nesebraly. Lidi, co mají diabetes, astma, neurologické problémy nebo poruchy srdečního rytmu opravdu nezabije obyčejná rýma a pokud ano, tak ne v takovém počtu, že se to projeví v celkové roční smrtnosti.

      Oceňuji, že se snažíte Váš názor s ochranou zranitelných argumentovat. Ale použijte Occamovu břitvu, pokud by to fungovalo, tak by to státy používaly. Zas tak blbé nejsou, každý politik chce znovu zvolit a škody v ekonomice a frustrovaní voliči z lockdownů jim opravdu nepomáhají. Nejsme v loňském březnu, kdy nikdo nic netušil. Jenže ono to nefunguje. Funguje přístup např. Jižní Koreje nebo Nového Zélandu – testování, trasování, karantény, sociální distancing a roušky/respirátory na veřejných místech.

      1. Ale ony to státy používají a funguje jim to – Švédsko (jen omezení masových akcí a omezení cizinců ze zahraničí ale žádný lockdown pro domácí ani firmy – a ty mediální „zástupy mrtvých“ měli jen kvůli tomu, že kvůli lidské chybě pustili k důchodcům dva superpřenašeče na které úplně zapomněli – ale i tak mají o řád, na jaře 2 řády méně, než říkali matfyzáčtí a počítačoví „experti“, mají kratší vlny, lehčí průběh a vyšší stádní imunitu)…

       A nyní se na stranu Švédska přidalo i Finsko, které přitom na jaře mělo ukázkovou karanténu s ukázkovými statistikami ale došlo jim, že za tu obrovskou cenu Lockdownů to nestojí.

       Jenže Švédsko je prostě pro média a „vědecký konsensus“ kacíř zhruba stejný jako Jan Hus: nikoho nezajímá co skutečně říká nebo dělá, prostě musí odvolat protože proto a pokud neodvolá, musí být jako kacíř zničen. Švédům odmítají vydat vědecké články v peer-reviewed časopisech protože narušují konsensus ohledně „Lockdownu jako jediného řešení“ a to se nesmí.

       1. Mrcasík, aktualizujte se. Ve Švédsku právě navrhly lockdownový emergency law.

        1. Navrhovat můžou, vláda navrhovala i povinné očkování proti COVID a lidé jí to vztekle zamítli protože demokracie.

         Samozřejmě protože tam celou dobu jede brutální mediální a internetová agitka, že selektivní ochrana zranitelných je k ničemu a jediné co funguje je parciální Lockdown (jak funguje? TO nikdo nezdokumentoval, neví a neargumentoval), a každý kdo s ní nesouhlasí je vrah, je možné že se jim povedlo změnit veřejné mínění a zavedou tam stejnou pitomost, jako u nás.

    2. Já myslím že by mělo být povinné ze zákona do sebe každý den kopnout panáka Sava, protože člověk nemůže vědět jakých všech latentních nemocí je přenašečem a kolik lidí může nakazit v autobuse, v práci, v obchodě, …
     A každý druhý den se vykoupat ve vaně s hrnkem Sava. A jednou za týden dvoulitrovy klystýr se Savem. Víte že ve střevě jsou biliony bakterií?
     Pro jistotu 2x denně sjet lajnu práškového Chloraminu, protože respirační přenos je nejčastější.

     1. K tomu dodatek: k posteli je nutné postavit zapnutý UV zářič, neb ty miryády vydechnutých částic nelze nechat 6-8 hodin bez preventivní dezinfekční péče. Ti nejohroženější z nás musejí pobývat pod UV zářičem 24 hodin denně.

      1. To je relevantní poznámka. Přes den člověka 100% chrání poslintaný kus ubrusoviny podomácku sešitý,před jakoukoliv nákazou. Ale co si ti nebožáci počnou bez ní v noci, doma za hermetickýki plastovými okny? Co je ochrání tam ?
       Já bych to viděl na horní díl solárka zavěšený nad postelí. Jenom bych vyměnil výbojky za nějaké s tvrdším UV zářením.

       Jen nám zbývají ty dýchací cesty. Tady bych navrhoval aspoň 3 ozonizátory do pokoje. Červené oči a suchý kašel pak bude indikovat správnou míru saturace ozónem.

       Je tu i jistá možnost domácí improvizace, jako s rouškami. Dala by se použít třeba šnorchlovací souprava z loňské dovolené. Infekci očí zabráníme potápěčskými brýlemi. A osobní ozonizátor si dotyčný může vyrobit vsunutím rtuťové výbojky z horského slunce přímo do šnorchlu.

       1. To je dokonalé, modularita umožňuje přizpůsobit set požadavkům uživatele.
        Též se nabízí komplexní řešení, určitě s vědeckým konsensem: osobní pobytový prostor. Náhodou vzhledem připomíná rakev. Vstupní vzduch prohnaný ozonizátorem, cirkulační taktéž, mech. filtr buď žádný, nebo za příplatek nějaká trendy „nano“ blbina. Mírně zvýšená vnitřní vlhkost bude pro pobývajícího blahodárná (cirkulace 90 procent). Pro opíchané na noc, pro neopíchané ne, ať chcípnou, psi.

        1. Myslím že hlavní výhodou by bylo že po případném udušení se v té polohermetické rakvi (což by bylo samozřejmě deklarováno jako úmrtí na Covid, by byl dotyčného možno rovnou i pohřbít.
         Respektive zkremovat aby se nikdo později nemohl šťourat ve skutečné příčině smrti.

    3. Teď mi došlo, že jsem reagoval úplně nesprávně. Jarda se totiž programově a účelově vyhýbá všemu, co je důležité – tzn. že Lockdowny nechrání nikoho a nic a naopak vše zhoršují pocitem falešného bezpečí, a že Zacílená ochrana zranitelných je nejlepší a jediná opravdu funkční strategie.

     Namísto toho účelově hledá jen „klacek aby mohl psa bíti“ a nemusel se zabývat zjevnými klíčovými fakty, proti kterým nemůže najít argument.

     To je např. důvod, proč pod článkem o Zacílené ochraně zranitelných chyběli místní Lockdownisté: neměli co by na to řekli aniž by se ztrapnili, a tak počkali až zase budou moci nepravdivě vykřikovat že „není lepší řešení“, „nenabízíte jiné řešení“, „jste nezodpovědní protože bez Lockdownu se přetíží nemocnice a všichni zemřou“ atd.

     1. No pokud to je na mě, upřímně neměl jsem na ty kecy o vánocích náladu, ani jsem to nečetl. Vy máte neobyčejnou schopnost namlít spoustu textu s nulovou informační hodnotou. Nulové faktické argumenty zakrýt spoustou nesmyslů a neobyčejnou schopností vyhnout se konkrétní odpovědi.
      Stačí mě co jsem si přečetl dnes. V nemocnici se válí z 84% jen zdraví lidé, ve Švédsku, kde by si Landa v reálu aktuálně mohl svobodně zahrát pro 8 lidí prý restrikce nemají a jen cíleně chrání a uvědomělí občané by se začli sami cíleně a racionálně chránit, hned jak jim to vláda správně vysvětlí a přestane jim lhát.
      Vy svůj názor můžete podložit maximálně tak svojí pevnou vírou, nikoliv hmatatelnými argumenty.
      A i když to hlupáci nepochopí, skutečně nikomu žádný lockdowny nevnucuju. Chovám se v reálu v souvislosti s covidem nejspíše tak jako Vy. Jen zkrátka nevěřím na to, že racionální chování obyvatel může vláda nějak výrazně ovlivnit.Nejsem zkrátka schopen strčit hlavu do písku tak jako vy a furt dokola tvrdit, k zahlcení systému nedojd, nedojde, nedojde a basta. Ale jsem naprosto jednoznačně schopen přijmout systém, chovejte se jak chcete, ale máme tolik a tolik míst ve špitálech, přes to vlak absolutně nejede a je jedno zda se připlazíte s covidem, po havárce, s infarktem nebo průjmem a místa se budou zaplňovat podle následujícího klíče…… Na web bych dal počítadlo, výhled na dalších 14 dní a všichni se třeba poserte.

      1. To jsou vládní data, Monday: v nemocnicích je „kvůli COVID“ 7000 lidí ale jen 1000 z toho je ve vážném stavu nebo na JIP. Se zbývajícími 6000 tam nedělají vůbec nic protože léčit to oficiálně neumíme.

       Kdykoli v historii by těch 6000 poslali domů právě s tím, že pro ně v nemocnici nemohou udělat o nic více, než když jsou doma. Ale dnes je nová doba, takže je necháme v nemocnici „na pozorování“ a budeme říkat, že jsou nemocnice přetížené.

       No samozřejmě že jsou přetížené, když jsme udělali politické rozhodnutí, že úplně změníme přístup k hospitalizaci a budeme hospitalizovat všechny lidi, které by dříve zdravotní systém poslal domů! To přeci radikálně mění požadované a plánované nemocniční kapacity – avšak nikoli „kvůli COVID“, nýbrž „kvůli radikální parametrické změně koho hospitalizovat“.

       1. @ Mrcasik
        Ach jo. Takže chcete tvrdit, že například hospitalizovaný pacient se zápalem plic, ale nikoliv na JIP nebo ARO nedostává žádnou léčbu a klidně mohl dál doma lapat po dechu?
        Nehrozilo by u něj,že se bez hospitalizace propracuje do kritického stavu?

        1. @monday:
         Ach jo. Takže chcete tvrdit, že všichni pacienti se zápalem plic jsou běžně hospitalizováni?
         Protože bez hospitalizace by u nich hrozilo, že se propracují do kritického stavu?

         Nejedná se nám o přínos takového opatření pro potenciální redukci rizik, protože každé zpřísnění dohledu, léčby nebo hospitalizace samozřejmě sníží rizika – za nějakou cenu.

         Bavíme se o tom, že reakce zdravotního systému na COVID radikálně změnila parametry thresholdu pro hospitalizaci oproti všem předchozím nemocem včetně těžkých průběhů chřipky – takových, na jaké v ČR umíralo každoročně 2000 lidí a takové, na jakou v Itálii v chřipkové sezóně 2017/18 zemřelo 28000 lidí.

         Kdyby se těmto „obyčejným chřipkařům“ dostalo stejně preventivní a intenzivní hospitalizace, jako „covid chřipkařům“, samozřejmě by to také zabránilo tomu, aby se „propracovali do kritického stavu“ a výrazně by to zmenšilo počty jejich úmrtí – ovšem také by to přetížilo nemocnice.

         Proto mluvím o změně paradigma kdy veřejnost, média a vláda usoudily, že nechat doma lidi, kterým by se teoreticky mohl zhoršit zdravotní stav, je nepřijatelné, a proto musí být preventivně hospitalizováni což je ovšem bezprecedentní a radikální změna parametrů systému, na kterou systém není připraven.

         Rozumíme si konečně? Kdybychom se k chřipkařům chovali stejně jako ke koviďákům, namísto 2000 mrtvých na chřipku v ČR a 28000 mrtvých na chřipki v IT by na klasickou chřipku zemřela třeba jen polovina nebo třetina z nich. Ale systém na takto masivní „prevenci-skrze-hospitalizaci“ nebyl dimenzován.

         Takže zdravotnictví je přetížené nikoli kvůli nedostatku Lockdownů, ani kvůli kvalitativní odlišnosti COVID (ta se týká výhradně JIP a ARO), ale protože do nemocnic posíláme „na preventivní pozorování“ o desítky procent lidí více, než na kolik byly dimenzované.

         A pokud se nezmění toto nové paradigma, jediné řešení jak zajistit aby nemocnice nebyly „přetížené“ je zvednout nemocniční kapacity na „prevenci a pozorování“ tak, aby odpovídaly novému, radikálně sníženému thresholdu pro hospitalizaci.

         1. @ Mrcasík
          Bože, že vy vždycky musíte na každý konkrétní dotaz vyvalit metrák blábolú a přesto neodpovědět.Já uvádím konkrétní příklad z mého okolí.
          Žena známého, neriziková skupina, test pozitivní, následně obtížné dýchání, hospitalizace, zjištěn zápal plic, kupodivu přesto léčena i když dle vašeho názoru nejspíš zbytečně. Následně ústup problémů a propuštěna po 5ti dnech.
          A já se jednoduše ptám, jestli ta hospitalizacen opravdu byla zbytečná a jestli je pravda, že zápal plic v důsledku covidu se neléčí. V krátkosti, jestli tedy dotyčná patří mezi těch 84% pacientů, který péči nepotřebovali.

          1. Vidím že musím psát krátce, abys Monday nereagoval na něco, co nepíši.

           Takže krátce, stručně a výživně:

           Vůbec se nebavíme o tom, zda byla ta hospitalizace zbytečná či nikoli.
           Bavíme se o tom, že dříve nebyly osoby v takovémto stavu nikdy hospitalizovány.
           Z čehož plyne, že kapacita zdravotnictví nebyla dimenzována na jejich hospitalizaci.

           Z čehož plyne, že pokud chceme nyní kvůli COVID nově začít hospitalizovat i takové případy, které akutně nepotřebují nemocniční péči a s jejichž hospitalizací se nikdy nepočítalo v plánování kapacit, jedná se o parametrickou změnu a jediným řešením je zvýšit kapacity.

           Hm, to byla věta rozvitá. Rozumíš mi nebo to mám říct ještě jednodušeji?

           Když mít auto s 5 bezpečnostních pásů jen pro lidi, ale pak si rozmyslet že chtít připásat navíc i plyšáky a tašky s nákup, muset instalovat více bezpečnostní pás!

          2. @Jan Mrcasík
           Vzal jste hospitalizovaný na covid, z těch jste uznal za hodné hospitalizace pouze ty ve vážném stavu, což předpokládám, že jsou ti na JIP a ARO. Ostatní (84%!!!)jste prohlásil víceméně za osoby, jimž jsou pouze poskytovány hotelové služby, nikoliv zdravotní péče.
           Pokud je tento výklad správný a vy píšete, že dříve jiné osoby než ve vážném stavu hospitalizovány nebyly, pak by to znamenalo, že dříve za starých dobrých časů jsme přijímali pacoše jen na JIP a ARO a ostatní hnali svinským krokem domů.Tomuto tvrzení například vůbec neodpovídá struktura nemocničních lůžek. Mě tedy například operovali slepé střevo, ale to už je fakt dávno a nebyl jsem ani na JIP a ani na ARu, ale přesto mám dojem, že nějakou práci se mnou doktoři měli.

           Samozřejmě bych Vaše myšlenky chápal daleko snadněji, kdybyste mi dokázal jasně a zřetelně odpovědět na jednoduchou otázku, zda žena z nerizikové skupiny, pozitivně testovaná na covid se závažnými dýchacími potížemi má být přijata do nemocnice, kde jí byl následně diagnostikován zápal plic a byla ji nasazena léčba. Nebyla léčena ani na JIP ani na ARu a nebyla zcela jistě zařazena v kategorii pacient ve vážném stavu a za 5 dní byla bez obtíží a poslali ji domů. Přiznám se tedy u pacientky s danými potížemi a s nemocí, která má dle všeho tendenci přecházet rychle do kritického stavu, mně připadá konstatování, že patří mezi 84% pacientů, kteří jsou v nemocnici zbytečně, poněkud přehnané. Ale nejsem doktor, třeba máte pravdu.

          3. Monday, děláš si ze mně dobrý den? Srovnáváš osoby hospitalizované před/po operaci či léčbě s osobami, které žádnou léčbu nepodstupují?

           Tvá „jednoduchá otázka“ je přesně stejná debilní manipulace a podraz, jako Pánkovo „takže když nesouhlasíš s Lockdownem, znamená to že se půjdeš nadýchat bez respirátoru na COVID oddělební FN HK?“

           Tisíckrát jsem ti zopakoval a vysvětlil, že se nikdo nebaví o tom, zda je něco uitečné pro zdravotní stav někoho, nýbrž o tom, zda je „přetížení nemocnic“ způsobeno hospitalizací lidí, kteří byli podle parametrů s jakými nemocnice vznikaly považováni za nehodné hospitalizace.

           Protože si stále meleš svou jako mlýnek, úplně ignoruješ všechno co ti říkám, úplně ignoruješ jakékoli argumenty a prostě jen opakuješ své výkřiky naprosto bez relevance, tohle končím.

       2. @ Mrcasík
        plus se traduje (nevím nejdem doktor), že u covidu dochází k prudkému zhoršení náhle. Takže to bude možná ten důvod, proč doktor neřekne, paní nemůžete dýchat, protože máte zápal plic, ale to je v pohodě, my s tím stejně nic nenaděláme, až se začnete doopravdy dusit, tak ať vás sem manžel hodí.

        1. Ja jsem dneska poprvy po svatkach v praci (tady skoro ani noha, Nemci se valej na dovolene), nicmene kolgove si ruzne navzajem sdelujou, kdo u nich v rodine uz to mel a jaky to bylo. Ode mne z oddeleni prakticky 2/3 lidi maji zkusenost primo z domacnosti. Kolega rikal, ze jeho zena to prodelala pres svatky (zdravotni sestra, asi „pracovni uraz“), vcera byla na CT, plice cisty, ale pritom si nezvladne ani zavazat boty. Jak se nakloni, muze se ukaslat xmrti. Schody u baraku dava nadvakrat. Kocene je 33 let. Nikdo ji neni schopen rict, proc to tak je, kdyz nalez zadnej a tim padem ani nikdo netusi, jak dlouho to ma trvat.

         Nicmene, jeho dcera, 6 let, to prodelala spolu s maminkou taky. Prej bolesti hlavy jako krava, otekly oci. Pritom loni mela chripku a to byla jen teplota.

         Vesmes se vsichni shodli na tom, ze je to hnusnejsi chripka, ale ma dozvuky, u kterych zatim nikdo nevi, jak dlouho maji trvat.

         1. Ty dozvuky má dle mého okolí tak cca 5% lidí co to prodělali. Většina je nemá. Samozřejmě to není nic příjemného a doufám, že to rychle odezní úplně pryč.

          1. Kocena, od ktery mame stene, to mela v rijnu a jeste dneska se zadejchava. Je ji ani ne 40. Asi znam nejak moc lidi.

          2. Tady umřel 23 let kluk. Fakt ho odvezli s dušností a horečkama …. a už nepřivezli. Taky znam dost lidí. A moje máma 83 let se nenakazila ve společné domácnosti (bez ochrany a izolace)s nemocnou dcerou, ta měla tři dny silné horečky a zapálený krk a průdušky ….. Covid. Jedna velká ktavina, ale i neznámá.

       3. Hele, ted na to kapli. Prej jim chzbeji sestry, a to proto, ze sestry sedej doma a staraj se o deti. Takze deti pustej zase do skol, aby sestry mohly do spitalu. To nevymyslis :-D. Pritom na hory decka nesmej, protoze tam by se mohly nekde socialne sdruzovat a predavat si viry…

        1. U nás to samé: oficiálně „jsou přetížené nemocnice“, jenže pak z nich vypadne že jim chybí stovky zdravotníků proto, že půlku zavřeli do karantény a půlka se doma stará o děti. Samozřejmě kromě těch, kteří už před krizí existovali pouze tabulkově a nikoli reálně.

         (Pro blbé: ne, neříkám kolik % zdravotníků je v karanténě, kolik s dětmi a kolik letělo na Mars).

         1. @Jan Mrcasík
          no a není to jedno, že jsou doktoři a sestry doma? 84% pacošů je v nemocnici stejně jen na rekreaci, tak halt si ten chleba na svačinu namažou sami.

          1. opět to nedáváš..

          2. Personál chodí normálně do práce, nemusíš být trapně vtipný. Většina se však staví k vakcinaci dosti vlažné až odmítavě. Asi básničky v TV moc nezabírají. Zato však roste počet sebevražd a psychických problémů. To však není pro Blatnika a spol moc covidove. Spokojenej?

          3. Ono to navýšení mrtvých způsobil jenom covid, protže třeba psychika u starých a osamělých(z donucení)lidí roli nehraje a tak… předpokládám, že takhle blbej aby si to myslel není nikdo…

        2. Tak těhle demencí je tam plno, ale dokud tu bude dostatek mondayů, kteří věří zavíračům a chtějí represe(nebo pak hodinu melou o tom, že je nechtěj, ale vlastně jen tuhle a tamtu a trošku tohodle, protože co kdyby nám ty nemocnice plný zdravejch lidí zkolabovali, že jo), tak se to ani nezmění. Dokud to tu budou řídit epidemiologové a politici z nich budou zesraný, nezmění se nic. Naopak, zvykejme si, jiné už to nebude. Vir může být každý rok a to i výrazně horší. Předpokládám, že dokud nebude 80% mondayů na ulici žebrat, že jim to nedojde ani kdy došlo na lámání v kole…

         1. Pokud bude 80% Mondayů na ulici žebrat, jejich hněv nebude proti Lockdownům a vládě, nýbrž kvůli nějakým obětním beránkům na které vláda ukáže…

          …Naprosto přesně stejně, jako když za veškeré neúspěchy komunismu mohli „keťasové, sabotéři, diverzanti, škůdci a rozvratné živly“ a nikoli totálně nekompetentní centrálně řízená politika.

  2. A ty souhlasíš se selektivním Lockdownem (který nikoho a nic nechrání), ale za jeho dopady – škody 4 miliardy Kč denně a stovky zničených podniků a firem, které Lockdown způsobuje české ekonomice – nemáš zodpovědnost.

   Gretu připomínáš správně, vy Lockdownisti jedete přesně stejný model: „bude DOOM a zkáza, takže musíte zničit ekonomiku a střelit se do nohy represivními opatřeními, která sice zcela zjevně nemohou fungovat a nemohou ničemu pomoct, ale prostě se musí přijmout protože je na tom ‚konsensus'“.

   1. Jan Mrcasik:
    Diskutovať s dementami – to chce silné nervy a veľa námahy. A je to absolutne neproduktívne. Zbytočne mrháš svojou energiou.
    Ja som už vzdal akékoľvek argumentácie, diskusie aj s najlepšími priateľmi, vzdelanými ľuďmi medzi 35 – 70 . Teraz mám pocit, že tých „35 – 70“ nie sú roky, ale IQ.

 3. Není dobré řešit následky ale příčiny. Jeden blbec se usmrtí na křižovatce s předností v jízdě, tak tam pro všechny dáme stopku pro všechny.

  Neprotestujte proti opatřením na řešení kalamity covid, ale pořádejte protesty proti covidu !

  Přípomíná mi to švédskou Grétu … je moc teplo – tak vy blbci budete dělat opatření podle mně proti klimatu. Ta sice nefungují ale bolševik se raduje.

 4. Autorovi článku citace slovenského lékaře: Pokud nám nejsi ochotný pomoct bránit šíření nemoci a šíříš bludy, tak až onemocníš: nevolej si sanitku, nechoď k lékaři, nechtěj pomoc a tak, jak jsi se hrdinsky choval na internetu, také hrdinsky zemři.

  1. Pokud nejsi ochoten bránit likvidaci ekonomiky a občanských práv, tak až budeš něco chtít koupit, tak nechoď do obchodu, do restaurace ani ke kadeřníkovi, vzdej se svých lidských i občanských práv a tak, jak jsi hrdinsky protlačoval represi a pozastavení Ústavy, se také uvězni.

   Tyhle analogie a vydírání přes citečky totiž funguje na obě strany, víme? Pokrytče…

   A už jsem zde opakovaně psal, že klidně podepíši lékařům negativní revers, že pokud nebude dostatek ventilátorů/míst na JIP a já bych onemocněl COVID, klidě se jich zřeknu výměnou za to, že mně stát pustí na svobodu a zruší pro mně veškerá omezení.

   Očividně narozdíl od těch, kdo prosazují Lockdowny, totiž nejsem imbecil kterého musí tatíček stát vodit za ručičku a říkat mu „teď musíš mít roušku a teď nemusíš, teď můžeš jít na nákup a teď nemusíš“, nýbrž mám respirátor a v almaře i vojenskou plynovou masku a umím si sám vyhodnotit rizika pro sebe, svou rodinu a své blízké a podle toho se jednak chovat, jednak navštěvovat obchody a fungovat na veřejnosti, a jednak nosit osobní ochranné pomůcky.

   1. A proč by se měl ten revers týkat jen covidu? Jako že případně přetížený systém se jiných hospitalizací netýká?

    1. Protože revers se týká z principu toho, že pacient nebude chráněn proti nemoci, proti níž nechce být léčen – nejedná se o zřeknutí se veškeré péče.

     To by bylo jednak absurdní a jednak totalitářské: „buď poslechneš cokoli a strpíš jakoukoli léčbu, nebo se zřekneš celého zdravotnictví“.

     A také proto, že Lockdown údajně chrání (ve skutečnosti nechrání a jen zhoršuje) proti COVIDu, nikoli proti dopravním nehodám atd.

     1. @Jan Mrcasík
      Teď neřeším co je efektivní nebo neefektivní. Ale pokud díky covidu k přetížení systému došlo, tak samozřejmě problém není v tom, jestli při těžkým covidu dostanu šanci pár dní se trápit na trubkách a pak s 50% šancí stejně pojít, ale problém je v tom, že to přetížení se bude týkat všech potřeb hospitalizace.
      Takže ten hrdinský přístup všechno uvolněte, já se vzdávám nároku, by se ze strany hrdinů měl týkat veškerých hospitalizací, pokud nemá být pokrytecký. Mně na Vašem přístupu nevadí, že odmítáte opatření ,lockdowny, roušky i očkování (nehodící se škrtněte), mně vadí, že popíráte možné přetížení systému.
      Kdyby jakýkoliv návrh na uvolnění byl doplněn konstatováním: jsme přesvědčení, že to klapne a problémy nenastanou, pokud by se ovšem vloudila chybička a k přetížení systému by nakonec přeci jen došlo, bude výběr těch co jim bude poskytnuta hospitalizace bez ohledu na onemocnění prováděn tak a tak. Pro mě za mě třeba kolo štěstí na urgentním příjmu.

      1. Pokud bude systém přetížený, tak nikoli kvůli antilockdownistům ale paradoxně kvůli Lockdownu a mainstreamovým rouškovačům.

       Kdyby zranitelná populace nosila FFP2 respirátory, nenakazila by se a neskončila by na JIPce. Ale ona je nenosí. A proč je nenosí? Protože prolhaná hovádka neustále blábolí, že „Lockdown ochrání, roušky ochrání“.

       Tím zranitelné falešně uklidňují a dávají jim neoprávněný pocit, že skrze represi ostatních jsou oni v bezpečí a pokud mají všichni okolo týden proslintané roušky a jsou zakázané malé obchody, nemůže se jim nic stát a hurá na slevovou akci.

       Pamatuji si dobře z jara, že když COVID vypadal jako fakt velká hrozba se smrtností 3,8% a vláda ještě nesáhla k žádné blbé a škodlivé represi, každý se snažil zajistit si respirátory aby se sám reálně ochránil když musí ven. Já sám jsem si koupil nové filtry do plynové masky s tím, že pokud se uvidí že to vážně je smrtelná hrozba, rodina zůstane doma a nutné nákupy budu obstarávat jen já v PChO.

       Jenže pak začal stát šikanovat a buzerovat s nesmyslnými opatřeními (rouška na liduprázdné ulici, zavření malých obchůdků při otevřených supermarketech) a lidi jednak získali pocit, že „stát je ochránil“ a oni se už chránit nemusí, a jednak namísto respirátorů které poskytují skutečnou ochranu přesedlali na zaprasené roušky.

       A přitom úplně zapomněli, že roušky stát propagoval jako alternativu k respirátorům nikoli proto, že by byly tak hrozně fajn (když je 99% lidí nosí nesprávně), nýbrž jen a pouze proto aby si stát mohl syslit nedostatkové respirátory pro sebe a pro zdravotníky.

       V okamžiku, kdy bylo respirátorů na trhu dost, se všichni měli vykašlat na hadrové zachrchlané roušky a přesedlat na respirátory – a protože mají omezenou životnost, měli je nasazovat a sundávat podle toho, jaké kde hrozí riziko že se od někoho nakazí. Tak, jako to dělali na jaře ti, kteří respirátory stihli splašit než je stát uchvátil jen pro sebe.

       1. @Jan Mrcasík
        to jsme jsme ovšem zase u neustálého omílání, náš přístup je geniální, k přetížení nedojde a plán B pokud k němu dojde nikde.
        Navržená opatření jsou sice logická, ovšem silně přeceňují mentální schopnosti nemalé části obyvatelstva. Navíc (a teď to neberte osobně, nejsem schopen rozlišovat do detailu jednotlivé diskutující), diskuse se nese spíše v duchu covid je neškodná chřípečka a nikoliv v duchu pozor nemusí to být až tak legrace a proto se důkladně a racionálně chraňte. Tudíž případným důsledkem vašich aktivit nemusí být to, že se lockdown uvolní a lidé se začnou chovat, jako inteligentní tvorové, nýbrž to, že se lockdown uvolní a část obyvatelstva bude jak urvaná ze řetězu.
        Opět nic proti, ať si ti urvaní dělají co chtějí, jen mi tam chybí to varování, chlapci a děvčata, až počet hospitalizací překročí číslo XXXXX, instalujeme na příjem kolo štěstí, každý zájemce o hospitalizaci si zatočí jednou a každý lichý jde bez pardonu domů a třeba se poserte.

       2. Re: „Já sám jsem si koupil nové filtry do plynové masky s tím, že pokud se uvidí že to vážně je smrtelná hrozba, rodina zůstane doma a nutné nákupy budu obstarávat jen já v PChO.“

        Ježiš to je rozkošný. Jak jste měl vyřešenou dekontaminaci? Abyste po návratu z nákupu doma v předsíni nevyklepal breberky z PChO manželce do vlasů?

        1. Hm, a myslíte, že je to v případě této tak prudce a rychle smrtící látky opravdu potřeba, nebo to stačí utřít lihem? :-P

         1. Vhledem k tomu, ze jedna z nejsmrtelnejsich chemikalii na svete – novicok – celkem v pohode nezabila nikoho, kdo ji mel vsude mozne namatlanou, tak tohle se snad ani nejak dekontaminovat nemusi, ne?

          1. Ony tyhle bojový chemický látky na vzduchu poměrně rychle degradují a ztrácejí účinnost. To není bug, to je fíčura. Nepotřebuješ bojiště zamořený na měsíce nebo roky, potřebuješ aby tam mohli tvoji vojáci naklusat jen co sebou přestane nepřítel posmrtně škubat.

          2. Já si naopak myslím, že „novičok“ je jen další univerzální zaklínadlo v pokračující, zatím mediální studené válce, že ve skutečnosti nikdy a nikde použit nebyl. To by to vypadalo myslím trochu jinak. Celé se mi to naopak jeví jako ze strany Západu řádně zpackaná mediální akce.

        2. Ozon popř. líh ve spreji. I kdyby ten virus měl smrtnost 3,8%, zároveň to pořád není úroveň biologických zbraní které by 100% zamořily operační prostor. Na těch pár náhodných virů, které by se na tom mohly usadit, by ozon a líh bohatě stačil.

      2. Ale k meritu, abys mi Monday nevyčetl že se vyhýbám odpovědi.

       Přetížení systému má nulovou relevanci k tomu, kdo se nechá propustit z Lockdownu na revers – protože takový člověk automaticky hodnotí riziko a nosí respirátor tam, kde to má smysl. Tzn. na liduprázdné ulici ne, v MHD podle toho zda mu hrozí, že by se mohl nakazit a přenést to na své zranitelné blízké, a např. na COVID oddělení nemocnice by respirátor nosil každý kdo má trochu rozumu, protože v tak extrémních koncentracích virové nálože může mít podle některých vědeckých názorů těžký průběh i jinak zcela zdravý člověk.

       Dále, přetížení systému má nulovou relevanci k tomu, kdo se nechá propustit z Lockdownu na revers, i proto, že Lockdown nikoho neochrání a naopak vše zhoršuje pocitem falešného bezpečí, kvůli kterému zranitelní nechrání sami sebe – viz výše.

       A do třetice pokud by se dost lidí nechalo propustit na revers, vláda by musela z plošné ale nedůsledné represe přejít na důslednou zacílenou ochranu zranitelných protože nic jiného by jí nezbývalo.

       That being said, přetížení systému samozřejmě hrozí – nikoli ale kauzálně v důsledku propuštění se na revers, nýbrž protože Lockdown nefunguje. A také proto, že nemocnice jsou podle oficiálních údajů přetíženy z 84% lidmi, kteří nedostávají žádnou léčbu ani intenzivní péči, ale jsou tam buď „preventivně na pozorování“ nebo „sociálně“ protože jim nedovolí se vrátit domů.

       Proto omezuji negativní revers na zřeknutí se JIP s COVID: pokud jsou nemocnice přetíženy nikoli vinou propuštěnce na revers, nedává žádnou logiku aby za to měl trpět, když to není ani jeho vina ani jeho zodpovědnost.

       Pokud ale propuštěnec na revers špatně vyhodnotí riziko pro sebe – např. bude chtít machrovat na Pánka ze zdejších diskusí, zajde na COVID oddělení FN HK bez respirátoru a dostane takovou virovou nálož, že ho to sejme -, potom on sám přitěžuje COVID oddělení jen díky své vlastní vině a na svou vlastní zodpovědnost ohledně COVID, protože jedině v takovém případě hraje to, že se nechal propustit na revers a riskoval, roli v přetížení nemocnic. A proto pouze v takovém případě nemá nárok.

       Ale ještě úplně bokem k té poznámce – má to merit, to uznávám: protože stát tak jako tak ve spolupráci s médii změnil paradigma a zakázal dříve přijatelná „zbytečná úmrtí“, tak jako tak je nutné zvýšit kapacitu pozorovacích jednotek a JIP v nemocmicích – a nějaké peníze z 1 až 4 miliard ušetřených za zrušení Lockdownu mají jít do permanentního posílení těchto kapacit v nemocnicích.

       1. @Jan Mrcasík
        bože zase spoustu textu bez hlubšího významu. Kdybyste proboha alespoň napsal, budu to řešit tak, že do špitálu pošlu doktora Grünsteina a ten bez problémů odhalí těch 84% simulantů, co tam zbytečně zabírají místo. Následně přijede URNA a ty označený simulanty vykope na ulici, v rámci úspor nedostanou na cestu klystýr.

        1. Ne, to nejsou simulanti. To jsou třeba důchodci, kteří jsou po Covidu, mají už negativní testy ale domovy důchodců je neberou zpátky. A nemocnice jim je nevnucují, protože za Covidová lůžka mají od pojišťoven vyšší úhrady. Než za lůžka necovidová……..

         1. @bubik
          Mohl bych tedy dostat nějaký odkaz na informaci potvrzující, že 84% hospitalizovaných nedostává žádnou léčbu?
          A ještě jeden dotaz, znamená to tedy, že zdravotní personál si z 84% během šichty kouše nudou nechty a až Dr Grünnstein ty zdravý dědky a báby odlifruje někam na hotel, kde se o ně postará třeba pokojská, bude možné do nemocnic nalifrovat místo těch zdravých nemocné a personál se halt konečně místo celodenního kopání do zadku konečně zabaví?
          Dohledal jsem jen tak povrchně rok 2017 a vypadá to, že cca 2/3 lůžek jsou vykazovány jako akutní a 1/3 jako následná péče. Znamená to, že jsme na tom tak luxusně, že reálně jsou z 86% naše nemocnice pouhými penzióny pro lidi, kteří nedostávají žádnou léčbu? Není to pro lékaře frustrující dlouhá léta šprtat a pak dělat obsluhu v penziónu?

         2. A nebylo by ku prospěchu věci, kdyby se k těm 84% vyjádřil třeba přímo Challenger?

          Je to dochtor, je z „terénu“ a má asi tak o tři šprušle lepší informace, než my všichni tady dohromady.
          My vesměs laici, jsme odkázáni jen na různě zbarvené, zpravidla internetové zdroje, které mají různé motivace k tomu, uvádět různé a často šokující údaje.
          Hrůza, děs, panika, na závěr pak stříkající krev sypaná pilinama a lidi v pytlech – to lidi zajímá víc, než nějaké suché údaje…

          Jak jsem z Challengerových článků vyrozuměl, tak jeho primární motivací je skoro přesný opak toho, co zde od počátku vyvádějí ze zištných důvodů média – totiž, pokouší se uvádět ty různé, často diametrálně odlišné, někdy apokalyptické údaje na pravou míru a ze svého profesionálního pohledu.
          Nerad bych se pletl, což v tomto případě nejspíš nebudu.

          1. @servisdok
           no jen tak narychlo:
           průměrná délka hospitalizace 7 dní, jen u covidu 10,4 dne. Průměrný věk pacienta jsem našel jen z roku 2007 a to 47 let. Fakt si s těmito daty někdo dokáže představit, že 84 pacošů ze 100 se ve špitále válí protože nemá nic lepšího na práci?
           Jak by asi proboha vypadala průměrná délka hospitalizace u covidu, kdyby se s ním tisíce pacientů po vyléčení válela zbytečně v nemocnici?

           Navíc pokud pan Mrcasík vychází z toho, že přeplnění nemocnic zabrání uvědomělí občané, kteří budou chránit sami sebe, tak jaksi nechápu, co těm občanům brání v tom, aby se stejně uvědoměle chovali již nyní a počet hospitalizací klesal? Co je to proboha za logiku? To jako, teď mi něco zakázali, tak na všechno seru, ale až mi povolí hospody, tak začnu bejt vzornej?
           Já vám to fakt neberu, ale zdejší argumenty, že ke kolapsu nemůže dojít, protože ve špitálech jsou až na drobné výjimky prakticky jen zdraví lidé a že po zrušení opatření se najednou všichni ochytří a začnou se nákaze konečně racionálním způsobem vyhýbat i když to dosud nedělali, mě fakt moc přesvědčivé nepřipadají.

          2. Logika vychází Monday z toho, že lidé kteří přetěžují nemocnice a lidé, kteří by odpovědně chránili sami sebe, jsou dvě odlišné skupiny.

           Nemocnice přetěžují rizikové skupiny které se nyní chovají nezodpovědně proto, že jim vláda nakukala že pokud mají ostatní roušky a jsou zavřené malé obchody, je Lockdown což je úžasná protiepidemiologická zbraň a nic jim nehrozí, jsou ochráněni. Takže rizikoví se neizolují, nechrání, jezdí MHD a do supermarketů s jednou jedinou nepranou rouškou a pak se pochopitelně mohou nakazit.

           Oproti tomu ti, kteří by si podali negativní revers nebo prostě byli propuštěni ve strategii Zacílené Ochrany Zranitelných, jsou neriziková skupina – takže z podstaty nemocnice nepřetěžují, protože jako nerizikoví je nepotřebují pokud by neměli extrémní smůlu.

           Už si rozumíme?

        2. monday: Asi žiješ v nějaké virtuální realitě. Z tvých komentářů se zdá jako kdyby pacienti před covidem netrpěli kvalitativní ani kvantitativní nedostatkem zdravotní péče (pochopitelně v kvalitě německé), pacienti se neprioritizovali a defacto každý pacient byl léčen před nejen smrtí v kvalitě JIP/ARO až do poslední sekundy, kterou pojišťovna radostně zaplatila a vlastně před covidem nikdo neumíral.

         1. Mne fascinuje, kde berete silu a chut s mondayem a podobnymi dokola diskutovat..
          Monday to tady dokola predvadi uz peknych par mesicu..
          Vzdyt toho trola porad dokola krmite..

          1. To není troll a ani blbec, tak asi právě proto…bohužel to argumentačně nezvládá a tak rozkýblovává a podsouvá kraviny. A odmítá si přečíst to, co mu lidi píšou.
           hlavní důvod je asi nuda… :D

          2. Podle me je oboji, ale kdyz se nudite..:))

          3. Hele trolla tu statečně teď dělá třeba Honza2130 nebo ktosicipoviny…. to nemůžeš srovnávat. A králěm byl samozřejmě zergo, jenže tomu se stala ta nehoda s bunkrem :)

          4. @shifty
           tvl zrovna vy, který tu kolem dokola prokazujete, že neumíte pochopit psaný text…

         2. @startér25
          teď už to úplně stavíte na hlavu. Já se snaším zjistit, kde Mrcasík bere tu jistotu, že jeho geniální návod na covid zdravotnictví dá, on více méně tvrdí, že samozřejmě dá, načež vy tu na podporu Mrcasíkova názoru napíšete volně přeloženo, že zdravotnictví stálo za starou Bellu už před covidem a to má nejspíš sloužit jako podpůrný argument pro Mrcasíkův názor, že zdravotnictví přehlcení nehrozí.
          Jeden by řekl, že pokud něco haprovalo už před zatěžkávací zkouškou, může to mít při zatěžkávací zkoušce problémy, ale jak se tu všichni shodnete, jsem jen hlupák nechápající elementární logiku a to bude ten důvod, proč činím tak hloupé závěry.
          Zato když tu Mrcasík napíše, že 84% pacientů je ve špitálech zcela zbytečně, tak nikdo ani nemrkne a berete za hotovou věc, že hobby velké části českých občanů je chodit se válet zbytečně do špitálu a monday je debil, když to zpochybňuje.

          1. monday:
           „…se snaším zjistit, kde Mrcasík bere tu jistotu,…“
           – – –
           Jan Mrcasik je „motorkář“…

          2. No to sis měl přeložit tak, že to z čeho jsi hystericky vyděsen již teď že by ti nebylo poskytnuto bys nemusel dostat ani za normálního stavu. Když přivezou havárku tak vyšoupnou prvního 80letého covida vytuhnout na obyčejné lůžko problemsolved.
           Nevím o jakých 84% je řeč, ale Dušek, Prymula a ředitelé nemocnic potvrdili, že 40% pacientů s covidem, které mají tam mají v režimu penzion. To je zcela jasná informace o „přetížení“. Že jsou schopni do televize dávat šoty, kde hystericky kolabuje sestra je věc druhá.

          3. @starter
           a opět oblíbené schéma, monday položil otázku týkající se poměrně nelogického závěru a je tedy zcela jasné, že je z covidu zesraný strachy.
           Jinak si dovoluji podotknout že prý z valné části se invazivní léčba u osmdesátiletého covida nečiní, bo by to nedal a odeslán na obyčejné lůžko je prakticky hned při přijmu, tudíž při přetížení nejspíš bude vyšoupnut ten, s nímž se dá očekávat nejvíce práce. Tak snad ta havárka nebyla vážná.

           Jinak jak jsem se tu jinde snažil vysvětlit, já nemám nic proti tomu, aby se při přetížení špitálů rozpočítávalo en-ten-ty-ky-dva -špa-lí-ky, já mám problém s tím, když tu někdo přednáší zaručený recept, kdy budeme všichni svobodní jako ptáci a zároveň budeme mít téměř jistotu bezproblémové zdravotní péče na obvyklé úrovni.

          4. Tak naopak Monday. Kde ty bereš ne jistotu, ale vůbec názor, že

           1) za současného parciálního Lockdownu, kontraproduktivních omezení (zákaz vycházení v noci a zkrácení otevírací doby/úředních hodin jen zahustí lidi v prostoru) a absurdní propagace podřadné OOP nad certifikovanou účinnou (rouška nad FFP2 respirátorem) „covid zdravotnictví dá“,
           zatímco
           2) pokud by Lockdown skončil, vláda začala namísto povinných symbolických roušek propagovat účinné respirátory, všechny obchody byly otevřené ale vláda výslovně řekla, že každý si musí spočítat zda má odvahu do nich jít,
           tak by na tom zdravotnictví bylo hůře?

           Z čeho vycházíš?

          5. Právě no. Naopak se omezil provoz mhd, úřední hodiny a místo jasného vysvětlování se tu jen mlží a za vše můžou ty nezodpovědný občani(to, že se jim lže nevadí, držte huby a krok). Obávám se, že tenhle pohled, který je zde na DF troufnu si říct většinový, holt mondayi nechápe.

          6. @ Jan Mrcasík
           já si nic takového nemyslím a nic takového netvrdím a myslím, že i vláda říká bububu, když nebudete dělat to a to, tak dojde ke kolapsu zdravotnictví. Tzn nikdo neslibuje, že vládou zvolená strategie (kterou já nijak pozitivně nevnímám) bude účinná.
           Protože bude následovat otázka co ted navrhuji já, tak za situace, kdy většina obyvatelstva není schopna hrozící riziko mentálně pobrat, tak vidím pouze 2 možnosti:

           1)Brutální represe, kdy dementi nedostanou možnost nemoc šířit (styl Čína)

           2) Nalití čistého vína: Vážení občané hrozí to a to, chránit se dá tak a tak, v nemocnici máme tolik a tolik míst. Až tato místa dojdou, budou se místa pro hospitalizaci určovat podle následujícího klíče….Ostatní odejdou spořádaně zemřít domů nebo na fotbalový stadión, kde se o ně postarají samaritáni. Instrukce jsou umístěny tam a tam. Na http://WWW.jetovprdeli.cz máte umístěné počítadlo volných míst v nemocnici, výhled na dalších 14 dní a dále mapku s mrazáky kam můžete vozit vaše bližní v případě, že se na ně ve špitálu nebo v krematoriu nedostalo. Máte to tedy ve svých rukou, my Vás za ruku vodit nebudeme.

           Ve vámi propagované verzi kdy stejně jako já chápete, že šíření nemoci se dá zabránit jen racionálním chováním jednotlivců, vyčítám to, že schopnosti některých jednotlivců přeceňujete a odmítáte přijmout fakt, že toto chování bez restrikcí povede k přetížení zdravotního systému se všemi důsledky.

           Tak jako tak se domnívám, že ty tři měsíce už nějak přetlučem, pak se to zlepší stejně jako vloni a na podzim již budou rizikové skupiny naočkovány a zároveň se snad budou šířit jen ty hodnější verze viru.

          7. dodávám, že jsem samozřejmě pro verzi 2) aby mě zase někdo neosočoval, že vás chci omezit na svobodě.

          8. Verze 2 už nemůže nastat, protože by tím celá vláda a i opozice na sebe jasně ukázala prstem, že lidem zcela záměrně lže a to by jí neodpustili ani dementi. Přesto by jsi mohl pochopit, že lockdown jako takový(o tom je celý článek a i všechny tyhle vlákna)je škodlivý, ať už jsou lidi dementi nebo nejsou.

          9. @ shifty
           a jste si jistý, že uvolnění lockdownu a zkoncentrování problému do menšího úseku by lidi odpustili? V kumulovaném počtu obětí by to asi horší nebylo, ale politicky neprůchodné.
           Kdežto ve verzi my jsme vám to říkali, by verzi 2 měli ocenit minimálně stejní lidé, kteří volají po uvolnění lockdownu.
           Jak říkají Němci: čím více se blíží zodpovědnost, tím slabší jsou silné kecy.Tím pádem motivy pro lockdown chápu, ať už si o efektivitě jednotlivých opatření myslím co chci.

          10. Jistý si tím nejsem, ale ani o tom třeba neproběhla debata. Věř mi, že bych opravdu uvítal co největší osobní odpovědnost a co nejmenší zásahy státu. Ano, chápu, že nemůžou bejt masový akce, že se holt musí omezit počet lidí někde, to vše beru. Ale věcí co nechápu a co teda mám možnost kolem sebe vidět, tak i většina mýho okolí(logicky sociální bubliny)taky ne. I muj otec těžkej kardiak, co má 3 bypassy a 15 let budíka a 2 infarkty za sebou, je už nasranej(minimálně proto, že sme se za tu dobu viděli jednou a to v létě, když prostě už nešlo mu odmlouvat)a nejradši by se na všecky opatření vysral. Sám říká, že tenhle život nemá cenu ani smysl. Tak nevím, kde zase bereš jistotu, že každej rizikovej/ergo starej bude děsnej příznivec tady těch zavíracích píčovin co vymejšlí naše vláda, německá vláda, francouzská vláda nebo ta britská třeba.
           Švédský model se prostě za ten rok jako nějakej dramaticky horší neprokázal. Ale to by jsme se zase mohli dostat dál, kdo co má z nouzového stavu atd…
           Bylo by to asi nekonečný. rozhodně se s tebou(fakt jsme si tykali předtím)shodnu, že už se jen modlím, aby bylo teplo a pokoj od toho…

          11. Věcí co nechápu je dramaticky víc

          12. Nebo třeba roušky. Mě nesere je nosit, i když venku je to podle mě kravina, ale taky sem si nevšiml, že by to někdy někdo řešil s policií nebo tak. A v mhd nebo v obchodě, na úřadě? Klidně. Tvl. dyť sme letos v podstatě vymýtili chřipku tím. Ale opět, ať je to dobrovolné, až covid odezní. Atd..

          13. S těmi slintáky – mně to jednu chvíli přišlo, jakoby to byl nějaký zvrácený Prcalův experiment, kolik asi lidí, je ochotno na povel a pod hrozbou pokut chodit s hadrem na tlamě.

          14. Jasně, ale lidi na to venku serou, aspoň teda tady v plzni třeba jo.

          15. Já třeba nechápu, jaký je rozdíl mezi trafikou a malým obchůdkem třeba s kávou či sejrama.
           Trafika otevřená být může, obchůdky ne – přitom do obou chodí řádově stejně lidí, jak denně, tak naráz. Kolikrát jsou tak malý, že se tam stejně víc, jak 3 lidi ani nevejdou.
           Doteď mi nikdo nevysvětlil, proč ta trafika má normální otvíračku a třeba malý železářský obchůdek musí být zavřený.
           Mediální body, lhaní, nedůvěryhodnost a netransparentnost ale úplně všeho, což se táhne už od loňského jara. Většinu toho má na hrbu estébák. Bez jeho dovolení se nehne stéblo trávy.
           Ta likvidace malého a středního podnikání, z těch pár příkladů, co okolo sebe vidím, úplně trčí.

          16. Potraviny včetně vína otevřené jsou. Proč nejsou třeba boty, pastelky, železářství atd. to nechápu…¨
           ¨
           Nicméně dle vlády je to pouze a jen kvůli omezení mobility, tzn. aby lidi nikam nechodili.

          17. Mobilita? Tvl, nechte ty kutily domácí nakoupit si, co potřebujou na kutění a tři dni nevylezou z baráku…?

          18. Mě to neříkej, já to nevymyslel :D

          19. shifty 8.1.2021 v 18:46

           Celkově souhlas, nicméně železářství otevřená jsou. Dnes ráno jsem byl koupit dřevěné brikety.

           Jak jsem napsal jinde: věřím tomu, že ve vládě se opatření losují, proto se navenek jeví jako chaotická a realitě neodpovídající, zatímco se jedná o obyčejnou bezradnost v praxi.

          20. @shifty
           snažím se vykat, protože mám pak menší tendenci, přecházet do vulgární debaty, ale s tykáním nemám problém. Ale jinak s tykáním nemám problém.
           Švédskej model pokud vím, byl starobince pro návštěvy uzavřený tuším celý léto, nechce se mi to znovu hledat, ale myslím, že to uvolňovali někdy v září.
           Já neříkám, že staří jsou příznivci nějakých uzavíracích píčovin. Já za matkou jezdím pravidelně, vyčkám na období, kdy zrovna v open officu nebyl 2 týdny nikdo marod, umeju pracky, natáhnu FFP2, hoďku pokecám, nastavím počítač, televizi a nevím co ještě přenastavila a zase sypu. Z tohoto hlediska jsem sobecky klidnější, když vím, že ten zlej Babiš alespoň trochu znemožnil mlaďochům přitáhnou covida z hospody do kanclu díky pařbě 3x týdně.
           A ty si odpůrce lockdownu a osobně sis s otcem nastavil lockdown jako hrom i bez zákazu. Proto jsou zdejší kategorické závěry často poněkud přehnané.

          21. No já se s máti(63, ale nežere prášky nic)vídám taky často. Jasně, tak nějak opatrně, ale v pohodě. Otec je ode mě 300 km daleko, takže ono to i tak je cca 2x za rok návštěva, jenže tomu je už 72 a to zdraví má fakt na kahánku. Tepny mu pracují dohromady asi na 25%. Na něj to kejchnout, tak je prostě mrtvej, bez šance. A toho se bojím, to nebudu zastírat. Ale na jaře tam prostě pojedu, protože už nemá filmy na co koukat, v pc něco rozhašený, upc to samý, no jak píšeš, taková ta klasika s starýma rodičema. Hele pařby se přemístily na byty a pochybuju, že se něco změnilo. Viz. vánoce a silvestr. Podle mě bylo možná paradoxně bezpečnější ta omezená hospoda, protože tam byly max. 4 lidi u stolu atd.

          22. @shifty
           no máti má už k 80, takže výhledy stejný. Počítač jsem zdubloval a ovladač od TV nahradil programovatelným a má tam jen funkce, kterýma nemůže nic přenastavit.
           No nicméně tyhle starosti jsou asi hlavní důvodem, proč se k očkování stavím pozitivně, případnou infekčnost to předpokládm nezhorší.

          23. Já se taky k očkování stavím pozitivně, ale uznej, že pokud do léta ty naši dementi dovedou naočkovat 700 000, tak jsou ty řeči o jejich zvýhodnění naprostej úlet a zmrdstvo. Ať nabídnou všem, pak budu skřípat zubama, ale dovedu ty výhody pochopit, ale když říkají, že naočkovat letos nezvládnou ani půl národa, tak jaký výhody a nevýhody?

          24. Tak zase nebude špatný, když senioři 70+ 80+ zaplní koncertní haly třeba s Markem Ztraceným zatímco si budou nenaočkovaný fanynky kousat nehty v rouškách před O2 Arénou…

          25. Očkování jako povolenka vstupu je pitomost. Jediný efekt je ten, že se pak sejdou na jednom místě ti, kteří by to neměli odskákat. Jenže pak si můžou domů přinýst breberky, který kýchnou na te neočkovaný a jede to.

          26. Jistě, že je to pitomost, jenomže vzhledem k tomu, co se u nás a jinde děje, to nic neznamená. Tady už dávno nejde o to, co je pitomost a co není.

          27. nebo pozitivně… rozhodně mi to u lidí co to prodělali nebo co maj protilátky přijde zbytečný… ale furt chápu, že se jde touhle cestou…

          28. Monday: takže pokud uznáváš, že Lockdown a současná kontraproduktivní vládní opatření nejsou horší, než to co navrhuji já – proč potom kritizuješ to, co navrhuji já?

          29. @Jan Mrcasík
           protože chovat se zodpovědně má každý šanci již dnes, takže tedy ve srovnání s vládním přístupem jste na tom u této skupiny 1:1, ti nezodpovědní jsou ve vládní verzi ve srovnání s vaší chráněni o trochu lépe, dejme tomu zhruba v poměru 0:0,3 a to proto, že určitá část opatření vliv na zpomalování epidemie má. V součtu by se to pak srovnalo, protože Vaše verze by události eskalovala rychleji a tím pádem by alespoň někteří nezodpovědní pochopili a přešli by do tábora zodpovědných.
           Ovšem výchova nezodpovědných namísto teoretického, ale přesto otevřeného varování, provedením brutální ukázky kolapsu zdravotnictví, mně přijde jako poněkud přehnaná forma občanské výchovy.

          30. Mě by zajímalo, kde pořád bereš tu jistotu těch kolapsů ve zdravotnictví. Máš na to nějaký data nebo jak? Tady se každej snaží vše vysvětlit a obhájit a od tebe sme se dozvěděli jen, že lidi nejsou zodpovědný a že by tu byl brutální kolaps nemocnic, kterej se ale nikdy nikde od léta nestal. Že ve švédsku ten kolaps neproběhl, to je dané tím, že co švéd, to odpovědný občan(včetně té obří muslimské menšiny co tam dělá bordel jako kráva), zatímco co čech, to dement a roznašeč viru.

          31. @ shifty
           protože všude kde měli plná ústa promořování od něj rychle ustoupili, jak v Angli, tak v tom bájným Švédsku kde v reálu až na tu demenci se zavřenými kšefty a základkami jedou velmi podobně jako zbytek Evropy.Jen mají část dobrovolně a u nás to máme povinně a nikdo to nevymáhá, což není až zase tak velký rozdíl.
           Nicméně já neříkám, že bezpodmínečně nastane doom. Já říkám máme tolik a tolik fleků, aktuální stav zaplněnosti vidíte tam a tam, další fleky nebudou a zařiďte se jak chcete.
           Pokud k (téměř slíbenému) kolapsu nedojde, tak sorry jako, co se dá dělat, budeme se muset obejít bez kolapsu. Přijde mně to lepší než slibovat, všechno je v cajku, metro zatopený nebude.

          32. Je rozdíl mezi omezením koncentrace a plošnou represí. Švédi mají zaveden skutečný význam „sociálního distancování“, kde prostě více jak 8 lidí nesmí být poblíž sebe. Ale všechny podniky, kostely, sport, všechno může fungovat, jen se tam musí ty skupinky 8 lidí točit a nikoli být najednou.

           Hele to je pořád dokola. Asi to nemá už význam.

          33. @shifty
           vyjímka je pouze tato:
           Schools, public transport, private events and visits to shops are excluded.
           Všude jinde je 8 lidí. Což je je pro nemalou část činností konečná. Plus škola od 16 distančně. Rozhodně to má blíže k lockdownu, než k běžnému stavu.
           Public gatherings and events may have a maximum of 8 participants.
           Takže osm účastníků a ne že v kostele bude 80 lidí v deseti řadách.

          34. A lidi co pracují v čím dál tím větší množině zakázaných provozoven a činností?
           Ti budou ty 3 měsíce žrát trávu?

           Ti co měli rezervy je vesměs vyčerpali na jaře a až skončí moratorium na insolvence/exekuce, tak to bude fičák …

          35. Monday: fenomenální. Takže mi tu neustále podsouváš, že mé řešení hrozí přetížit nemocnice, resp. „zda budu garantovat že je nepřetíží“ – ale ve skutečnosti si nemyslíš, že je mé řešení nebezpečnější nebo více přetíží nemocnice.

           Takže všechny ty stovky příspěvků, kterými tepeš do každého kdo se vymezí proti Lockdownu, vlastně jakože neříkají že Lockdown je lepší varianta, ale jsou úplně irelevantní a mimo téma.

           A ty jenom chceš, aby lidé kteří řeší destruktivní dopadu Lockdownu, namísto toho řešili problém přetíženého zdravotnictví.

           To je nehoráznost. Je to asi jako přijít za konstruktéry Boeingu 747 a pořád do nich rýpat a kritizovat, jestli umí garantovat že bude Jumbojet fungovat jako ponorka „lépe než DC-3“. Aby z tebe nakonec vypadlo, že tobě vůbec nejde ani o Jumbojet, ani o DC-3, nýbrž o to že chceš aby ti někdo postavil ponorku a prostě ses naspamoval do diskuse o řešení úplně jiného problému.

  2. Taky k doktorovi skoro nelezu, ty kundo jedna pitomá, vyjma případů, kdy mě zase buzeruje nějakej stádní přízmrd, aby dostal vod dochtora papír na něco, co je naprosto zjevný.

   Kdykoli něco chcu, tak poslouchám akorát spoustu keců, prupovídek a hoven a péče stojí čímdálvíc za hovno. Ale hlavně abych platil, žejo. Strč si to celý do prdele a nech normální lidi žít, kriple.

 5. Moc múdre, pekné, užitočné, …….. lenže :
  „prvních pár dopisů strany odignorují. Ale teď si představte, že takových dopisů každá strana dostane sto tisíc. Nebo milion. Nebo dva miliony. “

  – v tomto vidím ZÁSADNÝ problém. Získať milion alebo dva miliony podporovateľov je nereálne. Podľa mojich laických pozorovaní na internetových diskusiách je prevažná väčšina ovčanov posraná až po uši. A radšej zostanú zvyšok života v domácom väzení (pod tradične pekným amerikákskym názvom – lockdown ), než by ohrozili svoj život pred hrozným covidom.
  Rád by som videl hlasovanie tunajších – myslím, že by zvíťazili členovia koronaClubu.

  1. Takže si odůvodníš svou pohodlnou rezignaci, nepošleš dopis žádný, nepřijdeš ani na žádnou demonstraci a budeš jen remcat?

   1. Je to troll. To je vidět už dlouho. Stejně jako 2130. Ale toho už většina lidí ignoruje.

    1. hahaááá, len si masíruj sebavedomie….

     “ Ale toho už většina lidí ignoruje.“ – to je super, keď sa PRAVDA testuje počítaním podporovateľov.

   2. „svou pohodlnou rezignaci ….“

    – to nie je rezignace, to je akceptovanie REALITY.
    Prakticky 100% mojich známych, priateľov,….. sú koronafanatici a nepriamo podporovatelia koronaTotality. Keď ani medzi vzdelanými ľuďmi nevidím sebamenší odpor proti koronaTotalite, nevidím štipku významu „boja“ Pár osamotených jednotlivcov je politikom na smiech. Ešte môžu (pravdivo) argumentovať : Vidíte, väčšina nás podporuje.

    1. Ano, držet hubu a krok a přihrbit se před vrchností Vlastnost kterou jsem myslel že mají jen Češi a Moravané, ale jak je vidět nejen….

 6. To chce zase nejakyho Palacha.

  1. Se obávám, že ten novej Palach by se nejspíš zapálil ZA lockdown… :-(

 7. Do tohoto jdu. Aspoň 5 dopisů odešlu. Zajímavý je nápad poslat to SPD a Trikolóře jako povzbuzení a aby je náhodou nenapadlo lézt do prdele mainstreamu.

  Zároveň by to chtělo:
  1) facebookovou stránku s touto kampaní (lidi jsou prostě líní a co není na fejsu, to neexistuje)

  2) poté dělat případné „dopisové vlny“ že by se to posílalo třeba 6. 16. a 26. ti co by nestihli hned v 1.vlně, navíc to nikoho finančně nezabije 200 kč za měsíc, svoboda má svoji cenu
  Tohle by nemohly ignorovat už ani média !

  3) vyrobit nějaký leták A4 se zkrácenou formou tohoto článku nebo rovnou dopisu a s QR kódem na stažení pdf dopisu nebo adresou stránky na Facebooku či tady na dfense. Ten by bylo možné rozdávat a nebo vylepovat.

  3

  1. Na Facebooku je brutální cenzura, tam ti ta skupina nevydrží ani do druhého dne.

   Jde to proti oficiálním doporučením WHO (což jsou všechny názory, protože WHO mění doporučení o 180 st. v řádu dní :-)), je to proti doporučení místních autorit, je to proti omezením nařízeným místní vládou. Zpochybňuje to bezpečnost očkování. Jestli se chceš někde organizovat, tak určitě ne facebook a twitter – tyhle společnosti (doplněné o alphabet (google, youtube)) spolu dokonce sdílí fórum, aby banování uživatelů probíhalo koordinovaně. To bohužel není konspirační teorie, to jasně vyplývá z odpovědí Zuckerberga před komisí US kongresu – slyšení proběhlo vloni koncem roku, je z něj dostupný videozáznam.

   Takže spíš parler.com, videa pak rumble.com, brandnewtube.com, bitchute.com. Nižší uživatelský komfort, ale neodstraní tě automat nebo cenzor.

   1. Že se tak hloupě ptám – ono existuje něco, jako alternativní sociální sítě? Něco jako darknet, kde nikdo nikoho nemaže a nebanuje, za cokoliv? A komu to patří?

    1. Jasně, v předchozím komentáři jsou některé zmíněné. Není to darknet, jsou to normální společnosti. Např. parler.com je obdoba facebooku. rumble.com je v podstatě youtube, je to Kanadská rodinná společnost. Nemůžeš tam nahrát dětský porno, nemůžeš tam nahrát celý film chráněný autorským právem. Pro přístup se musíš registrovat za použití tel. č. (což naštěstí u nás není problém, protože simku koupíš všude). :-) O vakcínách si tam můžeš plkat co chceš, o politice taky, urážet můžeš jakoukoliv rasu a všech 200 pohlaví. :-)

    2. servisdok: ano existuje, a nejlepší alternativou jsou tzv. „distribuované“ sociální sítě.

     To znamená. že existuje open-source software, který si ty a stejně tak 1000 jiných lidí nahraje na počítač, pustí to jako webovou službu a máš úplně „svou vlastní“ sociální síť, kam se mu můžou registrovat uživatelé (třeba rodina a kamarádi) – a kterou ale můžeš propojit se všemi nebo jen některými jinými sociálními sítěmi běžícími na stejném softwaru, protože jsou kompatibilní.

     Největšími jsou Mastonon.io (distribuovaná náhrada Twitteru) a Diaspora (distribuovaná náhrada Facebooku).

     Pokud si nechceš zakládat vlastní instanci takové distribuované sociální sítě, můžeš se přihlásit do jakékoli instance, kterou provozuje někdo jiný (pokud on dovoluje registraci široké veřejnost a ne jenom kamarádům). Co instance, to jiná pravidla – třeba Piráti mají svou vlastní instanci a tam bych se vážně neregistroval ani nepropojoval.

     Největší veřejná instance Mastodonu je oficiální Mastono.IO (to je pravidly asi podobné reálnému twitteru), ale tady je vyhledávač instancí/podů (některé jsou monotematické asi jako diskusní fóra, 4 jsou v ČJ):
     https://instances.social/

     Vyhledávač instancí Diaspory je zde:
     https://diaspora.podupti.me/
     Největší tuzemská je mastonon.sk

     Jinak alternativní kanál pro videa cenzurovaná z YT je ještě http://www.Full30.com co vzniklo kvůli americké komunitě 2A/RKBA (ústavní právo na sebeobranu a nošení zbraní), které Youtube programově cenzuruje a šikanuje.
     nebo největší otevřený český

     1. Řekl bych že jediná jistota je mít vlastní webové stránky mimo jurisdikci ČR a EU včetně hostingu. A lidem to lifrovat přes RSS čtečku.

      Jakékoliv „alternativě k mainstreamu“ nevěřím. Často to mají tajně podchycené různé podivné organizace s neprůhlednou strukturou nebo je to přímo „honeypot“ tajných služeb.
      Třeba jako Dfensův web :-)))
      (dělám si legraci)

      Dnes bych sázel na Rusko, tam vás nikdo nebude šikanovat za sdílení informací zaměřených proti multikulti, lgbt a dalším věcem „prohnilého západu“. Ale 100% jisté není dnes nic.

      Ale tu Diasporu bych ještě vzal na milost, jako asi jedinou možnost. Ikdyž pocitově se mi na to něco nezdá.

     2. Ještě vznikla free-speech alternativa ke Twitteru jménem Parler.com na kterou se houfně přesunuli američtí konzervativci, novináři i prezident Trump když ho zabanovali na Twitteru a Facebooku.

      Což, teď se podržte, vyústilo v to, že Google a Apple zakázali apllikaci Parley na telefonech s Androidem a iOS, protože je pro ně nepřijatelné aby měli uživatelé jejich mobilů vůbec přístup na jakoukoli platformu, která není brutálně cenzurovaná.

 8. to je sice moc fajn iniciativa, ale obávám se že na špatném hrobě.. Dokážete si představit, že by se naše zbabělá vláda (nebo snad ona eurobolševická parodie na opozici) vzepřela nadnárodní byrokracii a vrátila zem k normálnímu životu? Že by ignorovala smrtící pandemii kterou vyhlásila WHO? Jak by na to asi reagovala korporátní média? A evropské společenství?

  1. Dokážu.

   Už proto, že se nemusí vzepřít vláda – stačí, když jí opozice a přicmrndávači neprodlouží nouzový stav a neschálí Hamáčkovi vykastrování Ústavy jeho novelou krizového zákona a lockdownisti budou mít po žížalkách.

   A pokud budou mít lockdownisti po žížalkách, lidé se jednak vrátí k osobní zodpovědnosti a začnou sami sebe chránit respirátory a selským rozumem, a jednak vládě nezbude nic jiného než přesedlat na Cílenou ochranu zranitelných což celou dobu nejenže dělá Švédsko, ale od Lockdownů přešli k na strategii COZ i Finové kteří předtím měli lockdown brutální, leč pochopili že „nestojí to za to“.

   1. Ne sice že se k osobní_zodpovědnosti_vrátí – neb kdo už před rokem nekašlal v socce jen tak, nekašle ani teď a kašlat nebude – ale možná se další rozumnější ze stáda začnou dobrovolně zodpovědně chovat, tedy kapesník po ruce, v nejhorším případě do rukávu, ale ne na plnou hubu.
    A to bude beze srandy výhra_lidí.
    Do háje s vládou „společně to zvládneme“ nebo tak nějak.

   2. Jako že pošlete pár papírů a bolšáni to svému ex-spolustraníkovi neodhlasují? O socáncích už nemluvím vůbec, pokud jde o covid, tak je Hami snad nej pošuk z celé vlády.

    Ale no tak …

    Tak jak prošel nouzák naposledy, tak bude procházet až do voleb, kdyby těch dopisů byla tuna. Max se dozvíte něco o nezodpovědných šílencích a vrazích z Vólstrýtu.

    1. A nejspíš i proto si estébák nechal vypracovat velmi odborný psychologický profil bratra Hamáčka, nebo jak si to socani mezi sebou říkají.
     Kdyby estébák nebyl ujištěn, že je mikina i přes tu dílčí pošukovitost dobře ovladatelná, už by byl dávno, na míru vyroben průser MV, co by umožnil jej ihned vyměnit za kus, loajální estébákovi. Vzpomeňme na Tikťoka a ještě toho jednoho, kterých se od půlnoci do rána zbavil.
     Evidentně to není zapotřebí – kromě estébákova mračení při některých Hamáčkových vyjádřeních na tiskovkách, je estébák se skutečnou loajalitou socanů k ANO zřejmě spokojen a občasné výstřelky v podobě odchodů z vlády, nejsou ve skutečnosti brány vážně, naopak – slouží spíš k pobavení dua estébák-velký efko.

     1. No on ho tak nějak vyměnit nemůže, protože je to předseda koaliční strany a ne člen ANO. To by musel zosnovat puč v ČSSD. Nicméně ČSSD (a Hami) jaksi tuší že je to na dlouhou dobu jejich poslední vládní angažmá, takže si to nechtěj pokazit. Babiš si zase nechce komplikovat život a vydávat se v plen Zemanovi tím, že by dotlačil ČSSD k vypovězení koalice. Takže se tak nějak ne sebe různě ksichtěj a okopávaj si kotníky, ale jenom vocamcaď pocamcaď.

     2. Socani si do dvacatych let minuleho stoleti rikali „soudruhu“. Oni se k tradicim uz nevratili? Vzdyt stejne jich je drtiva vetsina byvalejch komaru…

      1. Bratři a sestry jsou lidovci. Proto bratr Kalousek. Baráčníci si říkají sousede a tetičko. Socani si nejspis neříkají nijak mimořádně.

       1. Socan je přítel, socanka přítelkyně.

        1. Ď. Tak to snad radši ty baráčníky. To je taky bizár, ale takovej mile starosvětskej.

   3. @ Jan Mrcasík
    Pravda, do Švédi do školy a do kšeftů mohou, ale že by toto byla jen cílená ochrana ohrožených mně tedy nepřipadá:
    Gatherings and events

    Public gatherings and events may have a maximum of 8 participants. The police can cancel or disband a public gathering or event with more than 8 participants. Anyone who organises an event that violates the ban can face a fine or prison sentence of a maximum of six months.
    An exception is made for funerals, where a maximum of 20 participants is allowed.
    Public gatherings include:

    gatherings that constitute demonstrations or which are otherwise held for discussion, expression of opinion or providing information on public or private matters;
    lectures and speeches held for the purposes of teaching or for public or civic education;
    gatherings for religious practice;
    theatrical and cinema performances, concerts and other gatherings for the performance of artistic work, and
    other gatherings at which freedom of assembly is exercised.

    Public events include:

    competitions and exhibitions in sports and aviation;
    dance performances;
    fairground amusements and parades;
    markets and fairs
    circus performances.
    other events not regarded as public gatherings.
    Schools, public transport, private events and visits to shops are excluded.

    1. Je rozdíl mezi omezením koncentrace a plošnou represí. Švédi mají zaveden skutečný význam „sociálního distancování“, kde prostě více jak 8 lidí nesmí být poblíž sebe. Ale všechny podniky, kostely, sport, všechno může fungovat, jen se tam musí ty skupinky 8 lidí točit a nikoli být najednou. To bych skousnul. Vedle přitom mají limit 10 lidí, ale s výjimkami pro sport a náboženství:

     Co je ale zajímavější: ve stínu sporů o Švédsko zaniklo, že na podzim se švédskou cestou tak či onak vydaly i jiné vyspělé země: Finsko, Dánsko, Švýcarsko… Všechny přitom na jaře uvalily poměrně tvrdou karanténu.

     Dánové v tomto ohledu byli téměř evropskými pionýry. Na jaře se jim podařilo zastavit nákazu v zárodku, počet mrtvých za první pololetí nepřekročil 500. Došli však k závěru, že cena byla zbytečně vysoká. Takže od 23. října platí v této zemi tato základní omezení:
     – shromáždění venku a skupiny uvnitř do 10 osob (s výjimkou pohřbů),
     – restaurace a kavárny do deseti hodin večer;
     – roušky v hromadné dopravě a v obchodech;
     – sportovní a hudební akce do 500 diváků, kteří musejí sedět;
     – stejný strop 500 lidí se týká náboženských shromáždění (v tak ateistické zemi s tím mohou reálně mít problém jen mešity).

     Dánsko si tedy celé druhé pololetí roku vystačí s režimem o něco liberálnějším, než do jakého my teď teprve vcházíme z lockdownu. Počet těžkých případů byl v pondělí 44. Pravda, Dánsko má polovinu obyvatel, takže jich mají –„jen“ asi sedmkrát méně na hlavu než my. Pozitivně testovaných má na konci listopadu ve špičkách přes tisíc denně, což je v meziměsíčním srovnání nárůst, ale křivka je už zřejmě za zenitem. Taky je pravda, že vládě na začátku listopadu povolovaly nervy, pokoušela se například uzákonit povinnost dát se očkovat, začala s vyvražďováním norků (vybila jich kvůli covidu téměř tři miliony!), veřejnosti ale stačilo se trochu vzepřít a byl klid.

     Švýcarsko podobně jako Švédsko zaznamenalo prudký růst infekce během října, v rekordních dnech přerůstaly nové případy desetitisícovou hranici. Od začátku listopadu klesá počet zachycených případů zhruba ke 4000 denně, tedy pokles začal z čísel srovnatelných s těmi českými, je ovšem prudší. Ubývá hospitalizovaných, v mezitýdenním srovnání zhruba o deset procent. Měsíc listopad zakončili Švýcaři se 490 vážnými případy nemoci. Švýcaři také evidují zhruba o čtyřicet procent méně mrtvých s covidem než my.

     Co se výrazně liší, je opět epidemiologická politika: od 29. října, tedy těsně před tím, než druhá vlna v zemi vyvrcholila, byl zaveden
     – zákaz provozu restaurací po 23. hodině;
     – povinnost roušek v hromadné dopravě, na zastávkách a v pěších zónách, taky pro žáky starší 12 let;
     – distanční výuka pouze na vysokých školách.
     – Je pravda, že v některých kantonech této decentralizované země si zvolili přísnější pravidla.

     Zdroj: https://echoprime.cz/a/SdSz5/svedsko-uz-neni-jen-ve-svedsku 2.10.2020

     1. Public gatherings and events may have a maximum of 8 participants. The police can cancel or disband a public gathering or event with more than 8 participants. Anyone who organises an event that violates the ban can face a fine or prison sentence of a maximum of six months.
      Toto je aktuální stav z informačního webu švédské vlády. Takže Landa si tam může uspořádat koncert pro 8 lidí a nikoliv 500 a a kdyby se snažil pořádat něco většího, může dostat půl roku natvrdo.

      Jinak měli 50 i přes léto, kdy si u nás prakticky dělal každý co chtěl.
      Stačí zadat do googlu Sweden restriction a je po pohádce.

      1. Ano, je po pohádce. Po pohádce o švédském lockdownu.

       Omezení kapacity prostě není lockdown.

       Kdyby ČR nic nezakazovala ale jen omezovala kapacitu (na m2 plochy BEZ jakéhokoli omezení provozovny či služby), resp. vynucovala si, že čehokoli jiného než obchodů se účastní skupinky po max. 8 lidech a ty spolu nesmí přijít do styku (což je pointa švédských opatření), ale např. na soutěžní trať tak může vyrazit postupně neomezený počet 8členných skupinek, jen se spolu nesmí potkat a kdyžtak musí počkat ve vzdálenosti třeba 20 metrů, pokrčil bych rameny a snesl to.

       To by totiž bylo proporcionální opatření které nikoho nelikviduje, jen trochu otravuje.

       1. @ Mrcasik
        Ano máte pravdu, landa by si mohl ve Švédsku uspořádat neomezený počet koncertů pro max 8lidí.
        Nikde jsem netvrdil že ne.

        1. Nemám pocit, že by tady kdokoliv řešil nějaké masové akce..

         1. Iniciativa Cesta ze tmy, zaštítěná parazitologem a evolučním biologem Jaroslavem Flegrem a zpěváky Jankem Ledeckým nebo Danielem Landou, měla v pondělí představit mobilní testování na covid-19 pro návštěvy hromadných akcí

          1. Flegr s Micíkem, to je panečku řešení. Podle jeho křivky budeme na jaře všichni v mrazácích. Co my, celej Svět. Na FB má pěknou sektu, co hltá každé jeho věštění z křišťálové koule :-)

          2. To byla pouze reakce na tvrzení hromadné akce nikdo neřeší

          3. V normálním světě už by byl Flégr internovaný tady kousek ode mě, na uzavřeným oddělení č. 26, bez internetu, bez koule a bez Micíka..

          4. Jenže Svět už není normální, bohužel. Je k neuvěření, že během necelého roku došlo k takové změně. STRACH. Ta nejsilnější lidská emoce byla zneužita naprosto brutálním způsobem. Systémem pomalého vaření žáby jsme tam, kde jsme. Miliardové kšefty na zotročení posledních svobod lidí. Uznávám, že to je připraveno téměř dokonale.

          5. to souvisí s opatřeními ze švédska jak, nějakej Landa, flégr a Micík?

          6. @shifty
           Cituji přímo vás:
           Nemám pocit, že by TADY kdokoliv řešil nějaké masové akce..
           Nepřemýšlel jste někdy o nějakých kurzech čtení?

          7. Právě zkouším test čtení z FB Micíka:

           „Pane profesore, včera jsem se Vás ptala, jaké by podle Vás mělo být nejdramatičtější opatření. Děkuji za odpověď.“

           „Nejdramatičtější bude uzavření většiny podniků. Teď snad by ještě stačilo zavřít vše, kromě podniků a mateřských škol pro zdravotníky. A nemilosrdně pokutovat nedodržování opatření, zvláště na pracovištích a v dopravě. Přednostně alternativní tresty pro ty, co to opatření nedodržují – nařízená práce v nemocnicích a krematoriích (ty nebudou stíhat – tak kopat hroby)“

           Odborník co zaštiťuje Cestu ze tmy :-)

          8. Zeměgulu budete rypákmi ryť ako červená myš.

          9. Mondayi blbce ze sebe děláš schválně, nebo jen nechápeš, v jakém si vlákně?

           Public gatherings and events may have a maximum of 8 participants. The police can cancel or disband a public gathering or event with more than 8 participants. Anyone who organises an event that violates the ban can face a fine or prison sentence of a maximum of six months.
           Toto je aktuální stav z informačního webu švédské vlády. Takže Landa si tam může uspořádat koncert pro 8 lidí a nikoliv 500 a a kdyby se snažil pořádat něco většího, může dostat půl roku natvrdo.

           Jinak měli 50 i přes léto, kdy si u nás prakticky dělal každý co chtěl.
           Stačí zadat do googlu Sweden restriction a je po pohádce.

           Odpovědět

           Ignorovat uživatele

           Jan Mrcasik8.1.2021 v 13:26
           Ano, je po pohádce. Po pohádce o švédském lockdownu.

           Omezení kapacity prostě není lockdown.

           Kdyby ČR nic nezakazovala ale jen omezovala kapacitu (na m2 plochy BEZ jakéhokoli omezení provozovny či služby), resp. vynucovala si, že čehokoli jiného než obchodů se účastní skupinky po max. 8 lidech a ty spolu nesmí přijít do styku (což je pointa švédských opatření), ale např. na soutěžní trať tak může vyrazit postupně neomezený počet 8členných skupinek, jen se spolu nesmí potkat a kdyžtak musí počkat ve vzdálenosti třeba 20 metrů, pokrčil bych rameny a snesl to.

           To by totiž bylo proporcionální opatření které nikoho nelikviduje, jen trochu otravuje.

           Odpovědět

           Ignorovat uživatele

           monday8.1.2021 v 13:48
           @ Mrcasik
           Ano máte pravdu, landa by si mohl ve Švédsku uspořádat neomezený počet koncertů pro max 8lidí.
           Nikde jsem netvrdil že ne.

           Odpovědět

           Ignorovat uživatele

           shifty8.1.2021 v 13:50
           Nemám pocit, že by tady kdokoliv řešil nějaké masové akce..

           Odpovědět

           monday8.1.2021 v 14:05
           Iniciativa Cesta ze tmy, zaštítěná parazitologem a evolučním biologem Jaroslavem Flegrem a zpěváky Jankem Ledeckým nebo Danielem Landou, měla v pondělí představit mobilní testování na covid-19 pro návštěvy hromadných akcí

           Ty jsi tady vytáhnul Landu, kterej z nějakým švédském vůbec nesouvisí, né já omg. Landu tady nikdo nechtěl řešit, řešili jsme švédsko, ne Landu, kterým jsi to tady akorát rozkýbloval, protože jsi zase mimo jako obvykle. A to vykání si klidně strč doprdele, radši diskutuj k věci.

          10. To je na mě.
           Landu tady furt kýbluju já, ptž mám takový neodbytný pocit, že jako jeden z mála něco dělá.
           A to nijak zvlášť nesleduju sítě, snad kromě YT. Prohlídka skoro jakéhokoli profilu mi vytahuje z paměti tu Zemanovu glosu o inteligenci národa.
           Zajdi si třeba na profil Evy Burešové, to na ukázku stačí.

          11. Jasně, dělá, ale rozhodně neřeší nějaký mega koncerty. A tady v tom vlákně se to tady snaží horem dolem podstrkávat právě Monday, i když to s tímto vláknem a potažmo švédskem a s debatou s Mrcasíkem fakt nesouvisí.

          12. Hodně těch profilů jsou fake a hodně lidí jsou dementi, tak to prostě je no :)

          13. Fejk nefejk, nejvíc ze všeho tam trčí ty buřty, pivo a nenávist. Úplně hrozně.

        2. monday, je vážně nejvyšší čas poslechnout si, o čem to ten Landa v tom petičním výboru mluvil.

      2. Švédí mají zavřený všechny obchody a restaurace kromě lékáren, potravin a drogerie? Mondayi ty zase lžeš a nebo neumíš anglicky.

       1. @ shifty
        Cituji uvodní větu mé prvotní reakce:
        Pravda, do Švédi do školy a do kšeftů mohou…
        Tolik tedy ke lhaní a vaší schopnosti porozumět psanému textu

        1. Sportovat mohou, do hospod a restaurací mohou, scházet se mohou (v relativně rozumné míře, 8 lidí by tady nikdo asi ani neřešil), můžou v podstatě vše jako normálně, jen mají omezení na počty. To chceš srovnávat s tím, co je u nás, nebo v německu?

         1. @ shifty
          Srovnávám to s pohádkami o životě bez zákazů a omezení na základě pouhé ochrany rizikových skupin.
          Jinak záleží které období se srovnává, to období kdy to máme přísnější je poměrně krátké.
          Jinak souhlasím, že zavřené kšefty nic neřesí a zbytečně serou lidi.

          1. Poměrně krátké? Tohle je ale drzost jako vrata. Kompletní zavření maloobchodu se vším, co vláda nepovažuje za „důležité“ je tu naopak nepřetržitě od loňského jara s krátkou přestávkou pár měsíců v létě. Vím to protože jsem rád nakupoval v řadě obchodů a obchůdků a šíleně mne hněvá jednak to, že jsou naprosto neodůvodněně, absurdně a neproduktivně zavřené a likvidované, a jednak to že nemohu pořídit to co potřebuji.

          2. Nepřetržité s krátkou přestávkou několika měsíců :-)
           To snad už ani nemá cenu komentovat.

          3. Z takových jako ty musí mít Bureš a nadnárodní řetězce upřímnou radost. Zatímco se jim tam ve slevách hromadí ty nejohroženější skupiny, malý krámky jsou na suchu. Bezva. Ještě by mohli zavřít malá pekařství, řeznictví, přeci není problém si v Supermarketu koupit čerstvou krůtu z Brazílie nebo cibuli z Nového Zélandu…

          4. a dopečenou housku z Penamu :-)

          5. Tak ještě jednou, já nepodporuju uzavření obchodů. Na šíření nákazy to má minimální vliv.
           Já jen uvádím na pravou míru pohádky o Švédsku bez restrikcí. Zkuste přepnout z černobílého módu.

          6. No vida, nakonec se dočkáte. Už budou projednávat změnu zákona.

           https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-koronavirus-vyhody.A210107_200500_domaci_cern

          7. mondayi poptej se lidí, co v těch zavřených obchodech pracují a živí tím rodinu, uvidíš co se dozvíš…

          8. patřilo pod – monday 8.1.2021 v 14:12

           Nepřetržité s krátkou přestávkou několika měsíců :-)
           To snad už ani nemá cenu komentovat.

          9. @shifty
           no vím, že je to zbytečné, při vaší schopnosti chápat psaný text, ale přesto to zkusím ještě jednou. Já jsem pouze zkopíroval aktuální švédská opatření a dovolil jsem si napsat, že, zas až tak volný to v tom Švédsku zase není.
           Vy jste z toho učinili neomylný závěr, že když si monday dovoluje upozorňovat, jak to s tím Švédskem v reálu doopravdy je, tak určitě ten hajzl schvaluje uzavření maloobchodu. Na to monday napíše, že uzavření maloobchodu nepovažuje z hlediska šíření covidu za přínosné, ale je mu to hovno platné, protože shifty a spol ví mnohem lépe než monday, co monday schvaluje a neschvaluje.
           Následně Mrcasík ve své genialitě neomylně konstatuje, že vláda od března na nepřetržitou dobu zavřela s několikaměsíční měsíční přestávkou maloobchod, načeš monday, protože je debil, poukazuje na to, že termín nepřetržitě s přestávkami by snad mohl být protimluv. Z čehož je samozřejmě opět učiněn neomylný závěr, že hajzl monday podporuje utrpení maloobchodníků.
           Ne monday by pouze rád aby se argumentovalo věcně a nečernobíle. Tedy například, pokud byl maloobchod z posledních 10 měsíců uzavřen velmi zhruba dejme tomu 4 , tak se můžeme dohadovat o tom, jestli to mělo smysl a kolik škody či užitku to přineslo, ale zatraceně neměli bychom se dohadovat o tom, jestli 4 měsíce z 10 je nepřetržitě.

          10. @monday – Až tak volný to tam není, ale nedělají tam nesmyslný lockdowny a nic nezavíraj, myslím že hlavně o tom tohle vlákno bylo. Taday nejde o to, řešit nějaký megakoncerty, ale to jak jedná vláda z občany. Jsou prostě 2 varianty – lockdown a lži a nebo opatření a vysvětlování. Vzhledem k tomu, co teď píšeš, tak předpokládám, že vlastně nejsme úplně vepři.

          11. Přesně. Potřebuju momentálně dvě zářivkový trubice a dvoje panty na králíkárnu. Ani hovno, nikde.

          12. U nás mají otevřeno. Teda, když jsem byl uvnitř, tak jsem šel rovnou po penetraci a malbě, panty jsem nekoukal zda mají.

          13. Taky bych penetroval, ale není zrovna koho. Ty trubice asi potřebuju víc, 150cm/58W/840.

          14. Děte do háje se zářivkama. Já nemám zimní boty!

          15. Panek 8.1.2021 v 19:36

           Prý existují internetové obchody, neslyšel jste? Velmi příjemné.
           Boty jsem si letos nekoupil, ale batoh. Nepotřeboval jsem ho, ale líbil se mi.

          16. Bágl bych si ještě možná lajsnul, i když oba víme, že každý sedí jinak a zkusit to chce, ideálně naplněnej. Ale s vyzvednutím v krámě a případným vrácením tamtéž … dejme tomu. Právě to řeším, jsou fajn ceny, ale asi do toho 22. ledna počkám, jesli náhodou nepovolí šrouby.

           Boty bych si nelajsnul … pokud bych si nekupoval ten samý typ. Ano to není jistota, ale už dejme tomu. Jinak ale bez zkoušení … ani smykem.

          17. Hans-Paul 9.1.2021 v 20:41

           Jistě. Rozdíl je v batohu expedičním, který si raději udělám sám, a v batohu na denní nošení, který si koupím v ešopu nebo nafasuji u zaměstnavatele, obvykle nějaký UA Storm 20 až 30 l a spolehlivou kapsou na NB.
           Co se týče bot, musím absolvovat martýrium s několikerou výměnou pro nalezení výrobce disponujícího vhodným kopytem. V mém případě je to: boty objedná „obuvník“ v obchodě na internetu (u velkovýrobce nebo velkodovozce), já zjistím, že mi nepadnou, to se opakuje 3x až 5x a pak se držím značky a typu, dokud se vyrábí.
           Pokud to absolvuji sám, nechodím do prodejny, ale na poštu. Jiná věc je, že u nás (vesnice v kategori 5 000 – 10 000 obyvatel) prodejna obuvi není vůbec, takže jde o volbu pošta v místě/obchod v okresním městě s jednoznačným výsledkem.

          18. Ano, to je ta slavná „digitální revoluce“: vláda zakázala podnikat každému maloobchodníku, který si neudělá e-shop. Výjimku mají pouze obchody s jídlem, a pouze zatím…

          19. Jan Mrcasik 10.1.2021 v 1:36

           Pěkně názorně předvádíte, jak může být výron svatého nadšení kontraproduktivní.
           Výjimku nemají pouze obchody s jídlem, včera jsem podnikl standardní nákupní okruh s tímto výsledkem:
           Kovomat byl otevřen.
           Prodejna hospodářských potřeb (pracovní oděvy, obuv, hnojiva, osiva, nářadí…) měla zavřeno, funguje jen v pondělí až pátek.
           Lékárna měla ještě včera otevřeno.
           Petšop měl otevřeno.
           Sportbar měl otevřeno.
           Domácí potřeby (dříve sklo-porcelán) byly otevřeny.
           Prodejna elektroinstalačního materiálu měla otevřeno.
           Jedna ze tří prodejen elektrospotřebičů měla zavřeno, dvě byly otevřeny.
           Knihkupectví bylo zavřeno.
           Prodejna hraček byla zavřena.
           Papírnictví bylo zavřeno.
           Starožitnictví bylo zavřeno.
           Klenotnictví bylo zavřeno.
           Prodejna prádla byla zavřena.
           Vietnamská tržnice byla zavřena.

           Přestáváte být důvěryhodným, což je docela škoda.

          20. sportbar měl otevřeno a dal sis tam vevnitř pivo, nebo jen okýnko? Kovomat měl otevřeno? Petšop taky? Elektro taky? A kde smím li se ptát, když je to vše zakázané? Ygnorku jestli ty nám tady jenom nekecáš, jako obvykle…
           Prosím dodej mi adresy, zastavím se podívat.

          21. A proč myslíš, že pičuju okolo zářivek, který taky všude nemají – kdyby bylo místní Elektra otevřená??? Železářství, propojené s tím elektrem totéž, zahrádkářské jakbysmet.
           Důvěryhodná – a to už kurva dávno – přestala být celá vláda s tím chaosem.
           Čím dál víc čmuchám, že to snad ani není neřízený chaos, jeden hot, druhý čehý, jak na první pohled fakt vypadá – ale že je to řízená likvidace estébákem, aby ty malý kšefty šly do hajzlu!

           Nepamatujete se, co ten zkurvený zmrd říkal? „Ale jo, malé krámky, široký výběr, to je všecko krásné, my to podporujeme, ale je to na hovno.“

           Už jedno jsem říkal, že bez dovolení estébáka se tu nehne stéblo trávy a poskoci udělají jenom přesně to, co si Šéf přeje

           Knihkupectví bylo zavřeno.
           Prodejna hraček byla zavřena.
           Papírnictví bylo zavřeno.
           Starožitnictví bylo zavřeno.
           Klenotnictví bylo zavřeno.
           Prodejna prádla byla zavřena.

           Proč? Sešlo by se v nich padesát lidí? A tak je to se vším tady.

          22. @servisdok
           toho zavření se nezastávám, ale zase u nás tady v poloprdeli je otevřeno skoro vše, bo jsou to všechno zároveň všelijaký PPL, DPD,Balíkovno pointy. Že byste neměl živnostňák Vás nepodezřívám, takže kdybyste to opravdu nutně potřeboval, tak by to taky šlo.
           Nezastávám se uzavření kšeftů, ale moc věcí, co bych si nedokázal koupit,není. O to víc je ta buzerace zbytečná.

          23. @servisdok
           jinak tu reálnou vidinu 101 hlasů pro vládu bez estebáka a ještě horších Pirátů mně asi nenabídnete,že?
           Což je škoda, by mně to při volebním rozhodování dost pomohlo.

Napsat komentář

D-FENS © 2017