Alzáci a spol.

Featured Image

Příběh první

V roce 2017 se z intergalaktického prostoru vynořil objekt Oumuamua, přesněji řečeno se přihnal odněkud ze souhvězdí Lyry, vzal to kolem Slunce těsněji, než Merkur, přiblížil se k Zemi na cca osminásobek vzdálenosti Země-Měsíc a odfrčel někam směr souhvězdí Pegas. Momentálně by měl být někde u Saturnu.

Přitom provedl korekci své trajektorie, neboli „negravitační zrychlení“ .

Kdyby to nebyl čistě přírodní objekt, skoro by se chtělo říct, že použil průlet kolem Slunce jako gravitační prak, což je oblíbená kratochvíle umělých družic. Nebýt toho negravitačního zrychlení, tak by se řeklo, že to byla kometa a hotovo.

Dokonce některé dobré duše objekt označily za planetku.

Bohužel se do toho začalo šťourat a vypočítala se ekcentricita 1,2, což opravdu není konzistentní s dráhou komet, natož planetek. Pro připomenutí, excentricita nad 1,0 znamená, že objekt opustí naši sluneční soustavu.

Pro představu pár obrázků.
https://en.wikipedia.org/wiki/%CA%BBOumuamua#/media/File:Oumuamua-solar_system-ecliptic-normals.png
https://en.wikipedia.org/wiki/%CA%BBOumuamua#/media/File:Oumuamua-skypath.png
https://en.wikipedia.org/wiki/%CA%BBOumuamua#/media/File:Comet_20171025-16_gif.gif

Čili v této fázi padla teorie komety nebo dokonce planetky a začalo se mluvit o intergalaktickém přivandrovalci (odtud název Oumuamua).

Následně se začalo hledat vysvětlení pro ono negravitační zrychlení. Podle nejnovější teorie mělo být způsobeno ledovcem z vodíku, který se po průletu kolem Slunce částečně odpařil a uvolněný plynný vodík způsobil negravitační zrychlení. Pověstný „ohon“ pozorovaný u komet se nedostavil, protože vodík ho nemá schopnost vytvářet. Tohle mi silně připomíná jistá rčení, že ocas vrtí psem a že přání otcem myšlenky. Něco jsme naměřili, nechceme věřit, že by to mohlo být umělého původu, takže to svedeme na nějaký přírodní jev, který nejsme schopni pozorovat, byť by to bylo sebenerealističtější a sebepřitaženější za vlasy . Bomba.

Bohužel, on ten objekt vykazoval ještě další anomálie, totiž proměnnou intenzitu odraženého slunečního světla a nepřiměřenou svítivost. Z matematických modelů vyplynulo, že se jednalo o objekt doutníkového či diskového tvaru o délce 100-1000 metrů, šířce kolem 30-160 metrů, který rotoval šikmo, nikoliv podél své podélné osy (výborný námět pro další díl StarWars, krycí název klátivá loď). Tak nějak zůstalo záhadou, jak extrémně protáhlý, strukturálně nikterak pevný vodíkový ledovec udržel integritu při průletu kolem Slunce po velmi excentrické hyperbolické trajektorii a jak si přitom zachoval svůj zvláštní rotující pohyb, když se ho nezanedbatelná část měla odpařit (nezapomeňte, že známé komety tímto způsobem nerotují, zato se velmi rády rozpadají) . Nějaké chytré lidi napadlo klást si tyto otázky, dokonce je napadlo, že tyto otázky vylučují teorii vodíkového ledovce, ale protože nic lepšího nemáme, tak je to ledovec a basta.

Co se týče svítivosti, udává se 10x vyšší, než by příslušela objektu podobných rozměrů (něco jako leštěný hliník, třeba ? ) , přesto ho naše sondy zachytily velmi pozdě, prakticky až při odletu z našeho planetárního systému. Pikantní je, že na wiki se dočtete, že objekt byl nepřiměřeně svítivý, ale naše sondy ho zachytily pozdě, protože byl objekt velmi temný. Takže si můžete hodit kostkou. IMHO to naše sondy zadrbaly, protože objekt přiletěl ze směru s velkým sklonem k ekliptice, kde se prostě naše dalekohledy vyhlížející planetky tak často „nedívají“ a zadrbaly to dokonce tak mohutně, že prošvihly jeho průlet kolem Země..
Všimněte si, že nekonspiruju v duchu, že naše sondy ho dříve neviděly, protože se ten objekt nechtěl nechat spatřit zblízka všemi dalekohledy, co jich na Zemi máme :D.

Příběh druhý

Zlaté letadélko a záložní přistávací dráha v Africe.

V Smithsonian institute se nachází objekt, který se populárně popisuje jako precolumbian golden flyer, případně Quimbaya Tolima flyer.

Podle konzervativního vysvětlení se jedná o stylizovaný hmyz.

Našel jsem video simulující aerodynamiku onoho hmyzu při 500 km/h a rozpětí 10m , jen pro pobavení.

Co je ovšem důležité a není až tak moc zábavné, jak je celý internet zaplavený hloupými fotkami replik a 3d zjednodušených modelů zlatých letadýlek různých tvarů, nikde nenajdete originál foto svislé ocasní plochy z levé strany onoho originálu ze Smithsonian institutu, což je jediná fotka, na které skutečně záleží. Proč?

Protože hmyz nemívá imatrikulační znaky. Znáte to, takové to OK na našich letadlech.

Staré zlaté letadélko ze Smithsonian institute nemá OK, ale má znak, který nepříjemně připomíná aramejské písmeno beth, neboli B. Otázka je, jak se aramejské písmeno B dostalo do Kolumbie na zlatý modýlek stylizovaného hmyzu někdy kolem roku 300-1000 našeho letopočtu. Je to hloupá otázka, na kterou není odpověď, takže písmeno oficiálně neexistuje, zejména ne na těch přiblblých replikách z Ebaye a Amazonu, které zaplevelily celý internet.
Také jsou zde další otázky, jestli třeba ten „sosáček“ vepředu náhodou není zatažený příďový podvozek a ty „spirálky“ na křídlech nejsou zatažený hlavní podvozek a jestli náhodou ten divný tvar kabiny není důsledkem toho, že ze zlata se blbě vyrábí průhledný překryt kokpitu a jestli náhodou ten zářez za kabinou není kloubové naklápění, jako ho měl Concorde. No, je to tvrzení, proti tvrzení, třeba to je fakt hmyz, ale uvědomte si, že ta věc pochází z roku 1000 našeho letopočtu a našli to 1890, kdy jsme věděli kulové o imatrikulačních značkách, zatahovacích podvozcích, prosklených kokpitech, nadzvukovém létání a šípovitých křídlech, zatímco. v Kolumbii o tom možná něco věděli, anebo alespoň něco podobného zahlédli a jak si to pamatovali, tak to také vymodelovali, nejlépe, jak to jejich prosté technologie a omezené chápání dovolovalo.

Bohužel, neudělali technické výkresy a neoznačili správné měřítko, takže sorry jako, je to hmyz.

Když už jsem u toho měřítka.

Stalo se, že Space Shuttle potřeboval záložní přistávací dráhu v Africe. Přistávání raketoplánu má určitá specifika. Zaprvé by dráha měla být co nejblíže rovníku a zadruhé by měla být pokud možno orientovaná ve směru od západu na východ a zatřetí by měla být snadno identifikovatelná z velké výšky.

Při hledání vhodného místa se tak nějak ukázalo, že to letiště už tam je.

Jediné, co bylo třeba udělat, bylo prodloužit ranvej na 3,6 km, lépe řečeno napatlat asfalt na existující, ale nepoužívanou část ranveje, tvořené monolitickými bloky kamene.  Ono by na tom nebylo nic divného, kdyby se vědělo, kdo to letiště postavil.

Američani letiště převzali po Britech, kteří ho za WW2 vzali Němcům, ovšem Němci nikdy nestavěli kamenná letiště. Prostě se jen plácal asfalt na už existující kamennou ranvej a ta původní kamenná ranvej bez asfaltu je částečně vidět dodnes, protože má na délku více, než současně používaných 3,6 km, ale hlavně má na šířku neuvěřitelných 120 metrů, z čehož se používá 45 m.

Archeologický průzkum se nikdy nedělal, ale ze satelitních snímků to vypadá, že se dochovalo minimálně 5km, tj více, než má hlavní přistávací dráha pro SpaceShuttle (4,6 km) a jedná se tedy o nejdelší, nejširší a patrně i nejstarší letiště na světě.

 

Příběh třetí, aneb co se nevešlo
pár drobností pro samostudium s odkazy na literaturu.

 

Závěr

Budete se divit, ale tenhle článek není o věření na mimozemšťany. Věří jenom hlupáci.
Tenhle článek je o nezdravém přístupu k informacích o starověkých civilizacích, které toho zjevně uměly více, než si troufáme doufat v nejvlhčích snech. Smůla je, že zpochybňujeme starověké know-how, o kterém nevíme vůbec nic, protože o něm zjevně nic vědět nechceme.
Samozřejmě k naší škodě.

Z nějakého nepochopitelného důvodu se naše „moderní“ věda shlédla ve středověkém přístupu, že Bůh stvořil placatou Zemi a Slunce, které kolem Země obíhá, přišpendlené na nebeskou báň a vše, co nezapadá do konceptu, se strčí na hranici a upálí.

Čili starověké civilizace s ambicemi stavět infrastrukturu pro raketoplány nebyly, mimozemšťani nejsou a nebudou, starověké artefakty neexistují a vše je konspirace.

Ze stejného neuvěřitelného důvodu se všichni ti ufologové a konspirátoři chytají kdejaké kraviny a vidí mimozemšťana na každém rohu, přičemž nikde není psáno, že drtivou většinu starověkých technologií zvládali naši „primitivní“ předkové svépomocí, na základě dnes dokonale ztraceného know-how, jehož existenci „moderní“ věda tak vehementně popírá.

Za mě, nevidím mezi oběma tábory žádný rozdíl, obojí šamani a šarlatáni věřící něčemu bez důkazu, akorát jiná rétorika. Jen ti „vědečtí“ okupují drtivou většinu médií a mainstreamu, přesně do doby, než se ta jejich pavěda stane neudržitelnou a překlopí se to do opačného extrému, totiž že za vším je nějaký Alzákův brácha. Kam se poděl kritický rozum, to mi není jasné.

Takže shrnutí.

Intergalaktický objekt je planetka, model letadla či raketoplánu je hmyz a přistávací dráhu v Gambii postavili nacisti, protože se nudili a neměli nic lepšího na práci, než dláždit 5 kilometrů ranveje široké 120 metrů, když proudový Messerschmitt 262 z roku 1944 potřeboval na přistání nějaké 2km a rozhodně nebyl stavěný pro přistání na dlažbě.

Tak si říkám, jestli si náš živočišný druh vážně zaslouží latinský název Homo Sapiens.

 


30.08.2020 zrg1

12345 (290x hodnoceno, průměr: 2,09 z 5)
24 340x přečteno
Updatováno: 30.8.2020 — 23:01

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!