Zrušit zbytek veta v EU? Lisabonská smlouva zrušila veto v migraci a energetice – a podívejte, co z toho bylo! - zpět na článek

Počet komentářů: 71

 1. A ja si myslim, ze je to na dobre ceste. Ten system je tak fprdeli a tak prohnilej, ze se musi kompletne posrat. S prestavbama jsou spatny zkusenosti, ta posledni prestavela socik na kapik. Tady je potreba zacit z gruntu znova. Jasne, ma to sva rizika, jako ze to tady vsechno skoupi Cinan a cca 5000 let to pak pojede podle jeho not.

  Dokud jsou ale mastny huby a prachy na sledovani bedny, nic se nezmeni.

  1. @Sysop
   nemyslím si, že by to Muslimové Číňanům prodali.
   Ještě nikdy nebylo aby nějak nebylo…
   Pesimisté se učí arabsky, optimisté anglicky a realisté čínsky.

   1. Já to znám trošku jinak. Realisté se učí střílet.

   2. Je fakt, ze Cinani ukecali Irance a Arabase, aby se zase milovali, takze mozna by si to s nima nechteli rozhazet a se sultanem Erdou by pak udelali dobre obchodni vztahy na vecne casy a nikdy jinak.

  2. jsou? negři tady tyjou ze sociálních systémů až tak, že prachy eště posílají hromadně do negrostánů, a to dokonce výrazně víc, než co z brusele příde sem, na ten dálnej východ – hlavně, tak furt kdejací sráči zaražení do uhnjní prdele vřískají s dotacema – ty almužny co sem přídou, a eště stejně většinou na samý kurvárny, jsou xmíchu: https://www.michalapetr.com/map-1825-prezident-muslimske-gambie-shrabnul-miliardy-evropskych-dotaci-a-vysmal-se-bruselu-ze-zadne-ilegalni-uprchliky-vyhostene-z-eu-zpet-neprijme-protoze-jsou-vsichni-ne-pre-vychovatelni-krimina/

   přitom tady už třetina lidí tře bídu s nouzí a nedokážou ušetřit ani halíř

  3. Sysop: si koukám ze školy pamatuješ kde co z matiky, ale v dějepise jsi moc pozor nedával. I ta prohnilá říše římská vydržela docela dlouho, než se úplně rozpadla a v tuto chvíli není jak posoudit, jestli už se to sype nebo to dalších 50 let pojede postupně do sraček, to ukáže až čas. Nakonec i ti komanči, co tady rozkradli de facto rozbitou zemi vydrželi u moci 40 let. Tihle noví komanči mají mnohem lepší základ, i když jsou zase mnohem rozežranější. Každopádně je moc brzo se radovat, že čtvrtá říše skončí, naopak je dobré si uvědomit, že v posledních volbách posílila pozice u nás a v Polsku a stále drží Čaputovou na SK (příští rok budou volby zajímavé, po neúspěchu progresivců v PV), takže z možné V4 spolupráce bude ještě dlouho hovno a kdo ví, co se stane Orbánovi (zatím se mu ale stát nic nemusí, protože je sám a tak ho stačí ignorovat).

   Zvlášť když vidíš téma článku, tak je snad zřejmé že EU to ani zdaleka nebalí a síly má dost, minimálně na to, aby si Německo zajistilo ožebračení gubernií a tím prodloužilo své zelenokomančské chiméry na pěkných pár let dopředu. Optimista budu ve chvíli, až ve volbách do PS vyhraje něco méně rudého a prezidentem nebude komančský kádr, a to minimálně tady u nás a v Polsku. Protože jestli máme mít šanci, musí fungovat V4 nebo něco obdobného a to brusel velice dobře ví a dělá proti tomu maximum – a zatím úspěšně. Lakmusovým papírkem dalšího vývoje bude právě výsledek práva veta.

   1. Pravda, neurcil jsem casovy ramec. Ty doby planovani 5letek jsou sice pryc, ale pokud se udrzi soucasny trend a pripadne jeste ekonomicky podporime nejakou tu valcicku, pripadne vyhlasime dalsi sankce, mohl by ten pokles ziskat tu spravnou strmost. Treba, kdyby Cinani napadli Tchaiwan. Vyhlasime sankce na Cinu a pofrci to tady jedna basen.

    Je potreba nezapomenout, ze po druhe valce nekterym zemim Evropy pomohlo drancovani byvalych kolonii, coz se, bohuzel, dneska uz moc darit nebude, bo v koloniich je to samej hen ten dichtator, co posloucha Putina. Takze zdroje se tenci rychleji, nez by se ocekavalo.

    Ja osobne na nejakou zmenu shora (volbou jineho zastupce) tak nejak neverim. Pokud bude hur, lidi budou mit dost prace s udrzenim prijmu praci, takze do politiky se zase nacpou prospechari a zkorumpovane kurvy. Vubec necekam nejakou zmenu k lepsimu. Celkovy trend je sto let sestupny.

    1. Sysop: nevím, kde vzal dante003 níže body plánu brusele, ale já tam ty pětiletky zas vidím, holt se to pokud jde o zbídačení obyvatel osvědčilo a není důvod to zkusit znovu. Akorát tentokrát to nebude rudý, ale rudozelený.

     Nevěřit na změnu shora je při pohledu do historie nesmysl. Nebo že by se tady komanči vzali z lidu? Hitler byl z lidu? Putin je z lidu? Do politiky samozřejmě vždy polezou typově ti stejní šíbři, ale rozdílná může být jejich motivace v tom, kde vidí příležitosti a z toho se bude odvíjet, jak se bude dařit nám tady dole. Teda tobě ne, ty se kdyžtak přesuneš na druhou stranu šumavské čáry, případně využiješ naakumulované zdroje k většímu veletoči. Ale většina lidí je významně závislá na tom, jak se budou mít na těch nahoře, protože zdroje buď nemají nebo nedostanou možnost je použít (zde již mnohkrát diskutované, jestli jsme v Německu ’32 nebo ’38, případně z pohledu podnikatelů jak daleko je do vítězného února).

     Takže politici á la Orbán můžou vést k nějaké formě debruselizace, zatímco různé komunistické kádry budou s nadšením budovat západní Moskvu až do hořkého konce.

     1. @fadtwi
      politici typu Orbán mohou vést k debruselizaci.
      Tak určitě!
      Orbán je stejný dotační čerpač jako Babiš.
      A co se Fica týče, to zmrd par excellence, zlatej Babiš.
      A stran PiS v Polsku, to je banda ukrutných čuráků, kteří se jednou týdně u zpowiedzi vyznají ze svých hříchů.
      Dojí EU kde se dá, ale kecy jako Orbán.
      TVP(iS) je žumpa, oproti které je ČT etalon korektnosti.
      Ekonomické ukazatele Polska a Maďarska taky nic moc, dluhy rozpočtu na 4% HDP, celiový dluh 50 a 75 %, průměrné mzdy nižší o 15% nižší než v kotlince.
      Obě země mám docela procestované, rád se tam vracím, ale bydlet bych tam nechtěl. V Maďarsku mám navíc jazykový problém, takže místní tisk a TV nedokážu zhodnotit.
      Ale pouhá návštěva Puskás Arény s parkováním u místního Lidlu mě utvrdila v tom, že politika chléb a hry tam funguje skvěle a cesta do prdele bude zábavná a sytá.
      Tak jako v Polsku, kde světe div se už stojí benál stejně jako v Česku (před volbami o 5 Kč míň) a ceny potravin bez DPH jsou velmi podobné jako v ČR s výjimkou několika specifických komodit…

      1. Dachsmeister: chápete to špatně. Já se dívám do budoucnosti, ne do minulosti. Otázko je, kde dotyčný vidí příležitost. Aktuálně ji většina vidí v dojení dotací, ALE ne každý leze bruseli do brusele stejnou měrou. Jestli vedle Fica „zlatej Babiš“ teda nevím, podle mě je to jeden jak druhej, každý dojí své prostředí na maximum, každý trochu jinak.

       Pokud jde o ekonomické ukazatele, tak právě tohle může být drobný problém, až nás vlastníci velké části těch našich ekonomických ukazatelů hodí přes palubu, na čemž právě Germáni makají skrze Pávka, Fialu a další (z mého pohledu) vlastizrádce. A proto, že jsme na našich západních sousedech závislí, protože jim toho tady většina patří, bez nich budeme mít zatraceně větší problémy než HU a PL dohromady – stejně, jako v době konjunktury, která do určité míry ještě jede, jsme se měli výrazně lépe.

       Zkuste si představit, co budou Vaši kolegové (a vzdáleně ostatní „kolegové“ z automotive) dělat, až to tady půjde do kopru a fabriky se přesunou jinam? O Vás strach nemám, ale je dobré si uvědomit, že bude-li zle, pak pravděpodobně všem skrze celospolečenské problémy. Pak by se najednou hodilo, kdyby tady taky něco patřilo nám, byť by to dnes znamenalo o něco menší ekonomickou pohodu.

       1. No, jenže pokud chceš odhadnout, jak se bude ten či onen subjekt chovat v budoucnosti, tak se musíš podívat, jak se choval v minulosti. Jak říkaval již Suetonius, Starý Říman(tm), Vulpes pilum mutat, non morges. Lišky mění srst, nikoliv zvyky.

        1. shane: však já nečekám jiné zvyky, ale jiný cíl jejich použití, který pro mě bude mít příznivější dopady. Něco jako schopný advokát, který je v soukromé praxi trestního stíhání pro mě lepší, než když tatáž osoba vykonává zlo pod vlajkou FBA.

       2. @fadtwi
        Ano bylo mi 20 v časech kuponových a jiných privatizací, restitucí a podobných majetkových přesunů a mýlil jsem se.
        Jedinou akciovkou která něco dostala z5 byl legendární socanský Cíl a.s. a i ten Lihový dům už socani promrdali, tak jako spousta jiných promrdala své restituce.
        O privatizacích typu OKD, MUS, Poldi pivovary, banky aj. bych raději pomlčel, idiocie obcí při privatizaci bytů a vodovodů byla také pozoruhodná.
        Ta legendární Škoda Auto je ještě v pohodě.
        Co nezašejdili Klausovci to doprodali Zemanovci, na jednu povedenou privatizaci je jedna slušně řečeno nepovedená, naposledy zde v regionu Nová huť, skončila u cikánských miliardářů.
        Paradoxně o 40 km východněji provozuje parta slivenských miliardářů Třinecké železárny poměrně úspěšně.
        Co tím chci sdělit, ano máte pravdu prodalo se toho zbytečně moc a pod cenou anebo s mizerným výsledkem, kdy stát za pár stovek milionů pokud vůbec získal sociální problém na desetiletí.
        To už nyní nevyřešíme.
        I když počkejte, v ČNB se válí 3 biliony v €, které by mohla směle investovat, což se ovšem díky její pseudonezávislosti nestane.
        Trapně se teď kupují z5 plynové roury a zásobníky a kdo a za kolik postaví Dukovany a další jaderky a plynovky je otázkou.
        A montovny včetně té, kde docházím mohou zmizet jako pára nad hrncem, čínské mrdky se tu valí, a když ještě trochu srazí cenu, tak to může automotive v EU zabalit.
        Mimochodem Japonci už na Evropu serou, Honda prodá ročně v EU 25.000 kár což je sešup na úrovni Škody v Číně, Mitsubishi a Nissan v hajzlu, skvělé Mazdy paběrkují a jedině Toyota se drží.
        Poláci jsou nový tygr a hegemon východní Evropy ale jedou na dluh, u Maďarů si nejsem jist ani růstem…

        1. Poláci měli tenhle drajv za PiS. Tusk je naprosto fanatický eurohujer, takže očekávám veliké změny. Mimo jiné se domluvil se svými eurosoudruhy, že ten požadavek na odevzdání všech práv Veta si EU pozdrží až po volbách v Polsku. Z čehož dovozuji, že Tusk by klidně to Veta obětoval.

         Pro nás je to průšvih, protože doposud Poláci podrželi proti EU to, na co naše vládní želé nemělo odvahu ani vůli. Teď jsme vydáni napospas sami sobě :P

         1. Ale fuj, Tusk, samozřejmě myslím Sikorskiho :P

          1. Oprava opravy, byl to Tusk

   2. No aby sa nejako nepreceňovali tie posledné slovenské voľby kde sa tu pán domáci tešil, že vyhral Fico a nie progresívny komanči (PS). Pred voľbami, doma na svojom piesočku vykrikoval, že už ani náboj nepošleme na Ukrajinu a ledva sa prvý krát tento rok vyvenčil v Bruseli už podpísal tento pamflet: https://dennikn.sk/3653219/za-co-hlasoval-fico-v-bruseli-za-vojensku-podporu-ukrajine-a-potrestanie-ruskych-zlocinov/ hlavne bod 2 je zaujímavý v kontexte jeho predvolebných sľubov. Ale šak čo: volič má pamäť krátku a voliči takýchto obskúrnych indivíduí ešte kratšiu.
    A k tej Lisabonskej zmluve ešte. Čo myslíš, kto ju podpísal za Slovensko a kto bol v tej dobe slovenský priemer (čítaj: premiér)?

    1. SatanOkkY: mě nepotěšilo vítězství Fica, ale že nevyhrála ta šílená banda naprosto otřesných individuí z PS. Dle mého je Fico podobný typ jako Babiš (že by hentá národnosť hrala voľaků úlohu?), tj. rétorika jako velkej odbojář na straně plebsu, ovšem vybavený páteří připravenou se ohnout před čímkoliv, co mu přinese dotace a vždy ostře ořezanou tužkou, připraven podepsat cokoliv, co z brusele přijde.

     Takže abych to shrnul, dopadlo to u vás velmi špatně a osobně bych nevolil ani jednu tu hrůzu, stejně, jako jsem ani Babiše, ani změnu k horšímu nevolil tady. Platné mi to ale není nic.

     Ad Lisabon – s ohledem na otázku, která se mi zdála řečnickou, jsem vydedukoval, že jde o Fica a google to potvrdil. Tím jsme se kruhem vrátili k tomu, co jsem psal na začátku.

    2. Já nevím, ale nevidím v tom textu, že by se zpronevěřil citovanému slibu. Frederik by to asi chápal jinak, ale já v tom textu čtu:

     Európska únia bude Ukrajine a jej obyvateľom naďalej poskytovať“ – EU, nikoli Slovensko
     „jej členské štáty budú Ukrajine v prvom rade naďalej poskytovať udržateľnú vojenskú podporu“ – a co je udržitelné rozhodne Fico

     To nijak nevyvrací, že Fico je eurodojič bezpáteřný. Ale tenhle dokument je přesně v mém stylu – dikce uspokojí hysterické blbečky pasoucí po symbolech a signalizaci ctnosti, kdežto reálný obsah vlastně říká něco úplně jiného a dává nekonečný prostor k manévrování.

     1. Ehm, ktory z europskych politikov nie je dojic bezpaterny?

 2. Nechapu autora co se mu nelibi. Kazda rodina potrebuje povinne negra do domu.

  Cim drive to tu pujde Cele do sracek tim lepe.

  Hlavne jdi zase k volbam a mektej do demokracii jak pristi volby neco zmeni.

  1. Jako jo, veprovy je cim dal tim drazsi, ale chtelo by to, aby i v televizi reagovali promptne na zmenu jidelnicku, tech poradu o zradle je tam habakuk.

    1. tvl fak, jak nekdo psal, vrátil se z jednoho velkýho kontinentu na A a hned vobjevil ten druhej jo, už v roce 2023? pleskám…na čelo :D

    2. Pane jo, ten pan ve videu ma ale postreh! Mel by delat do politiky. Treba by mohl kandidovat tady v Bavorsku.

    3. U Sysopa si nie som istý, že na ktorý premiér je jeho srdcu bližší. Či ten český, alebo nemecký.

     1. Ak myslis Scholtza, tak neviem, ktory je horsi.

     2. Oba jsou kokoti – Scholz je hlavne dosranej, Fiala vychcanej a blbej. U Scholze vidim vetsi sanci k naprave, ale zatim nic moc.

      1. Specialny exemplar je rozpravkar Habeck aj sudruzka Baerbock.

      2. Fiala není blbej, ale posera

    4. Myslím, že se Fiala inspiroval tady a taky to bylo v souvislosti s volbami do EP.
     https://www.facebook.com/AndrejBabis/posts/1516542598482379/

 3. Zrušit všechny veta, podívejte se jak krásně to šlapalo soustruhátům na 3 000% prací druhými od vztyčení vysíracího stožáru ZDROJE JSOU, všichni to říkají. Tedy až na to že teď to spasením koňů na betóně krapítko přehnali bez energií snesitelně provozně s výrobou a vůbec. :-))) Zpátky do jeskyní.

 4. „řadová europoslanecká nula opovažuje řvát na premiéra suverénního státu“ – a proč ne? Je-li „premiérem suverénního státu“ nula, která na sebe nechá řvát?

  Snahy uřvanců (takové to „chceme byty zadarmo v centru Prahe, protože máme hento právo“, „chceme dědictví 60k ojro“ apod.) mi zas tolik nevadí, ať řvou. Problém je v těch, na které je řváno a v jejich reakci. Jsou-li to sráči, není to dobré. A co je zač Fiala snad víme nejpozději do třaslavých rukou při projevu 25.2.2022 (nebo to bylo už 24.?).

  Zatím jsou bohužel Fialovi voliči úplně stejně vymatlaní jako ti Babišovi, v zajetí vlastního přesvědčení o tom, že to byla nejlepší volba, bla bla, bla bla. Sice Fiala poněkud poztrácel původní svazácky nadšenou podporu, ale nic víc se mu nestalo, takže „lid je spokojen“. Nezbývá, aby si to „lid“ vyžral s ním, akorát je blbé, že to samozřejmě dopadne i na nás. Uvidíme, kalhoty zatím nestahuju.

 5. Současný návrh europoslanců jde daleko za vytvoření federace. Tam by aspoň někoho zajímal názor členských států federace a ponechával by jim rozhodovací autonomii v politikách, které nepatří mezi výlučné nebo sdílené pravomoci Unie.
  Návrh zavádí principy unitárního státu v čele s dvoukomorovým parlamentem – zavádí Konvent jako druhou komoru – který bude volit a kontrolovat členy Komise, mít legislativní pravomoc. Poslanci požadují, aby Unie měla výlučnou pravomoc v oblasti životního prostředí a biologické rozmanitosti a sdílené pravomoci v oblasti veřejného zdraví, civilní ochrany, průmyslu a vzdělávání. Navrhují posílení sdílených pravomocí Unie v oblasti energetiky, zahraničních věcí, vnější bezpečnosti a obrany, politiky vnějších hranic v prostoru svobody, bezpečnosti a práva a přeshraniční infrastruktury.
  Další oblasti reformy v zahraniční, bezpečnostní a obranné politice (sankce a kroky prozatímního procesu rozšíření, rozhodnutí kvalifikované většiny, obranná unie s vojenskými kapacitami);
  jednotný trh, hospodářství a rozpočet (boj proti daňovým rájům, hlasování kvalifikovanou většinou pro daňová rozhodnutí, pětiletá období pro dlouhodobý rozpočet);
  protokol o sociálním pokroku;
  vzdělávání;
  obchod a investice;
  zákaz diskriminace (rozšíření seznamu chráněných zranitelných skupin s odkazem na „rovnost žen a mužů“ ve všech Smlouvách);
  klima a životní prostředí (snížení globálního oteplování a zachování biologické rozmanitosti jako cíle Unie, ochrana přírodních základů života a zvířat v souladu s přístupem „jedno zdraví“);
  energetická politika (integrovaná evropská energetická unie);
  prostor svobody, práva a bezpečnosti (dodatečné pravomoci Europolu, genderově podmíněného násilí a trestných činů proti životnímu prostředí stíhaných podle práva EU); a
  migrace (společné minimální normy pro občanství a víza, přísnější opatření na ochranu hranic, hospodářská a sociální stabilita a dostupnost kvalifikované pracovní síly).
  Lisabonská smlouva nezrušila právo veta v oblasti migrační politiky, tam šlo o jednoznačné porušení sekundárního práva Unie – III. Dublinské úmluvy – které posvětil Evropský soudní dvůr ve spojeném rozhodnutí v kauzách C-643/15 a C-647/15, kde judikoval, že „pokud evropské právo neobsahuje žádný výslovný odkaz na legislativní postup, může Komise přijmout nelegislativní postup, a nahradit jej politickým rozhodnutím. Tato (politická) opatření se mohou odchylovat od legislativních aktů, zejména pokud je jejich věcná a časová působnost ohraničená, a pokud nemají za cíl nahradit nebo trvale měnit legislativu. Vzhledem k tomu, že takové rozhodnutí jsou nelegislativním aktem, jeho přijetí nepodléhá požadavkům týkající se účasti vnitrostátních parlamentů a veřejného charakteru
  projednávání a hlasování v Radě (protože tyto požadavky se vztahují pouze na legislativní akty)“.
  K tomu je třeba připomenout, že Německo v té době jednostranně suspendovalo účinnost Dublinu III, aniž by Komise zareagovala zahájením řízení pro porušení smluv EU.

  1. Zni to zajimave. Horst Wessel by k tomu byval jiste slozil nejakou pokrokovou hymnu.

  2. dante003 – Nechcete o tom napsat článek?

   1. Bohu žel, nemám na to čas a ani chuť. Článek jste napsal vy, já jen doplnil informace a kontext.
    Někdo se ptal na zdroj informací – jde o tiskové zprávy Evropského parlamentu z června a října tohoto roku:
    https://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20231023IPR08163/eu-treaties-reform-meps-submit-proposals-to-strengthen-eu-capacity-to-act
    https://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20220603IPR32122/parliament-activates-process-to-change-eu-treaties
    Pozoruhodné je, že tyto informace evropská média vymlčela, maximálně se hovořilo o zrušení práva veta a změně hlasování na kvalifikovanou většinu. Přitom konkrétní „paragrafové“ znění návrhu reformy EU prostřednictvím novelizace primárního práva EU již existuje.
    Podstata problému spočívá je v tom, že europoslanci Guy Verhofstadt, Sven Simon, Gabriele Bischoff, Daniel Freund, Helmut Scholz navrhují překopat SEU a SFEU takovým způsobem, že to zásadně mění celkový charakter EU.
    Legitimní postup by v tomto případě byl vytvořit nové verze SEU a SFEU a ty nechat schválit v národních referendech, neboť se jedná o stejný posun, jaký představovalo schválení Lisabonské smlouvy, tedy nahrazení Maastrichtské smlouvy a Smlouvy o založení Evropského společenství. V aktuálním případě se jedná o snahu o návrat k principům, které byly odmítnuty při hlasování o Smlouvě o Ústavě pro Evropu.
    Předkladatelé novely IMHO počítají s tím, že schválení změny primárního práva formou novelizace SEU a SFEU vzbudí méně rozruchu, než příprava zcela nového kodexu primárního práva EU.

    1. To je právě naprosto šílené a proto je potřeba článek, který by to pěkně rozmázl a vynutil si veřejnou debatu na toto téma. D-F je na to ideální platforma. Já bohužel nemám čas to koherentně nastudovat a zpracovat :(

  3. máte tam chybu. EU nemá v čele parlament, jehož hlasování není tak docela závazné, ale Komisi, což je sprostým lidem nevolený orgán.
   To je imho základní problém ne-„politik“ EU, neodpovídají se nikomu.
   Fiala dostane za dva roky ve volbách účet, ale Komise pojede bez starost dál.

   1. Komentář nepopisuje aktuální stav, ale návrh nového reformního uspořádání, který byl schválen Výborem pro ústavní záležitosti EP.
    Jeho účelem je posílit roli parlamentu, dostat Komisi pod kontrolu a vyautovat Radu z rozhodovacích procesů.

 6. Jako obvykle je to otázka míry…
  Žádné veto je špatně – to už by se mohla domácí legislativa úplně zrušit…
  Veto na cokoliv je také špatně – jak dopadla Rzeczpospolita s jejím „Nie pozwalam“…
  Akorát mám dojem, že se nám někam* vytratila subsidiarita…

  * Věděl bych, ale ostýchám se…

  1. historická paralela s polským principem liberum veto je dle mého názoru zcela lichá z několika důvodů.
   především na úrovni EU nemá tuto moc jediný člověk – nelze tedy tento princip tak snadno zneužít, jako se to dělo v polském sejmu.
   a také při evropském vetu nenastává situace, že by byl systém bez náhrady paralyzovaný – stále je tu akceschopnost na úrovni jednotlivých států.

   1. A hlavně EU není stát, takže absolutně nemá nárok o čemkoli rozhodovat.

    EU je stále jen strašlivě doprasená servisní organizace pro ekonomické propojení států, kterou unesli „ambiciózní“ zmrdi jako nástroj, jak si na nadnárodní úrovni prosadit to, s čím by je na národní úrovni každý poslal do kanálu.

    1. Velmi trefne.

    2. s tím já sice souhlasím, ovšem spousta lidí ne. a zrušení veta je pak v jejich očích jedním z dlažebních kamenů na cestě k EU jako federaci či kýho výra.

     debatu nad smyslem EU, ač zjevně relevantní k tématu, tak bohužel většinou nespatřuji produktivní.

 7. Jsou i ti co veškerá veta ignorují. Vítejte ve světě kde UI rozhoduje v které kleci budete žít, pokud vůbec.
  https://telestai-substack-com.translate.goog/p/sabrina-wallace?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=nui&fbclid=IwAR0c8QYfFlUGt5eniIC4Y9sW7V_T9XtoCB0PQvkD22IALepq8cf_9aNgh8o
  Když to přerolujete dolů tak vám přihlášení poté nebude překrývat obsah.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017