Znamená EU7 konec spalovacích motorů? Vol.1 - zpět na článek

Počet komentářů: 115

 1. Spalovací motory budou nadále – pístové, turbíny, i raketové. Náhrada za ně neexistuje, přírodní zákony nejsou právnický canc.

  .

  1. Bude fotovoltaika, větráky – a to celé bude zálohováno plynem. Howgh.

   1. MB.:
    „… fotovoltaika, větráky …zálohováno plynem…“
    – – –
    Pak leda elektrokoloběžky a dál už jen koně a tažná zvířata.

    :OD

  2. Samozrejme, ze spalovaky budou nadale. Si snad nekdo mysli, ze ucastnici klimakonferenci se budou na misto potlachu svazet elektrickym vlakem?

   1. Sysop: učastníkovi klimakonference je přece jedno, kolik jeho služební BEV za peníze poddaných stojí, takže na co spalovák? Ten bude akorát v letadle, kterým přiletí na nejbližší letiště, ze kterého to nějaké větší ekologické SUV se 100 kWh baterkou do hotelu s rezervou dá.

    1. Dobre, to se asi technicky osefovat da, koneckoncu i ten benzin na zpopelneni Ady se najit podarilo. Ale ze by tihle lide si doma nechali mejt hlavu za rodinnej Wagen, kterej se musi porad nabijet? Chapu, ridic, nebo Majordomus se postara, ale kdyz se pojede nekam chloupek dal, kam to letadlem jeste nema smysl, uz to bude vopruz. A pani domaci bude nadavat…

     1. Sysop: prachatý lidi většinou nikam moc daleko autem nejezdí a Chorvatsko jednou ročně dáš, pokud bude na silnici těch elektrokrámů jen tolik, abys nemusel na nabíječce trávit mládí. Jasně, že je dost prachatejch (třeba Ty:-D), kteří jezdí s karavanem nebo obytňákem, ale to se stejně dělá z dodávek a karavan holt potáhneš za ropákem.

      Plus na prestiž nějaký ten benzín bude, těžko čekat, že Piech a jeho stará přestanou jezdit pro rohlíky Veyronama (každý má jeden, jsem tuhle někde slyšel).

 2. Minulý bolševik taky kul pětiletky až do roku 2005 a těrazky…
  Římský senát se utěšeně scházel celé páté století, Attila neAttila, Odoakar, neOdoakar.
  Život si najde cestu.

  1. Rád bych sdílel tvůj optimismus. Ale područí německé říše – 7 let. Područí sovětské říše – 40 let. Područí unijní říše…
   (Počítám od doby, kdy to začalo využívat PRko a weaponizovanou sociologii a psychologii)

   1. Jan Mrcasik: „weaponizovaná sociologie a psychologie“ je ještě větší píčovina než „weaponized sociology and psychology“. Proč je nutné mluvit jako retard? Nelze prostě říct „sociologii a psychologii“? Co je na tom „weaponized“? Je to stejná hovadina jako „superpotravina“, to je taky jen nálepka pro hlupce. Taky je úžasné, že taková „raw buchta“, to je pane jiná dobrota než „nepečený koláč“.

    Nepodléhejte hovadinám, protože pak působíte dojmem, že jste jen další obětí marketingu.

   2. Byl bych optimista a věřím, že EU už dlouho nepřežije, neb na rozdíl od SSSR nemá to nejpodstatnější, co jej drželo nad vodou: suroviny.
    Na druhou stranu skutečnost, že Marxismus-leninismum dokázal vyčerpat i impérium s téměř nevyčerpatelnou surovinovou základnou bych považoval za dobrou zprávu ohledně konce EU. 5-7 let?

    1. Zhýčkaná Evropa projídá svoji budoucnost. Až ta párty jménem EU skončí tak to na nic optimistického nevidím.
     Jen nás tentokrát neanektuje Německo, ale Polsko.

 3. Zajímavý a dobře napsaný článek..
  Já se teda přiznám, mám 23 let starou kurvu, audi A4 1,9 tdi 96kw..při jizdě do 100km/h je spotřeba cca 5,1l,
  na plnou nádrž lze najet skoro 1300km. Ted jsem najel 407 tisíc km , měněno jen servo,přítlačák a řemenici na alternátoru.
  Z nových aut nemám pocit,že by vydrželi jen 50procent toho,co kurva z roku 2002.Ani nehnije tolik jako stejné auto z roku 2004.To mám v 74kw verzi.
  Tím chci říct,že dobrý auta už tu byla.Vyhlídky budou asi jen a jen horší..
  Ano, už slyším kvičet to tlustý dwi,že nafta patří do kamen…Díky bohu za tuhle starou ,ale spolehlivou kurvu,která ,když se jí nešlape za krk ani nehulí..Auto je plné různých chyb z výroby,ale neměnil bych..

  1. z roku 2002 stará 23 let, tak jo

   proč mi konečně někdo nenapíše tu vo Koblížkovi, furt jenom tydlety kraviny?

   1. budem si hrat na slovíčka? sem se přepsal a co. nevěříš koblížku? mužeš se dojet podívat..

   2. V cem mas problem? Muj Mounty byl taky z roku 2002. Low emission vehicle. Na emisich nechteli verit, ze se ten sestivalec toci. Nebyt serva v prevodovce, jine zavady nemel. Naskakano ctvrt mice.

    1. takže je mu teď taky 23 let, jo?

     1. No dvacet. Je to snad tak propastnej rozdil? Hele, ja jsem ho pred mesicem daroval typkovi, co si ho chce vymazlit. A sam, kdyz ho videl, tak uznal, ze je v dobrym stavu. Ram zvonil jak novej.

  2. 102NU71: po 407k km v takovém křápu se nedivím, že mě nedáváte, ale děkuji za věnovanou pozornost ;-) Nevím, jestli tu „dobrá auta už byla“, ale jestli tím myslíte to Vaše, tak díky za rozesmátí takhle při pondělním ránu:-D

 4. Hallo, posuvna reakce hin, oder her. I kdyby vzniklo nejake podstatnejsi mnozstvi cpavku, tak stejne na SCR katu zreaguje s NOxama. Myslim, ze basnik zavedl do seznamu skodlivin cpavek jako monitoring funkce SCR, sog. Ammoniakschlupf, cesky asi zbytkovy cpavek po reakci. Ve zvysene koncentraci se objevuje hlavne, pokud je kat studeny, nebo malo nadimenzovany, nebo je jeho aktivita uz nizka, nebo je vstupni koncentrace NOxu o hodne vyssi nez design a nastrikuje se o hodne vic cinidla, nez SCR kat pobere.
  Nic to ovsem nemeni na faktu, ze soucasne Bruselske poesie je vetsine inzenyru na bliti.

  1. A proto si plánuji koupit další ameriku. Miluji ten objem válců a vír v nádrži. Ať chcípnou, zelený dementi.

   1. zajímavý že doteď ty individuální dovozy nezatrhli, takle si sem každé tahá co chce, to přece nende :o)

    1. Toho se opravdu bojím. Jen doufám, že snad i ty retardi potřebují nějakou díru v systému blaha.

   2. MB.: pokud si kupujete „ameriku“ proto, aby zelený dementi chcípli, tak máte problém v programu. Zelený dement se naopak bude radovat, protože jeden z důvodů jeho existence je vír v nádrži, který ho platí. To je jako kdybyste chtěl Rusáka ochudit tím, že odeberete víc plynu.

    Tedy ač proti americe s vírem v nádrži nic nemám, doporučuji změnu pohledu na její používání a vliv na zelené dementy, který by Vám mohl to používání poněkud znechutit. Pokaždé, když na to šlápnete, vír v nádrži je současně „vírem“ na účtech těch zelených dementů, akorát s opačným znaménkem. Trochu líp na tom jste, pokud ten vír máte v bombě.

    1. Státu je jedno, co a kde zdaní, potřebuje jen naplnit bachor. Kdybych chtěl optimalizovat zaplacené nejen spotřební daně, nebudu pít, kouřit ani jezdit autem, co se mi líbí, ale budu jezdit vlakem a jíst jen potraviny ve snížené sazbě DPH. Pokud možno budu na dávkách a kupovat státem potíraný fet. Taky styl, ale neláká mě.

     1. MB.: neříkám, že máte změnit chování, ale pohled na něj. „Budu jezdit amerikou, ať zelení zdechnou“ je prostě nesmysl.

      1. asi ti poněkud nedošlo, že záleží na tom, kerý zelený

       ty u škol poskakující netáhla, co je eště vyživujou rodiče, z toho asi moc nemají, že ne? ale přesto jako kannonenfutr v této válce pro temnou stranu využití mají

       1. Behemot: to jsou děti. Ty by měly „zdechnout“ přesně proč? Sorry, ale tohle uvažování mě ani nenapadlo, zamyslete se nad sebou.

        A místo školy demonstrují jen proto, že ti „zelení“ (ve skutečnosti rudí zmrdi) je tam naženou. Takže i gretény a děti s nimi demonstrující podporuje spotřeba PHM.

        1. fakt jako se tady budeš točit na tom, že MB. opravdu doslova chce, aby zdechli? slyšel něgdy vo hyperbole? :)

         navíc todle byl jenom příklad; řada těch zmagořelejch netáhel se nechá vyživovat i na vejšce, kde už v činnosti jako dospělí pokračujou vo level vejš, třeba vandalstvím na náklaďákách a dalším soukromým majetku, tam už bych je vyloženě klidně odbouchnul, hlavně v některejch stádech Států, kde je k tomu normální legislativa…si přectav že seš kamioňák na volné noze a nějaká kurva netáhlenská ti jde zničit živobytí

         1. Behemot: jste se poněkud vzdálil meritu věci, takže můžu pouze zopakovat, že provozováním Hellcatu zelení určitě nezdechnou, naopak, budou mít víc peněz na buzeraci ostatních.

 5. Díky za přehled a zamyšlení se nad věcí. K těm pochybnostem o chápání – je to dané tím, že už k problematice nemáte přístup, nebo tím, že zatím neexistují přesně daná pravidla? V případě platnosti druhé varianty totiž moc nedává smysl v daných bodech bádat, nemáte-li omezující podmínky.

  A poznámka k úvodu – nahrazení spalováků nemá s pokrytectvím ani hloupostí nic společného, protože to není cílem. Cílem je snížit množství aut a touto optikou je nutné věci posuzovat. Narativ o „nahrazování“ se používá proto, aby běžný hlupec sice nadával, že to bude drahé, ale aby si stále myslel, že „se to nějak udělá“ a dál bude mít čím jezdit. Kdyby se konečně novináři (aspoň ti rozumnější, ne kolaboranti se seznamrudézprávy nebo lžidnesu) začali vymezovat proti „snižování počtu aut“ a alarmovat lidi tím, že tady vůbec nejde o ekologii, ale o snížení jejich mobility, mohlo by to s veřejností postupně trochu hnout.

  Jenže to nelze očekávat, když i Vy, člověk z oboru, jste na propagandu o „nahrazování“ naskočil a řešíte tedy nesmysly o tom, jak je to „hloupé a pokrytecké“.

  Zkuste si někdy zajet do Prahy ráno, třeba být v 7:30 u Mirošovic a jet do Vaší supr-dupr kanceláře na Argentinské. K čemu je Vám kára za 4 mega, když stojíte v zácpě úplně stejně jako zasranej sociál s jedničkovou oktávkou? Nebylo by lepší, kdyby tam tahle spodina vůbec nebyla? Vy sice nadšenej z výměny Cayenna za Taycana úplně nebudete, ale ten sociál vymění oktávku akorát tak za bus a o to jde. Ale to mu nemůžete vykládat, mohl by se bouřit. Radši mu řekněte, že bude taky jezdit elektrodebilem, ale že to tak možná nebude, protože „je to hloupé a pokrytecké“. Tímhle ho na dostatečně dlouhou dobu zabavíte a nemusíte se bát, že Vám do toho hodí vidle.

  Přitom je nutné celou dobu vykládat, že za to nemůžete. Takže pravidla pro výpalné uděláte taková, aby to vypadalo, že nejsou z Vaší hlavy. Například tím, že emisní výpalné uděláte za počet prodaných aut, ne na auto jako takové, aby automobilka nemohla k ceně napsat „cena bez DPH a emisních povolenek 250k, emisní povolenka 80k, DPH 69.3k“. To by mohli lidi nadávat. Když se to ale pěkně schová do ceny, protože emisní povolenku nelze pro jednotlivé auto předem vypočítat, spravedlivý hněv hlupce se obrátí proti automobilce a ne proti zmrdovi z brusele, který za to může.

  1. „zasranej sociál s jedničkovou oktávkou“

   Pouze malomestane jako ty fatmrde nahlizeji na lidi through the lens of the car they’re driving. Pravda je takove ze jsou to prave „socialove“ pripadne nouveaux riches kdo vnimaji auto jako status symbol. Pro lidi kteri bohatstvi, at uz pekuniarni nebo jine, maji, je auto pouze prostredek jak se nekam dostat a neco tam delat.

   Pro zamindrakovene picusy tveho strihu je auto predmet skrze ktery se snazis upoutat pozornost sveta na tvoji inconsequential existence. I got news for ya imbecile – people DON’T GIVE A FLYING FUCK about what kind of sardines you haul your fat stinky small-town-boy ass to poin B.

   1. Jacq: rozumím, sestra s prášky chodí až po osmé ranní a kognitivní funkce jsou do té doby myopicky dekrementalizované. Nevadí ostatním na pokoji Vaše hysterie?

    „Zasranej sociál s jedničkovou oktávkou“ z pohledu onoho majitele mercedesu za 4M. Složité, tohle pobrat. Bez prášků a sestřičky nablízku. Příště doporučuji před osmou nic nepsat a nedodávat do diskuse další potvrzení, že jste hlupák.

    1. Fatmrde, try to tax your wit to a greater extent than usual and refrain from inane insinuations of intellectual deficiency on the part of individuals your provincial self can never understand. Wrap you fucking head around it once and for fucking all – car is a device to transport people from one place to another. Not something you jerk off over 24/7. Try to take the train sometime; it’s is much more convenient and much more fun. Most importantly, consider very carefully if your presence at wherever you’re hauling your fucked up self to is necessary. If not, stay put. My guess is that you won’t be missed.

     1. Slyším tu nějaké husí kejhání?

      1. Byly časy, kdy mě Jacq vytáčel. Ale už jsem si ho oblíbil a zjišťuji, že píše nejvtipnější příspěvky ke všem tématům. Občas mimo, ale o to vtipnější.

       1. Mne točí jeho neschopnost se vyjádřit jedním jazykem, takže musí v příspěvku kombinovat češtinu a angličtinu. Přičemž smysl to nedává ani tak, takže nevím proč to dělá..

  2. Cílem EU je likvidace kapitalismu a jeho životního stylu, založeném na ekonomické svobodě a osobní odpovědnosti jednotlivce. Je to jen opakování historie s drobnou evolucí. Vnější důvody zřícení nacismu měl vyřešit komunismus, vnější důvody zřícení komunismu měl vyřešit eurosocialismus. Je to pořád stejná písnička – snaha o zživotaschopnění neživotaschopného kolektivismu.
   Co ale progresivisté tvrdě podcenili jsou informační kanály, jimi obecně označované za dezinformace. Tedy vše, co jim do toho hází vidle, protože se ukazuje, že dezinformátoři díky tomu, že jsou inteligentnější, vzdělanější a disponují logickou argumentací. Proto je v současné EU tématem č. 1 boj proti dezinformacím, které mohou celou EU vlivem součtu mnoha aktuálních krizí typických pro libovolnou formu kolektivismu zlikvidovat. Vedlejší efekt je ústup od exaktního vzdělání, protože zejména technicky vzdělaní lidé bývají největšími dezinformátory (viz, např. typicky tento článek).

   1. To je hodne anachronisticky a myopicky nazor, zjevne vyverajici z tveho mindraku z komunisticke minulosti.

    Nic jako „kapitalismu a jeho životního stylu, založeném na ekonomické svobodě a osobní odpovědnosti jednotlivce.“ neexistuje. To je tvoje projekce ideologickeho zaniceni na realitu.

    A kdyz uz jsme u toho, jakou korelaci by mela osobni odpovednost mit s globalni produkci ropy/paliv, kde extrakce/produkce ropy/paliv je KOLEKTIVNI GLOBALNI zalezitost protoze tak nejak nemuze kurva do pici kazdej mit na zahradce a fucking oil well a tezit si tam fucking oiul a rafinovat si tam gaso-fucking-line?

   2. Kazda hra ma svuj konec, svoje viteze, pak se zamichaji karty a jede nanovo.

   3. Integrale: nepřijde mi, že by něco „tvrdě podcenili“. Koluze eurosocialismu s big tech již proběhla během čínského moru a amerických voleb. Dalším krokem bude cenzuru zlegalizovat ve velkém a kde není opozice, tam se nic nezmění. Člověku je vlastní duální pohled na svět – „dobro-zlo“, „my-oni“ apod. Z toho plyne snaha vše dostávat do dvou škatulek (v USA už to tak dělají dlouho, proto tam mají jen dvě strany jako zdroje moci výkonné i prezidentské), která se daří – čínský mor to ukázal dokonale a pokud to někomu nestačilo, může klidně zkusit jakýkoliv odstín šedé ohledně Ukrajiny, nejlépe někde na sockách a sledovat, jak dlouho mu vydrží profil.

    Takže bohužel nejsem optimistou, myslím si, že zhruba 70-80% dospělých nemá kritické myšlení (to je zhruba počet očkovaných v ČR) a nejsou schopni čehokoliv složitějšího než se jednoduše přidat na jednu ze stran, z toho drtivá většina lidí pak volí stádo. Že těch zbývajících 20-30% je inteligentnějších té druhé straně nahrává, protože inteligentní lidi, schopní používat kritické myšlení, obvykle nevidí věci černobíle. Je to hodně vidět i tady, protože jakmile dojde na politiku, 20 lidí by volilo 20 různých stran. Oproti tomu masa idiotů na druhé straně barikády volí svorně Mažňáka, boha, nebo cokoliv jiného, co se jim navykládá.

    Eurosocík může dojet pouze na jedno a to je, že tomu dojdou prachy dřív, než se podaří digitální totalitou zajistit, že nedojdou (protože drtivá většina lidí zchudne a nebude tedy tolik zdrojů potřeba). Na myšlenky to podle mě nedojede, protože většina lidí je blbá a bude hýkat s davem, i kdyby to bylo cestou na porážku. A jakmile bude funkční cenzura, nebude už ani možné hýkat s nikým jiným (a nějaké to podzemní hnutí odporu bude pro slušného člověka zcela nevyslovitelné, jak když před 1989 dávali v televizních novinách rozčtverečkovaného rozvraceče z charty, nad kterým si slušný člověk tak maxiálně odplivl).

    1. Nejaci mladi v undergroundu vzdycky budou, je to takovej sport. Je i fuk, proti komu momentalne. Za Banik, za bily, proti komunistum, proti globalistum, proti klimatu, proti… to je fuk. Hlavne, kdyz se mladi vydovadi a na behu sveta se nic nezmeni.

   4. jo, tudle ta hovna šla na přetřes u Xavera s Klausem a ukázalo se, že se těch sraček neúčastnila jediná technická škola, dokonce ani ekonomka ne – tak snad eště není tak zle, vyjma některejch fakult a hlavně oborů

  3. fatdwi: naproste presne!
   Stejne je to i s tzv. zklidnovanim komunikaci neboli se snizovanim jejich kapacity. Nejde o to, ze by ti, co zklidnovani navrhuji byli uplni idioti a nechapali, ze se takto snizuje propustnost komunikaci. Oni ale do budoucna nepocitaji s tolika autama. A tech par bohacu s eautama se tam vejde, stejne jako Mhd.
   Cil toho vseho je jak spravne fatdwi odhadl, omezeni individualni mobility plebsu. Protoze osobni mobilita znamena co? Protoze znamena svobodu. A jeste spotrebovavani zdroju luzrama. A jak uz zdejsi ctenari (ti chytrejsi) vi, spotrebovavat zdroje luzrama se klukum z Rimskeho klubu tuze nelibi. Takze plebs nebude zrat maso, nebude chlastat kourit, nebude zit v rodinnych domech a hlavne… si nebude vozit prdel ve vlastni kare a kdyz, tak za hoodne prachu v nejakym nakupnim kosiku. A to jen ti stastnejsi.
   A tak to bude, protoze nam to nevadi, evidentne vetsina lidi je s tim v pohode. Ale vis jak, komu neni rady, tomu neni pomoci.

   1. Other_user2: chlastat a kouřit plebs bude, ale s pořádnými daněmi. Něco lidem nechat musíte a zrovna u nás je nadávání nad pivem v hospodě tradiční odbojová aktivita. Že bude utopenec sojovej běžnýmu blbovi nevadí ani dnes, kdy by si mohl koupit špekáček z masa (ale ten by byl drahej), ale bez piva by to tady mohlo nabrat nepříjemný směr.

    Myslím, že většina lidí by s tím dnes v pohodě nebyla. Ale dnes o tom neví a nemají důvod nad tím přemýšlet, protože musí od rána do večera řešit, co se stalo na Ukrajině a která celebrita si kde prdla. A propaganda mezitím jede docela obstojně a tak ta většina časem přejme myšlenky na to, že je nutné kvůli klimatu šérovat a nežrat maso. Až nastane čas, provaření soudruzi z lžidnesu a seznamrudéprávozprávy rozjedou ty správné články o odmítačích, agresivních masožravcích a další klasicky zrecyklované bláboly z doby čínského moru a Ukrajiny, akorát se vymění kulisy a objekty nenávisti (tlustej masožravec s čoudícím autem) a zbožňování (dredatej vousáč s ženským jménem a hadrama ze sekáče na kole).

    1. S tim chlastem jsem skeptik protoze za aj videl jsem jak poresili kuraky (a to nejsem kurak, ale tady mi bylo jasny, ze je to jen skryty lakmusak, ktery se casem otoci i oroti sladkemu, chlastu a nebo masu atd). Proto jsem nejasal, kdyz si prisli pro kuraky ac jsem tedy sam nebyl kurak, naopak jsem byl proti, cimz jsme si vyslouzil nesouhlasne komentare a pohledy mych kolegu a pratel nekuraku. No a ted si prijdou pro autare a pujde to dal. Na masozrouty uz je pripraveno.
     Ad chlast, mlada generace jede spise na energy drinkach a pivo uz neni takova jistota jako byla. Tvrdy taky zacina byt “awkward”.
     Bude to jizda. Tahle soucasna dekada bude jizda (a uz je).

     1. Other_user2: podle mě bez chlastu by to šlo jen v případě násilné islamizace a s tím by se svezlo i vepřové. O kuřata se postarají ceny energií, pokud by náhodou spadly, tak se zavede speciální tarif pro nezelené neveganské provozy a lidi na to jednoduše nebudou mít (ono není cílem, aby byl vegan každý, ale aby většina neměla na nic lepšího a ještě si připadala morálně na výši – tedy to stejné, co dělá jakékoliv jiné náboženství).

      Nevím, jak moc mladé lidi potkáváte, já mám kolem sebe tak plus mínus třicetileté a pokud by to bylo na nich, tak se nemusíte bát, že by se chtěli alkoholu vzdát. Pivo naopak prožívá renesanci, už několik let to není pití pro socky a dělňase z kolbenky. Jestli vidíte do dvacetiletých, tak pak můžete mít pravdu, tam nemám repre vzorek. Ale ti zase nebudou mít možnost něco zásadního dělat v nejbližších letech.

      1. Jj mel jsem na mysli nact a dvacet
       , vidim to skrze neter, proste tiktokova generace je tak nejak jina. Mozna je to je poza a casem to prejde, ale chlast tam moc nefrci, to spis jiny drogy a spise stimulanty.

      2. V Bavorsku pivo suverenne vede. I tech Radleru se vypije jen pramalo. Sice jsou to chutove hrozny brecky, ale porad lepsi, nez nejaky sladky sracky.

      3. @fadtwi
       Mohu Vám poskytnout malý průřez statusu zaměstnanců naší montovny bez ambicí generalizovat, ale s vypíchnutím mně nepochopitelných postojů.
       19~25 mají v piči, mobil, kérky, fastfoody, chlast moc ne, spíše fet, ani mrd je moc nebere, natož nějaké vztahy, auto k životu nepotřebují, zejména ti z větších (20.000+) měst.
       25~35 kupodivu začínají řešit vztahy, více baby, ale máme tu i dost programově bezdětných bab kolem 35. Auta už se pořizují, zejména když přijdou děti, hypotéky jsou ne moc časté (a bude hůř), masově vedou nájmy, chlapi většinou zadaní, ale ne vždy dětíchtiví.
       35~45 kdo je single je divnej, rozvedených po kokot, zcela běžně po pár letech a pár dětech jde od sebe i s barákem na hypošku! Docela velký počet v pohodě párů s dětmi teenagery, kteří to mají srovnané, rozvedení s koulí alimentů u nohy, matky samoživitelky fňukny na výši alimentů, dost lidí žije na hromádce, spousta idiotů s exekucemi, pár alkoholiků.
       45~60 někteří dobití vyhlížejí doochod, jiní aktivní s dětmi co vyletěly z hnízda užívají života, málo loserů, hodně fňukalů s nadprůměrnou mzdou.
       Přemýšlet nad tím co se okolo děje je (18~60) nedonutil ani covid, dopady idiocie EU cítí až nyní s inflací a rostoucími cenami, ale jsou slušně placeni (s ohledem na průměrnou mzdu v regionu) a nějaké zítřky bez aut (a pro ně bez práce) jsou daleko za horizontem jejich rozhledu. Dotace 99% z nich nechápe jako zlo, stát se má o vše postarat…

    2. Ono se s tim musi postupne a hlavne selektivne. Nemuzes nasrat vsechny zaraz a jeste, kdyz je jich vetsina. Nejprve musis ukazat na Zidy majitele SUV. To je prece jasny, ze jsou to bezohledny hovada a zlodeji. Naco nekdo potrebuje SUV, kdyz tuhle lidi nemaji co zarat, ne? Pak se ukaze na majitele velkych baraku. No kurva, to se musi zdanit, todlencto, prece slusnej clovek by na todlencto nevydelal, zejo. Pak se ukaze na kuraky. Hele, to leceni je drahy, podivejte na doochodce, ti pomalu nemaji ani na ty planovany dve stovky za neplanovany osetreni. Doochodci, co vy na to? A pak hned ten chlast. Hele, uz ten chlast nema 40 %, ale jen 37,5 % a stejne to ty kurvy zavislacky furt kupujou a furt chlastaji. Spotrebni dan se musi aspon ztronasobit, kasa je proste prazdna, to je potreba si priznat, zejo…

     A takhle postupne dojde na vsechny, ale v klidu a bez defenestraci.

  4. Fatdwi: Díky za komentář! Co se mých pochybností týče, k problematice přístup mám (a mnoho problémů též vytvářím) ale kámen úrazu je v interpretaci dosud zvěřejněných dokumentů, což je zpravidla úkol právníků. Nicméně i díky zkušenostem z minula, kdy se se všemi uvedenými scénáři počítalo, bych dal kus ruky do ohně za to, že to takto bude. Přinejhořším budu ohořelej tvrdit, že jsem to myslel jako worst-case.
   Se zbytkem – bohužel – nejsme ve při. Jak o snižování mobility, tak i tom, že celý emisní business je prostě too big to fail, automobilky z toho nevyjímaje. Ale tohle téma je pro mě ekvivalent brodění se ve sračkách (hm, zlatě brodění ve sračkách), takže se budu radši soustředit na ty zbytky techniky a ten zbytek nechám k hospodskýmu stolu.

 6. Ja mam 1.8 AGN v jedničkový Octavii z roku 98. Všichni mi roky a roky a roky museli mejt prdel, co je to za srágoru.
  A dnes na konci roku 2022?
  Jede skvěle, bublá skvěle. Na autogas splňuje emisní normu na vybornou.
  Namotáno 365tkm. Po repasi hlavy, nepočitatelně výměn spotřebáku.
  A před rokem výměna orig. převodovky CZM na převodovku z 1.8T ( kod jsem zapomel, prominte ).
  Jede po dalnici 130km/h na 3 tis otacek. S czm to bylo 100km/h.
  A proc to pisu?
  Protoze chci dat souhlas s tím, že největší svinstvo lítá z roury prvních pár minut. To je fakt brutus. Díky za článek a těším se.

  1. High five!

   Octavii 1.8 jsem koupil v roce 1998 kratce potom co jsem poprve pricestoval do CR. Auto mam dodnes a do bodu B jsem nedojel pouze dvakrat. Jednou kdyz jsem prorazil the oil pan a podruhe kdyz chciplo cidlo, myslim otacek motoru. Jinak nastartuju a jedu. Auto je uz rozvrzane tak jsem k nemu dokoupil nahradni, 1.8T, taky z roku 1998, ktere roky nekde stalo, takze je vicemene nove. Kdyz jsem v CR tak je pouzivam a jsou to naprosto skvele dopravni prostredky. IMHO, veskery auta vyrobeny po autech z tehle doby jsou sracky plne elektronickych hoven.

  2. Souhlas, jsem na tom podobně. Audi A4 1.8 ADR rv 96. Ještě pevný sání, bez nastavení vaček. LPG tak od roku 2000, jezdím už 3. nádrž. Na spotřebáku se do toho postupně nasypalo hodně, lak tomu místy slezl, ale pořád jede a jen jednou sem nedojel. Klasicky čidlo otáček motoru, zjevně standartní jev. Aktuálně 350tkm a zrovna dnes se tomu mění rozvody po 100tkm. EURO2 a ještě to ani nemá OBD. Jenom KWP1281. O převodovce z 1.8T (např. CTE)jsem uvažoval, převody to má stejné jako klasická z 1.8 (např. CPD), ale delší stálý převod. Šel bych níž o 500rpm cca, otázka jestli bych nezkurvil dynamiku. Tak to zatím nechávám tak…třeba někdy.

 7. Myopicky kroutic volantem vnima auta se spalovacim motorem podobne jako pred par stoletimi jeho podobne dementni predek vnimal sveho kone. Prostredek k magnifikaci sveho minuskulniho ja, neco skrze co muze demonstrovat zbytku sveta svoji existenci.

  Mam pro vas spalovaci automobilisty spatnou zpravu. Byti nebo nebyti tech smradlavejch plechovek nezavisi na vas, na fialovym hnusu, na Bruselu, etc., ale na dostupnosti a economicke feasibility extrakce/produkce energii. Zajimava a comprehensivni analyza na tohle tema je zde: https://ourfiniteworld.com/2022/11/17/todays-energy-crisis-is-very-different-from-the-energy-crisis-of-2005/

  Doporucil bych vsem lidem kteri vnimaji sveho plechoveho milacka jako jejich smysl zivota aby se preorientovali ne neco jineho. Automobil je vec ktera je extremne zavisla na externich zalezistostech. Nejenze je pouzivani auta extremne regulovane a predmeted zilionu predpisu, zakonu, a dalsich sracek, vcetne regulaci ohledne designu a technickeho stavu, ale uzivani auta je take zavisle na dodavce energie coz je opet neco totalne mimo kontrolu uzivatelu.

  Najdete si jiny symbol socialniho statusu nez auto. Ti debilnejsi mezi vama se treba muzou zkusit stat chytrejsima a davat na odiv svou chytrost. Nebo se na to vyserte a pred nikym se s nicim nenaparujte. Lidi vam na to stejne serou.

  1. Je to az s podivem, ale s myslenkou tohoto textu musim plne souhlasit :-))
   Zvlaste posledni 2 vety vytesat a pozlatit. Ostatne se to netyka pouze aut….

   1. Problém té myšlenky je ovšem v tom, že po potlačení individuální mobility budou auto jako sociálně statusový symbol vystavovat ti, kteří ho stále ještě budou používat. Osobně vnímám auto spíše jako symbol individuální svobody. Že by tu šlo i o tohle? Tomu se mi snad ani nechce věřit…

    1. You’ve failed to get the point.

     1) It’s not that individual mobility in the form of the stinky can of sardines will be suppressed per se. It will become unfeasible, unavailable. Due to intrinsic economic factors.

     2) An object can function as a status symbol only if it is thus perceived. If you don’t give a shit about something, somebody can hardly impress you therewith.

     3) Individual freedom is a vague flexible concept that can be perceived in and depend on 1000+1 factors. For example, despite the fact that you might consider filling up at the nearest gas station an integral part of life, a constant, one it ain’t. Gas fucking stations can close down overnight due to a decision of some apparatchik or cease to exist simply because oil ceases to be extracted and gasoline produced. And there goes you „individual freedom“ in the form of automobile use.

     Your problem is that you consider issues at an extremely superficial level, only insofar as you think that they concern your pitiful self. There are, however, underlying factors – suprise, fucking surprise – that govern all that comes to the surface and that’s what matters at the end of the day.

     1. Celá moje existence jako bytosti je závislá na nějakých zdrojích. To nepíšete nic převratného. Ovšem nějaké zdroje vždy budou, jde jen o to kdy, kde, za kolik a pro koho. V užším smyslu debaty lze ve spalovacím motoru obecně řečeno spalovat ledaco (pokud ponechám stranou olej, náhradní součástky, pneu apod.). V širším smyslu je nutno vnímat narůstající světovou populaci, boj o suroviny a s tím spojené tendence k potlačování individualismu.

    2. Fňuky předřečníků opět chtějí jen sociálním inženýrstvím změnit člověka. Realita je popsaná vedle u smažené veverky. Jsme ve společnosti, která si na sociální statusy potrpí. Chápu, že to ty, kteří na to nemají, frustruje. Pokud chtějí, mohou do nějaké diktatury či ultralevičákova, tam se většinou snaží sociální statusy ve společnosti potlačovat.

     1. Tak si bez zchladit zahu tim ze se pudes project ve svy plechovce. Muzes nekde na nekoho zatroubit kdyz se trebe nerozjede dost pomalu. Nebo ho predjet. Nebo kdyz si te porad nebude nikdo vsimaat, tak se treba muzes posrat. That might do the trick.

      1. Jezdit sériovým autem a na někoho troubit mi má jako dělat dobře? Tyhle vesnické úchylky jako jezdit ojetým golfem s černými skly a rourou od kamen místo výfuku a mlácení manželek mi nikdy nepřirostlo k srdci. Spíš skočím do tryskáče a zaletím si pro zábavu postřílet pár lidí na ukrajinské safari.

       1. Tys to nepochopil. Cim vic se budes snazit davat na odiv svou existenci skrze nejaky picarny tim vic ti na to bude zbytek sveta srat a tim treskutejsi bude tvuj komplex menecennosti z toho ze ti na to kazdej sere.

       2. Starter 25:
        Vy jste to nepochopil. Máte si dále klidně žít svůj bídný sředostavovský život a dělat si dobře jízdou pěkným autem, aby Vámi mohli pohrdat a srát na Vás vychlastaní magoři ze čtvrté cenové, které vůbec a ani trochu nezajímáte:-D.

        1. „vychlastaní magoři “

         You didn’t get it either. Your assumption that a person who doesn’t share your consumerist worldview and whose raison d’etre is not to seek envy on the part of others must be somebody who frequents „dives“ is patently wrong.

         There simply are people who don’t subscribe to your aberrant conventions, who live a life as opposed to living according to a script humped into your fucked up skull by your favorite indoctrinator.

         Mimochodem, zaspal jsi vole zoufalce dobu vole hell-fucking-fire vole. Pekny auto dnes muze mit kazda – to use your terminology – socka vole hellf-fucking-fire vole. Tim si moh udelat na nekoho dojem tak pred 100 lety. Mozna jeste 50. Ve skutecnosti je tezko uveritelny ze nekdo v soucasny dobe figurativne masturbuje ohledne aut vole. Aut je vsude jak nasrano. Bavi te stat s tim tvym „peknym autem‘ in a fucking traffic jam, hellf-fucking-fire vole hellfuking-fire?

         1. Jacq:
          Jéminkote, tys to taky nepobral. Já psal starterovi a magor vychlastanej zakrácqal, přestože tady nedávno brečel jak protržená děvka, že si se mnou povídat vůbec ale vůbec nechce a nebude:-D. Tak to sorry vole, plžáku, tebe jsem výjimečně nemyslel. Do starejch impotentních invalidů a pacientů co si matlaj hovna po klávesnici nekopu. Když ses ale takhle příkladně sám a zcela spontánně kategorizoval, tak mi nezbývá než uznale pokývat hlavou a poslat gratlulaci. Poslal bych i klíčenku, ale to by ode mne opět nebylo hezké, jelikož klíče se chovancům zásadně nesvěřují, takže by to pro tebe bylo pouze trýznivé memento na doby, kdy jsi byl ještě svéprávný a chodit mohl aspoň po čtyřech. Každopádně jů mejd maj dej vole plžáku a za to ti vole patří velký dík. Hnij dál blaze a hlavně dlouho:-D

     2. Uprimne receno…znam lidi, co by meli na to vystavovat sve socialni statusy dle libosti, mohli by mit klidne auta se zlatejma klikama…a oni to nedelaji. Nejspise proto, ze to proste nemaji zapotrebi. Jo, ten clovek bude mit drahy hadry, treba. Ale nevystavuje je na obdiv, proste chodi v tom, v cem je mu pohodlne a je to kvalitni. Ma kvalitni auto? Jo, ma…dokonce ho vozi ridic. Ale nezazil jsem jednikrat, ze by s tim na nekoho machroval.
      Jeho moto je „pro me je vydelat korunu uplne to same, jako pro tebe vydelat korunu“. Jo, vydela jich vice…ale nepovysuje se nad ostatni, co vydelaji mene.

      1. Dojemné, já se snad rozbrečím. Připomíná mi to ty příběhy a la „mám kámoše, který si dal do Fáva motor z Báva, aby machroval na světlech“.
       Ty seš z toho úplně fascinovaný z těch peněz, to z toho příspěvku úplně stříká. A snažíš se dělat, že jsi nad věcí.
       Jo taky znám, teda spíš jsem se určitý čas setkával, abych to definoval lépe, lidi, co mají vazby a peníze, hodně peněz (například desítku za oběd v devadesátkách, abychom si ujasnili řády) – ve věku, kdy se můj hodnotový kompas teprve orientoval – a plno z nich se chová jako kvalitní duševní mrzáci, k ženským jak prasata, v podnikání jako výstavní zmrdi a zkriplené rodinné vztahy k tomu jako samozřejmost. Většina z nich vyrostla v normálních poměrech, zmrdy z nich udělaly až peníze. Dodneška za to děkuji jakou mi to dalo lekci o penězích a vztazích. Peníze jsou super a jsou potřeba v dostatečném množství, ale všeho moc škodí.
       Nedávno běžel v tv dokument o Ghislaine Maxwell. Velmi poučné, nejen z pohledu jejího případu, ale i reáliemi 80. a 90.let. Tam lze vidět, co je to skutečný sociální status, kdy věci za doslova jakoukoliv cenu nehrají roli, ale všichni touží po moci – v tom negativním smyslu. Okrajově je tam vidět i vhled do toho, odkud jsou dnešní, zejména britské mocenské elity.
       Asi chápu, že pro někoho je v jeho bublině auto za milion a půl výstavní sociální status, ale dokud řešíš věci tak nemáš opravdový sociální status. Zároveň je to dost tragikomické, protože dost velkou část takových lidí to zničí, nezvládnou to, včetně jejich rodin.
       Takže když mě někdo pošle projet se autem, abych ukázal sociální status tak je mi to k smíchu.

       1. Ja rikam, ze penez nemusi bejt moc.

        Ale musej bejt furt…

        1. nemusí hned pršet, stačí jen, když kape? :o)

         BTW co s tou dojčlandskou kolgyňou? už ta diskusa asi trochu utekla

 8. Pěkný článek, jsem rád za technické podrobnosti k tématům o nichž dotyčný něco ví.
  Už se těším na díl 2.

  1. +1 Taky chci pokračování. Baví mě, když někdo popisuje jak věci fungují a když Redguy něco opravuje.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017