Zkušenosti: BMW Z4 e85 - zpět na článek

Počet komentářů: 140

 1. Inu, udělal jste si radost a to je dobře! Přeji vám to. Mě to před časem nevyšlo. Plánoval jsem po rozvodu být sám a udělat si radost něčím podobným, avšak osud mi vzápětí poslal do cesty mojí současnou partnerku a tím pádem místo hot hatche kormidluji rodinný parník.
  …oprava: kombík.

 2. Pekne auto, at slouzi a dela radost. I clanek se povedl.

 3. Jakmile někdo použije „čipnutá Oktávka f TDIčku“, nebo podobnou konstrukci, vím že je dobré přestat číst.

  1. Mám to podobně! Zvlášť po zkušenostech ze silnic, kdy mě něco podobného, v oblacích černošedého kouře, smradu a sazí předjíždí.
   Vyvětrávám to z vozu dalších 20km. „Čipnutí“ dnes nejspíš dělá kdejaký hňup v garáži a pak to vypadá takhle. Nemají s tím pak potíže na STK, nebo na ni jezdí s originální ECU?

   1. Stačí tam s tím poslat svého automechanika ;)

 4. „gumové řazení, jako nové auto z Francie“ …. to je stejně otřepané klišé, jako ta Oktáfka f tédéí…. Které pak jste zkoušel? Já měl minulý týden Clio 5 RSline s 1.0TCe a řízení i řazení bylo výborně přesné až mne to samotného zarazilo… doba se mění ;)

 5. Zdravím autore, dobrá recenze. Mám oranžovou G29 s šestiválcem, pokud jste z Prahy, můžeme poměřit. Pokud mám porovnat oproti E85, tak G29 bude patrně prostornější vevnitř, zároveň ale vlivem Kabáně přišla o klasický Z4 design a jde vlastní cestou. Rozumím, že kdo je zvyklý na předchozí verze, nemusí se mu současná Z4 líbit. Automat byla jediná možná volba, ale jsem asi cílovka, protože mi to nevadí. Kufr má 280 litrů, ve své třídě jde o těžký nadprůměr. Sedačky jsou natolik pohodlné, že se v nich dá přečkat 5 hodin dlouhá jízda bez výraznějších deformací těla. Jezdím s neustále zapnutým režimem sport plus (volba tohoto režimu automaticky vyřadí start/stop systém a taky ten zvuk motoru stojí za to), takže na záběr turba nečekám a výkon trhá asfalt. V standardním nastavení comfort je to auto ale krotké, byť má 240 kw, od sešlápnutí pedálu po záběr turba uplyne cca vteřina (někdy sakra dlouhá). Je tam ještě eco-režim pro důchodce, který používám pro extra dlouhé jízdy s tempomatem po dálnicích (nikoliv českých), kdy nečekám, že po autu budu něco chtít.

  Mezi další nevýhody řadím lcd budíky. Ano, mezi dvěma hlavními budíky je detailnější navigace sympatická, zjistil jsem ale, že mi chybí trojrozměrné ručičky tachometru a otáček. To částečně kompenzuje head-up displej. Auto má icall a je permanentně připojené k internetu. Jako pachatel vraždy či coby prominentní politický nepřítel v něm tedy prchat nemohu. Spotřeba, zdá se, utrpěla. Dojezd v režimu „důchodce“ je cca 550 km. Po městě 350 km maximálně. Auto má jednu mizernou vlastnost – hodně poutá pozornost. Značka spolu s barvou způsobuje, že jiní řidiči BMW si chtějí „hrát“. To je něco, co jsem doposud v Superbu nezažil.

  Tu auto mi dalo radost z řízení vozu. Myslel jsem si, že mne jízda mým prvním vozem – Superb III – baví, dokud jsem nesedl do téhle potvory. Vy víte, o čem mluvím. To se nedá zažít v autě se střechou, které je navíc navrženo jako praktické přibližovadlo.

  1. Rusworm: na co potřebujete ty ručičky, když máte head-up? Přijde mi to, jako kdybyste řekl, že Vám vadí šalt páka u auta s automatem… Jako je tam (nebo aspoň tlačítka-joystick), ale nesaháte na ni a s budíky při HU je to stejné – jsou tam, ale stejně se na ně nedívám.

   Spotřeba je vyšší i proto, že je to těžké jako kráva. M40i, kterou předpokládám máte, má přes 1.5t pohotovostní hmotnost, tedy provozní někde lehce přes 1600. E85 30i vážila o cca 200 kg méně.

   1. Ručičky potřebuji, protože jsem na ně zvyklý. HUD je částečně nahradí, ale schází mi prostě třetí rozměr mechanických budíků, které jsem doteď měl v každém autě, co jsem řídil. A ano, spotřeba je vyšší kvůli hmotnosti.

    1. Rusworm: taky jsem měl a mám budíky ve všem, ale v tom, které má HU bych si kolikrát ani nevzpomněl, jak vypadají, natož aby mi na nich něco vadilo. Spíš mi na těch ostatních chybí HU:-)

  2. Zdravím,

   v G29 se rád projedu a dám svojí e85 k dispozici :)

   Služebně mám Renault Talisman, taky jsem o něm nedávno psal:
   http://dfens-cz.com/renault-talisman-tce-200-initiale-paris/
   S automatem není problém, možná naopak to po 90 kkm beru jako plus. Ale u víkendovky si to pořád nějak nedokážu představit. Cajky jako HUD, radarový tempomat nebo větrané sedačky s masáží mi o víkendu nechybí.

   Proto pořád mám i tu MX-5. Požítek z jízdy není o rychlosti v přímce, tady Mazda nemá šanci. Je to o tom, že motor ječí u omezovače, úzké gumy kvílí v každé zatáčce, pocit jako Schumacher, ale při pohledu na tachometr jedu stejně rychle jako v tom Talismanu ve stejném místě běžnou jízdou. Pořád se v ní rád svezu. :)

   Rodina se rozrostla tak hledám něco bez střechy pro 4. V merku je BMW 650i kabrio e64, tj. poslední baworský atmosferický osmiválec. Bohužel najít ho v manuálu a jinak než černou nebo šedou je prakticky nemožné :(

 6. Už zbývá jenom kožená upnutá bundička, trošku pleš, nějaká dvacítka po boku a problémy s erekcí – sorry, ale toto je auto pro buzíky nebo na léčbu těžké krize středního věku :-D

  1. Adam: nejspíš soudit podle sebe není dobrý nápad, Adame. Prozradíte, co na problémy s erekcí používáte místo dvacítky a Z4 Vy?

   1. Já ? Nic, protože ty problémy ještě nemám, ale až je budu mít, tak určitě napíšu nějaký hodnotný článek :-)

    1. Ad Adam:
     Titulek Vašeho článku bude „Jak bych si moh’ koupit velkostatek v Lysý“?

    2. Adam: jsou dva druhy lidí, kteří v majiteli sporťáku vidí člověka, co řeší krizi středního věku a má potíže s erekcí:
     1) Lidé, kteří mají krizi středního věku a potíže s erekcí
     2) Závistivá špína, která jezdí nějakou plečkou nebo mastnou tyčí

     Jak vidíte, v rámci benefit of the doubt jsem Vás původně ohodnotil tou lepší variantou. Ale jak vidím, jste to druhé. Tak nějak jsem to čekal, ale nemám ve zvyku lidi odsuzovat na první dobrou a spíš v nich vidím to lepší. Občas se spletu.

     1. Pánové, pánové, střední věk Vás doběhne coby dup. Mě je 48 a nemám důvod si stěžovat, když potřebuju, funguje všechno jak má.
      Naopak, vím, že když sto přeženu s chlastem a začnou se mi líbit holky víc, než by se mojí paní líbilo, tak by se mi stejně nepostavil, kdyby šlo do tuhého. Pojistka pohody rodiného krbu :))

      1. „…když potřebuju, funguje všechno jak má.“
       To mi připomnělo známé: Můžu mít sex kdykoliv chci. Třeba vloni jsem nechtěl ani jednou.

     2. Úplně mě to vaše upřímné hodnocení mé osoby dohnalo k slzám :-D

      Vlastně jste se právě snížil na mou úroveň, tím, že hodnotíte někoho (mě), aniž byste mě kdykoliv viděl, znal nebo tušil v čem jezdím – vítejte v klubu „závistivých špín“ pane fatdwi (aneb znáte tu o potrefené huse ? :-)

      1. Ad Adam:
       A že jsem tak zvědavý: v čem jezdíte?

      2. Adam: omyl, já hodnotím to, co jste napsal. Pokud byste samozřejmě chtěl tvrdit, že nejste závistivá špína, za jakou se tu projevujete, pak byste se (například) mohl začít projevovat jinak.

       Nicméně v tomto kontextu se připojuji k otázce PanaPredsedy ohledně Vašeho vozu.

  2. :-D To auto je fakt skvělý. Pár věcí mne na něm lehce mrzí. Jenom lehce. Jedna z nich je obvyklá reakce okolí – otázka „Kolik stojí?“ a pak zbytečná hláška „Já bych ho nechtěl.“ Myslím, že váš výrok spadá do té druhé kategorie. Nevidím totiž souvislost mezi pleší, sexuální orientací a erektilní disfunkcí a volbou vozidla pro radost. Vy snad ano?

   Jaký vůz byste mi doporučil, abych u vás nebyl za buzeranta s pleší, s krizí středního věku s 20tkou po boku a bez erekce? :-D

   1. „Jaký vůz byste mi doporučil, abych u vás nebyl za buzeranta s pleší, s krizí středního věku s 20tkou po boku a bez erekce? :-D“

    Rozhodně Škodu Favorit 135 GLx sport line v Apollo červené barvě – to je teď v Čechách docela in shánět se po této socialistické pojízdné rakvi a tvářit se, jaký je to děsně cool youngtimer a skvělá investice, s tím uděláte na Máňu (a pana domácího) větší dojem než nějakým kabriem :-)

    1. Z Vašich komentářů je cítit veliká závist. Tímto přístupem se k zapůjčení takového vozu nedobéřete.

     1. Máte pravdu pane psychologu na dálku :-D

      1. Podotkl sexuolog amatér a módní guru, jenž zatím neprozradil (nevymyslel) čím jezdí…
       Koženou bundu nemám a kabriolet také nevlastním.
       Ale rád se občas svezu.
       Naposledy MX-5 2019 a Boxster 2008 ve vínové kůži, ke které ladila manželčina upnutá kožená bunda.
       Erekce už není co bývala, mám zkusit Evoque Convertible nebo na to platí jen Z4?
       Nebo se s tím smířit a jezdit i30?

       1. Zlatý komunisti. Tehdy byly preservativy kvalitnější a tolik se neohýbaly.

        1. Požádám dodavate hadic o nějaký vzorek.
         I když černá opticky zmenšuje..

         1. Čierna zoštíhľuje.

    2. Né, to je moc péče. Z4ka je lepší. A ta kožená bunda – jediný způsob, jak jezdit se střechou dole v 5°C. ;) S tím autem je to stejně jako s tou dvacítkou. Nezatracujte, dokud nezkusíte.

     1. Ja nehodnotím, prečo si kto kúpi premotorovaný roadster (nota bene keď už má mazdu mx-5, ktoru dokáže prejsť kruháč driftom), ale keď sa pýtate, tak by som odporučil mustanga.

      1. Na mě je mustang moc drsný a chlapácký, hodně mne navíc odradilo, když jsem v US na Floridě viděl, kdo v tom jezdí (dětičky to dostávají od rodičů, popř. si na to sami vydělají, protože to auto je tam na operák za babku). :-) To bávo je tak akorát.

       1. Kto s tým jazdí v USA je asi v CR úplne irelevantné, či?
        Hodnotiť, že Mustang je drsný a chlapácky Vám príde OK, ale hľadať súvislosť medzi malým roadsterom a sexuálnou orientáciou Vám už príde za čiarou? Zaujímavé…

        1. Já nemám právo rozhodnout se, že nějaké auto je na mne moc drsné a chlapácké? Že chci nějaké jiné? Rozdíl, který jste nepostřehl je, že v přechozím případě mi někdo sděloval, že moje auto je pro buzíky. Kdežto v tom druhém jsem řekl, že to auto je na mne moc drsné. Rovněž jsem sdělil, že MĚ odradil pohled na hlavní uživatele v US. Opět: chápete ten rozdíl? Z uvedeného vyplývá, že to takhle mám já. Váš názor může být rozdílný a je to taky OK.

         1. No, tuto v kanade Z3 a Z4 je skutocne oznacovane za auto pre buzikov. Spolu z Boxsterom. Nemam sajnu ze preco. Ludia zjavne zboznuju svoje predsudky.Asi takto:
          „Na mě je mustang moc drsný a chlapácký, hodně mne navíc odradilo, když jsem v US na Floridě viděl, kdo v tom jezdí (dětičky to dostávají od rodičů, popř. si na to sami vydělají, protože to auto je tam na operák za babku)“

          PS: Drsne a chlapacke auto minimalne tuhu zadnu napravu ked uz nie obe a korbu. Ale s tym zasa jazdia hillbillies…

          1. Ano, máte pravdu. Na každého majitele vozu se něco najde. :-)

          2. A ešte porsche cayman.

          3. Dobre, ale preco? Ked porusim svoje zasady, tak by som mohol pochybovat o schopnosti spravne rozhodovat u ludi ktori daju 66k CAD za auto co ma napravy meniace odklon kolies pri prepruzeni v kombinacii s 300 hp stvorvalcom a so zrychlenim 0->100 lepsim o celych 0.7s oproti Nissanu Maxima. Ale co to ma spolocne so sexualnou orientaciou?

       2. Kdo jiný jezdí jakým autem Vás tankuje proč? To necháte někoho na Floridě nepřímo hlasovat o tom, čím máte jezdit?

        1. To se dost špatně vysvětluje, proč to pro mne bylo odrazující, pokud to ten druhý neviděl sám. Hlavním důvodem ale pro mne bylo, že na mne to auto opravdu bylo moc chlapácké. Já raději zženštilejší káry. :-D

        2. LWG: já Ruswormovi v tomto rozumím velmi dobře. Leckdo po návštěvě mekáče v USA přestal navštěvovat i ty u nás. Nic se na nich nezměnilo, jen se člověku změní pohled na to „být toho součástí“.

        3. LWG: Kdo komu co tankuje? Ať si každý tankuje do svého auta sám…
         Tango, tangere, tetigi, tactum = dotýkat se (odtud v geometrii tangenta a v tančírně tango)…

         P.S. Abych jenom nerýpal: potěšilo mě v pondělí sdělení v TV (žel nevím z čích úst) o propůjčení řádu – foneticky „Tomáše Gariga Masarika“…
         „Garik“ je jméno pro psa…

         1. Tango, tangere, tetigi, tactum = dotýkat se (odtud v geometrii tangenta a v tančírně tango)…

          Dekuji za šíření osvěty, já tančím Tango Argentino už deset let a na krizi středního věku to funguje líp, než si uvázat na krk dvacítku :))

         2. Garik Seko by asi nesouhlasil

          1. Jauvajs, touché…
           Tomu pánovi a všem téhož jména se velice omlouvám, jakož i všem lidským bytostem, co se jmenují Haryk nebo Žeryk…

          2. Žeryk vzniklo nejspíš zkomolenim z Jerryho.

  3. By mě zajímalo – na co je taková dvacítka, když máte problémy s erekcí? Jinak na takové problémy je třeba dobré dojíždění každé ráno ve špičce do prahy, tam stojíte furt.

   1. Ad JASAN:
    Na to, aby Vás příliš netížila peněženka.

   2. Tá dvacítka je možno zručná, a dokáže s tým problémom poradiť…

  4. Kolega v praci slavil ve ctvrtek 60. Do prace jezdi pres leto Posche kabrio, v zime sedmickovy BMW. Nemyslim si, ze honi nejake dvacky, ma problemy s erekci a trosku ples. Co dela spatne?

 7. Technicka – Hell Rot je bud svetla cervena, nebo pekelna hniloba ;)

 8. Našel jsem na facebooku zajímavé video o tom očkování:
  https://youtu.be/ObbF31EfQb41

  1. Myslíte to neustálé opakování těch dávno vyvrácených bludů? Na tom nic zajímavého opravdu nevidím.

 9. Před asi 15 lety jsme si to půjčili s kamarádem od dealera z Budějovic, přivezl to ku Praze, pěkně se projel, dal nám to na asi hodinu na projížďku, 3 litr, víc si nepamatuju, kamarád amík byl mj. amatérský závodník takže zatáčky řezal ostřeji než já, ale to auto na mě přesto extra dojem neudělalo. Zvuk dobrej, laufy hned za hlavou, když to člověk nakrmil tak to mělo pěknej zvuk. Ale jinak nic moc, proto jsme si to nekoupili ani já ani on. Dnes superb se kterým jezdím (270ps) má stejný zrychlení, takže souhlas se článkem kde to autor popisuje. To ta Mazda roztáhne hubu mnohem víc.

  Mimochodem dnes naše chrabrá policie nafasovala taky BMW, takže ne aby ses ty kluku někde předváděl!
  https://tv.idnes.cz/domaci/police-dostala-nove-vozy-bmw.V191030_131511_idnestv_jda

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017