Zimní kontrolní kontrola - zpět na článek

Počet komentářů: 152

Přidat komentář
 1. Dopravní fašismus vzkvétá, ale zatím jsme někde u obdoby programu T4, v byrokratickém mordoru má ještě velký potenciál zaměstanat spoustu lidí, kteří budou jen dělat svoji práci.
  Po slabší chvilce a souhře náhod jsem už kompletně „vyletěl komínem“, holt trest za to, že jsem pracoval a platil daně, snad jsem se poučil …

  1. Ja nevim, jestli je spravne to nazyvat fasismem. Za nacismu i fasismu bylo jednani s policii, at uz ceskou, ci nemeckou, na vyrazne vyssi urovni – soude podle vypraveni mych predku, kteri si bohuzel par vyslechu take prozili.

   1. Úroveň spousty služeb klesá, takže fízlové jistě nebudou vyjímkou. Nicméně zápal pro věc a souhra soukromého a státní sektoru… no Benito by byl nadšený, však jistě brzy v počtu loupeživých radarů na obyvatele předeženeme i Itálii.
    Dnes se to navíc obejde i bez výslechů, stačí selhání notifikace z datové schránky, veš na úřadě si systémem copy/paste v klidu udělá svoji hromádku papírů na základě obdobně vytvořeného dokumentu od fízlů a nějaké právo na spravedlivý proces a podobné kecy v magnachartě apod. to jsou dnes přežitky ze středověku.
    Celkově dnešní stav, kdy každému hrozí nějaký likvidační postih za události, které mohou v životě nastat a nikoho přímo neohrožují je zvrácený. Mééédia tohle propagují jako dobro, místo aby řvala že se byrokratické vši a politici urvali z řetězu. Např. Nemáš správný kotel, máš starý barák, budeš platit …devotní akademici zkouší dálkové vypínání aut, jistě vyvinou i dron na výtěry komínů…
    … dnes si lid žádá např. https://www.novinky.cz/clanek/domaci-trendem-je-oslava-bez-ramusu-vetsina-lidi-chce-pyrotechniku-regulovat-40464065#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest241_shrnuti_llm_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    1. ohledně rychlostních radarů (kamer) v Itálii – je pravda, že jich mají pravděpodobně nejvíce na obyvatele, počet kilometrů silnic i nominálně z celé EU. i přesto bych osobně italský systém ihned výměník za ten náš. ty italské jsou totiž zřetelně označeny (vertikální značení, jasná oranžová barva, často i horizontální značení). navíc bývají často aktivní pouze v určité hodiny (typicky všední dny přes den).

     úsekové měření na dálnicích je pak kapitola sama o sobě, tam máte měřen často celý úsek dálnice podle průjezdu mýtnými branami – jenže jelikož po cestě bývá zpravidla mrtě rychlostních omezení, dočasných (stavba) i trvalých (typicky kolem měst), prakticky není možné maximální rychlosti dosáhnout nebo ji dokonce překročit (pokud člověk opravdu nejede jako blázen). a tam kde se mi to dařilo, naopak žádné měření nebylo.

     v neposlední řadě, italští policisté moc neměří mobilními radary – ještě jsem to neviděl ani o tom neslyšel. a jestli, tak bych to čekal někde na severu, kde vám pak pokuta přijde v němčině.

     ve výsledku se mi za roky a desítky tisíc najetých km ještě nepodařilo dostat v Itálii pokutu za rychlost. narozdíl například od Rakouska, kde je naopak počet měření na počet kilometrů silnic velice málo.

     1. No vida, přímou zkušenost z jihu z poslední doby nemám, vycházel jsem z čísel v nějakém článku, je taky možné, že v Itálii je svět ještě v pořadku a funguje tam normální lidově dostupná malá korupce, u nás kde průměrný parazit v úřadu vydělává víc než běžný pracující v soukromém sektoru je to už horší.

    2. Hoho… vsak pockej. Putin zrusil rychlostni radary v Rusku. Ted uvidime ten Armageddon! Se pozabijej vsichni v autech a na frontu nebude mit kdo jit.

     1. Vzhledem k tomu co sem leze z Brusele a co páchá sama protekorátní správa, tak se samoděržaví 21. století nezdá až tak hroznou alternativou. I ten tribut v podobě nákupu zbytečných zbraní by u Rusa asi vyšel levněji.
      Prohlášení příliš hodného Vladimíra k radarům jsem onehdá registroval, říci to někdo obdobný u nás, tak jej starostenští zlodějští zmrdi zežerou …

 2. vidiš, a přitom stačilo se přiznat jako opicajt…oh, wait…

 3. Bude ta medializace? Velmi se přikláním pro, ale chápu, že to nemusí být jen tak.

  1. Řízení bylo ZASTAVENO. ;-)

   1. Takže by měl nechat být to, že se ho snažili bez jakéhokoli důvodu zbavit řidičáku fízlové i prvoinstanční úřednící je jako ok měli by to tak dělat i dál?

    1. Jaké pochybení jste zaznamenal?

     1. První, že policie zastavuje bez důvodu auta a až následně konstruují proč je zastavují a smyslem zastavení je výběr pokut nikoli dohled nad bezpečností provozu a manipulativními technikami se snaží bez poučení z lidí vytáhnout podání vysvětlení.

      Druhé, že úřad i přes naprostou důkazní nouzi drží basu opět se zcela zjevným úmyslem pakovat se, získat čárku a mít prémie.

      Pominu zbytečnost čistoty RZ jako takové a fakt, že úřad je živ z pokut, které sám vybírá.

 4. Výměna obyvatel začínající výměnou policie ??

  Policie bude nabírat do svých řad cizince

  Cizinci by se brzy mohli stát příslušníky bezpečnostních sborů. Zavést tuto změnu chce ministerstvo vnitra, které vytvořilo novelu zákona o služebním poměru.
  Zájemci ale budou moct být pouze občané zemí Evropské unie a zemí Evropského hospodářského prostoru (EHP). Resort doufá, že změna pomůže naplnit podstavy, se kterými se bezpečnostní sbory dlouhodobě potýkají.

  Novela by měla začít platit od 1. ledna 2026. Zájemci z ciziny budou muset prokázat, že žijí v Česku minimálně tři roky a ovládají češtinu. Přihlásit se budou moci k policii, hasičům, vězeňské službě či celníkům.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-vnitra-zakon-bezpecnostni-sbory-cizinci.A240318_102436_domaci_prch

  Tak nevím, tohle je dobré nakročení k „šaria zónám“ různých typů. Třeba území kontrolované vietnamskými gangy bude mít vietnamské policajty, kteří budou zcela slepí vůči vietnamským varnám a dýlerům, ale budou pronásledovat arabské dýlery a šmelináře.

  Jak to už před mnoha lety psal Vladimír Stwora, že když v Kanadě přijdete na libovolný úřad, tak na vás vykoukne neomylně nějaká barevná huba, neskutečně protivná a arogantní, co si ráda zgustne na „bělochovi“.
  Jako bílej v podstatě nemáte šanci být zaměstnaný v žádné státem placené funkci ať jde o úřad nebo policii. Těžký rasizmus.
  V araby kontrolovaných územích přesně naopak.
  A původní bílé obyvatele budou šikanovat všichni tito policajti společně. Jak to vidíme na „vyspělém západě“ od Londonistánu po Kanadu.

  1. To, ze stat bude zamestnavat jinde nezamestnatelne, neni zadna zmena trendu.

   1. Nepochopils. Je to velmi zásadní změna trendu. Ze situace, kdy se mafián snažil být pro státní složky neviditelný aby neměl problémy.
    Do situace, kdy jednotlivé mafie a zločinecké skupiny budou mít lokální státní složky pod svojí kontrolou.
    Tedy opravdové prorůstání organizovaného zločinu do státní správy.

    Myslíš že halal policajt dá pokutu svému halal souvěrci,a nebo to nechá jít di ztracena, případně bude zastrašovat svědky ?
    Myslíš že úředník svému etnickému či národnostnímu soukmenovci dá ve správním řízení pořádný flastr, nebo to naopak nechá promlčet a pak se zahojí na domácí „bílé hubě“ ?
    Přitom mizerná výše úředního platu nevadí, bo je sponzorován a dotován organizovaným zločinem své etnické/národnostní skupiny.
    Zatímco čech se z platu poctivého úředníka neuživí, tudíž tam pracovat nepůjde.

    Zejména asiati se cpou tradičně do státní správy, protože tam je jistota, na rozdíl od podnikání.

    1. Videl jsem peknou fotku, tak nejak ze zivota, kde nemeckej policajt vylezl z auta, rozroloval koberecek a jak se triskat hlavou do asfaltu. Jako nechtena kulisa k tomu byla cedulka majitele parkovaciho mista, kde policajt tu orgii provadel s napisem „Adolf“.

    2. Další level bude u soudu.

     Před vynesením rozsudku dotaz: „Jste Křesťan, Žid, Muslim nebo snad dokonce ateista?“

     Pálku dostanete podle svojí víry, zalhat nemůžete, to by vás vykostili zase souvěrci.

     1. A nebo tasi svatou trojici k prisaze – Bibli, Koran a stoeurovku. Podle toho, na co prasivy odsouzeny obvineny polozi ruku, podle toho s nim bude nalozeno.

    3. Nemyslím, že by se v chování bezpečnostních sborů cokoli změnilo. Jestli chodí mafián na služebnu nebo má uniformu přímo na sobě podle mě nehraje roli. Nebo si myslíte, že nějaký vor v zakoně dostává pokuty a botičky? Nebo že to dostává nějaký zastupitel nebo lobista? (Janoušek je vyjímka, ten patrně nezaznamenal výměnu kamárádů na radnici nebo ta přejetá vietnamka nebyla jen tak nějaká paní od stánku, když jí dělal advokáta lžíčař.)

  2. Musí to být občané EU nebo EHP. Což Vietnam není, kablbáku. Pokud má Vietnamec české občanství, tak může k policii už teď. Pokud vím, nějací Vietnamci už tam dávno slouží

   1. Ostatně, vzhledem k nutnosti jazykové zkoušky je to celý jednoznačně kvůli možnosti nabirat čoboláky. Na druhou stranu, pokud fízl spustí hornouhersky, tak to dává jednoznačný prostor k požadováni tlumočníka z důvodu jazykové bariéry.

    1. ono pro obtížnou srozumitelnost stačí když uniformovaný šimpanz spustí nářečím (v odlehlé dědině či kraji razovitem) nebo argotem (jazykem galerky jistého blátového města), ale zatím všichni žádosti aby přepnuli do řeči obecně srozumitelné více či méně ochotně vyhověli.

     1. To jo, ale dneska už ty echt nářečí zanikaj a většina Čechů mluví plus mínus obecnou češtinou s krajovými prvky. Slovenština je furt cizí jazyk a spousta Čechů mladších 30 let už ji moc nerozumí. To fakt není čeština s divnou výslovností. S tím budou mít cajti ze slovače problémy. Já taky slovensky rozumím více méně v pohodě, ale mluvit slovensky nedokážu. Vždycky skončím u češtiny se slovenskejma prvkama. Vem si tu staroslověnštinu, co jí mluví Babiš. Nebo di vzpomeň na Husáka.

      1. jasně. každý policat ve valašké vísce který tráví volný čas jucháním v kroji dokáže přepnout do spisovné školní češtiny (ostatně, měl by z ní mít hentu madurydu).

       pro mě je slovenčina zcela srozumitelná (jakkoli mé pokusy o aktivní slovenčinu by nebyly nepodobné babišovu nářečí), ale generace mách dětí vnímá její srozumitelnost na úrovni polštiny.

       1. Nojo, my jsme chytli to dětský učící okno do šesti let, kdy se děti učej poslechem, tak jsme tu slovenčinu pochytili z ČST. U mých dětí jsem to praktikoval taky. Akorát s angličtinou.

        1. nojo no, jsem doma od dětí vystavenej posměchu když chci k filmům titulky. ale až bude slovenskej film, tam jim ty titulky na just nezapnu.

         1. Jako, ze decka davaj starou dobrou francouzskou kriminalku v originale bez titulku? Nebo nejakej dobre italskej film s BB nebo CC v originale bez titulku? Mas chytry deti.

          Btw, v sobotu jsem zrusil Netflix. A to jsem ho v prosinci prihlasoval. Bylo mi receno, ze to, co tam za neco stalo, uz videli.

          1. nonono, dnešní lingua franca filmu je přece BSE (nikoli Bovinní spongiformní encefalopatie, ale bad simple english).

          2. Pro beznou konzumni produkci bezpochyby.

          3. ale jasně, občas mě nadchne nějakej dánskej/žaponskej/taliánskej/tureckej/nevímjakejdalší film. ale většina toho (kromě intelektuálna pro ingousty) se stejně objevuje v BSE mutaci.

          4. Lukas B.: zrovna „jedeme“ původní série z anglického Top Boy. Zkuste to na děti, jsem zvědav, zda i to dají bez titulků. Mám to s anglickými, bez nich bych to nedal, zaprvé místy kvůli výslovnosti (na kterou se ale dá zvyknout), zadruhé kvůli slovíčkům, kde bez titulků bych nejspíš nedal dohromady, co mám hledat ve slovníku:-) Třeba bocat jsem zatím nikde neslyšel, nebo si to aspoň neuvědomuju. Nicméně obecně je to primárně BSBE, tedy Bad Simple British English, drogoví dealeři nejsou zrovna parta Puškinů.

          5. Sem rád, že koukáte. Líbí líbí? :)

          6. shifty: je to podobně jako Heat na mě už „pomalý“, ale celkově (po první sérii) hodnotím kladně. Navíc místy trochu moc předvídatelné, hlavně konec posledního dílu (bylo celkem jasné, které dvě osoby si v další sezóně nezahrají). Dvojku dám určitě a pak budu zvědav, jak vypadá nová netflixová série.

           Každopádně zase jednou seriál, kde by nějakého klaďase pohledal:-)

           A hlavně poslední doba je fakt mizérie. Když už něco vypadá, že by to podle popisu a obsazení mohlo být koukatelné, ukáže se, že je to šílená sračka (Ruthless).

           O to víc ale překvapila Metoda Markovič, o Hojerovi jsem toho už dost věděl z jiných zdrojů a tohle byl obsazením i dějem asi nejlepší CS seriál od dob Dobrodružství kriminalistiky. Od Voyo jsem viděl i Extraktory, ale to byl naopak děs. A nějakým nedopatřením jsem viděl jeden díl Hvaru, československá pobřežní hlídka kulhá jak kdysi Tomsa…

         2. Jestli děcka dají bez titulků The Wire, tak jsou fakt dobrý.

          1. drát je celkem fpohodě, ne?

          2. Nevím, jestli mluvíme o tom samým. Já myslím seriál z prostředí drogovejch gangů někde z Baltimore, kde tomu negerskýmu feťáckýmu slangu teda nerozumím ani zbla.

          3. Nomad
           26.3.2024 v 0:07

           hmmm, tak máš recht, na to sem ešče koukal s titulama, byť byla snaha nečíst a rozumět, koukám, přelom 2018 a 19 :)

       2. Od te madurydy bych moc necekal. Tuhle chtel potomek videt, jak vypada test u madurydy a nestacil jsem se divit. Porad jsem si myslel, ze misto na madurydu koukam na prijimacky na stredni.

        1. upřímně řečeno maturita už není postrach mnoho desítek let. prolézt maturitou je víceméně za slušný pozdrav a bazální gramotnost (a když študent během študia nenasere nějakého mstivého skřeta), a dítě, které se systematicky připraví na příjimačky na střední a získá v nich více než 30+30 bodů, zfleku složí maturitu z matiky a češtiny (tedy samozřejmě kromě té části maturity s češtiny, která se motá kolem historie knih co už sto let nikdo nečte, ale to průměrně inteligentní dítě vokecá)

         1. za čtverec to je skutečně zadarmo, ale většina pochopí až nejdřív za pět let, že opravdu nikoho nezajímá, co na tom vysvěčení je napsaný, nýbrž jenom to, že existuje :)

          1. tak. první otázka zní „máš/nemáš“ (maturitu, magistra, inžinýra…) a druhá „co umíš“. samé jedničky a červenej diplom jsou od toho, aby se tím vytahovala babička nad ostatníma tetkama při kafíčku a dortu. nic proti babičkám, žánop.

          2. No dobre, ale kdyz ja pak v praci resim nejakou Furierovku, nebo chci, aby nekdo nacrtl PID Regler a on na mne cumi, jako ze o tom nejak vzdalene slysel, ale jinak neumi ani navrhnout odpovidajici Z-transformaci a zahaji svoji praci googlenim, to tak kurva takovej clovek je mi uplne, ale uplne nahovno, protoze s Googlem uz bude brzo umet muj pes. Za pytel anglickejch granuli mesicne a ne 4000 ojro.

           Je to o tom, na ty fleky, kam pak tyhle lemply berou, vubec nemuseli chtit madurydu. Nejprve se stanovi, ze maduryda musi bejt, paxe zjisti, ze to ti, co jsou tam potreba, nikdy nedaji a zacne se snizovat latka pro madurydu. To fakt dava smysl.

          3. šak to víš dobře, že ten papír je úplně, ale úplně k hovnu, a stejně si musíš každýho proklepnout sám, anebo, pokud vidíš, že není úplně beznadějnej, ho to holt naučit, ne?

          4. No dobre, ale chapes, ze stejnou madurydu pak ma treba i felcar, co se v tobe hrabe behem toho, co anesteziolog se stejnou madurydou ti odmeril anestetika?

          5. U toho felčara jsou ale známky z maturity asi tak zajímavý jako vízo ze sedmičky nebo diplom za plavání.

          6. na maturitu (jakož i výuční list a libovolný akademický titul) je třeba hledět tak, že je to (téměř vždy, snad s výjimkou synáčkovských maturit a vip diplomů podivných rychlouniverzit) důkaz o jediném – ten člověk už dotáhl aspoň jeden dlouhodobý projekt do konce a nevysral se na něj v půli. stejně se potom musí naučit nějaké „řemeslo“.

           v praxi z celé matematiky stejně nejvíc používám trojčlenku, všechno ostatní je někde dole uloženej bekgraund, který mi říká, jak tu trojčlenku můžu nebo nemůžu použít.

          7. Ja to beru tak, ze ta uroven stredni stoji za vylizanal, tim padem ani ta vysoka pak nemuze moc chtit a podle toho pak vypada vysledny produkt. Ostatne, kdyz jsem s potomstvem chodil na ortodoncii, nestacil jsem se divit, kam se posunuly vedomosti mladych dochtoru za tech 30 let, co jsem o tento obor zavadil posledne (rodinne vazby). O co vice slz technologie kupredu, o to vice schopnosti dozadu.

           Takze ono nejde o tu madurydu, pokud je to mezistupen na VS, ale jde o to, ze je to vysledek stredoskolskeho vzdelani, na ktere se pak navazuje dal. Chapu, ze znalost literatury pro dochtora asi nebude kriticka, ale treba znalosti fyziky, chemie a matematiky uz ano.

          8. Ty jsi neviděl tu scénku s doktorem v Idiocracy ??

           https://www.youtube.com/watch?v=i_TwZt8bLKs

           Přesně k tomuhle nás „páni planety“ celou dobu cíleně směřovali likvidací vzdělávání a dalšími prvky mentální genocidy-

          9. @kaBrnak 25.3.2024 v 13:49
           Na tebe sa tá mentálna genocída prejavila v plnej sile.

          10. doktor z matiky potřebuje víceméně jen počty, z fyziky a chemie potřebuje velmi úzkou výseč. velmi podobně jako v jiných oborech. ostatně, k čemu by byla internistovi znalost optiky, sestrojuje si snad sám mikroskop (notabene používá internista mikroskop vůbec?)?

          11. Lukas B.
           25.3.2024 v 13:58

           jo, eletrickej, menuje se LAPAROSKOP :D

          12. Tak předpokládám, že doktor bude mít nejspíš gympl a celkem pochybuju, že se na střední naučí něco, co mu ve felčařině bude nějak extra prospěšný. Z čeho dneska maturujou na gymplu? Čeština, matika, jazyk plus nějaký mix předmětů?

          13. shane
           25.3.2024 v 14:13

           nechcou náhodou na medinách minimálně madurydu z biologie?

          14. ne. chtějí maturitu. na předmětech nezáleží (může to být klidně z předmětů zcela obskurních). jako ostatně na skoro každé škole (snad s výjimkou oborů nejumělečtějších). už proto, že celý objem středoškolského studia biologie (fyziky, matematiky, chemie etc. dle konkrétní školy) se zopakuje na první vysokoškolské přednášce předmětu a stejným tempem se pokračuje dále.

          15. @shane
           pamatuji za skomírající bolševické hrůzovlády v na gymplu v Ostravě v 2.pol 80. let nepovinnou latinu 2xtýdně odpoledne.

          16. jojo, taky jsem nepovinnou klasickou latinu absolvoval. ale teoretickému medicínskému studiu by mi byla plat prtná schopnost deklinovat a konjugovat a najít ve větě sloveso a větu za pomoci papírového slovníku přeložit z latiny do češtiny – medicínská latina je vulgatou bez gramatiky se specifickou slovní zásobou.

          17. Re: shane 25.3.2024 v 14:13
           Jeden „odbornik“ vyrobi mRNA sracku, druhej „odbornik“ ji „spravne“ nadavkuje a treti prohlasi, ze to nema zadne vedlejsi ucinky. Protoze neumeji zapnout vlastni hlavu a vsechna pravda je na Google.

          18. No, příbuzná učila rehabky, a říkala, že největší problém 95 % slečen co jdou studovat na rehabku je, že ať udělají co udělají, budou schopny pouze opakovat co jim kdo ukázal s nízkou efektivitou, protože pokud sraly na to aby pochopily mechaniku a hlavně vše kolem pák, tak jim prostě nezbyde než opakovat poučky z knížek, a kroutit končetinama atd. tak, jak to viděli u někoho před nimi.

           Známý je třeba velice schopný neurochirurg, a sám mluví o tom, že hrozně pomáhá jak fyzika, tak to že celkem chápe počítače. A že i taková „blbost“ jako vývojový diagram není užitečná jen pro programování, ale i výzkum. K tomu samozřejmě statistika, ve velkém.

           Já bych to nepodceňoval. Fakt, že nějakou konkrétní metodu/aplikaci nikdy nepoužiješ neznamená, že jsi se to snažil naučit „zbytečně“. Jasně, třeba dějepis ti asi zázračně nepomůže, ale za mě třeba matfyz gympl je naprosto ideální startovní pozice do většiny kariér.

          19. Mikroskop používá třeba můj zubař, ale znalost optiky k tomu nepotřebuje…
           Detailní znalost optiky potřebuje takový očař, ale ten si stejně se středoškolskou nevystačí; a mikroskop využije též, ale určitě si ho sám nesestrojil…

          20. přesně tak. stejně tak, jako roentgenolog nekonstruuje roentgenův přístroj a s nadsázkou ho nesmí ani napojit prodlužkou do zásuvky.

          21. Lukas B.
           25.3.2024 v 14:34

           pokud je na prodlužce čili pro obsluhu laiky, tak může, sténě jako každé laik

           už ale nesmí šahat pod dekl a neco dělat na svorkách

          22. slovo nadsázka znáte? školometsky hyperbola (ovšem nikoli ta kuželosečka).

          23. Lukas B.
           25.3.2024 v 14:52

           vocamcaď-pocamcaď!

          24. Lukas B.
           25.3.2024 v 14:34

           resp. když už šahá, tak se pak nemůže divit ani tomu že se objeví magickej kouř, ani že pak přinde fraktůra na půl mega :o)

    2. Hornouherština má před úřady stejné postavení jako čeština, takže netlumočí. Ale dává to hezký prostor k ověřování služebního čísla, protože existuje reálná možnost, že si spletl zemi.

     1. Před úřady zcela nepochybně. Ale já nejsem úřad, takže sorry. Nem tudom, uč se, fízle, česky. Nejsem povinnen učit se čobolsky.

 5. Pochopil jsem spravne, ze na prvopocatku byla frustrace fizla, ze ve svem aute nema zarizeni k certifikovanemu mereni rychlosti?

  1. Teorie o tom, že mladí podpraporčíci se místo honění pirátů věnovali honění pana Majora a v době mého pirátského průjezdu mě nezměřili, protože zrovna měli v ruce místo radaru majorův kokot je chybná.

   Auto stálo pod majáky u cesty, viditelné odhadem na 300 metrů, takže průjezd kolem hlídky byl ukázkovým tempem. Hoši zrovna finišovali kasírování předchozího zákazníka.

   Odhadem za kilometr jsem ve zpětném zrcátku viděl policejní diskotéku, jak se řítí stylem jako na finské rally a někam spěchají. Myslel jsem, že někde vyloupili banku a nebo hoši pospíchají na oběd. Ani mě nenapadlo, že jdou po mě. Na tom jejich záznamu ze zásahu se přiznávají, že jeli přes 160, aby ten můj kilometr náskoku dohnali. Vzhledem k počasí a stavu silnice to byl ukázkový případ policejní debility.

   Dál už to znáte.

   1. Hoba: Poslechnul jsem asi 3 záznamy a teda závidím Vám Vaši trpělivost kolego. Mě se u toho kroutili prsty na nohou a to jsem to jen poslouchal ex-post. Každopádně gratulace k vítězství

   2. Nebyt to policie, kde bych si neco takoveho prohlasit nikdy nedovolil (zdravim UCHO), tak bych musel rict, ze to byli pekni curaci.

 6. Ano, i to je možné, z banality dovedou Orgáni vymasírovat veliký problém a jeho řešením zabít spoustu svého a samozřejmě vašeho času.

  Za dlouhá léta, která jsem prožil za volanty nejrůznějších vozidel i jejich souprav jsem si zvykl mít s sebou vždy smetáček, nádobu (nejlépe vyrobenou odříznutím spodku 5 l kanystru od kapaliny do ostřikovačů) a PET láhev s vodou, nejlépe 2 – 2.5 l.

  Z 2,5 l petky si dokážu kompletně opláchnout celé tělo do posledního záhybu, je to milé v létě, když je hic a zastavíte si na vhodném místě, třeba na parkovišti v lese.

  Aby v zimě voda v petce zamrzla, to už musí opravdu dost mrznout.

  Za hnusného zimního počasí při čekání, pauzách na močení, bezpečnostních a podobně naliju vodu do nádoby a oběhnu vozidlo.
  Smetáčkem omyju světla, RZ, dveře řidiče, abych se od nich nazapatlával celý den, kliky zadních vrat.

  Jde také o bezpečnost, koncové lampy, RZ s její odrazovou úpravou, či na náklaďáku reflexní desky jsou lépe vidět.
  Omyté rohy bílé skříně doslova září.

  Mnozí řidiči používají hadr, tím ale trpí plastové kryty koncových světel a blinkrů, u novějších vozidel zmatoví i plastové kryty světlometů.

  Viděl jsem i řidičku kloubového autobusu, která na konečné hadrem šmrdlala všechna světýlka, to už bylo na dlouho.

  Takže mě by Orgáni na znečištěnou značku nedostali, kdyby bylo třeba, omyl bych ji na místě.

  Že vás na cestě zastaví hlídka dopravní policie, je vzhledem k počtu vozidel v provozu a počtu hlídek jenom o málo pravděpodobnější, než že vás zabije želva, která vypadla z pařátů orlovi.

  1. Muj dojem je, ze za nim jeli, on jel rychle, to mu ale nemohli dokazat, tak hledali zastupny problem. Zarovicky uz nefrci, v lekarne se picu nekdo vyzna, rezerva uz taky neni povinna, nenadejchal, tak co mel chudak fizl delat? Nastesti si vsiml zasrany znacky a tak to zkusil pres ni. Bejt cista, tak hleda dal. Vyptava se, penis meri a tak.

  2. Na RZ sahám leda když přelepuju znak EU nebo zakrývám číslo při parkování. Připadal bych si při čištění jako nějaký mukl, co smeká před strážemi nebo si pucuje žlutou hvězdu a číslo na baráku. Koneckonců je to státní, tak ať se o to starají jeho knechti.

   1. napsal jste to správně, za stav a čitelnost čísla na mundůru je odpovědný mukl a zanedbá-li, bude potrestán. ovšem ve slušně vedeném lágru je potrestán za číslo nečitelné při nástupu na pracoviště, nikoli za číslo nečitelné během práci po krk v blátě.

    1. Ale my nežijeme ve slušně vedeném lágru, my žijeme v lágru, kde bachaři dělají pravidla, stanovují tresty a dávají odměny za udělené tresty.

     1. do jisté míry můžeme ovlivnit, jak bude ten lágr vedenej. třeba když autor článku s sebou nenechá orat. já vím, není to mnoho a je to pouť po prašných cestách, ale je to mnohem lepší než revoluce.

      1. Tím autor ochránil sebe, systém tím nebyl dotčen vůbec nijak. Kdyby kraj rozhodl opačně, je autor bez řidičáku a může se o něj pěšky chodit soudit. Je to podobné jako ukecat bachaře nebo nenechat se předběhnout ve frontě na tuřínovou polévku. Všechno jede dál jak má, jen jeden mukl si něco zařídil.

       1. Autor dle článku udělal maximum. A ano, chránil především svoje zájmy. Čekal jste snad, že v tomto případě bude hájit třeba zájmy Vaše? A jak hájíte zájmy ostatních občanů Vy???

        1. Autor to udělal naprosto suprově a nedělal bych to jinak. Já odpovídám předřečníkovi na dle mého mylný předpoklad, že tím autor nějak ovlivnil systém. Neovlivnil. Fízlové dál fízlují a paraziti bouchají razítky.

         1. ukázal systému zuby a nedal se, systém vynaložil marné úsilí, a v tomto období neměl kapacitu týrat nikoho jiného.

          1. Tak to asi dělá většina čtenářů tohoto webu, systém se tomu přizpůsobuje a postupně přitvrzuje. (zákaz opakovaného zastupování zmocněncem, možnost NSS nezabývat se případem, zrušení povinnosti ústního jednání, samotná odpovědnost provozovatele, kterou posvětil i ústavní soud.)
           V podstatě to směřuje do stavu, kdy se lidé buďto smíří s tím, že jim nakonec nějaká budka bude brát rovnou prachy z účtu nebo to začne být tak na hovno, že se ta zařízení začnou nějak masivně ničit. (v přistěhovaleckých čtvrtích evropských měst podle mě takové věci nemají….)

          2. rozumím. také bych preferoval, aby konzervativní revoluci dělalo místně autentické obyvatelstvo evropy.

          3. Lukas B.
           28.3.2024 v 9:41

           to, že přivandrovalá čvarga si zřídí no-go zónu, kam se bojí vlézt ai vozbrojený složky, je jaká přesně konzervová revoluca?

 7. Mě by zajímalo jestli má někdo zkušenost, jak postupovat právě nyní proti postupu první instance. Ano, odvolací orgán řízení zastavil, ale jak sám autor uvedl – správní orgán prvního stupně si dělal co chtěl. Už jsem se s něčím podobným setkal (první stupeň zcela ignoroval platnou legislativu, k pravomocnému rozhodnutí nakonec nedošlo), ale to je vše. Jak zamezit tomu, aby si úředníci dělali co chtějí? To opravdu není žádná cesta? Ano, člověk je v tu chvíli rád, že řízení je v jeho případě zastaveno či odloženo, ale nejen, že mnohdy stráví několik měsíců ve stavu víceméně nasrání či frustrace z úředního postupu, ale především je docela dobře možné, že dotyčný úředník prostě klidně své jednání zopakuje ku škodě někoho dalšího…

  1. Kdyz jsem byl kluk, muj deda mi rikal „cikana zastavi, az kdyz vidi vlastni krev“. Moudry to muz. Jen nevim, jak to aplikovat na podobne pripady. Vlastne me nic nenapada.

  2. Oficiální stížnost. Divím se, že to lidi tak málo dělají. Přitom opravdu stačí jen poslat stížnost na daného úředníka datovkou na daný ouřad.

   Toho oni se nejvíc bojej. Taková věc totiž umí zrušit prémie a zarazit povýšení.

   1. Myslim, ze muj pravnik mi rikal „stiznost na kraj a zaloba na stat“.

   2. A poslal jste někdy něco takového? Já jo a nejvyšší meta byla, že si to tam vyřikali a už to neudělaj. 9/10 byla odpověď že je včecko cajk a hromada paragrafových sraček kolem.

    1. to je úplně v pořádku. navenek drží basu a interně příslušného referenta zjebají jak psa, že jestli se to bude opakovat tak….

     1. Podobné příběhy čtu večer dětem, akorát v nich nevystupují referenti, ale krtci, makové panenky a tak.

    2. Udělal a protože známí mají známé, tak vím, že tohle štíplo.
     Ono to funguje tak, že když se rozhoduje o bonusech a případně povýšení, tak se k těmhle věcem přihlíží. A úředníci jsou sice kurvy, ale záznamy jsou pro ně svaté, takže to s takovým úředníkem zůstane hodně dlouho. A pokud se to hromadí, tak je to něco, co se neututlá.
     Další věc je, že žádný nadřízený nechce vysvětlovat, proč na jeho podřízené chodí stížnosti, takže jek už tady někdo psal, takový úředník dostane ještě kartáč od vedoucích.

     Stížností směřovaných na konkrétní osoby se bojí jak čert kříže. U případu z článku by si to pán mohl opravdu užít, vzít si seznam úředních osob se kterými jednal a ke každé jedné napsat stížnost. Vyjmenovat konkrétní pochybení, vypíchnout nedbalost (viz copy-paste), chyby v úsudku, jednostrannost, marnění pracovní doby na případ se zjevnou důkazní nouzí atd. atp.

     1. Ale blbost. Vedoucí by měl podepisovat rozhodnutí, takže určitě ví, co jeho podřízení dělají. Je tedy za jejich chování odpovědný. Takže nějaké stížnosti na jeho podřízené určitě očekává a pokud jim je dává k tíže, tak je to krysa posraná, protože on to vede.

    3. Pro pobavení lze ještě připsat žádost o informování o průběhu a výsledku projednání stížnosti.

  3. Jednoduše, TO na nečinnost příslušného zmrda.

   1. TO na nečinnost mi nedává smysl…
    Jednak na nečinnost se snad podává správní žaloba, druhak orgán činný byl – akorát jeho činnost se nám nelíbí…
    Jedině snad TO na zneužití pravomoci, ale neviděl bych naději na úspěch…

 8. Nu, „přirození, světla, okna a RZ pravidelně omévat vlažnó vodó“ kázal už strýc Pepin.

  1. Souhlas, omývat se nejméně jednou denně za ráfkem je užitečný návyk, jehož zanedbání se může šeredně vymstít…

   Nejsme všichni obřezáni.

  2. Pokud to pred prislusnikem udelas v tomhle poradi, pak se muze stat, ze na tu RZ nezbude voda.

 9. Rikate, ze urednik muze svou praci delat spatne beztrestne, ale trestni zakon prece pamatuje na pripad, kdy urednik nedela, co by delat mel, nebo naopak dela, co by delat nemel. Uvazoval jste o prechodu do protiutoku? Trestni oznameni je zdarma 🙂

  1. To si můžeš koupit barevnou hudbu a nablikat si do očí, nebudou tě bolet nohy a kliky taky nebudeš zbytečně leštit. 👍 🍀 🌹 🧡 😊 🤣 😊 😋 🙋‍♂️ ❗️

  2. Existuje neco, jako ‚nehospodarne nakladani se sverenym majetkem‘. Ovsem do jake miry se z toho da uplest bic, pripadne s nim vzit ouradu po zadech, to netusim.

Napsat komentář

D-FENS © 2017