Zbraně zabíjejí. Zakažme je!

Featured Image

Jak myslím všichni vědí, stala se před pár měsíci v Horních Uhrách několikanásobná vražda pomocí Sa. 58, se (zřejmě) vyřazenou funkcí střelby dávkami. V reakci na to chce nyní tamní ministr vnitra Daniel Lipšic (KDH) poloautomatické pušky (do jejichž kategorie upravená Sa. 58 spadá) zakázat. Znamená to tedy, že naši východní sousedé přijali doktrínu: NEZABÍJEJÍ LIDÉ, ALE ZBRANĚ.

Tento názor sdílí i řada médií  a veřejnost. A jelikož máme demokracii, nezbývá, než aby se menšina podřídila většině a bylo zakázáno držení nejen poloautomatických pušek, ale všech střelných zbraní. Podobný zákon zde platil do roku 1989 a nyní platí například v Německu.

Tím to ovšem v žádném případě nesmí skončit!

To, že je pes zbraň je obecně známý fakt, nad kterým je netřeba se rozepisovat. Ostatně, legislativa už na naše čtyřnohé přátele začíná pamatovat. Například ve Velké Británii podléhají tzv. bojová plemena registraci a u nás volají po zákazu pitbulů novináři pokaždé, když někoho pokouše německý ovčák. Řešení je přitom jednoduché – psy nad 20 kg živé váhy zakázat. Slušnému člověku stačí bohatě trpasličí pudl a jak známo, velkými psy si léčí komplexy lidé, kteří mají malé… sebevědomí.

Ani to ovšem není dostačující. Uznejte, že není úplně logické zakazovat střelné zbraně a „bojové psy“v okamžiku, kdy si lze koupit takové šílenosti jako vojenský či lovecký nůž, boxer, kuši, luk, prak či teleskopický obušek. Zakázat! Slušný člověk přece nic takového nepotřebuje. Nemá komplexy méněcennosti, které by si musel kompenzovat, a jeho ochranu má na starosti policie. Takový zákon (údajně) platí ve státě Massachusetts.

Zákaz chladných zbraní by ovšem postrádal smysl, kdyby bylo možné vlastnit nože, sekery atp., zamýšlené původně k jinému účelu. Uznejte sami – tohle nebo tohle jsou extrémně nebezpečné zbraně a není podstatné, že jedna z nich má sloužit k vaření a druhá k přípravě rodinného krbu (tedy činnostem, které jsou tak nějak z principu opakem boje). Vždyť jenom těch vražd, které způsobily kuchyňské nože!

No jo, namítnete možná, čím ale budou obyčejní občané (ne profesionálové, na které by se vztahovaly psychotesty) krájet třeba zeleninu na 100% ekologické a zcela bio Brambory ve smetaně? A čím si naštípají dříví do krbu. Odpověď je ovšem v obou případech překvapivě jednoduchá: NIČÍM!

Moderní člověk nemá co topit dřevem – ostatně, jistý Bursík to chtěl již před lety zakázat. O topení se přece postarají plynárny a teplárny. A vařit doma něco jiného než blafy z Lidlu? Proboha, proč? Vždyť máme kapitalismus a na trhu jsou restaurace a jídelny pro každou peněženku! Když se chci ubránit, volám policii, když se chci najíst, jdu do restaurace. Kapišto?

A že má někdo vaření jako koníček? Jeho mínus. Jiný měl zase střílení jako koníček. A vůbec, co mají mít lidé co nějaké koníčky?! Vždyť o volný čas občanů je dobře postaráno prostřednictvím televize.

Všichni pořádkumilovní občané to zákonitě přivítají, ovšem pamětníkům se začnou dělat chmury. Vždyť přece největší masová vražda, spáchaná na našem území, byla uskutečněna nákladním autem! Nelze zůstat na půl cesty. Držení nákladních aut je nutné zakázat všem vyjma firem. Profesionální řidiči už jsou psychicky testováni, takže se většinou ničeho nedopouštějí.

Ostatně, proč jen nákladních? V Albánii za Envera Hodži bylo zakázáno držení osobních aut veřejností a skvěle se to osvědčilo. Soukromé auto nikdo nepotřebuje, protože přece máme vysoce funkční veřejnou dopravu a taxislužbu. Ostatně, soukromá auta jsou již dnes omezována a například do centra Edinburghu s osobákem (legálně) nevjedete.

Musíme jít však ještě dál!

Řada našich spoluobčanů je fyzicky disponována natolik, že dokáže zabít jednou rukou. Uznejte, že když vám jednu natáhne takový Abu Jafar, tak sice dlouho poletíte, ale už nejspíš nevstanete. To by takhle nešlo.

Všichni občané se proto budou muset dostavit na lékařské prohlídky, a kdo bude uznán nadměrně fyzicky disponovaný, bude muset na své náklady oslabit. Když neoslabí, budou mu svaly částečně odoperovány. Podobná situace bude u vyznavačů bojových umění – ti jsou navíc často poměrně subtilní. I zde to vyřeší lehká chirurgická operace, která například poněkud ochromí nervovou soustavu.

A pak konečně zmizí násilí a kriminalita! Navíc ve všech případech půjde o obrovský přínos, protože například na Centrální evidenci psychotestů profesionálních kuchařů či Úřadu pro regulaci svalového fondu občanů (a v dalších nezbytných institucích) vznikne řada nových pracovních míst, která přesně dle Keynesovy teorie rozhýbou ekonomiku. Jistoty a prosperita!

Cože? Vy si to nemyslíte? Zdá se Vám to naopak úplně na hlavu? Tak se vraťte na začátek a začněte číst znovu!


6.12.2010 Shackall
 

12345 (3x známkováno, průměr: 2,33 z 5)
332x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58

Reklama

D-FENS © 2017