Zazmrdováno - zpět na článek

Počet komentářů: 570

Přidat komentář
 1. Obecně se snažím lidi nezavírat do chlívků (jistě, jsem si vědom, že nejsem stroj a občas k tomu holt sklouznu), ale tak jako orientační shrnutí, proč ne. Tak teda dobrá práce, ať máš radost X-D

  Jedna věc je zanalyzovat a udělat si nějakej hrubej přehled, aby se s tím dalo dál pracovat, druhej je autistickej extrém typu bodovýho hodnocení a „tady máte 20 kategorií a nic jinýho neexistuje“ (všichni asi víme) :D

  1. náhodou škatulky nejsou úplně od věci a někomu vyhovuje určitá kategorizace. Podvědomě to dělá asi každej krom ryzích chaotiků. Průšvih nastane, když se těch škatulek drží ortodoxně.
   Mě se ty alienovy škatulky líbí, byť nemusím úplně souhlasit s jejich obsahem.
   ještě k autorovi… někdy (tady spíš často) diskuse chtě nechtě sklouzne k osobním zážitkům či zkušenostem. to za negativum nepovažuji.

   1. nenapsal sem totéž jinak? nechrochtáš ty občas, třeba, jen tak náhodou? :D

    1. no teď asi jo… už je pozdě a mám asi slabší chvilku. I ta moje poznámka autorovi je mimo mísu, páč jsem to přečetl nedbale a laxně. sorry :-)

     1. to myslim taky psal hned někde zkraju, to sem se eště nestihl nadechnout X-D

      1. vždycky když si myslím, že už jsem dyslexii přepral, tak mi dá pár facek :-D

       1. nejsou snad voni nějakej ten moderní mamánek, co přes všecky ty dys-tentononcy má ve dvaceti u dochtora už kartotéku jak starej fotr, že ne? :o)

        1. Moje zena napriklad, je z psychologickeho hlediska docela zajimavy kousek. Kdyz byla na stredni, rodice ji kopali chodit pravidelne k psychousovi, kterej po par tydnech zacal hulit. Netvrdim, ze je tam pricinna souvislost, ale myslim si o tom svoje :-)

        2. ptal jsem ae maminky a ta říkala, že žádnej mamánek nejsu :-))))
         ale ne, prostě jsem laxně a rychle (tedy blbě) četl, to je celý…. opravil jsem se, omluvil. co ještě se mám? zastřelit? ;-)

         1. Ted frci nekolikanasobna penetrace bricha.

          1. kde člověk zjistí tydlety, tamty, trendy?

          2. Cece nectes bulvar? Jak bez toho muzes zit?!?

          3. Kdo ví, jak to bylo. Kdyby to chtěl skončit, tak má v dosahu jak metro (linka A) a kousek i hlavní nádraží. To nebyl plánovaný pokus o sebevraždu, to chlapy většinou dokonají. Tohle byla jasná „demonstračka“ v afektu. Možná právě i přímo v přítomnosti osoby, na kterou chtěl zapůsobit (oznamovatel události).

          4. tak… zatím mě to vychází tak, že to hraje na psychiatra s cílem raději šaškec než kameň (pro neznalé šaškec = blázinec, kameň = kriminál)

          5. lžiznam se mi nevykresluje, hovinky jenom blbě (a že vůbec poté, co sem zakázal nekolik desítek stylů) a lžidnes maximálně tak když někdo odkáže něco konkrétního

           celkově, nepotřebuju se brodit eště ve lžinternetovejch sračkách, když můžu po hlavě skočit šipku do hromad elektrobordelu v baráku na likvidaci, případně na zahradě stovky hodin uklízet všechen ten pořezanej, pokácenej a jinak posekanej bordel, co furt roste (a zkoušet z toho doslova vymlátit záhonek)

           já vim, že holt do tédle doby nepatřím, taky mě to tady čímdálvíc sere, dej vědět, esli někde vykopeš jinej glóbuc, OK?

          6. afročech Feri mravec, práce všeho druhu

        3. Technická poznámka: ve 20ti složka u doktora o tloušťce a váze marxova Kapitálu toho moc neříká o dotyčném, ale je to spíš kompletní psychiatrická diagnóza jeho rodičů, zejména matky. Ona totiž psychosomatika je docela sviňa.
         Byť se farmatické koncerny snaži všemožně potlačit čím dál známější fakt, že dítě ve své podstatě jen somatizuje problémy v rodině. Bez těchto by bylo zcela zdravé.

         1. s naprostým ignorováním genotypu se nemohu ztotožnit. Pravda… těžko měřit poměr geny:výchova, na kterém se neshodnou se ani různí vědci a pavědci… z různých zdrojů se dozvíte různé poměry. Shoda však panuje, a v tom máte pravdu, ve větším vlivu prostředí (tedy primárně rodina).

          1. Poměr geny:výchova je dle mě zcela jednoduchý…
           Geny 100 % (se započtením exprese a epigenetiky) a výchova rovněž 100 %…
           Ono se to totiž nesčítá, ale násobí v dvourozměrném prostoru…
           A pak ještě vliv prostředí (včetně poškození nemocí* či úrazem) jako třetí rozměr, rovněž 100 %…

           * Caligula byl původně velmi příjemný a oblíbený hošík, později schopný a oblíbený císař, který se povahově náhle změnil snad po prodělaném zánětu mozku…

          2. zajímavá úvaha, o které budu přemýšlet. díky. Caligula je dnes zapsán jako šílenec, ale třeba mnohem větší hajzl byl Tiberius. U Califuly byl asi opravdu problém ten zápal mozkových blan a jeho důsledky.

          3. Jako predloha pro romanticke filmy s McDowellem ale nebyl Caligula spatnej.

          4. Jenom bych doplnil,že Vámi uvedené schéma dědičnosti platí především pro vlastnosti podmíněné více geny (polygenni dědičnost). Vlastnosti, které mají monogenni dědičnost prostředí i výchova neovlivní či jen minimálně. Jedná se například o barvu očí, krevní skupinu nebo dominanci ruky (neúspěšne převychováni leváci si jistě vzpomenou).

          5. tak to je jasný, že některé dědičné vlastnosti nezměníte. Má-li děd i otec čelo přecházející v zátylek, těžko budete házet řepou ještě v 50ti na koncertě Helloweenu.

          6. hellfire
           31.5.2022 v 13:46

           zrovna u těch ruk údajně, pokaváď se tomu směřuje výchova včas (jako že už od kojence), tak se v zásadě dá naučit rovnocenně na obě, ale blíž sem se tím nezabýval, tak nevim (zvlášť jak odlišit pokusy o opravdu vjedeckej výzkum, a o tendenční zpolitizovaný sračky, tak to pro jistotu ignoruju, to jenom co sem letmo něde zaznamenal, bez jakejcholi záruk a sociálních pozitív)

          7. Ale jo. Naučit se dá,ale přeučení leváci koktaji a nevyhraněné typy inklinují k poruchám pozornosti a různým dys- poruchám.

       2. re: treb

        S dyslexií se nemá cenu prát. Ať se s ní smíří ti okolo :-)

        1. podle dnešních měřítek jsem si ji zpětně neodborně zjistil, což ale na můj život má pramalý vliv, jelikož u mé generace na to sral pes a každý jsme se s nějakou nedokonalostí museli poprat. což je podle mě super, protože jedině tak se s tím dá vypořádat. to dnešní umetání cestiček fakanům je úplně k ničemu. Výmluvu na dyslexii používám pouze v žertu :-) Jo a ještě disgrafii, což jsme několikrát předvedl i zde ve fóru. Ale podobný problém s disgrafií bude mít možná i pan domácí, co jsem tak zběžně vypozoroval :-)

         1. no jo, nejčastějš se todle stane, když dotyčný souvětí třikrát přepisuješ, s poloviční pozorností, zůstanou tam nějaký divný zbytky a už to po sobě znova nepřečteš, to je všecko :o)

          tak na todle je jako neska vlastní diagnóza, jo??

          1. tohle nemyslím… jen občas vynechám nebo prohodím písmenka (většinou v ručně psaném textu). Jako malej často, postupně jsem se zlepšoval, dneska s tím prakticky nemám potíž. Za nás věc, se kterou sis buď poradil nebo ne. Nic světobornýho. Dnes se diagnostikuje každá hovadina, asistenti, úlevy, speciální testy, protože fakan se cítí nekomfortně při zkoušení před třídou. A co jako? To se bude v životě schovávat a mluvit za plentou nebo co? Děcko v 8. třídě dělí se zbytkem a prej dyskalkulie. já myslel, že mě vomejou. Jedničkářka nedá dohromady triviální algoritmus v makecode (prý poruchy logického myšlení). Pendrek… akorát je líná přemejšlet, protože diagnóza ji k tomu nenutí. Po dvou měsících a pár špatných známkách je po problému…

         2. Kdo byl kdysi kvalifikovaný dyslektik (s fakt potížemi), mohl jít do spec. třídy ZDŠ, aspoň tedy v Praze. Ale je to passé. Školství za socialismu se se současným srovnávat nedá. I když, pravda, se tehdy holky ve škole nedozvěděly, že si mohou „hladit pipinku“ apod.

          1. Nebo, že můžou býti nebinárním Alžbětkem.

           https://www.youtube.com/watch?v=qvJsHumWVRI

           Je potřeba tolerance v rodině, než se potomek rozhodne, „co vlastně je“.
           Nová doba, nové výzvy.

          2. Něco bude asi v kvůli snadnému života za peníze z reklamy, dokud to jde (ty různé Grety apod.)
           Ale přírodně nepovedení jedinci byli vždy. Pak se prezentovali jako hříčky přírody na poutích, moc jiného jim asi občas nezbývalo, blbej život, ale co nadělat. Rozhodně to ale byl pravdivější vztah společnosti k nim, než ten dnešní.
           Všudypřítomný dvojí metr tu nechutnost odhaluje: když se „identifikuji“ jako černá lesbička, tak mám nárok být za takovou považován se vším všudy, a setsakrabacha, jestli ne. A co když se „identifikuji“ jako Napoleon III.? Proč nemám stejně automatický nárok na benefity s tím spojené, nejméně na slušnou penzi pro vyžilého monarchu? V minulosti, domnvívám se, jeden i druhý skočili i v blázinci, pokud si nenechali svoji – v pomotané hlavě vytvořenou – identitu vymluvit. A patřili tam. Společnost, pěstující ve svém středu pošahance, nemůže přežít.

          3. nepamatuji se, že by to u nás někdo řešil. Snaž se prosadit s tím, cos dostal do vínku a ukaž co umíš. Sice přijímačky na SŠ provázel kádrový profil, takže někdy šla ta snaha vniveč kvůli špatnému postoji rodičů k socialistickému zřízení, ale to už je jiná kapitola.

          4. V obyč. škole, pokud si vzpomínám, pokud to šlo, tak šlo.
           Ale jestli někdo vážně nemohl, šel do spec. třídy, spec. školy (vady zraku, sluchu) nebo zvláštní školy (o hodně pomalejší v učení). Bylo to tak nějak samozřejmé a bez povědomí, že je někdo zvýhodňován nebo dokonce začleňován. Ona si společnost tak nějak hlídala udržení snesitelných mezí. Tak cikáni dostali leccos (sledováno Komisí pro cikánské záležitosti na MNV), ale o nějakém ježdění pro chudinské přídavky v autech nebylo ani řeči. Cikán vyšel z té třídy, kterou v 15 letech zvládl a basta. Nějaké jeho protežování dál v zájmu kvót, vyváženosti a podobných novodobých nechutností se netrpělo.

  2. Já jsem někdy napsal, že jiné možnosti neexistují? A mohl bych to vidět?

 2. Autore, autore…Nemyslím to zle, ber to jako dobráckej postřeh, zas máš ten článek takovej ukuňkanej a ublíženej. A co máš, prosím tě, proti děvkařům? S většinou z nich je zabáva, protože si tančí životem krokem radostným, takže bývají příjemně vybalancovaní, roztomilí, vtipní a okouzlující. Prostě je s nima sranda. Rozumná ženská si je samozřejmě za životní partnery nevolí, no a když už ano, tak s tichým vědomím, že prostě pán / dáma bude oslňovat nejen je, ale tak co už. Je to prostě druh lidí pro velkorysé partnery nebo partnery stejně uvažující. Jako kamarádi nebo známí ale bývají skvělí a je s nima dobře, pač z nich nekape zahořklost :-)

  1. Jo, to sedí.

    1. jo, tady se ukázal jako skvělej kdemohkrad

     a jak tam vlasně skončil? docela jako sešup z minisera, na panáka v magorsrátu, ne?

     1. Vždyť mu běží plat poslance Evropského parlamentu (7000 EUR/p.m. čistého bez diet a náhrad). Zároveň sedí na dokonalém místě, kde může vystřelovat své homo háčky a dělat si reklamu v médiích (magistrát), ale zároveň nesedí na místě, které podléhá kritice a díky nasranosti odrazuje potencionální voliče (ministerstvo). Ten to má pro volby do EU parlamentu v r.2024 rozehrané pěkně.

  2. Ling
   Jo tohle, každý bych to přál.Je ale jedno jestli ho potká nebo ne.Stejně ho má v hlavě.Takže reálně pro nás chlapy je řešení cukr a bič.Máte to jinak a je to vpoho.

   1. Prosím? Jakej cukr a bič? Asi nějak nechápu???

    1. V pořádku.Jako, že nic.Co housenky?Už sváříš?

     1. To Forge:

      Nene, teď jsem doma a kriplím se leda po baráku. Minulej tejden jsem šlápla v rybníku na škeble a ošklivě si poranila tlapu. Máme tady takový záludný něco jako slávky, který se lámou na ostrý a tenoučký úlomky. To fakt v noze nechceš. Ale ad ten welding : abych nevyšla ze cviku aspoň mentálně, tak mi chlapec koupil knížku od A. Paerce, která je skvělá. Je to zaměřený na echt začátečníky, takže kopa obrázků plus popisky, co jsou možná až urážlivě podrobný, ale to je v mým případě jenom dobře:-) Já mám tyhle manuály jak pro blbce ráda, aspoň člověk fakt pochopí, co se po něm chce :-).

      1. Svareni jako konicek na duchod? Proti gustu zadnej disputat.

      2. a je tam ai něco vo obalované elektrodě? protože jak už sem možná psal kdysi dávno, u nás je v zásadě možnost buď samoučení, nebo si zaplatit kurz (jehož výsledkem je zejména papír, ale hajzláku i papíru do kamen mám dost)

       a študovat nějaký desítky videjí někde, na to srát; jakejkoli pokus o to se něco dozvědět probíhá docela v souladu s tím, čehož se už i dotknul v článku alien – každej chytrej jak rádio, spoušta žvástů a sraček k ničemu, a když už se najde nějaká rozumně vypadající rada, tak se sejde pět lidí se šesti názorama, a pak si vyber X-D

       proto sem kdysi zkoušel tady kurzy pájení, někdy bych se k tomu možná i vrátil, až tady ten že ne nedůstojnej, ale příšernej až nebezpečnej bordel zas uklidím do stavu, kdy si bude pár lidí schopnejch sednout ke stolu a dokonce si před sebe i něco položit :D

       1. To Behemot:

        Ano, MMA tam samozřejmě je, dokonce hned na začátku knížky. Mě ale primárně až tak nezajímá. Musí se furt odstraňovat struska, produktivita taky nic moc a měnit pořád elektrody… Ne, MMA se mi až tak nelíbí.

        1. Zalezi na tom, kde to chce clovek vyuzivat. MMA ma stalu poziciu pri opravach, hlavne v terene a na tazkej technike, aj ked uz dnes existuju spickove trubickove droty, ktore posuvaju aj tam moznosti neuveritelne dopredu hlavne vo vykonnosti, MIG aj MAG. Ale chutovka a jemna praca bude TIG, takze treba vediet vsetko. Ja som si davno pre seba urobil papiere na MAG a TIG, ale uz som o ne aj prisiel, nezivilo ma to. Ale dodnes je mi luto, ze som si neurobil aj to MMA.

  3. Tohle poznání, proč někteří chlapi píšou ukuňkané a ublížené články, není dostupné „slečnám“ které doposud s nadšením rajtují „cock carousel“.
   Poznání přijde až s blížícím se středním věkem, kdy si o dotyčnou žádný z těch „úžasných děvkařů“ už ani neopře kolo, případně začne jevit zájem spíš o její dospívající dceru.
   Takové bývalé slečny se pak často stanou řádově víc „ukníkané a ublížené“ než tito zkušení chlapi píšící články jako Alien.

   Musím říct, že takových zoufalek ve věku 35-45 let jsem poznal hromadu. Některým se doslova zhroutí svět, když zjistí že najednou ty jejich vnady na chlapy vůbec nezabírají.
   Respektive zabírají, ale na chlípné starce od 60 let :-P

   Už před před lety se mi takhle kamarádka proměnila v rozzuřenou saň, když na diskotéce šla za DJem, a ten místo zahrání její oblíbené skladby ji poslal do háje.
   To bylo trpké zjištění, když jí došlo, že to co na chlapy zabíralo do 30ti, už najednou nefunguje.

   1. Ani to není tak úplně jednoznačné. Neb zmíněný chlípný stařec se opravdu místo zájmu o kategorii 35-45, jejímž (oprávněným) zájmům vyhovět může pro něj znamenat i konečnou, raději věnuje zmíněné dospívající, což v minulosti nebylo nenormální a bylo ku prospěchu oběma zúčastněným. Dnes bohužel vlivem všeobecné zmatenosti, cirkusu a bordelu to je spíše v háji – ke škodě možně zúčastněných. Jediným, kdo z toho zmatku a výslednému zkurvení společnosti má radost, je globální elita.

 3. Jenom bych chtěl připomenout, že blbci (30%) sedí vždycky vlevo…

  1. No nevím, jestli takové moudro postačí k přesednutí doprava.

   1. Nepostačí… Ale je nezbytné si to připomínat…

    1. A k čemu? Ti vpravo si to nejspíš myslí taky a uražení spolusedící ti za to dají na budku.

  2. Strida se to. Debil, blbecek, debil, blbecek… jenom tamhle vzadu, tam je vyjimka…

   1. Nevím jak daleko dohlídneš, ale já na konci nikoho nevidím.

    1. Aha, to bude proto, že jsem přišel poslední.

     1. tvl :D máš bludišťáka, nebo co se neska sbírá

      1. Smysl tvého sdělení jsem nepochopil, zřejmě stejně jako ty smysl toho mého. Tož zůstaneme u remízy.

       1. Právě jsem si prdl.
        Asi stejně důležité jako vaše diskuze.

 4. Skoda, ze jsi nepripustil moznost, ze obcas autor, kteremu ostatni rikaji, ze je debil, je proste debil a ti co mu to rikaji nejsou zadni hateri, ale normalni lidi, co maj pravdu :-D
  Btw mi to prijde takove cele uplakane. Ale nebudu to vic rozebirat, at nejsem za hatera, ci jeste nejakou jinou kategorii

  1. Lojzo ne… :D

  2. Lojzo, to má byť nejaká sebareflexia? Nepostrehol som za posledný rok, že by tu s tebou niekto súhlasil. Nebudeš náhodou debil?

 5. Když už brečíš, tak by jsi mohl mezi slzama klidně jmenovat.My to snesem.Jsme přeci jedna banda zmrdů:-)

  1. To asi není úplně nutný, ale autor má naprostou pravdu v těch hejnech nových vysírajících nicků, co se tu producírovaly už před dvěma lety a s Ukrajinou vlastně pokračují.
   Chodím sem přes patnáct let a tak jsem trochu háklivý na vyjádření toho typu, jako že „antivaxeři jsou proruský děvky“.

   1. Onehdá jsem apeloval na pana domácího, aby si udělal čas nebo to delegoval.Že by to chtělo filtr.Jenže to je nesmysl.

    1. jasně před lety psal, po těch sračkách, co se tadyma protekly, že když už to tady bude, tak ale takle, jak to je, a že se s tím nehodlá nikdo srát, což plně chápu – je to kvantum nevděčné práce, a hovno ve výsledku po tym

     1. Pitomci tady se rolujou pomocí myši.Venkovní klasicky.A naše šelmy domácí rolujou myši venkovní klasicky!Vše funguje.Neměnit!

      1. rolujou klasicky? přemejšlím marně, čím se rolujou, že by takovou tou srandovní sekačkou, jak se tlačením roztočí ten buben tvořenej z naohýbanejch ostří?

       já tenkrát malý potkany z rozhráblé hromady, dyž sem je majzl hráběma ať neutíkají, napíchnul na vídle, před hozením do hnoja, ale to asi není rolování

       1. Tak ty naše kočky to rolujou drápkama.A když jsou koťata, tak jim to nosej ještě přichcíplý na učení.No a my na to na terase u vína čumíme.Prostě hnus.

    2. dávno jsi nepochopil že dfeens je jeden velkej filtr. Že ti schopnější jsou na 30kmh a ti nejschopnější na jednom webu, kam se dřív dalo dostat jen přes IP adresu a pak přešli na IPv6 v době kdy o tom prkaticky nikdo nic nevěděl a prakticky se tam bez pozvání a poslání adresy nedá dostat. A sdíleli se tam různé videa a fotky apod. Ale dostat se tam na to jsi musel být fakt počítačový nerd.
     Nemůžu si vzpomenout jak se ty jejich stránky jmenovali. Myslím že to bylo něco na p. nějak jako pulsar nebo tak nějak…

   2. Tak kdyz nekdo pouziva terminy jako „antivaxer“ a „proruska devka“, je to vzdycky natolik tupe hovado, ze to nema cenu cist. Takze jako indikator pro ignorovani to funguje fajn.

    1. No tyhle termíny zcela jistě moje generace, ale ani všecky generace mně blízké, nevytvořily.
     Jsou to termíny, vzniklé na sociálních sítích, vzápětí je převzaly i naprosto všechny sračkomety.
     Nevšiml jsem si, že by moje, nebo i ta potenciálně ohrožená, ještě starší věková kategorie, pletla do češtiny anglicismy, nebo že by měla tendence takhle nálepkovat.

    2. Stejně tak často používají výraz „RuSSko“ (se zdúraznění těch dvou S) a všechno, co nezapadá do jejich vidění světa je „russácké“. Kvůli těmhle pakům jsem přestal navštěvovat některé diskuze, protože mám neodbytný pocit, že:
     a) všechny tyto příspěvky píše jeden centrální (placený) debil, který zjevně není moc dobrý v češtině,
     nebo
     b) více debilů, kteří ty svoje debility (a taky pravopisné/stylistické chyby) od sebe opisují navzájem.

     Nevím, která z obou alternativ je horší. Já si teda nevyberu.:-(

     1. Jen postřeh… Před pár hodinami jsem si psal anglicky s jedním Ukrajincem o muzice a přešli jsme na politiku. Použil slovo „ruZZia“. Bude někde z centrální oblasti, Rusové se odtam už stáhli. Nepodezírám ho, že by si to vymyslel ani ho nepodezírám z nějakého primitivního haterství. Ale je fakt, že osobně se neznáme a je to fake identity nějakého „debila“.

      1. Která oblast je centrální? Pojmenované a ohraničené mají všechny.

       Z poslední mapky vysvítalo, že Rusové fyzicky/vojensky kontrolují sotva čtvrtinu území Ukrajiny. Spíš je to pětina.
       Jestli psal z RockCity, což je u ukrajinských muzikantů automaticky Kyjev, tak tam nejspíš byli leda tak ruští průzkumáci, možná ani ti ne.

       1. Promiňte za pozdní reakci.

        Informace o místě jeho současného pobytu byla v podstatě irelevantní. Důležité bylo, že zmínil bez nějaké provokace, sám od sebe, to slovo, které jsem dosud viděl jen zde tuším od treba a snad i dalších a pak někde v diskusích na seznamáckých serverech nebo tak někde. Pro mne to byl zajímavý signál, že možná nejde o výmysl nějakých „debilů“, mám-li použít výraz předřečníka, ale o pojem používaný opravdu i samotnými Ukrajinci.

        PS: O rock opravdu nešlo, byl to abstract hip hop a styl, který se dá shrnout asi jako „beats“. Vy byste to nejspíš ani neoznačil jako hudbu, ale to je ta propast jedné generace, co nás dělí. Maminka všem podobným stylům říká prostě „stěnolezy“.

   3. Omladina by se mela spis flakat nekde venku, po hospodach, zabavach a tak. Namisto toho vysira na diskusich. Je to tezky. V podstate je mi tech trollu lito.

    1. V hospodě by stejně žvanili do mobilu.

     1. V hopsodach by mely povinne bejt GSM rusicky. Tak, jako driv tam nebejvaly hodiny.

  2. To Forge:
   Já to určitě nesnesu :-) Právě jsem projevila pohoršlivé porozumnění skupině děvkařů, takže prudérnější a uvědomnělejší exempláře, ze mě určitě udělají Majdu – rajdu :-) I když…ale ne, za svými amorálními sympatiemi si stojím :-)!

   1. píšu si u nich jedno velký významný mínus, jó, jakó? :D

    jinak fakt bych vocenil kontakt dopředu (víc tady rozmazávat netřeba), tak aspoň kdyžtak napíšou nějakej pátek předem…?

    1. Kruci, Behemote, ta závorka působí nešťastně :D On ne každej ví, že si domlouváme rekonstrukci nikoliv rande a že už jsem nějakej pátek šťastně zadaná. I když…jestli se bude něco povídat…Jak říkával můj tatínek, muž šarmantní a zkušený – jen o starých, hnusných a nepříjemných škatulích se nic nepovídá, o príma a sexy babách se mluví a drbe vždycky :-)

     1. poogle už to má všechno šťastně uložený v archívech a jinejch tamtěch osobnostních profilech, a tomu zbytku po tom může být prdel, esli tvrdej byznis, nebo jinačí tvrdý věci, ne? :D

     2. ostatně předpokládám, že k rendezvous taky dojde, když se na to má dohlížet vosobně…:o)

      1. Předpokládám, 30kmh ti nic neříká?

       1. že co? lesy těch reklam a jinejch cedulek kolem silnice beru toliko jako doporučení

     3. Zadana… zadana…. to ale neni nemoc, ze ne? ;-)

      1. Kruci Sysope, on ti ten jeden masakr v Texasu nestačil :-)? . Navíc – i když mám sympatie pro děvkaře co kámoše, tak se mi nesmějte, ale já mám svého muže opravdu ráda. Flirty nepěstuju.

      2. Zadaná = žádaná. A pravda,na funkci to vliv nemá,nebo maximálně pozitivní.

   2. „To je dneska krásně krásně na tom venku“

 6. Sloboda slova je top prioritou na slovensko-českom „Reddite“ čekni.to !
  Navyše sme bez reklamy, podporujeme anonymitu a bežíme na open source.
  Check it out! :> https://cekni.to

 7. Celý charakter článku definuje první věta a tak došlo k tomu, že článek působí stejně zoufale, jako ten typ diskuzních příspěvků, které kritizuje.
  Zároveň pominul hlavní spouštěcí příčinu daného stavu a tou je skutečnost, že přes všechny ty řeči o touze po svobodě, které se tu neustále vedou, má 85% diskutujících nepřekonatelný problém smířit se i jen s možností existence odlišného názoru. Z téhož pak vyplývá nutkavá potřeba pozurážet nositele odlišného názoru způsobem, který tak krásně předvedl autor článku.

  1. Tak, netolerance Ceskem vladne. Kdekdo by sam rad obdiv, ale vuci druhym neumi ani mit respekt.

   1. Sysop: umění respektu nespočívá v jeho aplikace vůči druhým, ale v jeho získání od druhých. Ergo „neumět mít respekt“ nedává smysl. Zrovna od tebe bych takovou blbinu nečekal.

    1. Hm, asi moje nemecky uvazovani. Mam respekt vuci schopnejsimu kolegovi, jednam s nim s respektem. To v Cesku rict nelze?

     1. mít respekt či úctu je možné k někomu, kdo má něco, co je možno respektovat. ať už zaslouženě, nebo ne. můžu respektovat chytřejšího kolegu, pilnějšího, zkušenějšího, v míře takové, jak uznávám, že mě převyšuje (či naopak jestli mi sahá jen po kotníky, nebo až ke kolenům, můžu respektovat nejméně pitomého ze stáda pitomců). můžu respektovat (chovat se do jisté míry uctivě) i nějakého pouličního rváče, který by mě jinak zmydlil.

      a ano, respekt ostatních nezískám kňouráním. musím ukázat, že je co respektovat – a klidně to může být nabídka, že jinak dostanou přes držku.

      podobně je často používán špatně termín „tolerance“ – to není povinnost si nechat srát na hlavu, ale nesrat na hlavu ostatním.

      1. Pak jsem to ale myslel spravne – ze nekteri lide neumi projevit respekt vuci lidem, kteri ho jinak maji.

       1. @Sysop
        no v podstatě fatdwi trefil hřebíček na hlavičku, i když to asi nebyl jeho záměr. Na netu je spousta lidí silnejch jak silnice, protože na internetu, na rozdíl od osobní komunikace, nehrozí, že by dotyčnému diskutujícímu někdo v rámci zjednávání respektu přerazil sanici.
        Vůči distančním formám zjednávání respektu jsou pak dotyční jedinci naprosto imunní a domnívají se, že jejich komunikace na úrovni řeznického psa, je vinna protistrany, protože si neumí zjednat respekt.

     2. Sysop: vždyť píšeš to stejné – kolega si respekt zasloužil. Jednáš se stejným respektem s městapákem? Pokud ne, je tedy problém v tom, že „neumíš projevit respekt“? Myslím, že ani omylem, je to prostě tím, že dotyčný si respekt nezasloužil.

      1. málo platný, i ten městapák je lidská bytost, a nějaké bazální ohledy si zaslouží (to by bylo na jinou diskusi). a určitě nějaký ten respekt, podobně jako ten ožralý pouliční rváč – jakkoli jím můžu z duše pohrdat, má potenciál mi řádně znepříjemnit život, a tak ho, jakkoli bych rád, nepošlu do pudele a radši obejdu obloukem. i obava z nepříjemného konfliktu je respekt svého druhu.

       samozřejmě tento druh respektu těžko hledat v anonymních diskusích na internetech, kdy od sprosťárny po facku nás nedělí čtyři kroky a dvě vteřiny, ale (stojí-li nám to za to) dlouhé dohledávání identity a cestování přes půl republiky nebo světadílu, na což se (s nad s výjimkou nějakých cílevědomých deprivantů, existují-li vůbec takoví) všichni můžeme svorně vysrat.

       čili proč se mnozí chovají na těch internetech jako hovada? protože můžou. podobně jako ti parchanti, co plivou a močí na lidi pod mostem, protože vědí, že včas utečou.

       1. Myslím, že respekt znamená především uznání a nikoli obavu, ale je k zvážení, budí-li ve mně nějaký bijec respekt, zda jen uznávám, že vypadá zdatnější, přestože z něj mám i obavu.

        1. dovolil bych si doplnit k vláknu, tedy není to reakce jen na vás… považujete všichni respekt za ekvivalent slušnosti? alespoň z diskuse mi to připadá, což si myslím není totéž. K mestapakovi obvykle nemám respekt ani smykem, ale chovám se k němu slušně. A to platí i pro internetové diskuse.

        2. a ještě doplním souhlas s vámi… respekt k někomu a strach z někoho taktéž rozlišuji.

         1. V nemcine se respekt a ucta berou prakticky za synonyma, jen se lisi v ‚mit‘ a ‚vyjadrovat‘. Slusnost je elementarni projev chovani vstepovany vychovou, bez ohledu na to, jestli si objekt, vuci nemuz je slusnost projevovana, nejakou uctu zaslouzi, ci respekt vybudoval. Je to proste jiny level.

          1. no právě mám na mysli. v této diskusi ten přesah pojmů lze vystopovat (hlavně monday a LukasB), proto to zmiňuji.

          2. @Sysop
           Podle mě lze sice říci, že někdo vzbuzuje respekt, ale to znamená pouze to, že dotyčný je někým respektován, čili že je někým uznána či uznávána jistá, respektu hodná, kvalita dotyčného. Respekt a úcta jsou blízké pojmy, nicméně úctu vnímám o něco výš než respekt coby uznání.

 8. Alien:
  Výborný článek!
  Zkus také napsat k dalším tématům. Třeba o tom, jak už v 60. letech pochodovaly ulicemi západních měst tisíce mimozemšťanů na protest proti zatajování informací ze strany NASA…

  :OD

  1. Say no more. Tohle Alík umí.
   btw: po jeho SFS se mi stýskalo roky.

 9. Překvapilo mě, že v alienově hodnocení chybí oblíbená kategorie „zoufalých hafíků“, sexuálních frustrátů, kteří když se objeví v diskuzi nějaká žena, nedejbože mladá, tak se jí snaží všemožnými způsoby podlézat a šmajchlovat, soulasí se všemi jejími názory, útočí na všechny kdo ji byť jen jemně kritizují nebo s jejími názory nesouhlasí.

  1. Za nás se jim říkalo „loudilové“, nebo taky „ukecávači“. Oběma druhům ale fantazie celkem rychle docházela, zvlášť ukecávačům. Těm, když se náhodou fakt zadařilo, tak na druhý den ráno nebyli schopní ze sebe dostat ani „ahoj, dáš si kafe?“
   Mám to od kamarádek (skutečných, s kterými bych býval radši nic neměl), co si stěžovaly, že oba tyhle typy se zpravidla vypařily ještě v noci, nebo nad ránem.

   1. Internet těmhle lidem dává možnost, když už ne zaskórovat, tak se aspoň zviditelnit.
    Naprosto zoufalý čurák byl zrovna ten Feri. Nesledoval jsem ho přímo, ale prostřednictvím tvitru jedné slečny, která ho těžce nesnášela – a retvítovala každý jeho takový „povedený“ pokus.
    Divím se docela, že zrovna fízlové už nemají dávno jasno, právě i díky jeho profilům, kde se to jenom hemžilo pozvánkami na mrdanice.

    1. Z mého hlediska je Feri ještě hluboko pod těmi loudily a ukecavači. Jeho jednání neslo známky nátlaku a vydírání, o uspavadlech do pití a jiných party koktejlech nemluvě (pokud je to pravda). Kdyby nebyl černej a kamarád s Pekari, tak už bručí natvrdo.

     1. Niekde som zahliadol, že vraj sa Feri pokúsil o samovraždu, ale nesledoval som to ďalej tak detaily nepoznám. Ale teoreticky ak by bola aj len polovica z toho pravda čo sa o ňom posledne píše tak by to už bolo vážne na tepláky a ubytovanie za štátne prachy.

     2. a to je to klíčové…. černoch s evropskými hodnotami… kdyby se místo toho raději přeswitchoval na LGBTPSVZQWERTY, moh by za pár let být český Obama. Média by mu tu cestičku umetala jedna báseň a my bychom se denně ukájeli pocitem pokrokovosti a světovosti.

   2. Určitě to nebyly tzv. coyote women? Vedle té když se chlap ráno po opici probudí, aby jí nevzbudil, raději si ukouše ruku, na které mu leží.

    1. Servisdoku, tím nechci nijak zpochybňova tvrzení zmíněných kamarádek.

    2. „raději si ukouše ruku, na které mu leží“, notyvole, dobře jsi mi rozjasnil začátek nového dne. :=)
     Díky.

  2. To jsou „umbala bumbala. A držte bontón, jo !!
   https://www.youtube.com/watch?v=9Aunc8etZT8

Napsat komentář

D-FENS © 2017