Zakáže nám EU zveřejnit dokonce i fotky z naší dovolené?

Featured Image

Nevěříte?

Evropský parlament zrovna projednává návrh k autorskému právu, který by znamenal to, že bychom nemohli zveřejnit na jakékoli komerční službě například naše rodinné fotografie z dovolené, pokud by se na nich také vyskytovala třeba nějaká místní kulturní památka. Dokonce to sviňstvo již bylo bez problémů přijato i na zasedání výboru EP pro právní záležitosti.

Doslova:
„Legislativní výbor zastává stanovisko, že komerční používání fotografií, videozáznamů či dalších vyobrazení děl, která jsou trvale umístěna na fyzických veřejných místech, musí být vždy vázáno na předchozí souhlas autorů nebo jiných zplnomocněných osob.“

To, že by ty fotky nesměl nikdo zveřejnit na Ksichtoknize mne osobně sice až tolik netrápí, ale trápit by to mohlo mnoho uživatelů tohoto komunikačního kanálu a tudíž mi ani toto hledisko nemůže být lhostejné.
Ale mně osobně by opravdu hodně vadilo, že by díky tomu paskvilu musela zmizet většina fotek například (ale samozřejmě nejen) z WiKipédie nebo třeba z mnoha lidmi oblíbeného Rajčete.

Ovšem ještě mnohem víc by mi vadilo, že by kvůli tomu nemohl zveřejnit mnohé fotky z jeho cest například takový můj velice oblíbený Větva na jeho blogu.

Tuhle prapodivnost vymyslel a předložil francouzský (no jaký jiný, že?) europoslanec Jean-Marie Cavada z frakce ALDE (jejíž součástí jsou i Burešovi ANOnisté) a podpořil jej v tom mj. i náš eurohujer Pavel Svoboda z KDU-ČSL.

EU vymýšlí samé chujoviny (jak by asi řekl výše zmíněný svérázný Větva), jen aby nemusela řešit mnohem důležitější věci.

Opravdu se ještě najde šílenec, který v tom neomarxistickém spolku chce zůstat?

To byla samozřejmě jen řečnická otázka, moc dobře vím, že se jich najde pořád ještě dost a dost. Bohužel.


17.06.2015 iFos

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
234x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51
D-FENS © 2017