Za ženy si platí jen ubožáci - zpět na článek

Počet komentářů: 448

  1. Mám pocit, že nemálo diskutujících je tu ve věku “ do důchodu daleko a mládí v prdeli“ Takže tu v reálu kritizujeme, že jsme ty děti vychovali úplně na hovno.
    V reálu bych to neviděl tak černě, kdybych byl znova mladej, klidně bych si vybral, kolikrát se divím jaký fajnový holky mají problém najít protějšek. A že by na rozdíl od ženských byli chlapi jen vzor všech cností, to taky nevidím, znám nejméně 3, co mermomocí museli za „hlasem svého srdce“ pryč od manželky s čerstvým miminem. Jsem zlej a občas těm zhrzenejm, co to s tou „fuchtlí“ nemohli vydržet říkám, tak tys to chudáku nemohl vydržet, ale tvý děti jí necháš klidně na krku, ty to s opuštěnou vystreslou matkou, přeci vydrží v pohodě.
    Halt bejt single je pohodlnější, tak bych to nesváděl na to, že ty mrchy si mě nezaslouží.

  2. aby to ženám nebylo líto… ani ti chlapi nejsou co bývali. Ve formuli 1 to už je letitý standard a takhle jezdí lídr šampionátu :-(
    https://www.sport.cz/clanek/moto-formule-1-nestesti-v-monte-carlu-lidr-sampionatu-znicil-vzacny-vuz-nikiho-laudy-3359407#source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    1. Starý auto. Žádná kontrola trakce, žádnej protiprokluz, žádnej počítač ve volantu. Na to nejsou dnešní piloti zvyklí.

      1. prý se mu vysypala brzda. jasně nemůžou napsat, že to sprasil. Podle fotek na netu se ta brzda možná fakt vysypala, ale pak si měl uvědomit, že s F1 z počátku 70let se brzdí motorem a brzdami mu pomáhám. Měl se mrknout na Johna Surteese na festivalu v Goodwoodu. Dědek nad hrobem na úzkých cestách ve staré Hondě jel, že už jen podle toho videa bych byl podelanej až za ušima. A to jel jen tak svátečně. V jehi nejlepších letech to muselo být maso.

        1. Jasne….joooo to tehdy, to byli schopni formuli brzdit i bez brzd, to uz ty dnesni lemplove neumej….kam ten svet speje…

          1. je to tak. Dokonce bývaly na formulích bubnové brzdy, přitom v monze jste musel do parabolicy brzdit z rychlosti přes 300km/h. těch aspektů pro srovnání tehdejší a moderní éry je víc, jednou z nich je bezpečnost. Dobře to řekl Hunt Laudovi, který za bezpečnost velmi bojoval. „Zabiješ tím sport, Niki.“ A je to vidět při srovnání závodů F1 a třeba motoGP. Motorky jsou o míle daleko.

            1. Ono stačí porovnat, jak se chovalo auto Ayrtona Senny v roce 1990 a Hamiltona v roce 2019.
              https://www.youtube.com/watch?v=qzrx5MgFeBc

                1. To Hamiltonovo je jako autíčko z autodráhy (jak po kolejích). Vývoj šasi, brzd, mechanického gripu beru. Ona i ta formule z 90tek byla jiná než z 60tek (Senna už taky nebral zatáčky slajdem). Průšvih pro sport je elektronika, podivná pravidla (gumy, DRS), týmové PR a chybějící koule většiny jezdců. Celá F1 už ztatila své někdejší kouzlo. Naopak motorky jsou parádní podívaná, kupodivu se to od starých dob zlepšilo. Obzvlášť v moto3 se celý závod řeže cca 10 borců o vítězství.

                  1. Trošku to ale skresľuje rozdiel v schopnostiach stabilizácie kamery vtedy a dnes…

                    1. to jo, ale sleduj sennuv volant a pohyby hlavy. to kameta nezkresluje

                    2. Navrch se zdá, že Senna tam má ještě šaltpáku.

                    3. nevypadá, má. Ale myslím, že už je to sekvenčka.

                    4. Není. Žádná Formule 1 neměla sekvenční převodovku ovládanou pákou. První se sekvenčním řazením bylo Ferrari, které plynule přešlo z manuálního turbo auta (1988) na sekvenční převodovku s dvěma pádly pod volantem (1989). Další, kdo se přidal, byl Williams pro rok 1991 a po dvou závodech roku 1992 se přidal i McLaren, ovšem tehdy už Williams měl automatiku, auto mělo naučené každou zatáčku a odřadilo pokaždé samo poté, co dostalo pokyn od pilota. Proto má velkou cenu třeba první vítězství M. Schumachera ve Spa 1992, protože to bylo ještě s manuálním řazením (Benetton jej měl až v roce 1993) a vlastně to bylo poslední vítězství manuální převodovky v F1. Hodně malých týmů mělo klasické manuální řazení i v letech 1993 a 1994, protože to pro ně bylo moc drahé (proto byla pro rok 1994 zakázána veškerá pomocná elektronika, takže třeba Williams se musel vrátit k té poloautomatice). Poslední auto, co mělo manuální řazení, bylo v roce 1995 Forti.

                    5. dík za info ;-)

                  2. Taktak, elektronika a ty koule…
                    Leckdo by mohl, v případě té elektroniky, namítnout „a proč ne, když ty možnosti máme“.
                    Proč ne:
                    Protože to, co by za „normálních okolností“ musel vymyslet, udělat a pohlídat si sám pilot, udělá naprosto neomylná elektronika a výpočetní technika. Přestává to být o schopnosti pilota a nejvíc je to dneska o autistických inženýrech, schopných vymyslet další berličku.
                    Zrovna Hamilton je víc plakátovací plocha a pochodující reklama, než skutečný pilot formule. Netuším, co přesně se u Mercedesů stalo, ale mám takový pocit, že buď omylem, nebo kvůli nějakému druhu politické či rasové korektnosti, vyhodili od F1 sekce Mercedesu někoho, koho rozhodně vyhazovat neměli a stydí se to přiznat.
                    Takových případů, kdy firma pod vlivem nějaké politiky někoho vyhodí a pak to jde šupem do prdele, jsem sledoval už několik. Celé vedení by ani při tortuře nepřiznalo „ano, byla to chyba, vyhodit inženýra toho a toho, bez něj jsme v řiti“.
                    Vždycky jsem si myslel, že právě F1 je o schopnostech a souhře pilotů i konstruktérů těch vozů.
                    Co začali Ecclestonovi lidi vymýšlet fakt divný pravidla a vyhrávala spíš komerce nad sportem, přestával jsem to sledovat.

                    1. Tak pro Redbull zase prý nějaké výkony dělá Zivko, čímž obchází zastropované človněkohodiny a může tak zkusit více slepých uliček než konkurence.

                    2. je to celý zpolitizovaně-ideologická sračka jak poslední desetletí všecko vostatní (volym/paraly-pyjády, oskaři, nobelofky míru), nejlíp to bojkotovat

                    3. Já s tím souhlasim, ale že to ještě není úplně autíčko z autodráhy dokazuje třeba ten trotl Mazepin.

                    4. servisdok: kde jste četl, že F1 má být o schopnostech pilota? Proč by měla? Ten týpek za volantem to snad platí?

                      F1 je o značkách a sponzorech (a vždy byla, jen zpočátku to bylo pouze o automobilkách). Kdo to platí, chce taky něco zpět. Je-li možnost auto zrychlit, je úplně jedno, jestli se tím zjednoduší ovládání pro pilota nebo ne. Prostě to má být rychlejší. Samozřejmě, nechcete za volantem blba, co to napálí do Gaslyho jak trubka Norris v Miami, ale ve finále je Vám fuk, kdo a jak řídí, pokud vyhraje. Redukce řidiče na šimpanze zatím nenastala, ale je logické, že čím víc zvládne auto, tím méně toho bude muset řidič udělat.

                      Hamilton je mimochodem ukázka protekčního šmejda, loňská sezóna byla de facto ostudná z pohledu pořadatelů (a poslední závod vyloženě natvrdo odkryl, jak F1 funguje, když tam ten balík z Mercedesu fňukal, co že si to jako dovolilo vedení závodu udělat, že nechalo jezdce závodit, místo aby zajistilo další titul trapákovi při dojetí za safety carem). Pořád kecy o jeho genialitě a najednou není pan mistr schopen porazit ani týmového kolegu, čímž se pouze potvrdilo, že je to jen marketingově protlačovaný produkt, který bez nejlepšího auta nedokáže vůbec nic (a dobře mu tak).

                    5. začalo to v 80tych letech. První vykřičník byl Riccardo Paletti, nejzářnější příklad Satoru Nakajima kvůli Hondě

                    6. Hamilton neni špatnej pilot z čistě řidičskýho hlediska – třeba rok 2007, jeho první, kdy se dovedl vyrovnat Alonsovi apod. Ovšem ke konci jeho působení v McLarenu se začal víc a víc chovat jako uražená primadona, už tehdy fňukal do rádia skoro v každym závodě (do tý doby jsem za fňukala měl právě Alonsa, ale ten časem vyspěl a dneska ho zpětně hodně cením, protože co tehdy dokázal s Ferrari a pak mizernym McLarenem Honda byly často fakt nadlidský výkony) a často i sabotoval strategii v neprospěch týmu a týmovýho kolegy (tehdy to byl Button po tom, co vyhrál titul). Z toho období je vtipná, ale vypovídající historka, když před VC Belgie 2012 Hamilton rozpoutal flame, že prej ho Button pořestal sledoval na instagramu, načež mu Button odpověděl, že to je kec, protože ho nikdy ani sledovat nezačal :D
                      To se mi líbilo na Mercedesu (a to je asi tak jediná věc, Toto je mi krajně nesympatickej a že tam už neni Niki jako dozor je hodně znát), že když Hamilton začal taktizovat a zpomalil, aby Rosberga nahnal do spárů pilotů za nim, Mercedes vždycky zasáhnul a pohrozil mu, že dá Rosbergovi lepší strategii (pravidlo Mercedesu je, že pilot na lepší pozici dostane jako první vybrat, kdy chce do boxu), protože tím ohrožuje nejlepší možnej výsledek pro tým. Rosbergovi jsem ten titul v roce 2016 moc přál, ač tehdy už jsem na F1 nekoukal a až letos jsem si ty závody pustil zpětně. Přide mi, že Hamiltom, čím je starší, tím je vypatlanější. Řečičky, že lid nemaji žrát maso, protože to planetu ničí, zatímco se prohání na rychlym člunu jsou na přesdržku. Dobře to vystihnul před lety právě Alonso, když prohlásil, že Hamilton by měl mlčet a šoupat nohama, protože on sám spálí 100 kilo benzínu na jedno odpoledne a na závody si lítá vlastním tryskáčem.

                    7. Zima: tak Hamilton je hlavně lidský odpad a nechápu, kde vůbec nabral tolik fanoušků. Osobně si myslím, že jeho tlačení je obyč rasismus, jinej by po Melbourne 2009 skončil na dlažbě s ostudou.

                      Alonso mi jako fňukal nepřišel, naopak se mi líbilo, že se choval jako hovado a nastavil tak zrcadlo jinému šmejdovi jménem Schumacher. Na cokoliv, na co šumákovi fanboys fňukali, že Alonso udělal, stačilo vytáhnout analogickou situaci jejich úžasňáka a bylo trapné ticho (nebo odvádění pozornosti jinam).

                      Nová Hamiltonova póza je po propagaci neúspěšných lovců feminismus. Prý si za své příjmení dá jméno matky, protože se mu nelíbí, že ženy se po svatbě „vzdají svého jména“. Myslím, že by s tím měl začít hned, ať je ve výsledkových listinách aspoň trochu vidět délkou jména, když už tam (zatím, naštěstí) není moc vidět díky výsledkům. Jsem zvědav, jak dlouho ho budou využívat, nebude-li podávat žádné výsledky. Zainvestováno kvůli progresivní agendě v něm má kde kdo poměrně dost peněz a nejspíš soudruzi nepočítali, že jejich kůň takto propadne. Nicméně Mercedes je silný, takže se zatím neraduju, kdo ví, co se ještě může stát a nějaké to „skandální odhalení“ u Ferrari by jim mohlo pomoci.

                    8. fatdwi
                      19.5.2022 v 12:27

                      hlavně britanistán tam nikoho jinýho nemá, ne? tak sice dementní cigán, ale jejich cigán :)

                    9. Behemot: zas tak to nevidím. Vadí mi už od 2009 ne kvůli barvě kůže, ale kvůli chování a následná jeho glorifikace plus progresivně správné „názory“ a Zimou zmíněné nevidění si do huby to jen dotahuje. Neměl jsem rád ani Šumáka, ale z jiných důvodů. Navíc Šumák docela uměl, zatímco Hamilton si myslím nebýt barvy, tak vítězné auto nikdy nedostal a zůstal by tam, kam patří, tedy někam do středu pole a kdo ví, jestli by pořád jezdil.

                    10. fatdwi
                      19.5.2022 v 12:47

                      má za to, že pobóchanejm anglánům je celkem u prdele, co vadí nějakýmu fatdwimu, co? :o)

                    11. LH vyhrával už v motokárách a McLeren si ho tak raději podepsal už jako dítě. Do teďka je to nejmladší pilot, který měl smlouvu s týmem F1. V roce 2000 dokonce vyhrál mistroství tím, že získal ve všech závodech 1. místo a to i při systému hendikepů.
                      Ve formulích pak vytáhl Manor ze sraček a další sezonu vyhrál s předstihem. Např. vyhrál závod i s 10s penalizací. Při svých prvních testech v F1 porazil v Silverstone i Raikonena.
                      Nemyslím si, že by tohle ukazovalo na průměrného pilota.

                    12. Panek: kromě těch, co si místo v F1 zaplatili, se tam takto dostal skoro každý. Naopak spousty těch, kteří jezdí velmi podobně v motokárách (nebo něčem jiném) příležitost v F1 nikdy nedostanou, případně i když dostanou, tak nijak zvlášť nezáří (ač třeba jinde jsou pak velmi úspěšní – stupně vítězů v Le Mans, různé „plechovkové“ šampionáty atd. jsou plné bývalých, často nepříliš úspěšných, jezdců F1).

                    13. Russell je taky Brit.

                    14. je to možný, že tam mají dokonce dva, nejak jako nemám potřebu sledovat v zásadě hovadiny, jako ježdění dokola, honění se za balónem ze strany na stranu a podobný zbytečný pálení času, tak to jenom tak co sem možná letmo zahlídl…

                  3. Oni maji tedy dneska elektronický asistenty oficiálně „zakázaný“, ale kdo tomu věří, ať tam běží. Ale aspoň maji všichni stejný možnosti.
                    Daleko horší to bylo v roce 1993, kdy byl Williams jedinej, kdo měl elektronickou kontrolu trakce a tak kudrnatý buzík Prost suverénně vítězil, protože jemu to jelo jak po kolejích a ostatní se s tím prali. A až potom, co získal titul mistra světa to zakázali.

                    1. To spíš Mansell o rok dřív. Williams měl aktivní podvozek(elektronicky řízený) a s tím autem se nedalo nevyhrát. Naštěstí to zatrhli.

                    2. Tak jest, měl to i v roce 1991, ale tehdy se to ještě hodně sralo. Nicméně Prost to v roce 1993 měl taky a ještě lepší, navíc od VC Francie měly Williamsy jako jediné vozy i ABS.

                    3. Prost tam měl kromě aktivního pérování ještě CVT.

                    4. Prost byl sám o sobě péro. V první půlce 80 provařil 3 tituly, v 84 dokonce prohrál se starým Laudou. Jak. mu spadla do klína (dle Senny) politická výhra v Monacu, tak mu ty poloviční body scházely k titulu. Asi karma. A ty „vidle“ co zahrál u založení své stáje, to měl v paddocku taky pěknou ostudu.

                    5. Kecy. Já mám v Hjondé dokonce CVVT a předjede mě i soused z MB.

                    6. Ko-za: to je doping taky:-) Když si vzpomenu na šlušňáka a antidopingového bijce Armstronga, tak to je podobný jako když se „najednou“ ukáže, že McLaren, Mercedes nebo Ferrari (dříve Williams, ale ti jsou dávno ze hry) používají něco „na hranici pravidel“ a podobné vtípky.

                    7. Senna měl v McLarenu kontrolu trakce taky, stejně tak aktivní zavěšení. Jeho problém byl, že měl slabej motor, kterej určitou část sezony nedosahoval ani tovární specifikace, kterou užíval Benetton.

                    8. jste dobrej

                    9. Jestli to bylo na mě, tak dík :) F1 byla celý moje dětství a ač mi v roce 1993 byl rok, všechny závody od cca 1991 jsem zkouknul zpětně, což mělo skvělou devizu v tom, že mě to naučilo anglicky s různejma přízvukama :D Jináč ještě k Prostovi: on byl taky důvod, proč Senna v roce 1993 nejezdil ve Williamsu a proč tam taky nebyl Mansell. Prost totiž nechtěl silnýho týmovýho kolegu, protože se bál, že by pak nevyhrál. Mansella se bál, protože to byl typickej nezdolnej Brit, Senny se bál čistě proto, že to byl nejkomplexnější pilot od doby Clarka a od tý doby se mu vyrovnal v přístupu jedině Schumi. A tak si prosadil, že ani jeden z nich nebude jeho týmovej kolega, což zase na druhou stranu otevřelo dveře Hillovi, kterej by se jinak asi už nedočkal.

                    10. bylo tona vás.. devadesátky už začaly jít mimo mě, jsem o generaci starší, takže já hltal začátek 80tek. Ale nejvíce mám rád 60 a 70 léta.

                    11. Na základce jsme měli v F1 každej svýho oblíbence, můj byl Didier Pironi v Ligier :-)

                    12. mě imponuje Graham Hill. Gentleman, mistr Monaca, vítěz 24 hod. LeMans i Indy500. Jediný na světě. A pak John Surtees. Mistr na motorkách i v F1 (byť se štěstím).

                    13. Pironi byl střelec a ve ferrari s Villeneuvem, to byla hvězdná sestava. ale to v popularitě s ním nemohl obstát. Pak ta prasárna v Imole82, Hockenheim a konec. Škoda ho, byl to horký kandidát na prvního francouzského mistra světa. Tak to vyžral Prost.

                    14. Já jsem měl rád Sennu a dá se říct, že s jeho smrtí pro mě F1 do jistý míry skončila.

                    15. Sennovi v začátcích kvalitativně odpovídal i Stefan Bellof. V Monacu84 jeli oba fenomenálně (Bellof měl ještě horší Tyrrell). Bohužel se za rok zabil ve Spa kvůli chybě Ickxe.

                    16. Já měl rád hodně pilotů, ačkoliv některý z nich jsem reálně závodit nezažil. Samozřejmě nejlepší z nich byli Senna a Schumacher. Hodně lidí na ně nadává, že by pro vítězství šli i přes mrtvoly, ale tak to prostě má v podstatě bejt, je to jejich povolání a vášen, tak to dělali na 100%. Schumacherovi se hodně vyčítá Adelaide 1994, ale to nemohlo bejt nic jinýho, než čistej pud sebezáchovy, navíc Hill mohl nebejt vůl a dve zatáčky počkat, než bude rovinka, protože bylo jasný, že Schumi si nárazem do zdi poškodil nenávratně auto. Ale zase adrenalin, takže to dopadlo, jak dopadlo. Jerez 97 pak už byl jasnej úmysl, ale z chyb se člověk učí a občas musíte překročit hranici, aby vás někdo usadil, že takhle ne. O to víc mne nasralo Monako 06, kdy to prostě neměl vůbec zapotřebí. Pak jsem měl rád Bergera, kterej ale už tehdy dosluhoval, nicméně jeho vítězství v Německu 97 byl úžasný, tehdy nakopal prdel totálně všem i přesto, že jel na víc zastávek v boxu. Po dlouhý nemoci, kvůli který zameškal několik závodů a úmrtí otce těsně před závodem to muselo bejt hodně těžký se soustředit, navíc v Benettonu tehdy probíhalo zemětřesení, protože Briatoreho sesadili z funkce a dali tam Davida Richardse, jenž později řídil BAR, pozdější Hondu a dnešní Mercedes. Měl jsem rád i Alesiho, kterej s Bergerem dlouho tvořil dvojku (dokonce tím stanovili rekord, kterej až podzěji překonali Hakkinen a Coulthard), i Hakkinen byl sympaták. Tehdy se mi na tom líbilo nejvíc, že si to piloti vždycky vyříkali všechno mezi sebou, často třeba i pěstí nebo prostředníčkama, ale byl klid. Když Schumacher vyhrál Belgii 1995, přišel za ním druhej Hill si vyříkat, proč ho úmyslně na začátku vytlačil z trati. A sotva vylezli z aut, prostě mu to vmetl do xichtu, načež ho Schumík docela drsně chytil za rameno a začal mu něco vysvětlovat. A na tiskovce už byl klid a oba se sobě docela smáli. To dneska ne, každej se bojí něco říct, jen aby někoho nenasral. Snad krom Alonsa. Anebo Kimi samozřejmě, kterej, když loni skončil, řekl, že už ho to sralo, protože jsou tam všichni falešní a jak na baterky.

                    17. Bellof to měl blbý v tom, že nakonec o ten výsledek i přišel, když se provalilo, že ve snaze držet krok s turbo autama jezdil Tyrrell svoje auta s podváhou a byl diskvalifikovanej z celý sezony. To dost zkurvilo kariéru i Martinu Brundleovi, kterej ale alespon vyhrál cestáky a podzěji udělal skvělou kariéru jako komentátor. To, co mu provedl Icky byla svinárna, předjíždět v Eau Rouge může jen kokot. Ale to on celkem byl, at už v F1, na Dakaru nebo jinde. Však i to Monako odmávnul předčasně on.

                    18. Jojo, olověný kuličky v chladiči brzd. Tyrrella jsem měl rád a bylo mi ho tehdy líto. On nebyl hajzlík, ale tohle přeťápli. Monaco 84 je pro mě nejlepší závod, který jsem v F1 kdy viděl. Si pamatuji jak Heinz Pruller (ORF) pořád jen Senna, Senna… a najednou režisér přenosu zjistil, že za ním uhání Bellof stejně rychle jako on, ale s horším autem, takže jel těžkou hranu, a jestli si dopře pamatuji, tak ještě s lehce hnutým zavěšením. Icxk byl vůl. Ještěže v roce 1970 nestihl bodově Rindta přeskočit.

                    19. To je fakt, Ken byl stará škola a jinak dobrej člověk. Pamatuju, když Alesi dlouho vedl před Sennou ve Phoenixu 1990 a televize ESPN s ním tehdy během závodu živě dělala rozhovor a on mimoděk prohlásil „Nechápu, jak Alesi může vést závod s takovým krámem“ :D
                      To jo, musel jet fakt šíleně rychle. Někdy to prostě dopadne pro někoho blbě a nedostane pořádnou šanci.

  3. Souhlasím s autorem v názoru, že komerční (v budoucnu možná robotický) sex je pro mnoho mužů schůdná, možná dokonce jediná cesta, jak pokrýt jednu ze základních životních potřeb. Nároky žen jsou dnes tak vysoké, že jen málokterý muž je dokáže splnit a vydržovat si nějakou dlouhodobější partnerku.
    Hodně opatrný bych byl se snahou nějak to vydržet s dlouhodobější partnerkou/manželkou s cílem vlastní replikace. Statistiky jsou neúprosné. 15-20% prvních a 40-50% druhých dětí v manželství není geneticky potomkem muže, který to celé platí. Vlastně si myslím, že genetické testy otcovství by se měly dělat automaticky u každého narozeného dítěte. V případě neshody možnost rychlého rozvodu bez dělení majetku a alimentů.

    1. Co to je za nápady? Otec je snad ten, kdo dítě řádně vychová. Nebo chceš taky zakázat umělá oplodnění, zruinovat úplně cizí chlapy alimentama a stát zatížit milionem samoživitelek? Kolik lidí bude pak za 25 vydělávat na důchody?

      1. za 25 let

    2. Takovej dna test je dneska otázka tak dvou tisíc? Si ho může nechat udělat kdo chce.

    3. re: dubaro

      Tedy za prvé si nemyslím, že by Váš systém měl přinést nějaké štěstí. Nechápu, proč bych si měl testovat své otcovství, připadá mi to jako:
      a) projev nedůvěry k mé manželce – po pravdě řečeno, myslím, že nejslabší adekvátní reakce na takovou potřebu by byla mokrým hadrem přes obličej.
      b) dobře, i kdybych zcela hypoteticky zjistil, že některé z dětí není geneticky moje, tak případným rozvodem utrpím já i ostatní děti, vlastně se to celé sesype, na místo jedné roztomilé kukačky se to rozletí na strany a začnou hrozné exkrementy. Pardon, to bych raději vychovával geneticky cizí (a sociálně vlastní) dítě, lépe bez vědomí této skutečnosti, ale jinak i s takovým vědomím.

      V zákoně je přímo úprava prohlášení o otcovství a její konstrukce nevyžaduje otcovství biologické (které je často obejito i úmyslně, např. u umělých oplodnění z dárcovského biologického materiálu), u mateřství je situace podobně fiktivní, pouze je tam stanoveno, že matkou je žena, která dítě porodila (jestli z vlastního vajíčka pošlo, to se neřeší).

      A to „bez dělení majetku“ si představujete jak? Jako že zůstane na věky společný, nebo připadne celý společný majetek tomu podvedenému manželovi, nebo co konkrétně. A bez alimentů jenom na „kukačku“ nebo na všechny děti? I kdyby byly ty společné svěřeny otci?

      1. To procento u prvních dětí je tak vysoké taky proto, že často o tom matky ani neví, že není otce. Druhé dítě v drtivé většině případu otce je.

    4. A pro těch 40-50% druhých nemanželských dětí máš nějaký zdroj nebo sis to vymyslel?

    5. Ty čísla jsou urban myth, čili ne “neúprosné statistiky”, ale hromada sraček. Pri větších studiích DNA to vychází do 1%, někde i o dost míň.

      https://theconversation.com/what-are-the-chances-that-your-dad-isnt-your-father-24802
      https://en.wikipedia.org/wiki/Paternity_fraud

    6. @Dubraro
      Typický příklad ubohosti a úzkoprsosti. Mám tři syny, o kterých bezpečně vím, v které vteřině jsem je zplodil. Co kromě 1. nevím jistě je to, jestli se mi z porodnice nevrátili nějací náhradníci, ale jelikož 2. má všechny moje chyby a 3. je v mnohém lepší než já, byl bych blázen, kdybych se jich zříkal a doufám, že otcové mých dalších dětí jsou přinejmenším stejně velkorysí.

      1. Zdravý přístup!Teď mě napadla otázka přítomnosti otce u porodu.Nás to vůbec nenapadlo, já to klasicky prochlastal, ale nedávno na to přišla řeč kvůlivá známejm a žena říkala, že by si mě přestala vážit…Kdopak z místních byl a jaké to bylo?A co vám to dalo?

        1. Já to ani nestihnul, protože císařem dvojčata. Jednovaječný.

        2. já byl a jsem za to rád, žena taky. Celkem jsme se u toho nasmáli (nedělám si srandu) a rádi na to vzpomínáme. Samozřejmě jsem byl u hlavy a nesmysly jako stříhání pupeční šňůry jsem odmítl. Ohlídal jsem si správné podepsání mimina na nožičku a pak jsem to šel samozřejmě zapít. nejednou.

        3. JA byl a dalo nam to to, ze jsem se mohl o manzelku trosku postarat, kdyz tam zrovna nikdo jiny nebyl a nedali ji ani napit (jasne, pit se nesmi, protoze bla bla, ale kdyz tam clovek lezi hodiny a hodiny a nic a uz ma popraskany rty a porad nic, tak alespon namacet nejakej kus hadru a tim ji otirat slo)
          Obecne bych rekl, ze ji to pomohlo psychicky, kdy z toho byla vserozlicne vyklepana (zvlaste u prvniho porodu) a kdyz tam clovek byl s ni, tak ji to uklidnilo.

        4. Byl jsem u všech, jsem za to rád, člověk si to prožije, ví, co by jinak nevěděl (mladší dcera měla šňůru okolo krku, v papírech nic), navíc u posledního jsem byl kromě manželky jenom já, takže byla ráda, že na to není sama…

        5. My si to rozdělili – manželka tam měla blízkou kamarádku, a já s jejím manželem popíjel budvar ve stanu na jejich promo akci. Dělba práce.

    7. robotickej sex by mohl naopak docela srazit hřebínek spoustě ženckejch, co dneska mají tu kundu právě jako hlavní nástroj nejen k obživě, ale celkově k ovlivňování dění okolo

      to budou hodně turbulentní časy, až zájem a tudíž i hodnota toho statku padne s nástupem vyspělejších ančí…žluťáci aspoň v tomdle docela jedou, materiálově a vzhledově už je to docela na úrovni, během pár let domakají i další věci a pak už jenom masovost srazí ceny

      1. Navíc taková waifu se dá naprogramovat, aby byla milá a příjemná, viz slavné video:
        https://www.youtube.com/watch?v=nkcKaNqfykg

        1. tak to je inherentní vlastnost, na rozdíl od organické marfuše :o)

            1. „Why is biocunt so angry, master?“

              To mě složilo, díky:-D

      2. Kdo nechápe, že každá žena je unikátní objekt, ať si klidně honí brko robotem a večer co večer sleduje zprávy v ČT.

  4. Jaký si to kdo udělá, takový to má. Nemyslím si že by u něžného pohlaví došlo k nějaké změně v chování. Trošku mi ten článek zní jako brek čtyřicítky obklopené hromadou koček co si stěžuje, že normální chlapy už vymřeli.

    1. A jsem čurák co neumí psát, vim.

      1. Nic si z toho nedělej, já se občas překlepnu i když píšu rukou.

        1. :-))))))))))
          you made my day

  5. Já znám takovou, co má 3 haranty, každého s jiným otcem, je na podpoře (nejde o cikány, ale spíš whitetrash, vychovaný ovšem ve střední třídě), a pořád má pocit, že dělá všechno správně.

    1. To je muj sen tohleto, mit hodne deti, kazdy s jinou (nekdo rikal ze tak je nejvetsi sance na preziti), a vymyslet to tak aby mi to platili ostatni. Elon Musk style nebo white trash, vysledek je stejnej. :)

      1. To se podarilo Bolkovi, ostatne sam prohlasil, ze svym detem umoznil ten komfort, ze kazde ma svoji maminku.

  6. Ja si spis myslim ze u nas je to klasika – ridime se podle vzhledu a hlavne podle oci – vybirame si ty ktery uz v ocich maj ze radi soustaj.
    Jenze zrovna tyhle radi soustaj kde vsude to de a ocekavaj ze za to taky ale budou neco mit.
    A ty normalni, obycejny, co sou dobry na vztah tak tech si budto nevsimnem nebo nas uz od pohledu nudej.

    Ja to sumarum shrnu: zenska si ve vztahu vetsinou mysli ze je vsechno jeji a ze ona je hlavni tahoun a planovac vseho -> najit zenskou partaka ktera si te vybere podle vsech hodnot co mas a mluvi o vas jako o vas je proste kurevska rarita.

    Na zaver: potreba prcat nekoho jinyho po delsi dobe je proste podle me lidska vlastnost a to ze nase mysl se snazi bojovat se stereotypem. Postihuje nas to vsechny, ja za sebe muzu rict ze povazuju zenskou do zivota jen takovou co me umi rozesmat k slzam, uz to mi vypovida ze mi rozumi a zajima se o me.

    1. To mě nikdy nenapadlo, že když se ženská v posteli směje a já brečím, jde o akt porozumění.

      1. Ale vážně, možná je to dnes jinak, ale za celý už celkem dlouhý život jsem potkal max. 5% žen, které měly schopnost iniciovat srandu, ostatní šlo ale naladit jako rádio.

  7. Po delší době nakouknu na dfens a toto na mě vyskočí jako první článek? Jakože vážně? Co to má bejt?

    1. Ty máš svejch starostí dost, když jsi odprásknul tu ženskou za kamerou, Baldwine.

      1. To nie Baldwin, to nie on, to ZBRANE zabíjajú.

        1. :). Kdyby se místo hejtování NRA radši naučil bezpečnou manipulaci se zbraní, mohla ta chudák holka ještě žít.

          1. Tak to máš pravdu, ale to by bolo na neho priveľa. On tam na také niečo mal svoje lidi. Zachytil som tu aféru okrajovo, ale prehadzovala sa tam zodpovednosť z jedného človeka na druhého ako plastové vnútro kinder-vajca naplnené vodou a práškom do pečiva.

            1. Je to tak, odpovědnost je nejspíš na více lidech, o tom ostatně rozhodne soud. Taky mě to jen tak lízlo, ale část odpovědnosti nese i zbrojířka a její asistent, z principu. S tou samou zbraní se údajně střílelo ostrýma ve volných chvílích mezi záběry. To nic nemění na tom, že střílel Baldwin, divím se že má čas a chuť diskutovat na českém internetovém fóru.

            2. Sledoval jsem tento případ s úžasem taky.
              Takhle se někomu vybranému, kompletně likviduje kariéra – že se na místě natáčení, krom výhradně a pouze slepých nábojů (jde jen o ten oheň z hlavně – původní zvuk se stejně do finálu nebere, je vždy externí) „náhodou“ objeví náboje ostré.
              A někdo je naprostou „náhodou“ a nešťastnou shodou okolností, které upřímně lituje, naláduje do zásobníku střelci a producentovi zároveň…
              O tom, že na tom place neměl jediný ostrý náboj co dělat a žádné opodstatnění, dále pak ani slovo..

              1. Nevím jestli ti správně rozumím, jako konspiračka mi to přijde přitažené za vlasy. Baldwin je známý bojovník proti civilnímu držení zbraní, přitom produkuje a hraje film který zobrazuje násilí, tj. vydělává na něm. Podle mě klasická ukázka pokrytectví a až překvapivě fungující karma.

                1. Nechcem byť nejaký hnidopich, ale karma by v prípade takého pokryteckého zmrda zafungovala najlepšie vtedy ak by si on sám tou zbraňou napr. pri neodbornej manipulácii ustrelil nohu, ruku alebo vtáka aj s pytlíkom.
                  Jeho ľútosť, ospravedlňovanie sa či sypanie si popola na hlavu už tú mŕtvu ženskú neoživí.

              2. servisdok – jenže podle lidí od fochu se normálně střelecké scény dělají tak, že se nikdy nemíří skutečně na herce, ale mimo něj a kamera snímá pod takovým úhlem, aby to jen vypadalo.

                Tam bylo daleko zásadnější, že „schválení“ zbraně provedl člověk, který k tomu nebyl vůbec nijak oprávněn – nikoli ta zbrojířka. A že tam bylo více incidentů.

                Spíše to vypadá, že Baldwin byl škrt a škudlil, který najal nekvalitní lidi a podle toho to dopadlo.

                1. „Jsou to chudý gršgrešle“

                  Porco Rosso

                2. Ano, nejen ve filmové branži se najdou škrti z řad manažerů, co jsou schopni svému špičkovému interpretovi, který je fakticky živí, sepsat až tak laciný rider, že se klidně „smíří“ například i s nedostatečným výkonem, pokrytím, dosahem portů apod.
                  Setkal jsem se s tím už mnohokrát. Naposledy tuším byl takový exces u nebožky Věrky Špinarové, kam jsem o vlastní vůli a mimo rider přitáhl vlastní porty i výkonový racky. Bylo to v době, kdy jí manažera ještě nedělal Adam. Firma, co ten původní, fakt doslova šrot na vyprodaný recitál paní Špinarové dodala, se ani trochu nezastyděla.
                  Jsou „interpreti“, pro které je zapotřebí akorát tak výkonný halfplayback (např. Petr Kotvald) a zbytek je v podstatě nedůležitý, pokud zvládne aspoň poděkování na konci jejich vstupu na nějaké větší akci. U formátu zpěvaček paní Špinarové či paní Rottrové bych se styděl sám před sebou a u klik se asi radši propadl do země.

                  Šetřílkové jsou všude.
                  Nechápu, jak se mohli „bavit o přestávkách natáčení“ střelbou z téže zbraně, používané v záběrech, ale ostrými. Nepobírám to prostě, co tam vůbec ty ostrý dělaly a kdo si tohle dovolí na place plném laiků.
                  To je tak, když se machruje, hraje se na velké mazáky a kovboje – a pak se stane tohle.

                  1. Podle toho, co se dalo dočíst, to byla kombinace dvou věcí.

                    Zaprvé mladá zbrojířka, kterou sice dobře zacvičil pan otec-legendární zbrojíř, ale tohle bylo její první velké angažmá které mělo sílu buď „udělat“, nebo naopak pohřbít její kariéru – takže neměla sílu říct „ne“ hereckým hvězdám. To vysvětluje, proč si herci půjčovali ty revolvery a stříleli ostrým. Chudák holka držela ústa, protože nechtěla „dělat problémy“ pánům hercům, dostat padáka a přijít o referenci. Namísto toho má permanentně po kariéře.

                    Ale skutečný viník byl zřejmě asistent režie, který prohlásil ten revolver za zkontrolovaný a připravený ke scéně ačkoli k tomu nebyl oprávněn, protože tohle NESMÍ udělat nikdo jiný, než právě a jedině zbrojíř – a zbrojířka nic takového neschválila. Přičemž přesně tentýž asistent režije udělal na štaci už několik bezpečnostních průšvihů předtím, a to tak gigantických, že se část štábu sebrala, dala výpověď a odjela domů…

                    1. Ano, něco o tom že ten asák už pár průserů měl, jsem četl. Ale tak na druhou stranu, české sračkomety je v tomto třeba brát s velkou rezervou. protože tady jsou holt zbraně špatné ááno a kdo veme do ruky kvér, tak už je poloviční zločinec…

                    2. Mě je tam nejvíc lité té zbrojířky. Živě si dovedu představit, v jaké situaci a pod jakým tlakem „spolupracovat“ byla.

                      Úplně typická situace, kde člověk, který má na starosti fyzickou bezpečnost produktu či procedur, čelí hrozbě vyhazovu od nadřízeného, jehož zájem je na tu bezpečnost kašlat.

                3. Jendo míří, protože některé záběry prostě neumožní mířit zcela vedle.
                  Ale tam jsou prostě slušně placení profíci, co jsou za ty prachy schopni zajistit fakt plnou bezpečnost jednak těmi slepými a ještě i se sníženou navážkou. Někdy se tam používá (u větších a delších zbraní, co mají mít vizuálně působivou střelbu) speciál prach, který dělá rozhodně víc ohně, než toho nedůležitého kraválu.
                  Ten kravál tam fakt vůbec není důležitý. Kontakt se u střelby nikdy nebere (kromě střelcových slov „zabiju tě ty zmrde“), protože kontakt z pravé střelby je v podstatě zvukově nezpracovatelný.
                  To, co slyšíte ve filmech jako výstřel např. z nějaké velké pistole, není skutečný výstřel z pistole, ale když to jen mírně přeženu, tak to klidně může být šikovně natočené prásknutí dlouhého, tuhého pravítka o stůl – a pak prohnané tolika procesory a kompre-limitery, že byste tomu jejich počtu ani nevěřili.
                  Jestli znáte někoho od efekťáků, nebo od ruchařů, optejte se jich, k čemu je zvuk „pravého“ výstřelu ze střelné palné.
                  Všichni Vám řeknou, že akorát na hovno. A že ještě v nedávné minulosti to akorát tak zasekávalo ručky modulometrů do pravého dorazu. Někdy až tak, že bylo nutný klepnutím na sklíčko ručku uvolnit. To je přímo moje osobní zkušenost s profi rekordérem Sony TC-D5M, který má i ten účinný limiter v sobě. Je to takový podobný kus odolného železa, něco jakoby „kazetová Nagra“, jen to holt nefičí devatenáctkou.

                  1. Ovšem řada novějších her si zakládá na tom, že nahrávají skutečné zvuky zbraní při střelbě. S moderními filtry a hardwarem se určitě snadno vypořádají s tím neskutečným dynamickým rozsahem – daleko větší oříšek podle mě bude, jaké prostředí zvolit, aby byl zvuk reprezentativní a nezněl „divně“. Uzavřený prostor z principu ne kvůli echu, moc otevřený také ne kvůli plochému zvuku…

  8. Sice rozumím dílčí motivaci tuhle slohovku napsat, ale kvalita sdělení je na bodu mrazu. Na pár vzorcích dělat nekonečné závěry je naopak ukázkou minimálního rozhledu a nepochopení souvislostí.

    1. Zase jeden, kdo si myslí, že se ho rozvodový ragnarok týkat nebude…

      1. Ach jo… Drahy Challengere, se slzou v oku vzpominam na dobu, jak jsem jako cerstvej absolvent kazdou nocni ve chvilich klidu doslova hltala kazdy Vas zdravotnicky clanek tady na webu. Mrzi me, co se Vam stalo ohledne vztahu, musi to bolet, ale ta vsudestrikajici zahorklost je uz nuda… Nechystate zas nejakej dalsi vhled do soucasnyho zdravotnictvi? Dost mi to chybi, se priznam…

      2. No a na to byl clanek? rejpat nebudu Tim oblivionem si prpjde kazdy v nejake podobe to procitnuti do reality Tu mnozi nechapou snad jste Tim prosel skoro Bez uhony a nahanite mlade vendulky..

      3. 20 80 cold hard truth …theyre waiting on the finish line…grab and pack monkey branch away!!!

      4. Zase jeden, který sežral Šalamounovo hovno…

  9. Alien is back!
    Alíku, ty stará páko, už máš ten web?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017