Za ženy si platí jen ubožáci - zpět na článek

Počet komentářů: 448

Přidat komentář
 1. WTF ?:-O

  1. +1

 2. Takhle jednoduchy to neni. Clovek nehleda babu jen quli detem a nebo jen sexu.

  Ja rikam, ze kurva je levnejsi, nez manzelka. Ale na druhou stranu, ne vsechno levny je taky hodnotny.

  1. +1

   Krom toho znám povícero vztahů, kde je ženám podstatně méně než sedmdesát a vypadá to, že se rozvádět neplánují (tím nevyvracím, že úmrtnost vzthů je povážlivě vysoká, ale není to pravidlo). Dovedu si představit, co autora štve, ale vidí to opravdu úzce.

   1. Ja osobne jsem se prosukal do 35 let a diky moznostem velkomesta jsem si tuto fazi uzil do sytosti. Takze svatbou jsem celkem v klidu udela tlustou caru a svoji zene nikdy nezahnul. Podotykam ale, ze jsem si dobre prohledl tchyni a vychcane kalkuloval, ze moje zena i po padesatce by jeste porad mohla byt sukatelna. Tato spekulace se nakonec potvrdila, takze v tomto smeru to mam skutecne jednodussi a nemam duvod zahybat, to je pravda. A stran hadek – my se doma hadame minimalne obden, pokud ne casteji. Obcas u toho prijde k uhone nejake spotrebni vybaveni domacnosti, ale vzdy to nakonec skonci prozatimnim mirem a myslim, ze nam to obema vyhovuje.

    Proste – ano, treba jsem mel i kliku, ale sel jsem ji hodne naproti tim, ze jsem nespechal a vic tusil, do ceho jdu.

    1. Ja osobne jsem se prosukal do 35 let a diky moznostem velkomesta jsem si tuto fazi uzil do sytosti. Takze svatbou jsem celkem v klidu udela tlustou caru a svoji zene nikdy nezahnul
     Tohle je celkem důležité, když mají oba účastníci zájezdu už nějakou sumu zkušeností a párkrát si rozbili hubu. Teď jednomu kusu v mém okolí lehce po čtyřicítce a celkem po dvaceti letech vztahu hráblo a zažala mít slutty období, kdy sjíždí tinder a šuká vhodný materiál, co jí přijde pod ruku.

     1. Marty… a v jaké domácí pohodě ten vztah byl? Já jen, že jeden známý už toho doma moc neudělá, protože „je to starý“. Pokud je manželka ve stavu „nemám chuť na sex víc než jednou za měsíc, super, že mě manžel neotravuje“, tak dobrá symbióza. Ale má-li chuť častěji, je až tak divné, že to skončí jak popisujete?

      Ono takto bez dalších informací těžko jakkoliv hodnotit, ale často druhá strana příběhu vrhá na původní verzi zcela jiné světlo.

      1. Marty: jedna moje kamarádka to taky chytla ve 40ti, dvě pubertální dcery, a matka větší puberťačka než ony, šuk na oldies diskošce, šuk v parku,šuk v práci, prostě magořila jak v 16ti

       Fatdwi: další chlapská moudrost praví,že řadám žen jednoho dne začne „smrdět čurák“, trubec už jí do boudy naštěkal, rozmnožování si odbyla, tak jen se ho zbavit, ale tak aby jí nechal byt a slušné alimenty

      2. Ono takto bez dalších informací těžko jakkoliv hodnotit, ale často druhá strana příběhu vrhá na původní verzi zcela jiné světlo.
       Ona to neni nikdy chyba čistě jediné strany. Tady je muž plně socializovaný. Do práce pravidelně chodí. Má na ČR značně nadprůměrný příjem. Možná se jenom tolik nestaral, aby mohla vykladat, že je šťastná. Dámská část je z kategorie…to bych si domů nepořídil. Nulová finanční gramotnost a katastrofální hospodaření s financemi. Mozkově taky nic moc. Benefit je dobrý vzhled. Kvalitu šuku posoudit nemohu, ale kvantitativně nedostačovala ona. Její argument pro současnou situaci byl, že si chce ještě užít. Čili klidně….ale co pak?

       1. Tak 20% prvorozených dětí není otce a chlapi zase mají krizi středního věku. To je jen pro ilustraci faktu, že monogamie je jen společenské myšlenkové schéma soužití chlapa a ženy v západní společnosti.
        S narůstajícím věkem a sledováním okolí mi spíše přijde pravdivé to rčení, že nezahne je ten, kdo nemůže. Jen ne každý to dělá tak blbě jako ta dáma.
        Co pak? Tys nikdy neslyšel „jet druhé kolo“? Sbalí nějakého rozvedeného či někoho rozvede.

        1. Tak 20% prvorozených dětí není otce
         To už je o tom, jestli to člověk chce vědět.

         Co pak? Tys nikdy neslyšel „jet druhé kolo“? Sbalí nějakého rozvedeného či někoho rozvede.
         To jsem myslel, ale spíše jsem narážel na to, co na seznamovacím trhu najde, když teď měla někoho relativně slušného.

        2. „Jen ta je cudná, kterou nikdo nechce“

         1. U nás máme případ.Narodil se černoušek,ale dle lékařů je to možné.Otec zrzoun a matka blond:-)

          1. U nás máme případ.Narodil se černoušek,ale dle lékařů je to možné.Otec zrzoun a matka blond:-)
           A soused?:-)

          2. Asi jako ty lázně, velmi úspěšné v léčbě ženské neplodnosti. Zlí jazykové to ovšem připisovali nedaleké vojenské posádce.

          3. Marty: Soused v poho, to bych tu nebydlel.Nicméně taťka argumentuje albínama:-D Prostě mu to nedošlo.My se do něj moc nesereme, když je šťastnej.To máš jako když to celá vesnice ví a paroháč se dozví jako poslední.Nicméně pokud by šlo o kamaráda, pravidlo poruším.

          4. Tam to patří.

          5. Marty: Nic co by nevyřešil nový Áriec. :D

          6. Mozna by bylo dobry se podivat, kdepak byl par na svatebni ceste… :-)

       2. Marty…: za mě tedy dost nešťastná volba partnerky. Ne, že by se z toho dalo dopředu poznat, že začne ve 40 blbnout a zahýbat, nicméně ty ostatní „kvality“ musel dotyčný snášet celý vztah a když mu to nevadilo…

        1. nicméně ty ostatní „kvality“ musel dotyčný snášet celý vztah a když mu to nevadilo…
         Tak ve 20 ještě člověk nemá některé zkušenosti, když tihle dva spolu začali. Pak, když máte děti, tak toho prostě kvůli nim zkousnete víc.

    2. Sysop: JJ, zjistit z jakého je vrhu je základ.Itálie je taky dobrá, kvůlivá ventilu.Společné děti nejsou podmínkou, pokud mají splněno z minula.Znám teda dva páry uplně bez, v prvním případě je ona jalová a on labuťák, v druhém případě jsou oba asi andělé.

 3. Ja na neznejsi pohlavi teda taky nemam uplne nejlepsi nazor, ale toto je docela bizar. Tobe musel nekdo fakt hodne ublizit. A tvuj nazor na pokracovani rodu a pomijivost zivota je tak 10 let zastaraly. Svet se riti do sracek a ceka nas bud velka valka, nebo kolaps civilizace, pripadne oboji. Ja jsem toho nazoru, ze privest do dnesni doby na svet potomka je vpodstate sobectvi.

  1. To je ale hroznej blabol. Jako ze trebas pred par desitkama let to bylo v pohode, a TED se to tak riti do sracek, ze potomky ne? A nebo, ze pred par sty let to bylo v pohode, ale TED se to tak riti do sracek, ze potomky ne?
   WTF?
   Lidi se ted zrovna maj jak prasata v zite, svet se riti do toho, ze se budou mit jeste vic jak prasata v zite, a to jsou ty sracky? Tvl…

   1. No ja nevim. Great reset, new green deal, pokusy normalizovat pedofilii. Neprijde mi, ze by se lidi meli mit vic jak prasata v zite. Mozna tak hornich par procent na ukor toho zbytku.

    1. Zato takovou třicetiletou válku si museli lidi vysloveně užít. Já se tedy mám jako prase v žitě. Děda měl čeledínskou místnost na statku, táta svůj dům, já svůj vlastní pokoj od narození. Do toho mám doma teplo, světlo, hovna splachuju pitnou vodou a prdel si vozím v autě. Jachtu a vrtulník nemám, ale i tak mi to připadá jako slušnej standard.

     1. +1, po materiální stránce je běžný obyvatel teď a kdysi někde úplně jinde.

      1. Problém je, že na nový level si člověk rychle zvykne a nevnímá ho a pak taky se nepoměřuje s historií, zbytkem světa, ale v rámci své komunity. Soused má dvě auta, já jen jednu ojetinu = mám se blbě.

     2. Jako kdyby dneska války nebyly. Taky se nepoměřuješ s životní úrovní za 50 let To porovnání je nesmyslné na obě strany, ani historii ani budoucnost nežiješ.
      Zase tak růžové ohledně materiálního zabezpečení to není, zmínil bych Calhounův experiment a jeho průniky s některými lidskými společnostmi.

     3. Harrod je buď malej, nebo blbej, nebo rozmazlenej, nebo ho nezajímá co bylo…a bojí se, co bude.No, tak tohle nemnožit.Má mojí plnou podporu.A bude hůř:-D

    2. 1918 – Velká válka, rekrutovali do mlýnku na maso i šestnáctileté. Vzápětí kauzálně španělská chřipka. To bylo lepší?
     1919 – Maďarská republika rad, kde komisař pro kulturu a školství Lukács nutil děti ve škole do orgií a rodiče chtěl popravovat. To bylo lepší?
     1925 – SSSR požírá Evropu, kdo ví kde se zastaví, už táhne na Varšavu, v Německu už uchvátil několik měst. To bylo lepší?
     1941 – Třetí říše požírá Evropu, kdo ví kde se zastaví, táhne už na Moskvu. To bylo lepší?
     1949 – jaderná parita, studená válka, hrozba zničení celého lidstva jaderným spadem a nemocí z ozáření. To bylo lepší?
     1956 – Chruščov vyhlašuje novou doktrínu, podle které SSSR bude dělat světovou komunistickou revoluci podporou komunistických milic po celém světě. USA kontrují Dominovou teorií. Nastává éra proxy-válek po celém světě, s potenciálem přerůst do jaderné. Měnová reforma a teror StB v Československu, rozstřílené povstání v Maďarsku. To bylo lepší?
     1962 – Kubánská raketová krize, svět byl málem zničen. To bylo lepší?
     1968 – Západem se jako lavina valí komunističtí studentští revolucionáři, francouzský prezident před nimi v hrůze utíká z Paříže, zakládají pedofilní komuny a v divadlech šukají na jevištích. To bylo lepší?
     1973 – doktrína omezené suverenity na plné koule, plošné represe kohokoli kdo vyčuhuje z řady, ropná krize. To bylo lepší?
     1984 – opět byl svět málem zničen když KGB vyhodnotila štábní cvičení Able Archer jako přípravu na jadernou válku. To bylo lepší?
     1989 – SSSR se rozpadal a nikdo nevěděl, zda se mírumilovně položí nebo zda do toho třískne a vletí s tanky na Rýn. To bylo lepší?
     1992 – zhroucení komunistické ekonomiky, kapitalismus, ano spousta skvělých příležitostí pro mladé a šikovné podnikatele ale zároveň spousta zkrachovalých podniků a statisíce zmizelých pracovních míst a kvalifikací. Pro najednou nezaměstnatelné chlapy existenční ohrožení a zničující krize. To bylo lepší jak pro koho…
     2001 – teroristické útoky, konec éry svobody a prosperity. Střet civilizací, ohrožení islámem z jedné strany a fanatickou protiteroristickou represí stylu KGB ze strany druhé. To bylo lepší?
     2007 – Lisabonská úmluva a obrat EU k jednoznačné diktatuře. Od té doby horší a horší. To bylo lepší?
     2008 – celosvětová ekonomická krize, spousta chlapů měsíce nebo roky bez možnosti sehnat práci v oboru. To bylo lepší?
     2009 – německá strana Zelených oznámila Green New Deal v Europarlamentu. To bylo lepší?

     Vždycky v historii bylo na obzoru nějaké obrovské svinstvo nebo existenční hrozba. Kdyby to lidi brali takhle, tak už lidstvo dávno vymřelo a Zelení fetují na oslavu, jak se jim povedlo „zredukovat lidstvo“. Naopak platí Reaganova slova, že každá generace si musí vybojovat svou svobodu. Kde platí, že dementní ideologové a vysokoškolští študáci musejí dostat hodně tvrdý náraz do reality od života, aby pochopili odkud skutečně fouká nesvoboda a kdo je jejich nepřítel.

     1. Hezky shrnuto. Na druhou stranu, takový útok na podstatu člověka, na zcela bazální antropologii jako polaritu muže a ženy, to nikdy v historii nebylo.

      1. A co byl tedy postmodernismus+relativismus jako takový, nebo předtím namátkou Ockham s nominalismem?

       Genderovci jsou speciální jen a pouze tím, že vzali postmodernu jó důkladně v jedné jediné oblasti, zato o to fanatičtěji.

     2. Na odkazy je tady Jihočech, ale Johne, tohle si musíš poslechnout!
      https://www.youtube.com/watch?v=ZpASLZWlFiA

  2. Žvást. Moje máti byla počata a narodila se za II války. Kdyby moje prarodiče přemýsleli jako ty, tak tu nejsem já ani moje děti.

   1. V době 2. sv. války zde nešlo o rušení, natož s úmyslem nevratného zrušení, dosavadního pořádku ve společnosti, od_základu. Což_je_podstatné a rozdílné od současnosti.
    Že bylo tehdy možné navíc spatřovat různá východiska (v rámci stávajího pořádku, ovšem), jde bokem, i když i to hrálo roli.

    1. Ale šlo. Áda přechodně mazal dělňasům med kolem huby, protože je potřeboval pro válečnou výrobu (pak by je nahnal do koncentráků a sibiřských dolů).
     To si většina zlenivělých čechů co neprošli jatkami 2. světové (na rozdíl od Rusů třeba), vůbec neuvědomuje.
     A proto tu debilové vítají banderovce a azováky a staví pomníky vlasovcům na místech pomníků padlým rudoarmějcům. Zřejmě si chtějí prožít zkušenost co byla jejich dědům odepřena.

     1. Vlasovci, narozdíl od Rudé armády, zachránili pražské povstání. Moskva by je nechala vykrvácet protože to nebylo pod její taktovkou.

      Vlasovci celí vznikli jedině a pouze proto, že Stalin považoval všechny sovětské válečné zajatce za zrádce, kteří mají dostat kulku či Gulag a terorizoval celý SSSR tak moc, že kde kdo chtěl nejdříve zlikvidovat Stalina a až pak se obrátit proti Hitlerovi.

      1. Tím že povstalcům sebrali zbraně a munici, a ještě vyhrožovali že bude zle když o vlasovcích nebudou tady všichni pět chválu?
       Jen se tu chtěli vykoupit ze zvěrstev a válečných zločinů co napáchali v SSSR a dalších státech.
       Což se jim nepovedlo, stejně je za ty zločiny odsoudili.
       Díky nim pražské povstání málem vykrvácelo.
       A díky debilům co tomu veleli a hádali se spíš o politiku.

       Ono vůbec šaškovat s flintičkama, když za městem máme po zuby ozbrojené Waffen SS s tanky a děly, tok samo o sobě chujovina. A když už do toho šli tak to měli pořádně promyslet. To byl totální chaos, ani dostatek munice neměli zajištěný. Asi jako když si kluci hrají na indiány a kovboje, ale omylem jim někdo rozdá ostré zbraně.

       Což upřímně moc nechápu, protože ti chlapi přece měli solidní prvorepublikový vojenský výcvik?

       1. Tím, že Vlasovci svými tanky a stíhači tanků zastavili přísun Waffen-SS a Wehrmachtu přisouvaných z výcvikového prostoru Benešov, nebo je zdrželi natolik, aby nestihli taktické zadání:
        https://www.fronta.cz/dotaz/1-divize-roa-v-bojich-o-prahu-kveten-1945
        https://strategickemysleni.info/2019/12/role-vlasovcu-v-osvobozeni-prahy-1945/

        Například v Lochkově zadržovala četa ROA 7. května útok KG Wallenstein na lahovickém mostě i za cenu vlastní likvidace:
        http://zbraslavhistorie.info/lahovice-1945
        A posléze už dorazil pluk ROA, který zastavil zbytek KG Wallenstein v postupu na Smíchov:
        https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/vlasovci-a-praha.A150502_165722_vojenstvi_vse

        Dělostřelectvo ROA pak bylo to jediné k dispozici v celé Praze, co mohlo zahájit protibateriovou palbu na dělostřelectvo Nácků na Petříně, odkud ostřelovali nemocnici Sanops.

        Vše potvrzeno Vojenským Historickým Ústavem a ÚSTR.

        Je vidět, že o pražském povstání a účasti ROA nevíš vůbec nic, zato nekriticky žereš kdovíodkud vycucanou defamační propagandu nejhrubšího zrna.

      2. Zájmem Moskvy bylo dojet do Prahy dříve než Američané, proto sice trvala na demarkační čáře, ale zároveň přikázala nahodit motory T-34 a dosáhnout Prahy co nejdříve, žádné zbytečné zastavování. vlasovci odtáhli ještě v době, kdy se říšská branná moc rvala do centra Prahy, viz 8.5. rozstřílený Staromák.
       Že by si tehdy kdokoliv mohl dělat naděje, že po pádu Stalinovy říše bude mít pár divizí Vlasovců alespoň trochu sílu zvítězit nad triumfujícím Reichem, se fakt říci nedá. Vlasovci, především důstojníci, byli korouhvičky, co hbitě přeskočily k k tomu, pod nímž se momentálně nacházeli. Vlasov sám, věrný bolševik po dvacet let, šel příákladem.

       1. Vlasovci odtáhli proto, že komunistický element v PNP v čele s fanatikem Smrkovským je vykopnul dle kréda „mouřenín vykonal své, mouřenín může jít“. Pak už náckům nic nestálo v cestě na Prahu – ovšem díky dosavadnímu průběhu PNP a angažmá ROA už neměli dost času ani sil ji obsadit, takže namísto toho došlo k tomu separátnímu příměří Toussainta s PNP.

       2. Vlasovci, především důstojníci, byli korouhvičky, co hbitě přeskočily …
        Vzhledem k temu, že Stalin považovál všecky zajatce za zrádce, tak ten zajaté sovětské voják mňél 3 možnosti:
        1. Scípnót u němců v nejakém tem jejich Stalagu nebo Dulagu
        2. Dat se k vlasovcom
        3. Utýct (těžký) a potom vod vlastních dostat kulku nebo se „štěstím“ skončit v trestné rotě.
        Nevim co bych si sám vybrál.
        Jinak doporučuju klasické sovětské film „Chladné léto roku 1953“ Hlavní hrdina, rozvědčík, skončíl na Sibiři právě proto, že býl v zajetí. Takový maličkosti, jako že se to stalo dyš býl v bezvědomí po výbuchu, a že jak se probrál tak hneď zdrhl spátky, takže tam nebýl ani jeden deň, to nikeho nezajímalo.

       3. Vztah pražských – holešovických místních učitelů k Vlasovcům v šedesátých letech byl ambivalentní.
        Z výkladu vyplynulo, že
        – se v květnových dnech 1945 v Praze objevili,
        – nějak zde – ač na straně Němců – proti Němcům působili,
        – nakonec je partyzáni naházeli do Vltavy.
        A nebýt sovětských tanků jedoucích ze severu na most a dále do centra, nebylo by to bylo dopadlo dobře.

        To je takový badatelský oříšek: na čí straně je ústav pro totalitní režimy, pokud jde o vlasovce. A dnes se to ještě více zahustilo. Oni vlastně ti okupanté možná shodou okolností byli okupanty, ale tím, že bojovali proti rudé -> sovětské -> ruské armádě a tedy proti stalinskému teroru (pokračujícímu dnes bezprecedentním porušením územní celistvosti demokratické Ukrajiny) a byli to Němci, naši dnešní spojenci a partneři v atlantickém eurosvazu a též plyno- a elektrodárci … heršoft, to je těžký. Ono to vlastně bylo jinak, než nám ty bolševický propagandisti vtloukali do hlav. Už to asi začínám částečně chápat. Slava Kokaině.

     2. Nešlo.
      Okolnost, že nad vládu protektorátní byla zařazena vláda říšskoněmecká, že se začalo jezdit vpravo a první zemskou řečí se (opět) stala němčina nebylo „rušení, natož s úmyslem nevratného zrušení, dosavadního pořádku ve společnosti, od_základu“. Vámi zmiňované nahánění do koncentráků a sibiřských dolů a podobně diskusním kolegou Adou 16.5.2022 v 12:55 „… plánovaná (slované) genocida“ jsou_dohady, které nyní můžeme ze všech stran obírat jak žebírko, anebo nemusíme. Na hodnocení tehdejší situace však vliv nemají.
      Přesun česky hovořícího obyvatelstva komplet z pohraničí do vnitrozemí byl pro něj a ostatní Čechy, kterých se přesun přímo či nepřímo týkal zatěžující, ale nejednalo se o „rušení…“
      Přesuny cikánů a některých židů (disk. kol. Ada) v režii říšskoněmecké správy hodnotit nebudeme, ne že by to nebylo možné.
      Vytvoření Protektorátu bylo pro Čechy a Moravu příznivým řešením (jo, pravda, že „… zlenivělých Čechů, co neprošli jatkami 2. sv. války“), bylo-li potřebné nějaké řešení přijmout, tedy samože bylo – výsledek práce československé věrchušky pod vrchním vedením dr. Beneše.
      Jsem pro brát skutečnosti, a nikoliv dohady (co mělo nebo by mohlo být apod.) stejně jako konstrukty, ze kterých se letitým opakováním stala pravda, dokonce jakoby absolutní a k tomu mnohdy zákonem „chráněná“, což je samo o sobě podivné, ale co se dá teď dělat. (Ve zmíněné souvilosti např. vlasovci/hrdinové, stalin/tyran, moskva/vykrvácet, ad.ad.ad.)
      To frikulínům ani nikomu jinému nebrání mít jejich názor na úplně všechno kolem nás.

      1. Říšské úmysly jsou celkem jasné komukoliv, kdo se o situaci blíže zajímá, fanoušky Protektorátu z toho lze ovšem snadno vyjmout. Když vás někdo napadne, zmlátí, donutí dělat, co chceš a už plánuje, co bude, až takhle zvítězí všude, tak není polehčujícící okolností ani fíkovým listem, že ho spojené sousedstvo nakonec zpacfikuje.

       Ale hlavně, nechápu ten fňukot nad tím, že jsou dneska síly, co mají prapodivné představy o uspořádání rodiny a společnosti. Exotí a extremisti byli vždycky a VŽDYCKY taky záleželo na zbytku společnosti ,jak se s tím vypořádá. Zvolit pasivitu, remcání a již zmíněný fňukot je akorát tak poměrně spolehlivou cestou pro příjemný pocit, že kverulant měl přece pravdu.

      2. Tak tohle už je totální mrcasíkovština. Poté, co jednotky SS systematicky povraždily v rusku 20 milionů civilistů, žen, dětí a starců, říct že naprosto nevíme co by ti ťuťu ňuňu hodní nacisti co nám za protektorátu v továrnách tak dobře platili, po vyhrané válce udělali s námi, je totální chucpe.
       To je tak na úrovni myslitelů z Evropských hovnot.

       1. Tento názor se asi panu Mrcasíkovi líbit nebude. Mých několik vět, plytkých a zapomenutíhodných myšlenek, nesnese srovnání s jeho vesměs důkladně podloženými příspěvky.

        Jsem přesvědčen, že zde hodnotíme události, které se staly. Možné úmysly mohou být námětem samostatných a jistě rozsáhlých úvah.

        Přitom k tvoření a udržování rozmíšek není třeba se věnovat úmyslům – možnostem. K tomu stačí pouze vhodně interpretovat události. Typicky třeba hodnocení činnosti bří. Mašínů a spol.

        Dovedeme si představit, jak by se vyčistilo společenské „myšlenkové prostředí“, kdyby občané obecně přijali zásadu
        „Již ne dvojí metr“?
        Dvojí metr je blbec.
        Dvojí metr je škůdce.
        Dvojí metr je nepřítel.

        Hafo frikulínů i jejich mentorů a koryfejů pravd by bylo nešťastných, dezorientovaných (ztrativších orientaci).
        Neb například popis příčin a průběhu současné situace na Východě by byl hodně dlouhý a závěry zcela odlišné od fialové údernosti. Ta a vůbec všecha další by byla vepsí.

      3. Všeobecně známý projev Heydricha o budoucnosti českých zemí byl celkem v souladu se započatými kroky. Započaté vysídlování Čechů (SS-Truppenübungsplatz Beneschau). Dosídlování volných míst Němci z východu, likvidace elit, měření hlaviček a očiček v rámci návštěv obvoďáka. Řekl bych, že to byly o dost větší existenční starosti než kdykoli potom. Když si babička nechala dělat potvrzení o árijském původu, tak to bylo čistě z obav, že s jejím vzhledem by jí mohl na ulici nějaký přemotivovaný příslušník naložit do vlaku.

    2. Já bych řekl, že zrušení státu, vysídlení a probíhající (židé,cikáni) a plánovaná (slované) genocida tradiční pořádky celkem narušily.

   2. Tak to jsme jako lidstvo lidstvo měli kliku

  3. re: harrod

   Jasně, je to sobectví. „Sedláci mají děti na práci“. Tak ať koukají povyrůst a makat, až ta civilizace bude ležet na držce a já budu opotřebený. Holky záhony, králíky, drůbež, kluci dřevo a hlídkovou činnost.

   Jinak můj otec se narodil v době, kdy to se Stalingradem pořád vypadalo špatně, na Guadalu také nebylo rozhodnuto, dále to také neměl úplně jednoduché, ale myslím, že když začaly devadesátky, tak si života konečně užil. Byl jsem zrozen do normalizace a to, že jsem byl zrozen, si neztěžuji. Lidi pořád mají problémy, tahle doba zdaleka není tak zlá, jako spousta těch před tím.

 4. Terapeutizuješ se psaním?

 5. Bez jakékoli potřeby psychoanalýzy autora si myslím, že chápu co chtěl říct. To že, zřejmé záměrně, zvolil poměrně kontroverzní formu sdělení, může být pro někoho matoucí :-). Jak jsem kdysi kdesi četl: Ženská toleruje chlapa kvůli dětem, chlap toleruje děti kvůli ženský. Přijde mi to příjemně vtipný, ale nežiju podle toho. V zásadě s autorem souhlasím a některé jeho postřehy vnímám podobně. Naštěstí to posledních asi 8 let řešit nemusím ;-)

  1. Ja jsem asi divnej chlap, ale ja svy deti naprosto miluju a v blizke budoucnosti se napriklad zcela dobrovolne hodlam vzdat v jejich prospech majetku v hodnote mnoha a mnoha milionu…Deti mi prijdou mnohem dulezitejsi, nez „zenska“

   1. Asi bych nedokázal takhle spatra prohlásit, jestli jsou důležitější děti, nebo ženská. Oboje je důležité, ale každé jinak. Na druhou stranu, bez té pravé ženské byste ty děti neměl, tedy je to výsledek společných zájmů, názorů, životních postojů…Což je podle mě něco, co má svou hodnotu a nehledá se to zrovna lehko.

   2. Detom tvoje miliony netreba, skôr im ublizia. Nás je 8 súrodencov a nikto z nás nedostal od rodičov po 18-ke nič, okrem platby za internát aby sme mohli využiť bezplatné vysoké školstvo. Všetci si už zarobili na svoje vlastné bývanie, väčšina má rodiny a sme celkovo v 5 rôznych štátoch. To je ako s tou darovanou rybou verzus udicou.

    1. No, precijen dneska je to bydleni jinak dostupne, nez byvavalo…
     Takze ten majetek bude nejake bydleni….to mi prijde fajn

     1. Tak to skús vysvetliť môjmu piatemu mladšiemu bratovi, ktorý si nedávno kúpil vlastné bývanie v Berne. Má iba strednú školu (fyzioterapia), ale robil, okrem SR, rok v Melbourne, rok v Rijáde, 5 rokov v Londýne. Myslíš, že by mu pomohlo, keby mu rodičia prispeli na byt niekde v kotlinke?

    2. před dvěma desetiletíma taky byly jiný možnosti, teď už je na obzoru hlavně bída a zmar, zejména pro totálně likvidovanou střední třídu, čili, do vysokopříjmovejch se dostane jenom zlomek, a zbytek bude přežívat v nájemním bydlení, v majetku právě těch vysokopříjmovejch

     1. Nemá smysl hořekovat nad poměrama, ať byla doba jakákoli, vždycky nakonec musíte hrát s tím, co máte v ruce. Každý se s tím popere po svým, ale je jasný že když se všeobecně daří, tak je to jednodušší.

      Na tohle téma se mi líbilo co kdesi prohlásil snad nějakej arabskej šejk.

      „Těžké časy vytváří silné muže, silní muži vytváří snadné časy, snadné časy vytváří slabé muže a slabí muži vytváří těžké časy.“

     2. Pred dvoma desaťročiami si si v žiadnom prípade nezobral hypotéku na vlastné bývanie tesne po skončení vysokej školy, vo svojej prvej robote (bez keše od rodičov). Takže blábol.

   3. Přejmenuj se.Tohle by žádnej Lojza z huby nevypustil.

    1. Pokud jsi v rozvodovodu, tak se samozřejmě omlouvám:)

 6. Všechny jsou děvky. Jde jen o cenu.

  1. Ty zadarmo jsou nekdy nejdrazsi…

 7. Nevěřím lidem, co tvrdí, že všechno je na hovno a všichni jsou svině. Žijeme si nejlíp v historii. A co se mezilidských vztahů a morálky týče, pamatujte, že uplynulo cca 50 let od pádu Pol Pota a čínské kulturní revoluce, 60 let od ukončení rasové segregace v USA, 80 let od holocaustu, nějakých 90 let od Stalinova teroru, 150 let od ukončení poddanství v Čechách (a celém Rakousko-Uhersku) atd. Nějaký rozpad rodiny nebo LGBT jsou proti tomu naprosté prkotiny. Bývalo mnohem hůř. Oni i všechny ty staré vtipy o tom, jak je manželství špatné, taky musely mít základ v nějaké realitě.

  Nakonec, pokud se opakuje ta samá chyba, je třeba hledat společný faktor. Je zajímavé, že autor se ani nezmínil o možnosti, že třeba je jeho charakter takový, že žádná slušná holka s ním nechce nic mít.

  1. „Rozpad rodiny“ není_prkotina. Tou mohou být ve_srovnání_s_ní lecjaké Vámi uvedené události. Ale Váš názor Vám neberu, budiž Vám přán.

   1. +1

  2. Asi tak, s tým charakterom.

   Mňa pri tom jeho mizogýnnom výplode napadlo hneď jedno porekadlo, ktoré v nejakom slovenskom nárečí znie „Aký išól, takú našól.“. Ako že netvrdím, že mojej žene nemôže preskočiť a začať sa správať tak, ako podľa autora všetky dnešné ženy, ale zatiaľ za 12 rokov ani neboli nijaké náznaky…

  3. Ano, někteří lidé pamatují ještě osobně.
   Zajeď si třeba na předměstí Paříže, zjisti kolik se na světě vede aktuálně válečných konfliktů, počti nějakou naučně popularizační psycho-sociologii, třeba Koukolík. Ony ty rozpadlé rodiny dál produkují malé Staliny (a třeba skutečné % sexuálně zneužitých dětí je dvojciferné – v tom tvém nejlepším světě). To, že tu máme pár desítek let bohatství a politický režim, které jejich proniknutí do pozic, kde rozhodují neumožňuje, neznamená, že se tak v brzké budoucnosti nemusí stát. Pak by to zasáhlo třeba i tvoji sluníčkově růžovou bublinu.
   Ostatně, člověk se nemění. Že zopakuje svoji historii je téměř jisté.
   Já považuji frázi „Žijeme si nejlíp v historii“ za prázdnou politickou frázi, která má umlčet. Kdo se totiž pohybuje blízko primárního a sekundárního sektoru tak vidí, že ta fráze je značně neodpracovaná a spíš charakteru setrvačnosti. Zejména když tu frázi vykládají politici, kteří vyrábí pravidelně půl bilionové schodky státního rozpočtu, které se jen rozkradou a rozežerou. LGBT jsou jen průvodní mimikry.

  4. Právě to, že si „žijeme nejlépe v historii“ má za následek to, že zatím co dřív se ženská starala, aby neskončila sama, dnes je jí to tak nějak u prdele, protože když skončí sama, však budou alimenty, koneckonců kamarádky jsou taky rozvedené. A proč se učit vařit, však dnes může uvařit i chlap. Proč se učit… cokoli? Však to jde koupit – což vyřeší chlap. A ano, chlap může uvařit, může i uklidit, může se postarat o pojistky, o barák, o zahradu…

   Problém tohoto přístupu přijde v okamžiku, kdy se narodí dítě. Protože najednou si chlap uvědomí, že sakra, nákupy na něm, barák na něm, skákat kolem dítěte když nepracuje taky na něm, sem tam uklidit a uvařit, a ženská si stěžuje, že to má „těžké“. A mezitím vším ještě na vše vydělat, samozřejmě. Jo, rodiče to měli těžké, ženské byly v podstatě polootroci co krom práce musely stíhat i rodinu. Jenže dnes je to často opačný extrém, protože dnešní holky dost často hovno umí, a jsou prostě… líné a zpovykané. A když je tak člověk v tom kolotoči starání se, zařizování, nakupování, pak přijde dom a poslouchá babu jak píčuje, protože jí někdo něco řekl (nejlépe nějaká jiná matka si jí dovolila říct, že po nocích stojí u plotny aby dítě mělo stravu home-made, a nesraly se do něj konzervanty, stabilizátory a barviva po kilech), přičemž se začíná podezřele zakulacovat, tak prostě… jednoho dne jde ten chlap do píči.

   1. Karkulka: pokud jde o to, kdo co zařizuje, tak platí „jaký si to uděláš, takový to máš“. Pokud se sebou někdo nechá orat a doma má ufňukanou krávu, no tak holt musí zvážit, kde udělal chybu a co s tím dál. Myslet si, že něčemu takovému nechám volný průběh a ono se to spraví je jako si myslet, že ty podezřelé zvuky z motoru a svítící kontrolky tam ráno nebudou. Lidi chápou, že je nutné servisovat auto, ale nechápou, že je nutné se starat i o vztah.

    1. Tesat do kamene

    2. Je to tak, ženský, co za to stojí to na tebe samozřejmě pořád zkoušejí aby tě udržely ve formě a pokud možno tě pěstováním vztahu zaměstnaly.Aby nebyl čas na vedlejšáky:-)Pokud takovou potkáš a budeš makat, sice jasně budeš čumět na jiný, ona taky, ale s největší pravděpodobností k nevěře nedojde.Občas bude doma itálie, ale to je jako ostrý koření v guláši.

   2. Jo, ale je potřeba i říci, že borci, co uměli sami postavit barák, sami spravit káru či improvizovat ± cokoli z čehokoli dostupného, farmařili atd. zatímco druhou rukou bojovali s konkurencí/divou zvěří, jsou jaksi vzácnější. Určitě jsou líné nány, které jen kupujou atd.. Ale už jste někdy viděl vobtloustlýho borca, co na elektrokoloběžce jede zevlit do kofíšopu, s čerstvě navoskovaným bíbrem od svýho bárbra za 1500? Já je vidím furt.

    Ony by ty nány vymřely velmi rychle, kdyby neměly komu dodávat. Ale ony sakra mají. Toto je jak situace v páru, dvou morbidně obézních padesátníků. Samozřejmě že by oba chtěli, aby ten druhej zhodil, jasný, ale ve výsledku jim ten pupek toho druhého zas až tak nevadí, protože pokud by ten druhej zhubl byť jen trochu, mohl by totéž chtít i po mě!

 8. „A dámy, pro které byly … sedmdesát …“ Lze horní hranici domnívám se snížit na šedesát, neb takovými bývaly lecjaké ještě za nás. A na druhou stranu se netřeba utěšovat, že v předchozích desetiletích byly všechny v pořádku. Určité množství jebnutých – osobnostně zvláštních či duševně nebo morálně vadných – jistě bylo v každé době.

  Dnes možná lze takovou „jakože šede- sedmdesátku“ objevit jako jednu z ?tisíce, desetitisíc?, kterou kromě vrozené dispozice formoval souběh příznivých okolností. Tedy prakticky k nenalezení. Domnívám se, že těsně před kovidem jsem zpovzdálí jednu takovou téměř hotovou absolventku SŠ snad zahlédl. Otázkou je, zda jí věkem odpovídající potenciální partneři mají o nositelku takových možností/vlastností zájem, zda je očekávají, vyhledávají, vyžadují. Domnívám se, že nikoliv. Nejsou k tomu připravováni doma, ve škole, v partě, na internetech.

  Budoucí svět má vypadat a fungovat jinak, to je jasné. A je zřejmě pošetilé chtít někoho upravovat podle starých způsobů, jejichž význam není, nemůže být chápán. I pokud by byl příjemce informace na takové úrovni, že by byl ochotný uznat možnou oprávněnost starých způsobů, nakonec je odmítne s tím, že jich tak jako tak v praxi upotřebit nemůže, protože okolí je prostě jiné. A on ve vlastním zájmu nebude za exota, na okraji či vyřazený ze společenství.

  Z mého pohledu (bez hanlivého významu) omezenost, tupost, něco jako fakticky sebepoškozující (psychosexuální jizvy přinášející) chování, je dnes 100procentní normálka. Je to vzdáleně podobné třeba rozdílu ve znalostech maturantů před 100 lety a za našich časů. Nebo duševním výkonům badatelů v 19. století a dnes. Časy se mění – a my, co to chca nechca máme za pár, se naštěstí měnit nemusíme, nás se to už týkat nebude. (Jen tenhle bordel mohl ještě pár let počkat.)

  1. Mám za to, že těch pár „1 z 1000“ je poměrně rychle rozebranejch. Narazit na nějakou, jejíž kvality nebyly doteď z různejch důvodů rozpoznány, je na úrovni šance vyhrát něco hodnotnějšího v loterii.

   1. Kvality pro nás, blahé paměti, ale možná ne až tak kvality pro frikulíny. Kolegiální, ale nikoliv takříkajíc otevřené si myslím nejsou jimi považovány za hodné pozornosti. Navíc frikulíni se člověku mnohdy jeví tak, že neuvažují o spárování po dokončení vzdělávání, zapadnutí do pracovního procesu a získání nějakých zkušeností, spojených se zvýšením služného (dnes urychleno odpadnutím 2 či 1 roku vojny). Jak to bývalo kdysi, když ne u všech, tak aspoň u vícero z nás. Prostě, je to jiné.

  2. Potíž je v tom, že ty chodící mentální a morální poruchy se projeví až po 25. roku či prvním dítěti.
   To jsem taky zíral, jak se roztomilá dvacítka za pár let proměnila ve stejnou fůrii jako byla její pološílená povětrná 50+ matka.

   Zkušení vědí, že povaha a vzhled dotyčné nastávající je prakticky irelevantní. A že je potřeba především studovat její matku a jaký měla vztah ke svému otci.
   Já se takhle coby relativně naivní třicátník kdysi vyhnul průserovému vztahu/manželství. V podstatě fajn holka oproti jejím vrstevnicím. Ale vzpomněl jsem si na ty drby a povídačky o negativním vztahu k jejímu otci po brzkém úmrtí její matky. A čas mi dal za pravdu, byla by to katastrofa.

   1. +1

   2. Jojo, znám jednoho chlápka, co si našel skvělou holku. Myslel si, že vztah její matky k jejímu otci bez známek respektu se ho netýká. Historky, které mu ta holka vyprávěla o chování matky k otci, bral pouze jako takové veselé příhody. Tu holku si vzal a teď přišel na to, že se ho to zatraceně týká.

    1. Jojo, já sem se ještě před časem pozastavoval nad tim, že tchán tráví naprostou většinu času buď v dílně ve sklepě a nebo procházkou se psem a doma se zdržuje minimálně. Bohužel časem jsem pochopil…

     1. Zkušenost je nepřenositelná, ale výchova synů ještě neskončila, tak se můžu pokusit připravit je na budoucnost. Čas ještě mám. :-)

      1. K 15. narozeninám vasektomii?
       :-D

 9. Velmi zábavný subreddit:

  https://old.reddit.com/r/WhereAreAllTheGoodMen/

  Minimálně „sidebar“ (má to nějaký český ekvivalent) stojí za to proklikat a pročíst.

  1. jj, to nikdy neomrzí

   faktem je, že hodnoty v té tzv. západní civilizaci jsou vobrácený stále víc vzhůru nohama a jen mizivý procento tuší, co je v životě fakt důležitý, ten zbytek se motá v nějakejch pomíjivejch pozlátcích a většinu času je ovládán egem

    1. No co, v roce 22 konecne chlap muze mit pivni bricho a jeste peknou zenckou :-)

     1. Vždyť je potetovaná, jako by na ní někdo vylil fanku asfaltu.

      1. Musis bejt romantik… a zhasnout. Ono se to pak hodi i ve vyssim veku.

       1. ..sem si ted vybavil, jak jedna holka mi rekla, ze jsem lepsi, nez ten minulej, ten hledal kundu baterkou u klicu (tehda telefony nemely baterku).

        1. Ty si děláš legraci, ale při mém úplně prvním šuku se mi prostě nepodařilo nahmatat jí poštěvák, prostě jsem ho nenašel, a tu baterku na klíčích bych tehdy docela ocenil.
         Takže co je větší fiasko, nenajít poštěvák, nebo ho najít s pomocí baterky?

         Ikdyž pravda, zase mi bylo jasné, že to vlhké kluzké, kam jdou zasunout s trochou tlaku dva prsty, bude to správné místo kde nechal tesař díru.

         1. Si ji pamatuju dodnes, vrcholova gymnastka, ale musela toho pak nechat, bo ji narostly kozy. Ne jako vozy, ale na gymnastiku uz moc. Ta mela svaly vsude. Ne viditelny, ale cititelny. Moc se ji to libilo a kdyz to na ni slo, tak se na vchodu tak stahla, ze jsem myslel, ze mi ho ucvakne.

          1. To jsem netušil že se v gymnastice trénují i vaginální svaly. Nebo že by to bylo celkovým svalovým tonusem?
           Tohle je pro mě tak trochu záhada.

          2. Já jsem s holkou, co tančila sportovní Rock’n’Roll zůstal „spojenej“ a to se jenom lekla. Chvíli ty vypadalo na sanitku.

          3. Spoluzak na gymplu to zazil a prej pomohlo ji stipnout do zadele.

          4. Saxofonistky zase mají úžasně silný stisk rtů :-)))
           Kdo zkoušel někdy saxofon, ten ví že to není foukání do trubky, ale že na vyloudění tónu je potřeba zatraceně silný stisk.
           Jestly se někdy spletou a místo sání začnou mocně foukat, to ovšem netuším, žádnou se mi k tomuto nepodařilo překecat. Je jich dnes jak šafránu.

          5. Klarinetistky nebo fagotistky jsou jemnější.

          6. Nejsem si uplne jistej, ze bych potreboval nafouknout. Ale prej dobre vyhulenej chlap ma v prdeli nacucnuty prosteradlo, tak to by byl protitlak…

          7. Na závěr, aby to prostěradlo neodnes.

          8. Panek: stará rada je, když jsi s někým poprvé, tak spínací špendlík mít sebou.Prej i štípanec nemusí stačit:-)Znám naštěstí jen z doslechu.

         2. Buď v klidu, já úplně napoprvé netrefil vůbec. Teda rukou jo, ale nějak jsem ty souřadnice nebyl schopnej poslepu přenést dál a prostě se podívat mi přišlo nějak trapný. Takže jsem to po půlhodinovým tápání, už celkem zpocenej, s omluvou vzdal. Pro nás pro oba to bylo poprvý, takže ani ona mi moc nepomohla :-). Napravili jsme to příště :-)

          1. Tak mě dost znervózňovalo, že teoreticky vím přesně co dělat, ale prakticky to bylo jaksi jinačí. Taky si to pamatuju detailně dodnes. Ten pocit jako když šmátrám rukou v tlamě slintajícího bernardýna, jen jsem čekal kdy narazím na zuby :-)))
           To bylo: tady je to měkký a slizký, tadyhle taky, aha teď jsem narazil na něco tvrdého, to bude asi stydká kost, hergot kde je ten poštěvák? To je jak nahmatat rozvařenou višeň v misce pudingu.

           Pak mě zarazilo, že je sice totálně vlhká, ale nějak úzká a stažená, vypadalo to že ani ty dva prsty se do ní nevejdou. Tehdy mi to tak připadalo, protože ten správný svalový tonus taky člověk nevyčte v knížkách. Ona byla celkově velmi drobné postavy, úzká pánev apod. Ale dost zkušená, žádné neviňátko.

          2. Jo, přesně. Když má člověk spoustu času na teoretickou přípravu, ovšem pouze vy smyslu „musím si to pořádně promyslet“, protože jedinou dostupnou obrazovou instruktáží pro mě v osmdesátkách byla nahá Chýlková v Dobrém světle :-) s následným a nic nevysvětlujícim švenkem na strop, tak si to sice v hlavě pár let piluje k dokonalosti a pak když přijde prověrka praxí tak se ukáže, že všechno se prostě vydedukovat nedá :-). Zejména pak vlastni pocity.

          3. Spoluzak vypravel, ze kdyz to delal poprvy, taxe tak stydel si pred ni stahnout plnou sprcku, ze jen skocil na fichtla a uhanel az za vesnici, kde zastavil a resil. A to se celou dobu bal, aby mu to nevyteklo a pak poslintany gate nevysvetloval doma.

          4. jsme ještě na dfensovi nebo na nějakým pornowebu? :-)

          5. Tohle přece není porno, ale obyčejnej život prostejch lidí.
           Já bych celkem záviděl výraznou svírku, když už se to tak probírá. Člověk měl asi v životě více štěstí na model „mamina“.

          6. Určitě nejsme na pornowebu, ale čím víc slámy u kravína, teček a hrdinskýho vypínání plynu, ropy a mozků, tím silnější podvědomá regrese k „normálu“.

           Tak to já měl v životě, až na současný vztah, „štěstí“ na štíhlý až hubený holky…vždycky když se to posralo, tak jsem si říkal: a teď konečně taky nějakou s kozama :-). Pokaždý se to ale pak semlelo tak, že jsem dopadl úplně stejně…holt jaký si to uděláš :-).

          7. zásadní dělení chlapů je horňák/dolňák a hubený/tlustý. To si musí každej chlap ujasnit. Lezou vám do cesty hubený nahoře po otci? Pak vás to nejspíš podvědomě přitahuje ;-)

          8. Takhle jsem se na to nikdy nepodíval, a asi dobře. Taky jsem mohl dneska psát z Modrý Ústřice ;-). Což by byla škoda, protože s pokročilým věkem se mi to srovnalo a za otce, ať už svého nebo cizího, bych určitě neměnil :-))

          9. jsme si asi nerozuměli. nahoře po otci znamená jedničky, max dvojky. Pro dolňáka podružná záležitost. Jasně, mrkne se rád na něco většího, ale nakonec stejně vyhraje základní preference :-)

          10. Já jsem to pochopil, jen jsem se ten potenciál snažil vyždímat na max :-). Vždycky jsem byl určitě horňák a spíš na ženský tvary…Nejlíp to svýho času vystihla Basiková…souměrná…vzájemný proporce jsou víc, než hubená / tlustá, je v tom určitý těžko definovatelný kouzlo, který má každej nastavený individuálně. Jenže když potkáte prima holku se kterou si rozumíte, je vám s ní dobře a když s ní nejste tak vám chybí, tak si asi neřeknete: woe, kozy na hovno, to nemá cenu. No a když se jich sejde několik v řadě, tak je to buď smůla a nebo diagnoza :-)

          11. A co takhle „vázák“ (nikoliv svazák), tedy ideální poměr boků, pasu a hrudníku?

           Málem bych zapomněl na strojařský předmět Pevnost a pružnost alias Mechanika poddajných těles na (Č)VUT.

           Tedy ta první měla kozy docela malé, ale zato jako by je vyrobil Vulkan Hrádek nad Nisou. Žádné pytlíky od mlíka.

          12. malé, ale pevné… jo. :-)
           mám vysledovanou určitou korelaci mezi kozama a spodkem. Jakožto dolňák tedy nejprve sleduji vrch a z toho odhaduji. No… měl jsem to napsat v minulém čase. :-)

          13. Tak jasně, nezpochybnitelná výhoda jedniček je, že se většinou ani s věkem nevyvěsej :-). O to víc zaujmou pevný a drze trčící trojky ;-)

     2. Sysop 16.5.2022 v 5.31

      Pokud si ten obrázek pamatuji z jiné diskuse správně, tak to fousaté je těhotná maminka identifikující se jako muž, hormonálně podpořená, ovšem s původními pohlavními orgány, zatímco to druhé je muž identifikující se s hormonální podporou jako žena, nicméně s původními pohlavními orgány.
      Vzhledem k tomu, že maminek je těhotný s hormonálně podpořenými druhotnými pohlavními znaky, bude mít miminko v žilách zajímavý hormonální guláš a jeho vývoj bude možná i zanesen do učebnic…

      Nebo si to pletu s jiným velmi podobným obrázkem, nebo to tehdy byla jen dežo-informace.

Napsat komentář

D-FENS © 2017