Wuhan a COVID: zkorumpovaní akademici umlčují vědce pro stomilionové granty - zpět na článek

Počet komentářů: 93

 1. Jak výše uvedeno, ve vědě to funguje podobně i jinde a nejde jen o otázku vědy, lidi mají rádi svoje fleky, výplaty a neradi jsou hnáni k odpovědnosti. Tak to je, bylo a bude a těžko s tím něco uděláme. Nemalá část vědců žije od grantu ke grantu, od projektu k projetku (konference na druhé straně světa – ano, stáž na druhé straně světa – ano, hypotéka – to jste se zbláznil, ne? NE!)

  1. Nicméně většina normálních lidí si nenárokuje monopol na politickou moc; a většina normálních lidí není v pozici od reality odtržených budižkničemu, kteří celý život prožili z daní ostatních na školách a pak ve vědeckých ústavech ze státních grantů – a na oplátku daňovým poplatníkům proti jejich vůli znásilňují jejich životy.

   To je unikátní jen pro dvě kasty lidí: kariérní politiky a kariérní akademiky. Dříve to platilo i pro kněží státních církví, ale ti byli naštěstí sekularismem odříznuti. S akademiky je potřeba provést totéž.

   1. Ano. V menším to ještě platí pro zmrdy ve firmách, když z měřítka stát přejdeme na měřítko firma.

    1. Jenže firmu si vybereš. Stát si nevybereš, a neutečeš před ním.

     1. Ciste hypoteticky – co se stane, kdyz si v 15 letech neprevezmes ovcanku?

      1. Tak pokud se už v 15 letech rozhodnete pro kariéru bezdomovce, tak v zásadě nic.

       Jinak odříznete si možnost všeho kde musíte prokázat svou totožnost, nebo alternativně se budete všude prokazovat pasem, tedy dokladem příslušnosti k tomu státu jehož „ovčanku“ jste si nepřevzal. Takže k čemu to celé bude ?

      2. Jako že občanství vzniká převzetím průkazu? Ale no tak.

   2. „Nicméně většina normálních lidí si nenárokuje monopol na politickou moc“

    – to je fakt, ale nie je to príčinou problému.
    Príčinou problému je hlavne to, že väčšina ľudí dovoluje (a PRAJE SI) dať politikom absolútnu moc nad sebou. TOTO je šialené.

    Aj na tomto webe je -napodiv- zopár indivíduí, ktoré mi vynadajú za kritiku politikov, aj za kritiku ľudí, ktorí miluju politikov.

 2. Přihořívá, přihořívá, ale ještě nehoří.
  Je potřeba si uvědomit, že celá virologie je zhruba na bázi „lochnesskologie“ což je „věda“ o lochnesské příšeře o které toho bylo napsáno mnoho, mnoho se o ní spekulovalo, nicméně nikdo nikdy nepředložil relevantní důkaz její existence.

  A s viry je to to samé.
  Nikdo nikdy žádný virus neviděl. Natož aby dokázal souvislost s výskytem určité nemoci. Nějaký pomuchlaný útržek DNA nebo kousek bílkoviny pro mě fakt není důkazem.
  Z nosu si dokážu vyšťourat tolik cizích útržků DNA a zajímavých bílkovin, že by to vydalo na jednu vědeckou kariéru. Vzhledem k tomu že nosem vdechujeme mraky cizích částic biologického původu, kteréžto obsahují i DNA.

  Ostatně, všechny nemoci jsou původu psychosomatického.
  Tudíž třeba namnožení bakterií v těle není příčinou nemoci,ale DŮSLEDKEM NEMOCI.

  1. „Je potřeba si uvědomit, že celá virologie je zhruba na bázi „lochnesskologie“ “

   – asi to nie je až tak zlé. ZLÉ je to, že dnes je ako „veda“ prezentovaná jedine DEMAGOGIA a zastrašovanie debilných ovčanov. Skutoční vedci môžu pravdu napísať iba do hrubých kníh, ktoré bežný človek nemôže pochopiť a nevezme do rúk.
   Sktočná pravda vo forme stráviteľnej pre ľudí je okamžite zmazaná na internetových všeobecne známych portáloch.

 3. Celý tento švindl vznikl díky podvodníkovi Pasteurovi. Dnes je tendence se vracet k teoriím jeho oponenta Béchampa, který byl z lékařských učebnic prakticky vymazán. Protože tohle by znamenalo totální konec farmaceutických koncernů, které vedou zcela nesmyslnou ale extrémně výnosnou válku PROTI SYMPTOMŮM nemoci, nikoliv proti příčinám.

  To je výhoda když vedete válku proti neexistujícímu nepříteli. Protože ji můžete vést donekonečna a donekonečna na ní vydělávat miliardy a donekonečna manipulovat s masami hlupáků pomocí strachu z tohoto nepřítele.

  Úplně nejlepší je, když za „nepřítele“ označíte něco zcela přirozeného. Protože když proti tomu vedete válku, tak způsobíte opravdové škody, které pak můžete svést na tohoto „nepřítele“.

  1. Iste. 50-percentná detská úmrtnosť a veľká šanca umrieť už v produktívnom veku na nejakú choleru, úplavicu, mor, kiahne (neštovice), to bolo všetko úplne prirodzené. Že proti tomu nejakí magori vôbec bojovali, asi tiež museli platiť provízie Veľkému Židovi…

   1. @grg:
    doplním, na co je dnešní hexavakcína (základní očkování pro děti):
    dětská obrna, tetanus, záškrt, černý kašil, žloutenka B a onemocnění způsobeným bakterií Haemophillus influenzae b. Díky tomu se skládá povinný očkovací kalendář pro děti do dvou let pouze ze dvou očkovacích látek: kombinovaná vakcína MMR proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím (vakcína Priorix).

    Prostě samé rýmičky a neškodné kašlíčky, kterých se lidi s dobrou imunitou vůbec nemusí bát, jak by řekli antivax. Případně ty nemoce neexistují a jde o spiknutí už od Pasteura :-)

    1. Ehm… ktere z tech vakcin pouzivaji mRNA?

     1. To by bol validný argument, keby iné typy covid-vakcín neboli. Ale sú. U nás bol dokonca chvíľku dostupný aj Sputnik V, ale veľký záujem nevyvolal, lebo to dali neskoro (keby ho namiesto politických bitiek uvoľnili už v marci-apríli, bolo by to iné).

      1. A která z těch vakcín je tak zázračně jiná? Adenovirové vakcíny (J&J, AstraZeneca, Sputnik V) způsobují krevní sraženiny – je znám mechanismus působení a data to potvrzují. mRNA vakcíny (Pfizer, Moderna) nesmí vniknout do krevního řečiště, jinak sraženiny způsobují také – navíc existuje mechanismus, jak můžou aktivovat krevní destičky i po vpíchnutí do svalu. Pak tu máme inaktivované virové – např. Čínský Sinopharm – které mají účinnost kolem 50% v těch nejlepších případech.

       Já bych rád slyšel o té zázračné, která je regulérně schválená a má vedlejší účinky srovnatelné s běžnými vakcínami. Taky by mě zajímalo, jestli byly prověřeny dlouhodobé účinky. Já totiž nejsem pokusné morče, abych do sebe nechal vpíchnout jakýkoliv hodí olej, co se zrovna urodí v laborce firmy s pochybnou minulostí, která se vyvázala z jakékoliv odpovědnosti za svůj produkt.

       1. Pokiaľ tomu správne rozumiem, Sysop kritizuje mRNA technológiu s tým, že ide o novú neoverenú technológiu, kde nie je známe, či sa vedľajšie účinky neprejavia trebárs aj po niekoľkých rokoch.

        To, že každá vakcína podobne ako každý iný zásah do organizmu – ani bežnú potravu nevynímajúc – v určitom malom podiele prípadov spôsobuje vedľajšie účinky (treba sa pozrieť do príbalového letáku ibuprofenu či acylpyrínu), je jav, s ktorým je nutné počítať či zmieriť sa. Dôležité je, aby bolo možné trebárs tie zrazeniny identifikovať a zasiahnuť skôr, ako by došlo k exitu. V tomto súčasný zdravotnícky systém nefunguje tak dobre, ako by mohol, to uznávam.

   2. Potíž je v tom že tyto nemoci vymizely, respektive se jejich výskyt snížil na minimum dávno před švindl-objevem vakcinace (až na pár vyjímek).

    https://katerinabartosova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=235001

    Tak jako v klimatologii je základním švindlem „hokejkový graf“ tak podvodem na kterém je založená celá vakcinologie je „useknutý graf“ který selektivně ukazuje situaci jen nedlouho před zavedením očkování.

 4. Výborný a poučný text.
  Len škoda, že som v tom rýchlom prebehnutí článkom nenašiel odpoveď na otázku, ktorej odpoveď mi nie je vôbec jasná :
  ČO sa to stalo s polovicou ľudstva . tou „vyspelou“ , že sa takto zošalela. Čiastočná odpoveď je vo vete :
  „Politický lobbing zkorumpovaných akademiků má všechny znaky náboženství “ .

  1. Reknu vam to vcelku laicky – prectete si vsechny zpravy, ohlaseni, vyhlaseni atp. tykajici se kovid bussinesu. Rekl bych ze sance ze si prectete a shlednete uplne vsechno je dost nizka, ale i tak, bych rekl ze s naplavem „informaci“ ( vlastne s navalem manipulace) na sobe samem budete pocitovat efekt, sice umely, ale urcity tam bude.
   Sem si tak vzpomnel na film 3096 dni ktery sem videl hodne let zpatky s bejvalkou – jeste dneska si vzpomenu jak ty uneseny holce rikal furt dokola „podrid se mi“ – tim chci rict ze se to nezda, ale 24/7 medialni a dalsi budto vizualni nebo sluchova masirka produkovana v ruznych rytmech, stylech a tak zapusobi nebo aspon tak rikajic nahloda i ty mentalne nejodolnejsi jedince.

 5. No dobre, kovid bussines je pro me vesmes passé.
  A proto ze sem teda az do jadru solidni ignorant a v podstate na svuj vek mentalitou jeste dost decko – tak si tak rikam na jaky dalsi veci se ma clovek pripravit? Mam pocit ze sem to tu uz parkrat zminoval ale ani tentokrat si to neodpustim: jake zasadni dopady na nas muze mit ten zasranej evropskej green deal?
  To je taky dalo by se rict dalsi z „projektu“ kdy akademici budou moci temer nastolit „problem“ a jeho diktaturni „reseni“,ne? Diktovat a rozkazovat co se dopravnich prostredku tyce, bydleni, prumyslu, no vlastne kdyz se nad tim tak zamyslim tak extremisticky narizeni z nichz zase potecou granty a prachy by nas mohli fakt hodne omezovat. Nebo se ma clovek, krome ekonomickyho znasilneni, pripravit na dalsi lahudky?

 6. Našel jsem velmi zajímavé video, rozhovor německého advokáta Dr. Reinera Füllmicha s analytikem Dr. Davidem E. Martinem. Kdo sledujete videa kolem této fake pandemie, tak jsou vám tato jména známá a nemusím je představovat. Protože originál video je dlouhé hodinu a půl, vybral jsem z něj nejdůležitější pasáže a otitulkoval českými titulky. V tom videu na dokumentech Dr. Martin prokazuje, že virus SARS Cov2 byl vyroben v USA a patentován již v roce 2002. Do Wu-huanu byl odsourcován pouze pro “zisk z funkce”. https://www.topcz.net/video-ktere-dokumentuje-ze-virus-covid-patentovan-usa-jiz-roce-2002/

  1. Hele Nobody, víš jak pracuje čínská vojenská rozvědka na agitprop?

   Má dvě větve. Ta první je „pěst na oko“ viditelná a konspirační, ta reálná je šikovně schovaná a zkorumpovaná.

   „Pěstnaoko“ větev vypouští různé konspirační teorie typu „za všechno může US. imperialista“ – jakože „zemětřesení v Číně způsobil HAARP“, „COVID vyvinuli Američani v laboratoři“ apod. A klidně na to konto vypustí různé „dokumenty“ a „svědectví“, ale to je blbost podobná těm slavným „satelitním fotkám MH17 se stíhačkou“ před pár lety.

   První větvi to sežere část domácího publika, plus část zahraničního publika která má buď ideologické klapky na očích (=pro Čínu Němci a Hollywood, oboje dvoje absolutně nekritičtí fanoušci a vlezdoprdelky – Němci dokonce zmuchlali na zasedání EU-Čína EU vlajku tak, aby vypadala jako Čínská), nebo není dost jazykově a odborně vybavená aby prokoukla, že dokumenty které podle čínské agitprop údajně něco „říkají“ a „prokazují“ ve skutečnosti říkají něco úplně jiného a jsou hrubě dezinterpetovány o 180°. Nikdo kompetentní jí to nežere, protože je to blbost a je snadné ji odhalit jen s trochou práce.

   Nicméně genialita čínského přístupu je v tom, že pak si všichni myslí, že čínské PR jsou tyhle stupidní „pěstnaoko“ konspirační teorie – a už nevnímají druhou větev. A druhá větev, to jsou
   – Konfuciovy instituty (představ si je jako ekvivalent Sorosovy univerzity)
   – korupční program „Tisíc talentů“, kterým Peking sponzoruje akademiky ve všech oborech – a ti akademici pak kradou výzkum a pašují jej do Číny
   – pátá kolona čínských vystěhovalců a expatů, kteří buď pracují pro Peking nebo jsou vydíráni přes osud svých rodin, které v Číně zůstaly

   Druhá větev pak generuje zdánlivě naprosto nestranné, sebekriticky odborné výstupy jako Deborah Seligsohn s jejím https://foreignpolicy.com/2021/06/18/coronavirus-lab-leak-pandemic-cooperation/ („nemůžeme si dovolit rozkmotřit Čínu drzým vyšetřováním Institutu, její pomoc s pandemií je nepostradatelná) nebo ještě chytřejší a zákeřnější Justin Ling s jeho https://foreignpolicy.com/2021/06/15/lab-leak-theory-doesnt-hold-up-covid-china/ („důkaz že 3 pracovníci institutu byli hospitalizováni s příznaky COVID těsně před epidemií není důkaz, protože kdyby byl COVID z laborky, nikdy by nešli do veřejné nemocnice ale do tajné vojenské“ – jenže historie prokazuje, že vždy když v Číně došlo k úniku SARS-CoV-1, pracovníci virologických laboratoří byli hospitalizováni ve veřejných nemocnicích protože nikdo nevěděl, že došlo k úniku), a podobně.

   Nežer to Číňanům ani Němcům. Ti první jsou prolhané komunistické svině a ti druzí jsou beznadějně naivní sinofilní vlezdoprdelky.

   1. No, tak to je RE, kterému moc nerozumím.
    1) Dr. Füllmich je sice Němec, ale je to advokát s licenci jak pro Německo, tak i pro USA, konkrétně Kalifornii, takže nevím a Dr. Martin je, pokud se nepletu Američan, rozhodně není Číňan.
    2) Dát dva odkazy na web, který vyžaduje předplatné, to je síla. Nejsem tak bohatý, abych si zaplatil předplatné kvůli jednomu článku. Takže o co tam šlo, nevím.
    3) Ano, byl to samozřejmě přírodní virus a unikl zcela náhodně z laborky. Vyzkoumala to komise WHO, kde shodou okolností jediným čleem té komise za WHO, byl nějaký Peter Daszak. Když Fauci musel, z rozhodnutí Kongresu, přestat v dalším vývoji k „zisku z funkce“ a odsourcoval to do Wu-hanu, tak to zafinancoval 3,7 miliony USD a ty prachy šly přes pana Daszaka. No možná je to také konspirace, ale mluvil o tom i Trump a nařídil to vyšetřit. No a pak ten samý Daszak byl členem komise, která prověřovala vznik viru a samozřejmě závěr byl jasný, virus je na 100% přírodního původu a jen mizernýmn zabezpečením ve Wu-huanu došlo k úniku.

    Já nejsem doktor,jenom obyčejný dopravák a myslím si, že v tom odvětví mám pár znalostí a zkušeností. Tak mi nějak nejde do palice, jak nějaký virus, který utekl z laborky v Číně, dokázal během 3 týdnu zamořit 193 zemí na celém světě. Dokonce i takové státy, kam žádní turisti, nebo obchodníci nelítají.

    1. Nobody: četl jsi vůbec článek, pod kterým komentuješ?

     Co do posledního odstavce – to je prostě přirozená exponenciální řada probíhající v první třetině šíření jakékoli vysoce nakažlivé nákazy (druhá třetina je lineární a třetí logaritmická). A do světa se to rozšířilo proto, že když už Čína věděla že je v háji a zaváděla Lockdown, otevřela naplno svá mezinárodní letiště ve Wuhanu a exportovala vědomě a úmyslně virus do světa.

     A co do „kde ani žádný turista nebyl“ – víš jak se šířil mor na venkově?

     1. To je přesně ten moment, kterého jsem si všiml také.
      Po Wuhanu pobíhaly tisíce fízlů se samopalama, ale všecka letiště a přístavy byly otevřené, jakoby se nechumelilo. Mně z toho vyplývá, že to bolševik udělal naprosto úmyslně, s cílem vyvařit z toho maximum. Bolšánovi bylo jasný, že celou 1,5G zemi to najednou nezasáhne, maximálně tak pár měst, které mezitím stihnou totálně uzavřít. Takže jinde umístěné výrobní kapacity mohou jet na 200%, protože poptávka po zdravo-materiálu bude obrovská. Plus to, že ta běžná zdravotnická konfekce se už ani jinde, než v číně nevyrábí.
      Spočítali si to naprosto skvěle, skvěle jim to vyšlo, zbytek světa teďka čumí, jak bagr na tvrdou hlinu a za několik málo let se vzdorující zbytek utopí ve vlastních dluzích.

 7. Chci se zeptat zdeejších právníků a lékařů na jednu věc. Je vyžadováný „test na Covid“ zdravotnický úkon, nebo ne? Ptám se proto, že dle slov ministra „zpěváka“, od 01. 09. se bude testování platit, s výjimkou dětí do 12 let. Dle mého laického názoru, pokud to je zdravotnický úkon, tak ho žádný ministr, nebo vláda nemůže výjmout z úkonů hrazených zdravotní pojišťovnou, protože jak LZP, tak i Ústava zaručují každému zdravotní péči zdarma, podle příslušného zákona, což u nás znamená, že tyto úkony hradí příslušná pojišťovna na základě plateb zdravotního pojištění. No a pokud to není zdravotnický úkon, pak to nemá oporu vůbec v ničem a je to na stejné úrovni, jakoby nařídil neočkovaným občanům chodit po čtyřech. Každopádně pokud se mě to někdy stane, že mě nepustí někam bez testua a budou ho chtít zaplatit, podám trestní oznámení na toho, kdo je pod tím nařízením podepsán, pro trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby. Má někdo ze zdejších právníků nějaký názor?

  1. Za 0,98 euro mam dva plivaci testy. Ma cenu to resit?

    1. Mně to přijde že je nezakázaly, „jen“ pozastavili schvalování nových a zakázali prodávání neschválených.
     Což efektivně není zákaz, ale vlastně uzákonění monopolu pro ty, co už mají testy schválené, ti můžou prodávat dál.

     Nebo jsem něco přehlédl?

     1. rovik 21.7.2021 v 19:35

      Nepřehlédl jste nic:
      Počínaje dnem 1. 7. 2021 již nebude možné uvést na trh rychlé antigenní testy pro použití laickou
      osobou (sebetestování), u kterých výrobce neprovedl posouzení shody postupem podle nařízení vlády
      č. 56/2015 Sb., o technických požadavcích na diagnostické zdravotnické prostředky in vitro.
      Byly-li rychlé antigenní testy uvedeny na trh před výše uvedeným datem, jejich následná distribuce již
      není dále omezena a tyto antigenní testy se mohou dále dodávat na trh a používat až do skončení doby
      použitelnost konkrétního antigenního testu.

      Pan Mrcasík nejenže nechal prchlivost cloumat svým majetátem, navíc podlehl svatému nadšení.
      Stane se.

      1. ygorek: já to tedy chápu tak, že MZČR pouze povolilo dospotřebovat skladové zásoby, ale zakázalo (zrušilo výjimku) dodat do lékáren cokoli nového – protože „Uvedením na trh se rozumí první dodánídiagnostického prostředku“ a „První dodání na trh se přitom posuzuje pro každý jednotlivý kus in vitro diagnostického prostředku“.

       Jinak řečeno v rozporu s právními zvyklostmi v jiných odvětvích se „uvedením na trh“ nerozumí první dodávka určitého typu = kdo to stihl, může stejný typ dodávat klidně dalších 50 let z novovýroby, nýbrž každá nová dodávka každého jednoho nově vyrobeného prostředku = když skončí výjimka, je možné pouze spotřebovat zásoby staré výjimkové ale nikoli dodávat nové.

       1. Jan Mrcasik 21.7.2021 v 23:01

        Dovolím si upozornit na:…u kterých výrobce neprovedl posouzení shody postupem podle nařízení vlády
        č. 56/2015 Sb., o technických požadavcích na diagnostické zdravotnické prostředky in vitro.

        Jako člověka zvyklého dokládat certifikáty a potvrzení o shodě na kdeco, od kabelové chráničky po drcené kamenivo do „kufru“, mě tento požadavek v rámci současného systému připadá bohužel normální a rozhodně z něj nedokáži vyčíst, že ty svině z MZČR právě zakázaly samotesty.

        Podívám-li se na internetovou nabídku samotestů, mohu se dočíst:
        Antigenní testy SARS-CoV-2 Ag Diagnostic Test Kit (25 testů, test ze slin zpod jazyka)
        Výrobce: Watmind Kód: LFA0401-25N Balení: min. 1 bal.
        Prohlášení o shodě je k nalezení mezi přiloženými soubory v záložce dokumenty.

        1. Já nevím, odkud jste kdo čerpali to co píšete, ale kopíruji to co bylo na Novinkách:
         Od 1. září nebudou hrazené z veřejného zdravotního pojištění testy. Ty jsou určeny například pro cestování, návštěvy hospod či například pro návštěvy kulturních akcí,” uvedl ministr.
         Vojtěch: Naočkujte se, testy už za vás platit nebudemeKoronavirus
         Vojtěch: Naočkujte se, testy už za vás platit nebudeme.

         Změna se nebude ale týkat dětí do 12 let, lidí, kteří se nemůžou očkovat ze zdravotních důvodů, či těch, kdo jsou uprostřed očkovacího cyklu. Pro ně tak budou testy nadále zdarma.

         „U ostatních bude úhrada zrušena. Je to legitimní krok, primární variantou k návratu do normálního života je očkování. Musíme podporovat prevenci, tou je očkování,” řekl Vojtěch.

        2. Prohlášení o shodě a jeho vydání předepisuje zákon a samozřejmě bylo a je vydáváno. Může ho vydat i výrobce i prodejce. Mám toho doma mraky. Ostatně, sám, na své výrobky, prohlášení o shodě běžně vydávám. Jakou to má cenu?

         1. h72 22.7.2021 v 23:32

          Podle mě žádnou, ale o tom diskuse nebyla a můj názor není v současném systému rozhodující.

 8. Buzerace přes léto mírně polevila, ale nezmizela. Pořád se najde dost kokotů, které baví hrát si na policii. Značně se mi hnusí arogantní chování a nemyslel bych si, že se jednou budu muset k něčemu takovému snížit, ale už toho začínám mít vážně plný zuby. Účel světí prostředky. Když mi někdo znepříjemní nákup nebo cestu vlakem, bude následovat tvrdá odveta. Když má někdo tu drzost vymáhat něco, do čeho mu vůbec nic není a co není jeho práce, dostane to zpátky i s úroky. Když těm svazáckým kreténům aspoň pár lidí denně dá najevo, že znamenaj mnohem míň než hovno u cesty, je veliká šance, že je to brzy přestane bavit a vyserou se na to. Komu by se taky líbilo, kdyby s ním v práci všichni jednali jako s čurákem?

  Kromě toho na ně asi začnu podávat trestní oznámení. Přisvojení pravomoci úřadu je totiž podle § 328 trestního zákoníku trestný čin.

  „Kdo neoprávněně vykonává úkony, které jsou vyhrazeny orgánu státní správy, územní samosprávy, soudu nebo jinému orgánu veřejné moci, nebo kdo vykoná úkon, který může být vykonán jen z moci úřední orgánu státní správy, územní samosprávy, soudu nebo jiného orgánu veřejné moci, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.“

  Vymáhání dodržování právních předpisů (např. v podobě vymáhání povinnosti mít zakrytá ústa a nos) je jednoznačně výkon veřejné moci. Takže naši agilní svazáčci jsou vlastně zločinci (z povolání). On je samozřejmě na základě trestního oznámení nikdo neobviní, natož aby je trestal, ale už jenom to, že na ně lidi podávaj trestní oznámení, bude mít na jejich další chování nezanedbatelný účinek. Proto vyzývám každého, aby se této neoprávněné a nesmyslné buzeraci postavil na odpor a vzepřel, a to kdykoliv a kdekoliv k ní dojde! Když to denně udělá 5 lidí, věřím, že za chvíli se na to vyserou i ti nejkovanější, kterým už schází jenom páska PSVB přes rukáv. Když má někdo snahu znepříjemnit vám život, znepříjemněte mu ho taky! Znepříjemněte mu ho tak, aby přišel domů a rozbrečel se, že lidi jeho bohulibou, altruistickou činnost nechápou a chovaj se k němu hůř než k pedofilnímu vrahovi. Udělejte mu z práce takové peklo, aby tam začal chodit s depresemi a se staženým žaludkem!

  1. By mne zajimalo, jestli ten hyenik, co vstoupi do provozovny na kontrolu, si take udela test. Nezajima mne, jestli je ockovany, nebo ne. Zajima mne, jestli neni pozitivni.

   1. Kdyby mi přišel hygienik do provozovny, tak s ním v první řadě vyrazím dveře. Minimálně si určitě nevydezinfikoval ruce a tím ohrozil moje zdraví. Případně bych mu řekl, ať si přede mnou změří teplotu, že tomu jeho testu nevěřím. Nemáš teploměr? Já taky ne. Tak si ho padej někam sehnat.

  2. To neobstojí, přisvojení pravomoci úřadu by totiž bylo kdyby tvrdil že je úředník/policista. Pokud se jen snaží vykonávat agendu úřadu aniž by k tomu byl oprávněn, není to vůbec nic – ani TO, ani přestupek, jen psychiatrická diagnóza.

   Podrobně viz stavbeznouze.

   1. Mně je jasné, že to neobstojí. Nicméně, v tom předmětném ustanovení se nepíše nic o vydávání se za úředníka nebo za policistu. Tam se píše: „kdo neoprávněně vykonává úkony.“ Vymáhání zákona prostě úkon je. To už by mohli soudruzi začít pomalu i zastavovat vozidla a nechávat si ukazovat lékárničku.

    1. Resp. ne vymáhání zákona ale vymáhání jakéhokoliv právního předpisu.

     1. Brzděte. Když ve 00:30 řvu z okna na vožralý ať drží hubu, taky přece nevykonávám výkon veřejné moci (úkon směřující k zabránění v pokračujícím přestupku).

      1. Jenže, když se chci vychrápat, je logické, že by bylo fajn, aby bylo ticho (nejsem vymahatel zákona, jsem pouze někdo, jehož práva jsou porušována, ať už porušením nebo neporušením zákona). V tu chvíli mě vůbec nezajímá, jestli ten dotyčný páchá přestupek nebo ne. Tím, že nenosím ústenku, neomezuji ničí práva, takže tomu člověku není nic do toho, jestli to dodržuju nebo ne. V opačném případě by to znamenalo, že můžu jen tak buzerovat kohokoliv za cokoliv. Třeba za to, že nezastavil na stopce.

    2. Vymáhání zákona je úkon vyhrazený orgánu veřejné moci? Pán je inženýr?

     1. Ano. Ano.

    3. Ne není, protože „vykonáváním úkonů“ je zásah „jménem zákona“ se všemi jeho náležitostmi a pravomocí. Tzn. snažit se provést intruzivní úkony, k nimž není oprávněn občan protože by šlo o trestný čin (typicky omezování osobní svobody §171, vydírání §175 pod které patří všechny „přestaň dělat X nebo já ti udělám Y“) apod., nýbrž jen státní moc podle zákona o policii, trestního řádu či zákona o přestupcích a řízení o nich.

     Mít blbé kecy, bonzovat, vyzývat i pokřikovat s cílem přimět někoho k dodržování zákona není „vykonáváním úkonů“ a tedy ani nemůže být „přisvojením pravomoci úřadu“. Může jít maximálně o přestupek proti občanskému soužití.

  3. Moc hromadnou dopravou nejezdim, ale tento vikend se stalo, ze jsem se v sobotu po obede vracel ze Sazavy busem. Stalo to za to. Pri nastupu do busu v Sazave, asi 15 lidi, nemel rousku nikdo, vcetne ridice prodavajiciho jizdenky. V puli cesty, jak jsme se blizili ku Praze, uz to bylo s rouskama pul na pul, kdyz jsem vystupoval na Hajich, byli jsme bez rousky dva. Ja a ridic. Po naslednem prestupu do busu MHD na me po dvou zastavkach zacala ridicka bez rousky jecet, ze jestli si ji okamzite nenasadim, dal nejede a vola policajty. V busu celkem asi 8 lidi. Jak je videt, mimo mestske aglomerace je pocet covidovych PS VB podstatne nizsi…

   1. To se mi stalo taky. Ale v autobusech i tady v Praze je to spíš výjimka.

    1. Myslis ze je vyjimka ze po tobe ridic rve jak besnej, nebo ze je vyjimka ze by v Praze jezdili lidi bez rousek? Popravde jsem v MHD moc lidi na vostro nevidel o to vic me prekvapil klidek 40km ta Prahou :-)

 9. Těch kokotů bude čím dál víc. Vlastně už jsou v převaze, vidím to okolo sebe, v zaměstnání, bohužel i v rodině. Byl bych rád optimistou, ale vopíchaní tomu teroru ještě budou fandit.

  1. To nejsou hlupáci, u většiny je to jen syndrom zlomené páteře. Nechtěli se očkovat na COVID, ale kapitulovali před hrubým nátlakem šikany a ostrakizace státu+MeSES… A tudíž je samozřejmě dráždí, když by někdo měl dostat (uchovat si) stejné „benefity“ návratu k normálu aniž by za to také „zaplatil“ něčím, co nechtěl ale ty benefity si tím vykoupil.

   1. Jsou to hlupáci. Žádnému nátlaku nepodlehli, protože zatím žádný nátlak nebyl. Zatím jim nezakázali bez očkování chodit do práce nebo vstupovat do MHD. To se pravděpodobně stane na podzim. Většina z nich se nechala opíchat kvůli vlastnímu pohodlí a kvůli tomu, aby jim stát dal pokoj. Jenže stát jim, naprosto po zásluze pokoj nedá.

    Zatím oficiálně bez očkování nesměj akorát do hospody a na dovolenou. Nevím, jak při přechodu hranic, ale v tý hospodě to navíc nikdo nezjišťuje. Doufám, že až se jednou změní režim a stát začne opíchané odškodňovat za zdravotní následky (pokud následkem nebude smrt během pár měsíců až let), tak těm, co se nechali opíchat dosud, nedá ani halíř. Osobně bych jim ještě plivnul do ksichtu.

    1. Na obou resp. všech stranách jsou hlupáci, kteří si vzájemně přejí, aby s nimi stát vyjebal. A takhle si tu žijeme …

     1. To není o tom, že by někdo někomu něco přál. Oni si o to svým přístupem sami říkaj. Tak my ti teda, státe, veříme, že už nám dáš pokoj. Sice jsi nás podrazil už tolikrát, že to ani nespočítáme, ale tentokrát ti fakt věříme a necháme se teda naočkovat. S náma ostatníma ale vyjebá taky, protože ta většina o nás už rozhodla.

      1. Ti lidé jsou jen prostí hlupáci a nějaký syndrom zlomené páteře je vůbec netrápí, neboť si jej vůbec neuvědomují. Byl bych pro to, aby si ti nejagilnější dementi rovnou nasadili nějaké pásky ala RG, ať o nich člověk ví předem a může se připravit na střet. Já už jich měl za ten rok a půl nepočítaně, včetně dvou autobusáků. Nutno zdůraznit, že to byli pouze dva, jedni a titíž z asi dvaceti celkově, se kterými jsem se v autobusech setkal. Tedy deset procent dementů, kteří namísto toho, aby si hleděli autobusu a jeho řízení, tak dobrovolně suplují kontrolory z hygieny.
       Na některých autobusech je vylepená A4 s tím, že z dopravy jsou vyloučeny osoby bez ochrany dýchacích cest – bez toho, aby se to opíralo o paragraf příslušného zákona, nebo na tom papíře bylo razítko KHS.
       Oni dobře vědí – stejně jako obchodníci – že na nic podobného nemají právo, protože mají licenci pouze k nákupu a prodeji zboží, nikoli ke kontrolám dodržování nějakých vládních výmyslů, které se doposud všechny a až zpětně ukázaly jako nezákonné.
       Lidi kurva braňte se, apeluju jenom na zdravý rozum a nenechte se sebou vláčet úředníky.
       Ti nám doprdele mají sloužit, jsou za to královsky placení z našich daní – ne opačně!!!

       1. Vyloučení z dopravy se opírá o opatření ministerstva zdravotnictví podle § 2, odst. 1 a 2 písmeno (a). Mění se na tom něco?

        1. …pandemického zákona (94/2021 Sb.), sorry.

       2. servisdok: právo na to samozřejmě mají, protože vstupem do provozovny/použitím dopravního prostředku souhlasíš s a akceptuješ jejich podmínky přepravy/provozní řád a v tom si mohou napsat celkem co chtějí, pokud to dovedou obhájit jako relevantní (tzn. ne zjevnou šikanu či diskriminaci).

        Kdybys měl vlastní autobusovou dopravu, klidně si do podmínek přepravy můžeš napsat, že z přepravy jsou vyloučeny osoby které nevypláznou jazyk („za účelem orientační zdravotní kontroly zda nemají bakteriální povlak atd. atp.“), nebo osoby které si nedají dlaně zha uši a nepředvedou parohy („orientační test koordinace pohybů s cílem zjistit osoby pod vlivem omamných látek“).

  2. „…vidím to okolo sebe, v zaměstnání, bohužel i v rodině.“

   To je na tom to nejsmutnější, když už to stojí za hovno i v rodině a v práci. Kde to potom má být lepší?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017