Vohnout z Řeporyj III.: Zločin na kolejích - zpět na článek

Počet komentářů: 204

 1. Slepičková, ty jsi pěkná piča. Meleš tady sračky, že znáš poměry na trati a víš úplný hovno. Ve stanici jsou ty blbá krávo tři koleje, takže tam mohlo klidně ještě něco jet. Sice nevím, jak to má souviset s nějakým čurákem na radnici, ale asi budeš úplně vymletá. Ještě, žes tam nevedla Aju s Kakunou blbko.

  1. Ano, De_Bille, fyzikálně není vyloučena jízda třetího vlaku, ale z hlediska funkce zabezpečovacího zařízení, délky úseků a časových souvislostí to vyloučeno je. Pokud jste jiného názoru, tak svůj slint prosím rozveďte do konkrétních kroků, včetně časové osy.

   1. Jakou to má relevanci? Klidně mi tykej, já si nepotrpím na hovadiny typu „Pane, vy jste ale kokot.“ O tom má rozhodovat úča, jestli tam něco má jet nebo ne?

    1. Slepičková, jakožto člověk respektující zákony samozřejmě ví, že na pokyn drážního zaměstnance má uposlechnout a hlavně NEMYSLET zda něco může jet. A drážní zaměstnanec už o pohybech souprav přehled má. Ještě něco..?

   2. Můžete to rozvinout? Já po té prostřední koleji viděl projet vlak, zatím co koleje u nástupišť byly obsazeny.

    Z hlediska funkce zabezpečovacího zařízení není problém ho navrhnout tak, aby po prostřední koleji mohl vlak projet, i když jsou další koleje obsazené. Jinak by přece neměla žádný smysl.

    Pokud by byly výhybky nastaveny na průjezd po třetí koleji, tak bych tam rozhodně nevlezl.

  2. Ne, nic tam jet nemohlo. Dobře to tam znám. Ve výpovědi paní Slepičkové je pouze jedna nesrovnalost a to návrh na vyslechnutí výpravčího stanice. To není možné, protože tam žádný už dobrých patnáct let neslouží.

  3. Po té prostřední koleji sice mohlo něco jet, ale až asi za deset minut. Souvisí to s tzv. následným mezidobím. Jinak řečeno, v traťovém úseku se smí nacházet jen jeden vlak. Pokud jedou dva vlaky za sebou, jedou právě v odstupu následného mezidobí. Průvodčí i fíra z osobáku jednali s tímto vědomím.

   1. S následným mezidobím nemá křižování vlaků opravdu žádnou souvislost. A mávající průvodčí na tři slepice na uzavřeném přejezdu má stejnou hodnotu jako mávající sekuriťák na křižovatce třeba na Florenci pobízející wohnouty k přecházení na červenou…

    1. Já si počkám, co na jednání strojvedoucího/průvodčího řekne Drážní úřad…
     Zato ty tři slepice by se mohly vyvinit skrzevá právní omyl…
     Já třeba také netuším, kdo má či nemá právo pouštět lidi přes uzavřený přejezd a jak to na místě poznat…

     1. Hasič u nehody řídí dopravu. Poslechnu jeho pokynů, jsou-li pochopitelné (a to většinou jsou). Na železničním přejezdu, nebo v areálu nádraží, bych někoho v ajznboňáckém poslechnul… Přijde mi to stejné.

 2. Děkuji, že tady je ještě rozum v pořádku. Jinde je to děs a hrůza, např. Blesk: „Dopravní experti: Učitelky nenávratně poškodily děti!“
  V podstatě ani milion blikajících přejezdů pro nás nepředstavuje takové nebezpečí, jako to zmanipulované hysterické stádo, které by ty učitelky chtělo rovnou věšet, a to na základě sestříhaného videa od jakési soudně trestané nádoby na fekálie.

  1. Základy práce s Google mapami už umíte, tak zkuste pokračovat.

   1. Třeba se otočit :)

    1. Ale ne na židli! :o)

  2. Jo je jednokolejná. Proto se taky vlaky křižují na nádraží v Řepákově, jinak by tězko mohly jezdit v půlhodinovéych intervalech.

 3. Napriek tomu, že nie som fanúšikom štátnej buzerácie, myslím si, že prechádzať s malými deťmi cez blikajúce priecestie je jednoznačne chybný skutok.

  Je to z tohto dôvodu: ak chcem nejaký predpis BEZPEČNE porušovať, musím mu najprv rozumieť; chápať, prečo ten predpis je zavedený a aké sú podmienky, za ktorých je užitočné sa mu nepodriadiť, bez toho aby som neúmerne zvýšil riziko javu, ktorému má zabrániť.

  Deti predškolského veku rozhodne tomuto nedokážu porozumieť, aj keby im učiteľka obšírne vykladala o pokynoch zamestnanca dráhy či dokonca o koncepcii zabezpečovacích zariadení a obsadených traťových úsekoch. Pri výchove k bezpečnému správaniu sa musí postupovať od všeobecného ku konkrétnemu tak ako rastú kognitívne schopnosti dieťaťa. Teda malému dieťaťu najprv vysvetľujeme, že nesmie vstupovať na cestu, ak sa blíži auto (aj keď sú to smetiari, ktorí kým prídu, musia vysypať ešte 10 smetiakov), nesmie strkať tenké predmety do elektrickej zásuvky (hoci skúšačku-fázovku tam pcháme), nesmie siahať na nože (hoci vo vyššom veku sa s tým naopak bude musieť naučiť robiť) atď.
  Potom to dopadá tak, že „hrdinovia“ s veľkým sebavedomím nenosia prilbu ani na stavbe 10-poschodovej budovy (aj vyšmyknutá osmička kľúč môže byť smrteľná), jazdia nacenganí 150 km/h tam, kde na to cesta naozaj nie je uspôsobená či snažia sa osrať rôzne bezpečnostné prvky strojov a zariadení.
  Budem si do smrti pamätať, ako som si raz – a to len z lenivosti, nie že by som to chcel obabrať – nenamontoval kryt kotúča na novú 230mm karbobrúsku; „však len pár rezov“. Iba hrubé kožené rukavice zabránili tomu, aby som skončil prácu s centimeter hlbokou ranou na ruke…

  1. Člověče, vy mluvíte stejně jako ti strašně nepostradatelní dopravní psychologové z Blesku. Kolik máte dětí? Můžu vám říct, že tak malým dětem je to úplně ukradené, v jejich světě se nic nestalo, to jen Novotný, média a vy z toho děláte bublinu. Děti šly na vlak, vlak tam stál, tak si pospíšily. Ony to nevnímají jako neoprávněný přechod, jako porušování nějakých zákazů, to je úplný nesmysl. Jejich myšlení ještě funguje jinak. Navíc nešly primárně přes přejezd, šli prostě na protější nástupiště.
   Představte si opačnou situaci: „Děti, teď to tady bliká a zvoní, protože nějaký kokot to tady vymyslel tak debilně, že i když jsme všichni přišli včas, tak se na náš vlak nedostaneme, tak tady teď budeme ještě 4 minuty stát a dívat se, jak náš vlak odjíždí.“ No, teprve nyní upoutáte pozornost dětí na ten přejezd, a co si z toho asi odnesou za zážitek? Že jim kvůli té blikající debilitě ujel vláček! Myslíte, že tím si k přejezdům vypěstují respekt?

   1. Nešli přes přejezd, šli prostě na nástupiště. WTF?
    Tady si dýfensáčtí anarchokapitalisti myslí, že je to jako jít po přechodu na červenou, svobodapyčo.
    Tak já ti to teda vysvětlím, jak to je. Jsou tam tři koleje, ve stanici. Chápeš to? Chápeš. V jedný stojí vlak. Na další kolej vlak přijel. To neznamená, že když maj ňáký jízdní řády a místní poměry, že se na traťovém úseku nemůže pohybovat a k přejezdu blížit třeba náklaďák nebo cokoli jiného. Postavení cesty (veksl a návěstidlo) je dnes otázka vteřin. Už za komoušů se veksly stavěly dálkově elektricky. Při dnešních technologiích ta automatizace bude ještě sofistikovanější řek bych. Takže máme dva vlaky ve stanici, který maj červenou, a je postavena cesta po třetí koleji s návěstím volno. Fíra toho tisícitunového náklaďáku kterej se blíží totiž dopředu ví, co je na dalším návěstidle i když je za zatáčkou, tom ve stanici jak je postavená cesta. To není jako semafory na Andělu vole. Ten semafor co zrovna vidí mu ukazuje, jestli na dalším úseku bude stop nebo volno. Takže vole když tam bude volno, fíra nemá důvod sahat na brzdič a jen mačká tlačítko bdělosti.
    Jistě, zde je to časově těsné, ale stačilo by klidně o minutu dýl a mohlo to být v pohodě takto.
    Ale to je prostě jedno, kdyby nekdyby. Podstatu a princip zavřeného přejezdu musí pochopit i debil.
    Já nejsem fanoušek ani kamer, ani fízlů a starosta je kokotí hlava. Ale ty krávy měly dostat na fízlárně gumoléčbu bez podání vysvětlení.

    1. Navštiv lékaře, dokud to ještě má smysl.

    2. Melete nesmysly. Tak, jak se to událo, není možné, aby tam v tom čase projel ještě třetí vlak. Ty vole, takovou propustnost nemá ani koridor vole, natož nějaká lokálka z dob císaře pána! Vlak, na který šli, měl postavenou cestu, jinak by ten přejezd logicky nezůstal v činnosti, vole, prostě měl zelenou, a nic jinýho jet nemohlo. Případný další vlak by byl ještě daleko nebo by tam fyzicky musel stát a být vidět. Představ si, vole, že jsou i jiné stanice, vedle kterých taky zvoní přejezd, taky je tam několik kolejí a taky se tam při zavřeném přejezdu přechází přes koleje z jednoho nástupiště na druhý. Jediný rozdíl je v tom, že to tam nevymýšlelo tele, aby jediná cesta mezi nástupišti vedla přes přejezd.

     1. Přesně tak. Přijede osobák z jednoho směru a stojí v zastávce, má červenou. Pak přijede osobák z druhýho směru, zastaví ve stanici, tomu prvnímu padne zelená a může uhánět silou dieselu vpřed na Zbuzany.

      1. Co jste vy dva kreténi nepochopili na scénáři, který jsem popsal, to mi teda hlava nebere. Nakonec, je mi u prdele, co by se kdekoli a kdykoli mohl stát za masakr. Stejně z těch smradů vyrostou ocyklený dredový smažky, frájdejs for fjůča zmrdi nebo požírači koblih. Samozřejmě takový anarchokapitalistický smradi, co uměj rozborku a sborku glocka poslepu, ty to maj ošéfovaný vštěpováním a tak, takže se jim nic nestane. Ale kurva co má říkat takovej fíra ze Studénky, kterýmu ten polskej zkurvysyn, co si taky myslel že vlak vole jako uvidí, zařídil místo lukrativního džobu doživotní beznohou kriplkáru.

       1. Sestro, odvezte pacienta na špínu.

      2. A přesně na toto hraje ten pičus Novotný.
       Že je to z laického, pársekundového pohledu veřejnosti nejednoznačná situace.
       Že se o tom půl národa zhádá do krve, čtvrtka z nich bude chtít dávat učitelkám gumoléčbu na fízlárně, další čtvrtka je bude chtít vyhazovat z práce, nejlíp někam k lopatě do TS Řeporyje.
       Přesně tohle je ve hře – sledovanost Novotného sraček, Vy čuráku DeBillní.
       Neznám to tam, nikdy jsem tamtudy nejel a jsem z Moravy. Ale i z těch GoogleMaps vidím, že žádný další vlak se tam ANI TEORETICKY pohybovat nemohl, natož tisícitunový nákladní.
       Možná tak mohla mašina někde o 500m dál po třetí koleji postrkovat další dva vagónky za stanicí, ale to stejně s tímto přejezdem nemá nic společného – jen je to šikovně sejmuté kamerou tak, aby to bylo silně zavádějící i pro lidi Vašeho formátu.
       I proto lidi od dráhy na učitelky mávali, že mají jít – protože věděli, že tam nic dalšího jet nemůže a zároveň věděli, že signalizace není nastavená korektně. Novotný se stará o kdejakou levárnu, aby ale zařídil u SŽDC korektní naprogramování signalizace přejezdu, když je vlak ve stanici 100m od přejezdu, to ne. Na tom se nedá vyvařit „popularita a sledovanost“. Z bulváru ho pro jeho prasečí metody vykopali – kdo by se taky furt chtěl soudit a platit za něj – tak se nechal nadelegovat do Prdelákovic, kde denně předvádí v praxi, co se jako dělník bulváru naučil. A Vy mu to žerete aj s celým prutem a navijákem.
       Přesně na takový lidi, jako jste Vy DeBille, ten Novotnej i celá Mall.TV cílí.

       Cílí na přesně takový vyjebaný a hysterický zkurvence, co jim nikdy, nic a nikdo není dost dobrý.

       Co s tímhle má společného Studénka? Už nevíte kudy se z toho vykroutit, ať nejste za smradlavou kundu, za kterou Vás dávno mám? Jediná pozitivní věc na Vás je – pravdivost Vašeho nicku.
       Už předem člověk spolehlivě ví, s kým má tu čest.

       1. Tohle je ještě v pohodě. Na jiných stránkách jsem se setkal i s nějakou mužgínou, co tam hřímala, že učitelky mají okamžitě zavřít, protože děti klidně mohlo smést rozjeté Pendolino. Upozornil jsem ho tedy, že to se stát nemohlo, protože Pendolino potřebuje k činnosti elektrické dráty, které na této trati nejsou, ale to ho samozřejmě nezastavilo.

        1. Mně to přijde irelevantní: být rodičem některého z těch dětí, tak jsem na učitelky taky nasranej. Jedna rovina je, že v daném případě se „nemohlo“ nic stát protože A B C D. Fajn, ok. Druhá rovina ovšem je, že 4-6ti leté dítě ještě nemá úplně srovnáno v hlavě, že ta světla jsou tam z nějakého důvodu, tenhle důvod ale v tento okamžik neplatí a proto ho můžu porušit (možná) si to potenciálně může přebrat tak, že „když se někdo nedívá a vlak nevidím, tak tam můžu vběhnout“. No a to je potenciálně dost velký problém do budoucna – tedy na celé to období, než dítě začne uvažovat dostatečně abstraktně aby chápalo obě strany mince. Do té doby bych byl za to, aby dítě prostě na červenou nechodilo bez ohledu na to, zda se někdo dívá, nedívá atd.

         1. Jakožto rodič to vidím následovně „Ano, protože jste měli dospělého, který věděl jak to chodí, mohli jste ho poslechnout a udělat to takto. Samy to tak nedělejte. OK tati, chápu“. Tadá. Vyřešeno, armagedon se nekoná…

       2. servisdok: tak o tom, že je to Novotného promo, snad není sporu. Tedy pokud chce někdo věřit v jeho spravedlivé rozhořčení a upřímnou starost o bezpečí těch robátek, já mu to vyvracet nebudu.

    3. Ten náklaďák každej soudnej člověk uslyší tak kilometr a půl daleko. Argument rychlíkem, co je slyšet a dorazí hned poté za 5 sekund, je taky mimo mísu, když by se musel ve stanici křížit – a v takové rychlosti automaticky vykolejit a bylo by 120 mrtvejch, tzn. i rychlík do takové stanice bude vjíždět 40 (esli tam vůbec nějaký jezdí).

     1. Nákladní vlaky tam už léta nejezdí.

     2. Vo to nejde. Jde o to, ze kdyz harantum vtloukam do makovic, ze kdyz jsou dole zavory a sviti červena, tak ze se na koleje NIKDY neleze, tak nestojím o to, aby je nějaká krava ucila opak a zpochybnovala tak autoritu rodicu (bo predskolaci maj hovno zkušenosti a odhad aby dokázali bezpecne odhadnout kdy a kde se prejit da a kde ne).

      1. Uč si je co chceš, ale poďmě z teorie do reality. Bejt s děckama v tédle situaci, budeš stát jak piča 4 minuty před závorou a další půl hodiny na nástupišti, nebo to taky přeběhneš a jedete?

       1. Tak v realitě už jsme. Ty dvě lemry tam jako piče 4 minuty nestály, ale přeběhly to, protože „Neshledávala jsem toto počínání nijak riskantní ani způsobilé ohrozit kohokoli…“.
        A když už jsme v té gynekologii: někomu takovému by děcka svěřila jen piča.

       2. Jo, budu stát. Protože chci, aby až ty děcka přijdou k tý závoře samy, tak aby taky jako píčy stály před ní a ne aby je přežvejk rychlík. Mě to nezabije a vim, že malý děti prostě vyjímky moc nechápou.
        A daší věc, jelikož mám jisté pochybnosti o vědomostech paní učitelky ohledně drážní dopravy, tak si nepřeju aby riskovaly životy svěřenejch dětí jen kvůli svým fakty nepodloženým pocitům, že je to bezpečný. Lidí co chcípli protže si mysleli že maj situaci pod kontrolou a že to zvládnou jsou statisíce. Samy ať si před tim vlakem metaj třeba salta, je to jejich kejhák, ale ať do toho laskavě netahaj cizí děti.

        1. To není jediná dimenze. Je pravděpodobné, že podobné vagíny příště přetáhnou kindergang přes přechod na červenou, protože usoudí, a sejme je tam podobný úd, který zrovna taky usoudil. Dost na tom, že je tam někdo může sejmout i na zelenou, protože usoudil, že červená je jen barva a on to dá.

         1. Jo, to je další věc.

         2. Koblížek si nedáte, kluci?

         3. Nebo aspoň novou verzi vlaječky, kde je o jednu hvězdičku míň, ať máte 28. října co vyvěšovat, zmetci?

          1. Ale no tak. Každý, kdo to vidí odlišně, je etátista, eurohujer a ANOnista, žejo. Nechovej se jako šulin – určitě to umíš líp.

        2. Už i vy?

         „až ty děcka přijdou k tý závoře samy, tak aby taky jako píčy stály před ní …“ … pokud před tou závorou bude stát vlak a jeho strojvůdce jim řekne, že na ně čeká a mohou přejít a nastoupit, a ony tam budou furt akorát stát a čumět a nic, protože jim to tatínek shane doma říkal … tak tam fakt budou stát jako píčy.

         Jestli je toto váš cíl, pak fajn, jsou to vaše děti. Ale třeba moje do toho netahejte.

         1. Ja jsem vyrustal v jedne male moravske prdeli, kde JZD bylo na dve pulky, mezi kteryma projizdela dvoukolejka. Pomerne freqentovana trat. Sranky sly dolu, projel vlak, sranky sly nahoru. Nojo, ale protoze od hradla to bylo desne daleko a obcas se posraly draty, tak bud byly sranky trvale dole a nebo trvale nahore. Kdyz byly dole, JZDaci nemohli plnit plana kdyz byly nahore, vsichni byli spokojeni. Jako kluk jsem tam jezdil na kole porad, vzdycky jsme koukli, jestli neco nejede a pak hura pres koleje.

          Okolo trati na naspu rostly ty nejvetsi tresne. A, samozrejme, nejlip se trhaly shora, protoze nasep byl vysoky a nez se clovek na strom vysplhal, uz to jini kluci z naspu ozrali. Takze se slo na tresne, obcas se uskocilo vlaku a paxe zase zralo dal.

          Nikdy nikoho tam vlak nesrazil. Chudak Novotnej by byl bez prace.

          1. Sysop: naopak, Novotnej by měl hafo práce ukazovat, jak je to nebezpečné a dělat z tvých rodičů špínu, která svou nedbalou výchovou ohrožuje vývoj socialistické mládeže a jejich život.

           Tam, kde je to skutečně nebezpečné, tam kamery nejsou. Zaprvé tam drtivá většina nic zlého nedělá a není tedy vhodný materiál, který by šlo nezákonně leaknout a vydělávat na něm politické body, zadruhé když už tam někdo něco udělá a něco se mu skutečně stane, místní si řeknou „dobře mu tak“ a hotovo.

           Pro „člověka“ novotného typu je „práce“ jen tam, kde se nic zlého neděje, ale lze to třeba pomocí světýlek vhodně kriminalizovat a medializovat.

          2. Přesně tak

        3. Aby děti někde viděly, jak se přebíhá přes přejezd (a občas i před vlakem) tomu těžko zabráníte.
         Děti sice nechápou výjimky, ale snadno pochopí, že výjimky jsou a dokud je nebudou znát, tak se přes přejezd chodí jen když nebliká červená.

        4. shane: jste tentokrát nějak nechal rozum odpočívat, ne?

         Dítě, které nechápe výjimky se k samostatnému přechodu přes železnici dostane jak?

         Co si pamatuju, na základku jsem sám chodil tuším od první třídy. Přes frekventovaný čtyřpruh. Chodil jsem většinou na zelenou, jak jsem měl doma nařízeno. Porušoval jsem to myslím až v pubertě, kdy přebíhání mimo přechod „vole přece nepůjdem tak daleko, nebuď(te) srab(i)“ (přechod 50 metrů) patřilo k takové té pubertální frajeřině a dělo se zásadně za účasti jiných spolužáků (když šel člověk sám, jeho pověst přechodem přes přechod „jako prvňáček“ nijak neutrpěla).

         Přitom na červenou jsem v doprovodu zákonného zástupce chodil celkem často, protože matka věčně nestíhala a dobíhalo se úplně všechno – autobusy, trolejbusy, tramvaje, vlak… Troufám si tedy tvrdit, že vychovatelek nápad nebude mít na funkci dítěte žádný zásadní vliv, protože ač dítě možná ve 3-5 letech nechápe výjimky, většinou nechápe ani co se děje a vůbec to neřeší (přechází se, protože to paní vychovatelka řekla, rozhodně tam není pohled na červené světlo a přemýšlení, jestli je to možné). Větší dítě (6 plus) sice ještě pořád nemusí plně výjimky chápat, ale co chápe velmi dobře (po nějakých těch pádech ze stromu, z kola apod.) je, že se nechce zabít a tak leze přes silnici tak, jak rodiče nakáží, protože chápou výjimku jinak – chápou, že „teď mě vede maminka, je to ok, teď jdu sám, čekám na zelenou“.

         A až je jim těch 11-13, holt nezbývá, než doufat, že ty blbosti, které budou dělat, přežijí stejně, jako jsme je přežili my. Že by v sobě v té době dítě neslo trauma z dětství když ve školce na výletě přebíhali přes koleje „na červenou“ považuji za úsměvné.

         1. Já bych ty 5 leté chytrýsky nepodceňoval.
          Dcera 5+ znala docela dost dopravních značek, na červenou nás furt buzerovala na přechodu, zejména na těch kde svítí zelená pro chodce cca 3 sec a na vlakovém na jednokolejné trati uprostřed polí s rozhledem 300m na obě strany bylo taky výchovně počkáno na vláček, až dosupěl po rozjezdu ze zastávky.
          Ale kdybychom ten vlak dobíhali, tak bychom výchovně přeběhli před zraky mašinfíry i průvodčí, výpravčí v té prdeli není…

          1. Dachsmeister: ve skupince s kamarády, kterou vedou dospělí, funguje spíš stádní chování – stejně to dělají i dospělí. Stačí začít přecházet na červenou a je-li na semaforu hodně lidí, téměř vždy se rozejde i někdo jiný (ač často zase rychle zastaví, když si uvědomí, že je pořád červená). Jednou se takto sekl semafor na jedné frekventované brněnské křižovatce, 5 pruhů. Vydržel jsem ani nevím možná něco přes pět minut, pak jsem po zohlednění provozu ve dvou nejbližších pruzích prostě vyrazil – a se mnou několik dalších a když jsem přešel jeden pruh, šli už všichni z obou stran, červená-nečervená.

           Nicméně mojí pointou je především obava narušení vývoje dítěte tím, že kvůli vychovatelce půjdou na červenou. Kdo ví, kolik z nich tam s rodiči na červenou chodí taky, právě proto, že je to tam blbě řešené. Nevidím zásadní problém.

        5. „tak si nepřeju aby riskovaly životy svěřenejch dětí jen kvůli svým fakty nepodloženým pocitům, že je to bezpečný.“ To joo, já když koukám na stojící vlak (nebo auta na semaforech) tak mám sakra co dělat abych si to nepustil do gatí… Proboha vytáhni si hlavu z řiti…

     3. Tohle je jedna z největších hovadin, co si můžeš myslet. Vlak jedoucí výběhem slyšíš před jeho čelem často opravdu až v poslední vteřině. Jo, jakmile tě čelo mine, je to rachot, to jo, ale to už ti je naprd.

      1. Děláš, jak kdybys nikdy neviděl vlak ty we. Možná tam u vás máte ňáký maglevy nebo něco, ale u nás byl slyšet jak vlak, tak šumění v kolejnicích už několik stovek metrů před jeho příjezdem.

       1. Pokud jede výběhem, třeba v klesání, navíc někde v oblouku, v zářezu apod., stačí trochu šumění větru a není slyšet vůbec nic.
        Ale samozřejmě behehémot ví všecko líp, bo je půlstudent…

        :OD

        1. Já mám pocit, že slyším corona virus.
         Nebo jen trávu růst?
         Ale máte pravdu synci, neviditelný vlak nepůjde ani slyšet.
         Možná ani nepřijede…

         1. to je slaby, zname i takovy, co vidi CO2

        2. Že vlak nemusí být slyšet hodně lidí pochopí, až když to zažijí (můj případ). U některých to je to poslední, co pochopí.

         1. Wabi?
          Nebyla rosa na kolejích?
          Sorry, nedokázal jsem odolat…
          Já vlak většinou slyším, posléze i vidím, pouze na sluch nespoléhám.

          1. Nebyla. Ani hejno vran nad pasekou.

           Já jsem už zažil, že jedoucí vlak, který byl kousek ode mne, jsem viděl dříve, než jsem ho slyšel. Naštěstí jsem již tenkrát nespoléhal jen na sluch.

       2. Pohybuji se v provozované drážní cestě ČD poměrně často a moje zkušenosti se od vašich liší zásadně.

        1. Asi jinej gang.

         1. Jako hodně vidláků, i já si občas přivydělám jako lopata, jsem k tomu již léta vybaven průkazem ke vstupu do provozované drážní cesty a musel jsem mimo jiné absolvovat příslušné testy zraku a sluchu. Pochybuji, že máte v oboru zkušenosti alespoň souměřitelné.

          1. ygorek: ale zase behemot už toho docela dost vyguglil a to se taky počítá, ne?

    4. De_Bill:
     „…Už za komoušů se veksly stavěly dálkově elektricky…“
     – – –
     Fakt toho lékaře navštiv, páč komouši a elektromotorickej přestavník spolu hustě souvisí, behehé…

     1. „Za císaře pána“ je taky spíš označení nějaké časové epochy, než že by se starému pánovi nutně musely připisovat zásluhy za jeden každý fenomén z té éry, ne?

      1. podotek:
       Asi jsem do něj nemusel tak bacit, možná fakt myslel jen jakousi čtyřicetileté období…

    5. Kdyby jen to. Ono hlavne na tom tratovem useku strasi, takze tam jezdi ledacos a ledaskdy. To je rozhodne potreba nepodcenovat!

   2. Přesně tak! To by bylo teprve nenávratné poškození výchovy :o)))

 4. Dobrý den, já jsem ten posunovač a chtěl jsem uvést, že v ten osudný den jsem měl střevní obtíže. Otevřenou dlaní jsem odháněl střevní plyn. Bylo to nepříjemné a navíc jsem byl pozorován zmatenou Slepičkovou.

 5. Mně se zdá, že je zo celkem jednoduché. Nejslavnější člen ODS a známý bojovník proti totalitním režimům, Pavlík Novotný, se naučil stabilizovat společnost po vzoru Číny. Nacpal všude kamery a rozvinul síť informátorů. Zjištěné prohřešky jako správný gubernátor neřeší pomocí zkostnatělých zákonů, nýbrž občana, kterému byl zjištěn nízký sociální kredit, potrestají rychle a bez zdržování Marťani, soudce Lynč nebo Novotného vycvičení ratlíci z médií co tak ráda bojují proti totalitním praktikám v Číně a Rusku.
  Divné je jen to, že tento paradox nepřijde divný pověstně nadrůměrně inteligentním pravicovým voličům, ale těm koneckonců nepřijde divné ani to,že se pravicová konzervativní TOP09 přetahuje o voliče se Zelenými a Piráty.
  Na druhou stranu tento způsob vládnutí je jistě efektivnější, než ohlížení se na tisíce protichůdných zákonů a předpisů, takže se dá očekávat, že Pavlík bude mít v Řeporyjích silnější postavení než Putin v Rusku.

  1. Počítám s tím, že to psychicky neunese manžel některé z těch učitelek.

  2. No, ma jeste chlapec na cem zapracovat. Uplne zde chybi ten prvek akcniho zasahu, kdy s qilenim gum se pririti multikara, z ni vyskoci obtloustly zakuklenec a nekolika presne mirenymi ranami z obecni hakovnice vycisti prostor mezi zavorami.

 6. Stát se to kdekoliv jinde, považoval bych záznam z kamer za nezpochybnitelný. Ale protože tohle jsou Řeporyje, oblast pověstná výskytem paranormálních jevů, které se panu starostovi semtam velmi hodí do krámu, není zase až tak nepředstavitelné, že zlomyslní mimozemšťané tentokrát hacknuli kamerový systém a záznam naprosto neodpovídá realitě – děcka ten den neopustila areál MŠ a v době, kdy měla údajně přebíhat přes přejezd, hrála na školní zahradě „Kolo kolo mlýnský“. PČR se určitě s podobným vysvětlením spokojí, halt pan starosta není jediný, komu se poslední dobou stalo „něco divného“…

  1. de-javu?

 7. Zdá se, že detailní analýzy už jsou hotovy. Já jsem je četl jen ledabyle, tak bych se chtěl ujistit: směly tam ty dvě lemry se stádem kindošů pochodovat nebo ne?
  Nic to ovšem nemění na faktu, že je Novotný fyzicky i morálně znechucující úkaz, hodný angažmá v Ostrově dr. Moreaua (což byla asi primární motivace k sepsání článku).
  Btw: to udání na ÚOOÚ už někdo podal?

  1. O tom vážně pochybuju. Místní se asi budou bát pomsty a neřeporyjákům to je jedno. Beztak už si každej při čtení zpráv řekne:” Ať už jdou s tím vidlákovem do prdele. Za chvíli na mě vyskočí to prase z Řeporyjí i z piksly olejovek.”

   1. To je bohužel pravděpodobné. Novotný je mstivý jak Tangua s prostřelenými koleny.

   2. Jen bych podotknul, že neřeporyjákům to jedno není, protože zjevně nejvíc na Novotnýho nadávaj právě neřeporyjáci.

    1. Ano tohle o sobě ten chuj a jeho věrní rádi šíři. Že ho svět nenávidí, ale “jeho řeporyjáci” na něj nedají dopustit.

     1. Tak njá to přeformuluju – Většina lidí co na něj nadává není z Řeporyj. Což je logický, vzhledem k tomu že Řeporyje jsou větší vesnice.
      Prostě se nevymlouvej že neřeporyjce Novotnej nezajímá.

      1. Jistěže zajímá. Mě třeba zajímá jako flagrantní příklad hovadizace politiky a důkaz smutného faktu, že čím větší a odpornější roztažená držka, tím větší šance na úspěch v čemkoliv. V tomhle kontextu je úplně jedno, z jaké řepodíry je.

     2. Nevím, nakolik je v Řeporyjích oblíbenej, ale i kdyby ho nenávidělo stejný procento v Řeporyjích jako ve zbytku republiky, tak furt je neřeporyjců asi 2500x víc než řeporyjáků, tudíž je asi tak 2500x větší šance, že na něj to oznámení podají právě neřeporyjci.

      1. Já nevím, jak se v tomhle případě dá ta obliba měřit. Výsledkem komunálních voleb? Nevím, jaká byla účast, kolik řepoňů mu to hodilo… obecně si nejsem jistý, že výsledek volebního mechanismu je tím správným ukazatelem obliby.
       Taky by bylo zajímavé vědět, proč byl zvolen. Že umí slibovat hlasitěji, než jiní, dělá u toho takové zajímavé obličeje a používá při tom výrazy jako ožralý otec tradiční rodiny, když doma mlátí starou, že neměl teplou večeři, když se po půlnoci vrátil z paluše? Proč lidi volili Zemana?
       Nevím, jen jsem k té oblibě slyšel nějaké JPP zkazky od místních, ale to jsou klepy, které se nehodí k přeprodeji.

       1. Ta obec je zkrátka příkladem toho, jak nová výsatavba a s ní související naplaveniny totálně změní celou vesnici, kde to postupně začne stát všechno za hovno.

       2. Tohle můžu potvrdit.
        Nemusí to koneckonců být ani výstavba. Ono úplně stačí, aby sousedův barák změnil majitele a máte postaráno o zábavu.
        S novým sousedem junior-managerem, jeho namyšlenou babou, zvířectvem, haranty a mraky aut „rodinných přátel“..

        1. servisdok
         9.2.2020 v 13:27

         Sis ho měl koupit (ten barák) když ti vaděj cizí lidi, ne?

 8. Buran Novotnej je mi u zadele, díra Řeporyje taky. Šmírování kamerama nesnáším, ale to, co předvedly ty tři kravky je fakt přes čáru. Víc jak 20 let jsem sloužil jako výpravčí, na jednokolejce i dvoukolejce s podstatně větší frekvencí vlaků. Na tom videu je jasně vidět tzv. předzváněcí období, které trvá cca 30 vteřin a pak spadnou závory. Za chvilku tam přijede docela svižně motorák. Kravky pochopily, že jim to ujede, tak první pipka obešla závory (pokyn průvodčího vidět nemohla, možná až po přechodu kolejí), pak jim možná průvodčí zamával a vydaly se 13 nebo 14 dětma ignorovat výstražné světlo a závory dole. Oba dva vlaky mají pravidelný odjezd 11:59, tzn., že se rozjíždějí současně, každý jinam. Jenže ten záznam je z 11:56. Trať je řízena dálkově a průvodčí absolutně nemůže tušit, jaký záměr má řízení provozu (mmch je to jiný podnik, ne „dráha“). Je to málo pravděpodobné, ale mohla začít nepředpokládaná výluka, mohl jet pracovní vlak tz. muvka, mohl jet jiný pracovní vlak PMD (posun mezi dopravnami), objíždět lokomotiva, cokoli. To ten průvodčí absolutně nemohl vědět. A hlavně on nemá žádné oprávnění na někoho mávat a de facto naznačovat, pojďte, to je v pohodě, na ty závory se vyserte. Lynč je zbytečnej, děti žádnej šok mít nebudou, protože si to za pár dní nebudou pamatovat. Ale hazard se životama to prostě byl, o tom žádná. Každej střet s vlakem je prostě fatální a žádnej vlak nezastaví na pár metrech.

  1. Jsou tam ty šraňky, s ohledem na místní provoz, místní situaci i na to předzvánění, nastavený dobře, anebo nejsou?
   Proč doprdele jsou šraňky dole a stojí i silnice, když motorák stojí ve stanici?

   1. Když jsem tam ještě žil, tak tam za toho přechozího socialismu byly uhelný sklady a taky násypka písku. Furt se přes ten přejezd posunovaly nákladní vagóny a šraňky bývaly tehdy dole třeba půl hodiny v kuse nebo i víc. Tehdy je ještě ručně pomocí kliky spouštěla a vytahovala děžurná, co měla budku tam kousek za přejezdem.:-)

   2. Nevím jak daleko je ta zastávka, ale do určité vzdálenosti od přejezdu, je zabezpečovací zařízení (kolejové obvody) nastaveno tak, že vlak musí ten obvod opustit a pak se závory zvednou. Také mohl mít dispečer již připravenou vlakovou cestu a ta nejdříve uzavře přejezd a pak se rozsvítí „Volno“ na příslušném návěstidle. V případě, že je přejezd někde na trati, tak v přesně spočítaném bodě na nejvyšší povolenou traťovou rychlost, zabezpečovací zařízení spustí předzváněcí období a tím i celý proces uzavření přejezdu. Když je za tímto místem třeba ještě zastávka, tak se to uzavření přejezdu samozřejmě prodlouží. Jenže jinak to nejde. Tak dokonalé zabezpečovací zařízení, které rozpozná vlak a jeho rychlost, prostě není.

    1. Ta zastávka (betonová eurobudka s nezbytným velkým logem EU) pro směr na Prahu je hned za takovým tím žlutým domečkem, co je vidět na videu. Je to od toho přejezdu možná 20m.
     Jak už jsem tu psal. Je to tam tak, že zelená padne vlaku chvilku po tom, co přijede ten protější vlak do zastávky na svojí straně a jsou tedy už oba v nádraží.

   3. Protože byla postavená cesta. Je to věc řešitelná změnou sekvence.

    1. Už vidím buzeranty od SŽDC jak mění sekvence a stavějí vlakové cesty last minute, aby pár kár mohlo projet než se lokálky v díře na okraji Prahe vykřižují.
     Posledně jsem tady udivoval já, neb jsem trval na jízdě po dálnici s DZ, dnes o5 možná udivím.
     Jo přešel bych taky.
     S oběma dětmi.
     I sousedovy bych přibral.
     Se svými dětmi obvykle na červenou nechodím.
     Bo ten příklad a tak.
     Ale stát jako čurák a čekat, až můj vlak odjede a stát tam další hodinu na další nebo jít někam na bus a metro mi připadá jako moc velká cena za dobrý příklad.
     Nepochybuji, že pár rodičů a část dodržovačů všeho to vidí jinak, no kdož jsi bez viny, hoď kamenem.
     P.S. Co ten borec středního věku v šedém outfitu co přešel před nimi, toho už Nostapo taky vypátralo?
     A těch dalších 30 narušitelů, co Novotný přiznal od instalování kamery?

     1. Dachsmeister: dnes neudivujete, protože jste zase konzistentní. Úlet byly ty „argumenty“ okolo DZ.

      1. No jo no fadtwi, tak závory na dálnice…;-)

       1. Dachsmeister: pokud myslíte, že je to adekvátní cena za mých neplacených cca 1-5 km za rok…

        1. Nejlepší řešení je německé.
         Nejspravedlivější vzhledem k uživatelům chorvatské, italské, francouzské.
         Nejméně obtěžující dosavadní švýcarské, rakouské, české.
         Dostatečné a funkční slovenské a maďarské.

         1. A najdrahšie: slovenské (neviem koľko stálo maďarské, ale asi nebude ďaleko od nášho)
          Najmenej obťažujúce: nemecké (nane známka nane starosti)
          Najviac udivujúce: švajčiarske (buď ročná známka abo ideš po bundeske)

          1. Ale už stojí 25 let 40CHF, což je symbolické i pro mě, a i v roce 1998 jsem si ji prostě koupil cestou do Des Alpes.

          2. Tak ja ich chápem – jedna cena, jeden typ, jedna tvrdá mena. Holt pre východo-európskeho šetrílka je to nepochopiteľné. Ale keď potom vojdeš do reštiky tak je pravda, že cena diaľničnej známky bude zrazu v poriadku :)

         2. Dachsmeister: to „nejspravedlivější“ je ale taky nejdražší (na km). Proto se ptám, jestli těch mých pár km ujetých „zadarmo“ stojí za to, abyste zvýšil náklady pro všechny a to docela významně. Hlavně, že fatdwi zacáluje, až zas sjede blbě? Rád za to dám několikanásobek dnešního poplatku?

          1. Ten výpočet nebude tak jednoduchý a nejedná se jen o Vás fadtwi, a další občasné či notorické neplatiče.
           Spravedlivost spočívá v platbě za ujeté km.
           Ano dá se to kombinovat s ročním paušálem, množstevními slevami atd., atp.
           Budování budek, bran, rozšíření před a za mýtem bude dražší, příjmy naopak vyšší.
           Počet aut mimo dálnici vyšší, zejména při špatném nastavení lokálních parametrů.
           Není snadné to vybalancovat, ale na druhou stranu je fajn, aby se lidi zamysleli, zda se jim krátká cesta po dálnici vyplatí a za kolik.
           A stát si také může vyhodnotit, zda daný usék nevyjmout ze zpoplatnění a ulehčit přetížené alternativní trase.
           Typicky tak usoudil v případě FM->Nošovice, kde počet drobných škudlilů mimo dálnici zatěžoval obec Dobrá a předměstí FM.
           Část to po Vašem vzoru mastila po hájveji 48 bez známky, větší část přes dědinu.
           Nyní se obci Dobrá trochu odlehčilo, ale stále je tam provoz značný, bo to je o 1.5km kratší, hlásí drobní škudlilové.

          2. Dachsmeister: mě začíná lehce srát Váš tón, kterým moje „omylem 5 km jednou za rok, možná ani to ne, navíc dálničku mám zaplacenou v autě, které tou dobou stojí v garáži, tedy škoda nula nula nic“ dáváte do roviny s „dalšími občasnými a notorickými neplatiči“ a ještě jste schopen napsat „po mém vzoru“. Jakože lidi to „omylem“ objížděli pravidelně? Nevím, jak může být pro někoho chyba vzor ani jak lze na základě takového vzoru dělat něco dlouhodobě.

           Moje pointa je stále stejná: bude-li současný systém nahrazen systémem mýtných bran, bude to přesně jak říkáte dražší pro všechny. Opravdu Vás ta moje chyba tak vytáčí, že jste schopen toto obhajovat?

           Bez ohledu na ni totiž budu radši ty Vaše „notorické neplatiče“ tolerovat, protože zjevně i s nimi se dá jezdit za 1500 Kč ročně. Představa, že za jejich eliminaci dám peníze navíc já mi přijde na hlavu a nerozumím, proč Vám – jinak rozumnému – nikoliv.

          3. Nenechte cloumat hněv svým majestátem fadtwi, pokud si dobře vzpomínám, tak ten jeden pytel jste ušil Vy,
           Já a jiní diskutéři tady různě špekulovali nad progresivními sazbami za opakované porušení, a Vy jste to shazoval, že občas, semtam, náhodou zdarma a proč do toho míchat četnost, vždy zdarma.
           To je principiální spor a OK, neshodneme se.
           Stran cost & benefit analýzy zda represe přinese zdražení pro běžné platiče zřejmě také ne.
           Moje teorie (odhad mozkovým myšlením) je, že v případě budování bran, závor asi ano, virtuální mýto ala SK, HU ne.
           Dokonce bych si já osobně ((být Kremlíkem) dovedl představit následující prohlášení, za rok 2019 jsme utržili na DZ 5 miliard Kč.
           Náklady 300 mega.
           Za rok 2020 očekáváme podobná čísla.
           Za rok 2021 je predikce 6.5 miliardy Kč při nákladech 500 milionů Kč.
           Pokud to tak dopadne, pro rok 2022 počítáme se snížením ceny roční DZ na 1400Kč.
           Konec vlhkého snu.

          4. Dachsmeister: není možné se shodnout, pokud hážete do jednoho pytle úmysl s omylem, na tom se nedá stavět žádný princip.

           V podstatě si myslím, že změníte názor v případě, že na Vás začne bonzovat auto jakékoliv překročení rychlosti a jakékoliv jiné přestupky. Třeba radar auta by se dal využít jako měřidlo odstupu a jakmile bude pod 2 sekundy, flastr. Pochopitelně všechno vždy, automaticky, však není rozdíl mezi situacemi, není rozdíl mezi tím, zda jste to udělal schválně nebo třeba tempomat neudržel 90 s kopce nebo auto před Vámi prudce přibrzdilo a tak se rozestup snížil. To by pak mohl říct každý, že za to nemůže, takže platit. Samozřejmě ne 5k jak na dálnici, ale jenom litr-dva, aby Vám na konci měsíce zbylo aspoň na suchej chleba.

           Pokud nesouhlasíte s automatickým pokutováním za KAŽDÉ překročení rychlosti, zkuste mi vysvětlit, jak se to liší.

          5. A já zase tu o tramvaji jak jsem opomenul cvaknout lístek.
           Nebo přejel zónu na kterou mi platí měsíčník.
           A průvodčí zrušeni, jen v Ostravě občas podobně fungují asistenti dopravy.
           Nechme to vyšumět, sorry já to zase reinkarnoval.
           Osobně si myslím, že ty káry nás budou takhle fízlovat dříve, než se nadějeme.
           Takový e-call už je jen první vlaštovka.
           Novotný bude mít u přejezdu tu kameru s face recognition, čoklí hovna budou mít databázi DNA, hotovost bude zrušena, s BMI >30 Vám neprodají uzeninu a dálnice budou placeny za 1km.

          6. Dachsmeister: a uvědomujete si, že „spravedlivá platba za ujeté km“ = plošné sledování pohybů populace?

           Jestli někdo v ČR reinstaluje totalitu, která vydrží déle než jedno volební období, bude to právě pod praporem tohoto druhu myšlení: k čertu se svobodou, k čertu se soukromím, k čertu s nějakým rozumným nastavením státu – to nejdůležitější je, aby se nikdo neměl bezplatně lépe!

           Lhostejno zda jde o utahování šroubů pod praporem „boje proti korupci“, nebo „boje proti asymetrickým benefitům z paušálních plateb“, nebo „boje proti černým pasažérům“.

    2. Nojo, jenže to by tlustá koule sraček musela erektovat duto místo mozku a dělat to, co by dělat měl, tedy provést úvahu „když tam ty lidi choděj na červenou, protože dobíhají vlak, co stojí stejně ve stanici, nedalo by se to nějak řešit, aby tam ta červená nebyla a závory spadly až až bude stejně na nástup pozdě?“. Stejná úvaha by měla proběhnout s bankomatem, kvůli kterému tam ten kretén tu kameru instaloval – tedy parkujou mi tady lidi, co jdou k bankomatu. Nedalo by se zřídit jedno místo (nedalo), nebo nedal by se přesunou bankomat jinam (dal)?
     Jenže to by idiot musel něco dělat a jako PR by to pro aktivistický kretény nebylo k ničemu. Jo takhle něco někomu zakázat, nebo někomu dát pokutu, to funguje. Ale co si těch 16 procent lidí zvolilo, to mají. Dobře jim tak.

     1. q: novotný jede na politické body. Tu nejhorší lidskou verbež těžko nalákáte na dobré skutky a praktické vedení. Ty nalákáte právě na svinstva, nezákonné postupy a kriminalizaci běžného jednání spojenou s chováním, které je těm „lidem“ vlastní. „Tvrdá ruka“, „končeně s tím někdo něco dělá“ (nezákonně? To je fuk) a podobné.

      Nevím, co má s bankomatem, ale tam bych čekal, že je to problém návštěvníků bankomatu a firmy, která ho tam dala (předpokládám, že nikoliv starosta sám).

      1. Som v USandA kukal jak teľa na nové vráta keď som tam videl prvý krát Drive-in bankomat (ATM). A druhý krát som kukal jak teľa na nové vráta keď som to isté videl v Rakúsku.

      2. No, ono řeporyje jsou docela prdel a pokud mám dobré informace, tak bankomat byl daný na žádost – tj. starosta požádá banku, aby dala bankomat a ta mu řekne „oukej, tak připravte místo gratis a zásuvku a jestli to splní bezpečnost, (aby to nebylo někde vedle kravína po tmě), tak tam na půl roku dáme nějakou vyřazenou mašinu s minimálním cash a pak se uvidí“. No a proto jsou v těhle prdelích bankomaty dávaný na úřad, aby byla elektrika grátis. To už proběhlo před dlouhou dobou, bankáč se osvědčil a na místě zůstal. Jenže úřad je hned za šraňkama a prostě nejde blízko normálně zaparkovat, ani tam kvůli těm šraňkám nejde udělat parkování. Ale silnice je tam široká dost a prostě lidi když jdou k bankáči, tak to postavěj ke kraji silnice, vyberou a jedou.
       A z toho si imbecil udělal dojnou krávu a nejdřív na ty lidi pořvával a teďka, aby právě tyhle natočil, tak tam dal tuhle zcela ilegální kameru, aby tyhle lidi buzeroval. Přitom obec má několik míst kousek vedle, kam by šel bankáč přemístit naprosto bez problémů, jen to dohodnout s bankou. problém by zmizel. Stejně jako s těma závorama.
       Vůbec nechápu, kde nechalo těch 700 lidí, co ho volilo, poslední zbytky rozumu. Nejspíš to budou voliči zelených, se kterejma jsou v holportu (nečekaně), protože všude jinde by byl podle mě kandidát na pořádnou deku.
       Ukazuje to spíš na jinej problém, kterej tu vyvstal s VV v roce 2010 a jejich následníkama – dělat to nikdo normální nechce, tak když to dělat chceš, tak prostě řvi. Je jedno co, stačí řvát a slibovat pevnou ruku, zákazy změn a nepodstatný věci zdarma. Čím víc aktivistů v obci, tím víc je tahle taktika funkční, i na celostátní úrovni. Aktivisti jsou simplexní debilové a jakejkoliv následnej krok mimo ten první, co se dá slíbit a je vidět, je naprosto mimo jakejkoliv horizont jejich uvažování. Tak to prostě funguje.

       1. q: tak samozřejmě, pokud je umístění dané starostou a je to tedy jeho chyba, je to ještě o level horší (že si z toho pak dělá kasičku). Holt extrémní špína.

        Aktivistů je všude dost, protože hlavně tam, kde je nová výstavba jsou i biomatky a femoidi a z toho plynoucí požadavky na radary a podobná svinstva, která dřív nikoho nenapadla. Máme takovou enklávu taky a je to „dílo“. Nevím, odkud se ty lidi stěhují, že jsou tak vybátí z toho, že po silnici jezdí auta, ale ve slepé ulici o 10 barácích už je práh. Donutilo mě to aspoň občas mrknout, co zastupitelstvo kuje, abych mohl zavčasu vyjádřit svůj názor na případné podobné vymoženosti v naší ulici.

        1. Takovéto retardéry ve slepých ulicích řeším tak, že důsledně zpomalím na rychlost kroku, abych po přejetí retardéru provedl závodní start – tedy současné přidávání plynu a ubírání spojky – a s řevem motoru na jedničku, max. dvojku akceleroval pouze na povolených 30/50kmph. Po pár domech jde noha z plynu a řadím na neslyšnou 3/4.

         Kdo chce buzerovat, ten musí počítat s následky: extrémní zpomalení je přímo úměrné extrémnímu zrychlení. A nemůžou mi vůbec nic.

         1. Je už len otázne či ten obyvatelia najbližšieho objektu k tomu retardéru tam ten retardér chceli (ak áno tak im tam rob závodné štarty), alebo nie (vtedy je táto tvoja zábavka trochu cez čiaru). Je to ako stým trúbením pred radarom niekde v obci ako sa rozhodol praktikovať D-Fens v jednom staršom príspevku.

          1. SatanOkkY:
           „… zábavka trochu cez čiaru…“
           – – –
           Jan Mrcasik je takisto ako ty jebnutý „motorkár“…
           :OD

          2. SatanOkkY: že to tam místní chtěli není sice jisté, ale je to vysoce pravděpodobné. Současně jen místní mohou vyvinout dostatečný nátlak na starostu, aby si ten krám zase odnesl.

           U nás chtějí lidé radar vedle svých baráků, protože se tam jezdí děsivě nebezpečně a je potřeba ty svině obrat o prachy. S ohledem na tvar křižovatky (T, kde při jízdě „noze“ je doprava hlavní) je sice možné jezdit přes ni i rychle (po „stříšce“ téčka, tedy rovně), ale jen z jedné strany a tak nějak celkově se tam možná jezdí rychleji, ale tak ve smyslu někdo se táhne 40 a někdo dokonce jede šílených 60. Žádné zásadní závody se tu nedějí, situace to neumožňuje. Přesto se obyvatelé cítí neustále ohrožení.

           No, jsem zvědav, zda se jim to povede naimplementovat, protože z pohledu financí to žádné rejžoviště nebude. Mě osobně to nijak netěší (najednou budu bydlet taky „u zlodějů“), ale nejspíš se mě to nijak nedotkne po stránce praktické (neb přes křitovatku jezdím v 99 případech ze 100 po hlavní). Možná to ale dopadne tak, že se radar nakonec dá o kus za domy, na příjezd do obce, tam by se rýžovat dalo, ale nijak to místním nepomůže. Ovšem já bych začal s chutí troubit.

          3. Čo som si všimol v Rakúsku tak je móda uzákoniť v celej dedine napr. 40-tku (tabuľa Zone 40) s dodatkom, že sa to netýka napr. B33 a L321 (napr. hlavná cesta a ešte nejaká vedľajšia k tomu). Ale stacionárne radary sú zriedkavé a policajti merajú poväčšinou na miestach kde má zmysel dodržiavať predpísanú rýchlosť, ale zase sa vedia postaviť autom kľudne aj do križovatky abo nájazdu z diaľnice a merať. A k tomu vedia aj autá zastavovať na hlavnej ceste a bez problémov tak, že vytvoria prekážku na ceste.
           Zrovna minulý týždeň merali na takej T-čkovej križovatke – na hlavnej a vedľajšej ceste je tam 50-tka kvôli tej križovatke, auto si gumkáči postavili v križovatke na bočnú cestu, ale tak že proste bolo na asfalte, a merali obidva smery na hlavnej ceste. Ja som prichádzal po ich ľavej ruke zo zákruty ale gumkáč akurát nameral auto v mojom protismere a pekne za tmy (bolo okolo pol siedmej večer) bez reflexných prvkov si to auto zbehol zastaviť krížom cez môj jazdný pruh. Našťastie som bol dostatočne ďaleko tak som zabrzdil aby mohol gumkáč vykonať zadržanie vozidla a jeho transport cez môj pruh do vedľajšej cesty v križovatke. No ale gumkáč to auto (a aj to za ním idúce) len pekne zastavil na hlavnej ceste (do kopca) a dal mi taký nejasný signál, že teda mám prejsť križovatkou ďalej, ako keby sa nič nedialo. Radšej som sa pobral preč bo som si nebol istý čo sa ešte môže zvrhnúť.

  2. A pokud vám ta „pipka“ řekne,že koukla na výhybky a ty byly nastaveny pro vlaky ve stanici a ne na průjezd po prostřední koleji, bude to stále pipka a bude to pořád hazard?

   1. Šak si to vlak přepne sám, jako tramvaj! :-)
    Ta vyjebaná díra nemá ani přechod mezi nástupišti, tam se přechází po to vyjebaném přejezdu, takže kdybych chtěl přestoupit tak taky až za hodinu.

   2. Pipina koukla na výhybky a ty byly nastaveny pro vlaky ve stanici….no to je na tom videu jasně vidět, jak to pipina kontroluje. Pobavilo, dík :-)
    Hele, ať si ty slepice lezou kam chtějí a kam jim to ten slepičí mozek poroučí. Jednou to bude možná naposled, co slepice uvidí nárazník vedle blonďatý hlavy. Ale nemusí na to svý slepičí dobrodrůžo tahat nevlastní fakany.

    1. Já netvrdím, že je vidět, jak to kontrolovala. Ale těžko dokážete, že to nekontrolovala.

  3. Jakožto nádražák nevíte, že pokyn k odjezdu vlaku (v nádraží bez výpravčích) dává právě průvodčí? Ergo. když měl ten vlak na tu kolej za 3 minuty pustit tak asi VĚDĚL, že tam nic nejede. Nebo ho hodlal poslat do neznáma vstříc pravděpodobné žalobě z obecného ohrožení…?

   1. Velectěný Fogyne, chápu, že pejorativní označení nádražák ve Vás vyvolává odpudivé pocity, nicméně jako nádražák se Vám pokusím odpovědět.
    Ano, jako nádražák vím, průvodčí dává strojvedoucímu pokyn k odjezdu (dokonce i ve stanicích obsazených výpravčím). Je to však strojvedoucí, který uvede vlak do pohybu a který musí sledovat příslušné návěsti/návěstidla. Průvodčímu je to fakt jedno. Nevím, kdo měl co za 3 minuty pustit, myslel jste průvodčího? Dále bych Vás rád uvedl do reality, že průvodčí opravdu nemá přehled o pohybu jiných vlaků či souprav a vůbec už ne predikovat, co kolem „jeho“ vlaku projede. Tyto úkony jsou plně v kompetenci řízení provozu, tedy buď výpravčího ve stanici (těch je čím dál méně), nebo dispečerů/výpravčích, kteří řídí příslušné traťové úseky včetně všech pohybů vlaků ve stanicích dálkově – většina modernizovaných tratí je řízena z Centrálního dispečerského pracoviště (CDP Praha Balabenka – Čechy, CDP Přerov – Morava). Chtěl bych Vás ujistit, že tato pracoviště jsou vybavena špičkovým zabezpečovacím zařízením srovnatelným s jiným evropskými státy. Jen pro zajímavost – např. Rakouské dráhy neznají tzv. generální stop, který na naší síti umí zastavit všechny vlaky v určitém bodu bez kontaktu se strojvedoucím. Abych se vrátil k panu průvodčímu. Pokud pokládáte za nezpochybnitelnou informaci pana průvodčího v Řepákově typu „já tady jezdím už rok vole, dycky se každou celou hodinu křižujeme v Řepákově a nikdy, fakt nikdy vokolo nás nic jinýho nejelo, říkal to i Franta, co tu jezdí už dva roky vole, tak jsem na ty pipinu mávnul ať jdou vole“, tak hodně štěstí. Já bych se na ten jeho pokyn mávání zvysoka…taky by to mohlo bejt to poslední, co bych viděl.

    1. Když ten průvoční vidí na semaforu, že má jeho vlak zelenou, tak ví taky určitě, že mu tam žádný jiný vlak nepřijede.

    2. Na jednu stranu mě sere, jak z toho Novotný udělal hysterii, na druhou stranu by si měl na červenou vodit každej svoje děti a s těma cizíma to nedělat. A to hlavně na přejezdu, kde je chyba fatální v podstatě vždy. Ale tak či tak, je to bouře ve sklenici vody. Takže přesně živná půda pro toho blba.
     PS: s rusákama sem mu naopak fandil.

     1. Ano. Každá taková svině má pro každého něco, kvůli čemu mu bude hejl „fandit“. Babiš měl pro podnikatele řízení státu jako firmy, když mu to hodili a vyhrál, tak vymyslel pro vohnouty EET a kontrolní hlášení a když mu to hodili i oni, začal zvyšovat daně a okrádat úplně všechny, protože i přes konjunkturu zadlužil stát stejně jako jeho předchůdci.

      1. Mě se líbilo to, jak vytrolil rusáky, na to se magor takovýho kalibru, jako je Novotný, hodil naprosto perfektně. Nic sem mu nikam neházel a jak to souvisí s Babišem, to víš asi zase jen ty sám, viď?

       1. Bohužel nevytrolil – to je wannabe interpretace jeho fanklubu. Perfektně skočil na připravený špek a Rusáci ho díky tomu show teď můžou prezentovat jako pravou tvář protiruské scény v ČR. Tohle ten troglodyt pěkně posral a je mu to imho úplně u prdele – dělal to za úplně jiným účelem..

        1. Ale jo, vytrolil, museli ho natvrdo odstřihnout, protože řekl v ruský státní televizi několik tabu a ty hajzly co tenhle vymejvací totalitní pořad dělají z toho málem trefil šlak. To, že je to jinak debil je pravda, ale že by něco nějak posral, jako pro nás nebo pro čr tímhle vystoupením? Tak to určitě ne :)

        2. Opravdu nejsem jeho fanoušek, to ani smykem.

    3. 1) Netuším kde jste přišel k tomu „odpudivé pocity“, jsem z nádražácké rodiny. Ale chápu, ono je tady tak nějak běžné, že se diskutujícím vkládají slova do úst aby na ně následně mohl být použit nesmyslný argument. 2.) Nevěřím tomu, že v lokálce, kde by měl do protivky (nebo předjíždět) jakýkoli neobvyklý vlak, by tuto skutečnost strojvedoucí (1. nevěděl) výpravčímu (2.) nesdělil. Tudíž nechápu ani tu následnou zbytečnou omáčku okolo. 3.) Chodec se řídí pokyny pověřeného zaměstnance, přičemž v rámci právní zásady „v dobré víře“ nemusí vědět, zda tato osoba pověřená je či nikoli, stačí aby takto působila. Pokud na mě u přejezdu mává od pohledu nádražák, považuji přejezd za rozbitý a poslouchám pokyny. ano, také se k tomu rozhlédnu a pokud nevidím jak se na mě řítí vlak tak nevidím důvod považovat ho za znuděného cápka na maškarním…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017