Vinnej nevinnej, berte to po řadě!

Featured Image

Motto: Člověk by chtěl být gigantem – a je hovno, kamaráde. Jaroslav Hašek

Koho asi touto dobou ve vazbě napadají podobné myšlenky. Ze středy na čtvrtek v noci proběhla policejní razie na Úřadu vlády ČR, magistrátu hl. města Prahy, v Ústí nad Labem, v objektu vojenské rozvědky, v sídle Českých lesů v Hradci Králové, v sídle firmy a v bydlišti Ivo Rittiga a Romana Janouška a v bezpečnostních schránkách Komerční banky. To vše má vypadat, jako celostátní policejní akce, namířená proti druhému nejvyššímu a možná i nejvyššímu patru politické scény. Zkusíme si zde přeložit do lidského jazyka to, co nám předkládají (zaručeně nezávislá) média, probereme si vyprávěnky postižených i nepostižených politiků a doplníme to nějakými vlastními postřehy, několika zavilými spekulacemi a nezbytnou dávkou kuloárových informací.

 Sranda začala hned ve čtvrtek po ránu, ať už je to psáno v koránu či ne. Premiér státu, který vítězně oznámil rozvod najednou zjistil, že nemá do čeho píchnout bo mu při  příslušný protikus sebrali policajti a to i s jeho nositelkou. Kolem  středeční půlnoci se totiž u Úřadu vlády sešlo zhruba osmdesát policajtů z UOOZ ve dvaceti autech a výsledkem bylo to, že naprosto neinformovaný vládní kabinet ráno chaoticky pobíhal Strakovou akademií, neb se nemohli dostat do zapečetěných kanceláří a ztratily se nějaké osoby. Například Jana Nagyová. V té souvislosti jest nám vyrovnat se s bajkou o nezvěstném premiérovi, kterou tak ráda opakuje řada bloggerů. Nikoliv, předseda vlády nepobíhal, ani se nehroutil, ale seděl před svojí (zapečetěnou) kanceláří a tím efektivně bránil ve vstupu policejnímu komandu. Co přitom dělal není až tak problematické odhadnout, i když délku nehtů televizní kamera nevezme. V každém  případě odtamtud i komunikoval se světem. To zas bude při přepisu odposlechů sranda jak v lese. Také byla tiskovka. Na ní řekli novinářům, že ty výše uvedené akce spolu nesouvisí a řada jedinců rozhodně pokerface neudržela.

A pak začal cirkus. S kotrmelci v aréně otevíral Kubice, který věděl kulové, což mu ovšem nezabránilo v tom aby do médií nepronesl, že na Úřad vlády v noci přišly 3 osoby a něco chtěly. Pak zahořkl, protože mu na pražském státním zastupitelství švihli s telefonem. Dalším hrdinou byl Paroubek prskající žluč na mikrofony. To bylo předtím, než se dozvěděl, že zásah probíhá i v Ústí n. Labem, kde má právě on velké slovo, což čtěte tak, že tam krade on. Dál už se nevyjadřoval. Následoval Vít Bárta, který svým příjemným témbrem a s úlevou, že zatím není na řadě, jako první blábolil o předčasných volbách. Vypadal zklamaně. Asi zjistil, že sledoval a podplácel jiný lidi než měl. Následoval Kalousek s Kchárlem, kteří neváhali svolat tiskovou konferenci proto, aby oznámili národu, že nevědí nic a až se něco dozvědí, že se k tomu postaví jako chlapi. Samostatnou zmínku si zaslouží snad ještě desetiminutové onewoman show Karoliny Peake, která evidentně nezapomněla kdo jí vysmahnul z Ministerstva obrany. Celý ten čas tahala Česká televize na obrazovku mluvící hlavy jako králíky z klobouku a davem probíhaly takové ty nedočkavé vlny jako když se na Evropské čeká na limuzíny s tmavými skly ve kterých není americký prezident, protože ten jede jinudy. Čekalo se na premiéra, který stále hlídal noru. A po právu. To byl výstup! Národ se dozvěděl, že to, co ODS i s ním celou svojí vahou prosazovala až doteď, tedy dozorování důležitých kauz jinými než místními státními zastupitelstvími je špatné, protože to neumožňuje varovat důležité lidi, aby těch několik kilo dokumentů a zlata před šťárou skartovali resp. zašili jinam. A přišel protiútok a to si držte klobouky, protože to je downhill:

Předseda vlády svolal bezpečnostní radu státu!! Nevím, zda je Vám jasné, co taková bezpečnostní rada státu obnáší. Uděláme si proto vsuvku. Mojí oblíbenou.

Bezpečnostní radu státu tvoří předseda vlády a ministři jednotlivých rezortů, president republiky, ředitelé tajných služeb, velitel policie, velitel hasičského sboru, poradce pro bezpečnostní politiku státu, guvernér ČNB a tzv skrytí členové. Co si pod tím představíte je Vaše věc. Dohromady asi 30 kusů. Je-li rozhodnutím Rady navýšen stupeň ohrožení státu, stává se z rady vlastně vojenské velení státu, kterému podléhá kdeco vč. armády a kde president – tedy vrchní velitel dle ústavy – má právo maximálně se tak podepsat a skutečné velení má premiér. Rozhodování rady je prostou většinou. Tedy do doby než se zvýši pohotovost. Pak už můžou premiérovi jen radit a to do doby, než je příslušný stupeň ohrožení (i vnitřního) odvolán, což je možné opět jen prostou většinou, je-li rada usnášeníschopná.

Premiér by tedy mohl odvolat libovolného státního zástupce či zastavit šetření, což ovšem zatím neprošlo. Nečas se tím vlastně pokusil o vyhrůžku protitahem, ale zůstal na půl cesty. Pravděpodobně hrozilo odepření poslušnosti od státních zastupitelstev a možná některých složek policie a to zřejmě i proto, že pokud by vystoupil před sdělovací prostředky onen státní zástupce a řekl, že byl odvolán, mohla se do toho začít míchat ulice, v horším případě náměstí a to pak už nikdo neví jak to může dopadnout. Někdo by také mohl omylem celé ty spisy rozeslat na adresu sdělovacích prostředků. Před takovou konfrontací se Nečas posral a zřejmě věděl proč.

Od opozice jsme se mezitím dozvídali, že oni to říkali už dávno a předčasné volby rulez, zatímco od koalice, že je špatné, že zásah nebyl veden proti kmotrům. To, že je neproduktivní nahánět kmotry po Pobřeží slonoviny, Kaymanech nebo na Seychelech protože povstanou noví, zatímco státní úředník je zdrojem korupčního prostředí a bez něj kmotr zdechne hlady, nám nevysvětlil nikdo. Tím samozřejmě pomíjím ten level, kterej vytvořil ty zákony co to umožňují, ale o tom později. Vydařená taškařice jsou i vznesená obvinění. Pokus vysvětlit masám, že premiérova nová slečna je pod zámkem proto, že cinkla kámošům od vojenské rozvědky aby ohlídali stávající manželku její investice protože má kamaráčoft s jehovistama (ta manželka), se nepochybně zapíše zlatým písmem do bulvárních plátků.

Některé zátylky se nepochybně začaly vydatně potit poté, co se zjistilo, že na magistrátu šli po dokladech k zadávání zakázek. Schválně, jestli dojde i na Showpark. Vůbec, lze z celé věcí mít řadu dojmů. Především si povšimněte toho, že v médiích jménem celého vyšetřování vystupuje jediný člověk, a to je onen státní zástupce. Nikdo až do pátku nevěděl, kdo celé vyšetřování řídí. Ani Kubice, ba dokonce ani velitel policie ČR, Červíček. A že oba jmenovaní dělali co mohli, aby se to svými (nelegálními) cestami dozvěděli dřív. Tento stav je výslednicí dlouhodobé přestavby organizačního schématu, která proběhla právě proto aby eliminovala vliv zájmových skupin při šetření korupčních kauz. Dále stojí za povšimnutí, že nikdo ani neškrtl o nikoho, kdo by měl poslaneckou imunitu. co to může znamenat si řekneme za chvilku, stejně jako to, že neproběhl kdovíjaký zátah na „kmotry“. Tedy chutě do díla.

Kapitola 1. – Nagyová and her boys

Není jí co závidět, pomineme-li CPZ a vazební věznici. Buď schytá osm let za úplatkářství ve věci organizování trafik pro odstoupené poslance, spolu s Janouškem a Rittigem, nebo patnáct za zneužití pravomoci spolu se zpravodajci a to podle toho, koho nabonzuje. Nebo může prásknout všechny a uzavřít životní pojistku. Myslím, že nikdo z nás nevěří, že Nagyová bude u výslechu mlčky hledět do rozsvícené žárovky a na soudu si odnese svých 10-15 let. Kdepak. Ta bude zpívat jak kanárek. Samozřejmě si můžete myslet, že za celou tu dobu co byla ve funkci komunikovala jen s Janouškem, Rittigem a Nečasem. V takovém případě vypněte počítač a sedněte si zpět k debilizátoru. Vy ostatní si řekněte některé ze jmen, která Vás už dlouho serou. Kalousek, Schvarzenberg, Peake, Kubice, Bendl, Svoboda… socdem jako ODS, jako VV, jako TOP09, padni komu padni. To Vám umožní vysvětlit si zdráhavost a nervozitu některých jmenovaných i nejmenovaných. Rovněž je nesmysl říci, že Nagyová něco zařídila. Nagyová má tak maximálně na to, aby Nečase udržela pod pantoflem a dělala prostředníka. Sama trafiku nezařídí. Její hoši – Janoušek a Rittig – nebydlí v republice, tedy pro přímé vyšetřování v podstatě nejsou v dosahu. Zřejmě tedy nejsou cílem, ale – stejně jako Nagyová – prostředkem. Zde mohu jen uvést příklad, jakým Ivo Rittig dělá peníze. Existuje čtrnáctistránková brožurka vytištěná tiskárnou Ivo Rittiga, jejíž každá strana stála VZP 56 tisíc korun.

Kapitola 2. – exposlanci

Zatím tři kusy. Jak jsem poznamenal výše, nikdo s aktuálním poslaneckým mandátem. Prostě jen trafikanti. Slyšeli jsme spoustu kydů o tom, že výměna výhod je v politice běžná. Toto ale nebyly výhody. Toto byly benefity, respektive benefitem byly peníze plynuvší z těch trafik. Takže úplatek. V celkovém měřítku všech zlodějen zanedbatelné. Je tedy třeba se zeptat, proč právě oni. Nebo spíše s kým byli ve sněmovně a co vědí. Jedná li se tedy v jejich případě o cíl či cestu si můžete dovodit sami.

Kapitola 3. – nečekaně Grygárek

Nejeden z nás si zřejmě položil otázku, proč právě pražský státní zástupce. Média se hbitě chopila příležitosti a vysvětlila nám, že je to proto, že v tom jel, protože znal jak exposlance, tak Nagyovou i lobbisty.  Ano, zřejmě znal. Stejně jako znal stovky dalších lidí a ti znali jeho. Bylo těžké, aby na sebe nenarazili. Já si myslím něco jiného. Zamyslete se. Jaký je zákonný důvod k tomu, aby vyšetřování dozorovalo jiné státní zastupitelství, než místně příslušné. Ano, správně! Je to tehdy, existuje-li podezření, že místně příslušný státní zástupce je podjatý. A pokud by vyšetřování dostala Praha, komu by Bradáčová musela případ přidělit? Opět správně! Bylo tedy nutné jej do případu našroubovat stůj co stůj. Jinak by celé vyšetřování vyšumělo, protože v prostředí zkorumpovaných pražských vyšetřovatelů a státních zástupců by se neutajilo ani týden.

Kapitola 4. – zpravodajci

Obzvlášť vypečená taškařice. Mějme dva zpravodajce. Bývalého a aktuálního. Páleníka a Kovandu. Ten první to prý sežral Nagyové a rozjel sledovačku paní premiérové a pak se běžným kariérním postupem dostal do státní správy hmotných rezerv a Kovanda pak rozjetou akci převzal a údajně nic netušil až do okamžiku, než si pro něj přišli. Když tohle řeknete nějakému operativci, začne se smíchy válet po zemi. V případě Kovandy se jedná o dlouholetého zpravodajce, veterána z Afghánu, kde se o něm vyprávějí legendy, člověka s nadprůměrnou inteligencí a a zkušeného operativce. A teď si zkuste  představit sledovačku Nečasové. Tři auta, v každém posádka dvou osob, a tři pěší. Máte to? Fajn. A teď si do toho dosaďte sledovačku každé té posádky a těch pěších. Takže se po Praze pohybuje dvacet aut a 50 osob, které se navzájem sledují a nikdo z nich si ničeho nevšimne! Do toho si dosaďte, že Kovanda byl jediný, kdo nedostal vazbu, nebyl vyhozen z rozvědky a z funkce byl prozatímně uvolněn až po týdnu! Můžete si vybrat. Buď Kovanda začal dodatečně a na vlastní triko rozkrývat problém a výsledky si nechal na dobu, až je bude potřebovat, nebo s tím začal hned jak to převzal a na vlastní triko to určitě nebylo.

Kapitola 5. – razie v bance

Otázka: Když se na zásahu na Úřadu vlády se zúčastnilo 70 policistů, kolik si myslíte, že jich bylo u Komerční banky na Václaváku. Je to až neuvěřitelné, ale bylo jich skoro 400!!! Prej kvůli otevření dvou bezpečnostních schránek, že? Ale moment! Řekl někdo, že ty schránky byly dvě? Neřekl. Těch schránek bylo zřejmě víc. Vzhledem k tomu, kolik aut muselo odvážet výsledky a s jakým doprovodem možná tak několik desítek. Také se mi nezdá suma. Když počítám jen to, co nám řekli, vychází to něco kolem 3/4 miliardy. Také nevím co Vy, ale mně když někdo řekne, že v bezpečnostní schránce zabavil i doklady, slyším slovo „akcie“. Zkusme se zamyslet nad tím, čí to vše bylo, protože Rittiga těžko. Bydlí v Monaku a neudělal by takový prachy, kdyby byl na hlavu. Schránek bylo víc a kolika lidí na jednom místě by asi tak měly být, když víme, že vyšetřování muselo být delegováno do Olomouce, aby nedošlo k provalu a to jak na straně policie tak na straně státních zastupitelství. Mně z toho vychází dost ošklivé věci a důvod, proč byla Bradáčová jmenována v Praze, když byla (relativně) čistá. Máme zde asi skupinu – nevím – policistů(?), státních zástupců(?), možná soudců, která si ulévala peníze v nejbezpečnější bance v Praze s nejpodplácenějším ředitelem. Množství zasahujících vcelku jasně hovoří o velikosti vejvaru, kterej asi bude násobně víc než  necelý mega a možná i o tom, že se někdo sichroval pro případ ozbrojeného odporu či pokusu vzít si své zpět.

Kapitola 6. – cíle akce

Ano, jak již výše naznačeno, jde asi hlavně o kmotry, vlastně o jejich oddělení od stávající ochrany v exekutivě a zákonodárství. Kdo myslíte, že si teď v nejvyšších patrech politiky může být jist, že právě on není na řadě, nebo že právě ten jeho koupený politik na něj neukáže, až mu poteče do bot. Zbaveni této jistoty, začnou se kmotři zajišťovat, improvizovat a vytvářet tlak na svoje ochránce (kteří asi přišli o financování) a právě to, jak kolem sebe budou kopat na ně upozorní. S tím souvisí, jak shora uvedeno, ukončení zločinných aktivit ve státní správě. Představte si, že máte to svoje malý šméčko, který Vám umožňuje namazat si na chléb svůj vezdejší nějaké ty dva-tři melouny ročně a zamyslete se, jestli v tom budete pokračovat, když teď nevíte co kdo a komu řekl, kdo ještě to poslouchal a komu se o tom zmínil. Navíc spoustě kámošů teď zmizely jejich pracně ukradené prostředky a Vy se bojíte jít si pro ty svoje, i když to Vaší schránku minulo, páč ty popojíždějící mikrobusy v okolí té banky jsou úplně nenápadný.

Důležitým cílem asi bude vyvolání předčasných voleb, nebo posichrování těch následujících, tentokrát ne ve prospěch kohokoliv, ale z úplně jiných důvodů. Všimněte si že v tomto policejním vyšetřování jako by se nikdo nezajímal o poslance, ačkoliv právě ve sněmovně veškeré korupční aktivity začínají zřízením onoho zákonného prostředí, které je umožňuje. Poslanci, kteří oněmi různými pozměňovacími návrhy a vpisováním nesmyslů do zákonů zajišťují zázemí kmotrům, jsou samozřejmě dobře známi. A teď si představte, že s takovými lidmi se někdo dá do hovoru a naznačí jim, že v těch spisech samozřejmě figurují, ale nikoho to nevzruší, pokud už nebudou kandidovat. Ovšem pokud budou kandidovat… Nová poslanecká sněmovna už totiž bude fungovat aniž by se kdokoliv mohl schovat za poslaneckou imunitu doživotně. Sám Nečas nám to už předvedl online.

Vedlejším efektem zřejmě bude rozpad ODS a následná změna směřování a sebeprezentace jako těch očištěných. Tím, že se za cenu Nečase pokusili zachránit tu samici od koaly to ODS podepsali. Součástí bude zřejmě i lepší systém krytí případných zlodějen a přesun zločineckých aktivit hlavně na lokální úroveň, kde nebude tak na očích.

No a teď to, proč k tomu došlo a kdo to spunktoval. Rozhodně to nebyla ani Sociální demokracie ani bratr Kalousek. Přece si opravdu nemyslíte, že by se sociální demokrati dostali do takových pater policie a tajných služeb, aby dokázali vytvořit takto izolovanou skupinu nebo že by Kalousek chtěl poslat policii na Ministerstvo obrany, kde se za posledních 10 let nestala sviňárna ve které by neměl pazoury. Z čeho si myslíte že asi tak pocházejí jeho obavy o – jeho slovy – „citlivé neuzavřené složky“ na MO. Celá akce tedy nebude konfliktem dvou zájmových skupin. Zkrátka na první pohled to vypadá, že se na důležitá místa v policii a ve službách konečně dostávají ti nejnasranější a nové organizační schéma hraje svojí roli. Určitě ne takovou, jaká byla zamýšlena jeho tvůrci. Ti chtěli spíše ztížit komunikaci jednotlivých složek. Civilní rozvědka v tom bude jistě. Už jen proto, že se o UZSI nikdo ani slůvkem nezmínil a proto, že Kovanda by se operativcům z kriminálky jen vysmál. Pravděpodobně se sloučilo několik skupin z různých rezortů a že volba byla dobrá je vidět z toho, že ani Kubice ani Červíček či jeho předchůdci neměli ánung co se děje. Nerozumějte mi špatně, ani na chvíli mne nenapadlo, že by ti dobří udělali zátah na ty špatné. Ta situace zde snad ale už horší být nemohla a to, co se děje, víc než setrvávání v těch sračkách, ublížit téhle republice už nemůže. Mějme ovšem na paměti, že nepřítel našeho nepřítele nemusí nutně být náš přítel a že i Ti, co vypadají jako dobří , mají vlastní cíle a my nemáme ani tušení, jaké jsou. Stále platí, že kapři nemají tendenci si vypouštět rybník, a pokud tak učiní, je možné, že se někteří z nich naučili dýchat vzduch a potřebují se zbavit toho zbytku. Vytlemené ksichty tedy nejsou na místě, na rozdíl od krajní obezřetnosti k předkládaným tvrzením.

Jo, a abych nezapomněl… Taky u nás byly nějaký povodně.


18.06.2013 Honza B.

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
201x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017