Úvaha o konspiraci a covidu - zpět na článek

Počet komentářů: 213

 1. Mezi konspiračníma teoriema jde ale najít i pravý perly. Copak nanoboti ve vakcínách. Já mám teď jednu čerstvou a revoluční. O víkendu nás návštěva od paní sousedky varovala před veverkama :-). Paní sousedka je normální a milá ( tedy až na to, že je velmi věřící) , návštěva i přes sympatický zjev pěstěné šedesátnice byla poněkud míň normální a milá . Nicméně tu veverčí teorii pro pobavení posdílím, ta má grády….Úvodem je třeba říct, že tady u nás v městečku máme hodně veverek. Opravdu hodně. Šplhají po střechách, po stromech, po drátech a je to fakt roztomilá podívaná. Návštěva paní sousedky nám ale utrápeně svěřila, že my hned na všechno naletíme. To totiž nejsou žádné normální veverky. To jsou drony. A na těch drátech si sedají, když se potřebují nabít :-) A když se zrovna nenabíjí, tak nás pozorují. Všechny. Celé městečko a pak o nás podávají hlášení :-) Komu, to nezmínila, nechala to jako správná královna napětí na naší imaginaci.
  P.S. Paní vypadala střízlivě, chlastem to nebylo :-)

  1. Slecna Ling 10.1.2022 v 14:53

   Paní bude asi ještě ze staré školy…
   To přece nemohou být drony, když jsou to droidi.
   K pozorování lidí se v předdroidové době zvířata využívala, názorné ukázky byly zfilmovány (Návštěvníci, Zabil jsem Einsteina, pánové).
   Osobní zkušenost: vyjdu na zápraží a službukonající kos ze mě oko nespustí. Po zaplnění SD karty se otočí a pozoruje mě duhým okem.
   Poté odletí k nelbližšímu hotspotu.

   1. To ygorek

    No to jsou věci. A co když služební kos potká veverku? Dojde tím k symbolickému padnutí kosa ( kosy) na kámen a reporting je ukončen nebo se ještě násobí :-) ?

    1. Slecna Ling 10.1.2022 v 15:31

     Veverka chodí na kontrolu veřejnou, má stanoviště v hlohu na předzahrádce.
     Do zahrady chodí na kontrolu tajnou, poznám to, když si na jabloni náhodou zapomene večeři, obvykle vlašský ořech, spatřit se tam nenechá.
     K padnutí kosa na kámen občas dojde, ale není symbolické, nýbrž skutečné a nezpůsobí ho sertkání s veverkou, ale s kocourem.

     1. K nam chodej srnky, dvakrat denne. Dneska prisly odpo o hodinu pozdejc, takze uz byla dost tma a byl prd videt. Ale chodej nam pod okna, zena jim sype jablka, ovesny vlocky a seno.

   2. A co takove Krkonosske pohadky, ha? Ta sojka byl jasnej dron. Bylo videt, jaxe klepe.

  2. Tak ta je výborná. A přitom typicky konspiračně se má na co odvolat, protože drony ve tvaru ptáků existují:
   https://www.uasvision.com/2017/09/04/disguised-drones-boost-wildlife-management/
   Takže stačí to zveličit, ignorovat logiku i economy of force, a je to „úplně jasný!“

   1. Jojo, lidi občas oplývají neskutečnou kreativitou. Naposled mě zaskočilo, že Denverský letiště je prej portál do samotného pekla :-) No je pravda, že odbavení mi tam kdysi dávno tvalo otravně a až nekřesťansky dlouho, takže no…lze to tak vnímat, ale oni mají ještě fikanější zdůvodnění :-)

    https://www.indy100.com/news/denver-airport-creepiest-place-b1943824

    1. Tím nekřesťanským odbavením to nebude. Peklo je křesťanská instituce.

     1. Nejen. Přinejmenším židé a machometáni mají své šeoly a jiné džehenny; a lze diskutovat, zda peklem nenazvat i třeba staroslavný Hádés, o mnoha jiných ani nemluvě.

      1. Tam dole teda musi bejt dost tesno, kdyz si tam kazdy nabozenstvi urve parcelu. A taky tam plati, ze svoboda jednoho konci tam, kde zacina dalsi peklo?

       1. Vona to řeší relativita, moment, jestli se mi podaří to najít… ha, už to mám :)

      2. re: ocs

       Tedy šeol jsem měl fixovaný jako místo pro všechny zemřelé (fundamentální verze), ale jak jsem se nyní dočetl, v některých upgreatech to byl trestný tábor a krom toho byl přidán ráj.

       Hádes je takové univerzální posmrtí, které obsahuje různé diferenční skupiny, ale nevím, zda je tam možno domoci se výkonu poživotí v jiné skupině. Na ostrovy blažených jsem zapomněl.

       Křesťanské peklo a ráj bylo navíc pro některé konfese doplněno o očistec, kam jsou umístňovány duše vhodné k převýchově.

       Téma rozpracovává Kulhánek, jehož hrdina po návštěvě pekla usiluje o zrušení svého křtu.

       1. No, přinejmenším se z Hádu dá v zásadě odejít, pokud se ovšem blbec Orfeus neohlédne.

        Téma rozpracovává leckdo, včetně toho Danta, který Kulhánka nejspíše inspiroval (a jeho postavy zcela jistě). Ale s tím křtem si to nevybavuji, možná je čas, abych si to opatrně zkusil přečíst znovu — dám-li si pozor, abych opatrně přeskočil tu strašlivou červenou knihovnu uprostřed, nemuselo by to nakonec být tak zlé :)

    1. tyvole tu kočku nedávam :D

  3. Aha, uz teraz chapem co sa deje. Preto mame tolko veveric okolo domu. Dokonca sme ich mali aj na pojde. A ked som ich vychytal a zaplechoval dieru, proste vysunuli vrtaciu hlavicu a navrtali dieru znova.
   Teraz uz len vediet aku maju funkciu drony zvane skunk a raccoon.

  4. Veverky nejsou vubec nova a prevratna konspirace. https://www.youtube.com/watch?v=MziwbQv9zQ0 . Rick and Morty – Squirrels World Domination. :)))

 2. Za mě zajímavý a dobře strukturovaný článek.
  Konspirační teorie jsou IMO „přístav bezpečí“, kam lidé utíkají, pakliže nejsou schopni pochopit dění kolem sebe a tak mají tendenci přijmout nějaké snadné vysvětlení, které se ale někomu může zdát zcela nesmyslným (5G čipy ve vakcínách). „Prostému“ lidu k tomuto v minulosti sloužila víra. Jakýkoliv jev, událost, příkoří, zlovůli atd. dokázalo vysvětlit jako projev boží vůl a tím to považovali za vyřízené. Jenže dnes je víra mnohem slabší, než tomu kdysi bylo a ten samý „prostý lid“ má přístup k informacím, které má někdy problém pochopit i nadprůměrně inteligentní bytost s rozhledem, vzděláním a kritickým myšlením. Ten samý „prostý lid“ vezme dnes za uspokojivé vysvětlení třeba konspirační teorii, kterou dokáže pochopit a jež mu je blízká – ať už z jakéhokoliv důvodu. Někomu to třeba dává navíc pocit, že není úplně blbý a nechápe, co se děje, ale nejednou patří mezi ty, kteří nato „vyzráli“ a „vědí“. Dále pak má ten samý „prostý lid“ přístup k technickým prostředkům, jak se o své „procitnutí“ podělit a strhnout na svou stranu další „prosté“.
  V podstatě není divu, že např. kolem kovidu je tolik konspiračních teorií – a to na všech stranách (všech) barikád. Množství neustále měnících se informací je enormní a někteří lidé pod jejich tíhou prostě najdou v některé z nich pro sebe uspokojivé vysvětlení – třeba naprostou hloupost, které sami nerozumí, ale líbí se jim. Osobně mám pocit, že těžko vysvětlitelných jevů ve společnosti přibývá a mnohé paradoxy a absurdity dnešního světa skutečně není snadné vysvětlit – počínaje cyklopruhy v Praze a Zeleným údělem konče.

  1. pěkný koment…

  2. nj, konspirační teoretici jsou v podstatě ti největší optimisti. Oni věří, že ten bordel někdo řídí.

   1. Shane: moje řeč. Doslova ;-)

    1. Blbecku, pull your head out of your asshole and smell the coffee.

     https://www.graduateinstitute.ch/sites/internet/files/2021-09/guide-pandemic-treaty.pdf

 3. Val už do piče s tem kovidem, kokote!

 4. z facebooku https://smis-lab.cz/:

  Přestaňte útočit na odborníky, kteří říkají závěry vzešlé z izraelských studií
  Prof Thon a dr. Zelená jsou pod velkým tlakem poté, co vystoupili v CNN Prima News. Nesouhlasíme s nátlakem lidí z MeSES a Snih, kteří se proti prof. Thonovi a dr. Zelené vymezili jak v novinách, tak si stěžují u vedení na jejich pracovištích. Podporujeme oba odborníky a souhlasíme s jejich závěry. A opravdu nás udivuje neschopnost jakékoliv sebereflexe u odborníků MeSES. Realita o účinnosti očkovaní je prostě jiná než jejich zbožná přání.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/omikron-prirozena-vakcina-thon-madar-preockovani-hel-zelena.A220110_104517_domaci_remy?

  Co je ten Madar, Hel, resp. SHNIJ, meSSes a další vlastně za bandu? Kdo se jich prosil?

  1. Tak vzpominam si na nejaky komentar Erika Besta (doporucuju sledovat! – https://www.fsfinalword.com/)kde se zminoval ze Madar ma hodinky za 200,000 ve spojistosti s jeho zvastama ohledne tech experimentalnich genetic shit-shots.

 5. Jojo fsfinalword mám v povědomí…

  https://dzurnal.cz/index.php/2021/09/16/morytaty-a-legendy-z-ostravske-lekarske-fakulty/

  Pár týdnů před začátkem semestru se ale paní doktorka Zelená dozvěděla, že jí nebyla prodloužena smlouva a od 1. září s ní fakulta rozvazuje spolupráci.

  A hádejte, kdo byl ten, kdo ji zcela nepochopitelně vyhodil – nový děkan fakulty – známý český epidemiolog Rastislava Maďar..

 6. Na význam pojmu může existovat i jiný názor: se spiknutím jako „konspirací“ jsem se setkal až v kovidu. Domnívám se, že konspirace je cosi jako tajná činnost, bez vyjáření kladného nebo záporného postoje. Netuším, proč se mám přizpůsobovat významům přeneseným překladem z američtiny.

  Osoby (spolu)pracující utajeně, skrytě apod. – konspiračně – mohou být uvedené jako „v konspiraci“, (za)konspirované. Činnosti apod. s nimi spojené mohou být konspirační, konspirativní.

  Spiknutím je třeba činnost plukovníků cílích na státní převrat, např. v Řecku, organizovaná činnost více osob, třeba „protistátní spiklenecké centrum“, např. v ČSR. Spiklenci mohou, aspoň zpočátku, působit v utajení, v konspiraci.

  Domnívám se, že označení myšlenky v češtině jako „konspirativní“ je jednoduché vyjádření (podsunutí) negativního hodnocení oné myšlenky, které mají masy přijmout.

  Např. svého času by Ciolkovského raketové úvahy, nebo cokoliv jiného nezvyklého, „nevhodného“, jistě bylo označené HSP jako „konspirační“, kdyby to už tehdejší nějakou mrdku mediální napadlo.

  Myšlenkám, které nechápu, které se mi nelíbí apod., neříkám konspirační, ale zvláštní, poměrně bláznivé, těžko pochopitelné, kuriózní, vcelku dobré, ale je nutné drobně doplnit…, prostě takové, za jaké je považuji.

 7. Re: Existence/funkce viru

  Bez ohledu na to jestli je to vec premeditovane konspirace/planu, oportunismu, spontanniho vyvoje, covidismus je kolektivisticky koncept zalozeny na premise ze viry zpusobuji nemoci, ze viry a tudiz nemoci jsou prenositelne z cloveka na cloveka, ze clovek muze byt zavirovany asymptomaticky coz znamena ze kazdy clovek je a priori povazovany za biologicky hazard pro spolecnost, ze spolecnost respektive self-appointed experts maji pravo determinovat jakym zpusobem takovy biohazard funguje a jak je nutno mu celit, atakdale. Ultimativne, covidisticka ideologie odebira jedinci vlastnictvi jeho tela, respektive na nej uvaluje extremni restrikce.

  Now, navzdory tomu co debilni sekernici jako Mrdka nebo Ygnorek papouskuji, to ze viry NEZPUSOBUJI nemoci je prosty fakt, respektive viry NEZPUSOBUJI NEMOCI AUTOMATICKY. I pokud je virophilni teorie spravna a viry – tedy jakesi castice ktere sice nikdo neni schopny purifikovat nicmene jsou to jakesi kousky biologicke sracky – maji potencial nemoci zpusobit, tak to neni automaticky proces, a clovek onemocni pouze pokud x dalsich faktoru je splneno. Tedy the classic germ/terrain theory dichotomy se aplikuje, se tim ze realita muze treba byt nekde uprostred, i.e. viry nemoci zpusobit mohou ale pouze za podminky ze clovek ma dokurveny terrain (treba je to obezni mrdka, excesivne chlasta, necvici, zere sracky, etc.).

  Vzhledem k tomu ze covidismus stoji a pada na premise toho ze virus = disease, it is of paramount importance etablovat jak to ve skutecnosti je. Soucasna vjeda vi vo virech vicemene velky kulovy hovno. Tak nejak se hnipaj v laboratori ve smrdutejch zkumavkach a vyrabej genomy v pocitacich, ale absolutne neni mozne nic z toho nazyvat empirii (kde analogie presentovana tim bolsevickym curakem ygnorkem ohledne elektriny je naprosto falesna). Presto je virophilni teorie pouzivana k nastolovani nejhorsi totality v historii, kdy lidi jsou deprivovani o jejich samotnou fyzickou autonomii.

  Takze, kdyz ten sekernicky degen Jan „Mrdka“ Mrcasik zacne mektat ty svoje sracky o virech, je potreba ho poslat rezolutne do prdele, do pici, a do hajzlu. Proc? Because the world needs Devil’s Advocates. Real bad. Svet potrebuje aby se lidi branili the absurd claim that everybody is potentially asymptomatic carrier and therefore biohazard who must submit oneself to the authority of some sanitary fucks. Mekotani, blekotani, a jekotani takovejch mrdek jako je Mrdka nebo ygnor a jini sekernici a priori squashes any dissenting voice.

  Co se tyce pokusu uchvatit vladu nad svetem skrze covidismus (to se deje a pokud to nekdo odmita videt, tak je debil), je zasadni rezolutne odmitnout koncept toho ze kazdy clovek je potencialni biohazard a ze „spolecnost“ ma tudiz pravo na lidska tela uvalit absolutni kontrolu.

 8. Pěkná práce. Velice solidní vhled pod pokličku. Mnoho znepokojivých věcí nastalo v souvislosti s covidem a jsem rád, že je zmiňujete. V podstatě to částečně demaskovalo chování elit, systémů, dokonce celých společností, což je neuvěřitelné. Z psychologického hlediska je to taky neuvěřitelné. Fakt sem si nemyslel, že to někdy řeknu. Pokud se na to někdo podívá s odstupem, tak si myslím, že v tom může být materiálu na pěkný román. Já se zase posunul ve vztahu k mediím, do dneska si vzpomínám na 90 léta, na hlídače demokracie, byl jsem dost naivní. Dneska už nemá cenu sledovat a číst jakýkoli mainstream, kam jsme se to dostali.

  1. Ano a to je pozitivni aspekt toho co se deje. Ty sracky ktere fermentuji v systemu pomerne dlouho, minimalne poslednich nekolik dekad (mluvim o Zapadni civilizaci ne-li celym svete, ne nutne postbolsevicky svet), vylejzaji na povrch a kazdy je muze videt. Spousta nebo vetsina lidi are in denial a treba si jeste nepripousti co se deje nebo nechape systemickou podstatu problemu, ale to se bude cim dal vic menit protoze lidi proste nebudou moct strcit hlavu do pisku a sami sobe namlouvat ze se nedeje to co se deje.

   Takze bude dochazet ke stretum, frikci a da se predpokladat ze z toho neco vzejde, doufejme neco lepsiho nez byl ten stale putrid world that existed up to 2019.

 9. Když jsem u těch spiknutí a konspirací, tak já pánové a dámy, řeším nyní opravdovou záhadu. Jednou za měsíc se stavuju ke kolegyni orazit a podepsat nějaké přepravní papíry. Prostě jen zbytečný úřad. Pětiminutová akce proběhla, podepsáno orazítkováno cca 15 papírů, kolegyně stála vedle mne a papíry mi dávala do ruky já podepsal, orazil. Druhopisy pro nás jsem si odnesl. A co se nestalo. Kolegyně druhý den volá, že chce papíry založit a že tam razítka nemá, jen podpisy. Říkám si, že bych nějakým omylem orazil papíry pro mne. Nic tam není.
  Tak jsem se stavil včera, opravdu jen podpisy. Byla tam náhodou ještě jedna její kolegyně, co u toho aktu byla, že zřetelně slyšela bouchání razítka. Prostě absolutně nechápu – chyba v matrixu?

  1. Vyschlé razítko. Nebo ať zkusí dát ty papíry do mrazáku.

   1. Razítko funguje, to samé jsem měl včera, a už je to v pořádku, dnes mi volala, jestli jsem na něco přišel… :-)

    1. Pokud je ten inkoust modry, pak se stava, ze pigment reaguje na zmeny kyselosti prostredi, nebo zmenu teploty. Staci, aby v papiru byla treba rezidua po kyselych roztocich a nekde ve vlhku to jde srat. Tohle se drive s radosti stavalo u CB/CF/CFB propisovacich papiru.

     Mimochodem – je to (byt vzdalene) podobne, jako kdyz barvy na plakatech pod vlivem UV skonci bile, nebo modre. Takze pak barevny plakat na ulici je po pa tydnech bilomodry.

     Je to moje spekulace, ze zrovna toto je je ten pripad. Nicmene, barvy se tak chovaji.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017