Uprchlík muss sein - zpět na článek

Počet komentářů: 97

 1. Dobré ráno, Defnsi, je fajn že ses probudil. DW je televize pro vymývání mozků ve jménu strany (EU strany).
  Akorát do toho Okamury nemusíš furt kopat, přečetl sis jeho program? Kdyby se mu podařilo projednat byť jeden jediný zákon který předkládá, žilo by se nám tady líp. Sám jsi tady dělal reklamu Matějkovi a teď kopeš do Okamury, protože máš pocit že je in slepě papouškovat, že populista? Kdyby vyhrál volby Matějka, viděl bys jak by všici Eurohujeři nálepkovali tebou milovaného Matějku populistou.

  Jinak co se týká emigrace tvé rodiny, je to sice hezké, ale na druhou stranu velmi smutné, pokud popřemýšlím nad tím, že někteří lidé tady vystudovali, věnovali se jim nemalé finanční prostředky aby byli gramotní, vystudovali za státní peníze protože tenkrát bylo školství zadarmo. Narostl jim hřebínek a když jim ho někdo chtěl přistřihnout tak hurá za kopec. Čím a jak tito lidé splatiti svůj dluh naší společnosti? Tím že hážou fšechny i ty poctivé a pracovité co zde zůstali do jednoho pytle? Když řeknu cigáni jsou mrdky, tak nemám házet „všechny do jednoho pytle a najdou se poctiví morgoši“, tak najednou češi jsou jeden pytel? Najednou to nevadí? Nemělo by i zde platit neházejte všechny do jednoho pytle? Migranti jsou vychcanci, ale nejsou tví prapředci to stejné? Nešli za lepším? Nebo je to přirozená touha jít za lepším? Pomohli jsme černochům v africe a co se stalo? Bílé farmáře podřezali, farmy vyplenili, rozmnožili se a teď táhnou tam kde to mohou opět vyvraždit a vyžrat. Jsou jak kobylky. Pracovat nikdy nebudou. Nemají ty socialistické školy, které by je to naučili.

  Uvědom si hlavně to podstatné, že na všech frontách se nás snaží rozdělit, Zeman-neZeman, pokuty-nepokuty, €uro-Kč, příjmat-nepříjmat, všechno a všude se nás snaží rozložit, aby čech neměl rád čecha a moravák moráváka. Protože poté se bijeme mezi sebou a nedokážeme se semknout a poslat EU do prdele. Z geografického hlediska jsme už opravdu jen spolková republika německa označená „Čechie“, nebolí východní zdroj služeb a montovna zařízení.

  A abych navrhl řešení, každej muslim, by se měl převézt do afriky, tam by se měl rozemlít na sekanou a tuto sekanou smíchat s pískem a založit pole. Třeba pole řepky aby jsme na to mohli jezdit naftovýma autama. To stejné se Saudskou Arábií.

 2. Ja si delam legraci, ze uz jsem se o jednoho imigranta postaral a je rada na jinych.
  Drahou polovicku v jejich 6 letech zadrzeli na uzemi ČR s rodinou po ilegalnim prechodu hranic. Utikali z Rumunska. V Bele pod Bezdesem stravili 3 roky. Hlavni duvod byl ten, ze nemeli doklady a nemeli jak prokazat totoznost. Ale na tohle obdobi nevzpomina ve spatnem.
  Kdyz ted vidi v televizi ty kecy, ze tam chudaky statne mladiky zadrzuji az 3 mesice a jak je to nelidske a odporuje to lidskym pravum a jak tam trpi, tak pro to nema moc vlidneho slova. A ja se nedivim.

 3. Sem viděl jen začátek jak hajzlbába živí tlupu vysokoškoláků na Ukrajině. Pomyslel jsem si něco ve smyslu „to se praporu Azov moc líbit nebude“ a že „tyhle papíry budou muset prát přímo UKáčka pro UKáčka, na to už plzenský práva nestačí“.

  No ale co, měli by jsme se začít pomalu paktovat s polákama protože během 50ti si budou rozšiřovat hranice na úkor Německa a u toho musíme bejt.

  1. Az si Polaci budou zase rozsirovat hranice, tak u toho zcela nepochybne zase budeme. Mozna zase za blbce.

 4. Souhlas s každou slabikou. Až na jeden detail. Těch znechucených je u nás menšina, ostatní jsou idioti s koblihou místo mozku, ze kterých padají předžvýkané televizní moudra jako „všichni kradou, takže i hajzlbába musí mít EET“ a bez EU by u nás možná ani nevyšlo slunce. Úřední a policejní buzerace je správně, protože my všichni musíme dělat správně, kázeň musí být a je to tak správné, neboť češi jsou vychcaní (takové univerzální lidové odůvodnění všeho protiústavního a zmrdského co u nás je, které ze svého okolí slyším několikrát do měsíce.)

  Jestli mě tady opravdu něco znechucuje, tak je to nekonečná blbost lidí, kteří se nedokážou ani zamyslet, ani se poučit z relativně nedávné historie a všechny ty hnusy v lepším případě považují za normální, v horším případě otevřeně schvalují „protože češi jsou vychcaní“. V práci všichni nadšeně probírají účtenkovku, v EU musíme rozhodně setrvat, protože západ je děsně super, zbraně jsou špatné, áno, .. totální degenerace. Šance na nápravu je imho minimální. Upřímně, kdybych měla nějaké příbuzné na nějakém úplně jiném kontinentu a nějaký kapitál, neváhám ani minutu.

  1. Tak. Protože já teda bohužel jinej globus nemám, zato vidím, že kde to za něco stojí, tam ani na bílýho pracujícího nečekají zrovna s otevřenou náručí, spíš naopak.

  2. Já si to nemyslím. Volební výsledky ukazují, že Babišovců zase tolik není, posbírali statisticky odpovídající množství debilů a komunistů, jenže ten zbytek prostě volit nešel. Kdo ví, jestli se jim nechtělo, nebo prostě nebylo koho. Z volitelných stran tam byli Svobodní, kteří posrali co mohli a Referendum, které nikdo neznal, nebo lidem nestačil jejich krátký volební program.

   1. Referendum nikdo nevolil protoze tema opusteni EU skoro nikdo nepovazoval za klicovy. Krom toho je Matejka sebestrednej blb. Svobodni jsou tragedi kteri za 8 let nedokazali oslovit pravicove volice. Odpurce EU posbiral predevsim Okamura a i ten musel nabidnout mnohem sirsi program a prihodit migranty. Samotnej Czexit nikoho do snemovny nedostane, lidi maj jiny priority.

   2. Matějka měl program? Já myslel, že jeho univerzální odpověď na všechno, co se netýkalo odchodu EU, zněla „to budeme řešit, až odejdeme z EU“.

    1. Však měl pravdu, jakej má smysl se bavit o čemkoliv, pro všechno platí buď 1) už pro to existuje legislativní framework EU a my se do něj musíme vejít ať se nám to líbí, nebo ne a nebo 2) tento framework zatím neexistuje, ale kdykoliv může vzniknout, takže jestli se doba vzniku legislativních změn a jejich uvedení do praxe počítá na roky, tak je taková snaha zbytečná.

     Co říkal mělo hlavu a patu, jenže lidi prostě nepovažujou EU za riziko, jak tady psal shane.

     1. Ne, co říkal, nemělo hlavu a patu, protože dostal kolik? 3000 hlasů?

     2. v případě Matějky platí obojí. Lidi Czexit nezajímá a Matějka je nechopnej sebestřednej blb co by pohořel i kdyby si založil stranu Zákaz islámu a poprava Kalouska.

 5. Takže co si z toho elaborátu odnáším? „Dalším důvodem mého vlažného postoje …. je pipina co neumí jezdit autem a idiot co si ji nastěhoval do baráku“ … paráda; zcela v relacích politiky myšlení pana domácího :-D A dnes už velmi popularní a vpodstatě jediný závěr každého článku tohoto živočicha, výborný nápad, na který sám nikdy neměl, nemá a nebude mít koule, bez jakéhokoliv náznaku řešení, protože jediné co umíme je pi**vat do všeho a do všech, ale na to abychom navrhli řešení je halt naše IQ příliš nízké a tak se ocitáme v roli vohnouta ještě daleko horšího, než ten který dělá věci sice blbě, ale alespoň jenom blbě nežvaní a nekritizuje … Nuže závěrem už jenom jadrné heslo „Chci pryč. Uprchněme taky, z EU, a kolektivně.“, což je asi tak relevantní jako „Proletáři všech zemí …“, ale kam, nebo jak, to už se jako tradičně nedozvíme … třeba je to proto, že dneska už každý blbec ví, že útěkem kamkoliv si nijak nepomůžeme, ale o tom dost pochybuju že by ho to napadlo ….

  1. Prima, buzno. A teď vyskoč.

  2. Celkově souhlasím a ještě bych chtěl rozvinout myšlenku, kam uprchneme když uprchneme z EU? Věřím, že existují pouze 2 cesty. Jedna je zkrze EU, přes všechny nešvary, na západ a druhá, po vystoupení z EU, je cesta na východ přímo do Ruska. Zeman to už předjednal… Ne, nejsme Švýcarsko abychom zůstali stát na místě a nelezli nějakým velmocem do prdele. Lezli jsme v minulosti, lezeme teď a vždycky do těch prdelí polezeme i v budoucnu. Taková je naše povaha česká, možno vidět v tuzemských poměrech, jak naši kolegové nebo přímo my sami lezeme do prdele šéfovi, aby nám dal lepší mzdu, vyšší odměny nebo aby nás nevyhodil. Třeba takový Okamura se neštítí žádné prdele, proleze prdelí Babišovou, stejně jako Putinovou, Filipovou – hlavně že bude u koryta.

   1. A ty si myslíš, že nadlidi na vyspělém západě nelezou šéfovi do prdele, aby jim dal vyšší odměny, lepší mudu nebo je nevyhodil? Jestli jo, tak jsi na velkym omylu.

    1. Vím, že existují lidi, který prospěchářsky prdelema neprolézají

     1. No to jo. Ti ale existují i tady. Tahle vlastnost není regionálně omezena.

   2. „Buď EU nebo Rusko“ je falešné dilema. Třetí cesty jsou reálné hned 3, v každém případě stavící na nezpochybnitelné existenci geostrategického fenoménu Střední Evropy (kterou hctěli vždy zničit jak Rusové, tak Němci, protože jinm bránila v hegemonii).

    Jsou jimi:
    1) polský projekt „Trojmoří„: https://cs.wikipedia.org/wiki/Iniciativa_Trojmo%C5%99%C3%AD
    2) „Vyšehradská 5„: https://krabice.wordpress.com/2016/05/03/ani-zapad-ani-vychod-svobodna-mitteleuropa-mezi-extremy/
    3) „Rakousko-Uhersko reloaded„: http://www.jamapekelna.cz/wordpress/?p=571

    1. Měl jsem se vyjádřit přesněji a to, že věřím v reálné pouze 2 cesty a těmi jsou EU nebo Rusko. Cest může být nespočetně mnoho, ale mezi reálné cesty ty vaše nepočítám. Ten vliv Ruska v ČR je tak silný, že v momentě vystoupení z EU skončíme pod Ruskem ani se nás nikdo nemusí ptát jestli to tak chceme. Sečtěte si výsledky voleb a vyjde vám, že skoro polovina voličů touží po diktátorském režimu. Dopadli bychom jako na Krymu nebo jako v r1968

     1. no remorse: Rusko ČR dávno nezajímá, v opačném případě by ho nenechalo vlézt do EU, natož do NATO.

      1. Však toho rusák dneska lituje

       1. no remorse: Ani v nejmenším, český uran je dávno rozkraden a rakety středního doletu jsou překonané, takže je není potřeba odpalovat z ČSSR. Naopak spotřebu ruského plynu budeme navyšovat na základě befelu z Bruselu, který mají rusové dobře pokrytý osobou Gerhard Schröder.

    2. Ovšem BuBuBu Rusko je v současné době populární, protože nic kromě umělého strašáka už nemá Eurosajůz lidem co nabídnout.

     1. Tak kdyby Rusko nebylo diktátorskou zemí a zároveň bylo svobodnou zemí, neškodilo nám od roku 68, tak by strašákem být nemuselo.
      I kdyby rusák nebyl aktuální hrozbou, tak jako odstrašující příklad by měl sloužit k tomu, kam nechceme.

      1. Svobodnou zemí jako třeba Ukrajina :-)

       1. Nechápu souvislost

      2. Ale Rusko prece je svobodna zeme. Na rozdil treba od nas, kteri jsme soucasti eurosojuzu.

       1. jo, rusko mozna jo. Lidi tam uz to maj horsi. I kdyz teda oproti SSSR furt zlaty. Mimoto, neschopnost vlady vymahat narizeni nerovna se svoboda. Jen neschopnost.
        Podobne to ma Thajsko. Zeme zregulovana jako remen, ale policajti na to vesmes serou, takze celkem klidek a pohodicka. Do chvile nez nekoho naseres. Pak na tebe zakleknou tak, ze se z toho poseres.

       2. Asi si každý pod souslovím svobodná země představujeme něco jiného.
        Můžete zmínit pár bodů, proč ČR není svobodná?

        1. CR – a ted mluvime o statu, ne obcanech – neni svobodna, protoze (predevsim, ne jenom) Lisabonska smlouva. Rusko si svou politiku urcuje „samo“, CR je v mnoha a mnoha ohledech (s)vazana Evropskou unii.

         1. Na to popravdě sere pes. Podstatný je, jak moc svobodný jsou obyvatelé toho kterého státu. Severní Korea je taky „svobodnáů, protože si určuje politiku sama. O severokorejcích bych se to teda tvrdit neodvážil.

          1. Jo, to uz je tema na jinou diskusi, to pripoustim.
           Presto se ale domnivam, ze ouradovi z Bruselu jsme jeste vic ukradeny nez „mistnimu“ politikovi, co tu aspon zije.
           Nemluve o odvolatelnosti, jak k tomu mandatu ten kterej prisel apod.

 6. Kdo s migráčky sleduje jaké skryté cíle je dnes zcela očividné. Asi tak jako bylo kdysi označování židovských spoluobčanů žlutou hvězdou a odvážení dobytčáky neznámo kam.
  Ale to bylo pár milionů lidí. Jenže jak si chcete poradit s půl miliardou bílých evropských untermenschů? Mnohem lacinější je udělat z celé Evropy open-air koncentrák a bachaře sem naimportovat v milionech z afrických vězení a muslimských válečných zón. Optimem jsou 20-30letí vousatí „dětští uprchlíci“ co umí výborně zacházet s kalašnikovem a jsou protřelí ve světě zločinu. Mezitím samozřejmě musíte:

  a) zlikvidovat autoritu muže a otce, aby ho neposlouchala manželka, děti ani pes (s tím začali před 50 lety kulturní marxisti Fromm a Adorno a zjevně se jim to povedlo) a tak učinit ženy a děti (i muže) naprosto zranitelné a zcela odkázané na pomoc státu (který je teď nechává na pospas migráčkům-džihádistům)
  b) odzbrojit původní evropské obyvatelstvo
  c) zreformovat soudnictví tak aby od soudu zločinec (muslim) vždy odešel bez trestu, zatímco oběť šla sedět, nebo se šla domů oběsit
  d) obsadit státní správu a represivní složky výhradně imigranty a lidmi nenávidějícími většinovou společnost (=ozbrojit je nebo jim dát velké pravomoci)

  Sami si odpovězte na to, kolik z těchto bodů je už dnes v Evropě realitou, nebo velmi brzo bude.
  Možná přidáte ještě pár vlastních bodů.

  ps: s Ruskem měli stejné plány, ze sýrie jim naimportovat džihádisty ISISáky přes Turecko nebo jižní -stány. Jenže Putin není idiot, na rozdíl od Sobotky, takže ty budoucí džihádistické „uprchlíky“ s kalašnikovy, humanitárně vaporizoval přímo v Sýrii a Iráku. To bylo pláče v pentagonu, že jim zlikvidovali tak dlouho a nákladně pěstovanou islámskou invazní armádu. A tím Putin pomohl zbrzdit i islamizaci Evropy, ikdyž se USarmy snažila aspoň ty draze vycvičení důstojníky SS, pardon, vlastně ISIS pomocí vrtulníků evakuovat jak se dalo

  pps: co tou migrací milionů hrdlořezů do Evropy sleduje, je zcela očividné. Ale KDO za tím vším stojí, to už tak jasné není, pořád se o tom vedou debaty. Jisté je, že jde o někoho, kdo je postavený vysoko v mocenské pyramidě, zřejmě úplně nejvýš, o někoho, kdo žije v naprostém utajení a překáží mu pár miliard obyvatel naší planety. Nakonec i ti neoconi a celá americká mašinérie, která rozpoutala za tímto účelem celosvětový islámský terorizmus, jsou jen pěšáci nebo slouhové toho co je úplně nahoře. Ptro toho co to celé řídí, jsou národní státy jen jako figurky na šachovnici, přičemž ČR je významná asi jako pěšák na okraji .

  1. Já jsem měl tu smůlu, že jsem si to pustil taky…
   Pěkná propagační reportáž, ale k čemu vlastně?
   Ono to všecko zatím není velký problém, ale teprve bude.
   Celý systém má sice nějakou setrvačnost, ale je jasné že krize se plánují a řídí jako cokoliv jiného.
   Dnes je jiná situace, než řekněme před 40 lety, kdy migrace nebyla řízená,
   a většina příchozích šla do jiných zemí přece jen s cílem tam pracovat a začlenit se do společnosti.
   Dnes je tady EuroVHP se štědrými fondy a dotačními pobídkami, ale na jak dlouho?
   Co se týče Okamury, ten tam šel s jediným cílem jako každý politik – krást a vylepšit si os. účet.
   Nu a to krmení co sype rybičkám je součást jednoduchého cíle a zvířatka papou a debatují a dělají co se očekává.
   Tenhle systém je tak prohnitý, že nějaké řešení – na lepší pro obyčejné lidi – už není ani možné ani žádoucí.
   Svět má v rukou mafie a podle toho to taky vypadá.
   Šťastný člověk je ten co jde zítra do důchodu…

  2. To chlapské lkaní, že už nejsou neomezenými pány tvorstva, je už fakt otravné. A se současnou situací souvisí jen velmi okrajově. Jestli tak strašně toužíte po tom opěvovaném „tradičním“ modelu, tak se přestěhujte do nějaké africké nebo středovýchodní země, tak je žena většinou ještě tak o 3 stupně míň než čokl, akorát jsem si nevšimla, že by to tam nějak kvetlo, ať už ekonomicky nebo společensky. Asi to nebude to pravé ořechové.

   Ale jinak se zbytkem naprostý souhlas. V téhle fázi je už jasné, že celé tohle divadlo je někým organizováno s nějakým záměrem a druhý bod tj. neutuchající pokusy o odzbrojování a mohutné očerňování majitelů legálně držených palných zbraní jsou jedním z největších indikátorů obřího megaprůseru.

   Trochu jste opomenul jednu důležitou věc: Nesvoboda slova, cenzura maskovaná politickou korektností a zkorumpované a prolhané média. Skutečná novinařina už asi neexistuje, leda v podobě nadšenců, kteří jsou ochotní si dát tu práci a čas, zjišťovat si fakta a pak o nich psát. Jako naříklad DFens. Jinak už si nedělám iluze, že bych snad mohla v TV nebo rádiu slyšet něco, co by se byť jen vzdáleně přibližovalo pravdě. Hlavním účelem současných médií je manipulace a propaganda – další průser.

   1. Tady to kvete protože máme nejvíc policajtů a kurev na obyvatele na světě. Bohužel se nám vývoz kurev daří líp než vývoz fízlů.

    1. Měli bychom se učit u Slováků, těm se konfidenti a kurvy vyváží samy.

 7. Je to neskutečnej humus. Ty šmejdy bych střílel už na hranicích a na člunech ve Středozemním moři. Stačilo by pár těch člunů potopit a byl by klid. Až tohle jednou skončí, jestli to skončí, bude potřeba udělat to, co se udělalo po vyhnání Němců – bude se muset zatočit s vlastizrádci, kolaboranty a presstituty, kteří tou svou nechutnou pronepřátelskou propagandou působí na ostatní. Bude se muset obnovit retribuční soudnictví a všichni tihle gauneři musí skončit na šibenici. Tentokrát to ale budeme muset vzít mnohem důkladněji, jinak to tady máme brzy znova. Zmrdi, kteří tady dnes vítají kozojeby, nejsou nikým jiným, než potomky zmrdů, kteří tady v roce 1939 vítali Wehrmacht.

  1. 10 náhodných uprchlíků…ne, klidně i libovolných migrantů jako takových, za každého slušného Čecha, jako jste vy, který by odsud odešel.

 8. Mě by docela zajímalo co měl pan domácí k té slavné snídani.

  1. Kaviár zapíjel Dom Perignonem, jako správný gastarbeiter.

   1. Dle nekolika clanku tady neco z Kauface… mozna od Baby :)

    1. V Budějovicích nemají nic ani Kaufland protože všichni jezdí nakupovat do Lince.

     1. Ale aspon papirove tam nakej maj ;)

 9. 1)Nevidím jediný důvod přijímat byť jediného migranta. ČR, jako následník ČSR nikdy nevedla kolonizační války, nikdy jsme nevlastnili žádné kolonie a nevybrakovali jejich zdroje. Nejsme nikomu nic dlužní.
  2) Pokud lidi utíkají před válkou, OK. Tyto lidi má přijmout první bezpečná země. Pro všechny Sýřany, Afgánce atd., je to Turecko. Šmitec. Nevím, proč by měli pokračovat dál až k nám.
  3) Jestliže lidé, kteří emigrovali z ČSR (po 1948 a 1968) jsou přesvědčeni, že bychom měli pomáhat migrantům tak, jak pomohly západní státy jim, prosím. Nic jim nebrání (dnes mají všichni občanství USA, VB, NSR, Francie atd.,)ať si pozvou migranty k sobě a ubytují je u sebe. Splní tak svůj domnělý dluh. My co jsme zde zůstali, (a někteří to neměli zrovna lehké), nejsme nikomu nic dlužní.
  3) Nějaké petice, dopisy, nic nespraví. Jsme malý stát na to, abychom změnili vedení a politiku EU. Tak dělejme to, na co máme. Jednou z cest je Visegrad. Jsme 4 státy, jež dají dohromady 90 mega lidí a podle průzkumů většina lidí ze všech těchto 4 států si žádné migranty nepřeje. Na tom je možné stavět, bohužel ale s jinou vládou, ne se zkorumpovaným establishmentem současné vlády.
  4) Armádu nemáme a jen tak rychle si ji nevybudujeme. Je tedy možnost vytvořit domobranu. Ale domobranu podobnou švýcarské, t.j. na bázi státu a ne jako nějakou kvazi domobranu, která tady vzniká. To je k ničemu. Dokud ji stát neuzná, nikdo ty lidi nevyzbrojí a beze zbraní jsou na nic. U nás stále žije kvantum chlapů, kteří mají za sebou základní vojenskou službu. Máme spoustu vysoce odborně vycvičených lidí. Vyzbrojit je a pravidelně jednou za rok absolvovat třeba měsíční cvičení. Postupně to doplňovat novými mladými branci. Zase, k tomu by byla nutná jiná vláda.
  Dalších možností, jak se úspěšně bránit je celá řada. Ale to není na jeden diskusní příspěvek. I tak je tento moc dlouhý.

  1. Jste dlužní. 40 let totální devastace ekonomiky, průmyslu i zemědělství, hodnot i morálky. Zatím jste ho nesplatili, tak bych o dluzích radši pomlčel.

   1. Nikdo z obyvatel ČR těm emigrantským vychcandírám, co odsud odešly, aby se hned po plyšáku vrátily jak sprásknaní psi nic nedluži.

   2. 1) komunistická devastace zakládá na dluh ČR u obyvatel blízkého a středního Východu?
    2) co potom zakládají nikdy nesplacené pohledávky Čs. PZO v afrických zemích vůči nám?
    3) jakým způsobem může ČR či její obyvatelé dlužit devastaci „zemědělství, hodnot a morálky“ komukoli za hranicemi ČR, neřkuli komukoli z jihovýchodu?

   3. Blbečku. Kdyby moh ještě mluvit takovej Karel Kryl, ten by Ti řek, jak se měl jako politicky pronásledovanej umělec v Německu. Kdyby ho neznali v kulturním oddělení Svobodky, nebyl navíc tak dobrej a nebyl jim užitečnej do českýho vysílání, tak by zřejmě paběrkoval někde v nějakým zahradnictví, úklidový službě a podobně. I tak ze začátku dělal sportovního redaktora a až po nějakým čase ho začali dávat do okének v kulturní rubrice – však si to sakra pamatuju, poslouchal jsem to. A kdyby měl Kryl obě pracky úplně levý, klidně by ho tehdy nechali v Německu chcípnout hlady. Tehdejší Německo, jakkoli denacifikované a už dokřivené, bylo ještě furt tím Německem, kde úplně ve všem měl přednost Němec, třeba to byl sebevětší matlák a šlo o pozici hajzldědka. To už dneska bohužel neplatí a nynější Německo je v takovým průseru, že po určitý době bude muset znovu, obrazně řečeno „denacifikovat“ – vypráskat do kriminálu mediální vlastizrádný sráče včetně bývalých vrcholných činitelů Německa, co jeho brutální úpadek způsobili.
    Dojde na to, otázka je to pouze té hranice, za kterou už obyčejní Němci nebudou ochotní jít. Mířím tím na vysávání sociálních fondů, financování dobroserských spolků a přitom – rodiče těch slušných vlasteneckých Němců budou končit v třetiřadých hospicích, přičemž ani na ně tomu jejich vlastenecky uvažujícímu potomkovi nebudou stačit finance. Protože pokud bude spolkový stát potřebovat někde vzít finance pro kozomrdy, tak jako první kompletně ořeže sociální sféru obyčejným etnickým Němcům.
    Tohle se už zčásti děje i u nás v ČR, byť to ještě není tolik viditelné. Přišel jsem s tím do styku už před časem, v momentu, kdy jeden z mých rodičů potřeboval kvůli specifičnosti své nemoci už trvalou, víceméně 24h velmi odbornou péči. 6 let předtím jsme péči v maximální možné míře provozovali doma, informace jsme získávali všelijak a nenechte se vysmát, že je na internetu úplně všechno. Není, to podstatné a pro některé specifické zdravotnické obory tam prostě nenajdete, neboť tyto informace jsou víceméně dosahem vyhrazeny jen pro odborníky, ne pro laickou veřejnost.
    Od určitého stupně progrese té nemoci to už takto prostě nejde. Můžete mít sebevětší dávky dobré vůle a obětavosti /jsou to kurva Vaši rodiče!/, ale už Vám na to chybí potřebný odborný vzdělání a hodně zdravotnických pomůcek, z nichž některé jsou vyhrazeny pouze nemocnicím. Pokud už něco na trhu je, tak je to finančně i administrativně nedostupné. Např. speciální lůžko s dekubitní matrací a elektronicko/tlakově zónově ovládanými vložkami může nastavovat a obsluhovat jen zdravotní sestra s příslušným a ne ledajakým vzděláním. Pokud to budete i přesto dělat sami a něco nečekaného, spojeného s nutností převozu do špitálu se přihodí, tak zavolejte svému právníkovi. Klidně Vás totiž obviní z poškozování zdraví osoby, svěřené do péče a zdůvodní to tím, že dotyčný měl být dávno ve specializovaným oddělení. V žádném z nich v rádiusu 150km ale není místo…O rehabilitační praxi ani nemluvím, to se doma prostě nedá ani odborně a i časově bez toho, aniž by to zlikvidovalo osobní život dvou! lidí.
    Dostávám se konečně k tomu, že stát totálně sere na lidi, co tenhle stát po válce postavili na nohy a hodně jim za to dluží. Místo vděku těmto lidem a péči o ně, tento pojebaný stát financuje stovky vyžíracích neziskovek a spolků, existujích často jen na papíře, ale pobírajících státní příspěvky v naprosto neskutečných výškách.
    Ne náhodou se říká, že vyspělost společnosti se dá posoudit i podle toho, jak se dokáže postarat o své seniory.
    Okrajování výdajů do potřebných sociálních oblastí /a teď nemyslím cigánské a jiné pravidelné výpalné netáhlům/ a současný přesun financí do podpory vítání kozomrdů je takovým indikátorem stavu společnosti.
    Omlouvám se za délku, ale muselo to ven..

    1. Přesně.

    2. Velmi dobře napsáno….

    3. Tesat do kamene

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017