Uprchlíci pryč, prachy sem, aneb humanismus v praxi. - zpět na článek

Počet komentářů: 29

 1. Stran te petice tem felcarum mozna trochu krivdite, protoze jak se divam jenom na ten Vas vyber, tak tri z peti sice dochtori jsou, to jo, jenze utrpeli taky PhD. A ke vsemu jsou jeste postizeni jednim bioetikem; to snad lip ani nevedet, co to ma bejt.

  1. Tak jak jsem to pochopil ja, tak tem jihlavskym lekarum vadil drzy az vyhruzny ton te zadosti o prohlidku.
   Kdyby nabidla „neziskova“ nadace cenu litr za ks, bez vyhruzek, asi by se nekdo obetoval.
   Co se cele te komedie s irackymi krestany tyce, diky TV Prima jsme mohli nahlednout do jejich myslenkovych pochodu.
   Nejzajimavejsi na cele „kravinove“ kauze je, ze ty kurvy zasrane z te nadace lhaly jeste i po odvysilani reportaze, ze je spatny preklad misto aby sklopili usi. Preklad byl samozrejme korektni.

  2. Takže klasický rozdiel medzi lekárom v praxi a človekom s titulom vo „vzdušnom zámku“

  3. dovolím si doporučit napřed zjistit, jak to bylo doopravdy, pravdolásková Sluníčka jsou schopna s jakoby milou tváří lhát tak, že by nás to ani ve snu nenapadlo. Jen aby si udrželi kulturně obohacující vítající obraz ve svých pomatených makovicích.
   Osobně bych nechal vetřelce vyšetřovat veterináři ze zoologických zahrad, poradí si mnohem lépe, než humánní medicína a mají zkušenosti s mnoha živočišnými druhy, tak by měli zvládnout všechnz eventuality včetně odlišného chování a exotických nemocí. samozřejmě na základě oboustranné dobrovolnosti. Nebude-li souhlasit lékař – veterinář, je to jeho věc, nebude-li souhlasit vetřelec, pošupajdí tam, odkud přilezl.

 2. Já jsem našel na Kose tyhle dva články, zřejmě od insidera, kterej s těma uprchlívákama opravdu mluví, takže byl po delší době schopen specifikovat Běžného Abdullaha Imigranta (BAI). Něco jako Franta Uživatel. Neskutečná sonda do myšlení těch čmoudů. Zejména ten druhej díl. Urza nečíst!!!
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/02/08/bezny-abdullah-imigrant-cast-i/
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/02/09/bezny-abdullah-imigrant-cast-ii/

  1. Re: Yanek 15.2.2016 v 9:18

   Díky za odkaz, zajímavé čtení.

 3. Boze, to je slatanina

 4. Tak to funguje.
  Celá tahle demagogie zabírá, když se takový článek objevil na dfensu.

  Doktoři nikoho neodmítl z důvodu rasovych. Těmi hlavními byly důvody kapacitní a zejména způsob jednání sociální pracovnice.

  Autor pominul fakt, že nedošlo k žádnému zdravotnímu screeningu při příletu.

  Toto je manipulace, TomTome, a Vy jste ji podlehl.

 5. inteligence, neinteligence… pokud by Vas jista DiS. zadala stejnym zpusobem, jako zadala prakticke lekare v Jihlave o pomoc, jaka by byla Vase odpoved?
  http://jihlava.idnes.cz/jihlavsti-prakticti-lekari-dostali-e-mail-od-generace-21-p1b-/jihlava-zpravy.aspx?c=A160211_2224914_jihlava-zpravy_evs

  1. V tom e-mailu nevidím nic nestandardního. Jen aroganci a nadřazenost, malý cit pro český jazyk, lehký pokus o vyhrožování, absenci empatie a elementární slušnosti. Taková normální zpráva od úředníka, policajta nebo pracovníka neziskovky, tedy obecně od lidí, kteří nejsou zvyklí jednat jinak než z pozice silnějšího.

   1. Možná jsou jiní „zvyklejší“, ale mě napsat někdo žádost o cokoli (byť i hned hotovou blbinu) tímto tónem, tak mých služeb (ajťák, programátor) nedsáhne, kdyby se nadále rozkrájel. A co mám zkušenosti s policajty a úředníky, tak ti alespoň začínají medově – tedy když ONI něco chtějí. Normální zpráva to bude nejspíše od pracovníka neziskovky. Ty moc neznám…

    1. Ten dopis je úplně v pohodě, vydírání a nátlak si tam doktoři vyfabulovali.

     1. Takže toto je fabulace?
      *****
      Přesné znění e-mailu, který lékaři dostali

      Dobrý den, jsme organizace, která je v současné době pověřena Ministerstvem vnitra ČR, prostřednictvím NF Generace 21, péčí o skupinu uprchlíků. Žádáme Vás na základě pokynů Krajského úřadu, odboru zdravotnictví o přijetí nových pacientů do péče dle zákona číslo 372/2011 Sb.

      Pacienti jsou pojištěnci VZP, jejich bydliště je okres Jihlava. Pacientů je celkem 16, pokud nemůžete z kapacitních důvodů přijmout všechny, pak alespoň ten počet, který je možný.

      V případě zamítnutí naší žádosti žádáme o písemnou zprávu, ve které bude uveden důvod odmítnutí (dle §48 stejného zákona) a kterou pro Vaši informaci budeme následně předávat VZP a Krajskému úřadu.

      Jsme schopni Vám garantovat, po dobu jednoho roku, součinnost při výkonu lékařské péče pomocí tlumočníků, sociálních pracovníků, doprovodných pracovníků apod. Jsme vděční za Vaši lékařskou péči o občany Jihlavy a věříme, že k naší žádosti přistoupíte bez předsudků.

      V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.

      Jaroslava Varodi, DiS. sociální pracovnice
      *****

      1. Obávám se, že se už po druhé vlamujete do otevřených dveří s nápisem „Ironie“:-)

       1. No, otazka je, zda-li jsou to skutecne tytez dvere.
        Navic, na rozdil od Vasi pregnantni formulace, to CNN prece jen ma trosku mimo pro oba pripady.

 6. Hrozné čtení a ten pravopis…:/

 7. A proč inteligence opět zklamala ? Protože češi nebo lépe řečeno zbytkovy národ Čechů je národ povlu. Už ne národ rolníků a bývalých nevolníků upinajicich se pod vedením svych chudych mestanskych elit k tomu, vybudovat novou českou kulturu. Už to není to vzkvétající plebejstvi. Začalo to Švejkem a skončí to Švejkem. Závist, vsechnoznalstvi, upocena nemytost a znovu závist jsou čtyři hlavní charakteristiky českého národa.
  Inteligence nezklamala, zklamali jste vy.

  Při vsi té sebejistote a opětovném nadavani na nemce, odpovez si prosím idiote na otázku, kde by byla česká ekonomika bez Volkswagenu ve Škodě auto. Komu vlastně vdecis za to že mas to co mas.

  1. Komu vlastně vdecis za to že mas to co mas.

   To vím zcela jistě. Vděčím za to Pánu Bohu.

   Ale zrekapitulujme si, co všechno nám „přinesli“ Němci:
   1517 – protestantismus (následovaly občanské války v půlce Evropy, pikantní v souvislosti s jiným zde nedávno vydaným článkem je zejména řádění Švédů ve střední Evropě).
   18. století – německé osvícenství (Kant, Hegel) a jeho relativizace pravdivého poznání.
   2. polovina 19. století – marxismus
   1917 – sponzoring Leninovy revoluce v Rusku (následkem které byl předurčen osud východní Evropy v druhé polovině 20. století)
   1933-1945 – nacismus v plné síle
   1990 – Maastrichtská smlouva – díky ní se 23. článek německé ústavy (článek „národní jednoty“) změnil v „článek Evropy“, Spolková republika Německo je tak nyní jediným členským státem Evropské unie, který je z ústavně-právního hlediska povinen nejen zůstat členským státem EU, což je již samo o sobě velmi problematické, ale je povinen také spolupůsobit na jeho „rozvoji“ (rozuměj „centralizaci“). Nadnárodní ideologie (NWO) je tedy v německé ústavě vyjádřena tím nejjasnějším možným způsobem.
   2010s – vítání imigrantů

   Pro mě osobně, lze-li generalizovat, jsou Němci největšími intrikány historii (překonávají v intrikánství Francouze i Angličany a to už je co říct). Jim opravdu, ale opravdu do řitě nehodlám lézt.

   1. nu, protestantismus snad nejni ouplně špatná věc (když si uvědomíme vznik a vývoj katolické církve, založené na lži, bludu, manipulaci a imperialismu). A Kant a Hegel (spolu s asi stovkou dalších filosofů napříč kontinenty) patří k absolutní špičce, která pomohla vybudovat moderní společnost.

    1. Protestantismus má ovšem s katolickou církví 3/4 dějin společné a rozhodně není v posici toho, kdo by po ŘKC mohl házet kamenem. Stačí si vzpomenout například na čarodějnické procesy v německých zemích nebo pronásledování anabaptistů.

    2. Prosím, než začnete vynášet nějaké soudy na téma protestanté versus katolíci, zkuste ze svého myšlení vytěsnit Jiráskovsko Nejedlovské klišé na téma hodní, pokrokoví protestanté na jedné a zlí, tmářtí katolíci na druhé straně.
     Zkuste někdy zapátrat po informacích, co dělal onen „osvícený“ Bedřich Falcký za své, díky Bohu krátké, vlády v Praze a co dělá Taliban nebo ISIS. V mnohém se to podobá.
     A je pro nás obrovské štěstí, že jsme tu ty fanatiky neměli déle, než do Bílé Hory.

     1. Bílá Hora a reaktolisace byla logický důsledek toho, že Češi přivedli zemi k úpadku, nedokázali se domluvit, společně něco budovat, být jaksi zaměřeni na budoucnost, společnou, českou. Je to stejné jako dnes.

     2. Ten Jirásek za to zase tolik nemůže – je sice pravda, že husitství adoruje opravdu hodně, ale k pozdějším rozporům mezi katolíky a protestanty už se staví o dost realističtěji, resp. zaměřuje se primárně na nacionální hledisko. Ani v tom profláklém Temnu nedělá ze všech katolíků krvelačné zrůdy, v F. L. Věkovi náboženství neřeší v podstatě vůbec…

      S tím Bedřichem naprostý souhlas. Obrazoborectví, germanisace… I jako protestant považuju výsledek bitvy na Bílé hoře za převážně dobrý pro české země. Škoda, že si stavové celé to povstání nemohli nechat od cesty. Nenásilné soupeření a konkurence mezi katolíky a protestanty v 16. století vedly k všeobecnému rozvoji, což ti pitomci povstáním dokonale zazdili.

      1. No, ja jsem zvedav, jak se blejskneme ted v nasledujicich, rekneme, dvaceti letech. Ateiste proti islamistum. Ze se zase na vsechno vysereme a pak se budeme divit, je uz nase ceska povaha. Momentalne mame lehky naskok proti zapadu, ale rozhodne z toho optimista nejsem.

  2. Ty vole, cmoud a kozomrd ze severni Afriky, ktery za vsechno, co ma dluzi Cechum nemalo laskavosti, udili rozumy a soudi.
   Uz se projevuje frustrace z toho, ze se na tebe v Nemecku divaji bili Nemci jako na povl, ktery zije v jejich zemi? Prima. Byt tebou, odejdu zpet do arabskych zemi s nejakymi movitymi vecmi, protoze az udelate dalsi znasilnovaci pruser, uz by se ti nemuselo podarit odejit ani s tim, co mas na sobe, ksindle.

   1. Tak zatimco ja jsem dohledal svoje predky s ceskymi i nemeckymi jmeny v ruznych matrikach v ceske kotline asi az do poloviny 17. stoleti, tipuju ze tvoje rodina sem prisla po valce ze severnich uher. Je to tak? Vysvetlovalo by to hodne, i ten tvuj primarne podrizenej postoj, ktery se snazis prekonavat agresi.

    1. A poslouchej, kdo kde v clanku nadava na Nemce?
     BTW: Narod, ktery si zvoli Hitlera a Merkel, na tom opravdu buhvijak dobre neni a jeho prislusnici, at uz opravdovi nebo jen möchtegern, si zrovna touhle dobou nemaji moc co vyskakovat.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017