Toyota RAV4 Hybrid 2021 - zpět na článek

Počet komentářů: 47

 1. Mám dost najeto s hybridní 4×4 RAV4, r.v.2017, kterou má ségra od novoty. Skvělé auto na okresky a dojíždění do práce. Výborný podvozek a řízení (naprosto nečekaně dobrá odezva od předních kol, velice agilní a jisté chování v zatáčkách, subjektivně na mě působilo jako o půl tuny lehčí auto). Při používání hlavy a defenzivní jízdě jsem jezdil průměr 5,4l! Cesta s naloženým autem do Slovinska a zpátky s tachometrovou 140 byla za 8,5l a komfort už nic moc. Trochu hluk od uječeného vysavače, kterému už prostě při dálničních rychlostech chybí krouťák, který nahrazuje otáčkami a baterku taky moc nevyužijete. V článku nebyl zmíněný plytký a nepříjemně tvarovaný kufr, do kterého se toho moc nevejde. Auto je to velice příjemné, ale já bych ho nechtěl. Na druhou stranu, pro ženskou na denodenní užívání si myslím, že je vynikající.

  1. Přesně tak,RAVka není auto na dálky. Už z principu bych nechtěl žádným SUV cestovat k moři. Na to jsou sedany resp. limuzíny. Je to auto na nekvalitní zasněžené horské silnice, kde netřeba offroadu. Dělník na každý den. Za komančů bych také dobrovolně nejel Nivou nebo UAZem do Jugoslávie k moři a raději si vzal žigula nebo Š120. Já osobně bych RAVku užil ke svému účelu, ale hned vedle musí stát ještě Camry nebo Lexus ES.

   1. Souhlas.

 2. Díky za recenzi. Já budu mít to samé ve verzi plugin hybrid. Tak jsem zvědav, jak to bude fungovat. Přestupuji do toho z Volva XC70 r. 2007, tak se trochu bojím.
  Ale zase díky solárům na střeše budu jezdit z velký části zadara.

  1. Nejdřív jsem si představil RAVku se solárama na střeše a říkám si WTF, a až potom jsem si uvědomil, že střechu nemusí mít jen auta :D

 3. Mám více méně totéž auto coby Lexus NX. Je to moje první auto, které mám rád.

  Je mi v něm dobře a když náhodou potřebuju projet Prahu v největší špičce, tak v něm vlasně odpočívám. Je tiché, nemusím stále kvrdlat řadící pákou a nesmrdí mi v něm škodovácké plasty.
  Má velkou nádrž a malou spotřebu, takže nemusím stále tankovat.
  Dá se v něm jezdit pomalu, což mojí předchozí Oktávce moc nešlo – ta po městě vždycky na trojku řvala a na čtyřku jsem ji podtáčel.
  Už ho mám rok a stále se nic nerozbilo. Po Škodovce mi to připadá až podezřelé.
  Když jsem volal do servisu abych se objednal na výměnu kol za zimní, měli čas kdykoliv. Ve značkovém servisu Škodovky pro mě obvykle s velkým úsilím našli termín za tři týdny.
  Má víčko nádrže na jiné straně než 3/4 aut v téhle republice, takže u benzínky nestávám ve frontě.

  1. Víčko nádrže vlevo? Znám, taky mám japonské auto.

   1. Vy jako někdo stojíte ve frontě jen proto, abyste měli hadici na té správné straně u auta?
    To jsem snad v životě ani jednou něudělal. Nedávno jsem kamarádovi ukázal, že ta hadice se dá vytáhnout tak 1-2 metry ze stojanu. Čuměl jak negr na úřad práce.

    1. BonfireCZ: Hele, jo. Že se hadice dá vytáhnout, to vím, ale to by se mi pak musela válet po autě, takže si najedu zprava, je to pohodlnější – a většinou je to bez fronty nebo je přede mnou tak jedno auto (když to není tank ONO ve tři odpoledne, kdy je u všech stojanů fronta jak na maso).

    2. hezkej příměr, to si s dovolením pučím :o)

     my s kanystrama sme na tom dokonce eště líp, jdem na kamionovej stojan, kde bejvá nejvíc volno a navíc to tam není jak trubička šlehačky, ale pořádná trubka, kterou to taky teče (ale pravda, i víc pění)

 4. Auto ktore by brzdilo kedy sa mu „zamane“ – nikdy. Neznasam ked auto „rozmysla“ za sofera. Ako autor pisal, moze to byt neprijemne, alebo aj nebezpecne. Zobral som sluzobny C4 do Prahy, pri UH padlo par kvapiek na dazdovy senzor, stierace spustilo a v tu ranu som nevidel v 100km/h ani h***o. Dalsia vec – automatika tempomatu. C4 objem 2L, lenive. Moze mi niekto z tu fundovanych vysvetlit preco s plynom na podlahe zrychli auto z povedzme 80 na 120 /pri bezpecnom predbiehani/ neskutocne pomalsie ako ked zapnem na volante tempomat ?

  1. To auto co brzdilo kdy se mu „zamane“, byla škodovka, ne popisovaná Toyota. Toyotu se mě povedlo několikrát vystrašit že začala varovat „Brzděte“, ale vždy to dávalo smysl (Zrychlování proti stojícím autů v úzké ulici kdy v půlce ulice auta parkují najednou na druhé straně. Auto neví že mám v plánu uhnout.). Brzdit mě sama zatím nezačala, musel bych k překážce zjevně dojet blíže. Několikrát mě Toyota dupla na brzdu pouze při couvání na parkovišti kdy někdo najednou prošel těsně kolem zadku auta. Vzhledem k rychlosti couvání cca 5 km/h auto stálo na místě. Trochu překvapení, ale vcelku to taky dávalo smysl.

   Mimochodem ABS na autě máte? S tím si taky auto brzdí nebo nebrzdí jak se mu „zamane“. Assistenty nejsou problém, problém je jejich spolehlivost. V autě už určitě neladíte ručně předstih ani neřešíte sitič, protože to už dávno dělá nějaký „automat“, takže už dávno vše neřídíte ručně, ale u systémů které fungují dobře vám to nevadí.

   1. Jimmyx: nesouhlasím, že „dává smysl“ brzdění ve chvíli, kdy to máte v poho v ruce. Je to nebezpečné pro okolí, mě jedno auto už bohužel 2x pěkně zavařilo, když se debilní tempomat rozhodl, že to auto přede mnou, které odbočovalo vlevo (a pomalu přejíždělo do odbočovacího pruhu, který je před křižovatkou), určitě sejmu. Měl jsem auto za sebou málem v kufru, protože pochopitelně týpek nečekal, že začnu brzdit ve chvíli, kdy se přede mnou uvolňuje cesta… Stejně tak při objíždění stojícího auta měl ten za mnou velkou radost, resp. manželka, když mu prala trenky.

    Bohužel tyhle různé „antikolizní“ systémy jsou prakticky ve všem strašná sračka a jejich funkčnost je vždy špatná. Liší se míra oné špatnosti, ale dřív nebo později člověk i s tím nejlepším systémem zažije horké chvilky. Nebýt zmrdské EU, tak to v těch autech nebude, resp. nebudou ty levnější a horší systémy, které tam automobilky dávají jen proto, že musí.

    1. Jak jsem psal, při jízdě dopředu jsem zatím zažil pouze varování (za 2 roky asi 3-4x). Na brzdy mě to zatím nešáhlo a vždy to bylo při zrychlování do „překážky“. Prvně to bylo překvapení (nápis brzděte velikosti cca A4 na skle v zorném poli), takže jsem asi reflexivně ubral plyn, ale v dalších případech jsem prostě pokračoval v úhybném manévru jak jsem původně měl v úmyslu. Protože už jsem zažil s jiným autem situaci kdy po kontrole pohledem do zpětného zrcátka jsem zjistil, že auto předemnou překvapivě stojí a následně brzdil z cca 80km/h i očima, umím si představit že takto nastavený systém může být užitečný a falešné poplachy (které zatím byly vždy jen varování) má jen v situaci kdy je chápu.

     Ono i to ABS může připravit horké chvilky, ale přínosy převažují. Pokud by mě ale auto šahalo na brzdu jak to popisovaná škodovka, viděl bych to jinak, ale náhodně fungující ABS bych taky proklínal.

  2. orin: tak to asi nejezdíte ničím novějším, za chvíli to bude 10 let, co se nedělají auta s normálním tempomatem. A ten adaptivní z logiky věci dělá co uzná za vhodné, včetně brzdění.

   Pokud jde o C4, to je tak na 99% Vaše chyba, že jste měl stěrače zapnuté, nemá smysl nadávat na auto. Bez dešťového senzoru bych osobně auto nechtěl, mělo ho pokud se nepletu už to, které jsem měl kdysi dávno a mělo rok výroby 2003.

   Problému se zrychlováním nerozumím – jako že když zrychlíte pedálem, tak je zrychlení pomalejší než když zrychlujete tempomatem (bez šlapání na pedál)?

   1. máš problém se čtením? dyť to tam psal

    dešťový kraviny nech si výrobci zasunou přesně tam, kam tydlety hovnystenty

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017