The „gigafactory“ experience - zpět na článek

Počet komentářů: 637

Přidat komentář
 1. Trošku přispěji do mlýna „gigafactory“. Někde jsem zachytil informaci, že není podstatné, zda „výroba baterií“ nebo něco jiného nebo třeba ničeho. Podstatnější je, že už tak nějak měly být rozdány karty, kdo a za kolik původní prostor letiště Líně zlikviduje. A ono v historickém kontextu – špičková strelnice Dobřany – první krok „zemlval“ – to dává smysl.

  1. Ty baterky představujou ještě navíc celkem vysoký bezpečnostní, požární a zdravotní rizika. Já bych to za barákem nechtěl a pracovat v tom (nedejbože ve stávajícím oboru) už tuplem ne…

   1. Starší dělníci říkali, že mají povinnosti ke svým ženám a dětem, a odcházeli ze strýcovy
    továrny, aby dali přednost bezpečnější práci v blízké továrně na třaskaviny.

    1. to MB.
     Saturnin?

     1. Ano, autor predbehl dobu o pouhych 80 let…

      1. to MB.
       Saturnin je nadčasový.

   2. a vadný/poškozený články jsou nebezpečnej odpad, kterej prakticky v Evropě nikdo nechce, páč vydovolat z toho ty suroviny zpátky je (s ohledem na to, jak se s tím musí zacházet) zatím eště furt podstatně dražší, než to natěžit v Kongu apod. :D

   3. to Childeater
    Vyčkejte. Už jsem v Práglu na vjezdu do podzemních garáží viděl zákaz vjezdu elektrokrámů a také hybridů. A už se začínají probouzet hasiči, mluví se o dalších požadavcích, vzrůstu cen za parkovací místo v rámci nové výstavby atd.atd. U kovidu to trvalo cca 3 roky, u války na UA cca 2 roky. Většině lidí to docvakne při pohledu do peněženky (u těch mladších při pohledu do internetového bankovnictví).

    1. Jenze Brusel to dotahne bis zum bitteren Ende – jiny auto, nez elektro nekoupis a to pak nikde nezaparkujes. Takze se stane co, Halik? No ubude tech kramu ze silnic a o to jde soudruhum predevsim. Ze automotive je dominantni tahoun ekonomiky neva – kdyz si muzeme v pohode dovolit utahnout tech x balicku sankci na Russsko, tak nejake automotive… tsss… Dokud bude co kurvit, tak se Brusel bude snazit.

     1. to Sysop
      Dovolím si trochu nesouhlasit. Co se týká sankcí proti RF, tak to bohužel některým lidem doteď nedošlo, tak jako jim nedošlo, že naše munice a technika skončila zřejmě někde u překupníků.
      Ale co jim rychle dojde. Cože, auto (i ojetina) stojí tolik a tolik? Kde na to mám vzít? Jste se zbláznili. Možná vznikne strana, která si dá do vínku „auto“ do každé rodiny.

      1. Suše to shrnul Vidlák: krám je snědený, Rus silný a lidé se začínají ptát, kdo za to může.

       1. to Jihočech Honza
        Krám ještě úplně vyjedný není. Bohužel nějaké zdroje pořád jsou. Ještě rozprodáme nemovitosti ČP, vystoupíme z nějakého toho svazu bank (vstup v rámci ČSSR), „zprivatizujeme“, co zbylo a po nás potopa.
        Někteří lidé se doposud ptát nezačali. Bohužel.

        1. Ale na to by řekl čestný předseda ale to přeci zařídí trh neviditelných rukou trhu. A ne snad? :-) Soutěž …

        2. Při bankrotu měla argentina lepší „rating ale nevěřili jim a vzali si majetky lidí exekutory ze zahraničí, bác. Nic se neděje náhodou československo taky sekli aby se neudávili.
         https://www.facebook.com/100094074429518/videos/3229877353985517

      2. RK: I to už tu bylo. Vzpomínám na to, kdy jsem četl v Mladém hlasateli článek o chystané výrobě lidového vozu pro německé rodiny. Byl u toho na fotce Porsche s Hitlerem nad modelem to ho vozu. Ne, ještě mi není 100, ale švagr sbíral tyto předválečné časopisy kvůli „komiksům“ s Rychlými šípy.

       1. to Hupert
        Není mi také 100. Ale doba, kdy auta byla na pořadník a cenově „nedostupná“ tu už tu přeci také bylo. Tak k tomu míříme znovu. Co je blbé. Spousta lidí si nepamatuje, co se stalo před rokem. Natož, co bylo třeba před 30 lety.

        1. Míříme k tomu co už se ví ale nesdělí řadovým zájemcům trha a to je že za dekádu nebudou mít z čeho baterky ztelpat a tam nejde prý jen o lithium a jednotliví výrobci nedají co všechno musí aby jak takž aku fungoval. Tím že články mají 2% chybovost se taky nechlubí asi s tím dokažte to a jednotlivce „ududkují. Někdo vidí sklenici poloplnou, někdo poloprázdnou ale nemají čas zjistit že do ní nebude. To jde mimo troglodyty. :-)

       2. Mozna to VW stihne, ze zanikne do roka a do dne. Jestli nekde uvidime nacechranou hlinu, tak jsme konecne narazili na Aduv hrob.

      3. V posledných parlamentných voľbách (predčasných) na Slovensku si strana SAS vybrala aj túto automobilovú tému (ako jednu z mnohých) ale či jej to nejako pomohlo neviem posúdiť. SAS-ka to dotiahla do parlamentu s 6,32% (nárast o 0,1% oproti parlamentným voľbám v roku 2020) odovzdaných platných hlasov. V absolútnom čísle to bolo 187645 hlasov. Jo a s kampaňou mal čo dočinenia aj Marek Prchal.

     2. To není chyba, to byl cíl celé téhle globalistické „deindustrializační“ a New Green Deal agendy.
      Kdyby vohnoutům sebrali auta napřímo, tak by z toho byla v evropě občanská válka.
      Takhle vymysleli okliku a salámovou metodu s elektromobily.
      Inteligentnímu člověku bylo od začátku jasné, že elektromobilita v situaci kdy se zavírají „neekologické“ elektrárny a zavádí „ekologické“ soláry a větrníky, nemůže fungovat ani z 10%.

      Jenže vohnoutům to nedošlo dodnes, že to byla jen bouda jak zbavit lidi aut a uvrhnout je do středověkého „neo-feudalizmu“. V podstatě neskrytě to globalistické elity zveřejnili v knice The Great Reset a mluví o tom různí Schwabové, Gatesové a další hmyz už několik let.

      Jenže vohnout je charakteristický svou naprostou tupostí a „zombičností“. Takže jak to prasátko začne kvičet až když uvidí řezníkův nůž, bo mu celou dobu nedocházelo za jakým účelem ho vykrmují a „rozmazlují“. Tak jako ho rozmazlovali a krmili sladkýma řečičkama o úžasné budoucnosti elektromobility ve všech podobách, o úžasné budoucnosti „zelené“ energie atd.

      1. Na to byla dobrá ruská knížka neználek a všeználek, pasáž jak tam ráno sprchovali povaleče v kachlíkované místnosti s hadicí se konat nebude. IG pharben či následný vanguard, black rock z draslovky kolín má prověřené způsoby.

     3. Eu je klamavá reklama pro €araboafriku kalergi výměny obyvatel evropy, tak rozhodli globální lichváři. Vám € až po zboží a službách od nich pokud se nezachovají podle naturelu a víry, kapišto?

   4. Tak co se týče PrePo, celkem to v ČR umíme. Barák by holt musel mít SHZ naplněný AVD směsí. Pak by musel mít dobře vymyšlené oddělené požární úseky. Ideálně hermeticky uzavíratelné, aby se to dalo pak odsát a vytvořit podtlak. A slušnou JPO s profesionálním vybavením a výcvikem. Vše zmíněné je drahé na zařízení i údržbu. Takže to krásně zapadá do toho, co se píše v článku. Extrémně moc neužitečných (z hlediska produktivity) procesů a technologií. A obrovský potenciál pro debílky s titulem Lean Manager, kteří budou racionalizovat výrobu tím, že dají lidem barevné jmenovky podle oddělení a zařídí spoustu nástěnek s LEAN grafy bez popsaných os. Člověk co opravdu plánuje a racionalizuje výrobu by s GIGA průserem nechtěl nic mít, ani za nic, protože uspokojení z práce, kdy 90% času řeší jalové procesy a snižuje ztráty na nich, to je fakt na hlavu.

  2. Ano, tento scénář je téměř jistý. S baterkárnou se od začátku nepočítá a ví se o tom, že to neklapne, pokud by to snad klapnout chtělo, tak se to dá snadno politicky vytlačit.
   Cílem je vytlačit z letiště veškerou aktivitu a využití, dostat jeho vlastnictví pod ovládaný subjekt a tím stanout před otázkou „Už jsme do toho dali tolik peněz a úsilí a teď je to nevyužité. Jak se nám ty peníze vrátí a co s tím uděláme?“.
   Nejmenovaní parazité za STAN a spřízněnou advokátní kancelář už se nechali slyšet s tím, že „to je jejich“. Pirátskýho hejtmana si jako jinde voděj na vodítku mikromenežmentu a mikroúkolů.

   1. BMW uz konci s vyrobou spalovaku v Nemecku a pritom je vsem jasne, ze baterky bude vyrabet vychodni Asie. VW tam trh ztratil, ostatni budou nasledovat. Baterky v Evrope bude prodavat Cinan, auto na tom bude jako obal. Co drive trvalo deset let, nez se neco zmenilo, to ted trva mesice. Nez nemecti soudruzi vubec zareaguji na to, ze se neco deje, uz jim bude Cinan tahat zidli zpod prdele.

    1. Na tom je úžasné navíc to, že si většinu problémů automobilky zařídily samy – většina těch asistentů a povinných prvků přišla přes lobing jednotlivých automobilek v EU – ta vymyslela to, ta zase ono – a každá chtěla mít „něco svého, povinného“, aby na tom ostatní konkurenti tratili. Jako bonus je složitost/kurvitelnost=drahost automobilu. Akorát se jim ten vlak rozjel trochu moc a velký hřebík zatloukl green deal. Naivní manažeři většili příležitost v tom, že to lidi prostě budou muset kupovat (EU jim to nařídí), ale vypuštěný džin začal požírat i své stvořitele.
     Velcí manažeři jsou jako politici – řeší akorát jak si co nejvíc nahrabat během těch pár let, než to celé padne na hubu. A majitelé do toho nalili hodně prachů, tak pořád chtějí věřit, že to nějak dobře dopadne. A oprátku jim kolem businessu utáhne ta samá EU, kterou použili na rozjetí jejich plánů na větší zisky. Akorát naše satisfakce je hodně hořká, protože padneme na hubu s nimi.

     1. Specialne elektrosilenstvi je prace VW. Ten to proloboval v Bruseli, aby vyuzil sveho naskoku, ktery v elektrodebilite momentalne mel. Jenze podcenil rychlost rejzaku.

      1. Uplně stejně debilní nápad jako Philips, který si před dávnými lety proloboval zákaz olovnaté pájky v elektronice, protože byl tehdy jediný, kdo zvládal pájení vlnou tímto šmejdem.

       1. A Philips s Tungsram, kdyz prolobovali zakaz zarovek a protlacili ty rtutove sragory, ktere jsou dnes nastesti minulosti.

        1. Tak tak! :-(

        2. voni nic neprotlačovali, na trhu to bylo dávno a dávno, akorát že byli zas nenažraní a mysleli si, jak vovládnou celej trh pro sebe

         leda pýču samozřejmě, konkurenca byla dycky velká a pak je rejžáci navíc voPRCali do análu s LEDkofkama, tak tak že se stihli na poslední chvílu chytit

         1. Ten lobbying za rtutovy zarivkovy „zarovky“ v Bruseli, kterej vedl k zakazu beznych ekologickych zarovek, byla jejich prace. To neni zadne tajemstvi, bylo na to tema dost clanku. Tyhle dve firmy mely novy linky a ty produkty nikdo nekupoval, protoze byly drahy a nespolehlivy. Ze je to navic ekologicka katastrofa taky ututlali. Prisel zakaz zarovek a lidi to kupovat museli. Dalsi prubeh jsi popsal presne.

          1. Spolehlivy to umelo byt v pohode, doma nam jedna zrovna E27kova,netusim ted vyrobce, esli to zrovna byl filips, bo uplne nekdo jinej, behala asi 15 let a to tam pak mati casem svitila tim stylem ze rano dosla, zapla to a večer vobracene. Byl v tom poctivej spinanej zdroj na VN! za ty roky teplem skoro cerna deska a nakonec to vzdal Rubycon na vstupu (na ty roky a jakou měl nizkou katalogovou zivotnost si nemuzu stezovat).

          2. Jo, a na tuhle jednu připadá dalších osm, který nepřežily rok.

          3. majou si schovávat účtenky

      2. jakej náskok, začli to ti kokoti taky bastlit na koleně s NULOVÝM know-how

       jak zkurveně vypatlanej je menežment, co to zkusí v době, kdy mu tojota bere místo névěčí automobilky světa, a ta to SKUTEČNĚ vyrábí dvacet let?

       1. čtěte Hampla, tam to všechno je:
        https://www.pi-shop.cz/knihy/prolomeni-hradeb-dvojka/

       2. Ano, vedeli picu, ale prvni meli naslapnuto a meli PLAN. V Nemecku musis mit hlavne PLAN. Jestli mas prachy, cas, know-how… to je vedlejsi. Et vice versa, i kdybys v Nemecku mel prachy, kapacity, know-how,… tak pokud nemas plan, tak se nic nerozjede.

        1. To mi připomíná scénu z mého oblíbeného filmu Conspiracy/Konference ve Wannsee: „Klopfer. Zastupuji Martina Bormanna, Stranu a tisíciletý plán.

        2. Potvrzuju. V naší německé firmě je zapotřebí mít na řešení jakékoliv pičoviny mít (projekt)plan, jinak problém neexistuje a není co řešit. Improvizace a díky tomu okamžité řešení hořícího průseru? Na das ist doch unverantwortlich, das ist nich möglich. Kein Papierplan, keine Lösung, kein Geld, meine Junge.
         A takhle si tu žijeme.

         1. Nelenil jsem a ten vtip o zrani hoven jsem pred chvili pretlumocil kolegum. Velky uspech. Nektere veci chapou spravne.

         2. Jeste dodatek – pristal mi vcera na stole jeden senzor, kterej delal nejake problemy ve vode pri 130 °C. Tak jsem to hodil kolegum do laborky, at to nasimuluji a asi tak behem dvou hodin jsme prisli na to, kde je problem. Neznalost zakaznika, ze vodni para je elektricky izolant.

          Nicmene, sotva se test rozbehl, sel okolo general a zajimal se, o co go, protoze zakaznik je nervozni a dulezity. A hned, ze je potreba sestavit plan, Ishikawa diagram, stanovit hypotezy, strukturu jejich provereni, navrh pokusu,…

          Na to jsem mu rekl, ze nejprve zjistime, kde je problem a pak mu ten Bericht necham udelat. Asi chtel rict, ze pak uz to nema smysl, ale nezmohl se na odpor.

   2. to q
    Víte, co je kouzelné? Že nějaký ten rok zpátky se naopak ochranné pásmo letiště rozšiřovalo. Jestli to pak v rámci územního plánu definitvně prošlo, to už nevím. Ale „odpracováno a zaplaceno“ za to jistě bylo.

    1. Ano, hrátky s územním plánem a „ochranou území“ je typickým postupem. Viz Dozimetr a jeho hlavní účastník, který byl typickým „ochráncem“ a angažoval se v zelených aktivitách.
     Hint: Příměstský part Soutok, těžba štěrkopísku.
     Bohužel je podezření, že totéž, co Líně, čeká i letiště v Benešově. Je to rozvojová plocha, co je blízko několika koridorů, vlastní to kraj, který tihle vykukové ovládli a až vyprší smlouva, tak se napíše pár článků o občanech, které obtěžuje hluk letadel a za které se hrdinní zastupitelé za STAN a Piráty postaví, a bude to. Už si tom štěbetají vrabci na plotě.

 2. Do výroby 18650 akundulátorů se teď nasrala Varta, naivně si myslící, že si ukousne kus trh a vyvaří na tom prachy.

  Jenže jediná konkurenční výhoda Varty je, že z fabriky v Rumunsku je to k bouchačům těch jebek, co stejně nikdo nechce (bez naprosto obskurního zkroucení toho, co, kdysy hodně dávno, bylo trhem), asi dva dny jízdy. Od kterejchkoli rejžáků asi dva měsíce lodí, dva tejdny+ vlakem. Levnější nebudou ani s nulovou marží, museli by to fakt hodně dotovat, a to jaksi není ten nejlepší záměr :D

  Ale když by jim člověk chtěl navrhnout, ať začnou vyrábět články 14500, který se dodnes aspoň trochu kvalitní nedají sehnat*, to se ani s jeho velkoobchodníma odběratelama, co jim dělají obrat pár mega ojro ročně, nebude topmenežment bavit. Ten totiž jede v těch SAPovskejch hovnech, jak D-F popisoval v článku.

  A proto nás rejžáci umlátí čepicema a všechny kúpi za naše vlastní virtuální papírky…

  1. *objevily se teď snad nejaký Sony, jenže, když to stojí prakticky stejně, jak (kvalitativně srovnatelný) 18650…chápu, že neco udělá economy of scale, jenže v tom 18650 je objemově víc jak dvakrát tolik materiálu, jak ve 14500, tak bych chápal, kdyby to stálo řekněme 2/3 ceny, a ne prakticky stejně

   1. eh.. kdo by chtěl 14500? ..radši 21700 nebo rovnou radši LiFePO4 .. čím víc cyklů, tím víc Adidas

    1. asi vole zákazníci, ptal se tě něgdo?

     1. Sorry, jsem zapomněl, že se v diskuzi nesmí psát komentáře.

      1. Chlupáč Behemto je dnes zvláště neklidný…

       1. ty si taky přestaň sjíždět rypák ve fetu a pak se nauč psát…

        1. Tvl, od tebe to fakt sedí…

         1. Tvl. fakt jako neřeší lidské zdroje, mají pilíř pracák tak ani materiály. Pro sebe mají dost a i autoparky porše, lamborginy a třeba ferari a vy potom běžte na párek. :-)

 3. Aha, tak o tom mluvil profesor Fiala. Jsme úspěšný stát s obrovským obratem. A jako bonus máme nacpaný břicha pravým přírodním bioproduktem, po kterým neztloustneme.

  1. No v tomto ale pravdu ma, ne ze ne. Ekonomicky obrat mame obrovsky, celych 180 °.

   1. To je dobrý, to budu s dovolením používat. :-D

   2. @ Sysop

    Zakladatelky Politické geometrie Anna a Lenna Baerbock, by možná použily tzv. Frankfurtský koeficient pro absolutní otočný moment: 360°

    1. To bude tim, ze pracuji v radianech, jsou to proste dve PI…

 4. Při čtení https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/byl-zpusob-jak-pokracovat mi došlo že minulí rudí bolševici sice páchali pěkná zvěrstva pro lepší světlé zítřky a vedli to 40 let do sraček, ale furt byli dost soudní, aby jim došlo, že takto to dál nejde a rozpustili to.
  Začínám se bát, že zelení bolševici této sebereflexe schopní nebudou.

  1. Ne, nebudou. Pochopili by to ve chvíli, kdyby se pod okny připravoval dav s vidlemi… ale někteří ani tehdy ne.

   1. K tomu nedojde dřív, než se FSB znovu dohodne se CIA, že by zase v ČR mohli založit ovčanské fórum.

    1. Tak to mam spatne zpravy. Momentalne na nejakou CR defekuje Nemecka doga. Zminene agentury maji ted lepsi a zajimavejsi cile, s nemalym potencialem k vytezeni. U nas uz vytezeno je.

     1. To není tak úplně pravda, pořád jsme demarkační linie, pro kterou ještě ke všemu platí, že co se stane v Praze, rozhodně nezůstane v Praze. Je to dáno naší geografickou polohou, kdo má zájem o Evropu, ten může pominout všechno, co je od nás na východ (za předpokladu, že má zájem spíše o západní půlku), nebo vše, co je od nás na západ (pokud je tomu opačně), ale nikdy nemůže pominout nás (totéž platí pro jih vs. sever, ale tam to bylo relevantní naposledy za Germanica). Je to docela prokletí, protože téměř neexistuje možnost, že by nás nějaká evropská fronta tak nějak obešla, na druhou stranu, dává nám to jistou šanci, že tady (snad) nebude praktikována taktika spálené země více, než je zcela nezbytně nutné, protože je každému jasné, že i jemu se může hodit zachovat to tady relativně nezničené.

      1. Pokud nebudeme vybirat myto, tak je nam ta poloha tak nejak na mcaca. Jako jo, mozna, v dobe velke nouze, bude mit pro Amiky ekonomicky smysl za pomoci rtuti vytezit do nase ceske zlato. Ale jinak nejsme o nic zajimavejsi, nez staty byvaleho bloku okolo nas.

       1. Je to dost k hovnu, vlastně je to vcelku prokletí, o tom se nehádám. Ale já se bavil obecně, a v obecné rovině rozhodně není pravda, že nikoho nezajímáme. Strategicky zajímaví jsme, a přeneseně jsme zajímaví i politicky, akorát se u nás momentálně neděje nic, co by u majitelů reálné moci vzbuzovalo dost velké obavy o cokoliv. Jiná situace by nastala, kdyby se u nás k lizu dostala nějaká relativně tvrdá alternativa typu Rajchla, nebo se k tomu přinejmenším blížila. To momentálně nehrozí ani vzdáleně, protože jak na Fialenského, tak na Bureše je spolehnutí, ale nutně by to tak být nemuselo. Kdyby USA/EU neměli Fialu, tak by si podle mě museli nějakého vymyslet, a to bychom pak koukali, jak se CIA dovede ohánět.

        1. Samozrejme, ze dokud budeme podepisovat nesmyslne kontrakty na zapadni zbrane a umoznime prujezd kdekoho kdekam, tak jsme out of focus. Nedej Boze ale, kdybychom se zacali cukat a busit pestickama. Nicmene ale patrime mezi spise levnejsi zbozi, tady to spravi par milionu natistenych papirku a zase se ta spravna vira upevni. Tady valcit, nebo vymyslet nejake spesl strategie neni nutne.

         1. Tak třeba minule s marxistickým knížetem i kleptomanským profesorem bylo vidět, že jsme o fousek dražší, než si soudruzi mysleli. A to bych řekl, že byl Drahoušek přecijen o fous prodejnejší zboží, než ten současnej vyučenej vrah.
          Ale soudruzi pochopili, že musej načerno připlatit a vyšlo je to pořád ještě relativně levně, akorát Andrejko už na to prostě nedosáhl (nebo možná byl jen chamtivej ty prachy utratit).
          Ale to se s námi táhne už Bílý Hory. Komunisti si taky museli tu „sametovou revoluci“ zorganizovat sami, aby vůbec do těch ulic někdo přišel. Všude už to bylo vzhůru nohama a tady chodilo na manifestace sotva 10–15 000 lidí.
          Dneska tam chodí nemlich stejnej počet lidí jako po 17. listopadu 1989 a je to soudruhům úplně u prdele, rozhodně nemají nejmenší potřebu kvůli pár magorům zaříznout režim.

          1. Ti noví soudruzi se jen poučili.
           Zjistili, že v Čechách netřeba tak hysterických reakcí, jaké vykazovali jejich předchůdci. Stojí to akorát peníze. Zjistili, že to stačí jen vysedět a vymlčet, třebaže na Václaváku je 50.000 lidí.
           A akorát se chechtají tomu, jaké úsilí někteří jedinci dovedou vykázat, při snaze dostat se do horních vrstev těžby..

          2. Copak Nočku, nelííbííí? Pořád je to málo praficové? :o)))))))))))))))

          3. serdok –

           Né každý má potřebu se takto chovat. Možná, že by to i pro tebe bylo šokující zjištění, že ne každý je vychcaná prospěchářská svině. Asi by jsi tomu nerozuměl, v tvém světě je to dost možná nemyslitelné(ve světě některých místních diskutérů je to tak zcela určitě), ale ono to tak vážně je.

          4. Integrale – to je vážně hloupé, obzvlášť v kontextu doby úplně pitomé. Voni vám něco namíchali do pití, nebo takhle blbnete dobrovolně? Zrovny Vy. Autor klasických článků, člověk s psacím talentem, opět temno.

           To co teď děláte je bohužel obraz dnešní společnosti. Je mi Vás líto, kvůli Vám.

          5. @ Šitty

           Ty malé roztomilé ťululum, ty jsi ještě nechcíplo? Děláš mi radost, asi tě dobře krmí.

          6. copak, došly drogy a dali přístup na internet v blázinci? :-)

           Bav mě dál, prosím .)

          7. Šitty

           Au, to zabolelo, přitom já tě mám tak rád. Proč mě nemáš rádo?

          8. Já tě mám rád, pro pobavení jsi k nezaplacení.

          9. Zašukáme si?

          10. Minul jsi předehru, takže ne.

          11. Shifty

           Hůůůůů samička se cuká, zkušená, ví jak vyrajcovat. Víš jaký bychom měli originální potomstvo? Malý modrý plyšový Oshozemšťany. Základ nové galaktické rasy. Když bude mít tvou inteligenci a moje technologie, bude se vesmír třást v základech.

          12. To je hodně zajímavá představa. A ty bys to nosila v kapse?

          13. @ Šitty moje láska

           Ano, bohužel při porodu by došlo k roztržení tvé dutiny břišní a naše trojčata by musela ještě projít larválním stadiem v mé plyšové kapse. Měly by pak jenom tátu. Ještě že jsem partenogetický.

      2. „kdo má zájem o Evropu“ aaaa vo tom to právě je. Nikdo.

       1. Statisíce negrů a muslimů každý rok. Kéž by to tak bylo, že o Evropu nemá nikdo zájem.

        1. Nejvíc muslimů je aktuálně v Rusku milej zlatej.
         Putin si je dost hýčká… tak nevím, kdo to dělá hůř…

         https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/520357-rusko-potaji-zavadi-pravo-saria-putin-uz-nechce-na-nic-cekat

         1. shifty 25.11.2023 v 16:50

          V Ruské federaci je muslimská populace zhruba rovná muslimské populaci EU.
          Milej a zlatej.
          A pochybuji, že Putin nějaké muslimy hýčká víc, než vlády EU.
          Ledaže byste poskytl příklad.

          1. Proč jsi na něho tak zlá Šitty? Je hodnej.

          2. shifty 26.11.2023 v 17:05

           Děkuji, že jste mi poskytl odkaz, v němž jsou vyvrácena má tvrzení.
           Vzhledem k tomu, že vaše argumentační schopnosti končí i komolení názvu oponenta, nemám důvod v diskusi pokračovat.

          3. ygnorek je abych tak parafrázoval kdysi JJ, přiléhavé a trefné. Zcela zásadně u oponenta, kterého nemáš rád, vytrhuješ věci z kontextu nebo ho pro jistotu zcela opomíjíš a vytvářís nesouvisející narativy, na kterých se otáčíš. Ygnorek je na to trefný dle mého. Chápu, že k věci nic, tak příště a nebo se ani nenamáhej.

          4. Milé Šitty, „narativ“ je česky „povídačky“. Oblíbený termit retardovaných presstitutů s IQ mimo měřitelnou stupnici. Ty máš na víc lásko.

          5. @ ygorek

           Zase je s ním prdel. Ty jeho hlody jsou prémiový výběr internetových perel z Labuanu.

          6. ygnorek – abych byl teda k věci taky, tak muslimů je v Rusku 25 mio a v Evropě cca 15. Ani to není „zhruba rovné“ jak píšeš.

          7. Nemluvím o tom, že jen EU má 450 mio obyvatel a rusko 140 mio, takže ten poměr taky není „zhruba stejně“, jak píšeš ygnorku.

           Není ti žinantní takhle lhát?

          8. Šitty

           Když mluvíš o lhaní. V Eutopii je cca 60 milionů muslimů. Ty máš nějakej novej formát statistický chyby? Nobelovku už jsi dostal?

          9. @ Shifty

           Neffovy propagandistický eutopický sračky nejsou žádnej odkaz na nic. Jestli ti chybí Malá británie a tak, tak do svýho počtu řadím celou Evropu, pouze bez Ruska.

          10. Odkaz ti dát nemůžu taky proto, že jsem ty náplavy počítal osobně. Mám v hlavovém výběžku sice datový konektor, ale nemůžu nechat amatérku jako ty, aby se mi hrabala v mozku.

          11. mě by jen zajímal ten matroš, co dáváš..to musí bejt parádička, dost závidím…

          12. Šitty

           To si domluv s Behehem, tan je na to specialista. Já si produkuji neuroaktivní látky v několika tělních žlázách. Dost ušetřím.

          13. dost závidím

          14. shifty:
           „…tak muslimů je v Rusku 25 mio a v Evropě cca 15.“
           a teď z článku:
           „v Evropě… …odhadované na 25,8 milionů (4,9 % celkové populace) z poloviny roku 2016“

           To je zábavné, když se v článku, který má v roce 2023 potvrdit tvrzení „v Evropě je 15M muslimů“ dá odkaz na článek, ve kterém se doslova píše, že „v Evropě je 25.8M muslimů v roce 2016“ a ještě se to bere jako potvrzení svých slov. Člověk až žasne.

          15. Goro – ano, vycházel jsem ze zastaralých údajů, nemám problém to uznat. Pořád je to ale dost nepoměr, když ma Evropa (EU) o 300 milionů víc obyvatel.

          16. ModrýKlokan 25.11.2023 v 17:54

           V Evropě je asi 25 milionů muslimů (2017), v EU asi 21 milionů (2017), v RF asi 25 milionů (2018) nebo asi 15 milionů (2017).
           U výše uvedených údajů je uvedeno, že jsou to odhady.
           Letošní údaje budou jistě vyšší, ale v rámci diskuse to nehraje roli.

          17. @ ygorek

           Asi tak, nebuďme vepři. Moje informace jsou takové, že sčítání muslimů podléhá stejnému jevu, jako nesrovnalosti při sčítání v ČR ohledně cikánských čechů. Pokud jsou zveřejněná čísla a analýzy správné, tak se v ČR většina cikánského etnika oficálně přihlašuje k české národnosti. To je příklad, já s tím nemám problém.

           No a v zádelní evropě je to analogické. Muslimové jako poleno se evidují oficiálně jako němci, francouzi… Po rozkrytí je skutečné číslo počtu muslimů v evropě cca 60 milionů. A musím opravit jednu věc, od těch 60 milionů se možná musí odečíst neznámý počet muslimů v evropské části Ruska. Moje chyba. Nemůžu to dohledat. Tipnu si, že jich bude do 10 milionů. Takže v Evropě mimo Ruska bude cca 50 milionů muslimů.

          18. ModrýKlokan 25.11.2023 v 19:02

           Je rozdíl muslim/Francouz a muslim/křesťan.
           Z praxe: bývalý předseda České muslimské obce a později Ústředí muslimských náboženských obcí v ČR, Mohamed Ali Šilhavý, se narodil v Budíkovicích u Třebíče jako Moravan státně příslušný do Rakousko-Uherska.

          19. @ ygorek

           Mám dojem, že o pár konvertitů tady ani nejde.

          20. ModryKlokan 25.11.2023 v 23:25

           Je mi líto, že jsem byl špatně pochopen, nemíním počítat konvertity.
           Pokusil jsem se ilustrovat rozdíl mezi rozlišením muslim/Francouz a muslim/křesťan.
           Nic víc.

          21. Čísla, čísla… Co je opravdu zlověstné, je zastoupení muslimů v mladé generaci. Třeba u Francie se píše až o 20%.

          22. JH:
           Co je nám do Francie?My si tady v kráterku přeci žijeme.Tak nestraš!

          23. Ale ona to není jen Francie, že? Je tu Německo, Rakousko, a to u je zatraceně blízko. Z druhé strany jsme si znepřátelili Rusko, takže zbývá Visegrád a Pobaltí.

          24. JH:
           To chce klid a nohy v teple!

          25. Ale však my katolíci víme, e dějiny dopadnou dobře. Nervosní byste měli být vy.

          26. JH:
           My Bratři nejsme nervosní.My totiž víme.Dost jsme si s katolíky užili.

          27. Bratři? Ti čeští/českomoravští? Anebo ti v zástěrách?

          28. Ti pronásledovaní extremně po roce 1620…
           To se katolíci předvedli opět v plném světle.

          29. Cuius regio, eius religio. Tak jste to chtěli, ne?

          30. To by bylo nekonečné hádání.Zdar, vole.

          31. Pax tecum.

          32. @ Forge, Jihočech Honza

           Chlapi nic ve zlym ani v dobrym. Jen tak neutrálně. Mohli byste s náboženstvím (jakýmkoliv) jít ruku v ruce do prdele? Hodně hluboké? Neděkuji předem, páč je jasný, že vás do ní někdo bude muset aktivně doprovodit.

          33. @ Jihočech Honza :-D)))

           Igem. Dějina vštycky topadla topže, nejlipně jak mochla. Nebyla nerfósna, postavila ve ržady, my udělala chezka fótka. Savřela všecka óči, bude byla przekvapeny.

        2. Muslimové mají navíc přísně zakázáno financovat sektory škodlivé pro společnost, jako je alkoholový a tabákový průmysl nebo hazard

         V kontextu všech lidí, co se v tom světě pohybovali, je to vážně úsměvné. Produkuje to ohromné množství frustrátů, to je fakt… nejenom tohle…ale chápu, že nepřítel mého nepřítele, viď? :D

       2. Evropa je z hlediska mezinárodní politiky taková briliantová jehlice do kravaty: Ne příliš praktická, ne příliš užitečná, docela drahá na to, jak je velká a k čemu všemu se (ne)dá použít, ale čistě ta možnost vzít si ji večer do společnosti něco znamená. Dokonce ji ani nemusíš mít na sobě, bohatě stačí, že všichni vědí, že ji máš doma v šuplíku a vzít by sis ji MOHL. Což ji pro určité lidi činí pořád dost zajímavou na to, aby za ni byli ochotni platit.

        1. Evropa ma dneska hlavne vetsi sebevedomi, nez realne moznosti.

         1. Jo, žije tak trochu z historie, kdy něco znamenala. To není samo o sobě nic proti ničemu, hodnota věci je do značné míry dána tím, jakou hodnotu jí připisuje řekněme nějaký diskurz. Průser je odhadnout, co všechno si v takové řekněme ne úplně stabilní situaci můžu dovolit.

         2. Bude lepší, když se Evropa bude hrbit? Němci to s rusákama zkoušeli, jak to dopadlo, víme.
          Ještě něco inteligentního Sysope? Zdraví shifty von ignor :-)

          1. Muslimové mají navíc přísně zakázáno financovat sektory škodlivé pro společnost, jako je alkoholový a tabákový průmysl nebo hazard

           V kontextu všech lidí, co se v tom světě pohybovali, je to vážně úsměvné. Produkuje to ohromné množství frustrátů, to je fakt… nejenom tohle…ale chápu, že nepřítel mého nepřítele, viď? :D

          2. @ Šitty

           Tak Eutopie už je shrbená až k zemi, myslíš, že by ještě šlo zatlačit? Myslím z City a Spokojených států?

           Ad Muslimové a jejich zákazy:

           Myslíš ten doma pálenej, nebo pašovanej chlast? Nebo miliardy těch dementních hašišových dýmek?

           Šitty chválím ti, že ses konečně začal pouštět do větších akcí. Že je za tím nějaká samička?

          3. Šitty Ty divoško, taky máš ráda násilí?

          4. Já ne, ale tvoje máma si minule libovala, když sem jí naplácal.

          5. shifty 25.11.2023 v 16:35

           Němci to zkoušeli a dopadlo to tak, že obdrželi jasnou zprávu:“Žádná firma vám beztrestně NS II nepostaví.“ A pak další podobné zprávy.
           Nebo ne?

          6. Jojo, přesně tak to je, ygnorku.

           (facepalm)

        2. To je celkem trefný.

        3. @ Nitus :-D))))

         briliantová jehlice… hezkýýýýý

 5. Co mě pořád udivuje je ta naivita, kdy pořád někdo čeká od politiků, tedy od parazitů a nemakačenků kteří nic neumí a neuživili by se ani jako opékači hranolek či pokladní v Tescu, nějaké logické, smysluplné a kvalifikované rozhodnutí.

  Stavění pomníků za prachy vohnoutů, obzvlášť před volbami, to je jediné co umí. A vohnout je tak tupý, že tomu bude tleskat. Protože ten průser mu dojde až tehdy kdy se mu budou před okny producírovat ožralí Rumuni z megaubytovny a smrdět tamtéž stovky kamionů denně.

  Jaký národ, takoví politici. Vohnoutům vždy šéfuje zmrd. To je přírodní zákon, který by se měl povinně učit ve 4.třídě v biologii. Národ který si dobrovolně zvolil do čela státu fialové hovno, o kterém je už roky známo, že by ho nikdo nechtěl ani na podrážce ani na chodníku, prostě postrádá jakoukoliv příčetnost a pud sebezáchovy, natož pak schopnost kvalifikovaně rozhodovat o svojí budoucnosti.
  A proto mu vždy bude vládnout někdo jiný. A to v jeho neprospěch.

  1. Ále jděte. Copak je to jen u nás? Podívejte se po celým světě, kde všude ta anglosaská pakáž dosadila svý loutky, který hrajou její divadlo. A co míň – podívejte se jen na nácky, jak si hejčakli Andělku a furt jí volili do zblbnutí (a volili by ji dál, kdyby to nevzdala) a srovnejte, v jakém stavu přebírala nejvýkonnější ekonomiku v Evropě, a v jakým stavu je ten übrmarod dneska. Kdyby mi někdo v devadesátym řekl, že v roce 2023 bude nejvýkonnější ekonomikou v Evropě Rusko, tak ho nechám zavřít do cvokhausu.
   A měl by přitom recht.

   1. Ach ty anglosasové. Ty kdyby nebyli, tak by si je lidi jako vy asi museli vymyslet.

    Taky máváte palestinskou vlajkou?

    Rusko nejvýkonnější ekonomikou v Evropě? Každý by tam chtěl, oder?

    1. Šitty, tobě dneska musí někdo radit. Tak yntelnygentní komenty už tu dlouho nebyly. Že ti s tím pomáhá Václava Moravcová? Doufám, že poctivě sleduješ její semináře a nedělní kázání, ty kuličko jedna chlupatá.

     1. pusinku :-)

    2. Shifty 25.11.2023 v 16:45

     Ti mírumilovní a nevýbojní anglosasové.
     Abych se ujirtil, že nejsou vymyšlení, přečtu si občas něco od A.H.Tenysona.
     Podíl Britů na dlouholetém palestinském, nebojím se napsat, průseru, je známý a neoddiskutovatelný.
     Některé zajímavé detaily lze nalézt v díe Ghassana Kanafaniho, stihl je popsat, než mu izraelská rozvědka srozumitelně vyložila, že jeho popisy jsou společensky nevhodné.

     1. Podíl britů na tom celém je neoddiskutovatelný. Přece jen, v té době byl Commonwealth „něco jako velmoc“, narozdíl od tehdejšího Ruska, Číny či Německa. V kontextu doby je to pochopitelné.

      Ten následný vývoj je jasný, to už vážně není anglosaská chyba.

      Taky to tady mohl táhnout někdo jinej než anglosassové, nejsem si jen zcela jist, jestli by jsme si tady teď a takhle svobodně psali a nadávali, třeba by jsme se měli hůř, třeba líp. Historie je daná.

      Na historii se ani Palestinci nemůžou donekonečna vymlouvat.

      1. @ Šifty

       To je jako vyslat roj 100 MT N-bomb a potopit třeba Portoriko na dno moře a pak tvrdit, že následný vývoj na Portoriku už není moje chyba. Ať to táhne někdo jinej… třeba proklimatický norský krevety?… nebo sociálnědemokratický francouzský langusty?

       1. Ne, tak to není. Historie v té oblasti je dost známá a vážně to tam nebylo vždy muslimské a vždy Palestinské, to teda kurva ani omylem.

        1. Myslím, že každé myslící bytosti na planetě, je úplně u prdele, kde žili před 2.000 lety, nějací vyjebaní židi. Jsou dávno mrtví a současný sionisti jsou ze studia těch svých náboženských píčovin naprosto vymletý živočiši s mřížkovou soustavou.

         1. Tím se myslím řeklo vše. Nezbývá než souhlasit.

     2. nevím, co je „díe“, asi díle, ale knih je mnoho a názorů taky. Tím mě neohromíš, možná že je to šokující, ale taky čtu. Vytrhnout něco z kontextu, co se ti hodí do krámu, mi připadá dost hloupé.

    3. Tady přeci zdaleka nejde jen o postoj k Palestině (který nemám, protože věci nerozumím a jediné, co vidím, je neřešitelnost situace, což ostatně stejně tak platí o současné občanské válce v SSSR), tady jse o všechna ta zvěrstva, kterých se anglosasové na této planetě dopustili.

     Na druhé straně s Vámi zcela souhlasím s tím, že právě anglosasům vděčíme za znovurozdýchání demokracie a za to, že dokázali stvořit a po celé 20. století udržet nesvobodnější soustátí na světě.

     Odi at amo.

     1. Znáte historii starého Říma? Myslím, že není třeba říkat víc.

     2. souhlasím

     3. Troufnu si spekulovat, ze ta jejich svoboda je ale takovy upir sveta. Dokud tam zvenci tekly prachy, byl mejdan a svoboda. Ted prachy dosly a zacina BLM, LGBTPSVZ a dalsi a dalsi problemy. Je to jen moje spekulace, ale prijde mi, ze ty penize tam dost hraji roli. Bohuzel ale, nebyly vsechny vytvoreny v tomto state, takze pokud se penezovody zvenci utnou, nebo domaci spotreba prevysi produkci, bude po demokracii.

      1. @ Sysop

       Myslím, že k nějaké změně je taky potřeba, přestat používat kamuflážní, nesmyslné a matoucí pseudotermíny, jako demokracie, liberální, kapitalistmus a podobné pitomosti házené do davu, jako levné, lisované, odtučněné krmivo.

       1. Ale jo, at se to pouziva, aspon se to provari podobne, jako za bolsevika jine terminy. Lidi uz meli pokrk tech perestrojek, plenarnich zasedani, vydobytku socialismu, tvrde pesti delnicke tridy, budovatelskeho elanu a socialisticke oceli zalevajici imperialisticke chrtany.

        A je fuk, do jake miry meli komari pravdu. Proste se historicky znemoznili. A to same ted ceka liberalni demokraty.

        1. no a to je za mě v pořádku.

        2. S tím já nemůžu souhlasit, poněvadž s tím souhlasí Schifty. Vždycky zásadně zastávám opačné stanovisko než Schifty.

   2. Na vsem spatnem je treba najit neco pozitivniho. Rusaky nakoply nase sankce. Museli resit odchod zapadnich firem, tim padem start vlastni vyroby, do toho presli na valecnou vyrobu, takze fura strojirenskych oboru dostala financni injekci a rozjela se…

    …tak mne napada, ze bychom meli prezkoumat ty moravske zasoby ropy a plynu a pak napadnout nejaky stat. Zapad na nas uvali sankce a my zacneme budovat vlastni prumysl.

    1. Spíš EU spáchala pod vedením USA/GB harakiri a tím vyhnala nejen ceny nerostných surovin do rekordních výšin. K tomu NATO svým chronickým podrazáctvím a prohráváním svých válek, zejména své současné občanské války v SSSR, ukázalo na svoji ubohost a bezzubost a umožnilo Rusku přivinout k sobě i země, které do té doby o ruskou přízeň ani trochu nestály.
     Ale usmívejte se, bude hůř. Za takových 15 let nám dnešek bude připadat jako idylická doba, která neměla téměř žádnou chybičku.

     1. :o)))) Nádhera. Pěkně vám cvaká prdelka. A tím nemyslím tebe, ale „vás“. S pádem „západního“ monetárního systému přijdete úúúúúplně o všechno co jste si nakradli. :) Čekají nás světlé a velmi zábavné zítřky. Hele, budete skákat z oken nebo počkáte na svůj nástup do jáchymova? :o))

      1. :) A ještě takový dodatek. Čím výš se vyškrábeš po hlavám těch ostatních, tím delší je potom pád. A „ti ostatní“ na tu tvou botu na svém temeni nezapomenou ;) Už bys měl pomalu začít „obracet“ jako ostatní bezpáteřní beztvaré houby. Vem si příklad z Opa :o))))

     2. Život ve strachu není život. Evropa páchá lehkou ekonomickou sebevraždu, o tom se nepřu, sere mě to asi jako všechny tady. Orbán, Fico, Wilders, jsou jen první vlaštovičky. Otázka je, jestli se to srovná, nebo ne, to nikdo nemůže tušit. Stahovat kalhoty už před brodem je takové připosrané. Škoda, pokud to tak máte nastavený.

      1. Technická: stahovat kalhoty až v brodu je takové zpozdilé…
       Původně jsem to znal jako nestahovat kalhoty, když je brod ještě daleko…

       1. tak je to správně, mea culpa

     3. Abych to ještě dovysvětlil, u chlapa bych čekal, že nebude posranej a dovede se postarat. O sebe, o rodinu, o blízké, o přátele.
      Chlap, kterej je furt jenom ubrečenej chudák a natahuje pacičku ke státu, či k EU, u mě není chlap. Z mého pohledu je to sráč. Obzvlášť vtipné je to pak u určitých entit zde, které dle toho, co tu na sebe za roky vyblili, opravdu žijí v těžkém nadstandartu. troufl bych si říct, že někteří z nich jsou bohatí, nemyslím teď Behemota. Ale přesto hořekují, jak je ten stát na ně zlej. Ale neseberou se a nejdou s tím něco udělat. Jen fňukají. Sráči.

     4. No par chybicek uz ted videt je, napriklad Nemci nemaji zadneho Taiwance ve vlade a Cinani jim nabidli pro turisticke lauzrovani 15 dni bez viza. A dalsim 4 zemim v EU. Nam ne. Je fajn, ze mame postoje, ale Nemci maji bezvizovy styk. I kdyz ziskat cinske vizum je velmi jednoduche, od Cinanu je to celkem jasny ‚signal‘ :-), jak s nami bude nakladano, az to tady Cinan koupi.

      Bude to jako pri osvobozeni Plznem, jen misto Amiku budou Nemce vozit Cinani a Cesi jim budou z krajnic pekne mavat.

      1. Zatímco za Babiše a Zemana, kdy jím bylo nalezeno až do prdele od kotníků, byla Čína s nám jedna ruka a ty postoje jsme měli správné. Ty postoje se změnili až teď, za Fialy. Před 2 lety si nás Čína hýčkala vyloženě.

       Bože muj…sem zvyklej, že si sereš do huby, ale tohle je fakt blbý i na ten tvuj místní fan club..

       1. Hloupej Sysop, neví, že když ji naštve, Vzteklá Šitty z něho udělá mrtvýho Sysopa. Bojim bojim. Já už budu taky hodný.

      2. jj, styk mají, dyž z kdejaké prdele v polích lítá do rejžákova přímej spoj, jenom z fyjalistánu ne :D usem ti to myslím nekde vodkazoval

    2. @ Sysop

     Velmi hezký bonmot…

     Ovšem teď mě napadá… nějaký stát jsme už napadli – prostřednictvím vojenských dodávek, poskytnutím logistiky a léčby vojáků protistrany, ekonomickou podoporou války protistrany, vojenskými službami profi vojáků naší armády, výcvikem bojovníků

     Sankce už byly také uvaleny… i když dopadly jinam než měly… aktivace válečnýho průmyslu už proběhla a probíhá

     Takže tvá predikce je vlastně již realita. Češi vždycky fungovali jako válečná kovárna monarchie nebo skopčáků.

     1. Nojo, ale zcela chybi ten motor, ktery by nakopl narodni hrdost a slo se neco ceskeho budovat. Ti Rusaci se do toho dost obuli, takze at se nam to libi, nebo ne, zatim maji lepsi hospodarske vysledky, nez my. Respektive – at uz to predtim meli nahovno jakkoli, nyni jdou nahoru. U nas to jde s kopce, at uz jsme se predtim meli jakkoli.

      Takze ono to, co se u nas deje, je malo. Pro nejaky efekt obrody prumyslu, prakticky nulovy. Ze delame zase nekomu vola (jako za C.K., nebo Ady) a nekdo jiny lize smetanu, to nas ekonomicky nepozdvihne.

      1. a co nás pozvedne?

       1. Upřímná lítost a pokání. Taky se hodí, když zaměstnavatelé nekradou a platí zaměstnance tak jak mají. V současnosti utopie. Tebe pozvedne, až si tě v útulku všimne nějaká hodná paní a odnese si tě domů v kabelce.

        1. Pokakání?

         1. @ Šitty

          Pokakáním asi taky nic nezkazíš. Napiš, jak to dopadlo.

        2. Můj zaměstnavatel nekrade a platí mě dobře. Dokonce mi pomohl i investovat. Nevím, kde je chyba. On tě někdo nutí dělat pro zaměstnavatele, který tě okrádá? A mohl bych ho vidět?

         1. Investovat? Do čeho? Pomohl? Zajímavé. Nešlo by to rozvést nebo ještě lépe o té investiční pomoci zaměstnavatele sepsat článek?

          1. Hm nešlo, protože nemám zájem tady odhalovat pro koho dělám. Promiň. Navíc by to vypadalo jako reklama.

         2. @ Shifty

          Málem jsem se rozbrečel dojetím. A co by jsi chtělo vidět? Půdičku?

 6. Ja bych se rad zdejsich auto expertu zeptal jestli se auto muze rozjet z kopce pokud je zarazena rychlost.

  Pritelkyne parkovala podelne cumakem dolu v pomerne prikre ulici. Dusuje se ze dala rucni brzdu a zaradila jednicku. Auto se nicmene pozdeji samovolne rozjelo a nabouralo do sloupku od plotu.

  Nemyslim si ze je mozne aby se auto v tomto stavu samo rozjelo. Podle me tam rychlost zapomela zaradit, stalo to jen na rucni brzde a povolilo lanko. Nicmene ja vim o autech jen to ze to ma ctyri kola venku, jedno v kufru a kdyz potrebuju zavrit dvere u ridice tak s tim musim hodne flaknout

  1. pokud je spojka v mizerným stavu a eště třeba je to nejakej ten půllitrovej „motor“, možný to asi je

   neměla tam půl tuny olověnejch akundulátorů třeba?

   1. Samozřejmě může proklouznout spojka, ale jeví se mi to velmi nepravděpodobný. Spíš to auto prostě přetlačí kompresi i v nijak brutálním kopci, u Fabie s motorem ze sekačky a vahou středního tanku si to naprosto dovedu představit.
    Navíc je potřeba vzít v úvahu, že při parkování se uplatňuje POUZE STATICKÁ komprese, a tu mají moderní turbomotory nižší, než ji mívaly atmosféráky (logicky, musí mít nižší statickou kompresi, aby mohly mít vůbec nějakou dynamickou, a nemusely přitom jezdit na benzín se 150 ROZ). To zjistil jeden můj kamarád, když Fabií nahradil Felicii, a s překvapením zjistil, že tam, kde dřív parkoval „na kvalt“, musí najedou parkovat jako člověk (tedy s ručkou), protože to, co „udržela“ třináctistovka ve Felicii, neudrží dvanáctistovka ve Fabii. Ptal se mě tehdy, čím to může být. How elementary, dear Watson: Fabie je jednak těžší, a jednak 1,2 TSi je turbomotor.

    1. Moderní turbomotory mají zhruba stejnou kompresi jako staré atmosféry. První generace TSI má 10:1, stejně jako Felicie 1.3, novější ji dokonce mají vyšší.

     Problém bude spíš v dlouhé převodovce, Felicia měla extra krátkou jedničku, naopak některá TSI s MQ200 měly problémy s výdrží spojky kvůli dlouhým převodům.

     1. Nj jenze to mas pri vstupnim tlaku az 15 baru, podle turba, cili ekvivalent 15:1.

      Je fakt ze pri stani to je samo v atmosferickym rezimu a tak to ten jeden valec pretlacit asi muze no…

      1. Tak řeč byla o statické kompresi a porovnání Felicie s TSI. Samozřejmě moderní atmosféry mají tu kompresi ještě vyšší a to, že turbomotor má nižší kompresi než atmosféra platí, jen už modernější turbomotory předehnaly staré atmosféry.

       1. sorryjako ale třeba dehťák AEF s kompresí 22,5:1 nepřekonává dodnes s kompresí u běžnéch motourůch NIC, jedině s efektivní díky v průběhu času vzrůstajícím tlakům na turbech až někam k 2 barům bo co z toho teď leze

  2. Samozřejmě k tomu dojít může, zhruba v následujících případech:
   1) Někdo není naučenej používat ručku, „na prase“ to nechává viset na kvaltu, a buď má tak vyčachtanou převodovku, že kvalty vyskakujou přes clonění, nebo hmotnost vozu „přetlačí“ kompresi (která už je třeba taky mírně za zenitem), auto se pohne, získá hybnost, a pak už to po tom prvotním impulsu jede doslova samo. Typické u fosilů, co vybírají auta stylem „dědek měl škodovku, fotr měl škodovku, a já jsem taky pěknej čurák“ a mají najeté vzorce chování ze Š120, kde ručka chronicky zarezala a proto ji málokdo používal (ona částečně zarezala právě proto).
   2) Zhruba obráceně, tedy někdo je zvyklej spoléhat POUZE na ručku. Ta přestane pořádně fungovat, opět například zarezne, ale v odbržděném stavu. Člověk zatáhne ručku, ono se to chvíli tváří, že auto drží, a pak foukne větřík a tradá. Suspektně tento případ. Že by lanovod praskl je velmi, velmi, velmi nepravděpodobné, jsou to pletená lanka o průměru makarónu, to jen tak neurveš, a když, tak spíš dynamickou zátěží (prudké zatažení brzdy), než „v tahu“. Daleko dřív, než by lanko přerezlo vejpůl, se přestane pohybovat v bowdenu. Pokud jste našli u nabořeného auta zataženou ručku, která se tváří, že funguje, přičemž ale zjevně nefunguje, netřeba hledat dál.
   3) Něco se zcela brutálně posere v kombinaci faktorů, například někdo není zvyklej používat ručku a zároveň neumí zacházet s automatem, takže si myslí, že „R“ znamená to, co ve skutečnosti „P“, atd. Případně někdo je zvyklej parkovat na zpátečku, a pak tam u nějakého auta s atypickou kulisou řazení místo zpátečky omylem foukne třeba šestku, na kterou to samozřejmě moc neparkuje, a podobně. Tady už je kombinací nepočítaně.

   1. X-Trail umi pretlacit komprci u mne pred barakem celkem ladne. Jsem v prudkem kopci a podarilo se mi to dvakrat, protoze rucku standardne nepouzivam, nejsem na ni zvykly. Auto mi behem nekolika hodin seskakalo o peknych par desitek metru nize. Takze u nej rucka byt musi. A to nemam nijak vylagrovanej motor.

  3. Správné postup jak parkovat v kopcu je natočit kola proti kopcu, nebo esi je tam vobrubnik tak proti němu, zatáhnót ručku, scípnót motór, pustit brzdu aby auto stálo fakt na té ručce a zařadit nénižší rychlosť.

 7. OT : Velice silny clanek o tom jak ukacka uz mobilizuji i holky a deti… https://stary-kocour.blogspot.com/2023/11/lysistrata.html

  1. Porad jsem mel obavy, ze ukrajinske zenske budou delat konkurenci nasim zenckym na domacim trhu. Vidim ale, ze na reseni problemu uz se pracuje.

  2. Blééé. Každá doba má svou kulturu, nu což zájmy „trhu či kapitálových jsou silnější.

 8. Bingo. Také o tom mám nějakou představu, a stále se to snažím vysvětlovat tomu „vobyčejnýmu člověku“, ale je to marný, je to marný, je to… V ČT přece řikali, že je to super kšeft, a lidi budou bohatý. Taky eletrika ze Slunce a větru je zadarmo, řikali, a gigafaktory na t ourčitě pude zapojit, a to bude 2x super!
  Co potom s takovým materiálem u voleb? Jo vlastně už vím, mám to potom ve vládě. :-(

 9. Jeden z důležitých důvodů proč likvidovat letiště Líně je stejný jako ten, proč bylo nutno likvidovat letiště Žatec. A ten důvod je zase stejný, jako ten, proč se při dělení státu musel S-300 předat do Nitry atd…

  .

Napsat komentář

D-FENS © 2017