Tak nám mlátí matky s dětmi na ulici - zpět na článek

Počet komentářů: 157

Přidat komentář
 1. Sme v celkom nahovno situácii. Napíšem koment, kde vysvetľujem, že každý je zodpovedný sám za seba, že ostatní nemajú právo od iných žiadať, aby ich chránili tak, že sa zavrú doma, že to je proste fašizmus. Nie som zodpovedný za zdravie iných a podobne. Do pár minút nestíham už reagovať, toľko nenávistných reakcií, od obviňovania z psychickej choroby, alkoholizmu, vyzívanie na liečenie, na zatvorenie do basy, psychické vydieranie, v zmysle keby moja mama ochorela, hovoril by som inak až po obviňovanie, že si myslím, že covid neexistuje. Máme vážny problém, sme v menšine, to sa bude ťažko bojovať za ľudí, keď o to nestoja. Tieto kovidofašistické úderky sú snáď na každom serveri naprieč celým spektrom, asi len s výnimkou tohto servera.

  1. Je to dáno tím, že už předtím zde existovala početná skupina duševních kriplů, kteří se třesou blahem, když vidí, že je někdo buzerován a omezován, nějak to prostě potřebují k životu. To, že jsou buzerováni i oni, jim nevadí, jsou to totiž lidi bez jakékoli sebeúcty nebo hrdosti. V každé internetové diskuzi je jich aspoň několik, poznávací znamení: Jsou to ti, co nejvíc řvou, jak by měli všechny zavřít nebo jim aspoň dát pokutu (bez ohledu na téma). Je to vlastně taková komoušská variace na „nevadí mi, že mi chcípla koza, hlavně když chcípne i sousedovi.“ Současná krize dává této skupině možnost se konečně projevit v plném kriplovství v podobě udávání nebo urážení a vyhrožování lidem, kteří se nechat buzerovat nechtějí. Asi není náhoda, že tato skupina se výrazně kryje se skupinou voličů Babiše. Je to bída.

   1. Zas tak zlé to není. V anketě pod reportáží 80% lidí nesouhlasilo se zaklekáváním na tu matku.

    1. Nedávno tu kdosi správně připomínal milgramův a stanford experiment, myslím, že to je opravdu podstatná odpověď na většinu bizarního chování kolem nás. 65% lidí na povel zabilo studenta, a někteří si to vážně užívali. Stanford ukázal ± totéž, jen autorita nebyla transitivní.

     Spousta lidí má dnes vyšláplou spojku mezi mozkem a chováním/mluvením, a jako ve škole hlasitě opakují paní učitelce vše, co se pravidelným studiem na seznamu/nově naučili. Není jim blbý co dělají, protože to mají posvěcení autoritou a ta je víc než jejich hodnoty, a ztrestat druhé (ty špatné) je uspokojuje.

     Pokud by to někdo chtěl vidět v obrázkách, tak kromě „prison experiment“ je tu třeba compliance 2012 (taktéž podle skutečnosti).

     A co se týče „bytí na stejné lodi“, či „jsme v tom spolu“ určitě se koukněte na El hoyo (2019).


     80% lidí nesouhlasilo se zaklekáváním na matku beztak jen proto, že agresivita vůči těm co porušují opatření ještě „není vyučována“. To se může snadno změnit během týdne či dvou výuky.

     1. Někde jsem čelt zajímavou poučku:
      „Všechny politické a sociální procesy ve společnosti probíhají přesně v rámci morálních hodnot dané společnosi“

      Polopaticky ř

      1. Polopaticky řečeno, to jestli se při společenské změně, revoluci, otřesu lidi navzájem požerou nebo to proběhne relativně v klidu, lze velmi úspěsně predikovat ze znalosti morálního stavu dané společnosti.

       Typicky viz banderovská ukrajina nebo USA kde vás zastřelí když jim vlezete na pozemek.

       Jenže my nejsme Západ kde mají mentalitu řeznického psa, ani asijský krutý východ. My jsme České království.

       A můžeme si říkat že češi jsou zbabělí vohnouti, ale nebude to tak úplně pravda. Protože my tušíme že násilí nikam nevede a plodí jen další násilí.
       A toho jsme si za ta staletí užili dost.

       1. že nejsme stejně morálně v hajzlu jako jiné země o tom žádná(pokud zanedbám následující text). Ale jinak si myslím, že máte v lidi vyšší důvěru než je vhodné. Ze všech těch komentářů: „já bych jim/je …“ lze čuchat minimálně touhu každého sráče, kdo podobné sračky pronáší, mít tu moc chovat se jako malý diktátor. Protože ji nemá, alespoň tu touhu takto ventiluje, aby získal akceptaci ve svém kolektivu lidí podobných kvalit, a doufá, že někdo silnější snad „jeho“ „originální“ nápady uslyší a zrealizuje. Jediné, co nás před fantaziemi těchto lidí chrání, je jejich nevýznamnost a pohodlíčko. Mají „skvělé“, „originální“ a „zcela jejich“ řešení, ale naštěstí nemají žádnou moc cokoli z něj zrealizovat aniž by se sami zašpinili. Spíš než morálka nás odlišuje od navzájem se střílejících borců v ghettech schopnost si uvědomovat, že konkrétní pohyb ukazovákem znamená kriminál, a dostatečná sebekontrola ten pohyb neudělat. Ale odeberme ten strach, a bude to tady jako demonstrace za X vykrádáním obchodů dřív než se nadějete. Já si myslím, že „jsme“ sráči. A jen proto nemohou vyjít na odiv naše ještě mnohem defektnější charakterové vlastnosti.

     2. Die Welle je taky dobrý na zkouknutí.

      1. btw. IIRC toto je taky podle skutečné události; nějakej US tíčr ten experiment dělal a byl překvapenej, jak snadno to šlo.
       Film zkouknu, díky za doporučení.

      2. Až na ten konec.

 2. Přesně! Ani nacisti, ani komunisti, si v naší zemi něco takového nedovolili! Voni by jí sice zmlátili, zavřeli, zavřeli manžela, zmlátili manžela, dítě dali do děcáku nebo na převýchovu. Pak by rodiče pustili a muž by tu krávu zmlátil znova.

 3. Sice jsem tam nebyl a tak zákonitě nemůžu znát okolnosti, ale paní vypadá, že popíjí pravidelně. (za ty roky docela lidi odhadnu, ale můžu se mýlit) A kdyby to byla pravda a byla opilá a něco se té holce stalo tak by tu zas bylo plno keců kde byla policie. Ale to je jen teorie a můj dojem.

  1. …tak stačilo vidět to v televizi – jako záchrana dítěte před opilou matkou to úplně nevypadalo, já viděl jak ji strhli na zem, ve třech na ní klečeli, včetně hlavy a krku, a to vše po jejím předchozím souhlasu že s nimi půjde na služebnu…
   …ale třeba vás to náčelník takhle učí…

   1. Je fakt že v USA by na ní stačil jeden s taserem.
    A nebudte tak paranoidní. Taky mám s pčr své zážitky.

   2. V Ostravském deníku jsem našel 15 minutové video od toho chlapa co u toho byl taky. Tam je jasně vidět že „matka“ má v jedné ruce pivo a v druhé mobil. Takže nevím jak chtěla chránit svoje dítě. Tím že se hádala s policajtama? Když jsem s někým koho musím chránit(žena, děti, staří rodiče) tak konflikt není ta správná cesta. To že s ní švihli o zem si vykoledovala. To že jí odvezli a dítě tam zůstalo(prý, nevím, říká se to) bylo samozřejmě hodně špatně.

    1. Tak jasný, když máš v ruce pivo a mobil tak patříš do lágru a dítě na převýchovu.

     Až budeš mít v ruce mobil a pivo tak tě můžu přijet beztrestně přetáhnout přes hlavu teleskopem?

     1. Lágr byla reakce na autora článku tvrdícího že tohle si nedovolili ani nacisti a komunisti. Dovolili! A pivo a mobil v ruce? Tady se vyzývá k obraně žen a dětí, přitom kdyby to ta kráva neeskalovala, tak by ani nebylo co natáčet. Plus taky policajtovi řekla že roušku si nemůže nasadit protože drží v ruce pivo. Jestli nemá IQ na to, aby dokázala pivo položit, roušku si nasadit, tím se policajta zbavit- tak něco takovýho by se vůbec nemělo množit. No a s tím teleskopem klidně přijeď, až budu s dítětem na ulici eskalovat konflikt s kýmkoliv(policajt, bezdomovec, smažka, krimoš) s pivem a mobilem v rukou, tak si tu ránu zasloužím.

      1. Já vím, že to je jak házet perly svini, ale zkus zapřemejšlet nad pojmem konzumace, vole.

    2. startere, je to provokatér.

     1. Jak se pozná provokatér? Tím že si na tomhle „svobodymilovném“ blogu dovolí napsat vlastní názor? Nebo tím že podvodníčkovi co to tu provozuje nelezu do zadku? Nebo že co? Poděl se o své poznatky.

     2. Ne, pozná se to podle toho, jak a co píše, tváří v tvář potom bezpečně podle chování. Je to dost prosté.

      Asi podobně, jako rozeznat v davu fízláckého provokatéra od neobyčejně nasraného občana, který už nemá moc co ztratit.

      Splňuješ všechna kritéria.

      1. Takže názor je provokace? Pravda je provokace?

       1. Jako že zmlátit někoho s pivem a s mobilem v ruce že je v pořádku, a to je pravda? A jak jsi na to přišel, lháři a provokatére? :-D

        1. Jakože vám blbům dělá problém číst od začátku. Přečíst vše a od začátku. A taky že nemáte argumenty, nikdy mi tu nikdo nic nevyvrátil, ani jednou. Vždy reagujete pokusem o nadávku. Ale to nic, já mám s vámi méněinteligentními soucit.

         1. Tys pod článkem Malé Ryby (o takových zmrdech jako jsi ty, kdybys nevěděl) taky nic nevyvracel a reagoval jsi pokusem o nadávku. Tak se tu raději s nikým nehádej a zalez zpátky do Hamáčkovy prdele, fízlovská pokrytecká tasemnice.

 4. Autore, jak se „občansky povídá s policisty“? To je takové to když k bengu přijde hodný starý pan profesor masarykovského vzezření s cvikrem a holí v ošuntělém zimníčku (něco jako Dr. Galén) a začne apelovat na jeho morální profil, přidaje pár srovnání s dozorci v koncentráku? Já že bych na to už pomalu měl šediny i outfit, akorát si nejsem jist účinkem, jestli náhodou proti takovýmhle rozvracečům policejní morálky oni nemají školení už v první lekci, ještě před pendrekem.

  A teď vážně. Zkoušel jste to někdy? Jak to funguje? Jaké jsou hlacvní argumenty? Není to házení hrachu na zeď? Fakt nevím. Jak by to muselo vypadat, aby se policejní sbor rozložil zevnitř?

  1. Hazeni na zed to je…na druhou stranu….Nekdo to delat musi :-D
   Takze obvykle pri konfrontaci se straznikama podotknu prave neco o dozorcich, ale I o zmrdech, hajzlech a podobne…
   Ono je to asi na hovno, ale snad jim to alespon trosku zkurvi den.
   A kdo vi, mozna to na nekoho nakonec zapusobi…ale nejsem v tom moc optimista.

   1. Myslím, že sdělovat jim jakékoliv hodnocení jejich charakteru nemá vůbec žádný význam. Jejich svědomí se nepohne, žádné totiž nemají.
    Bohužel jsme v situaci, kdy kdy jsme v menšinové opozici proti fanouškům represí. Jediná naděje je pro generaci další – když dostatek dětí zažije jak se tři opice na matce vystřídaj, zatímco další je drží, aby se mohli dívat – tak by mohlo být dostatečne traumatizující, aby to zvedlo vlnu, jež smete státní represivní složky. Tedy, ač se mi z roho opravdu navaluje, tak je to vlastně dobře pro to, aby jednou bylo opravdu líp.

    1. „Čím horšie, tým lepšie.“
     Toto je, z viacerých dôvodov, veľmi zlá stratégia.

 5. Jediný dobrý fízl je mrtvý fízl.

  1. ale musí pak být ekologicky zkompostován, aby neškodil dále

 6. To me zaujalo, ze tedy clovek by spravne mel nektere prikazy policisty neuposlechnout…
  Pokud autor cte komentare, slo by vice rozvest, jak si to predstavuje, predevsim jak si to predstavuje vyhodnocovat?
  Jako ze vykourit tedy ne, ale neco jineho ano?
  Imho si to kazdy vyhodnoti jinak a je to k nicemu. Imho je mnohem lepsi se proste snazit ignorovat je tak nejak co nejvice, jak je to jen mozne….A nerozlisovat, jak moc me ten jejich prikaz uz sere…

  1. Autor tu odrážku vzal asi z nějaké judikatury, kdy se k tomu soudy občas vyjadřují.
   Existují rozsudky, kde soud tvrdí, že máš uposlechnout jakoukoliv výzvu – to jsou schopny vyprodukovat většinou nižší instance.
   Nejvyšší soud říká, že zjevný exces fízla uposlechnout nemusíš.
   Vzhledem k tomu, že běžnej fízl nezná ani zákon o policii tak o tom s ním nemá smysl diskutovat.

   Tento bod z článku doporučuji radši nečíst a neřídit se jím, protože se domnívám, že je daleko výhodnější výzvy splnit.

 7. S fízly se prostě nemluví.
  Dohledej si k tomu její vyjádření, myslím na jejím FB. Rozhodně nepůsobí jako agresivní vožrala.
  A na yt si zase dohledej jak se chovaj fízli, když tahají za kratší konec provazu. Přesně takhle, eskalují, vyhrožují, provokují, abys co nejvíce jednal a mluvil a něčem těm „udělali“. Slabší kusy buď neví co mají dělat nebo se nechají vyprovokovat. Když ale zachováš chladnou hlavu a držíš se hesla s fízly se nemluví tak nakonec odtáhnou.
  Všimni si, že ten zákrok nebyl kvůli roušce, ale kvůli tomu, že cosi odmítla a pak se nechala vyprovokovat.

  1. Když jim odpovídáš otazkou, nebo je to debata „o počasí“ tak proč ne ? Jen jim na nic nesmíš odpovědět a vyhnout se jakýmkoliv i formacím o sobě.
   Znám žvanily co si dokážou žoviálně povídat s policistou klidně půl hodiny. Takový člověk je noční můrou každého policisty.
   Ale musí se to umět.

 8. Když si to srovnám s tím, co se dělo a děje v americe kvůli feťákovi a násilníkovi Floydovi, je mi z toho na blití. Tady bude ještě většina lidí ty posraný fízly obhajovat. Zajímal by mě vývoj, kdyby paní exla, třeba taky na srdce.
  Pevně doufám, že po září zmizí Hamáček někde hluboko v propadlišti dějin…to je jeho práce. Jeho a policejních šéfů.

  1. Dnes rano u nas na slovaci sme s manzelkou na prechadzke riesili konflikt s hliadkou koli respiratorom. Manzelka sa dostala do takeho stresu, ze sa aktivoval jej defibrilator a skoro mi tam odpadla. Co myslis, ze urobil lumen? Zdekovali sa za roh aj ked manzelka niekolkokrat skrikla od bolesti a dotahoval som ju na lavicku ani 30m od nich. Pomahat a chranit, to je ich heslo.

   1. Hm. To je něco. To už bych asi vážně skončil v kriminále, protože bych je tam umlátil. Zmrdi zasraný

    1. No nastastie to rozdychala a po styroch vybojoch sa to upokojilo, ale roztriasli sa mi kolena. Zobrali sme taxika domov, upokojila sa a ked sa dovolala kardiologovi tak sa dohodli na kontrole v stredu. Skontroluju aj CRT-D ci je OK a nebude nieco treba robit. S tym, ze ak by nahodou dostala dalsi tak smykame do spitalu.
     Ten pamrd mal stastie ze „zabudol“ ukazat sluzobny preukaz, bol v civile v sprievode vojaka. Este som predtym dostal prednasku o tom, ze mozem nakazit dalsich bez ruska na prazdnej ulici, aj s negativnym testom… Neviem ako u vas ale tu od dnes plati povinnost mat respirator v MHD a obchode. Ale uz tyzden to ludia nosia na nosoch vsade aj vonku, uz su vsetci tak zblbnuti a znechuteni, ze funguju ako roboti. Hruza a des.

     1. U nás je to podobné, ale venku lidi nosí tak půl na půl a to je teď zima. Jak se udělá teplo, nenosí to skoro nikdo, ale je to povinnost. A obchody, mhd ffp2 nebo nano rouška. Je to pakárna, lidi už jsou zblblý …

     2. U nás bys po víc jak jednom výboji zavolal záchranku, aby manželku vyšetřili, u víc jak jednoho silnýho výboje je to standart.

      1. Dnes sme boli na kontrolu a lekar sa vyjadril, ze to je na trestne oznamenie ako sa zdekovali, neposkytnutie pomoci. A dostala manzelka pokyn v pripade opakovania zavolat a smykat do spitalu. Inak nastastie je v pohode tak sme si vydychli.

 9. Jsme v dost obtížné situaci. Média nám ZCELA ÚMYSLNĚ předhazují policisty zaklekávající na doochodce/puberťáky/matky.
  Za jakým účelem námnukazují vždy jen těch pár policejních psychopatů?
  Potřebují vyprovokovat střety s policií aby mohli ještě víc utáhnout šrouby a přitvrdit.
  Takže tohle nesmíme přioustit, maximálně ve vší slušnosti si s nimi na ulici „občansky popovídat“.

  Jen nevím Aliene, jestli jsi to zveřejnil na spravném webu. Místní totiž tak milují svoje pohodlíčko a well-being, že si akorát tak dál budou leštit doma svoji flintičku nebo autíčko a svoji odvahu projevovat verbálně pindáním na Dfensu.

  1. Protoze takhle media maji fungovat. Ma to byt ten hlidaci pes ;) Protoze PCR ma tudlenctu uredni moc, jsou na ni kladeny vetsi naroky. Zjednodusene receno, zatimco obcanem muze byt kazdej kokot, policajtem uz by kazdej kokot byt nemel a policajt by mel mit nejake znalosti, uroven a kondici. A melo by se jit po tech, co toto nesplnuji. A co si budeme nalhavat, u nas ta latka nastavena vysoko neni.

   1. Ne, takhle média opravdu nemají fungovat, že poštvávají lidi proti sobě a jednotlivé společenské skupiny proti sobě (pokicajty, úředníky, pracující, podnikatele, muže, ženy, staré, mladé, chudé, bohaté)
    Ale přesto to dělají. Takhle se totiž ve skutečnosti vládne lidem a národům. Ne pomocí nějaké pimprlového politického divadélka.

    Pokud chcete vidět skutečnou nekontrolovatelnou a nebezpečnou moc, zaměřte pozornost na média. Respektive na ty kterým ty média patří a kteří vymýšlí celou tuhle agendu.

  2. „Média nám ZCELA ÚMYSLNĚ předhazují policisty zaklekávající na doochodce/puberťáky/matky.“

   Kdyby o tom média neinformovaly, podobní kabrňáci jako ty by kvičeli o tom, jak zatajují policejní teror. Některým lidem se prostě nejde zavděčit.

   1. Kdyby jenom úmyslně. Je to všechno ještě daleko horší. Oni to dělají totiž ZCELA ÚMYSLNĚ. Hajzli hnusný.

  3. Tak teď nevím…
   mám se teda nechat medyjama vyprovokovat a jít mlátit fízli aby se přitvrzovalo hned anebo mám onu provokaci prozřít/ignorovat, zůstat doma leštit lauf a pozorovat pozvolné utahování/přitvrzování na základě jiných vyfabulovanych důvodů ?

   1. Ikdyž víc by mě osobně asi zajímalo kde je ta hranice, ona pomyslná čára respektive „heslo“ co by musely mluvící tlamy HamBa v teli říct, aby si lidi řekli „okej, teď nastal okamžik pro článek 23 LZPS, berem vidle a jdem na ně“?

   2. Teď jsem si znova to video pustil. Tohle těm zmrdům v Ostravě fakt projde??

    1. Nouzový stav si žádá nouzové postupy, a navíc sám pan velkomožny Andrejko prohlásil že „prýstnost muší bejt“
     A máme tady dalši…
     https://www.novinky.cz/krimi/clanek/straznici-v-uherskem-hradisti-zaklekli-na-ulici-na-muze-prihlizel-tomu-jeho-trilety-syn-40353612

     1. A četli jste ty komentáře na Hovinkách? Je mi z nich smutno.

      1. Nemuze ti byt smutno, pokud se zamyslis, jaka je cilova skupina toho bulvaru.

      2. Já čtu komentáře na novinkách pravidelně, abych věděl jaká je přibližně mezi prostým lidem nálada. Dalo by se říct že větší část přispěvatelů tam jsou duševní mrzácí. Ale jestli to je opravdu populační vzorek si vůbec netroufám říct, páč osobně nikoho, kdo tam píše neznám.

       1. Vždycky když se nad tím snažím přemýšlet vzpomenu si na tohle a pak už je mi opět vše jasné a není třeba se tím dále zabývat (šestý a sedmý odstavec)
        https://www.psp.cz/eknih/1990fs/slsn/stenprot/020schuz/s020006.htm

Napsat komentář

D-FENS © 2017