Svoboda – diskriminace – segregace … likvidace? Braňme se!!! - zpět na článek

Počet komentářů: 101

 1. Slobodné fórum pre nezaočkovaných a všetkých ostatných odporcov „nového normálu“ a koronafašizmu na Slovensku a v Čechách. Mimo dosahu Big Tech.

  https://tinyurl.com/nezaockovani

  1. Pěkný rozhovor. Můžeme si uzavřít takovou malou sázku, jak dlouho to video vydrží dostupné. Dávám tomu tak týden, možná dva, než si toho všimne nějaký uvědomělý dobroser a bude si stěžovat že je to fejkňůs, dezinformace a odradí to lidi od otečkování a bezmezné důvěry k naší fantastické vládě. Já osobně si taková videa ukládám na HD, je to takový příjemný závan zdravého rozumu v moři demence, demagogie a účelově vyvolávané hysterie.

   1. Even this motherfucker says that the alleged vaccines are worth shit.

    https://twitter.com/RebelNewsOnline/status/1458180914576609282

 2. Doporučuji zpozornět všem, kteří mají příbuzné v domovech důchodců a podobných zařízeních. Jejich zaměstnanci byli (často pod nátlakem) očkováni mezi prvními (leden-únor). Dnes tito lidé mají bumážku, podle které nejdou do karantény, když mají např. nemocného partnera a místo toho jdou roznášet covid mezi své klienty až do chvíle, kdy mají sami pozitivní PCR test.

  Unintended consequence? Pokračování důchodové reformy? Ale tak jistě, hlavní, kdo všechny ohrožuje, jsou neočkovaní.

  1. Lidi, co mají své příbuzné v domovech důchodců, jsou většinou toho ražení, že tito příbuzní důchodového věku jim budou hrozně chybět jen v průběhu smutečního obřadu. Těm pak import viru do těchto zařízení nevadí.

   1. Panek: „většina“ nejsou všichni, navíc je potřeba se dívat i na to, že druhů domovů je několik a v některých nejsou klienti trvale (např. různé odlehčovací služby).

 3. Nejsem úplně tak optimistický v dalším vývoji jako autor. Myslím že ten tlak bude postupovat dále a dále. Většina lidí se nějak zařídí, případně ne nechají „naoočkovat“. Je celkem dost jasné že funknost té šmakulády je velmi nízká, ale i tak je snaha to narvat do každého, včetně malých dětí. Peníze sice až na prvním místě, ale nemyslím si že cílem jsou jenom peníze. Vypadá to že očkování rozesírá imunitu, masivně zvyšuje riziko trombóz a zánětů srdečního svalu. Co dalšího způsobuje, ukáže až čas…

 4. Vypadá to fakt blbě. Většina lidí furt nosí uvnitř hadr a čím dál tím víc debilů ho nosí i venku. Pomalu bych se začal připravovat na emigraci. Viděl bych to tak nejpozději na jaře odjet. Teď jde jenom o to kam.

  1. Je to tak. Ještě někdy v září jsem potkával docela dost lidí bez hadru, teď to má na ksichtě 95% lidí, v sobotu v CČM jsme jich potkal všeho všudy asi 5. Ono i záleží na tom kde, v Praze to dodržuje víc lidí než v menších městech ale i tak většina lidí roušky nosí. Co vůbec nechápu jsou ti jak to nosí na půl žerdi.

   1. Náhodou, nosenie na pol žrde je jasný signál, že na celé opatrenia z vysoka prdím, aj napriek tomu, že nechcem byť za hrdinu, ktorý je ochotný ísť do otvoreného stretu s políciou, kvôli tejto magorine. U nás v lidli to nosí na pol žrde asi polovica ľudí a prakticky všetky predavačky. Radosť pozrieť, že ľudia majú celú pandemiu na háku. Polovica populácie sa ani nehodlá zaočkovať. Takže ešte nie je všetko stratené. Vo väčšine europy je to horšie a preto si tam môžu politici dovoliť zavádzať povinné očkovanie. Na SK to ani neskúšajú. 50% voličov nemôžu len tak ľahko tyranizovať.

    1. Není to možná o policii, ale o druhých lidech. Už jsem viděl pár střetů v metru, zajímavé je, že si vždycky vyšlápl chlap na ženskou.

     1. u brna (pozořice) kvůli tomu pasr skončil s kudlou pod žebrem. Prej se pohádali kvůli hadru na ksichtě, 10 večer, poloprázdnej autobus, známej tam seděl taky.. pachatel mladistvej, paráda.

    2. Naprostá většina pokladních v Albertu, má nasazené respirátory na čtvrt žerdi, v podstatě na bradě.
     Teoreticky by tyhle paní měly schytávat ty největší nálože a měly by všecky být už dávno mrtvé – a nejsou. Nejsou ani nemocné, ani nechodí do karantén – mám o tom přehled, místní Albert je malý, chodím tam co 3 dny a všecky tváře si zaplaťpánbu ještě pamatuju. Neonemocněla ani jediná, za poslední rok a půl nepamatuju, že by některé chyběly. Jen se mezitím v tomtéž Albertu vystřídala různá „opatření“, časem v tichosti odvolaná. Jako například pět najatých brigošů, co počítali lidi na plochu prodejny, hlídali mezi regálama odstupy a podobný pičoviny.
     Každá z těchto hrdinek od pokladen (bez ironie) Vám řekne, že se to za á nedá udýchat a za bé, že ani nemají tolik možností, měnit si ten respirátor/roušku třeba pětkrát za směnu.. Případě po určitém počtu obsloužených lidí, což by bylo i logické. Viry by se měly zachytit a usadit zvenčí a po určité době ta ochrana přestane plnit funkci a začne škodit tou koncentrací svinstva zvenčí.
     Z druhého, trochu lacinějšího hytlermarketu zase pamatuju, že pokladní až do května!! loňského roku neměly na tvářích vůbec nic, protože to jejich majitel prostě nesehnal! Neumřela, ani neonemocněla taky ani jedna – v tomto marketu znám vedoucí a ptal jsem se jí na to u cigára venku.
     Mínila, že je to celý jenom jedna velká bouda a humbug, že její nadřízení manažeři to mají v prdeli ještě víc, než vláda a že proti tomu sama nic dělat nebude.

     1. servismloku, nemoci se proste a jednoduse NESIREJ skrze viry tim ze nekdo na nekoho prskne. To je sarlatanstvi ktery ma naprosto NULOVOU OPORU v empiricky vede. NIKDY NIKDE NEBYLO dokazana ze contagion timhle zpusobem existuje. Naopak, vsecky pokusy kdy nemocny flusali na zdravy selhaly a nikdo se nenakazil.

      Tahle predstava je proste CUL DE SAC vjedy. Omyl propagovany pharma firmama aby mohly vydelavat na svejch jedech.

   2. Co Vám vadí na tom že někdo má roušku? Přece Vám tím nic nedělá (spíš na opak – vadí Vám něčí ohleduplnost?) Já požadoval před lety ať si ji vezme má kolegyně která zjevně silně nastydlá přišla do práce, protože nemám rád ani rýmu, ani chřipku (reagovala tím, že zůstala doma – což bylo ještě lepší) – a můj pohled se nezměnil ani s tímhle respiračním onemocněním. Budete snad trvat na tom, že si ji nemá nasazovat ani chirurg, že jste na roušky snad alergický?

    1. „Co Vám vadí na tom že někdo má roušku?“

     Dementi tvyho razeni me uz zacinaj hodne srat.

     1) Chirurg si ty demente nasazuje rousku aby neflusnul neco do OTEVRENY RANY ty demente. Otevrena rana znamena, ty demente, ze telo je vulnerabilni protoze jsou poskozeny jeho standardni defense mechnismy. Jako treba kuze ty demente. Takze ta rouska dava celkem dobrej smysl.

     2) Prenos infekce skrze viry je sarlatanska predstava lidi s vymytym mozkem tvyho typu. Chapu nicmene ze pro tebe fakt ze zadny viry nemoci NEPRENASEJ tezce zkousnutelnej (mas prilis hluboce vyplachlej mozek), tak pouziju jenom tvoji logiku. Udajny viry ty demente jsou nepomeritalne mensi nez diry v rousce nebo respiratoru, coz znamena ze nejaka rousku kurva do pici nema absolutne zadnou sanci nejakej vir zastavit.

     3) Ten zaflusanej hadr na drzce je plnej sracek ktery tam proliferujou. Je mi celkem jedno ze to vdechujes zpatky, klidni chcipni na schnily plice, ale ty ty sracky ty dobytku flusas fsude vokolo sebe jak s tou rouskou funis. Navic ty dobytku si na tu rousku smatas a ty sracky roznasi vsude do vokoli na co sahnes. Fuj tajbl! Humus!

     4) Co je asi nejdulezitejsi je to ze tim ze nosis ten hadr na tlame vytvaris pocit ze se deje nejaky medical emergency. You’re cementing the official bullshit narrative. S tim tahni do prdele.

     5) Nemektej tady neco o odpovednosti. Nejsi odpovedny. Jses blbej jak stoudev. Useful idiot par excellence.

     Nuff said …

     1. fajn – dokud se budeme hádat a prát mezi sebou, tak se nám můžou jedině smát, proto na Vaše osobní útoky nebudu odpovídat

      1. V tom mas naprostou pravdu. Takze prestan mektat o rouskach. ROuska as per 4) je NASTROJ AGRESIVNI PROPAGANDY. Absolutne to nema nic spolecnyho s nejakym zdravotnickym ucelem.

       Rouskomrd ktery nosi rousku se DOBROVOLNE PRIDAVA NA STRANU NEPRITELE A FUNGUJE JAKO NASTROJ PROPAGANDY.

       At tahne do prdele. Tady neni cas na foukani si bolistek z osobnich utoku. Ted je cas jasne se postavit proti sanitarnimu fasismu. VYSRAT SE NA ROUSKY je to nejmensi.

    2. Ale pro mě za mě ať si lidi nosej roušky, nebo ať si na obličej napatlaj hovno když si myslí že jim to pomůže, mě to nevadí. Já jen konstatuji, že mi je líto vidět, že lidi dodržují tyhle nařízení i když to nedává smysl. Prochází se po nákupáku s protiprachovym filtrem, mnohdy nasazeným úplně debilně, nebo napůl pod nosem, protože jim soudruh ministr zdravotnictví řekl že je to ochrání a že se to nosit musí. Když ale sedí o 2 metry dál u stolu a žerou bagetu tak najednou už ten náhubek mít nemusí protože jaksi z ničeho nic přestane u jídla přenos hrozit.

     1. v tom nejsme ve sporu.

      1. Ono je to především opačně. Nosiči roušek útočí na ty, kteří je nenosí.
       Tam přesně je zakopanej pes.
       Plus k tomu – spousta ne úplně hloupých lidí, co se ale nechali z pohodlnosti naočkovat, začala tušit podraz v momentu, kdy se začalo mlet o „třetí posilující dávce“ a o dalších supermutacích, na které vakcína pochopitelně nefunguje a ani nemůže nic posilovat.
       A tak to tihle z pohodlnosti očkovaní dávají sežrat těm, co až tolik pohodlní nebyli, neuvěřili zázračně za pár měsíců vyvinutým sračkám – a nenechali si do těla ty sračky napíchat.
       Už je prokázáno – jen se o tom nesmí psát – že právě lidé, co na hubě nosí ty protiprachové filtry, vyvolávají konflikty s nenosiči.
       Dokud tohle bude existovat a někde v televizi neřeknou „noste si, co chcete a jak chcete“, tak se to bude jen stupňovat a skončí to pěkným průserem.

       1. Tak pokud se udelala historicka paralela treba se zidama v 1940s, tak inversnim zpusobem jsou nosici rousek jako zidi kteri byli nuceni nosit hvezdu. Inversne proto, protoze hvezda identifikovala lidi jako „spinavy“ zidy zatimco ten zapicenej respirator identifikuje lidi jako „cisty“ rouskomrdy.

        Byla doba kdy bylo mozny mit soucit s lidma ktery jsou z toho vseho vystraseny. Not fucking anymore. Vsichni lidi meli moznost se informovat, come to their senses. And pick sides. Kdo si vybral ze bude rouskomrd je rouskomrd a jako na rouskomrda je potreba na nej nahlizet.

        ROuskomrdi jsou kolaboratsky mrdky.

       2. Já chodím bez roušky ve vnitřních prostorech někdy od začátku léta.

        Za tu dobu mi ještě nikdo nic neřekl, teda kromě nějakýho slovenskýho hipster pičuse v HMku, kterej mi s přítelkyní řekl, že se ho můžeme ptát až si nasadíme respirátor a ženský v Ikeii co mě odmítla obsloužit. Ale že by do mě někdo vyloženě pičoval to ne. Na druhou stranu já nevypadám jako nejpřívětivější typ takže si možná jen většina lidí nedovolí, nevím.

        1. Souhlasím. Párkrát někdo držkoval, ale vyloženě konflikt žádný.
         Teď naopak zaznamenávám trend mezi očkovanými dobrosery, že musíme být na sebe hodní, respektovat se a semknout se. To, že se očkovali blahosklonně popisují jako svoji oběť společnosti (ačkoliv chrání zejména sebe), ale že jejich dobroserství nekončí opícháním, ale že furt nosí roušku a na velké akce se testují opět s poznámkou, že jsou očkovaní a nemusí se testovat, ale oni jsou ti dobroseři tak chtějí chránit ty neočkované s tím jejich jiným názorem. Pracovní síť je toho plná.

         1. Napsal jste to ještě dost mírně. Já mezi dobrosery zaznamenávám něco, co se začíná silně podobat regulernímu fašismu. Např. kecy, že k covidu by se měli vyjadřovat jen odborníci a lidi jen držet hubu a nechat si píchnout kdeco (ale když se objeví odborník, který tento přístup kritizuje tak je covidiot, asi nějaká zvláštní levičácká pseudologika, které já nerozumím). Nebo mektání jak by očkování mělo být povinné. Případně označení všeho, co není nadšené jásání nad vakcínama a pokrytecké zalykání se nad příšernou epidemií, jako dezinformace a fejkňůs a bonzování o 106. Ještě jsem zapomněla na oblíbený žvást jak by si neočkovaní měli připlácet za zdravotní péči.

          1. Ještě bych dodal častou otázku
           „Už ses nechal vočkovat?“
           „Hele a proč to musíme vodsírat za vás?“

       3. To servisdok

        A co třeba kategorie „očkovaný“ , který se nikomu do života cpát nechce a nenapadlo by ho, vnucovat ostatním výhody očkování, protože si nepřipadá povolanej přezkoumávat něčí privátní rozhodnutí. Prostě mi do toho nic není a nevidím neočkované jako nějaké obecné ohrožení. Ostatně ohrožení čím? Souchotě to nejsou. Ono nás možná moc není, ale věřím, že přece jen někdo jo. Ad roušky, tak jejich smysl taky nechápu. Prvně je to otravný, za druhý je to na nic a za třetí z toho mám při delším kontaktu dermatitidu a věřím, že sama nebudu. I když jo, jednu výhodu vlastně hadříky mají, šetří to prachy za rtěnky a za lesky, víc toho nevidím :-)

        1. Tak jasně lidi jsou různí, nejdou namačkat do dvou monolitických kategorií.

         Nemyslím si, že tu má většina lidí problém s tím, že se někdo nechal očkovat, obzvlášť pak z legitimních důvodů, problém je, že velká část, nebo minimálně hlasitá část očkované populace a rouškařů tlačí na ostatní aby se podřídili jejich standardům, které jak sama píšete mnohdy nedávají ani smysl.

         Já například očkovaný jsem, ale odmítám nosit roušku a tuplem se odmítám někde legitimovat průkazem o „bezinfekčnosti“.

        2. Ludia ktori sa dali ockovat lebo si myslia ze je to pre nich dobre podla mna nikomu nevadia. Problem su Ti, co si myslia ze maju patent na rozum a nutia do tohoto rozhodnutia aj ostatnych a nestitia sa pritom pouzivat metody za ktore by sa nehanbili ani v predvojnovom Nemecku.
         Rusko je zaujimava vec, ja ho nosim v obchodoch skor koli tym vystrasenym starym ludom a pre ich dobry pocit akoby som si myslel ze maju nejaky zazracny ucinok. Ale velmi mi pomohlo ich povinne zavedenie v niektorych firmach kde sme predtym robili bez nich, odrazu sme mali po robote ciste nosy. Ibaze to akosi nie je to co bolo zamerom nasich mocipanov, ze.
         No a este som ho zacal nosit potom, co nam behom dvoch tyzdnov v baraku ochoreli 9ti susedia a jedna pani uz aj zomrela… Nieco zaockovane nieco nie ale teraz mi to pride ako celkom rozumne a hlavne dobrovolne rozhodnutie, aj ked neocakavam ziadne zazraky.

         1. To semancko

          :-)…Snad máte pravdu. Mně zatím připadá, že si oba tábory hru na oběť náramně užívaj. Ještě jsem nezažila antivaxera, kterej by řekl, ře rozumí vaxerům. A z druhý strany zas narativ : Neočkuje se jen debil a budeš vrah koťátek i zodpovědnej za lockdowny. No hezký vztahy to máme, jen co je pravda.

          1. Tak bylo by dobry si ujasnit co to znamena ANTIVAXXER. Semanticky zmateni vetsiny lidi je tak zalostny ze si v podstate nejsou schopni uvedomit what the fuck they’re talking about. Velmi dobre probrano v nasledujicim clipu.

           https://www.bitchute.com/video/OvM5meOXk9o/?fbclid=IwAR02MvNjKLfEY75wEzf67R9WfA9BMeZ-oW_M2xam-vaM0yplVCDWfvJ7h2Y

           Ja bych se jako antivaxxer kvalifikoval. Vaxxerum nicmene rozumim velmi dobre. Nakonec si pamatuju ze pred par lety jsem v jedne debate argumentoval in favor of vaccines. Nicmene muj postoj se diametralne obratil pote co jsem byl nucen se zabejvat takovejme srackama jako jsou viry a nemoci ve svetle hoaxu COVID.

           At je to jak chce, jsou ruzne kategorie vaxxers.

           Prvni jsou lidi kteri vyrostli v domeni ze viry zpusobuji nemoci a ze ockovani je zpusob jak jim zabranit (ja jsem byl jednim z nich). Tihle lidi nemaji releventni informace a mysli si ze COVID geneticke sracky jsou vacciny a jako takove je ackeptuji. Nechapou jak muze nekdo myslet jinak. V ramci jejich myslenkovejch pochodu a informaci, jednaji naprosto spravne. Jediny, a dost podstatny, co jim lze vytknout je ze si nezjistili jako to ve skutecnosti je. Tedy ze vakciny jsou obecne na hovno, jsou skodlive, a ze COVID vacciny NEJSOU vacciny nybrz GENETICKY SRACKY.

           Pak jsou lidi pro ktery je vaccinace ideologicka zalezitost. To jsou OCKOMRDI. Zmrdi pro ktery je vaccinace vehicle aby se ostatni lidi podvolili. Jsou to sadisticky mrdky frustrovany z vlastni malosti.

           Pak jsou predposrany sraci ktery se vaccinujou protoze se bojej ze umrou. A asi je spousta dalsich odrud vaxxeru a v kazdym pripade je jejich postoj snadno pochopitelny.

          2. Nádhera. Výjimečne zareaguju. A kam si myslíš, že spadám já?

          3. Co ja vim? Je mi to jedno. Asi si nejaka subspecies prvni skupiny, teda jestli to co o sobe prises je pravda. Jak rikam je mi to jedno.

           Podstatny je ze rozumet tomu jaky lidi maj pohnutky aby se chovali jak se chovaj nebo zastavali nazory je celkem jednoduchy.

          4. No, ja vaxerom napríklad rozumiem. Študovala som biológiu, a tak akosi tuším, prečo má niekto strach z čohosi, čo nedokáže ani vidieť pod mikroskom, nie to ešte sa toho dotknúť, rozobrať, analyzovať a pod.

           Akurát ma fakt prekvapuje, že v mojej generácii (maturovala som v roku 89) je viac a viac ľudí, ktorí nevidia žiadne paralely s obdobím, v ktorom sme vyrastali. Ani sľubovanú tzv. dočasnosťou riešení. Ani prehlasovanie istých médií za tie, ktoré klamú a treba ich zatratiť.

           To je pre mňa oveľa nepríjemnejším prekvapením ako strach z vírusu a ochota urobiť čokoľvek, aby sa mu človek dokázal ubrániť (tj očkovať sa aj dlhodobo neodskúšanou vakcínou).

          5. Ja problem s ockovanymi nemam ziadny, ak to niekto povazuje za dobre pre seba preco nie, jeho slobodna volba. Smutne ale je, ze vela z nich sa dalo ockovat koli pofidernym „vyhodam“ prislubenymi vladou. A tito mi pripadaju coraz nervoznejsi a mam dojem, ze oni su prave pricinou nelogickych krokov vladnucej verchusky pretoze ta sa ich boji.

     2. Neni to jedno.

      Rouskomrdi jsou DOBROVOLNYM NASTROJEM SANITARNE FASISTICKE PROPAGANDY.

    3. řekl bych, že ten chirurg to dneska nenosí kvůli tobě, ale primárně kvůli sobě, aby mu něco hnusnýho nestříklo během operace do xichtu. Na viry rouška nefunguje a na bakterie do tebe stejně po každý operaci naperou antibliotika.
     A jinak. Ať si každej nosí na hubě cokoliv si jeho mysl žádá. Je mi to zcela fuck.

     1. ++

      u kór masakrózních voperací, dyž to tam berou rovnou pilou a podobně, si berou náhubek, štít a eště se zavřou do pláštěnky, takové té jak to nosily třeba kuchařky aby jim do polífky nepadaly vlasy (což by dávalo smysl kdyby většině dochtorů z toho života vlasy neslezly X-D)

  2. To je složitá otázka. Ve světě je to všude podobné, ale otázka je co jsou články v novinách a co je pravda. V Rusku myslím hadry moc lidí nosit nebude, ale zase život tam není úplně lehký.

 5. Já bych z té vakcíny Valneva tak úplně unešený nebyl. Je to pravděpodobně lepší, než ten mRNA nebo adenovirový hadí olej (těch technologií je víc), ale obsahuje celý spike protein, což se jeví jako problém. Spike protein může pronikat do jádra buněk a tam omezovat možnost opravy poškozené DNA. K poškození DNA nemusí docházet pouze nechtěně, na „záměrném poškození“ je založen jeden z procesů přizpůsobování imunitního systému.

  https://www.youtube.com/watch?v=-SYL-iU0E9Q

  Ostatně vysvětluje to zjištění té 3/4 roku staré studie, že samotný spike protein (i „bez viru“) způsobuje problémy.

  https://www.salk.edu/news-release/the-novel-coronavirus-spike-protein-plays-additional-key-role-in-illness/

  Vychází z toho, že vakcína, když už tedy, by neměla obsahovat spike protein celý, ale pouze jeho části.

  1. Dr. Kiseleva rika ze jsou to vsechno sracky. Na vakcine jsou hlavne nebezpecny inogranicky componenty. S biologickejme si prej telo dokaze poradit.

   Frankensteins si prej myslej ze dokazou s vecma geneticky mrdat, ale prej dokazou hovno.

   https://vk.com/akina_2020?z=video620309646_456239501%2Ffbbebc62a9058a4e36%2Fpl_wall_620309646

  2. někdo tvrdil, že to výrazně zhoršuje průběh raka, že by toto bylo vono?

 6. Nevím kolik let je autorovi, nicméně se poslední dobou setkávám s tím, že jsme snad jediná generace (jsem ročník narození 1973), která je na státní šikanu tak citlivá? Mým dětem současná situace divná nepřipadá, nevadí jim rozdílná práva pro lidi na základě očkování-neočkování, a hádají se se mnou, co mi na tom vadí. Když mi bylo tolik co synovi (17), také jsem „prd věděl“, nicméně mi v té době vadilo proč někdo nemůže zpívat (a naivní protest pro nás bylo nejen ty „zakázané“ poslouchat, ale třeba si i na plnou hubu na ulici jejich písně zpívat (asi naštěstí jsme za to nedostali pendrekem nebo něco podobného, kdo ví, jak bych se choval pak). Nechci vědět kdo je očkovaný a kdo ne, z mého pohledu je to každého čistě soukromá věc, a nechci žít v zemi kde mne vietnamec v bufetu lustruje když si chci vzít příbor!!! Fakt si to vše, co si nyní zas státní moc dovoluje necháme líbit? Nebo jak dlouho ještě? Co ještě budeme muset zas snášet, než se to zas sesype.

  1. Jestli se to vůbec ještě někdy sesype. Víc nebo míň v tom jede celej svět, což znamená, že to neorganizuje žádnej amatér, ale někdo, kdo to má pevně v rukou.

   1. že se sesype to co tu bylo do 1989 taky ještě v 1987 nikdo moc nepředpokládal, ono vývoj nemá lineární charakter – na tom, kolik se toho kolem „sere“ (a protože cíleně moc nevyhledávám zprávy, a důležité se i tak dozvím) bych řekl, že naděje je.

    1. Je otázka, jestli to bude trvat 4 roky jako první světová nebo 40 let jako bolševik. Nicméně i když se to sesype, pořád tu máme green deal a podobné ptákoviny.

     1. Grýndýl by bylo možno, při rozumném vedení země, poslat do piče tím, že to není v našem ekonomickém, ani jiném zájmu.
      Pro začátek by stačilo, aby zdatní právníci pro ty nevolené bruselské kurvy, vymysleli třeba pěti-desetileté časové okno. Aby byl čas vymyslet, nebo i realizovat betonové důvody. Třeba cvičný týdenní blackout a s vyčíslenými následky.
      Pro začátek by snad postačilo, postřílet všecky ty kurvy, co cíleně bruselu lížou řitě. Komunisti to uměli, protože se nemuseli ohlížet na žádné brusele!
      A v číně to dodnes umějí taky. Vlastizrádce a prokazatelné škodiče republice, ty tam likvidují tak, že by asi i Rusové zbledli. Ne fyzicky. Jen vymažou jejich osobní údaje odevšad a to bohatě stačí.

      1. servismloku, pruser je v tom ze ten green deal ma racionalni zaklad. Prechod na jiny zdroje z fossil fuels proste a jednoduse bude potreba. Ne nutne kvuli climate change ale protoze fossil fuels jednou dojdou. Pruser je v tom kdo to implementuje a s jakym cilem – tak aby z toho profitovali voni a zotrocili zbytek sveta. Voni proste hijacked v jadru celkem racionalni zalezitost. A bohuzel spousta lidi tomu in good faith verej a podporujou to jak jim to servirujou.

      2. servisdok: No esi myslíte československý komunisty, tak tí se vohlíželi furt, tí se bez pokynu z Moskvy aní neuprdli.
       Rusové by možná zbledli, sovětí určitě né. Miliony mrtvéch hladem za kolektivizace, 600 000 zastřelenéch za čistek…

      3. blackout určitě pomůže, a věřím že to nebude dlouho trvat (a být pobožný, tak bych se už za takový aspoň třídenní blackout v době mrazů snad už i modlil).

       1. Hmm, to v takovym panelaku s plynovym CZT bez zalozniho zdroje pro provoz obehoveho cerpadla bude docela kosa.
        Ostatne, jako takove mentalni cviceni… co muze byt pouzitelne do bytu jako zalozni zdroj pro nouzi nejvyssi? Kamna na PB flasky a pootevreny okno, at to nevyzere vsechen kyslik?

        1. Ve starejch bytech by měly být komíny, takže kamna. V novejch leda tak podpálit parkety.

        2. To už je všechno vyřešený, jak přežívat v bytě.

         High end verze je třeba to topení plynem, baterky, solár, případně elektrocentrála atd.
         Běžná populace to může řešit třeba takto https://www.youtube.com/watch?v=o01MFKEC5s4 a jídlo třeba takto https://www.youtube.com/watch?v=yUZLUoLQ0KI7
         No a low end, to zase umí cikáni.

         Dále je potřeba nepodceňovat české specifikum a to, že kdo bydlí v bytě, má zároveň často chatu.

         1. Aaaano, na cirkularku v panelaku jsem si pri psani vzpomnel, ale otazka je myslena vazne – v takove situaci, pokud by mela nastat, se muze ocitnout fura lidi.

          Samo, ta elektrocentrala by sla taky, nechat ji dudlat venku a kabel domu oknem. Sice to nebude smrdet doma, ale zase skoda toho tepla, co prijde nazmar.
          To uz by zas bylo lepsi zavolat provozovateli kotelny a onu elektrocentralu mu nabidnout s tim, at to pouzije pro oziveni kotelny a cerpadla.

          V pripade fakt velkyho pruseru nejvyssi holt sednout do auta a jedeme nekam, kde jsou kamna na TP a dost dreva. Nicmene, v opusteni domova behem blackoutu take vidim nejaka uskali (aby tam po navratu taky jeste neco zustalo).

          1. Elektrocentrála pod oknem v paneláku bude dudlat do chvíle, než jí někdo ukradne. Ti, co bydlí v bytech bez komínu, by měli v případě blackoutu prostě smůlu. Co jídlo, voda?

          2. komín se dá vytáhnout oknem, to není problém. Viděl jsem takhle vytažený i kamna. Část okna zabedněná plechem a dírou protaženej komín. Výfuk z elektrocentrály je proti tomu celkem brnkačka, ten kouř bude mnohem studenější než z kamen.

          3. V našich podmínkách je otázka výpadku topení vesměs jen o komfortu, žádní lidé u nás umrzat v panelácích nikdy nebudou. Na to aby v paneláku, obzvláště zatepleném klesla teplota k nule, tak budeš potřebovat přes týden, spíš dva a to by tam nesměl nikdo být. Ale oni tam lidé budou a někteří si budou nějak topit a ti, kteří si topit nebudou, tak ti se sestěhují do jedné místnosti a obloží ji dekama a oblečením a budou v poho (výhodu budou mít ti se psem, psi příjemně hřejou). Centrálu, pokud bys měl, tak si jí dáš na balkon nebo vystěhuješ děti z pokoje (viz výše, místnosti ti budou přebývat, nikoliv chybět), kdybys jí dal ven, tak než dojdeš ke schodům v domě, tak v případě několikatýdenního výpadku už tam nebude.

           V opuštění bytu v případu blackoutu nevidím problém, už dnes musíš překonat ve spoustě domů tři zamčené dveře, aby ses dostal do bytu, na to aby někdo prolejzal paneláky a bílil byty je to moc malej průser. Navíc v každým bude nějaký důchodce a to je nejlepší zabezpečovací systém. Za to chatový oblasti se vykrádají běžně i dnes.

           Na to aby docházelo jídlo (obecně, ne nějaký konkrétní pokrm) by průser musel trvat mnohem déle, na to blbej výpadek proudu nestačí. No a problém s vodou řeší kýbl, v našich podmínkách je vody všude dost, nežijeme v poušti.

           Jinak nemyslím si, že by blackout byla selanka, je to dost opruz, ať už s chozením na hajzl (studí prkýnko a pokud není okýnko, tak i s utíráním zadku po tmě), s přípravou jídla, s hygienou atd. a hlavně bez wifi, ale u nás to není o tom, že tu budou lidé doma umírat hlady nebo umrznutím.

          4. Já nemám moc rád teplo a roky jsem žil tak, že jsem v zimě skoro (nebo vůbec) netopil. Zkušenost je ta, že běžná lidská aktivita (prostě žiješ) vyrobí tolik tepla, že musíš leckdy spíš větrat než se utěsňovat a topit. Vlastně jedeš buď na jídlo nebo alkohol nebo na obojí.

          5. Jo ale zapomněl jsem jednu důležitou věc. Čeho by se ale měl třeba při dlouhém blakoutu člověk obávat, to je, aby odněkud nevylezl zase nějaký expert stylu rudá mikina s okamžitým zavedením přídělového systému, zákazu vycházení, omezení výše maximální platby, nucených prací, konfiskací majetku atd. a jaká zvěrstva pak následně, až bude všemu konec, vymyslí v zájmu předcházení budoucího opakování.

           Na to se moc dobře připravit nedá a předejít tomu taky ne, jde tomu pouze čelit a to bolestivě, nebo sehnout hřbet.

        3. Tím jsem před časem v jednom starým bytě přitápěl a za pár dní všem kytkám opadaly listy. Je to už naštěstí pravěk, ale teplo z toho nějaký bylo. Jenže ta PB flaška není nekonečná a bůhví kolik dneska stojí.

         1. Tak jsem bůh, cca 330,-Kč dnes stojí 10kg, na jaře stále 380, vloni na jaře 400,-Kč. Holt mají je naplněný asi ještě z doby, kdy byla příznivá cena LPG, tak nějak čekám, že až zmizí tak se budou ceny blížit pětikilu.

          1. To je ještě dobrá cena, ale spát by se mi u toho v místnosti nechtělo.

          2. To bys ani nemusel, zatopíš si na večer, pár hodin před spaním to vypneš, abys tam neměl vedro a komfortní teplo ti tam vydrží minimálně do druhého dne opět do večera. Byt v ČR není chatrč z plechu ani stan, abys topil pánu Bohu do oken.

          3. PB je svinstvo a smrdí a bere kyslík a vůbec …. je to velmi drahé. Nedobrý nápad ku vyhřívání. To patří do dílny na letování, tvrdé pájení.

          4. tvl, tady snad nikdo nejezdil v zimě ven. Víte, kolik tepla se dá vyždímat z obyčejné svíčky, když se to umí?

        4. většinou tydle věci přestanou hořet dřív, než upadneš do komatu, jak tě bude bolet škebla, tak to poznáš; v reálu starší baráky nikdy nejsou tak utěsněný, dycky to protahuje, klasický kamna s komínem mají výhodu, že to vyfukuje velkej objem pryč, tím pádem to musí nutně natahovat kdejakejma škvírama čistejch vzduch zvenku (takže tím se zhoršuje účinnost a kdekama táhne)

         stačí v klidu nechat vokno na mikroventilaci, zatopit přes den ať se zahřejou stěny a na spaní to vypnout, pokud to není že by to vyloženě byla bouda z prken a do rána do vymrzlo :D, tak na spaní je stejně lepčí chladnějc (teda vyjma dvou třetin ženckejch, ty potřebujou 23+ lol)

      4. celá ta rýmová šaškárna je skvělý odvedení pozornosti od všech těch zelenejch kunďáren…akorát se jim to posralo tak, že se to sešlo a dochází k extrémnímu zdražení energií najednou, takže si toho všiml i plebs

    2. Ano, taky se utěšuju tím, že snad existuje bod, ve kterém se lidi nezvratně naserou tak, že to nabere exponenciálu.

     1. To se stane buď až nebudou mít co žrát, nebo až to někdo zorganizuje. Teď ale na světě zřejmě není síla, která by to dokázala zrevertovat (kromě té, která za tímhle vším stojí).

     1. proč myslíš?
      Těm lidem je to fuk, šli tam jen kvůli ukončení buzerace.
      Nevěřím, že na Janssena šel někdo kvůli ochraně zdraví.

      1. To je jasný, že tam většina stála kvůli „ukončení“ buzerace. Ale když tam budou stát 4x do roka na píchanec, tak to asi nebude bavit nikoho.

      2. Na přiložené fotografii poslušně u nádraží stojící ovečky na píchanec sajrajtu. Neskutečný a to ani nemusím znát motivaci těch lidí.
       https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jednodavkove-ockovani-tecku-za-covidem-neudela-40378111

       1. v odkazovaném článku: „Třetí dávka vakciny by samozřejmě měla být v této době podávána všem zájemcům na principu dobrovolnosti“

        Bez certifikátu/povolenky jen pro mlíko a rohlíky, vysypat smetí anebo pro včeličku. Jinak nic. (Následují kulatá razítka vlády, parlamentu, expertní skupiny a vše ověřil pražský emisar globální elity. Demokracie jako řemen.)

        Ale očkování je dobrovolné!

        Tohle dramatik nevymyslel, na to neměl.

    3. Po třiceti letech poznání je už možné být opatrnej s tvrzením, že se „…sesype co tu bylo…“.
     Domnívám se, že se nic nesesypalo, ani cíleně, natož samo, nebo snad dokonce „z vůle lidu“.

     Rozpatlávání socialistické společnosti (zkurvené už skoro jako je ta současná, ale jen za dva roky) jak hovna po chodníku dosáhlo vrcholu, zejména ve Velké zemi, kde byly fest velké propady i vrcholy, a bylo třeba změnit společenské uspořádání, aby se věrchuška mohla dále rozvíjet. Čehož bylo dosaženo.

     Jaký motiv je ve společnosti resp. nad ní dnes? Zase něco měnit, co se sere? Jo, a změna právě probíhá. Stejně jako pěrestrojka kdysi. Teď se přerozdělují zdroje a upravuje pracovní síla.
     Proto to nemůže být „lepší“, jak by si ti, co nejsou zjevně nebo bezpříznakově debilní přáli. Možná bude vše časem naoko završeno zase nějakou obdobou „sametu“ – včetně nové verze zvonění, véček, zpívání a modlení. Bude Občanské fórum pro všechny, kulaté stoly a všechny ostatní sračky. A další desítky let legendy o pravdě, kterou vzal lid svých svých rukou. Ovšem vzhledem k pokroku v dohledu nad společností už nebude prostor pro vyprchávání této legendy, pro jiné myšlení. Koneckonců, tohle řadě dnešních mladých lidí nepřichází nějak špatné. Naopak.
     Huh, pro nás některé o něco starší to je obtížně představitelné, naštěstí nás to nemusí trápit.

  2. Výchova a kulturní revoluce tlačená ve školách i médiích je příčina. Navíc je v pubertě, sounáležitost s partou/kolektivem překoná kdejakou iracionalitu. Začni dávat celé kapesné pro pana syna druhému děcku na základě nějakého obskurního důvodu a uvidíš jak dlouho mu to nebude vadit.

   1. Dík – nicméně o penězích to nebude (kapesným ho zrovna nekazím).

  3. Hrosane, nebudeš tomu možná věřit, ale autor je ročník 1973 Prostě dobrej ročník :-)

   1. :-)

 7. Trochu by som poopravil tie zavery z tabulky, ja niesom matematik, takze mozno niekto opravi mna, ale prerataval som pocty ockovanych vs neockovanych v pomere k ich poctu. Vychadzal som z toho ze 26.10.2021 bolo v Cesku 6180706 ockovanych a 2909294 neockovanych.
  Dalej 29.10.2021 6224347/2865653 5.11.2021 6319905/2770095 12.11.2021 6406508/2683492
  Ked som pocty nakazenych podelil poctamy ludi ktory patrili do skupiny ockovanych alebo neockovanych a porovnal ten pomer, tak mi vyslo ze pomer nakazenych a neockovanych je 5,18x vacsi ako pomer neockovanych.
  U hospitalizacii bolo 2,91x neockovanych
  a na JIP zasa az 5x viac neockovanych.
  Stale tie cisla niesu tak idealne ako by media chceli preto v clankoch pouzivaju modelove priklady ked to vysvetluju https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-proc-ockovani-v-nemocnicich-dokazuji-ze-vakcina-funguje-179565 ale je vidno ze ockovanie do znacnej miery pomaha.
  Pred nakazou a JIP ochrani asi o 84% viac (84% je asi 5x viac ako 16%) , pred hospitalizaciou asi o 75% viac.
  Ak by ta vakcina chranila tak ako nam slubovali tak by boli tie pomery ocko/neocko nakazenych viac podobne tym pomerom prekonal/neprekonal Covid, ked by sa ucinnost vakciny blizila 100%.
  U ockovanych som ratal so skupinou obyvatelstva co dostalo aspon jednu davku, ak by som ratal s iba tymi co dostali 2 alebo 3 davky, tak by ta ucinnost mohla dopadnut este horsie a to aj ked beriem v uvahu to ze ti ludia uz dostali viac vakcin.
  U tych ktory tuto chorobu prekonali je ochrana pred nakazenim oproti neockovanym 16x vyssia a oproti ockovanym asi 3x vyssia,
  pred hospitalizaciou 62x a 21x vyssia,
  pred umiestnenim
  na JIP 500x a 100x vyssia, takze prekonanie choroby chrani ovela vyznamnejsie a jeho ucinnost v ochrane pred komplikaciami sa blizi 100%, co znova potvrdzuje to ze ako je nezmyselne nechat sa ockovat po prekonani covidu.

  1. bože, další počtář.
   Takže pro ty pomalejší znovu.
   Za stavu kdy se očkovaní testují zcela minimálně je jakékoliv počítání procent zcela nesmyslné.
   Na té JIPce můžeš ležet s rakovinou. Pokud jsi očkován a nemáš příznaky respirační choroby, testován nebudeš. Pokud nejsi očkován testovaný budeš. A tak se prostě přihodí, že ležíš na JIP v těžkém stavu s kovidem.

   1. Co je to minimalne? 1, 5, 20 alebo iba 50% ockovanych sa testuje?
    Toto je problem na tejto situacii, ze nikto ani jedna strana nechce povedat ako to v skutocnosti je a tak sa stava ze sa nechaju nachytat na klamstvach aj ti co su proti ockovaniu aj ti co tomu veria. Ja len rad informujem ludi v svojom okoli presne a pravdivo tak ako to je bez toho aby som si musel svoju pravdu prikraslovat s obmedzenymi datami, alebo pojmami: „asi, niekolko, vacsina…“ Dnes som napriklad cital o tom ze „vakcina funguje na 50-90%“ bolo to prezentovane jednym mladym doktorom. Ako ja viem ze vela doktorov nemalo rado matematiku, ale nemali by takekto sracky vypustat. 50-90% je kuurva velke rozmedzie. Tak isto ale nema ziadnu vypovedajucu hodnostu slovo „minimalne“ ked by sme mali dojst ke nejakemu rozumnemu zaveru. V podstate ak su tie data takto zmanipulovane tak nema zmysel sa nimi zapodievat.

    1. Jakmile zacnes neco pocitat jses v pici. Tu hru se statistikou nemuzes nikdy vyhrat. Cisla jsou vytazeny z prdelni diry. Jediny relativne reliable indicator is all-cause mortality ale i to je ovlivneni tim jak se mrda se svetem.

     Bottom line is that there is NO NOVEL DISEASE. It’s a psy-op. Total crock of shit. Smokescreen or prelude for transforming the world. Wrap your fucking head around it.

     https://off-guardian.org/2021/09/22/30-facts-you-need-to-know-your-covid-cribsheet/

    2. lperitas: „zcela minimálně“ znamená, že nejsou testovaní preventivně. Nemusí mít testy do restaurace, kina, na koncert – nikam. Nemusí mít test ani v případě, že mají pozitivního kolegu v práci nebo člena společné domácnosti. Drtivá většina testů, která se u nás udělá (odhaduji minimálně 90-95%) je prováděna na neočkovaných, protože jinak se nikam nedostanou. Jediní očkovaní, kteří jsou testovaní jsou ti, kteří mají příznaky a jdou s nimi k doktorovi, který je tam pošle plus těch pár uvědomělých, kteří jdou na test i když ho doktor nechce.

     Takže 5%, možná 10%. Víc těžko, „není důvod“ je testovat, mají přece bumážku. Dnes je největší problém covidu jeho špatná orientace v tečkách – možná ho soudruzi nakonec nějak naučí na očkované neskákat. Třeba by pomohla nějaká identifikace na oblečení, aby na to vir líp viděl už když na oběti útočí.

   2. Tak, a hlavně dochází k vývoju nepříznivýmu pro vopíchaný, zatím se zdá, že jich v těch špitálech stále přibývá. Es kommt der Tag! :D

  2. @Iperitas: Já jsem nikdy netrvrdil, že očkování je nanic. Pouze jsem z dat, které unikly z neveřejných zpráv z UZISu udělal více závěrů, než se běžný občan, který si informace sám nehledá, dozví z ČT. Vychází mi z toho, že vakcíny snižují počet infikovaných i hospitalizovaných, což je dobře, ale ne tak moc, jak je nám tvrzeno. Když jsem ležel od konce února s covidem a studoval analýzy vakcín v lékařských časopisech, tvrdila se účinnost 92-95% proti onemocnění a 100% proti hospitalizaci ve vážném stavu. Dnes je i na oficiálních datech vidět, že tomu tak není ani omylem. A druhý závěr co mi vyšel, je, že prodělaný covid zajišťuje mnohem lepší ochranu než vakcinace. A proto mi diskriminace těch, kteří „na vlastní nebezpečí“ přispěli ke kolektivní imunitě, připadá nesmyslná.

   1. Vcacciny snizuji hovno. Vsechny cisla jsou naprosto nesmyslny. Sracky, sracky, sracky. If there ever was genuine snake oil, it’s these alleged vaccines. They’re not even vaccines. A pseudo-genetic cocktail mixed with some mostly toxic inorganic shite.

   2. Co je to počet infikovaných? To jsou lidé, kteří onemocní tak že vyhledají lékaře?

 8. 🤣🤣🤣

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017