Svatá Kráva 2 – Transparentní džihád! - zpět na článek

Počet komentářů: 4

Přidat komentář
 1. Unikají vám rafinovanější metody. Vzhledem k tomu že založení firmy už díky Modrym strakám nestojí 200 000 ale jen korunu, tak už si kdejaký vexlák a estébák může založit celou síť firem, kde se přelévají sem a tam peníze, že to nedohledá ani nejlepší cifršpión.
  A tak se FÚ(j) hojí zaklekáváním drobných živnostníků a malých firmiček.
  Důsledkem čehož je, že je v praze na jeden rodinný domek registrováno 150 pofiderních virtuálních firem.

  Ale zpět k těm firmám. Prý je to tak, že dotyčný zkorumpovaný správce státního majetku či ouřada založí společnou firmu s dodavatelem a peníze mu plynou odtud. Neznám přesný mechanizmus, asi je to na manželku nebo tchána, ale nejspíš ta firma vůbec nemá co do činění s danou cinklou zakázkou. Jen si fakturuje virtuální služby a konzultace od toho dodavatele. Všechno zcela legálně. I kdyby do toho někdo šťoural, tak u soudu stejně nic nedokážou.
  Protože Modré straky tu v devadesátkách nastavily bezprávní prostředí. Kdy nikomu nic nedokážete dokud ho nechytíte s „krabicí od vína“ v ruce.

  Nejvíc mě ale fascinuje, jak se vyšetřování korupce týká selektivně lidí kteří jsou nepohodlní zejména americké ambasádě a americkým zájmům u nás.
  Tak se Rath kvůli 7mega stal součástí monstrprocesu a la Milada Horàková.
  Zatímco ODSáčtí zmrdi, Kradlousci a Tunelánci odchází z politiky zcela prokazatelně se stamiliony až miliardami v kapsách. A nikoho to nezajímá, ani novináře ani Slonkovou atd.
  MUS a Bakalu nám Švýcaři naservírovali na stříbrném podnose. Ale české soudy najednou trpěly slepotou a nevšímavostí, novináři jakbysmet.
  Zajímavé, ne ?

  1. Jak je to s těmi prokázanými stamilióny až miliardami u toho Kalouska s Topolánkem? Zrovna Kalouska se kromě krátkého období S Nečasem a Topolánkem pokoušela uvařit snad každá vláda, která byla u vesla. A že by zrovna Babišovi chyběly kvalitní zpravodajské zdroje, to se asi předpokládat nedá.

   Tak jak je to s tím prokazováním?

  2. Řekl bych, že s.r.o. za 1 Kč, zakládají pouze zoufalci, Bureš si založí banku

   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jednani-ano-kscm-dohoda-o-toleranci-urad-vlady.A210407_153310_domaci_kop

 2. EETéčko by měla vyplňovat státní správa, abychom věděli kolik dávají za propisky a za ten matroš, vymyšlený už to je, tak by to alespoň k něčemu bylo. Nebo dát veřejný finance do blockchainu? Radši ne, protože se to vždycky vobrátí a pak je to horší..

Napsat komentář

D-FENS © 2017