Střelba (nejen) ve školách - zpět na článek

Počet komentářů: 53

  1. FUJ! Proč semka dáváš takovej humáč ? Na to se nedá dívat ani to poslouchat, překládat ten sranec už vůbec nebudu.

 1. Kdysi mě výplody Urzova chorého mozku dokázaly i pobavit, coby určité zpestření. Což se poslední roky dost změnilo, protože chorými mozky se to okolo jen hemží, když zapnu televizi tak na mě takový vybafne do 2 minut. Nebo stačí vylézt ven z baráku do nejbližší tramvaje/autobusu. Co je větší idiocie, být (vládním) psychopatem, a nebo se do puntíku řídit nařízením tohoto psychopata?

  Co se týče zbraní, tak je obecně známo, že problém s kriminalitou v Anglii nevyřešilo masivní rozdávání zbraní občanům, ale založení Scotland Yardu, elitního policejního oddělení.
  A tím mylsím skutečně elitního, ne jako u nás, kdy ozbrojeným šimpanzům (na nižší mentální úrovni než bývalé mlátičky SNB) koupíte high-tech šmírovací techniku za několik miliard.

  Podobně jako v Rusku vyřešili „divoký východ“ devadesátých let přísným zákazem krátkých, skrytě nositelných zbraní (čímž se dramaticky snížila možnost, že na tebe nějaký ožralec u baru z kapsy vytáhne pistoli a udělá ti díru do břicha a la paroubkův Kočka). Samozřejmě spolu s reorganizací policie, která do té doby byla soukromými ozbrojenými ochrankami oligarchů.
  Tedy ne že by se to tam nedělo, ale je to dramaticky lepší než ve zlatých devadesátých. Už se tam na ulici nestřílí zbraněmi z rozkradených vojenských skladů, včetně granátometů.
  (což nelze říct o současné „demokratické a osvobozené“ Ukrajině)
  Pořád mi nějak uniká, jak se bránit v takovém případě, kdy to režim ve své „svobodě a liberálnosti“ dopracoval k tomu, že se na ulici střílí z granátometů a větší roztržky mezi jednotlivými gangy se řeší občas i minometem. Pořídit si taky minomet? A radovat se když děti dojdou odpoledne ze školy všechny a v jednom kuse?

  V RUsku i jinde to vyřešila profesionální reorganizace policie, zejména posílení útvarů detektivních. Zatímco u nás se investuje do policejních mlátiček, nových vojenských granátomentů „co stříli jen slzné granáty“ (to určitě když jde o standardní vojenskou ráži), do prostředků na potlačování demokracie, ehm, chtěl jsem říct potlačování demonstrací a nepokojů, a do vybavení na šmírování internetových diskutérů a honění ideozločinců.

  Asi to Putin udělal nějak špatně, když šel opačnou cestou, posílením detektivů vyšetřujících skutečné zločiny a posílením rozvědek, díky čemuž dopadne většinu teroristů ještě než něco spáchají. A když už něco spáchají, tak to nemá drtivý dopad většího rozsahu.

  1. Problém devadesátek nebyl ve zbraních, ale v tom, že se prostě měnil režim a to je chaos vždycky u nás i v Rusku. Dle policejních odhadů je u nás stále o něco víc nelegálních zbraní než legálních. A přestože policie si nenajde bez mapy vlastní prdel, není tu žádný divoký západ jako v devadesátkách. Logicky nejde kontrolovat, co u sebe kdo nosí, pokud nebudou na ulici nebo na silnici dělat namátkové kontroly všech a všeho jako při státním převratu v Mosambiku. Kolikrát se vám osobně stalo, že vás na ulici nebo v autě někdo šacoval? Myslím, že kdybych k tomu měl dobrý důvod, chodil bych nelegálně ozbrojen kdykoliv a kdekoliv dlouhá léta bez povšimnutí. A pokud bych byl např. výběrčí mafie, asi by mě moc netrápil případný možný trest za nedovolené ozbrojování.

  2. A co z toho elitního Scotland Yardu je dnes? Na poli genderu a příchylnosti k mohamedánům zdatně sekundují Němčourům.

   1. No my tady v pevninské, postbolševické Evropě nechápeme hlavně to, proč víc vadí 20.000 vzdělaných, bílých a pracovitých polských instalatérů, než 50.000 nevzdělaných, dýlujících a agresivních opic, potloukajících se po Londýně a přilehlých ghettech.
    Nejsme rodilí Angličani, tak tohle asi nikdy nedovedeme pochopit – stejně jako to, jak může být starostou Londýna opice, skrytě sympatizující s jinými opicemi.
    Nevěřím ale zásadně tomu, že by za tímhle vším bordelem v Anglii, byla jaksi opožděná kvaziodpovědnost, nebo co to vlastně je, za bývalé anglické kolonie. Nebylo jich málo, pravda. Ale detto Francie s maročany a jinými opicemi, ta Francie myslím začíná černat i víc, než Anglie a táhne se to ve Francii déle. Současní podpalovači auťáků bílých Francouzů jsou už např. třetí, někdy i čtvrtou generací maročanů.
    Zvlášť, když přihlédnu k anglické „odpovědnosti“ jinde – za relativně nedávno předaný Taiwan i s přihlédnutím k tomu, že moc dobře věděli, komu ho předávají. Britský mandát „Palestina“ je případem samotným pro sebe, akorát tím rozpoutali v té oblasti bordel, který jen tak neskončí.

    1. myslel asi Hong-Kong, Taiwan si drží vlastní vládu a snaží se zbrojit aspoň tak, aby útok rejží z pevniny zpomalil v naději, že připluje americká flotila

     1. A připlula by? Něco jsem zaslechl s nějakými čipy, že jich je najednou nedostatek, když dosud jich byl dostatek, co když budou chtít rákosky z pevniny vydýlovat anexi Taiwanu za to, že zase pustí něco do světa? Západu přecejen bude chvíli trvat, než přejde na čučche.

      1. to se zepté bideta

    2. Asi máte na mysli Hongkong, ne Taiwan. Jinak když jsem byl poprvé v GB (1991), čekal jsem ve frontě jak tydýt asi půl hodiny, zatímco vstupem pro Commonwealth poklidně prošlo víc Sikhů a Pakošů, než jsem viděl za celý život. Podle mne to prostě jenom nezvládli, nemyslím, že by běžný Angličan pociťoval nějakou zodpovědnost, když je schopen umlátit řetězem Čecha.

     1. Ano, HK, omlouvám se.

    3. Však já mluvím o tehdejším Scotland Yardu. Že to tehdy vyřešilo zločinnost.
     Dnes je vládnoucími kruhy prosazována výměna bílého obyvatelstva za arabáče a afričany, tudíž se té agendě vše musí přizpůsobit všechny podřízené struktury, včetně policejních a soudních.
     To že se stal starostou londýna muslim, který by nejraději všude zavedl šaríu, rozhodně není náhoda, ale spíš důsledek cílené agendy.

     1. seš piča, nechápu proč by si někdo kupoval minomet když je zakázaný, protože patří mezi vojenskou zbraň. v Texasu, mají povolený AR15 a nikde v novinách nečtu o válkách gangů v Texasu, zatímco jinde kde je omezení držení zbraní se střílí ze zcela legalních zbraní, které civilisté u sebe nesmí nosit co? CHcípni, jsi stejnej kokot o kterých mluvíš, že je vidíš všude kolem sebe. Poradím ti, když se cítíš, že jsi nechytřejší na planetě a okolo tebe jsou samí debilové, tak debil budeš nejspíš ty.

      1. SkReT:
       „… debil budeš nejspíš ty….“
       – – –
       Hloupé nápady jsi zde předvedl TY. Kompresůrky na železničních vozech, že…?

       :O))

       1. Opakovaný vtip není vtipem.

 2. Aneb, proč na mne vágus v NewYorku klidně vytáhne kudlu, ale v Dallasu si to nedovolí.

 3. Dík, Urzo, hezká glosa.
  Po shlédnutí filmu The Class (dle skutečného příběhu v Estonsku) jsem ovšem nabyl dojmu, že ne všechny school shootings jsou zlé…
  https://www.youtube.com/watch?v=bZw5GrnweqU
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Class_%282007_film%29

  1. Tak ono je to diskutabilni. Jeden z nejslavnejsich pripadu Columbine je opreden mnoha myty o tom jak byli Eric a Dylan sikanovani, pritom to byli jen takovi mensi loseři, kteří si delali svoje, ale vylozene sikanovani nebyli.

   Co je dostatecnym duvodem k takove strelbe? Je to treba tebou zminena sikana, kde te donuti vykourit kamosovi pero nebo treba jen fakt, ze jsou dneska k obedu bolonsky spagety?

   1. Inu, z obecného (společenského) hlediska takový důvod neexistuje (= „na lidi se nesmí střílet“)
    Z osobního hlediska to má každý jinak (někdo pro těžkou šikanu, jiný jen za zlý pohled), nicméně je jisté, že normální psychicky zdravý jedinec musí zažít silné trauma, aby se odhodlal k takovému činu.
    Zažil jsem to na vojně a nebylo to nic příjemného – být na několikatýdenních polních výcvicích v partě, kde byli i labilní jedinci. Zbraně všude kolem. To pak člověk někdy opatrně našlapuje, protože neví, co se spustí. Zažil jsem vyhrožování opilého kamráda s napáskovanýma ostrýma a teda… sůl na jazyku a propoceny i podvlíkačky.

 4. Více těchto činů je v zemích, kde není dobrá základní psychiatrická zdravotní péče. Tím mám na mysli schopnost systému zachytávat vznikající psychické poruchy u nízko příjmového obyvatelstva.

  1. „kde není dobrá základní psychiatrická zdravotní péče… schopnost systému zachytávat vznikající psychické poruchy“

   Osobne si myslim, ze tohle je hlavni pricina. Akorat k tomu nemam zadnou uveritelnou statistiku, takze si to drzim v kategorii jako „muj bezvyznamny nazor“.
   Existuji nejaka tvrda data, ktera by ukazala aspon korelaci, kdyz uz ne pricinnou souvislost?

   1. Zrovna USA jsou posedlé psychoterapeuty, kouči a různými podnikovými a školními zpovědníky. A taky jsem si nevšiml, že by střelci pocházeli z nějakých chudých vrstev. Naopak u nás je chození k psychologovi celkem stigmatizované, chudých je tu taky dost, zbraní mezi lidma taky a žádné masakry se tu nekonají.

    1. V USA ma kazdej cvokar svyho cvokare.

     1. To i u nás. Nevím jak psychiatr, ale psycholog zas chodí k supervizorovi.
      „Hele Pepo, už pátej pacient ti po druhým sezení skočil z mostu, můžeme si popovídat o tvé metodě?“

    2. Predpokladam, ze predrecnik mel na mysli peci od lidi, kteri provozuji tzv „evidence based medicine“ a maji odpovidajici vzdelani, certifikace a pravomoci.
     A s pravomocemi je hlavni problem – zabavit nekomu zbran, nebo jej poslat na leceni je asi i u nas prakticky nemozne.
     Ale jde o to, aby aspon nekdo posukovi sdelil, ze je posuk. Ze tomu vetsina posuku neveri je jasne.

     1. Sebrat někomu zbraně na základě zdravotního stavu bylo možné i před novelou zákona a teď tuplem. Pochopitelně to dělá policie a ne doktor. Navíc pokud je někdo násilný nebo nespolehlivý typ, pak o ty zbraně přijde ještě dřív na základě zaznamenaných přestupků či trestných činů.

      Nevím jak moc se liší psychiatrie od psychologie, ale když už se jdu někam vykecat a řešit svůj problém, tak je základem důvěra a pokud budu vědět, že mě protistrana připraví o zbraně, tak takovou pomoc logicky nevyhledám a zejména ne, pokud bych měl nějaké násilné úmysly. Za sebe můžu říct, že jakékoli hlášení čehokoli státní správě pro mě znamená konec v obchodním či osobním vztahu. Doktorka/učitelka hlásící sociálce, psycholog hlásící policii, soused volající městapo, zákazník volající ČOIku atd.

    3. To je tím, že my máme jinou mentalitu než pseudonárod složený z evropských vyvrhelů, kriminálníků a náboženských pošuků, notně protkaný bývalými černými otroky a podobnou náplavou ze všech koutů světa. A nadto tento pseudonárod kompletně vyvraždil původní obyvatele.

     Čili nejde o žádný „tavící kotlík“ ale o pěkně natlakovaný papiňák plný antagonistických sil, který je udržován pohromadě jen silně represivním systémem (ať ekonomickým, tak policejním).
     A je jen otázkou času než to vybouchne a rozmetá to slavné USA na cucky.

     Navíc, v národě kde vládnou super-kriminálníci nadnárodního formátu, kteří beztrestně rabují celé státy a provádí krvavé převraty a války kde se jim zamane už 70, to z principu dopadnout dobře nemůže. Protože když těmto nenažraným zločincům seberete ty území kde mohou beztrestně rabovat (o což se stará jak Čína tak Rusko a připojují se další země), tak se logicky pustí do sebe navzájem, případně se vrhnou na vlastní stát a začnou ho cupovat na kusy ve snaze si urvat pro sebe co nejvíc. Proti tomu je váka Severu proti Jihu jen neškodnou šarvátkou.
     Však brzy sami uvidíte.

     1. Jinými slovy jste shrnul podstatu článku. Není to o zbraních, je to o lidech a o nátuře národů.

      1. Podstatou článku bylo, že rozdání zbraní všem, zajistí celkovou bezpečnost. Prostě jen nesmyslná urzotariánská floskule.
       Nějak mi není jasné, jak mini revolver s růžovou střenkou v kabelce manželky pomůže v liberální společnosti snížit organizovaný zločin, drogy, obchod s lidmi, apod.
       Ale takovými detaily si libertariáni vůbec nelámou hlavu.
       Jak v takové společnosti založit elitní detektivní policejní útvary schopné odhalovat organizovaný zločin.
       Spíš by to v praxi vypadalo tak, že by byla permanentní občanská válka všech proti všem, a vyhrával by ten kdo by měl lepší soukromou armádu.
       Přesně jak to vypadalo za feudalizmu kdy byl slabý král, co si nedokázal vynutit poslušnost v celé říši, ale kousek od královského města už vládli lokální feudálové.

       Jek roztomilá doba to byla, je možno si živě představit např, díky „Hře o trůny“.

       1. Vznik a existence organizovaného zločinu je z principu jev zcela nezávislý na zbraňové legislativě. organizovaný zločin si vypěstoval stát nejprve prohibicí a pak válkou proti drogám. Do té doby tu žádné drogové kartely a taková míra násilí nebyla.
        Skutečná historie nám na rozdíl od fantasy seriálu ukazuje, že tu zdaleka nebyla válka všech proti všem. To že ve feudální společnosti vládne feudál je tak nějak vlastnost nikoli bug. Nevolník je povinován pánovi, pán zas má závazky vůči králi atd.
        Jelikož tu zločin byl, je a bude, tak zbraňová legislativa rozhoduje toliko o tom, že se mohou zlepšit šance poctivých lidí vůči zločincům. Sen kriminálníka je vědět, že zbraň má jen on a nikdo další. Kdyby tu manželku měl někdo unést nebo přepadnout, co byste měl raději – aby měla v kabelce telefon a během pár minut na zavolání dorazila elitní policie nebo aby tam měla růžový revolver použitelný do pár sekund než přijede ta elitní policie?

        1. „ve feudální společnosti vládne feudál je tak nějak vlastnost nikoli bug. Nevolník je povinován pánovi, pán zas má závazky vůči králi atd“

         Jen pro doplnění – on je stejně tak pán povinován nevolníkovi, král má zase závazky vůči pánovi.

        2. Týjo, takže před drogovou prohibicí (což je u suchozemců otázka 20. století) neexistovaly ani mafie, ani lupičské/zbojnické tlupy v lesích, ani polovojenský OrgZločin loupeživých rytířů s vlastními hrady?

         Co se člověk nedozví.

     2. 2 kaBrnak:
      „… notně protkaný bývalými černými otroky …“
      Kolik tam těch bývalých otroků žije? Já jen, že otroctví je v USA zrušené již 156 let.

   2. Kdybysme u nás měli systém schopný zachytávat vznikající psychiatrické poruchy, tak by půlka současné politické reprezentace byla v blázinci a půlka v kriminále.

    Tenhle systém funguje zcela naopak, tedy chrání psychopaty u moci před těmi normálními a zajišťuje, aby se mezi ně nedostal žádný takovýto člověk co by chtěl skutečně hájit zájmy dolních 10 milionů.
    Důkazem budiž odvedení posledního člověka v parlamentu, který skutečně mínil bránit zájmy místních obyvatel, policií v klepetech. Jaký chcete jiný důkaz, že systém je od roku 1989 čím dál víc zaměřený na ochranu vládnoucích psychopatů před vlastními občany?

    A to ve všech sférách. Při současné korona-krizi, nám místo lékařských odborníků do médií i do vlády nastrkují psychopaty s titulem MUDr.

    A co se týče USA, tak tam to dospělo k naprosté dokonalosti. Jen tam lidem nechali pictolky, coby šidítka co můžou dudlat dle libosti a opájet se naivní představou, že prostý člověk tam má nějaká práva nebo osobní moc.

    Co se týče tamní „open air psychiatrie“, kde kdejaký pošuk má zbraň a zároveň do sebe sype psychofarmaka aby byl schopný vůbec nějak fungovat, tak opět doporučím starší vide Michala Šopora.
    Třeba to z vězení. Kde s duševně nemocnými zachází jako s kriminálníky. Ono totiž není lehké rozeznat feťáka který chytil amok, od duševně narušeného, který si zapomněl vzít svoji pilulku.

   3. Kvalita zdravotní péče je vysoce korelovaná s HDP (bohatství), podílem zdravotních výdajů na HDP, a typem zdravotního pojištění. První dvě jsou přirozeně pozitivní korelace (v dané kategorii), a třetí je však typová kategorizace. To třetí lze nahradit/doplnit podílem obyvatelstva krytými zdravotním pojištěním (proxy).
    Pokud jako je tomu v USA značná část obyvatelstva nemá zdravotní pojištění, pak ani vysoká míra bohatství a výdajů není rozhodující (právě kvůli té nepojištené skupině).
    V podstatě ten výsledek odpovídá popisu v článku.

    1. Jen taková drobnost – to, že někdo nemá pojištění, neznamená, že se mu nedostane péče. S Obamacare by naopak musel bejt člověk debil, aby si platil pojištění. ;-)

     1. Afaik přesně proto taky Obamacare zdravotnictví v USA totálně dosralo – protože mladí a vydělávající se na komerční pojištění vybodli, protože Obamacare jim zajišťoval určitý standard – a zbytek si kdyžtak zaplatili. Vzhledem k nemocnosti mladých to byl logický kalkul, ovšem pro pojišťovny to bylo fiasko, a ve výsledku to začalo zhoršovat zdravotnictví jako celek docela rychlým tempem. Stejně, jako to zadlužovalo stát, protože náklady na Obamacare tím pádem rostly.

      1. Tak jako „Kdo by to čekal, že?“. :-D
       Jasně, že to zdravotnictví dosralo, stejně jako ho dosralo tisíc regulací před tím. Mimo toho, že je to zjevně neústavní, ale na to se v USA nehraje, protože jejich Nejvyšší soud je stejné kvality, jako ten zdejší.

      2. Z hlediska psychiatrie Obamacare situaci ovšem zlepšila. Dříve jen lehce nadpoloviční většina pojištění (cca 60%) kryla psychiatrickou léčbu, dnes musí být (modifikace původního Mental Health Parity Act) zahrnuta.

 5. Moc nerozumím tomu, proč autor argumentuje údajnou statistikou FBI povětšinou osamocených střelců (chtělo by to odzdrojovat) o šikaně, řešení problémů s vyhrožováním či pomstou a porovnává to s událostmi, které s tím neměly mnoho, spíše však vůbec nic společného. Keňa 2013 – cílená střelba na nemuslimy, kdo nerecitoval korán – kulka, Keňa 2015 – opět propouštění muslimských rukojmích, pachatelé z odnože Al-Kajdy. Pešávár 2014 – střelba na děti vojáků a vládních úředníků příslušníky Talibanu. Ve všech případech 5 a více střelců, ve hře nepřekvapivě islám. A pochopitelně Beslan – autorem nezmíněný. Možná proto, že k největším obětem došlo v důsledku výbuchu bomb, ale na začátku byly taktéž popravy střelbou. Pachatelé – nepřekvapivě islámští separatisté….opět jiná motivace.
  Závěr článku mi vyzněl jako tvrzení, že gun vyřeší problém – což je hodně slabé i na Urzu.

  1. No on to gun prakticky ve všech případech vyřešil. Někdy má jeho majitel placatou čepici, jindy to je civil. Ještě jsem neslyšel o případu, kdy by to vyřešila prosba, petice, směrnice nebo motlitba.

  2. Ale notak ty píčo, napřed napíšeš luxusní začátek, kdy nádherně popíšeš, že islamisti jsou prostě kokoti. A pak to zabiješ tím, že zbraně jsou fuj. Ty jsi prostě píča. Promiň ale jinak než píčou tě nemůžu nazvat, zamysli se ty demente, jestli ti islamisti mají ty zbraně legálně, jestli prošli psychotestama a používají jek sebeobraně. Asi těžko že? Ale kdyby jejich oběti měli zbraně a nebali by se jak afgánčtí kozomrdi tak těch zabitých je pořád míň.
   Tady jsem ti píčo dokonce našel luxusní nezaujatý článek o tom, co zbraně vyřeší: https://www.armyweb.cz/clanek/manzelsky-ozbrojeny-par-branil-svuj-pozemek-pri-protestech-v-st-louis

 6. On se Breivik proslavil jen na chvilku, niceho nedosahl a fakt že media jsou prodavaci chaosu je obecne znamy. Tornada, strelby, prevraty, vrazdy, znasilneni. To je to co prodava noviny. Tak proc by psali o kotatkach a stenatkach?

  Spis nechapu jak muze jit nekdo sedet na 6 let za to ze uznava utok v Christchurch? Svobodny nazor je sproste slovo. Tem muslimakum to uz zivot nevrati at to budu schvalovat nebo odsuzovat.

  1. Za „Husák je vůl“ taky bejvaly oplétačky. Tak to prostě většinou je, že svobodu projevu máš, ale ne už svobodu po projevu. Období, kdy to bylo v pohodě, je sumou tak 10 % času. Těch 90 % vždycky hrozil průser, ať už šlo o náboženství, Lenina nebo teď ty černý. Asi se s tím musíme smířit, resp. já už to k lepšímu nevobrátím.

  2. Ono by to dopadlo jinak, kdyby na tom ostrově měl alespoň jeden demorkatický hňup u sebe zbraň. Jenže slovní spojení demokratická špína a zbraň je takové antonymum, že to prostě k sobě nejde. Domnívám se, že minimálně 154 rodičům otevřel oči ohledně bezpečnosti a vlastnění zbraně pro obranu.

   1. Co se ABB týče, nejvtipnější mi přišlo to, že si ten levičácký dorost na začátku myslel, že je to jen performer, který živě předvádí útlak Plastelínců.

    1. JH:
     Já si napřed myslel, že si někdo z pisálků jen dělá prdel a čeká, jaký reakce na to přijdou.
     Ale až podle výpovědí přeživších, to tak opravdu bylo, oni si fakt mysleli, že okolo sviští asi jen plastový kuličky :D

 7. Zdar kundy, docela čumím, jak tu píšete žgrgly o zbraních, přitom já úplně ŽASNU.

  Sráč, tlustej, hnusnej, spocenej, zarostlej, špinavej urza po třista letech napsal, že zbraně jsou zárukou bezpečnosti a vy úplně WAU, to jsme nevěděli. Ty píčo mám dost, tady na DFEENSU ? ???? Jsem tu vůbec správně? Tady na dfeensu, který tak propagoval LEX sdružení majitelů střelných zbraní a vůbec byl dfeens příznivec střelných zbraní, kolikrát se tu vedli diskuze nad tím, že zbraně = bezpečí, propírala se tady americká ústava, doporučovalo se zde volit macha, protože on byl jednám ze dvou subjektů, který byl proti odzbrojování společnosti. Dnes vám zbyl už jen tolik neoblíbený Okamura. A teď v diskuzi čumím JAK VYORANÁ MYŠ. Co je to tady za lidi ? Co je to tady za kriply ? Co je to tady za ubožáky a trosky, co píšou: „mé mé zbraně nic nevyřeší, mé mé“ Jste jak LGBT buzny někde na Pragpride! Vy nejste chlapi, jste jen ubožáci za klávesnicema, co v životě nedrželi kvér v ruce, co v životě neviděli lopatu v ruce. Chcípněte, celá evropa je plná zženštilých mrdek jako jste vy. Vy nedokážete ochránit svou matku, svou ženu svý nevychovaný spratky, vždyť vy nedokážete ochránit ani sami sebe a mě budete tvrdit jak jsou zbraně špatné ?

  V tomhle měl Dfeens pravdu, když říkal, že svou dceru a kluka vychovává tvrdě, aby si uměli zatlouct hřebík do zdi a umíchat maltu, protože to pak budou mít v životě jednoduší než takoví sráči jako jste vy a vaše nevychovaná dětska.

  Narovinu, průměrný plat v ČR je 35.000,-Kč měsíčně, tak to čumím, to máte tak za dva tři měsíce? Tak tady to máš v reálu nemáš ani pjět tisíc, ani dva tisíce v peněžence nenosíš, na internetu děláš machra, ale ve skutečnosti počítáš stokoruny. Drž píču, seš nic. Ty dávno nemáš právo, kecat do zákonů Německa, spolkové přidružené východní montovny Czechia, Němec si s tebou vytřel prdel. Vítej v ČR, v zemi která byla rozprodána Německu, Polsku, Rusku a Rakousku. Ty už jsi dávno tady v ČR na návštěvě, tobě tady nepatří nic. Drž píču kriploidní šašku.

 8. Díky Urzo za nejmenování útočníků.
  Vždy když dojde k nějaké masivní střelbě o tom pan Gawron na zbrojnice.com píše že by se střelci neměli jmenovat, ani psát jejich manifesty nebo osobní příběhy, ale mělo by se mluvit o obětech a jejich památce nebo hrdinství. Média to dělají přesně naopak.
  Ty příběhy lidí co se brání židlemi a chrání děti vlastními těly protože nemohli být ze zákona ozbrojeni jsou smutné..

  1. Tak jak si do dosrali, tak to mají…

   1. Obávám se, že vinou toho šíleného demokratického systému jsou ti, kdo „to dosrali“, typicky úplně jiní lidé než ti, kdo „to mají“ — a kdo za „dosrání“ nemohou ani v nejmenším :(

  2. Pokiaľ by mŕtvymi boli šikanovači a strelcami šikanovaní, tak nech sú strelci kľudne oslavovaní a na mŕtvych serie pes.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017