Stávka a vláda přizdisráčů

Featured Image

Členové některých odborových svazů v dopravě se rozhodli stávkovat, protože se vláda, zjednodušeně řečeno, rozhodla zdanit jejich zaměstnanecké benefity stejně jako jiné formy příjmu. Pod hrozbou stávky si úřednická nasrala do kalhot a odborářům ustoupila. Odboráři udělali v předvečer stávky laskavost a „ustoupili“. Stávka nebude. Zatím. Vohnouti vs. úřednická vláda: 2:0.

Neschopnost a vratké postoje „populární a důvěryhodné“ úřednické vlády už nešlo demonstrovat lépe. Přizdisráč premiér Fišer je prý rád, že jeho „úsilí nebylo zbytečné“. Tak tohle nám teď vládne.

Potenciální stávkující byli sice v mnoha případech zaměstnanci nestátních společností, ale ve finále jsou to zaměstnanci státu, protože jejich zaměstnavatelé žijí ze státních peněz. Jsou to například České dráhy, dopravní společnosti provozující dopravu na základě smlouvy s kraji nebo dopravní podniky, placené městy. Za nemalé peníze, které tyto instituce spotřebovávají, odevzdávají služby tristní kvality a vládne v nich megabordel. Je to docela nedávno, kdy jsme se dozvěděli, že kraje bez soutěže uzavřely smlouvy s Českými drahami a tím zajistily svým občanům horší služby za víc peněz na léta dopředu. Vnímám proto všechny tyto dopravní organizace jako pobočky státní a regionální správy. A tyhle pobočky teď chtějí … stávkovat proti vládě a parlamentu.

Vohnouti jsou absolutně rozhořčení, když čtou o nepřiměřených výhodách manažerů státních společností, o flotile aut a luxusním bydlení, které si „pořídil“ za státní peníze šéf NKÚ, „zlatých padácích“ (které jsou ve své podstatě legitimnější a morálnější než „odborářské“ benefity) apod. A co tedy chtějí dělat oni? V podstatě to samé, čerpat nepeněžní benefity a také je nedanit. V tomto případě je to ovšem v pořádku.

Daňové úniky jsou z pohledu vohnoutů nepochybně špatně. Vole poslouchej! Pakáž podnikatelská dělá všelijaký tamty ekonomický kejkle, například si prodává zboží mezi firmama vole za nesmyslný ceny, tím ovlivňuje daňový základ a přesouvá zisk tak, aby optimalizovala daňovou povinnost a to je kurva špatný, protože pak není na dotace, dávky a podpory. Ale když tatáž firma dává zaměstnancům zadarmo jízdenky, poukázky do fitka nebo stravenky za cenu, která rozhodně není obvyklá, tak to je v pořádku, protože to je přece vole pro lidi.

Poslední hit odborářů se jmenuje, „zrovnoprávnit“ živnostníky a zaměstnance. I zde byla kryptokomunistická Fišerova vláda k odborům vstřícná, dokonce si nechala od odborů radit. Živnostníci totiž podle odborářů neplatí dost vysoké daně ve srovnání se zaměstnanci a je třeba je zrovnoprávnit, čímž se získají dodatečné peníze do státního rozpočtu například na sociální programy. Ale zrovnoprávnit, prosím pěkně, jen vocaď pocaď. Živnostníci si jízdenky platí sami a tak to taky zůstane.

Mafiánské stávky odborářů kvůli jejich benefitům by žádný slušný člověk neměl podpořit, a to jak svými skutky, tak slovy. Jednak proto, že si odbory berou za rukojmího daňového poplatníka, který tento celý neefektivní a nevýkonný systém veřejné dopravy a podivných benefitů pro vyvolence mlčky financuje. Nemůže ani nic jiného dělat, protože lokální a krajská bratrstva jsou propojena s „tradičními“ dopravci a ti zase mají silné odbory – kruh je tím uzavřen. Především pak proto, že se jedná o prosazování účelové deformace daňového systému ve prospěch jedné privilegované skupiny vyžírků. Nemá vůbec žádný sociální podtext, protože se nedá očekávat, že by nějaká skupina obyvatel zdaněním benefitů výrazně zchudla. Je to politická záležitost, protože v Kocourkově nemáme apolitické odbory, ale sociálnědemokratické odbory. Je to špinavá hra levičáků o volební preference.

Osobně si myslím, že stávky se báli ze všeho nejvíc odboráři samotní a až pak až za ušima podělaný quasipremiér. Celá stávka se totiž velmi rychle mohla obrátit proti nim samotným, protože to budou jejich lidé, kdo budou čelit nespokojeným cestujícím, kteří po ovčím způsobu již uhradili svoje předplatní jízdenky. Skutečná podpora stávky na úrovni pomatené členské základny odborových svazů je velkou neznámou. Zatím žádná z podobných stávek nebyla dokonána, Fišer si stáhnul kalhoty skutečně daleko před brodem.

Zmrdi z odborových centrál například nepočítají s prostou lidskou solidaritou. Pokud by toho naše společnost byla schopna, zůstaly by odborářským kápům při první, maximálně druhé nebo třetí stávce oči pro pláč, protože by se možná ukázalo, že je nikdo nepotřebuje i s jejich drahými špinavými opožděnými vlaky a rezatými smradlavými autobusy řízenými ignoranty. Například na úrovni Budějovic, kde stejně každý druhý jezdí do práce autem, je poměrně snadno představitelné, že individiuální doprava převezme úlohu pomalého a špatně organizovaného vohnoutího MHD. Po nějakém týdnu dvou stávkování by se třeba ukázalo, že stávka nikoho nezajímá a stávkující už vůbec, protože se cestující „stačili nějak zařídit“ a jiné neodborářské nemafiánské nestátní subjekty se jejich role pružně zhostily podobně, jako se jistá firma Student Agency zhostila dopravy mezi většími městy. Chápejme to jako námět k přemýšlení.

Ještě jeden námět k přemýšlení a varování pro všechny, kdo by pomýšleli na nákup státních dluhopisů. Těmi se chystá Fišerova vláda diletantů látat díry ve svém rozpočtu. Hodláte svěřit svoje peníze vládě, která takto úslužně ustupuje odborářům? Já ne, nejsem dementní ani neberu drogy.


03.03.2010 D-FENS

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
381x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:59
D-FENS © 2017