Soudruh Maďar říká čistou pravdu jako vždy - zpět na článek

Počet komentářů: 118

 1. Tohle vydá za celou ČT. Nechápu, proč se na ní lidé nevykvajznou. A co je nutí přijímač zapínat a na české televize vejrat.

  Paráda.

  – logika je projevem sympatií k bílé nadřazenosti

  – Otevřou se okna vždy jen při nasazených respirátorech. Tím virus může cirkulovat za příhodných podmínek, ale zdravý zůstane, kdo respirátor nasune.

  – co to je ta teorie. Z toho, co se tam píše hned v prvním odstavci o významu slova, mám pocit, že bychom měli tohle slovní spojení přestat používat, protože je politicky velice škodlivé pro naši správnou věc.

  a nakonec

  – emisní povolenky na děti

  Dodávám: „dětenky“. Stejně jako budou nebo už jsou „kravenky“, slepičenky“, možná i „kočenky“. Psenky ne, psi se zúřadují pomoci již existující agendy poplatků ze psů.

  Co je tady švanda, byť tedy dost drsná, je v podání české televize (českého rozhlasu 1-6 či kolik) fialovou pravdou. Fest drahým hnusem neslučitelným s udržitelným životem zdejší společnosti.

  Pokud by pan dr. Maďár nebral prachy za kovid-kšefty, tak by snad mohl mít prostor pro své, byť hodně nezdravé názory. Ale kdo je na kovid příjmově navázán – a kdo z těch všech extra prokovidistů není – patří za hory, za doly.

  A stejně tak ti nešťastníci, co to (a nejen to) ještě teď žerou i s navijákem.

  To není nenávist, natož předsudečná, blbečci, to je pouhá sebeochrana.

  1. Máte tam chybu:“…patří za hory, do dolů“. Nemáte zač.

   1. Člověk je od přírody podřídivý, smířlivý, spolupracující, plný pochopení… tak nechtěl bejt takňák moc totalitně nenávistnej.
    „Za hory, za doly, mé zlaté parohy, kde se pasou, Smolíčka Pacholíčka Jeskyňky pryč nesou.“ Pokud za horami a doly čekají Jeskyňky, šik osoby podobné té královně krásy Brianu Nguyenovi z New Hampshire, tak to je lepší nebo horší než nakonec někde fárat? Mám na mysli samozřejmě odpověď informačně korigovanou, ne hrst očekáváníhodných poťouchlých invektiv od těch, kteří nevědí, která euroatlanticky bije.

 2. Tak „vyjímeční ziskovců jsou čitelní, tedy pro některé ale zase mají svou naformátovanou „dabl deck-u :-) od školatiky přes masmédia oligarchátů / všichni to říkají až po trh vývratova, vyžranova. Základnu na které tyjí, upírsky? Mameluky ale s vírou dobrého houfu, ostatní kanibalizovat rychle a účinně kdy jsou horliví kývači, nehledě toho jak měli covid pasy s uděláme tečku. S nádivkou druhou, třetí, booster je nutný a zelená aplikace tečky trasovanců lágru lockdownistů jim po 2. týdnech zčervenala, kašarům. Ale mezi spícháváním si mohli zajet zalyžovat na ledovec do alp ve stavebním respirátoru na prach ffp2 i když na vir by museli mít tak řádově 200x hustší síto. gogo
  A samozřejmě s informační slepotou. https://www.badatel.net

 3. Nový konšpirátor na kovidovej scéne : Ministerstvo zdravotníctva SR .
  MZSR na svojej pravdomluvnej webstránke zverejnilo údaje , podľa ktorých je v tomto kovid-vražebnom mesiaci pozitívne testovaných spústa ľudí, a z týchto pozitívnych je 74% dva krát napichaných. A hneď vedľa informuje, že v slovakistáne je raz napichnutých 51% , dva krát napichaných ešte menej.
  Pritom súčasne dookola naháňajú ovčanov na to spásonosné napichanie.

  Na zahraničných weboch sa už celkom otvorene informuje, že od počiatku napichávania je v Europe nárast úmrtnosti priemerne 15 % , niekde až 40% . V minimálne napichnutom Bulharsku je nárast rádovo tuším 2 %. Čo je podľa politikov, aj podľa ovčanov správny argument pre zvýšené napichávanie.

  1. Simpsonov paradox ti niečo hovorí? A to, že testovanie nie je náhodný výber z populácie, tiež niečo?

   Z tých čísel nevyplýva samo o sebe nič ani pre, ani proti očkovaniu…

   1. Ale z té úmrtnosti možná ano… ;-)

   2. … a také, když z těch údajů nic nevyplývá, proč jsou vlastně vůbec prezentovány? 8-O

    1. Nič nevyplýva z porovnania tých čísel. Na nejaký reálny pohľad by bolo treba spraviť prepočty cez vekové skupiny, niečo na štýl tohto: https://www.abclinuxu.cz/blog/Valhalla/2021/11/otazka-pro-chytre-hlavy/diskuse#56

     Z druhého čísla samostatne vyplývajú dve veci, po prvé, že Slováci sa na to, napriek kampani, v zásade dosť vysrali (ale medzi dôchodcami, tam je to oveľa vyššie, však boli za to pre nich slušné finančné bonusy) a po druhé, že dotyčný pacient nevie čítať, lebo cca. 51 % je zaočkovaných ASPOŇ prvou dávkou.

     To prvé je hausnumero, ktoré okrem účinnosti vakcíny proti samotnej nákaze/pozitivite (to sa asi predrečník snaží naznačiť) závisí na spôsobe výberu osôb k testovaniu, percentuálne najviac očkovaných je u starých ľudí, ktorí sú disproporčne častejšie hospitalizovaní kvôli tomu či onomu a v rámci toho sú testovaní (t.j. neprišli do nemocnice kvôli covidu), prípadne že sa viac testujú ľudia, ktorí majú obavy o svoje zdravie (a zároveň dôverujú oficiálnym informáciám), a tí sa zvyknú aj nechávať očkovať.
     Tým, že dnes nie je testovanie vôbec plošné a teda skladba testovaných vôbec neodpovedá skladbe populácie, nedá sa z toho výsledného čísla nič usudzovať, a čudujem sa, prečo sa vôbec uvádza.

     1. Pardon, pacientovi sa ospravedlňujem, som ho zle pochopil, píše v zásade to isté, čo ja ohľadne prvej dávky.

      1. neboj, nakonec tam budou z 90 % jenom napíchanci, su zvědavej, jak se pak budou jak ti červi všichni kroutit, že se z toho nedá nic vyvozovat…tvl…

       1. To by sa mohlo stať napríklad, pokiaľ by nenapichaní dôchodcovia ešte znova nejako rapídnejšie poumierali. Ale myslím, že tí, čo prežili, už majú imunitu aj bez očkovania.

        1. ano, ale trvalý následky těch sraček a imunitu poškozenou a NÁCHYLNĚJŠÍ k reinfekci, což jsou dávno zřejmý důsledky těch experimentálních genovejch terapií, budou mít jenom keří, grgín?!

         1. Aby reinfekcie spôsobili nárast podielu napichaných na pozitívnych testoch na 90 %, to by to museli napichaní chytiť hádam každý mesiac znovu.

          Pokiaľ sú ale tvoje reči o opichávaní rovnako spoľahlivé ako tvoje predikcie o specoperácii, tak je pre človeka najlepšie bežať na očkovanie hneď zajtra… drž sa radšej elektriky, lebo rozumieť jednej oblasti nerobí z človeka polyhistora.

          1. Prostudujte si https://smis-lab.cz/2022/09/13/je-to-bily/ . Očkování poskytuje krátkodobou ochranu před nákazou, jejíž úroveň bohužel rapidně klesá. Zhruba po 20 týdnech, tzn po 5ti měsících, klesne přidaná ochrana vakcíny na nulu a následně klesá do záporných hodnot.

          2. No pozor, ty to ale prezentuješ ako niečo všeobecne platné. Bolo niečo podobné pozorované aj u dospelých?

           Neviem ako je to s náladami obyvateľstva v Severnej Karolíne, ale u nás málokto (aj z tých, ktorí očkovanie proti covidu nespochybňujú) dával malé deti očkovať, teda hypotéza 3 sa mi javí ako vec, ktorú by bolo dobré preveriť.

 4. Barbarská doba, dávno měli být po náměstích morové sloupy se „světci gatesem, faucim, veterinářem bourlou a místními samaritány bakšišem – sledu reprodukčních klinik s kukačkami kdoví odkud a z koho atd. Akorát by tam kšeftu big pharmy vděčných klientů za hrob chyběli smečky psovodů se psy lockdovnistů na „neřády, lágrtůry.

 5. Kolegyne, 29 let, doposud zdrava jako ripa, 3x ockovana a od te doby problemy s bolesti hlavy a lita ji tlak. Nosi si s sebou tlakomer do prace, dochtor po ni chce cisla. Dneska jsem koukal, rano 135/72, pak najednou behem sezeni u pocitace ze ji prej boli hlava a tlakomer 174/105. Nic nedelala, jen hejbala mysi a tukala do klovesnice. Pila furt vodu. Po hodine tlak zase spadl. Lita ji to takhle uz od srpna, booster dostala v cervenci. Nemuzu se na ni spolehnout, kdy zustane doma a kdy prijde do prace. Zatim to moc neresim, ale je jasne, ze az budu resit premie, budu to muset zohlednit. Jsem zvedavej, jak to s ni pujde dal.

  Zadne komorbity nema, normalni postava, doposud zadne zdravotni problemy, nekurak, alkohol prakticky nepije. Zadne stresy, zije sama se dvema kockama (ctyrnohyma).

  Ja to nechci davat do souvislosti s ockovanim, ale celkove nam ve fabrice vickrat onemocni ti naockovani, nez nenaockovani. Poskozeni imunity je neoddiskutovatelne. Jestli je tu i souvislost s tim tlakem, to s jistotou rict nemuzu.

  1. Sysop: 29 let, život se dvěma kočkama… Ten tlak, to jsou tikající biologické hodiny, kdo ví, co se jí přitom „klikání myší a ťukání do klávesnice“ honí hlavou. Třeba ťuká v diskusích na místním fóru a lidé jak ty jí zvedají tlak svým popíráním pozitivního vlivu vakcín na zdraví :-D

   Ještě mě napadá dnes moderní „nesmíš za vším vidět hned covid, třeba za to může Putin“.

   1. Sakrys… fakt je, ze jeji otec byl Kazach. Tam ten stin Putina asi bude :-D

   2. hned sem si řikal, esli neco není špatně, 29 let, dvě kočky…

    nevypadá že by mohla strašit malý děti ve školce?

    1. Ani ne. Neni sice muj typ, ale rezivo to neni spatny. Mladi Nemci celkove moc po rodinnem zivote neprahnou.

     1. řikal že normální postava, tak dveřma asi projde aspoň naštorc…esli nemá taky nějaký ty úchylky na převlíkání a jiný lustry?

      1. Ani ne, potetovana je asi tak stejne, jako ostatni Nemky…

       1. asi stejně, jak jiný? to je co? :D

        tak se zkus nenápadně zeptat (esli to vůbec jde), na nějaké podnikové chlastačce, esli není eště nějak jinak narušená (ve stylu ejlijen naruby a jinýho bičování a klinik) a pokud ne, co by v tom už sakra mělo byt? :D

  2. Moje máma (3 dávky) byla u gastroenterologičky, kde řešily problém. A akutní epizodu svého problému měla 3x (asi náhoda). A jednou jí bylo už tak zle, že chtěla převádět majetek, aby se ušetřilo za dědické řízení. Konzultace u doktorky probíhala s mamčiným kalendářem, kde řešily, co v konkrétní době před epizodou jedla, kde byla atp. Pak přišla otázky: „Jste očkovaná? Kolikrát? Můžete to v kalendáři vyznačit?“ Načež mamka řekla, že nemusí nic vyznačovat, že to tam je, protože se na to objednává a ona si to tam napsala, aby tam nezapomněla jít. A začalo listování, jedna dva tři čtyři listy od poslední příhody a bum. A začalo přesné počítaní:
   Takže 1. příhoda přišla 27.-28. den (nevzpomněla si, kdy přesně začaly bolesti) po první dávce, druhá příhoda 28. den po druhé dávce a třetí 30. den po třetí dávce. Na čtvrtou nešla, upravila jídelníček a nechci to zakřiknout, ale teď dobrý.

   1. Hehe, ted pred 10 minutama jsem to samy resil s tou kolegyni, protoze vcera odpo byla u sveho dochtora a ten ji rekl, ze takovych pacosu ma letos uz docela hodne a ze si ted zapisuji ty svoje prihody do kalendare…

  3. Zatim to moc neresim, ale je jasne, ze az budu resit premie, budu to muset zohlednit. Jsem zvedavej, jak to s ni pujde dal.
   Je otázka, jestli by investice těchto pár € nezvýšila loajalitu k firmě, když se to neseškrtá.

 6. Pokud nekdo nepochopil ze Bedar, Prymrdula a dalsi mrdky – jako treba ten vytlemenej curak Chlivek – jsou mrdky a bere v potaz cokoli co tydle mrdky prohlasi, neni mu pomoci.

  Behem poslednich cca dvou let mel kazdy moznost se edukovat ohledne nemoci a pochopit ze viromrdisticka teorie postavena na presvedceni ze nemoci jsou zpusobovane jakymisi virusy je totalni sracka. Nemoci nejsou zpusobovane virusem – virus je dusledek nemoci.

  COVID je normalni sezonni nachlazeni. Navic k tomu strach vybicovany medialnima mrdkama. COVID jako nemoc neexistuje.

  Kdo si necha namrdat do tela fuckccine proti COVIDU je TOTALNI KRETEN.

  Kdo veri pohadce o nejake jine nemoci, viru, JE TAKY TOTALNI KRETEN. Dva roky tech sracek snad stacily abyste pochopili jak s vama vymrdavaj.

  Suma sumarum, o tom co Bedar zvani se nediskutuje. Bedar se s tim posila do pice.

  1. +1

  2. Zajímavé jak nikdo najednou žádný „covid“ nemá, když dali lidem novou zábavu jako je válka, zdražování a ekonomický kolaps. Najednou nikdo nemá čas vymýšlet pičoviny a řešit jestli zednickým respirátorem něco proleze či ne. A jaká šmakuláda je lepší a prémiovější.
   Už toto samo ukazuje na neexistenci nějakého nebezpečného „covidu“. Ten by tu totiž byl bez ohledu na to jestli je válka či není, jestli je hladomor či ne.

   1. Dulezity je, ze je na koho svest soucasnej ekonomickej prooser. Vubec by mne nepreqapilo, kdyby nase vlada od unora chodila do kostela dekovat a orodovat za Putina. I kdyby ted valka na UA skoncila, tak se maji dalsich 30 let na co vymlouvat. Komunisti uz byli hodne vymlacena slama.

    1. Teď jsou v módě imperialisti, jen ne z Washingtonu, ale z Moskvy. A vrazi se přestěhovali z Vólstrítu na Arbat.

  3. Všiml jsi si naopak souvislosti mezi tím jak lidi od jara straší že nebude plyn, elektřina a jak všichni umrzneme… a mezi tím, že v Září došlo k tak prudkému ochlazení, jaké nepamatuju za celý svůj život?
   Tohle je doslova do očí bijící. Jen to opět nikdo nepochopí. Jak to tu na planetě doopravdy funguje.

   1. „Jak to tu funguje“ – dovolím si reagovat trošku delší nudnou statistikou, jelikož toto trošku sleduju:

    https://1iq.cz/img/j3zDM/6gUS4.png

    tak ono viz obrázek (je to Holešov, jen namátkou) ted jsme zase už víc jak měsíc nad dlouhodobým průměrem.

    V téhle diskusi – odkaz dole – se vyjadřují opravdu „magoři“ přes čísla a průměry v počasí a ani to září nebylo tak vyjímečné. Ano, nepopírají ani oni, že tam došlo k tomu výraznému ochlazení, co zmiňuješ –


    V letosnim zari take dvakrat napadl snih na hrebenech Krkonos ktery se v polohach nad 1400 m n m udrzel v prvnim pripade nekolik dni. Zarijove episody se snezenim ci namrazou nejsou uplne vyjimecne, ale dvakrat za sebou to za poslednich cca 25 let tez nepamatuji. Uvidime co rijen, rok 1974 ale sotva bude v tomto smeru prekonan (Tehda jsme ale byli s Rusy, Ukrajinci atd. vsichni bratri cili s plynem ani elektrinou nebyl problem ;)

    a tak nejlépe to asi vyjádřil tento:


    Ja žijem v najteplejšej oblasti na Slovensku, v strede Podunajskej nížiny, priemer u mňa bol 15.5 °C (0.4 °C pod DP 1991-2020)
    Ale…
    Tá charakteristika z Klementina takmer presne sedí aj u nás, a o mestskom tepelnom ostrove sa u nás teda ozaj nedá hovoriť.

    Treba si uvedomiť že mesiac sa skladal z teplej prvej polovice a veľmi chladnej druhej polovice. V článku to je aj uvedené, 12 °C je takmer v 10% najchladnejších za 248 rokov. A práve o tej veľmi chladnej druhej hovoríte Vy. Ale na to, že prvá polovica bola teplá si už asi nespomeniete. A čo spraví keď také 2 polovice dáte dokopy – dostanete sa na médián.
    Takže ako má vypadať chladný September? Nemôže mať prvých 16 dní teplých až veľmi teplých ako teraz. Dajme tomu ako ten v roku 1996. Alebo ten najchladnejší v roku 1912, kde ani u nás nebolo ani jedno maximum nad 20 °C.

    Ak by ste neverili jednej stanici na Slovensku, navlas rovnaký priemer teda 15.5 °C malo celé Maďarsko, takmer presne o 0.5 °C pod DP a pravdaže vs rovnakým priebehom, teplý úvod, chladný záver.

    Kde se baví teda o vyjádření ze samotného článku:


    V září 2022 byla v Praze-Klementinu průměrná měsíční teplota 15,3 °C, což znamená, že odchylka od normálu 1991-2020 byla -0,7 °C, s touto odchylkou bylo září teplotně normální. Odchylka od starého normálu 1961-1990 byla +0,1 °C, podle tohoto normálu by září bylo teplotně normální. Odchylka od dlouhodobého průměru 1775-2014 byla +0,1 °C.
    Září 2022 se umístilo na 117. až 122. místě z 248 dosavadních září od roku 1775 a je tedy svojí průměrnou teplotou blízké mediánu.

    ….

    Na grafu na obrázku číslo 1 je vidět, že druhá polovina měsíce byla výrazně chladnější než první, a dokonce se vyskytly názory, že byla velmi chladná. Jak tedy tato druhá polovina září vypadá ve srovnání s ostatními druhými polovinami září od roku 1775? Průměrná teplota druhé poloviny září (16. až 30. září) 2022 byla 12,0 °C. S touto průměrnou teplotou se druhá polovina září 2022 umístila na 26. až 28. místě mezi 248 druhými polovinami září od roku 1775. To znamená, že se těsně nevešla mezi 10 % nejchladnějších druhých polovin září za toto období. Chladnějších bylo 25 prvních (TADY MAJ CHYBU – DRUHÝCH) polovin září, což odpovídá 10,08 % z celkového počtu. Pro srovnání, nejchladnější druhá polovina září od roku 1775 byla v roce 1912 s průměrnou teplotou 8,9 °C, v roce 1889 a 1877 to bylo 9,3 °C. Nejteplejší druhá polovina září od roku 1775 byla v roce 1947, a to 19,3 °C, v roce 1975 to bylo 19,1 °C a v roce 2006 dosáhla průměrná teplota druhé poloviny září 18,4 °C. Průměrná teplota druhé poloviny září za celé období 1775–2022 byla 14,1 °C. Letošní druhá polovina září tedy byla chladnější než průměrná dlouhodobá teplota této části měsíce a než většina druhých polovin září za toto období, ale přece jen nešlo o žádný výjimečný extrém, v průměru každá desátá je chladnější.

    http://www.infomet.cz/index.php?id=chat&typ=clanek&idd=1664868810

    1. Jen doplním, to co říkám, že jsme zase měsíc „nad“ –

     http://www.infomet.cz/index.php?id=read&idd=1667375517


     V říjnu 2022 byla v Praze-Klementinu naměřena průměrná měsíční teplota 12,9 °C, což znamená, že odchylka od normálu 1991-2020 byla +2,0 °C,, s touto odchylkou byl říjen teplotně nadnormální. Odchylka od starého normálu 1961-1990 byla +2,6 °C, podle tohoto starého normálu by říjen byl teplotně mimořádně nadnormální. Odchylka od dlouhodobého průměru 1775-2014 byla +3,1 °C.
     Říjen 2022 se umístil na 7. až 9. místě z 248 dosavadních říjnů od roku 1775, takže by se vešel mezi 4 % nejteplejších říjnů za toto období, jen 2,5 % říjnů bylo teplejších.

     Statistika nuda je… :-)

     Kéž bych si ale mohl být tak jistý věrohodností dat třeba u COVIDU. :D

    2. To jsou zajímavé přehledy. Člověk by byl býval dal skoro krk za to, že letos bylo v Praze vlhko víc než jindy. Teplo nevadilo, v létě má být teplo, ale ve dne teplo, v noci o něco méně a semtam pořádně, ale ne moc dlouho pršet. Zatímco letos byly skoro pořád mraky, šedivo, málokdy aspoň kus modrý, natož kolem dokola.

     1. Tak ano o tom že bylo září hodně deštivé a vlhké taky není sporu…

      Osobně toto září hodnotím jako taky hodně „uchcané“ a taky to tam zmiňují v té diskusi –


      Dle mych pozorovani jsou rajcata dobrym indikatorem pocasi a prumerne vlhkosti casneho podzimu. Je to vymluvnejsi udaj nez nejake prumery :) pestuji je u jizni zdi baraku jiz 25 let a letosni plesniveni je u nich skutecne rekordni. Jasne, vliv ma i zvolena odruda (a jeji promena v prubehu let) zvysene zastineni za rostoucimi stromy a keri atd.

      Já se zaměřil vyloženě na teplotní charakteristiku, srážkovou tu už nechci plakátovat… :-)

      1. Možná, že teď, jestli bude chladněji, zůstanou blízkovýchodní doma. Ale zas vyskočí nějaká 3D pandemie. To by člověk vrhnul.

       Údajné dnešní myšlenky „šéfa slovenské policie Štefana Hamrana“
       – migranti se stejně dostávají, kam chtějí
       – oni jednoduše mizí
       – dříve či později se do toho Německa dostanou
       – migrant, který se dostane na území schengenského prostoru, je nevyhostitelný

       Nemá ten šéf špatné spaní? Vždyť to je bordel! Ale asi nemá. „Miestnych extrémistov aj teroristov homofobov mame posichrovaných, dezolátov taktiež, čiže je všetko v poriadku. Naozaj neviem, čo byste chceli.“

       Se mi zdá, že zcela normálně je jeden a ten samej jednou Abdulách, pak Olách, Mulách, Alách. Úředník státní správy ho za dohledu nevládního neziskovčíka korektně zúřaduje – a jedeme dál, jak učitelka Jozefína.

       Kolik takových je však ubytováno ve vlastních facilities těch, kteří jsou prouprchlicky zaměření? A na jejich náklady. A samozřejmě výlučně těmto aktivistům pak přísluší benefity spojené s přítomností uprchlíků. To je demokratické řešení. Možná liberálně demokratické, pokud to slovo dodá demokracii punc kvality ve světě euroatlantických hodnot. Uprchlíci tu jsou pro toho, kdo je (kdo jim) platí.

       Ostatní, demokraticky se rozhodnuvší s uprchlíky nic nemít, nechť jsou výhod s uprchlíky spojených vzdáleni.

       Tak snad aspoň benefitem, jak se říká, velké a díky obraně euroatlantických hodnot drahé zimy bude uklidnění na (nehlídaných) hranicích tohohle (suverénního) státu. Bejvalo. A prej to bylo špatný. Ale co za tatíčka Masaryka, taky se mohl courat kdo a kam chtěl?

       1. Trochu mi uniká pointa tvojho textu. A ten náš Pišta čo hovorí, to je zle či dobre?

        1. Jestli vám to pod Tatrami tak vyhovuje, tak vám to budiž práno.

         1. Ja nehovorím, že mi to vyhovuje tak ako to je, ale pýtam sa, čo má ten zoznam Hamranových výrokov ilustrovať.

          On totiž povedal ešte ďalšie veci, cca:
          – kvôli vyššie uvedenému treba posilniť ochranu celej vonkajšej hranice Schengenu
          – treba poslať spoločné komandá do južného Maďarska, tam migráčikov chytať a tlačiť naspäť do Srbska (Maďari sa o to snažia ale sami na to nestačia), odtiaľ sa to ešte dá
          – a že Frontex by mal konečne pohnúť riťou, lebo sa naň skladáme nemalou sumou (číslo som zabudol)

          1. Ten zoznam Hamranových výrokov može ilustrovať, že SK polícía je rici. Místo, aby se aspoň občas snažila, tak jako česká, semtam nějaké připrchlence vracet tam, odkud přišli, aspoň pro kameru, tak pri borovičce brblá o tom, jaké to je nemožné a co všechno je třeba posilnit (ergo prachy, prachy, prachy, další zákony, vyhlášky, nařízení a zas prachy.)
           Z hlediska občana je tohle na piču, však? Kam sa majú poslať komandá a kde tlačiť – co je komu do toho. Podstatné_je, aby tady byl klid,_pořádek_a_bezpečí. Od toho ten občanmi placený policajný sbor je. ?
           Další, druhá a poslední možnost je vyprdnout se na policejní sbor – brblající, co by se mělo a akční, když je třeba držet hlídku před Teplárnou – a zařídit pořádek svépomocí. Každý na svém za svoje. Já pán, ty pán. Hádam, demokrati sa z takej myšlienky orosia: veď by to bola anarchia, nie liberalna demokracia! A co ochrana nezadatelných práv těch chudáčků, kteří snad jakože tady někomu vadí? Jak si to, xenofóbové, představujete? Extrémisti, teroristi!!
           Tak tedy jak_na_to? Navíc, když to mělo být teoreticky, prakticky a dokonale vyřešeno předtím, než SK (i Čechy s Moravou) zalezlo do europrdele, kryté šengenským prostorem svobody, pravdy a lásky.
           Řekl bych, že euroatlanticky konformní demokrati-liberálové v tom mají zmatek.

    3. Grafy a statistiky si můžou strčit někam. Vím jak celý můj život vypadalo typické babí léto. Poslední roky se dalo ještě v půlce Září koupat, někdy konec září ještě na kraťasy. Někdy bylo září teplejší, někdy chladnější, ale ne takový extrém jak letos. Aby teplota u jadranu/černého moře klesla pod 20 stupňů už v polovině září, to je taky abnormální.

     Možná ještě ty 70. leta. Tuším 78/79 extrémně tuhá zima, ale nikoliv Září.

     Letos bylo i dost studené léto (ať žije globální oteplování!), noční teploty dost nízké. Prakticky nebyly tropické noci u nás. Vím to, protože jsem celé léto nadával, že nemíním stanovet při 15 stupních, na takové léto se můžu vys…

     Jak někdo může být takový bezmozek, že věří spíš statistikám a grafům, místo toho co skutečně poslední půlrok prožíval, to fakt nechápu. Pak se ani nedivím že takový národ má slámu u kravína a rozvěšuje ukrajinské vlajky jak o život.

     1. Ale však já ti to neberu, ani tu nemekotám o ideologii globálního oteplování. Je pravda, že se otepluje. Čemu nevěřím, je ta ideologie kolem toho, kvůli tomu že teď máme klima teplejší. Ono jsou data a pak jak se s nima zachází. Jo bylo babí léto, ale nemusí být každý rok. A zrovna poslední dobou jak je tepleji byly i horká září a paměť člověka udělá to, že řekne: joo to byly babí léta, protože selektivně si vybaví zrovna teplé září kdy se koupal. Od toho jsou sběrači dat, protože jinak to pak spadá do řečí: „jo za nás to bývaly zimy“ A když se na to podíváš, zjistíš, že těch „mínus třicítek“ zase tolik nebylo, ale byly zimy jistě chladnější než poslední desetiletí. Teď jsou zimy a všechno prostě teplejší, tak to je, ale co se na to nabaluje politicky a ideologicky to je věc jiná. Já nevím co tu chceš rozporovat… :-) Tak nahoď grafy a vyvrat mi, že není poslední dejme tomu dvě desítky let v průměru tepleji a tepleji vzhledem k dlouhodobým průměrům. To si z hlavy asi nevytáhneš, těžko si zapisuješ každý den tak čím chceš argumentovat? Jako – „Někdy bylo v září tepleji někdy chladněji, ne takový extrém jako ted, kdysi jsem se v září koupal?“ :D

      1. letos zas nebylo žádný jaro, zima skončila v květnu a přišlo prakticky rovnou léto

       1. Mrdnu sem zas Holešov poslední rok, bo to mám otevřené – chvíli si nad chvíli pod…

        https://1iq.cz/img/j3zDM/V37eX.png

        Jo, jara jsou teď chladná víc roků po sobě, podzim se naopak táhne až do prosince. Já tu nejedu aktivismus ani pro ani proti s tím ať jdou do prdele. Já čumím jen na grafy, a nevidím tam žádnou apokalypsu… Já jen reagoval: „Tohle je doslova do očí bijící. Jen to opět nikdo nepochopí. Jak to tu na planetě doopravdy funguje.“

        Co to jako mělo být? :-) Do očí bijící je, co s těmi daty ty mrdky dělají a jak to lidem politicky podávájí. Někde jsem nedávno narazil n to, že už se vlastně ani neotepluje a ta tendence dosáhla vrcholu. Ale teď tu nechci vařit z vody, tohle bych si rád nachystal. Ale tu se stejně grafům nevěří, tak asi radši nic… :-)

        1. „Podzim se táhne až do února“ jsem chtěl napsat s nadsázkou. „Do prosince“ to asi není nic neobvyklého… :D

        2. šak přišlo solární minimum, sem říkal už přes dva roky, že příde, ochladí se a budeš deštivějš

         1. Uprimne, trocha viacej vody v makych davkach by bodlo.

          1. Malych davkach

          2. @semancko
           Anebo s vodou šetřit, což?
           Když si poradí v mnohem teplejších zemích…

          3. Dachsmeister
           11.11.2022 v 19:40

           tvl IBCčka věčně plný, naposled sem 300 litrů pustil po ulici do kanálu a za hodinu to dochcalo zas plný že to přetíkalo

           esli má něgdo málo, ať si přistaví cisternu, nechám mu napršet

          4. Akurat to znamena ze zabudni na zahradu lebo v studni nie je voda, takze setrenie znamena zmenu sposobu zivota. Dtto vyroba zelenej elektriny, malo vody v priehradach. Je toho viac co to priamo ovplyvnuje. Malo zrazok ani nezachytis do sudov.

          5. žádnejch málo srážek vole není, mezi dešťama sem nikdy nevodebral víc jak 200 litrů a zas to za chvílu přetíkalo

           a to je jedna půlka střechy, z druhé je nutný to přeskládat a vyspravit vokap, tak se to zatím vsakuje pod barák, pak tam bude přetíkat druhý IBCčko

           studna samozřejmě je, musim z ní eště vyndat ponorku, ta už nebude nikdy potřeba, dyž furt přechcávají IBCčka

          6. Tak to mas inak ako je to tu. Studne poriadne klesli a dazda bolo tento rok menej.

          7. A to je kde?

      2. On si člověk spíš pamatuje extrémy, protože průměr dohromady nedá. Pamatuju si tuším 2016, kdy bylo v únoru snad 17 nebo 18 stupňů. Taky si pamatuju leden 2017 kdy byla fakt kosa. Ale průměrnou teplotu netuším.

       Kamarád si třeba pamatuje, jak když byl malej, na Vánoce býval většinou sníh, a teď nic. Akorát teda ignoruje, že jako děcko bydlel v Krkonoších v nadmořské výšce ~600 m, zatím co dnes je jižně od Brna. Tady byl sníh na Vánoce tak leda v Třech oříšcích pro Popelku, a na obrázcích od Lady.

       1. Mrkni třeba semhle – našel bych toho, ale chtělo by si to trochu připravit – toto je ukázka z dat nějakých posledních 40 let. Ten člověk tam řeší konkrétně nějakou abnormalitu zmrzlých v květnu poslední desetiletí, ale to je vedlejší. Co vyplývá z těch grafů? Jsou poslední dvě desetiletí v tom období (červená, modrá čára) teplejší než předchozí dvě (zelená, růžová)? Možná málo ano, ale je to apokalypsa, co nám je podávána? Určitě bych našel i lepší srovnání, ale spíš pro ukázku co jsem měl při ruce zrovna.

        https://1iq.cz/img/j3zDM/N6kgx.png

        1. No… ale on ten graf skutecne ukazuje, ze posun k vyssim teplotam v nem je. Pokud si treba rekneme, ze za poslednich 40 let ta teplota poskocila, rekneme, o 2 stupne nahoru, tak to tam skutecne je.

         A ted si vem, ze treba snih, kterej ti pri 3 °C tak nejak napul taje, je pri 5 °C uz roztatej. Takze co naprsi/nasnezi, to taky odtece do prdele, misto aby se to pomalu vsakovalo.

         Armageddon nemusi byt extrem ala Rovnikova Guinea. Staci, ze se ti rozeserou srazky, hospodareni se spodni vodou, nebo treba, ze ti pres zimu nevymrznou plisne a paraziti. I ty dva stupne mohou hrat roli.

         Tim ovsem nijak netvrdim, ze je to dilo cloveka.

         1. A co se s tím teď dělá? Nic. Když byli komouši schopni dělat v takovém megalomanském měřítku meliorace tak proč nezačínáme dělat opatření my? Dělají to jen nějaké ekologické občanské spolky, které brečí v Nedej se. To je plivnutí do vody. Proto strašit apokalypsou, když dál jedeme full scale konzum a kapitalismus, který externality nezaplatí, nemá vůbec nic společného s ekologií či touto planetou.
          Místo toho se zakazují auta. Ještěže komouše místo skutečné efektivní akce nenapadlo zakazovat třeba lokomotivy a čekat že to odvodní přemokřená pole.

          1. V Brně máme celé ekofašistické podhoubí, zelené fašisty i na magistrátu, už roky, a přesto nikoho roky nenapadlo dát aspoň do šalin klimatizaci, aby jim tam neomdlívali doochodci.

           Loni to už vyřešili, klimatizace jest, fouká člověku za krk ledový vzduch 15° když je venku 35°. (imbecilita a technická negramotnost těch co zadávají veřejné zakázky)
           Takže doochodce omdlí z teplotního šoku až když vyleze z tramvaje ven. Čili to není problém řidiče a dopravního podniku, a sbírají ho tam ze země náhodní kolemjdoucí. :-P

           Třeba ve zlínském kraji montovali klimatizace do autobusů už nejmíň o 5 let dřív. V tradičně rozpáleném a horkém jihomoravském kraji to nikoho nenapadlo.

          2. Tehda se to zemedelstvi bralo jako Grund. Dneska se to bere jako obtezujici vec, kazdej chce prece pracovat v kancelari. To pak jednou prijde takovy rozcarovani, jako vcera udelal Musk zamestnancum Twitteru. Sorry hosi, s HO koncime…

          3. Kapitalizmus naučil lidi, že prospěšná a fyzicky náročná práce je trestána almužnou a společenským opovržením, kdežto flákání se a parazitizmus ať už ve státní sféře nebo v manažerských pozicích je odměňována královsky a společensky vyzdvihována.

           Lidi ti lezou do prdele když máš značkové hadry a drahé auto. Jak jsi k tomu přišel, už nikoho nezajímá.
           Vždyť už vznikly i VŠ pro parazity kde jen dostanou titul aby měli vysoký tabulkový plat nebo titul potřebný pro manažerskou pozici.

           Mimochodem, víš že brněnská zemědělská mendelova univerzita má zemědělství jen jako bokovku, a hlavním zdrojem příjmu je „továrna na lemply“ alias PeF – provozně-ekonomická fuckulta neboli „ekonomka“ ?

           (její děkankou mimochodem byla současná vyzdvihovaná kandidátka na prasidentku Danuše Nerudová- což je symptomatické, lempl a parazit do nejvyšší funkce)

          4. Brnenskou hnojarnu absolvoval jeden muj bejvalej spolecnik, delal tam informatiku a o zemedelstvi nemel poneti. O te informatice koneckoncu taky ne.

           Mas pravdu, driv byli lidi s pudou spojeni a videli v ni obzivu a jistoty. Dneska je to cely naruby. Nerikam, ze je nutny stat po kolena v hnoji, aby mel clovek pocit nejakejch jistot. Ale na druhou stranu, to kradeni pres bily limecky ma docela nezdravej rozmer.

          5. Však to začalo počátkem devadesátek, bankovní paláce obkládané mramorem. To už se dalo tušit kam se to bude ubírat.
           Příbuzní naivně pořídili v kupónovce akcie potravinářských firem a firem kde se něco užitečného vyrábí.
           Splakali nad výdělkem.

           Prý že se to vše spraví až se půda vrátí původním majitelům v restitucích.
           Ti ji většinou prodali jak indiáni za korálky a ohnivou vodu. Stovky hektarů, aby si za to koupili barák s pozemkem 30×30 v nějakém satelitu za městem.
           A kdo ji neprodal, ten to někomu pronajímá a nestará se, že dotyčný tam lije sajrajty, glyfosfáty.
           Hlavně že mu měsíčně přistávají prašule na účtě které může rozfofrovat za nějaké konzumní cetky, auta, dovolené.

           Znám jednoho latifundistu v doochodu, kterému vrátili stovky hektarů, dnes už de facto stavební pozemky na kraji okresních měst. Jeho děti naprosto líné, neschopné, jen se přiživily na prodeji těch pozemků, nikdo z nich nic nedokázal vybudovat, jen prošustrovali to co jejich předci hromadili. Dcera vystudovala nějakou sociální zhovadilost, dodnes si není jistá jestli je na kluky nebo na holky.
           Pak se divíme kam to tu celkově spěje.

          6. K ekologii asi tohle, bezi nam cas, ale uplne na neco jineho nez rve Greta. Bezi nam cas na to vymyslet, a postavit neco, co nam umozni uspesne kolonizovat i okolni vesmir. A tim nemyslim Mesic.
           Protoze staci velice malo, a zivot na teto planete konci.
           Asteroid, ale taky vybuch supervulkanu. Nebo taky vybuch blizke supernovy a nebo taky nova cerna dira a nebo taky a to je celkem malo znamy fakt, ze vesmirem se riti i hvezdy, proste leti napric galaxii. Pokud by takova proletela okolo slunecni soustavy, tak nas svou gravitaci vychyli z idealni drahy do hajzlu.

           Takze misto nesmyslneho konzervovani se na Zemi, by naopak mel byt tlak na to vymyset a zkonstruovat pohon/zpusob jak se dostat co nejdal a nemit vsechny vajicka v jednom kosi. Netrdim to jen ja. Rikal to i jeden chytry pan Hawkins.

         2. Tady máš třeba stránky profi Slovenského meteorologa a klimatologa. Samozřejmě se tam nic jiného než že se otepluje a scénaře modelů apokalypsy nedozvíš. Viz třeba graf:

          https://milanlapin.estranky.sk/img/original/810/scenare-zmeny-rocnych-priemerov-teploty-vzduchu-v-hurbanove.jpg

          https://milanlapin.estranky.sk/clanky/trend-teploty-vzduchu-na-slovensku-od-1881.html

          Já raději čtu nezávislé komentáře, že klima bylo teplejší, bylo chladnější a stalo se co? Když bylo tepleji se dycky žilo líp, otázka hospodaření s vodou je samozřejmě na stole, ale jak píše @startér zakazování aut je cesta?

          1. Zakazy aut jsou jen picovina slouzici ke globalnimu prerozdeleni moci (pokud nebudu verit na Great Reset). Podobne, jako prdici hovezi a dalsi hovadnosti. Proste… prilezitost dela zlodeje a nemanzelske deti. V tomto pripade navic ta prilezitost preleva majetky a moc.

           Rozumis, nejakym zpusobem chces znovu rozdat karty, protoze prichazeji novi mladi a dravi. A ceho se chytit? Neco noveho vymyslet? Co? A navic v y m y s l e t po absolvovani nejakeho studia zbytecne pavedy? Tak radeji neco zakazes, to je prece jednoduche a to umi i ten nejvetsi kripl. Jakmile tomu das nejakou myslenku a ziskas sympatizanty, co do toho nalejou prachy coby do investice, pak se teprve muzou zacit dit neuveritelne veci.

          2. (to bylo na Sysopa, jsem myslel, že se to ještě o jednu úroveň posune)

          3. Sysop11.11.2022 v 13:01
           Bingo! :-(

        2. Ten clovek ta data zpracoval sice pracne, ale ne do konce. Mel spocitat odchylky jednotlivych teplot od nejake referencni (nebo treba prumerne) a nasledne udelat statistiku s medianem. Tim by eliminoval nejake lokalni vykriky a mel by globalni vysledek.

       2. Náš domov je „ledová planeta s krátkými až mizivými obdobími meziledovými kdy jsme v období vhodném biologickému životu a je to oběžnice na nejzažší dráze obyvatelnosti od hvězdy a polovinu tepla získává z expanze vodních par, skleníkový efekt a když v noci není oblačnost tak získané teplo vyzáří do mrazivého kosmu, no a je to 500x účinnější skleníkový plyn jak CO2 který je těžší jak vzduch takže takřka v atmosféře na radiaci od slunce nemá vliv. :-)
        Bonus
        https://www.youtube.com/watch?v=2d-u2LWacfU

       3. na většině území obvykle nebývá, jenom výjimečně – tomu jevu se říká vánoční obleva, to všichni v zemáku chrápali? :D

       4. Slunce má svoje cykly a Země klimatické epizody.To jen Homo Sapiens si myslí, že něco ovlivňuje.Naše generace pamatuje na Mikuláše sníh i ve velkých městech, normální roční období.Teď jsme v epizodě, která je kýžená pro klima-byznys.Pokud by to někoho zajímalo, tak doporučuji přednášky Michaela Crintona o znásilňování meteodat a taky Cílek s kolektivem vydal knihu, kde jsou epizody a epizodky dobře popsány.
        https://www.nregia.cz/j-svoboda-z-vasku-v-cilek-velka-kniha-o-klimatu-zemi-koruny-ceske/

        Jinak je zábavné sledovat reportáže v TV po nějakém větším dešti, nebo když třeba napadne sníh apod.Vždycky vyberou nějakého starce a musí do kamery říct obligátní:“Já tady žiju odjakživa a tohle teda nepamatuju!“

        1. Forge: neřekl bych, že si něco „myslí“ homo sapiens. Spíš tomu uvěřil plebs na základě propagandy od lidí, kterým je to zcela u prdele, ale vidí v tom příležitost si nahrabat. Náboženství, jako covid, jako jiné, furt to stejné – moc a peníze. Plebs je blbej, sežere cokoliv.

         1. fatdwi:Problém je tady v definici:Člověk Chápavý versus Člověk Rozumný.

      3. Ono to chce aspoň nebýt statistický negramot. A nebo nebýt Pražák :-)))
       Co se týče statistiky, tak statistickým průměrem sinusové vlny je co? Čistá nula. Tudíž statistický negramot vám bude trvrdit, že se nic nestalo, nic nevyhouplo do extrému nahoru a dolu, prostě nula.
       A když bude suché jaro kdy sazenice budou hynout suchem a pak spláchne pár cenťáků ornice přívalový déšť s povodní, tak můžete mít taky statisticky průměrný půlrok.

       Pražáci jsou tak zblblí z žití v tom jejich městě, barácích, v metru, že ani neví jestli předevčírem svítilo slunko nebo padaly trakaře. Já coby brňák bez metra, převažně jezdící MHD, vím přesně jaké kdy bylo klima.

       Dobře si pamatuju jak jsem v září za komančů smutně koukal z okna školního koncentráku na to krásné slunečné počasí a nesmírně jsem se těšil na odpolední „prison-break“ po obědě. Až vypadnu ven a budu si užívat zbytky teplého slunečného počasí.
       Většinou býval i Říjen suchý. Ne jak teď kdy se člověk brodí v břečce z mokrého spadaného listí už od Září.
       V Listopadu už bylo sychravo a nevadilo mi sedět ve vyhřáté školní třídě.

       Kromě toho bylo ještě v 80. letech v Brně klidně pár desítek centimetrů sněhu. Teď se tu udrží pár cenťáků tak 14 dní a nazdar. Případně se to ještě během zimy jednou zopakuje, a to je vše.

       Brno je totiž takový klimatický předěl, kde se klimatické změny viditelně projeví.

       Loni jsem třeba jel v Prosinci přes komplet suchou Vysočinu bez sněhu. Když jsem se v neděli vracel, tak bylo 15 čísel sněhu a kalamita, stromy napadané na lokálních tratích.
       Prý to za nějaký týden zase roztálo.

       1. Zrovna v Brne pamatuju, ze jsem jel po Jihlavske dolu okolo UH, na Dusicky, slunicko, prijemne a nez jsem minul ten UH, tak najednou zacaly padat trakare jako krava. Jen jsem to svihnul do hrbitova (nevim, jak ted, ale tehdy se tam jeste smelo – Renneska vedla az nahoru k UH) a v tom sesupu dolu na Konevovu (dnesni Videnska) havarek jak nasrano. Behem hodiny to prestalo, zase slunicko a jen hromada pobihajicich nestastnych majitelu tech pomackanych zasnezenych plechu.

        1. To je pro brňáky a příměstské balíky typické. Že zcela ignorují stav vozovky a meteorologické poměry.
         Když napadne první sníh, tak dementi si to mastí stejnou rychlostí do práce, jako den předtím kdy byla suchá vozovka. To pak od rána jen slyšíš vytí houkaček, a následně ještě několik dnů, než těm dementům docvakne, že se něco změnilo a je potřeba se tomu přizpůsobit.

         Ten sešup z Jihlavské dtto. Kdyby ti dementi zpomalili a jeli krokem, nebo udělali to co ty, tak neměli dole pomačkané plechy.

         Mě něco podobného zastihlo na D2 kdy stěrače nestíhaly a bylo vidět sotva na 15 metrů. Tak jsem zpomalil, a neustále mě někdo předjížděl. Nevím jestli měli night vision gear, nebo schopnost netopýra vyhýbat se překážkám pomocí ultrazvuku, či co.

         Ta demence populace je zjevně čím dál větší. A čím mají větší a rychlejší auta, tím jsou nebezpečnější sobě a okolí.
         Z tohoto úhlu pohledu je vlastně ta likvidace IAD a přechod na elektrokoloběžky s maximálkou 25kmh a 250W motorem, docela dobré a racionální řešení.

       2. Mně přijde, že v Brně je buď zima nebo sníh (logicky tající). Takže sem tam raritně přijde týden nebo dva celodenně pod nulou, ale pokud tak bez sněhu.

        1. to je ve všech (trochu větších) městech, máš tam podle velikosti jednotky až desítky GWh tepla (většina elektriky se nakonec mění na teplo, pak vytápení, automobilová doprava) unikajícího do prostoru a zástavba omezuje proudění vzduchu, ve městech je dlouhodobě o několik stupňů vyšší průměrná teplota

         1. Jasně, ale ono v Brně taky sem tam bývá zima – ale pokud je, tak je bez sněhu.

          1. protože dyž spadne, s ohledem na vyšší průměrnou teplotu se rychle rozpustí

           a taky to město poněkud vovlivní lokálně počasí, to ne, že ne, stoupá ti od toho teplej vzduch, to není zrovna že by se na tom srazila vlhkost a spadna, že ne?

        2. Karkulka: není Brno jako Brno – třeba v Kohoutovicích nebo Bohunicích může být sníh poměrně dlouho, přestože „dole“ už dávno není a třeba ani nebyl. Taková zima odhadem 2005-2006 (?) a sníh byl (aspoň zbytky) bez přetržky zhruba od Vánoc do března. Než to stačilo roztát, napadlo zase.

         A ač to není nic pravidelného, tak už jste tu sám vzpomínal 2017 – to bylo cca 2 nebo 3 týdny v lednu denně pod -10. Pamatuju, jak jsme jeli na služebku a firemní vágen ukazoval v 6 ráno luxusních -22. A sníh byl taky.

       3. U nás máme vraj deficit podzemných vôd 300mm. A to je november. Dáždnik mi už asi prežrali myši, impregnačný sprej som nepoužil roky – a to pomernú časť roka presedím na jednostopom dopravnom prostriedku.
        Budúci rok to vidím na histériu okolo cien vody. Kopte studne, páni.

        1. Kde to je?

  4. Jo, buňky se zbavují zplodin tedy exozomů a metabolity odpadu co by viry prohlašují za původce nemocí. Takže preventinně dodrbou metabolismus či se snaží u „vječných robotů na buněčné úrovni.
   https://www.youtube.com/watch?v=yAh7dmF2vSQ

 7. Vy si platíte iDnes Premium? Stydte se! Podpora zmr. Babiše nejvyššího zrna.

 8. teď dostane Válka, za všechnu tu kvalitní a vobjetavou prácu, i se všema vostatníma, přidaný, aby náhodou neměli míň, než nejvíc ze všech v ojvropě – jedna z nejchudších zemí, s naprosto nejabsurdnějšíma cenama energií…fakt je nejvyšší čas začít brousit vidle https://www.michalapetr.com/map-1506-politik-kralem-cech-kmanem-fiala-zvysuje-platy-ceskym-politikum-nad-uroven-zapadni-eu/

  1. Jo to je velká švanda. Ze zvědavosti jsem tam mrknul i na poslední info o válce. Fakt dojemné to brečení nad Ruskou porážkou a útěkem domů :D Propaganda nějak ztrácí fantazii a dech ne? Chybí mi info o tom, že ten Dněpr teda objedou a zaútočí znovu na Kyjev nebo tak něco :)

   1. @Ctenar Jirka
    tak domů ještě ne, zatím se jedná o taktický ústup do předem připravených pozic.
    Když pominu, že celé situaci šlo předejít 23.2.2022 odpálením 3 mostů a polovypuštěním Kachovské přehrady, tak se jedná o drobný úspěch který nic neřeší…
    Stejně jako drobné posuny fronty v Luhanské a Doněcké oblasti.
    Melitopol bude větší ořech.

    1. Když pominu, že celé situaci šlo předejít 23.2.2022 odpálením 3 mostů a polovypuštěním Kachovské přehrady, tak se jedná o drobný úspěch který nic neřeší…
     Po bitvě je každý generál. Stejně můžeme tvrdit, pokud by Češi v 68 bojovali, tak nemuselo být 20 let normalizace.

 9. Mě docela překvapuje, že felčaři, kteří to svinstvo do lidí prali hlava nehlava a ještě je k tomu přemlouvali, tak jsou docela v klidu. Určitě musí zaznamenat, i ve svý tuposti, nárůst neduhů u vopíchanců a klidně se může stát, že nějakej otečkovanec, kterej bude mít zdravotní problémy nebo jeho blízkej, tak se zradikalizuje a půjde si to vyřídit s příčinou a zdrojem. Oko za oko, zub za zub.

  1. @Sanjasin
   Nepůjde.
   Ani jeden.
   Ti největší odvážlivci podají žalobu nebo to budou medializovat…

  2. Doktori jsou v podstate z obliga. I ten nejvetsi blbec vi, ze to byli jen pesaci. Takhle rvou do lidi kdeco a vedi prd, co to udela. Mozna na nejakyho vesnickyho felcara nekdo po par panakach chrstne pivo. Ale jen jeho smerem, na nej radeji ne, aby mu pak zase predepsal vsechny pilulky…

   1. Bodejť by nebyli, postupovali podle předpisů, lege artis, poslouchali rozkazy autorit, věda byla na jejich straně…

    1. hmmmm…ne?

     taky spousta obvoďáků co má nějakej žaludek, svědomí a aspoň trochu odbornosti, tak s tím nechcela nic mít; převážnou věčinu vopíchali někde na nádraží, jak dyž negr s kudlou znásilňuje puberťačku, a samozřejmě i dyž přišly těžký účinky po pár dnech, nechceli s tema lidma mít nic společnýho

     to se těžko chodí někomu rozbít rypák, dyž seš pako co se nechalo ojebat něgde na nádru a nemáš vod toho nic, ani nevíš, kdo to do tebe napral…no ale dobře to soudruzi vymysleli

     1. Samozřejmě, to byl účel šlehat to ovcím na nádražích, aby nikdo nenesl odpovědnost a nebyl dohledatelnej. Ale spoustu obvoďáků lidi tečkovali z vlastní iniciativy a dosud to dělají, i když musí vědět, co je to za cajk. Samozřejmě je mezi nima určitý procento vakcinačních fanatiků, co neznají jinou léčbu než píchání.

   2. Zijeme v dobe kdy veda jako takova je naprosto v pice. Zijeme v dobe proste filozoficke uvahy. Nikoho nesere ze veda nema se skutecnou vedou nic spolecnyho. Ze nejenze to co je vnimano jako veda je vyvoj technologii ale nikoho ani nesere omnipresentni korupce. Nikdo se nezamysli nad podstatou veci. Kazdej drzi svoji zasranou hubu a zasranej krok aby nahodou neprisel vo moznost si kupovat vsechny ty nablejskany sracky.

    Medicina neni zadna vyjimka. Doktori jsou za prvy obeti systemu a za druhy jsou to uplne stejny mrdky jako kazdej jinej. Na podstatu svy profese se akorat tak muzou vysrat – teda jestli jsou lidi zdravi. Hlavne ze dostanou zaplaceno, at uz odkudkoli.

    Civilizace je proste v bodu historie kdy se dostala hodne hluboko. Nerekl bych ze na samy dno, protoze muze bejt jeste mnohem hur a asi bude.

    1. Jacq:To přeci už dávno víme.Žádná novinka.No ale přeci si kvůli tomu nebudeme posírat svůj krátký život.V tomhle formátu to frčí odjaktěživa.A jestli si myslíš na to, že někomu otevřeš oči, tak tě mohu ubezpečit, že asi ne.Hudbě zdar a ser na zabíjení času.Tvůj čas je totiž neobnovitelný zdroj.

    2. Jo, oči jenom přechází čím jsou telpaní „kývači.
     Soustruhátem na 3 000% ZDROJE JSOU od vztyčení vysílacího stožáru čt orwell.
     5:51
     https://www.badatel.net/preco-rusko-doteraz-neprerusilo-dodavky-zapadnych-zbrani-ukrajine-po-zeleznici/#comment-159206

   3. Doktori jsou v podstate z obliga. I ten nejvetsi blbec vi, ze to byli jen pesaci.
    Nedělejte z nich nesvéprávné jedince. Když se jim to hodí, umí jejich komory pěkně táhnout za jeden provaz. Navíc vychcaný jsou, jak mraky.

    1. Nas fabrickej rekl, ze to ockovat nebude. Malem prisel o licenci.

     1. Sysop:
      Já jsem pro svůj rezervovaný postoj vůči očkování, nošení respirátorů, chaosu ve vyšetřovacím procesu a metodám intenzivní péče rozloučil po sedmnácti letech s nejmenovanou fakultní nemocnicí.

      1. no a, měl nějakej problém nají jinou, když je (s vohledem na nastavení zdravotnictví) furt všude málo?

       1. Behemot:
        Pokud bych chtěl zachovat výši odbornosti a specializace nového pracoviště, tak bych problém měl. Mnoho mých kolegů radši ohne hřbet a šlape brázdu, aby mohli pracovat v klidu a neohroženě na svých pozicích. Někteří kvůli tomu obětují i své psychické/fyzické zdraví nebo rodiny, což považuji za těžký a dosti rozšířený syndrom pracovní závislosti, který se ve finále podepíše na jedinci falešnou loajalitou k nadřízeným a ještě falešnějším soucitem s nemocnými. Jenže já se rozhodl směnit odbornost pracoviště za svobodu léčit podle mého nejlepšího svědomí, znalostí a potřeb nemocných. Ne podle nejlepšího doporučení vlády diletantů, farmaceutických děvek a nadřízených, kteří se nahoře hrbí a dole šlapou (danke Herr H.). A ano Behemote, v neefektivním a nemocném zdravotnictví je furt všeho málo. Kromě průserů, syndromů vyhoření a zbytečných mrtvol.

        1. ještě zapomněl na lejstra, těch taky není nikdy dost…tak nejak všeobecně v čemkoli stádním, jako první musí byt lejstro, a pak teprv, možná, něco dalšího…

         to je jeden z důvodů, proč si to nechávám hozený, jak to mám; často je to dost na hovno (občas opravdu fest), ale sem svým pánem a s kreténama se nemusím vůbec zatěžovat, ať si najdou nekoho jinýho

         v drtvé většině případů se tento přístup dá zachovávat i na straně mejch dodavatelů

     2. Nas fabrickej rekl, ze to ockovat nebude. Malem prisel o licenci.
      Omlouvám se, že jsem to tam explicitně nezdůraznil. Byly myšleny komory v ČR.

   4. Jenže v první řadě se měli ozvat doktoři, že s tím nechtějí mít nic společnýho, podud jsou to skutečně doktoři a ne jít vládě pro pár zlaťáků hned na ruku, oni nesou velkou část odpovědnosti na tomhle svinstvu. Skuteční doktoři byli v disentu a označení jako dezinformátoři. Kdeco rvát můžou, ale mají ten argument, že to prošlo nějakým testováním, což zde nebylo a navíc na ostatní cajky není takovej tlak na vpich.

    1. To je, jako kdyby za posledni valky nemecti baueri rekli, ze do valky nepujdou. Japa by asi dopadli,… repektive, japa dopadli ti, co to rekli?

     Co nakonec vedlo k porazce Nemcu – vymlaceni vsech pesaku, nebo odstraneni generalniho stabu?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017