Šestikoaliční bizarnosti

Featured Image

Článek určený speciálně pro příznivce hry „zastavme Fialu/Babiše, nehodící se škrtněte“, kteří se podílejí na politickém klamu v naší zemi. Bizár začíná nabírat na obrátkách.

Posledně jsem rozebíral v článku Šestikoalice, že Pětizmrdka a ANO vládnou rukou společnou a nerozdílnou, jen se u toho tváří, že to tak není. Setkalo se to s celkem příznivým ohlasem, nakonec nejsem jediný, kdo si něco takového myslí a začíná se to projevovat na voličském chování, a kdo by chtěl nášup, pro toho je tady několik epizod z tohoto týdne, které velmi dobře prokazují míru klamu v české politice.

U agenta Pávka byla špatná akustika

Ve vleklém sporu o „důchodovou reformu“, jak se vznešeně označuje posun věkové hranice pro odchod do důchodu současně s jejich snížením, došlo na zajímavý žabomyší spor dvou stran, které nejsou v žádném sporu, ale nemohou to přiznat.

Posledně jsme popsali mechanismus, kterým establishment zajišťuje kontinuitu právního prostředí v systému dvou rotujících stran. Důležité zákony, ty, které se dotýkají většiny lidí, jsou přijímány na základě široké shody. Tím je zaručeno, že nedojde na takové události jako zavedení a opětovné zrušení EET. Také jsme popsali, že „opoziční“ „hnutí“ ANO se ničemu takovému nebrání, naopak, hezky spolupracuje. Je to něco jako skrytá Národní fronta. Tak tomu bylo i bylo i v tomto případě.

Protože dosažení široké shody bylo v případě důchodů komplikovanější, nabídl se agent Pávek, že k jejímu dosažení z pozice prezidenta napomůže jako moderátor. Zástupci ANO se dostavili a podle všeho kývali hlavama jako houpací koně. Ano zvýšíme. Ano snížíme. Jak potřebujete. Sice si za rok předáme řízení, ale zdroje financování našich fízlů, úředníků a preferovaných skupin potřebujeme stejně jako vy, tak co bychom si to komplikovali.

Jenže jak už to na schůzkách s agenty bývá, vše je dokumentováno a i zde bylo vše dokumentováno. Jakási redakce na na základě zákona č. 106/1999 Sb. dostala k tomuto zápisu, což je samo o sobě velmi významný počin na poli otevřené společnosti. Vzpomínám si přitom, jak jsme se pokoušeli na základě téhož zákona získat zápisy ze schůzek, na kterých se „pekla“ novela silničního zákona nedávno vstoupivší v platnost, a jak nám bylo arogantně sděleno, že žádné zápisy neexistují, protože žádný zákon neukládá je pořizovat. Spíš bych řekl, že se jednalo o tzv. řízené zveřejnění, protože převážil zájem vykoupat ANO v jeho konformním jednání nad zájmem udržovat širokou shodu.

Pro ANO to bylo diskomfortní. Zájem ANO je vytvářet dojem, že je opozice, a právem se domnívali, že okázalý souhlas s vládními opatřeními, které navíc bolestně směřují na jejich voličské core, byl vskutku ranou do vazu. ANO tedy začalo přicházet s obskurními argumenty, jako že u agenta Pávka byla špatná akustika. To má všechno zakrýt to, že ANO vzorně spolupracovalo na další aplikaci konceptu široké shody. Opět.

K vládní (a vlastně také opoziční) komunikaci důchodové problematiky mám jeden postřeh. Aktuální verze pro lid, kterou komunikují vládou ovládaná média je tahle: Do penze půjdou populačně silné ročníky a nebude tudíž na jejich důchody. To je ovšem jen polovina pravdy. Druhá polovina, kterou nám nesdělují je, že ty populačně silné ročníky jsou produktivní právě teď a právě teď odvádějí do systému prostředky, které jsou kurva Halík, no přece vyšší! Populační vlny nejsou nic nového ani překvapivého, existují zhruba tak dlouho, jako homo sapiens. Za normálních okolností by to mělo být tak, že se při populačním růstu vlny ocitne systém přebytku, kterým se bude financovat propad při populačním poklesu. To však není z vícero důvodů proveditelné. Jeden z nich je časová hodnota peněz, v našem případě inflace. Fiala tiskne prachy, aby mohl financovat sociální politiku, přebujelý stát a válku na Ukrajině. Babiš tiskl peníze, aby mohl financovat přebujelý stát a sociální politiku, protože válka tehdy ještě nebyla. Po ovoci poznáte je, a z tohoto hlediska jsou obě vládní garnitury téměř totožné. Druhý důvod je, že důchodový systém je průbežný a jeho účet není oddělený od státního rozpočtu. Až tedy budeme hledat, kde jsou peníze, které jsme odvedli na „sociálním“ „pojištění“, tak bych doporučil začít třeba na nějaké opulentní cyklostezce za padesát tisác za centimetr, na které se volném čase projíždí jedinci v produktivním věku a zahánějí panelákovou nudu. Vláda se nijak nepokouší přibrzdit tuto mezigenerační predaci, naopak ji podporuje a stupňuje, tak to je a tak to zůstane, dokud budou lidé volit Šestikoalici.

Přijela vám teta

Docela by mně zajímalo, jak hardcore ODS pravicový konzervativní volič nakládá s tím, že ODS společně s „koalicí“ Spolu neskončí po volbách v konzervativní frakci reformistů, jak asi většina z nich očekává, ale uvnitř levicově progresívní parlamentní frakce EPP neboli Evropské lidové strany. Docela nedávno probíhalo něco jako křišťálová noc, kdy profesor Fiala eliminoval z kandidátky všechny eurorealisty a euroskeptiky, aby vzniklá místa vyplnil eurofederálními zelenými marxisty jako je soudruh Niedermeyer. Současně a připravuje všechno k tomu, aby spočinul v jediném politickém tělese v náruči Ursuly von der Leyen.

Je to takové malé tajemství. Všichni tušíme, že se to stane, ale nemluví se o tom. V rámci programu klamání voličů koalice Spolu buduje image odlišným způsobem, vsází na soudruha Šášu Vondru, jako že je takovej alternativní „disident“ a bojuje za EU, ale za lepší EU, tamtu „Evropu bez blbostí“, ale to je všechno jen pohádka pro úplně blbé opice, co nosí lístky k urnám. Velký univerzitní kormidelník vás naviguje přímo a neomylně přímo do evropského mainstreamu.

Kdo tedy hodlá podpořit dosavadní evropskou politiku včetně greendealu, agresivního genderismu, cenzury a digotálního šmírování, a současně se mu ekluje volit marxisty přímo, může bez obav volit Spolu. Výsledek bude stejný.

Komu to dosud nedošlo, ten mohl dostat finální lekci tento týden. Ursula včera přijela do Prahy, aby si vyjednala podporu. Jako první se sešla s Lidovci, což je logické. Hned poté vyrazila na námluvy za univerzitním hňupem. Jasný signál, jasná páka, ODS a Spolu budou v lidovecké frakci, stejně jako ANO. Protože frakce hrají v hlasování EP velkou roli, je jedno, kterou ze stran Šestikoalice si vyberete.

Zapomeňte na konzervativismus a reformu Evropské uhnije, Fialenko jede mainstream.

Co horšího. Teta Ursula patří do kriminálu. Svého času nakupovala vakcíny proti covidu přes textové zprávy. Každou chvíli čteme o nějakém starostovi nějaké zapomenuté prdele v Jeseníkách, který bez výběrového řízení koupil hadici k hovnocucu a teď mu hrozí trestní stíhání. To se ale nevztahuje na Uschi a její vyjednávání s firmou Pfizer a následný nákup za 100 miliard EUR, což vychází, podle způsobu výpočtu, na nějakých pět až deset dávek na hlavu. Po krachu očkovacího projektu byly tyto vakcíny k ničemu a musely se zlikvidovat, ano, u nás taky. A tak zatímco veřejnost sbírá korunku ke korunce na Evičku a Lojzíka a Martínka, co mají nějaké přišerné nemoci a VZP odmítá hradit léčbu, protože musí vyplácet milionové odměny politickému hochštaplerovi Kabátkovi, likvidují se Ursuly vakcíny za miliardy, což je něco jako veřejné tajemství. Když ponecháme stranou trestněprávní rozměr celé věci, pak je zde ten morální a tak přeju voličům Spolu pevnou ruku u urny s jejich tetou kriminálnicí. Tedy volební urny.

Má to i svoji světlou stránku. Čím déle bude von der Lejno v čele EU, tím méně přijatelná pro více lidí EU bude, takže je to vlastně užitečné. Hňup Fiala ve své intošské hlouposti vlastně pomáhá dobré věci.

Máme kandidáta na ministra

Někde mezi Pelhřimovem a Táborem jsem v autě poslouchal tlachat Markétu Pekarovou Tukanovou, jak velebila nového kandidáta na ministra politických a angažovaných pavěd Tuleju. Zejména oceňovala jeho vědecké a manažerské schopnosti. Říkal jsem si přitom, jaká asi bude životnost toho pána ve funkci. Odhadoval jsem to tak na jeden měsíc.

Co bylo důvodem této skepse? Důvody byly v zásadě dvojí. Jednak jsem v spíči paní Tukanové Adamové identifikoval něco, co naznačovalo, že panu Tulejovi ani trochu nevěří a byl vybrán z nouze, protože TOP09 se personálně dávno vyprázdnila a už nebylo kde brát. Za druhé jsem přesvědčený, že s angažmá v takové vládě, navíc za terminálně prozmrdovaou TOP09, může dobrovolně souhlasit jen mentálně zaostalý a/nebo morálně defektní jedinec.

Nakonec se ukázalo, že jsem se spletl asi o 28 dnů. V pozici nominanta za zmrdí spolek TOP09 vydržel akademik z Wishe jen dva dny. Pak se provalilo, že své pseudovědecké výzkumy, většinou rozbory jiných textů z internetu v podstatě středoškolské úrovně, publikoval slezský génius v pochybných asijských časopisech. Známý „datový vědec“ patlal Kulveit ve srovnání s ním byl hotový Einstein.

Zejména mě zaujala tato vzdělancova věta:

For processing the article was used a large amount of resources, they were mostly internet sources.

Zřejmě na Aspen Institute otevřeli nový vzdělávací obor Czenglish studies.

Škoda, že si nejširší veřejnost neuvědomuje dosah této historky. Denně se setkávám s lidmi, kteří se domnívají, že poslanci, členové vlády a špičkoví úředníci něčím vynikají. Třeba sociální inteligencí nebo intelektem, a proto jsou nenahraditelní ve svých funkcích. Ve skutečnosti je většina z nich zcela průměrných až podprůměrných sráčů, které lze nahradit kdykoli kýmkoli. Také to ukazuje na to, že systém politických stran v podstatě najel do zdi, protože materiálně neexistentní zbytečné strany jako TOP09 už nejsou schopny plnit jednu ze svých základních funkcí, totiž v rámci vnitrostranické soutěže nacházet a prosazovat do čela společnosti schopné lidi s myšlenkami. Místo toho vyzdvihují neschopné zoufalce from mostly internet sources.

Mámo, přišla složenka na daně

„Úsporný“ baliček ministra Stanjury si našel cestu do domácností.

Občané vyjadřují nespokojenost z výši daně z nemovitosti, jejíž předpis pilní úředníci průběžně rozesílají do datových i fyzických schránek obyvatelstva. V některých případech došlo k tomu, že se daň z nemovitosti navýšila „jen“ o 80%, což vyplývá z balíčku zmr. Stanjury, ale v jiných případech obce využily svého oprávnění ještě si něco přikrást a navýšit místní koeficient, takže došlo až k násobnému zvýšení.

Buřtožrouti propadli panice. Až dosud žili v přesvědčení, že to všechno zaplatí ty zbohatlíci s těma barákama a vilama, takže je to vlastně dobře, protože když mají na barák, tak ať jsou hezky solidární s náma, co žádný barák nemáme. Jenže pak se ukázalo, že byt, garáž nebo zahrádka jsou rovněž nemovitost a taky se z nich platí daně. Poměrně početná komunita buřtožroutů se ještě uklidňuje, že se jich to netýká, protože oni jsou v nájmu, ale i na ty dojde, protože vlastník nemovitosti dříve nebo později bude muset promítnout vyšší daň do výše nájmu. Zvýšení daně nemovitosti se tak nebude týkat jen zanedbatelného okruhu osob, například osob žijících v policejní ubytovně na Zbraslavi jako kdysi fízl mjr. zmr. Šlachta.

Proč se zvyšovala daň z nemovitosti? Pro nic. Nebo lépe řečeno, z politických důvodů. Daň z nemovitosti má několik zajímavých rysů. Prvním je, že je to pravděpodobně nejvíce amorální daň, protože postihuje majetek, který byl již jednou zdaněný. Druhý významný rys je ten, že daň z nemovitosti je 100% příjmem obce. Stát a jeho hospodaření vůbec neovlivňuje. Součástí Stanjurova „úsporného“, pardon, daňového balíčku se stala proto, protože to bylo shledáno politicky správně. Jednak někdo zjistil, že je v ČR příliš nízké zdanění majetku, a pak také je nezbytné realizovat nadnárodní agendu WEF směřující k popření vlastnictví („nebudeš nic vlastnit a budeš štastný“), a tohle je jeden z nástrojů k realizaci tohoto cíle, spolu s například extrémně komplikovaným, náročným a drahým stavebním řízením. Kampaň proti individuálnímu bydlení je v posledních letech zhruba stejně silná jako kampaň proti individuální mobilitě.

Obce, které jsou jak řečeno příjemcem daně z nemovitosti, hospodaří s ohromným přebytkem. Sem tam musíme poslouchat v médiích účelové historky o tom, jak obec nemá prostředky na tohle a na tamto, na vodovod, na rozhlednu v údolí a podobně. Všechno bullshit. Lepší než historky obecních papalášů je podívat se na reálná čísla. Obce, kraje a dobrovolné svazky obcí v polovině roku 2023 hospodařily s kladným saldem rozpočtu ve výši 61,2 mld. . Ve srovnání s červnem minulého roku saldo rozpočtu vzrostlo o 19,9 %, tj. o 10,2 mld. Kč. Celkový přebytek hospodaření obcí je aktuálně asi 500 miliard, které leží někde na účtech, a toto číslo exponenciálně roste. Zatímco tedy stát škrtá důchody a zvyšuje daně, obce si mastí kapsy. Důvodem je vysoká míra úspěšnosti dobývání renty, kdy centrální politika je velmi silně provázána s komunální. Tento fenomén, veskrze nežádoucí a kontraproduktivní, podporují sami voliči, pro které jsou důležité „zkušenosti z komunální politiky“. Dá se říci, že nanažrané obce dojí stát úspěšněji než kdokoli jiný. Neexistuje žádný reálný důvod pro další zvyšování příjmů obcí například zvýšením daně z nemovitosti. Stát by se měl spíše zabývat tím, jak obcím v rámci rozpočtového určení daní peníze sebrat, ale to se nestane, protože velká část poslanců má komunální background a rybník si nevypustí.

Komu se tedy nechce čekat na další zvýšení daně z nemovitosti a neveří, že se lze zbavit WEF ovládané vládní garnitury, ten nejlépe udělá, když příští parlamentní volby důsledně zakroužkuje všechny kandidáty, kteří nemají žádný komunální (ale ani státní) background. Tito lidé totiž od prvního dne ve funkci zapomenou na nějakého voliče a začnou dělat to, co doposud – plnit obecní rozpočet z vašich kapes.

Když končila Babišova vláda, docházelo ke zcela nepochopitelným a často nepřijatelným záležitostem, jako výměna ministrů zdravotnictví každý týden. Všichni si říkali, že větší bizár už nemůže přijít. Jak vidíme, Fialovu vládu neustále podceňujeme. Může přijít doslova cokoli.

 


05.05.2024 D-FENS


Související články:

12345 (396x známkováno, průměr: 1,17 z 5)
15 113x přečteno
D-FENS © 2017