SARS-CoV-2 - zpět na článek

Počet komentářů: 684

 1. Jako malej kluk jsem jednou rodicum vytahl z knihovny knizku „Vnitrni lekarstvi“ a z tech obrazku jsem se malem poblil. Od te doby mam smisene pocity z odbornych lekarskych textu, kde rozumim jen predlozky a spojky.

  1. Mám za sebou jen biologii osmiletého gymnázia a textu plně rozumím, tím pádem bych si dovolil tvrdit, že text má daleko k odbornému a je na úrovni „lehce (nevím jak těm šesti letům biologie říkat)“ poučených. To když jsem před pár dny četl lékařskou zprávu, tak tam jsem rozuměl jen jménu v záhlaví a pak spojkám v textu.

   1. Tuhle jsem jednomu panovi vysvetloval rozdil v rychlosti sireni proudu a napeti vodici. Ackoli jsem k tomu pouzil vyhradne gymnazialni fyziku a on byl univerzitne vzdelan, byt v mechanice, stejne jsem byl oznacen za dratkare, kteremu je hovno rozumet.

    Tak to v zivote proste chodi.

    1. zduř
     prosím páně Sysop, o vysvětlení, a to jak se šíří jím zminované napětí a proud vodiči, zvláště mně zaujalo to šíření napětí,,,,,hm

     1. dodávám, žeby nějaká spojitost ze šířením koronatamněco?

     2. Sice nejsem Sysop, ale dovolim si odpovedet. Nicmene, jelikoz pochybuji, ze sem lze vlozit symboly parcialnich derivaci, tak radeji uvedu odkaz, myslim ze je to tam docela hezky ukazano: https://en.wikipedia.org/wiki/Telegrapher%27s_equations

     3. Sireni napeti? Pokud znamo, siri se rychlosti svetla po povrchu vodice. Znas jinou teorii? Hypoteticky se nesiri, vznika vlastne „okamzite“, ale realita je jina, bo ten rozdil potence jaxi nepada z nebe, ze. Dokonce, protoze elektrony lze vytrhavat i mechanicky, muzes rychlost tohoto procesu regulovat vlastni rukou :-)

      1. Po povrchu? Nezáleží to náhodou dost na specifickejch okolnostech jako složení, tvaru vodiče, napětí, frekvenci a takovejch vylomeninách? Malý naoětí pokud vím sou relativně v objemu (páč potenciál neni tak velkej, aby se elektrony odpuzovaly tak moc, že se vytlačí jen na povrch).

       1. U Sysopa predpokladam prenos signalu kde uz pracujeme s nejakymi frekvenciami, signaly maju rozny tvar atd. No a tam uz aj pri malych urovniach zalezi na tvare, materialoch a vobec na vlastnostiach vedenia. Jednosmerny prud som v tomto pripade ani neuvazoval.

    2. Na strojárnu (Č)VUT se odjakživa chodilo jen chlastat, ten titul nakonec byl jen takový vedlejší příjemný bonus :)
     Co bys po takovém „inžinýrovi“ chtěl. To elektro bylo jiné kafe. Tam člověk na tu vyšší matematiku potřeboval nějaké nevychlastané mozkové buňky, a docela dost.
     A takoví matfyzáci museli už být vyloženě abstinenti.

     1. Na elektrice se chlastalo taky. Ze ‚studovny‘ se udelala ‚sudovna‘ a bylo vystarano. Dodnes si presne nepamatuju, jestli jsem tam tech let byl pet, nebo sest…

    3. To Sysop
     „Tuhle jsem jednomu panovi vysvetloval rozdil v rychlosti sireni proudu a napeti vodici“
     Toto se vysvětluje laikům – „cívka jako dívka, napřed napětí potom proud“

   2. “ text má daleko k odbornému “
    Souhlas. Celá první část se nese v duchu „flexing“, která má za účel ohromit čtenáře, jaký je autor super znalec. Pro pochopení replikace virové RNA ten text opravdu netřeba a můžete ho beztrestně přeskočit, pokud jste před X lety dávali pozor v biologii na střední škole.
    Celá druhá část je spíše pokusem o rekapitulaci a tady to je vyloženě o politickém cítění a fakta utekla.

    Čína je dle autora samozřejmě špatná, protože komunisti zavřeli do karantény celá města, zatímco my jsme ti dobří, protože necháme nedisciplinované Italy cárat po celé EU a nezmůžeme se ani na oddělení terminálu na ruzyňském letišti pro COVID19 zamořené země, přičemž by lety z itálie, německa, śpanělska, UK, USA atd. procházely odděleně, probíhalo by aspoň to nicneřešící měření teplot, nasazování roušek, vyplňování dotazníků kdo kde s kým a jak dlouho a následně 14 denní domácí karanténa, kterou by opravdu někdo kontroloval, ne že to necháme na libovůli každého soudruha.

    My jsme ale rozvinutá demokracie, takže mz ty lidi sluníčkově pustíme,
    ať si cárají po Praze metrem, chchlají na pečivo v supermarketech, pak to vemou třeba do bordelu a z bordelu na byznys konferenci
    a odpoledne odlétají zase do další prdele, nakazit dalších 1000 lidí, z nichž 40 zemře, protože držet nakažené roznašeče viru v karanténě
    by bylo porušením jejich lidských práv.

    Pak tam je docela dost nesmyslů ohledně vakcín. Ne, vakcíny proti virům nejsou jen vykuchané nebo skoro zabité viry. Existuje něco, jako antiviretika se širokým spektrem účinnosti. Je strašně zábavné, jak autor flexuje v první části článku a pak ani neví, že existuje například Remdesivir, který se už zkoušel proti SARS a EBOLE (COVID19 sdílí se SARS a EBOLOU přibližně 90% genotypu a je tedy slušná šance, že Remdesivir na COVID19 zabírá).
    Proč o tom mluvím ? Protože přípravek Remdesivir vychází z práce Tomáše Cihláře a pokud vám to jméno nic neříká, tak to je pokračovatel Antonína Holého.
    Momentálně se vyrábí v USA a Rusku (jelikož Amíci jsou hamouni, kteří koupili patent a teď katují kosty, protože v Rusku levná pracovní síla).
    A právě ruské fabriky vzrábějící antiviretika teď jedou na plné kule a cpou to do Číny, kde už probíhá klinické testovaní nějaký ten měsíc a čeká se na výsledky, zatímco Západ jen prezentuje své superkorektní politické názory a jinak dělá velké hovno.

    A co jsem už vůbec nepochopil je autorova (dez)informace o receptoru ACE2. Všude v odborné literatuře se píše, že virus napadá dolní cesty dýchací přes tento receptor, nicméně autor to má potřebu nějak relativizovat.
    Budiž mu ke cti, že není sám a naše veřejnoprávní Sorošovize dnes a denně šíří bludy, například že projevy nemoci COVID19 se podobají chřipce, což je dezinformace jako kráva a její debunk by vydal na celý další článek.

    COVID19 se podobá chřipce jen velmi vzdáleně. Nakažený může být prvních 14 dnů zcela bez příznaků, zatímco už jeho organismus bojuje s virovou nákazou.
    Typicky se příznaky projeví kolem šestého dne. Prakticky od prvního dne je vir přenosný. Šíří se kapénkami, ale bohužel i aerosolem, takže projde i HEPA filtry v nemocnicích, letadlech, lodích, klimatizacích, obyčejných rouškách atd.
    Vše celkem dostatečně prokázala loď Diamond Princess, kde je teď 900 nakažených, nebo nechvalně proslulé italské nemocnice.
    Jediná možnost prevence je ta čínská, zavřít celá města a všecko s příznaky otestovat a zavřít do polní nemocnice a držet to tam zamknuté, ale to se u nás neděje.
    My nejsme ani trochu proaktivní, ale bohužel nejsme ani reaktivní. Jsme pasivní a necháme virus šířit prakticky bez omezení.

    Po propuknutí nemoci (typicky 1 týden od nákazy) jsou příznaky jako suchý kašel a dýchací obtíže (90% pacientů), vysoká horečka (70%), bolest svalů (60%), průjem, zvracení (50%) atd atd a klasická rýma a bolest v krku postihuje méně než 20 procent pacientů. Takže pokud smrkáte, není to COVID19.
    RTG snímky plic ukazují změny plicní tkáně, kdy se plicní sklípky zaplňují tekutinou.

    Ze sta nakažených je 20% zcela bez příznaků, cca 60% jsou lehké případy nevyžadující žádné lékařské ošetření a zbylých 20% jsou těžké, které vyžadují intenzivní léčbu, která může skončit plicní ventilací na JIP. Pokud pacienti s těžkým průběhem onemocnění tuto léčbu nemají k dispozici, zemřou. V Číně umírá kolem 3,7% pacientů, v Jižní Koreji kolem 1%, v Itálii kolem 5% (to abz si kavárna nefandila, jací jsme mz Evropani borci).
    Vše závisí na včasné léčbě, zdravotním stavu pacienta, jeho věku a případných komplikacích, jakými jsou např. sekundární infekce bakteriemi nebo plísněmi.

    P.S: COVID19 mohl přeskočit z netopýra stejně dobře jako s čínského labáku stejně dobře jako z amerického labáku.
    To jen pro úplnst.

  2. Buď rád, že tam neměli atlas zrůd a malformací.
   Nový článek ná koroňáka má M. Kechlibar:
   https://kechlibar.net/2020/03/09/bergamo-v-oblezeni-svedectvi-lekare-z-centra-epidemie/

   1. Jo, cetl jsem to asi pred hodinou. Je to takove hodne emotivni, ale fakta se dozvime, az to odezni. Neni dobre panikarit, ani to podcenovat. Idealni je stred.

   2. to JČH

    Taky jsem to četl. Je to dost emotivní a není-li to nadsazené, pak se jeví, že autor textu toho asi opravdu měl plné brejle…

    Druhá otázka je, kolik lidí zemře na COVID_19 a kolik na paniku s ním spojenou (ač je panika nehmotným davově-psychologickým jevem, její důsledky jsou zcela reálné). Státem přijímaná opatření vnímám jako směsici populismu, neschopnosti a těžko říci čeho všeho ještě. Uvažme, že vedení státu je sebranka, která si nezaslouží svěřit řízení normální, a nyní má praktikovat řízení krizové… (hygienička, která není hygieničkou, ministr, který je špatným zpěvákem, premiér – odborník v obchodu hnojivy a zemědělskými produkty). Fakt, že včera vláda „sháněla“ plicní ventilátory naznačuje, že to tom Bergamu asi čtli taky.

    Ekonomické dopady nepochybně budou. Ty sociální těžko si představit, a jak autor článku naznačuje, možné je úplně všechno (utažení šroubů po vzoru čínských komunistů mi přijde jako dosti výstižný popis paradigmatu přelévajícího se z Asie do Evropy…)

    1. https://www.youtube.com/watch?v=4SZBuHFzYlw

     Jeden z mala doktoru, ktery vi, co se opravdu deje.
     P.S: Mezitim mainstream namlel tuny hoven, z cehoz je jedna cast dezinformaci, dalsi cast politickeho hatespeaku proti Rusku a Cine a pochlebovani USA a zbytek je nadavani lidi, kteri se chovaji zodpovedne do panikaru.

     1. Školy se uzavírají, veřejné akce zakazují, za chvíli bude zákaz vycházení, ale cizinci přes hranice vesele proudí dál. Blbákov jak vyšitý.
      Známí se vrátili právě z dovolené v rizikové oblasti, tak tak unikli karanténě co tu za chvíli bude pro navrátivší, a strašně se diví, že se s nima nikdo nechce sejít, když byli v té JV asii a přestupovali v Číně.

      Já osobně si myslím, že klimatizace v letadle je nejspolehlivější roznašeč tropických nákaz. Znám jednoho co letěl jen pár hodin na jih z evropy a místo dovolené vesele čerpal zdravotní připojištění se zápalem plic, ač tam letěl zdravý.

  3. To je informace pro čtenáře vcelku nezajímavá, Vás dehonestující. Proč ji uvádíte, nechápu.

 2. Děkuji, pěkné.

  1. Přidávám se s pochvalou a poděkováním, také jsem si článek se zájmem přečetl.

 3. Na celem tom medialnim kolotoci je krasne videt, jak rozmazleny Zapad uz ztratil veskerou perspektivu:

  -Chripka rocne zabije cca 700 tis. lidi, nikoho to nesere.
  -Autonehody rocne zabiji 1,2 milionu lidi, nikoho to nesere.
  -Americke nelegalni valky v prumeru zabiji cca 100 tis. lidi rocne, nikoho to nesere.
  -Znecisteni vzduchu rocne zabije >4 miliony lidi, nikoho to nesere.
  -Nejakych 800 tis. lidi kazdy rok spacha sebevrazdu, nikoho to nesere.
  -Aktualne mezi NATO a Ruskem panuje podobne napeti a hrozba jaderne valky jako za Kubanske krize, nikoho to nesere.
  -Nejake 3 mil. lidi rocne zhebnou kvuli obezite, nikoho to nesere.
  -Na druhe strane radove statisice lidi rocne zemre kvuli podvyzive, nikoho to nesere.
  -Dalsi si doplnte si sami.

  Ovsem kdyz par gerontu a chcipaku zdechne na novou nemoc, tak je to doom a tragedie. Jenze kdyz se nahodou nekdo pokusi zavest skutecne ucinna opatreni, jak sireni toho „doomu“ zpomalit, tak hned kvici o „omezovani prav a svobod“. Protoze kdo na Fejsbucku nema fotky z italske lyzovacky, tak je loser a out.

  1. Nemáte pravdu. Nikoho to nesere = sere to každého. Dovolím si nesouhlasit, zájem to sice všechno vzbuzuje, ale ne tak masivní, jak fakticky uvádíte. I v případě Vaší nesprávné výrokové logiky to není pravda, všechny tyto otázky provází zájem výrazně větší, než nulový. Vlastně to mohu napsat stručněji. Píšete kraviny.

  2. Že by se světové statistiky tak lišily od českých? V ČR máme cca 1500 úmrtí na chřipku ročně, cca 1500 sebevražd ročně a cca 800 obětí dopravních nehod ročně. Jste si opravdu jist, že globální statistiky jsou tak výrazně odlišné?
   A jste si fakt jist, že kolonka „znečištění vzduchu“ je ještě statistická a má jakoukoli vypovídací hodnotu?
   A poslední věc, trochu bezohledně cynická, ale zvažte logiku: opravdu by bylo dobré, aby všichni, kteří v chudých neproduktivních zemích umírají v důsledku absence základních životních potřeb, přežili? Zní to fakt neskutečně hnusně, ale představte si, co se stane, pokud dojde jen k 50% snížení této úmrtnosti…

   1. „…bylo dobré, aby všichni, kteří v chudých neproduktivních zemích umírají v důsledku absence základních životních potřeb, přežili?“

    Jo jo, „smrt (evropskeho) jednotlivce je tragedie, smrt milionu (cmoudu ci negru) je statistika.“ Soudruh Dzugasvili by mel radost. Tenhle pristup je hodne videt hlavne okolo tech americkych eskapad na blizkem vychode:

    -Pomahali jsme Amikum vyvrazdit 2 miliony cmoudu na zaklade totalne vylhanych zaminek a pritom rozbombardovali 7 statu do doby kamenne? Eh, shit happens, zapomente.

    -Cmoudi z tech znicenych statu utikaji do Evropy? Hruza, bes, konec civilizace!! A ted navic hrozi, ze par tisic z nas zhebne na jakousi novou nemoc a pritom prijde ekonomicka recese? Katastrofa, doom, konec sveta!!

    Aby bylo jasno, mne je smrt tech cmoudu v zasade ukradena. Ale tohle giganticke pokrytectvi a bezedne moralni bahno se drive nebo pozdeji projevi. Ono kdyz lidem 20 let ukazujete, ze bezduvodne vrazdit po statisicich je vlastne OK, tak je muzou napadnout ruzne divne veci. Jako napriklad ze kdyz je OK Hellfirem „vycistit“ cmoudsky chram v Afghanistanu, tak je taky OK samopalem „vycistit“ [dosadte nabozenstvi] chram v [dosadte mesto]. Coz je ovsem jen spicka ledovce.

    A „nejvtipnejsi“ na tom je, ze hned pod vedlejsim clankem se zdejsi osazenstvo rozciluje, jak „totality nabouraly moralku“. Ovsem jak se zda, ta nase „rozvinuta Zapadni civilizace“ na tom s tou moralkou moc o lepe nebude…

    1. Calebe jenže ono jakkoli vám může být po lidské stránce líto „každého člověka“, z hlediska historie a čísel je to prostě problém. Vemte si ty věčné hladomory v Africe. Flagrantnější případy:

     Nigérie, fertility rate 6.7, meziroční růst populace 4 %
     Somálsko, 5.9 a růst populace 3 %

     Realisticky je problém v tom, že strategie jednotlivců je „udělám si hodně dětí, protože každé dítě má malou šanci na úspěch, ale při velkém množství se to jednomu z nich povede, a on nás uživí na stáří. Jo. Problém je, že z hlediska celku je to extrémně špatná strategie protože právě tím že rychle roste populace se současně snižuje šance na úspěch/přežití každému jednotlivci. A samozřejmě dochází zdroje, což vede k buď ke kriminalitě jednotlivců, nebo skupin (zrovna Somálsko je tím proslavené, že). Já si pamatuju, že už na škole jsme se skládali na Somálsko. Nevím teda jestli to byl tehdy hladomor nebo co ale řekl bych že jo. A co tam máme dnes? Aha, zase hladomor. A UNICEF zachraňuje děti. Chápu to, nikdo nechce vidět umírat děti. Jenže… oni je zachraňují už nevím kolik let, a výsledek nikde. Tedy je, zachráněné děti.

     Jenže představte si situaci, že máte 100 lidí, a zdroje pro 100 lidí. Přijde sucho, máte zdroje pro 80 lidí… no, blbý, ale těch 100 to tak nějak dá. Těžko, ale jo. Jenže pokud máte 120 lidí, už to nedají. A co je horší, na konci nebude 80 lidí, protože těch 20 lidí navíc vám na začátku zkonzumuje zdroje. V průběhu sucha ale bude nedostatek potravin takže část lidí umře. Jenže neumře jich „jen“ 20 nadbytečných, ale třeba 30. Protože těch 20 lidí na začátku prožralo zásoby – a umřelo. A ty zásoby chybí. Když jich bude na začátku 150, tak už to přežije třeba jen 60. Takže z mého pohledu – jestliže UNICEF ty děti zachrání, super. Jenže při dalším hladomoru to znamená že buď jich umře víc, NEBO jsou ještě víc odkázaní na pomoc zvenku. Takže nároky na pomoc rostou.

     On UNICEF řeší, že tam je já nevím kolik dětí postižených hladomorem. Jenže to číslo vytrvale roste. A jak se zvyšuje počet obyvatel Afriky, bude růst i dál.

  3. caleb—problém je v tom, když jste ten chcípak a geront v jednom, třeba sám, nebo rodiče, nebo děda, nebo dcera, která má alergie kvulivá zasranymu prostředí, , někde u Mitalu, a pod,

  4. -Chripka rocne zabije cca 700 tis. lidi, nikoho to nesere.
   proto se utrácí miliony za očkování a další sračky, které to číslo drží relativně dole?
   -Autonehody rocne zabiji 1,2 milionu lidi, nikoho to nesere.
   proto jsou výrobci aut nuceni implementovat různá bezpečnostní opatření a EU vyhlašuje cíl 0 mrtvých na silnic?
   -Americke nelegalni valky v prumeru zabiji cca 100 tis. lidi rocne, nikoho to nesere.
   tak válka je jaksi válka…
   -Znecisteni vzduchu rocne zabije >4 miliony lidi, nikoho to nesere.
   vážně máte pocti, že velká část politické reprezentace až histericky neřeší emise?
   -Nejakych 800 tis. lidi kazdy rok spacha sebevrazdu, nikoho to nesere.
   tak to je snad jejich vůle ne? A mimo to se to taky dost řeší
   -Aktualne mezi NATO a Ruskem panuje podobne napeti a hrozba jaderne valky jako za Kubanske krize, nikoho to nesere.
   myslím, že to taky sere dost lidí, jen se z toho blbě dělá online přenos a zas tak horké jak píšete to zase nebude
   -Nejake 3 mil. lidi rocne zhebnou kvuli obezite, nikoho to nesere.
   nikoho, a ty nápady na danění nezdravých potravin jsou co?

   1. Moje pointa byla v tom, ze existuje asi tak bambilion veci, na ktere muzete zhebnout. Pro vetsinu obyvatel planety jsou tato nebezpeci denodenni soucasti zivota, pouze zpovykani Zapadaci uz na spoustu z nich zapomneli. A jak spraven rikate, maji dost penez na to, aby mohli nektera rizika snizit. Jenze ted naprosto neprimerene vysiluji kvuli nove nemoci jenom kvuli tomu, ze by mohla zabit par tisic lidi, coz je oproti jinym hrozbam bezvyznamne. To je ta ztrata perspektivy, o ktere jsem psal.

  5. Lidi tohle pořád omýlají, ale dobré je uvědomit si, že jde o kognitivní zkreslení. To co píšete, pokud je to pravda, což se mi úplně nezdá, ale budiž, se stále stane. Lidi pořád umřou na chřipku, autonehody a další věci. Teď k tomu navíc zařve ještě kopec lidí s koronavirem.

   A jako bonus jen asi 80% lidí má „lehké příznaky“ (horečky, kašel), zbylých ~15% potřebuje kyslík a ~5% se o sebe vůbec nedokáže postarat.

  6. 4 miliony zemře na znečištění vzduchu. Ahoj, Gréto.

 4. Jestli je tento text odborný, či lehce poučeného je jedno. Stejně ne všemu rozumím. Nicméně takový člověk u mě budí důvěru a má podle mě větší mandát o problematice se vyjadřovat, než nějakej blonďatej kokot z televizní show s fuhrerem za prdelí.

 5. Pochopím, pokud se autor rozhodne neúčastnit diskuse.
  Velmi bych ale uvítal doplnění pár maličkostí:
  1./ Co zbytku světa čína s vysokou pravděpodobností tají
  2./ Na co se máme připravit my, přestože nemytý netopejry nežereme
  3./ kdy autor přibližně očekává kulminaci epidemie
  Díky

  1. Co svetu cina taji = vsecko.
   Pokud v epicentru nakazy, coz je provincie Hubei, hlasili 70.000 pripadu v sedesatimilionove provincii, tak to znamena, ze to chytl kazdy tisicaty.
   To je dost malo na to, ze to zavreli komplet vcetne cele desetimilionove metropole.
   Podle mne tech pripadu bylo nasobne vice, akorat nebyly detekovany.

   Podle mne je predcasne delat zavery ted, v Hubei to teprve kulminuje a zbytek Ciny je mesic pozadu, takze tam to jeste naskace.
   Mozna v kvetnu se Cina otrepe a obnovi naplno vyrobu, coz dava odpoved na otazku 2 a 3.
   Pripravit se muzeme na ekvivalent spanelske chripky, kulminovat to bude v kvetnu a skonci to v zari. Pokud vezmeme cinska data jako verohodna (hahaha), kazdy tisicaty cech bude mit tezky prubeh, takze 10.000 lidi to odsere v nemocnici a z toho nejakych 500 lidi pravdepodobne zemre.
   Sezonnost je urcite plus, viry nemaji rady horko, sucho a UV zareni. Podcenene cinske udaje jsou minus, kdovi kolik cinanu unrelo, aniy by se kdokoliv namahal udelat carku. Kazdopadne zastaveni vyroby na pul roku znamena, ze svetova ekonomika pujde globalne do pici.

   1. Čína tentokrát nic netají. Utajování vypadá zcela jinak, než že nám od počátku ukazují záběry přímo z jejich nemocnic.
    Protože Čína na tom velmi vydělá. Ona se potřebuje zbavit amerických a evropských investorů a firem (ve stylu mouřenín posloužil a vybudoval nám průmyslové kapacity, a teď může jít, bo nám nepříjemně strká nos do našich záležitostí) aby si mohla jít po svém, na což je koronavirus ideální. Tisíce menších firem obchodujících s čínou to položí a ty střední si nepěkně spálí prsty, takže se s Číny raději stáhnou samy.

    A že přitom zařvou tisíce lidí a zkrachují i nějaké místní podniky? Jich mnogo a když se kácí les, lítají třísky.

    1. Cina taji uplne vsecko.
     Je uplne klidne mozne, ze jejich data jsou 10x podhodnocena, mozna 100x podhodnocena, protoze nechcou znepokojovat sve lidi a dat jim zaminku revoltovat proti Strane.
     Co reportuji Cinani, jsou uplne panenska cisla, v porovnani s tim masakrem, co ted zaziva Italie.
     Jako slusne vysledky lecby ma Jizni Korea, kde to zda se zastavili v uplnem zacatku, ale Jizni Korea je jina liga, nez Cina nebo Italie.
     Ted se ukazuje, ze Evropa se stava rozvojovou zemi az nekde za Cinou, zatimco Jizni Korea, Japonsko a spol. jsou technologicky a organizacne uplne jina liga.
     Co ovsem vubec nevime, kolik toho Cinani vylecili pomoci vakcin, ktere (nepotvrzene zdroje) dostali od Rusu.
     A uz vubec nevime, odkud se ten virus vzal. Nezapomente, ze Cina je v obchodni valce s USA a USA mely motiv rozsirit po Cine virus s cilem znicit jejich hospodarstvi.
     Pripadne i po Evrope s cilem vysachovat nas a dat nam lekci za Nordstream, 5G site atd.
     Pripadne i u sebe doma a elegantne shodit dlouhodobe neudrzitelne akciove trhy, aniz by prst nespokojenych investoru ukazal na FED a na centralni bankere.
     A jeste tim zlikvidovat Trumpa v nadchazejicich volbach, kdyz se Trump nesikovne vyprofiloval jako prezident donekonecna rostoucich akciovych trhu.
     Takze pokud Cinani maji ucinnou vakcinu od Rusu na americky bojovy virus, nemuzeme tak uplne cekat, ze nam tu vakcinu predaji na stribrnem taliri.
     Spise si vychutnaji, az se budem kroutit a dolejzat s prosikem, kdyz nase vlastni vakciny budou z vule S. a R. nejdrive za rok, kdy nam budou platne jak mrtvemu zimnik.
     Par lidi na svete zna celou pravdu, ale tu se my nikdy nedovime, obavam se.

     1. To je druhý důvod proč byl virus rozšířen, právě ty dlouhodobě neudržitelné akciové trhy. Slyšel jsem, že toto nějakým způsobem i sanuje světový dluh, ale úplně přesně jsem to nepochopil. To by jsi spíš dokázal vysvětlit ty.
      Jinak samozřejmě virus nerozšířili číňani jako takoví ani američani, ale globální vláda právě z těch dvou důvodů, osamostatnění číny a určitá sanace zadlužené světové ekonomiky.

     2. zrg1: Američané vyrobili a rozšířili virus, proti kterému nemají vakcínu, ale Rusové ji naštěstí vyvinuli přes víkend, jenom aby opět zachránili svět.

      1. A? pointa nekam utekla.

       1. Ne, tu jste ráčil dodat.

      2. No tak Rusové kampaní za pár tisíc na FB dokázali přetlačit miliardovou kampaň Clintonový, takže předpokládám, že s tím byli hotový už v sobotu.

 6. Jeste par postrehu od prepera ZRGa:

  1. Mainstream breci, jak je nedostatek respiratoru. Respirator je k hovnu, zejmena tem, co doma maji plynove masky a zasobu filtru, ktere si poridili z duvodu SHTF scenare uz par let nazpet v army vyprodejich.
  Plynove masky samozrejme chrani take proti biologickym zbranim, tedy i Coronaviru vyvolavajicim nemoc COVID19. Akorat v mainstreamu o tom nikdo ani necekne. Nebudeme prece sirit paniku a radeji nechame lidi zemrit, nez jim nasadit plynove masky. Maska se vam bude hodit, az to chytne u vas doma nekdo v rodine.

  2. Mainstream breci, jak je nedostatek dezinfekce rukou. Staci smichat cca 4 dily denaturovaneho lihu a 3 dily isopropylu a mate profi dezinfekci rukou za cca 90 Kc litr.
  Plne drogerky obojiho, ale dezinfekce rukou je v CR neresitelny problem.

  3. Zakladem uspechu proti COVID19 je prevence. Necarat po supermarketech, nekupovat zadne potraviny, ktere nejsou hermeticky zavarene a zatavene (pecivo !!!!!), nejezdit ve verejnych dopravnich prostredcich, pracovat pokud mozno z domu, nejezdit na sluzebni cesty a dovolene. Smrkat a kychat do jednorazoveho kapesniku, ktery se okamzite zahodi do odpadkoveho kose a znici. Myt si ruce. Po navratu zvenku dezinfikovat ruce dle bodu 2 sprejem. Nedotykat se rukama obliceje. Nepodavat si s nikym ruce, nelibat se, drzet odstup aspon 1,5 metru.

  4. Mit doma zasoby trvanliveho jidla a piti aspon na dva mesice. Pocitejte s tim, ze nemoc trva 1 mesic a muze se vam stat, ze se o vas nebude mit kdo starat a zdravotni a zasobovaci system zkolabuje. Nespolehejte se na STAD, stad zatim predvedl, ze to je banda kokotu se superkokoty ve vlade a v mediich. Cest nekterym lekarum.

  5. Vitamin D je prospesny na imunitu. UV zareni zabiji virus. Teplo a sucho zabiji virus. Specialni dezinfekcni prostredky zabijeji virus. Tedy vetrejte, vytirejte podlahy dezinfekci, vyhybejte se vlhkym a studenym mistnostem, vyvarujte se teplotnim sokum a namahave praci a meli byste byt v klidu.

  P.S: Sledovat telveizi jednoznacne skodi zdravi. Vypnout Sorose je urcite dobry napad.

  1. zrg1 – jeste chybi detailni predpoved kroku vlady aspon na nejblizsich 14 dnu u nas – pujdem taky komplet do karanteny a odkdy ?

   1. Podle mne to nechaji to vyhnit do posledni chvile, neni politicka vule vyhlasit karantenu.
    Az budou tisice nakazenych a prvni mrtvi, tak se mozna Bures rozhoupe, ale i tak televize a ODS a Pirati budou rvat,
    ze k tomu neni duvod. 14 dnu zni jako dobry odhad, kdy k tou muze dojit.
    Bohuzel EU na prikaz Sorose odmitne zavrit vnitrni hranice i potom, takze se to tu porad bude dostavat pres hranice donekonecna.
    Praha bude stoprocentne zavrena a pravdepodobne vetsina krajskych mest.
    Oni budou tvrdit, ze nechteli sirit paniku, poskodit ekonomiku a ze doufali – v co vlastne doufali ?
    Ze Cinani jsou plasani, ze nakaza neexistuje a ze ruska rozvedka, ktera to hned zkraje identifikovala jako biologickou zbran, jsou nekompetentni bridilove ?
    V Rusku maji 17 pripadu izolovanych na Sibiri a to sdileji s CInou nekolik set km dlouho hranici a prvni pripady uz maji vylecene a prakticky se to v Rusku nesiri.
    Takze izolace funguje, ne ze nefunguje.
    V Moskve, kdo onemocni, jde do domaci karanteny pod televiznima kamerama a za poruseni je 5 let kriminalu natvrdo.
    Ona to fakt neni sezonni rymecka, jak to lici od zacatku v Sorosometech.
    Polovicata reseni, ktere udelala nase vlada, nezaberou.
    Kdyby aspon vytvorili tu nouzovou nemocnici pro Prahu, mohli treba zavrit letiste v Ruzyni, natahat tam luzka,
    rozdelit to prepazkama a zacit masivne testovat lidi a ty pozitivni tam uz zavirat a izolovat.
    Tim by se to treba o mesic pozdrzelo, abychom nedopadli tak, jak dopadla Italie.
    Italie ukazala, ze stat je silny jako nejslabsi clanek a nejslabsi clanek je jednoznacne vlada,
    ktera jeden den bombasticky zavre cele regiony a druhy den z nich necha vsecky lidi utect do dosud nepostizenych oblasti.

  2. Pečivo stačí dát na 5 min. do trouby a bude křupavé a vydesinfikované. Fakt je že přímo z obchodu bych ho asi taky nejedl.

   Problém budou šmatlafouny, bo vohnout si vydesinfikuje ruce a pak do pracek vezme telefon na který šmatlal celou cestu v tramvaji.

  3. Nejsem si jistý, nakolik jsou ty masky z armádních výprůdejů v cajku. Co jsem četl, tak je problém hlavně ve ventilech, které rády odcházejí. Mám doma dvě OM-90 a dle všeho by měly chodit a těsnit dobře, ale 100% důvěru v ně nemám. Na štěstí mám dvě funglovky CM-6 a jednu OM-90 se zásobou NBC filtrů a dnes mi přišla krabice obyčejných P3 filtrů. Ono přes ty NBC filtry se dýchá přece jen trochu těžko. Nebo alespoň mně to tak připadá.

   1. Myslím že v origo obalech hermeticky uzavřené v pohodě. Mám tu komunistickou šedou desítku, ale dá se ještě sehnat občas ta modernější černá z brombutylkaučuku okolo litru, to je ta OM-90 asi. Ty jste sehnal už rozbalené použité?

    1. Jojo, ty novější z brombutylkaučuku jsou OM-90. Výrobce Gumárny Zubří. Zajímavost je, že se dají sehnat v USA pod značkou Mira Safety CM-7M (OM-90) a model CM-6M pod stejným typovým označením jako u nás. Splňují CBRN specifikaci, takže tu nejvyšší možnou. Na jejich fórech jsem na ně nečetl nic než chválu i s poznámkou na stránkách výrobce, že byly vyrobeny ve spolupráci s AČR. Na Armatexu prodávají za pár peněz údajně ze skladových zásob právě OM-90. Podle mého jsou nošené, protože brašny jsou popsány různými žertovnými nápisy :-). Nicméně, maska i filtr jsou v zataveném obalu. Dnes jsem jednu zkoušel a vypadá to, že těsní a ventily jsou O.K., akorát mám velkou hubu, tak velikost 2 je u mě těsně na hranici použitelnosti.

     2 nové CM-6 a jednu OM-90 se mi podařilo sehnat prakticky zázrakem. Jinak se již sehnat nedají. Gumárny Zubří jsou asi plně vytížené pro ozbrojené složky. Filtry se ještě tu a tam dají sehnat, ale musí se pečlivě hlídat. Jakmile se někde objeví, jsou hned pryč. Průser jsou protichemické obleky, které zkrátka nejsou. Klasický atombordel je sice asi fajn, ale nedovedu si představit, že bych v tom chodil celý den. Filtr jsem dnes zkoušel CleanAir A2B2E2K2-P3 od Malina Safety, ale upřímně, po deseti minutách jsem byl u konce s dechem a to jsem s odpuštěním hovno dělal.

     1. Velkou hubu? Tak to jste se minul profesí, měl jste zvolit mediální sféru nebo politiku :)
      A je to teď docela výhoda, protože velikost 2 je vždy první vyprodaná, respirátor v téhle už neseženete.
      Já si teda nedokážu představit že s tou maskou dojdu dál než na nákup do sámošky, jak je to nepohodlné. To už možnná raději respirátor a plavecké brýle.
      A nebo potápěčské brýle a šnorchl vycpaný vatou :-)))

      Podle mě protichemický netřeba, stačí podle mě z obyč netkané textilie pro malíře a nebo šusťákový overal, sice to není 100% ale zase se v tom neudusíte a lze to vyprat nebo ošetřit horkým vzduchem, pověsit na sluníčko.
      Stejně ty protichemické prodyšné obleky s vetkaným uhlíkem měly jen omezenou životnost, v podstatě jednorázovou na bojiště. To párkrát propotíte a můžete to zahodit.

      Vidím že se v tom dost vyznáte. Masku s vyvíječem kyslíku jste si taky pořídíl, nebo je to pro vás zbytečnost? S tím se dá vlézt i do prostředí bez kyslíku na 15 minut. Jen nevím nakolik ty staré chemické náplně jsou funkční. (ikdyž na viry trochu overkill)

      A vůbec, za chvíli začne pořádně svítit slunce a to všechny viry hned pozabíjí. I proto to vypustili v zimě, v létě by to nemělo ten efekt.

      1. Netroufnul bych si tvrdit, že se vyznám, spíše jsem tu a tam něco pochytil.
       Dnes, jestli mi to vyjde, tak ještě vyzkouším tu masku s obyčejným P3 filtrem. Ten by měl na viry stačit, je také mnohem menší a odpor při dýchání by měl být také mnohem menší. S tou by se na ten nákup do sámošky zajít snad i dalo.

       Masku s vyvíječem kyslíku a ani nějaké high-end vybavení nemám. On i ten nákup masek jsem dlouho odkládal, protože se sice dalo předpokládat, že se budou hodit, ale nečekal jsem, že to chytne takový fofr. V podstatě vše, co teď mám, jsem pořídil během posledních tří týdnů. A jak na potvoru u té OM-90 mám jen velikost 2 a nikoli 3. Teď novou již neseženu.

       Víte, mě celkem děsí jedna věc. O tom viru se napsalo dost, ale já osobně přes to všechno netuším, nakolik je virulentní. To je pak otázka pro výběr vhodného vybavení. Média dle mého názoru lžou, ostatně jako vždy. Čísla z Číny, nebo Iránu jsou naprosto irelevantní, protože reálně tam situace byla nejspíše mnohem horší a co mě pak skutečně děsí, jsou čísla, která k nám přichází z Itálie. Pokud je z o něco více než deseti tisíc nakažených 630 mrtvých, tak to nejsou 3% ani náhodou a navíc mě překvapuje, že se neustále porovnávají počty nakažených a mrtvých, což z mého zcela laického pohledu o ničem nevypovídá. Číslo, které mě osobně skutečně zajímá, je poměr zdravených a mrtvých a ten na Itálii zatím vychází dost zoufale (aktuálně 631 mrtvých na 741 uzdravených). Nejsem ani doktor a ani mikrobiolog, tak mi třeba něco uniká.

       Každopádně mám doma dva lidi, kteří mají 66 let a nerad bych jim tam něco zavlekl a tím je zabil. Pracuji navíc ve špitále. Ovšem jako nezdravotník, takže nemám nárok na ochranné pomůcky, tak se musím starat sám. A to chodím všude, po všech provozech a k nám do kanclu přijde ze zaměstnanců v podstatě každý, takže vše je jen otázka času.

       1. Tak se skamaraďte z babama z mikrobiologické laboratoře nebo z infekčního, ty vám to vysvětlí. Já v oboru taky chvíli pracoval, ale viry šly tak nějak mimo mě. Tam je to hodně o stavu imunitního systému. A imunitní systém je vlastně i pro ofiiální lékařství velká neznámá, jak vám přizná i upřímný felčar ve slabé chvilce.

        Jestli umíte rusky, sledujte ruské zdroje, tam to mají ošéfované a podchycené (jak tu podotkl zrg1), bo to půl století sami vyvíjeli :)

        Co já vím, tak zákeřnost koronaviru je, že to můžete vesele roznášet deset dní aniž by vás to ihned skolilo jako klasická chřipka. Dospělý to vyleží, ale staří a nemocní mají problém. DObrá zpráva je, že děti jsou tomu taky docela odolné.

        Chci se zeptat, ty P3 filtry jsou jen na ten závit, na OM-10 se sehnat nedají?

        1. Na OM-10 se podle mě dají sehnat již jen originální lícnicové filtry. Otázka je, v jakém budou po těch 30ti letech stavu. Je to jen spekulace, ale pokud byly skladovány ve stabilním prostředí, chránit by mohly stále proti ledasčemu. Pokud měly chránit proti biologickým, chemickým a radioaktivním látkám, měly by chránit i proti virům, byť ty jsou v podstatě nanočásticemi. Když se podíváte na ten P3 Filtr, tak je to jen taková placka. Oproti velkým NBC a MOF-6 filtrům prakticky nic neváží (90 gramů) a vevnitř je nejspíše jen několik vrstev membrán. Ty velké filtry jsou navíc těžké jako bestie. NBC filtr váží 400 gr., protože je v něm snad čtvrt kg aktivního uhlí napuštěného spoustou absorbentů. Navíc, jak jsem psal, dýchat skrz to, je docela zabíračka.
         Závity jsou, pokud vím, dva druhy: závit RD 40×1/7″ (standard NATO) a závit OZ 40×4 (standard Varšavské smlouvy) Na standard VS se ještě kanystrové filtry dělaly, ale podle mě budou aktuálně nesehnatelné stejně jako ostatní. I na ten závit RD 40×1/7″ je zázrak něco sehnat. Pak jsou ještě filtry k maskám specifickým dle výrobce jako: SCOTT Safety, 3M, Shigematsu atd. Vše je ovšem beznadějně vyprodáno. Já sháněl schválně masky s NATO standardem, protože předpokládám, že k těm něco sehnat snad půjde vždy. Jinak dělat zásoby. Filtry, co mám doma, jsou vyrobeny v únoru a záruku mají 10 let. To ani nevím, jestli se dožiju :-).

         Ohledně toho Ruska. Zajímavá kniha je Biohazard od Kena Alibekova. Doporučuji k přečtení. Je to o chlapíkovi, který vedl Biopreparát, což byl centrální podnik Sovětského Svazu, který se zabýval výzkumem, vývojem a výrobou biologických zbraní. Po pádu režimu to v Rusku zabalil a začal to samé dělat pro americký USAMRIID.
         Rusové během té doby měli pár dost těžkých průserů, jako např. v 80. letech ve Sverdlovsku (dnes Jekatěrinburg), kde jeden voják zapomněl vyměnit koncový filtr ve fabrice, kde se vyráběl antrax a chytilo to směny, které se zrovna střídaly ve vedlejší průmyslové zóně a kde neměli tucha, co se vedle vlastně dělá. Díky tomu si vymakali systém biologické ochrany celkem slušně, takže vše zlé je pro něco dobré.

         1. Vím o jednom obchodu kde OM-90 vel.3 ještě mají, a zřejmě to budou ty nošené ale nepoužívané zatavené, cca za litr, kdyby vás to zajímalo.
          Budou tam mít i protichemické obleky za týden.

          1. Díky za tip (v obchodě, kde jsem sehnal ty použité, ale také zatavené, je mají také), ale asi nebudu potřebovat. Dnes jsem zkoušel všemožně testovat tu dvojku a drží to bez potíží a zvládá to i přetlak a podtlak, takže dvojka je nakonec pro mě dobrá. Zítra a pozítří ještě přijdou dvě várky filtrů a příští týden dávka protichemických obleků.
           OPCH-70, tzv. Atombordel mám doma 3x. Teď mám objednané poněkud modernější a hlavně civilnější. S tou OM-90 budu již tak asi vypadat docela divně. Našel jsem ještě polomasku 3M 6000 a dokonce i s filtry, což je pozůstatek z doby, kdy jsem se chtěl učit cerakote nástřiky na zbraně, ale nedostal jsem se k tomu. Polomaska mi zůstala a tak ji možná i využiji. Jak se někdy hodí věci, na které jsme skoro zapomněli. Ještěže jsem takový sběratel :-). Dnes jsem navíc zkoušel, jak vydržím s tím filtrem A2B2E2K2-P3 a i když to pořád není hitparáda, myslím, že bych si zvykl i na něj, i když zrovna toho je ho na SARS-CoV-2 vyloženě škoda. Ta maska je z velké části psychologická záležitost. Je to nezvyk mít na obličeji něco, co má určitou hmotnost a díky čemu se o něco hůře dýchá. Myslím si ale, že se to dá zvládnout i natrénovat. Budu to muset ještě vzít i na střelnici, abych si zvykl na to, jak se skrz to kouká na kolimátor, pevná mířidla a puškohled.
           Celkem jsem teď v plusu. Mám 3 nové masky + 2 staré, ale funkční + polomaska a to vše pro tři lidi. No, alespoň je rezerva.

           O nošení masky budu muset asi vážně uvažovat, protože jsem dnes prohodil pár slov s člověkem, co u nás pracuje a který by podle všech rozumných bezpečnostních opatření měl být v karanténě. Jenže není a ani nebude a tak asi budu v práci k obveselení okolního personálu fungovat v armádní masce (pokud jsem to již nechyt).

          2. kdybys byl na vojně,tak tam by sis taškařic s maskama užil do aleluja. neni nad to s tim sráčem na ksichtě běhat nebo se zakopávat.

          3. Mimochodem, dekontaminaci tý masky a atombordelu vyřešenou máš? Ony ty viry mimo tělo přežijou prej docela dlouho.

          4. Pro:
           shane
           12.3.2020 v 12:29

           Dekontaminace je dost průser. Ideálně by to chtělo dekontaminační komoru, jenže tu nemám. Mám dekontaminační prostor s tlakovou vodou a 30W UV lampou. To by byla první fáze a druhá by pak byla manuální dekontaminace pomocí IPA, kterého mám doma určitou zásobičku, ale ne tolik, kolik bych rád. V podstatě předpokládám, že v nejhorším případě ten protichemický oblek (10ks Lakeland Chemmax 1 + rukavice + návleky na boty) vyhodím a ten Atombordel (OPCH-70) se zkrátka pokusím vyčistit, ale to již budu potřebovat pomoc druhé osoby, takže něco jako vzájemná dekontaminace jakou si pamatuji ještě ze školy, kdy jsme blbli v rámci CO. Jsme doma tři, tak se budou muset snažit i ostatní.
           Na Youtube na mně vypadl jako první hned tento odkaz a myslím, že je vcelku použitelný. Zhruba tak si to pamatuju ještě ze školy

          5. Zrg1 řeší dekontaminaci stopovou příměsí oleje v tlakové lahvi s kyslíkem. Oh wait… to je vlastně spíš dekapitace.

          6. Ještě se zeptám na oblek. Máte na mysli FOP-96? Do toho bych možná šel.

          7. Zkousel jsem vice atombordelu a nejlepsi je ten exBundeswehr. Byva cely khaki, bez potisku, takze clovek nevypada jak kokot, uvnitr je sedomodra podsivka a neni to zadna umela hmota = saje a vetra. Mezivrstva je nejake aktivni uhli nebo proste neco filtracniho, nevim co, ale verim tomu.
           V ramci moznosti pohodlna vecicka, da se s tim jit na ryby, komari pres to nestipaji, clovek se neupece a nezapari, proste pohoda. Nevim, jestli pujde sehnat, bylo to hned vyprodane. Jinak bych jich koupil aspon pet.

          8. Je to FOP-96. Mají ho tam v akci za 650,- v khaki i pouštní , odolávám pokušení obléct celou rodinu :)
           Ale nerad bych sem ten odkaz dával veřejně, bo tam mají ještě pár věciček, poslední kusy, které zvažuju koupit a nerad bych aby mi to někdo vyfoukl před nosem.
           Jestli mi tu na sebe dáte kontakt, tak vám to pošlu do mailu.

           ps: mají tam i nějaké polské masky co používají i francouzi (uloženky), s velikým neděleným zorníkem, ale údajně se s tím dá i střílet, tak si říkám jestli to není lepší než OM-90 ve stylu ruské gorily s mini okuláry.

          9. Zkuste mi to prosím hodit do protonmailu: lastcrusaderprotonmailch. Ještě jsem si vzpomněl v souvilsosti s tím vyvíječem kyslíku. Kyslík se dá velice pěkně vyrábět naprosto primitivní reakcí, když do roztoku hypermanganu pomalu přidává peroxid vodíku. Měl jsem na to jednu dobu takové megajednoduché udělátko, když jsem experimentoval s kyslíkem sycenou limonádou. Je třeba dávat pozor a peroxid používat raději o nízkých koncentracích (např. 3,5%). Je to silně reaktivní.

          10. neprošly mi hranaté závorky, tak tedy ještě jednou trochu jinak: last.crusader(kyselaryba)protonmail.ch

          11. https://video.aktualne.cz/dvtv/lekarka-o-ktere-lhal-vojtech-budu-prvni-obet-nastvala-jsem-s/r~5e0fbd6263eb11eaa25cac1f6b220ee8/

           Stačí od 19. minuty, ale poučné je to celé.
           Až se to všechno přežene a pokud to přežiju, budu se zajímat, jak a proč laboratoř Tilia skončila.

  4. Nač je tam ten izorpopanol vlastně? To desinfikuje víc než etanol?

   1. isoporopylalkohol = isoporpanol (IPA) desinfikuje prakticky stejně jako ethanol, akorát na něj nejsou navalený spotřební daně, takže se snáz shání v dostatečně vysoké koncentraci. Koncentrace musí být nad 60 procent +rezerva na odpar při manipulaci a skladování, tj 70%. Ideální koncentrace je proto mezi 70 a 90 procenty.

    IPA je trochu lepší na bakterie, ethanol na viry, ale prakticky je to jedno.
    Profi desinfekce kombinují ethanol a 1-propanol, který je na bakterie trochu lepší než IPA, aby dosáhly optimálěn rychlé likvidace bakterií i virů.

    Než začnete na koleně míchat desinfekční směsi, věnujte pozornost příslušnému nařízení EU:

    528/2012 o dodávání biocidních přípravků na trh

    Píší se tam hodně zajímavé věci, namátkou

    Článek 17
    Dodávání biocidních přípravků na trh a jejich používání
    1. Žádný biocidní přípravek nesmí být dodán na trh [b]ani používán[/b], pokud není povolen v souladu s tímto nařízením.

    A pak taky Článek 87 Sankce

    Když nebudete opatrní, až bude po všem, tak přijde úředník a dá vám flastr … :-D

    Já zde prohlašuji, že nic míchat nebudu a ruce jsem si desinfekčním mýdlem ředěným vodou (viz definice biocidního přípravku v článku 3) nikdy nemyl, povrchy jsem roztokem Sava nečistil a obecně jsem úřadem neschválenou biocidní směs nikdy nevytvořil, natož abych ji použil :-D :-D :-D

    1. Takže když to namíchám i sousedovi tak jedině pod označením „osvěžovač dechu“ případně „lihový čistič“ :)

     1. Jo přesně tak. Vůbec bych se nedivil, kdyby třeba lékárna, která ze zoufalství začne míchat desinfekci dle návodu WHO a nebude patřit do správného řetězce, následně dostala likvidační flastr.

     2. Proc tam vubec zminovat to „lihovy“? Dej tam treba „tuzemsky“, nebo „pomazankove“, ci jiny maskovaci nazev.

      1. „90% osvěžovač dechu pro antiabstinenty“ a hned každý ví co v tom je.
       Koupil jsem jeden „přípravek do aromalamp který se dle označení EU 565454/566556xxyy nesmí používat ke zdravotnickým účelům“, a k tomu „etnografický“ etnobotanický informativní leták který popisuje jak a na které zdravotní potíže tuhle tinkturu používají amazonští indiáni.
       :-)))

     3. Aby bylo jasno, i s isopropylalkoholem je to dle WHO vyzkoušené i na viry, takže já mám zásobu IPA nachystanou.
      Samozřejmě tím myslím na umývání displeje od mastnoty, na nic jiného to opravdu používat nebudu.

    2. Koncentrace alkoholu nemá překročit 90%, pak se prý desinfekční účinek zhoršuje. Nějaká voda je tam potřeba.
     Ideální je fakt cca těch 70%.
     Peroxid není zásadní, prý tam je na likvidaci spór, které alkohol nezničí – počítá se s tím, že se to míchá v chýši v Africe uprostřed pralesa. Glycerin je tam jako ochrana kůže. I tak je ale při používání potřeba si ruce často krémovat.

     1. Optimální asi bude vodevřít všechny ty rezervy a začít se pravidelně, tak třikrát denně, dezinfikovat zevnitř, ne? :D

 7. Vzpomněl jsem si na svůj oblíbený seriál „Byl jednou jeden život“. Text se četl dobře, bylo by to i informativní, kdybych znal ta slova, co se používala a lépe jejich význam. Každopádně je vidět, že tělo je takový stroj, který dělá chemickou cestou to, co umí software a hardware dohromady; jako kdybych četl blokové schéma v rafinerii.

 8. Zhruba pred pulhodinou Rakousko zakazalo Italum vstup do zeme.
  BA zrusily lety z Italie do GB.
  v italii maji cca 10.000 pripadu, cca 500 mrtvych, cela zeme je v karantene, v Milane neni kam vozit pacienty,
  veskere nemocnice se zabyvaji vicemene jen akutnimi zapaly plic, chybi plicni ventilatory (3000 v cele zemi), situace kriticka.
  Skoly zavrene, sportovni utkani zrusene, verejna shromazdeni zakazane.
  Ve veznicich vzpoury.

  To jen az zase Sorosomety budou neco plkat o prehnanych opatrenich a o panice a o par lidech, kteri chyti takovou trochu horsi rymecku, kterou si v pohode poleci doma.

  1. Prosim te, pocita se mezi Sorosomet i tento web, kdyz se tu psalo to, o cem mluvis?
   Ja jen, abych vedel, jestli je pan domaci teda placeny Sorosem, nebo ne.

 9. Jak a kdy to vlastně skončí? Kdykoliv se rozšíří virus v další zemi, tak se prostě uzavřou hranice a dál?

  Jsou zavřené školy a dál? Otevřou je kdy, až bude počet nakažených nula?

  1. pritom by vlastne stacilo rict serem na nemoc se smrtnosti pouze 3.7% …

  2. Velmi poučné je sledování twitteru předsedy vlády. Zatímco on prý sedí na důležitém krizovém zasedání vlády, na jeho TW profilu se objevují další a další JEHO tweety…

   1. multitasking :) Mame to holt workholika Burese

    P.S: to je nejspise cteni pro Sysopa
    JAK VYLECIT AKCIOVE TRHY – DEEP STATE SOLUTION:

    -30,000 US Soldiers Arrive In Europe (Without Masks)
    -US Nukes Reportedly Delivered To Poland (What could possibly get wrong)

    Ja uz se nestresuju, ja se tomu chlamu :D

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017