Recenze knihy: Petr Hampl – Prolomení hradeb - zpět na článek

Počet komentářů: 68

 1. „Proč západní civilizace podléhá islámu a jaká je naděje na její záchranu.“
  Jak se snažím, tak se snažím, tato otázka mně nedává smysl. Nerozumím, proč obě věci dávat do kontrapunktu. To jakoby si Dioklecián kladl otázku „proč Řím podléhá křesťanství a jaká je naděje na jeho záchranu“ – inu, křesťanství přijmul a vesele/svobodněji fungoval dál…
  Pokud je dnešní „západní civilizace“ antiklerikální, jak se traduje, tak islám:
  a) je pro ni irelevantní, nebo
  b) může vést k opětovné spiritualizaci společnosti, což nemusí být špatné.
  Knihu jsem četl. Autor opsal Huntingtona (t.j. pamflet) a vydal další pamflet.

   1. jistě, Benediktovo „ora et labora“ je nadčasové. Tzn. makejme a doufejme (věřme) a ono to nějak dopadne. A nebo taky ne :).

  1. Vodotesny Kapr: Otázka je naopak průzračná, existují jenom dvě eventuality a to buď Islám vytlačit z Evropy nebo zánik evropské civilizace tak jak ji známe. Máme dostatek příkladů, například Turecko které kdysi bývalo celé křesťanské.

   Co Vás vede k přesvědčení, že Řím po přijetí křesťanství vesele fungoval dál? Historická fakta hovoří jinak, za 100 let po oficiálním přijetí křesťanství se rozpadl na dvě části, za dalších 75 let západní část zanikla úplně. To mně nepřipadá jako veselé fungování, spíše se zdá že mu to vůbec nepomohlo.

   1. 1. Islám vytlačit z Evropy? Co je to za nesmysl? Islám je v Evropě doma tak, jako křesťanství…
    2. Inu, Turecko bývalo křesťanské, ale až po přijetí Islámu zažilo skutečný rozkvět (po všech stránkách) za Osmanů. Takhle se argumentačně střílíte do nohy…
    3. Ano, Řím vesele fungoval dál 100 let, na východě 1000 let a na západě byl restaurovaný a funguje dodnes. Nic vám neříká Svatá říše římská Nemců? Tomu říkám funguje a to i zásluhou křesťanství…., nebo možná hlavně zásluhou…

    1. Navic ta stara Bulwer-Lytonova predstava ze Rim znicilo krestanstvi je uz docela dlouho prekonana. Rim se podle vseho rozpadl vlastni vahou, protoze tehdejsi zpusob vlady a uroven technologii neumoznovala efektivne spravovat tak obrovskou risi a jak upadala rimska ekonomika, tak rostly odstredive tendence jednotlivych provincii.
     Jinak zanik zapadorimske rise nebyl nijak rychly, to ze posledniho rimskeho cisare v Ravenne sesadil a nahradil barbar probehlo v podstate bez povsimnuti a zivot sel dal

     1. Tak tak. Říše na tom byla dobře, dokud mohla růst, dobývat, zajímat otroky, rozdělovat kořist a půdu. Pak holt narazili na buď na země chudé, ale lidnaté a osídlené bojovným obyvatelstvem (Germánie), nebo země sice bohaté, ale dobře spravované a vojensky zdatné (Parthové). Výboje se zaplatily z kořisti, obrana byla čistý výdaj.

      1. Tak. Navic ani pouhe udrzovani rise a jeji sprava nejsou zrovna zadarmo. A jak nemůžeš ukrast vsechno co neni pribity, je to prekerka. Danema tolik nevyberes.

       1. Ale vyberes. Podivej se na estebaka a tu jeho spindiru na financaku(viz nove se musi dokazovat, ze remizek je remizek, jinak dan v plny palbe)

     2. shane: To souhlas, rozpad nastal kvůli vnitřní krizi. Není ovšem pravdivé tvrzení, že po přijetí křesťanství Řím vesele fungoval dál.

      1. Tak on mel vlekly problemy uz davno pred prijetim krestanstvi, nekdy od konce druhyho stoleti uz to s nim slo kontinualne z kopce a koncem tretiho uz ten upadek mel docela grady. Prijeti krestanstvi s tim nesouvisi a da se to brat spis jako snaha chytit se neceho, co by ten bordel mohlo zachranit. Korelace neni kauzalita.

       1. Olověné vodovodní trubky – to byla jedna z teorií zániku Římské říše. Krásné, válcované a svařované olověné trubky i se signem výrobce, bohužel 100x vyšší obsah olova ve vodě, než z pramenů. Je to jen teorie, ale nějaký vliv to taky muslo mít (olověné trubky používali zejména majetné vrstvy).

        No a pak Řím dobyli Arabové, infrastrukturu zdevastovali a bylo zase po olovu :-) . Prostě Řím se stal celkově obětí vlastního rozvoje.

        1. Arabové v Římě? Snad Konstantinopol. Rúm byl dobyt Germány.

         1. Cywe, muslim jako muslim, ale Turkum bych radsi do voci nerikal ze jsou arabove. Turci patri mezi turkicke narody a k arabum maji asi tak blizko jako eskymaci. To uz maj vic slovanske krve nez arabske.

    2. Vodotesny Kapr: Vy tam něco slavíte? :-)
     1) V Evropě nikdy v historii nebyla dlouhodobě stabilní islámská oblast.
     2) Po okupaci islámem sice měli úspěchy na poli válečném, ale na poli civilizačním začali zaostávat, to se jim vymstilo tím že později o většinu dobitých území přišli. Dočasně se to zlepšilo až s Ataturkem, který Islám potíral, dnes po návratu k Islámu jdou zase ke dnu.
     3) Probíhal setrvalý pád, vedoucí k rozprášení západní římské říše v 5. století n.l. Svatá říše Němců má s původní Římskou říší společné jen formální znaky.

     1. Definuj dlouhodobe stabilni. Balkan byl islamsky skoro 500 let. Iberie na tom byla podobne. To mi prijde jako docela dlouha doba

      1. O stabilite ani nemluve, osmanska rise byla klidnejsi a stabilnejsi nez imrvere rozvalcena krestanska evropa.

       1. V neustálém dobývání území, kde se vraždilo a drancovalo? Já si myslím že si ani jedna strana nemá co vyčítat. Ano, kdejaký Achmet mohl psát sultánovi petici. Otázka zní: k čemu mu to bylo? A když to byla tak stabilní společnost, proč zkrátka už půl tisíciletí stagnuje? Stagnací si představuji nerozvíjení vědy a techniky. Určitě víte jak vypadal Dubajský emirát před rozvojem těžby ropy.

        1. To byl ovsem problem tech dobyvanych a drancovanych a ne obyvatel centralnich casti. Pohranici asi i tam bylo divoky, ale vnitrni cast byla klidna. Coz se v Evrope dalo rict tak akorat o Britanii a to jeste nesmeli dělat bordel skotsky katolici.

         1. Já bych na to řekl asi toto: vojína odvedou odkudkoli, i z vnitrozemí. Všiml jsem se, že hrozně rád generalizujete a relativizujete.

          1. Jo, ale je trochu rozdil kdyz te odvedou a kdyz ti cizi armada spali chalupu, ukradne na ci sahne a jeste pojebou vsechno co ma diru. Navic povinne plosne odvody jsou az pomerne moderni zalezitost.

          2. To je pravda. Když by to tam bylo tak skvěle zařízené, tak by Osmané neměli neustálé problémy s pacifikací dobytých území a Řekové, Bulhaři a jiní, by se po 500 letech Osvícené Osmanské nadvlády nechtěli trhnout i za cenu krveprolití. Arménie byla pod nadvládou Osmanů ještě déle a přeci vytrpěli genocidu. To ani po stovkách let nepochopili tu Osmanskou pohodu a stabilitu?

     2. Nemáš přehled:
      1. V Evropě jsou dlouhodobě stabilní islámské oblasti od rozpadu Zlaté Hordy a od osmanské expanze.
      2. Vzhledem k tomu, že celá balkánská infrastruktura stojí na turecké infrastruktuře, je tohle tvrzení úsměvné.
      3. Formální znaky? Myslíte architekturu, písmo, jazyk, ideologii, právní systém, politický systém, zemědělství, vzdělání a legitimitu vládnutí? Tohle všechno Frankové a Anglosasové zkopírovali a ještě se po Římu nazvali… Vy jste prostě jen nevzdělaný.

    3. Turecko (pokud zhruba budeme korelovat uzemí Osmanské říše a dnešního Turecka) bývalo různé a dalo by se říct, že civilizačně téměř vždy na solidní úrovni. Konstantinopol a Byzanc rozhodně nebyly na horší úrovni než Osmani a to nazýváte „skutečný rozkvět“ bych spíše nazval pokračováním vývoje.
     Oni i Arméni by ten rozkvět viděli kapánek jinak…

     1. Ano, souhlasím. Ale to je právě přednost Osmanů, že pragmaticky dokázali z jednotlivých kultur vytáhnout to nejlepší bez ideologických předsudků. Proto ten rozkvět. Byzanc zašla na… no, říká se tomu byzantinismus…

      1. pragmaticky vytáhnout to nejlepší bez ideologických předsudků? Bulhaři / arméni / ostatní by mohli vyprávět – a jejich dnešní potomci Vám nafackovat

   2. Evropska civilizace jak ji zname zanikne, jako zanikla Evropska civilizace jak ji znali nasi otcove nebo dedove nebo pradedove atd ad infinitum. Civilizace totiz neni stav staticky ale dynamicky a neustale se meni a vyviji. Evropska civilizace, jeji kultura, zpusob zivota a zivotni styl vcetne hodnot, dejme tomu pred sto lety by nam pripadala stejne cizi, ne-li cizejsi nez dnesni arabie nebo zluta Asie.

    1. shane: Jako že ti připadá cizí kultura r-u a Čechů v roce 1919? No to jsou mi teda věci :-)

     1. Jiste. Tobe to prijde stejny? Treba ze ucitelky maji zakazano uzavirat snatky nebo ze maji gymnazialni zaci pod pohruzkou vyhazovem zakazano navstevovat urcita predstaveni v biografu? Nebo ze svobodna matka je automaticky flundra? Si o tom neco precti, ten svet byl opravdu jinej.

    2. Nesmysl.

     1. Co je nesmysl? Ze svet se meni? Kolik ti je? Jsem rocnik 77.ze sveta myho detstvi a mladi nezustalo nic, akorat zapskly pametnici. Ze sveta mladi mych rodicu taky. Z predvalecne ery meho deda jakbysmet. Svet je jiny a to zasadne.

    3. To je ovšem argumentační veletoč, neřku-li faul.

     Svět našich otců, jejich otců etc. mizel evolucí, po vítězství islámu bude následovat revoluce, a to poměrně krvavá. Jinými slovy ze světa otců jsme si nechali to, co jsme považovali za dobré a zavedli to, co nám chybělo – s důrazem na slovy MY a NÁM. Musulmani společnost upraví silou, a to k obrazu JEJICH, bez ohledu na NÁŠ názor.

     1. Tak pokud do evoluce zahrnujes veci jako dve svetove valky, komunisticky prevrat a jeho pad, tak do te evoluce musis nutne zahrnout i hypoteticky scenar muslimske revoluce. Nicmene revoluce nerevoluce, vliv islamu na formovani sveta a nasi civilizace zcela jiste je, at uz primy nebo neprimy.
      Ostatne, uz jen hrozba islamem stacila ke druhemu zvoleni Zemana a volebni uspech SPD, coz jsou veci ktere zcela nepochybne lokalne ovlivnuji (meni) nasi kulturu.

      1. Měl jsem samozřejmě na mysli generační změnu společnosti, jakou asi myslel i shane. Ale ano, války a převraty se na první pohled výše uvedenému vymykají, ovšem jen částečně, protože ( pokud pro zjednodušení pominu jíné, např. ekonomické důvody válek ), vždy šlo o pokračování schématu to nejlepší pro můj kmen. Po většinové islamizaci společnosti už nic takového nebude, bude jen islám, o kterém se nediskutuje.

       Co se týče voleb, SPD a ovlivnění u nás jen málo přítomným islámem, to samozřejmě spadá do kategorie naše rozhodnutí. Nikde jsem nepsal o neměnnosti společnosti, ale o tom, kdo je hybatelem rozhodnutí. Islám tady nechci je moje rozhodnutí. Manželka bude chodit metr za mnou, nebo tě upálíme, není moje rozhodnutí.

       1. Kultura se v case meni a vyviji a pusobi na ni vsechno. Vlivy vnitrni i vnejsi. A malokdo je v pozici aby jeho chteni mohlo neco ovlivnit. Muj deda taky nechtel nacistickou okupaci, ale Hitler se ho neptal. Gottwald se ho v roce 1946 ptal, ale lhal a nakonec si to stejne udelal podle svyho a Stalina.
        Jde o to, ze kultura a civilizace se meni neustale, at uz chceme nebo nechceme. I izolovana spolecenstvi se meni a vyviji, i kdyz mnohem pomaleji, protoze tech pusobicich vlivu je min.
        Branit se zaniku dnesni podoby civilizace je zbytecny, my sami ji zmenime a pretransformujeme v neco jineho a nase deti uz tuplem. To je proste vyvoj. To je jako kdyz zenska odmita starnout a snazi se udrzet si vzhled z doby kdy ji bylo dvacet. Chvili to jakztakz jde, ake nakonec skonci jako odpudiva prisera.
        Zapadni svet po 9/11 je jiny nez pred nim a bez ohledu na prvotni impuls jsme to byli my, obyvatele zapadu, kdo tu zmenu provedl.
        Jediny co muzeme je snazit se aby ona zmena byla podle naseho gusta, ale tisic lidi tisic chuti a taky to muzem poradne posrat.

 2. Ta kniha je bezvadná a mnohé vysvětluje, nicméně mám pocit že psát o ní v tomhle moto-teletníku je házení perel sviním …

 3. Knihu jsem četl a obsahově je IMHO takřka bezvadná. Nicméně celá záchrana toho čemu jsme říkali Západní civilizace, by od lidí vyžadovala jistou aktivitu a (dočasnou) změnu priorit. Velké věci vždy začínají z drobků. V tomto kontextu by to žádalo změnu jistých návyků u většího než zanedbatelného množství lidí. Ale to se zkrátka, za trvání současného trendu nestane. Konec konců, něco podobného tu bylo za Hitlera. Když by nerozhrabal SSSR, tak si troufám tvrdit, že by se to časem zkoulelo na nějaké příměří s Anglií, případně na pošťuchování se Nacismu s GB, kteří by byli podporováni USA. Odbojová činnost uvnitř Říše byla nepříjemná, ale marginální. Dnes právě nevidím žádný vnější element, který by se hodil proti Islámu. Rusko se svými desetimiliony muslimů jsou podle mě passé. Snad Čína, ta by se nedala. Ale pochybuju že by nás Čína chtěla dobýt (osvobodit). Dnes má Evropa cenu jen proto, protože Evropané rádi utrácí. Odvažuji se tvrdit, že pod kuratelou Islámu budeme rádi když se nažereme. Nemám důvod si myslet, že s příchodem nové Panské rasy se odněkud vynoří super řešení současných problémů. Co se týče USA, tak mám ten dojem, že jednak Trump bude mít dost práce udržet vlastní kurník pohromadě, popřípadě bych se nedivil, když by jednoho dne zakukal. Kdo to vezme po něm, netuším. Rozhodně bych to neviděl nijak pro Evropsky. Náš systém jede částečně ze setrvačnosti a částečně je poháněn strachem z materiální bídy. Demokracie v současném podání je už překonaná, nicméně žádnou funkční náhradu nemáme. Sice víme co je špatné, a možná víme jak to změnit. Nicméně k tomu není společnost svolná a nemáme nikoho kdo by se vžil do role reformátora. Tak do deseti dvaceti let bude společnost transformována a pak se konečně strhne opona. Také je dost možné že se stane něco nepředvídaného a „něco“ se změní. Ale v tom případě si myslím, že beztak nebude o co stát.

  1. Predpokladas, ze se v soucasnosti z tezce minoritniho islamu tvoriciho asi 5 procent populace EU stane behem dvaceti let dominujici sila? Teda, takovej optimista nebyl ani Kaddafi nebo kdo to chtel delohama islamskych zen ovladat svet. A to jeste ke vsemu musi EU muslimove vykompenzovat vypadek britske muslimske komunity zpusobeny Brexitem, diky kteremu klesne pocet muslimu v EU skoro na polovinu.

   1. Ano. Jak Kaddáfí, tak i lidé obecně se připravovali na „minulou válku“, spoléhajíc na prosté fyzické přečíslení a kladení odporu vůči „novým pořádkům“. Kdežto se stalo to, že i přes početní marginalitu se tady Islám prosazuje, lidé jako Ty, jsou toho příkladem. Jako když vidíš na konci ulice hořet v bytě jedno okno a nevoláš hasiče, protože jeden plamen nemůže x dalších tisíc oken zlikvidovat. Já to viděl venku, tak nemám důvod myslet, že to tady bude jinak.

   2. Shane: tohle je míchání hrušek s jabkama. Muslimové sice tvoří celé procento v rámci celé evropské populace, ale co se týče mladších ročníků, jedná se o někdy násobně vyšší čísla. Co je nám platné, že šedesátníci sedmdesátníci jsou z 99 procent Evropané. Až dojde ke generační obměně, budou ta čísla náhle mnohem horší.

     1. Tak. Ono bude stačit, když průměrná muslimská rodina bude mít 2-3 děti a průměrná evropská 1-2. Během několika generací se populace drasticky obmění.

      1. Ale to často ty „pomazané“ mluvící hlavy neakceptují. Naplňují rčení „po nás potopa“.

 4. To není problém islámu. Je to nepřátelská nekompatibilní kultura, která se ale chová přirozeně.

  Když mně nateče voda do baráku, nemá smysl nadávat na vodu. Problém je tady u nás. Antidemokratická ultralevice prorostla do školství, médií a dokonce – to je trochu překvapivé – i do velkých korporací. Dnes třeba téměř nenajdete IT firmu, která by tím nebyla zasažena a nevedli ji proslunění magoři. Dost to, myslím, ovlivnily různé sci-fi knihy a filmy. Také je dodnes čtu… Já to dokážu oddělit od reálného života, ti magoři ne.

  Islám je pro ně jen jedním z prostředků. Hrají si s ohněm, aby rozbili stávající společnost a mohli budovat jakousi Utopii. A někteří na to, bohužel, mají dost peněz.

  Myslím, že autor recenzované knihy to dobře ví. Jen tolik nevidí do hlav části progresivistické ultralevice jako my, kteří se v branži léta pohybujeme…

  1. Myslím, že autor do Hampl do progresivistických hlav vidí celkem dobře. Přece jen studoval stejné školy. Navíc jsou progresivisté celkem plodní, co se sepisování různých teorií týká. Stačí se seznámit s několika základními díly stoupenců „kritické teorie“, aby byl člověk v obraze ohledně toho, kam a proč směřuje Západní společnost.

   1. Navíc, sám Hampl v knize prohlašuje, že sám byl příslušníkem korporátního managementu.

 5. 1) CO SE SKRÝVÁ skutečně za migrací, Merklovou, Macronem a další likvidací Evropy se dozvíme asi tak za 60let až to bude každýmu jedno. Ještě deset let a skutečně se dozvíme jestli byli američané na měsíci, nebo proč a kým byl zastřelen Kenedy. Jakákoliv knížka je jen knížka nějakého nezasvěceného člověka a jeho domněnky, nikoliv pravda, ať už je uvařená a servírovaná jakkoliv.

  2) VYSERTE se už na doporučování knih, mám tu knížku od Grubera, která se nedá číst, mám tu knížku Zbraně vlivu, které jsou pěkné povídáním příběhů ze života a dnes si mám zase koupit další knížku? Jděte do piče už, nestíhám to číst, nemám na to náladu to číst. Mám tady knížku o setkání nějakého novináře s Bin Ladinem, přečetl jsem úvod a už ji asi v životě nepřečtu, protože mezitím se ukazuje, že Bin Ladin nikdy neexistoval a pokud ano tak s 11.zářím 2001 nemá vůbec nic společného. Takže knížka je o setkání je pouze výmysl. Tak už běžte do piče s knížkama.

  1. Když Tě tak ty léta čtu, tak se Tě zeptám: Proč ještě žiješ? Já nerozporuji, že třeba v něčem nemáš pravdu, celkově to ale na mě působí tak, že jsi buď obchodník s deštěm nebo nemáš odvahu k tomu sám sebe zlikvidovat a jen rozséváš kolem sebe zmar a zoufalství, aby si Tě někdo všiml.

   1. Co tady plodíš za pičoviny? Ty kundo jedna zkurvená, vůbec mě neznáš, nejsi schopen z mýho textu vůbec poznat co za osobnost jsem a co dělám a budeš mě říkat že mám chcípnout?
    Chcipni ty ty kurvo jedna sluníčkářská mrdko, špíno z kanálu, hnědko, hovno v trávě, nulo, chcíplá nudle, mamrde, prazmrde !
    Pojebanče jeden! KOKOTE!

    1. Jsi prostě pozér. Navíc ohraný a trapný. Obyčejná mluvící hlava. Jen do mě pojď, nadávej, já se budu akorát dobře bavit. Jsi hovno v mých očích a prach u mých nohou.

     1. SkReT, Adanedhel: a to je teprve pondělí. Bude ještě něco, že bych si šel udělat kafe? Návštěva ze školky tady zas tak často nebývá :-)

      1. Já si říkám, nudný život invalidního důchodce chce občas ozvláštnit.

      2. fatdwi – Skret je nějakej z formy, to se mi nechce líbit :(

       1. Tak tahne to sam, no. Zerg je v ilegalite a i kabrnak to nejak flaka. Smutno je samotnemu. Zahuba se lip kaze ve skupine.

        1. tak skret je mnohem lepší než fanatický rusákomilovníci, se skretem je aspoň prdel… on se zase někdo vyloupne, je tu teď až podezřelej klid.

         1. Protože na Vás dělám vy kurvy jedny vyjebný. Vzal jsem si dvě práce navíc, mám teď toho hromadu vy čuromrdci, pojebanci a kokotští šulini.
          A vůbec proč tady mrdka d-feens nezrecenzoval novej holywoodskej snímek First man? O pojebaným kosmonoutovi co nikdy na měsici nebyl a nedokázal si poradit s hysterickou píčou které prý udělal děcka? Stejně tak jako analdehel nikdy nebyl v píči, vyrostl ve zkumavce a v inkubátoru, kde ho kojili potkaním trusem a proto je z tebe takovej retardovanej přizdisráč.

          Jako když někdo napíše „Jen do mě pojď“ tak se mi z takové prachsprosté mrdky chce blít, né zvracet, ale opravdu blít. To říkají jen buzny, pojď do mé teplé prdele. Pičo a on mi to napíše, nechce se blít jenom mě, normálně cejtím jak po celém těle se z představy že analdehel mě zve do své zasrané špinavé řitě blijou všechny buňky mého těla. Pičo já nejsem buzerant aby mě to vzrušovalo, všechny moje buňky v těle teď blijou. čůráku. pizdo jedna vykurvená!

          chcípni buzerante!

          bež za macronem mu pocucat anál i hemeroidy a nezapomeň přitom prstit merklovic kundu. Když jí to uděláš dobře tak ti pak nachčije do huby a budeš úplně nejlepší analdehel na světě, dostaneš záchvat a budeš se třepat jak syfilis na zácloně. Né né počkat, to nebude jako, ty seš syfilis, ty seš syfilis tohoto světa!

          1. A je to venku. Jseš hysterická ženská. Já chcípnu nejspíš hodně brzy, tím mě neohromíš a nevyděsíš. Když jseš ignorantský troll, tak ani nevíš co jsem napsal o islámu a sluníčkaření. Pobav mě svou hysterickou reakcí.

          2. Oujé jupí jupí jééé ti zatančím na hrobě… nad kanálem, protože je to místo kam tě vysypou. LOOOLLLLLL prej jásem trol a ty si co? Mrdka co napíše jednu větu a myslí si že je pán. Jsi nula. Jsi nic. Sopel bezdomovca.

           Jseš úplně trapnej těma svejma psychickýa závěra skrz obrazovku a klávesnici počítače. Polib mi prdel.

          3. Pustil jsi ten E.ON, jak jsi hlásil?

          4. co je ti do toho ty kundo plešatá pojebaná, co s tím má co E.On společého? Už dávno jedu v realitkách s kámošem. E.On mě může políbit prdel, mrdka jedna chcíplá.

          5. já ti povím co je na E.Onu teďka, teda teďka né ale pár měsíců zpět před koncem roku, je situace taková, že E.ON je, ale teď fakt naprosto vážně, myslím to fakt vážně, nedělej si z toho srandu, nezlehčuj to ani to nijak neber jako troling, ale E.ON je V TOTÁLNÍ PÍČI !!! Ale totální!!! Kámo nejsou lidi, alé né tak že nejsou lidi a tak nebudeme dělat. Oni nejsou lidi jako komplexně, prostě vůbec, ti staří co měli být třeba dva roky v duchodě furt makají protože za ně není náhrada, nemají koho zaučovat. Ty prachy co E.On dává nad tím ohrnují nos i bezdomovci. Tam mladý lidi neuvidíš. Prostě u E.ONu nechce nikdo pracovat a když se někdo najde tak jde pracovat jinam. Jenom v brně se z investic 240 mega ročně v obnovách kleslo na nějakých sotva 60mega. Ta síť jede tak že jede, ale ta neudělaná neopravená část se hromadí a nemá ji kdo dělat. To stejný projektanti, už to položili další dva projektanti. Prostě přinesli zadání staveb na E.On, vratili jim je a řekli děkujeme nashledanou, nikdy více. Takže spousta lidí co si dává žádosti o připojení bude čekat tak rok dva než je přijede někdo připojit. Obnovy VN vedení jsou zastavené. Dělají se jen nejnutnější opravy. Každá druhá stavba není projednaná a trčí u právníků na vyvlastnění.

           A do toho by tady někteří lidi chtěli elektrické auta? S E.ONem ? jahahaha buďte rádi že vám doma svítí žárovka pičo. Na barák si už instaluju fotovltaiku a tepelný čerpadlo, protože očekávám že dodávka elektřiny bude za nějaký čas na příděl jak v koreii. A fotovoltaiky budou stát neskutečný prachy.

           Německý E.ON je v píči a ČR to sanuje. Všechny prachy míří do německa a pan Mareček a Šrůma největší manažeři se pod něma houpe né jen idlička, ale celý celá budova se s nima houpe, protože jaksi z jedné strany nejsou lidi a z druhé strany němci chtějí co nejvíc peněz pro záchranu své německé deautsche eone…tak tlačí ceny dolů. Teď mám 70 tisíc a mám se skvěle, a roste mi bachor jak se mám dobře, to u eonu jsem si nebyl schopen vydělat ani 35.000 měsíčně.

          6. …tušil jsem to. Dobrý vědět.

 6. Islamu sa podarilo okrem memetického zdegenerovania kedysi veľkých národov (po tom čo aspoň ako tak „racionalistické“ prúdy islamu boli potlačený tými dogmatickými v nejakom +/- 13 stor.) dokonca aj biologicky z nich urobiť totálny genetický odpad.

  Google „muslim inbreeding“ – vedci už desaťročia poukazujú na „genetickú katastrofu, keďže islamom indukované sesternicojebectvo spôsobilo že cez 50% celej moslimskej populácie sú degeneráti (miestami cez 70% čo je proste nenapraviteľné).

  No načo tak asi neomarxistickí eurosocani bruselokoti ťahajú túto zver do civilizácie (na ktorej ani jedni nemajú ale absolútne žiadnu zásluhu)? Jedno je isté – to nie je tak žeby nevedeli čo robia a čo to spôsobí.

  Najmä keď si uvedomíte že toto všetko naplánovali kulturmarxistickí ideológovia z frankfurtskej školy už pred desaťročiami (google „cultural marxism“). To proste táto banda freudomarxistov zistila že potrebuje na zničenie tej nenávidenej zlej zlej buržoáznej západnej spoločnosti (na ktorej parazitovali po rôznych univerzitách a „inštitútoch“) vyrobiť novú rozbíjačskú masu, lebo tá stará „marxovská“ revolučná „robotnícka trieda“ akosi prestala počúvať červené plky. Nuž a zver z premnožených čvargistanov tretieho sveta stačí importovať a zničí akúkoľvek civilizáciu úplne samočinne.

  1. Není to jen nějaký hoax? Kupříkladu na Islandu jsou prokřížený snad nejvíc na světě (pár staletí izolovaná populace, která narostla z dvaceti na tři sta tisíc). Lidi jsou tam celkem normální, akorát mají vyšší výskyt dědičných chorob než jinde, ale to znamená, např. 1% oproti 0,1% jinde v Evropě, žádná komunita na vymření.

   1. Zároveň ale byli podmínkama nucení se vyvíjet, jako ostatně většina bílé populace v Evropě, ne jak v tom teplým podnebí kde stačí „pracovat“ dvě hodiny denně a zbytek si vyhulovat palici apod. A přece jenom tam tu a tam někdo zvenku doplul.

    1. Co se týká genetické pestrosti populace, tak se domnívám že Bagdád nebo Damašek na tom jsou o dost lépe než ten Island. A co se genetických vad týká, tak až do dvacátého století se o různé vady postaral přírodní výběr, nehledě na možnost tyto vady dále reprodukovat.

   2. Technická: spousta lidí žije v domnění, že inbred vede k degeneraci. Tito lidé se z neznalosti hnubě mýlí; inbred jen zvyšuje pravděpodobnost toho, že se projeví recesivní geny, které v dané populaci beztak jsou (a mohou mít klidně efekty negativní, positivní, nebo lautr žádné). Nic méně, nic více.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017