Rallye dobrejch starejch dědků - zpět na článek

Počet komentářů: 82

 1. A neslyšel jste, jak na Šumavě dva chlapi v Zetoru řekli pořadateli „My to jen přejedeme“, pořadatel v domnění, že chtěj přejet přes silnici z pole na pole je pustil, a další pořadetelé v nejbližší vsi málem omdleli, když do vsi přijel traktor a jen chvilku po něm první auto?
  Jinak čte se to hezky, sem si říkal, že Zdeněk Šmíd vstal z mrtvejch.

 2. Hezký. Ale doba je už úplně jinde a jestli je něco zapotřebí, tak zatrhnout tyhle amatérský rallye – jako příklad uvedu blbouna Valeše („Bez Komprese“) a jeho vypečenýho fotříčka. To je pakáž, která by vůbec jezdit s autem po silnicích neměla…

  1. Jaký vole amatérský? Tohle jsou ještě profíci. Dneska ti na mistrák v Rally stačí licence z okruhového Opel Cupu. Ale fakt nechápu, co ti vadí. Ty se v tom na ten strom nenamotáš. A když budeš dodržovat pravidla, tak se k tomu motání ani nepřimotáš.

   1. dedek:
    Podívej se, co je zač Valeš a jeho fotříček, na youtube se prezentujou dost oba dva. Jeden blbec si před soutěží ani neprohlídne brzdy a druhej ubastlí stodvacítku s elektrickým čerpadlem paliva, který běží trvale po zapnutí vypínače.
    Skuteční profíci by něco takovýho nikdy neudělali, jenže právě ta doba je bohužel už jinde a dnes je každej idiot závodník…

    1. Myslím, že jste dost vedle. Člověk, co má celkem 4 starty v mistrovských závodech, z toho 1 v rámci jízdy pravidelnosti (ne na čas), není ani trochu typický závodník rallye, v podstatě není ještě ani začátečník.
     https://www.ewrc-results.com/profile/106318-robin-vales/
     Vyvozovat z toho nějaký obecný závěr je fakt mimoňství.

     1. cyklista:
      Já jsem napsal, že doba je jaksi jinde a máme tady tzv. amatérskou rallye. Tu je bohužel potřeba zarazit, protože si tam doslova kdejaký primitiv dělá co chce.

      1. Na základě známosti jednoho nejspíš lůzra chcete zakázat celé jedno odvětví sportu? Proč? Znám spoustu amatérských závodníků. Jsou amatéry, protože jezdí občas, protože nemají nejvýkonnější auto, protože jim jde o svezení a míň o výsledky, protože …
       Jakože když nějaký jouda při stodesítce překážek shazuje překážky a nedoběhne, znamená, že budeme zakazovat atletiku?

       1. Cítíte ten Váš faul? Ne?
        Vámi zmíněná atletická disciplína se provozuje na atletickém stadionu. Což je srovnatelné jako automobilové závody na závodním okruhu.
        Pokud chcete argumentovat stodesítkou překážek ve srovnání s amatérskou rallye, tak byste napřed musel mít tu stodesítku překážek pořádanou například v Globusu v prostoru u pokladen.

        1. Rally trať je taky uzavřená, po dohodě v daném místě. Když se to nedohodne, tak se tam nejede. Na okruh F1 nebo na stadion taky občas vyběhne nějakej magor na trať.

         1. Atletický stadion a závodní okruh jsou účelové nemovitosti postavené za účelem, který mají v názvu.
          Uzavření veřejné komunikace za účelem závodu bych k tomu nestavěl do roviny. Ostatně, jakpak by se Vám všem rallye závodníkům líbilo, kdyby každý pátek byla silnice k Vašemu domu uzavřena. Jednou pro závody cyklistů, podruhé pro běžecké závody, pak koloběžky, vozíčkáři… Takových závodů, proč uzavřít „trať“ je.

          1. Rally se jede jeden den v roce 2x průjezd a když to někde nechtějí, tak se tam nejede.
           Naopak to ale hodně vesnic vítá…jinak by se asi nejezdila, že?

           Já bohužel závodník nejsem.

          2. Zkusím dohledat rozsudek, kde jsme to prohráli. „Klientka“ nevěděla, že se jedou závody do vrchu a vyjela na „trať“ z polňačky od své chatky.

          3. Závody do Vrchu nejsou rally. Ty se navíc jezdí opakovaně na stejném místě a ve stejný datum.

          4. „… se navíc jezdí opakovaně na stejném místě a ve stejný datum…“
           – – –
           Fuk, zda ve stejný datum či na stejném místě. Vůbec to nehraje roli.

          5. Stejně argumentoval soudce v rozsudku. Úplně ignoroval, že paní tu chatu koupila v mezidobí a o pravidelných závodech do vrchu se dozvěděla až od pořadatelů a přivolané policie.

          6. Panek:
           Chyba pořadatele. Ten má zajistit každou pozemní komunikaci včetně zvířecích stezek a hotovo.
           Soudce asi hajzl.

          7. Hele jako nebyl jsem tam, ale představa, že se někde celej den jezdí závody do vrchu a někdo si toho nevšimne a vjede jim do trati… takovej člověk by asi neslyšel ani sanitku…
           Paní to samozřejmě nepřeju, ale přijde mi to minimálně malinko zvlášťní. Navíc ta trať je obvykle označená a ty lidi co tam žijou jsou upozornění. Ale jak říkám, nebyl sem tam a třeba to byla chyba pořadatele.

          8. Tak on je rozdil, kdyz jede sanitka a nebo nekdo na plny kule treba ‚v protismeru‘. Me uplne staci, kdyz nam tady jezdej zkurvenyho Krale Sumavy na bicyklech. Nakopat je do prdele zepredu. Kurva at si to jezdej nekde na uzavrenym okruhu.

          9. A rally šumava ti taky vadí? Já jen, že většině místních rozhodně nevadí a patří to k ozdobám českýho rally mistráku, hlavně právě kvůli evropským historikům. A nějak nepamatuju, že by tam byli takovýhle problémy, jezdím tam každej rok. Mam část familie na Kašperkách a z Plzně je to pro mě za rohem…
           Sorry Sysope, ale Rallye je pevná a tradiční součást českýho motorsportu hodně dlouhou dobu. Pokud by to sralo nějaký nadkritický množství lidí, asi by tomu tak nebylo…

          10. Me nejezdi pod barakem zadna rally, tak proc bych se k tomu mel vyjadrovat? Mam taky celkem u prdele, jak brali lidi zavody treba na Manu. Kdyz jsem bydlel v Brne a jezdila se Velka cena pod nasim barakem, tak mi to nevadilo, protoze to bylo profesionalne osefovany a po zavode zase uklizeny. Zadny faborky po stromech, zadny pocmarany silnice po zavode, zadny odpadky ve skarpach okolo cest. Nebyl duvod se zneklidnovat.

          11. Tak mě by nějakej debilní cyklozávod sral, rally ne, na tu se rád podívám. Problémy s rally si tak nějak nepamatuju, krome magorů, co tam prostě vjeli, protože je přece nějakej závod nezajímá…
           Teď se tady kolem Plzně jela staronová rally Plzeň a všichni z toho byli nadšený. Tak nevím, kde jsou ty problémy…

          12. mimoto ty závody do vrchu to je fakt něco velmi specifickýho. Moc rád bych viděl kde má paní tu chatu a kde teda vedla ta neoznačená trať… tam mi to přijde jako ještě větší sci fi… Obvykle to fakt nevede kolem chat… ale netuším, co to bylo za soutěž a kde.

          13. Hele ale to je mistrovství evropy, tam se mi fakt nezdá, že by to pořadatelský bylo až tak strašně nezvládnutý.
           Tam jsem asi 2x byl a vždy to tam tím žilo v celým městě a vše bylo ok.
           Jak řikám, prostě průser se může stát vždycky a všude, i na uzavřený trati nebo na stadionu.

          14. Ta trať tam je na 100% uzavřená a jak se vyjede z města, tak tam žádný chaty nejsou. To se jezdí nahoru k Andrlovu chlumu.

         2. mě se nikdy nikdo neptal, esli můžou pozavírat veškerý příjezdový cesty a dělat si tam nějaký onanie, a je mi úplně volný, esli onanie zyklobuzen nebo relýbuzen – ať s tím dou do pyče všichni

        2. Myslím, že vůbec netušíte, jak skutečné rallye závody vypadají, co všechno jejich organizace obnáší, kolik lidí a organizací se k tomu vyjadřuje, než seženete všechna potřebná povolení a jak obvykle vypadají bezpečnostní opatření. Pak byste nemohl srovnávat závody s globusem.
         Přitom podobných lidí, jako uvedená paní, potkáváme docela dost, bohužel Gaussova křivka je realita.
         Závody nevypuknou startem prvního ostrého auta a průměrně všímavý člověk i bez dodatečných informací si musí všimnout, že se něco děje.

         1. Naivní představy některých lidí, jak projet uzavřenou trať a nikoho netrefit by možná bohužel daly samostatný článek.

          1. právě no … nebo třeba pokácet pár stromu na trati, to jsem třeba zažil u nás na Rally Střela kdysi…

         2. Tak pozor. Vy jste dal rovnítko mezi sport, který se provádí na atletickém stadionu a sport, který se provádí na běžné komunikaci, která slouží k normálnímu životu.
          Proto jsem argumentoval Globusem, abych obrazně přesunul atletiku ze stadionu do prostoru určeném pro civilní účely (obchod). Klidně si místo Globusu dosaďte třeba vlakové nádraží.

          1. Sorry, ale trať Ústecký 21 je jednosměrná slepá ulice, kde za posledním barákem ve městě už žádný chaty nejsou a na tu trať se tam vjet nikde nedá.
           Tak nevím, asi by to chtělo si nevymýšlet…

       2. cyklista:
        Tady jde o to, že se účastní kdejakej zmetek, přičemž pořadatel (nebo kdo tam přebírá ty káry a jezdce ke startu) není schopen dohlídnout na bezpečnost a tyhle blbce eliminovat. Takže díky neschopnosti organizátorů startuje vypatlanec s vrakem, z kterýho v případě bouračky bude cákat pod tlakem benzín, což je opravdu hodně nebezpečný.

        1. To je snad jeho problém, ne?

         A řekni – motorová rogala, to by se mělo také zakázat, že? Kdejaký vůl s tím lítá a ani tomu nerozumí, nemá ani PPL(A), má tam nějaký domácky dobastlený motor a pokud se něco pokazí, mohl by přece někomu spadnout na hlavu!

         Co ještě všechno dalšího by se mělo zakázat, protože dotyční nesahají Velkovezíru Coronovi ani po kotníky, takže nemají právo na existenci?

         1. Jan Mrcasik:
          Typická ukázka tvýho „motorkářskýho“ uvažování.

          Kdybych mohl diktovat, pak:
          – obnovím skupinu M u ŘP
          – A bude od 17 let bez dalších kategorizací
          – zruším pitomosti v pravidlech silničního provozu jako „držení hovorového a záznamového… za jízdy“
          – zruším cokoli o zimních, jarních či podzimních pneumatikách
          – zlikviduju cyklo-chlívky před stop-čárou
          – zruším denní svícení
          – aj.

          Ale taky bych si došlápl na tyhle rallye-pořadatele a vyžadoval u nich takovou kvalitu, aby se nemohl protáhnout přes prezenci vypatlanec Valeš s károu, z který při nehodě bude cákat pod tlakem benzín.

          Dotazy…?

          .

          1. Vyhnul ses zbaběle odpovědi na otázku.

           Když chceš zakázat amatérské rally proto, že by na nich mohl potenciálně uhořet někdo, kdo si nekompetentně upravil auto – a předjímám argument, že ti nejde o něj ale o něco okolo místa potenciální nehody…

           Co všechno dalšího chceš ještě skrze stejnou logiku zakázat také?
           Motorová rogala?
           Motorové padáky?
           Přídavné motorky na pramice?
           Motokoloběžky a motokola?
           Domácky sestavené počítače? (Přeci 2kW zdroj a takové tenké kabýlky, nedostatek větrání a k tomu prach – potenciálně zkáza celého paneláku!)
           Ohňostroje?

          2. Jan Mrcasik:
           „…Vyhnul ses zbaběle odpovědi na otázku…“
           – – –
           3.1.2022 v 15:15 – máš tam tři věty s otazníma, takže laskavě upřesni kterou.

           *

           Amatérskou rallye za současného stavu je potřeba zkrouhnout – není žádoucí, aby se to dál vyvíjelo směrem, kdy tam primitiv jezdí s tak nebezpečným vozidlem.

           .

          3. Otázka jasně zní, co všechno chceš ještě zakázat (alibisticky v trpném rodě) „protože je to nebezpečné“ kromě amatérské rallye.

           Nejsi funkčně negramotný, takže dobře chápeš, že „třetí“ otázka je pouze pokračováním té druhé, a první je rétorická, neboť na ni implicitně odpovídá ta druhá. Přestaň se tedy vytáčet.

           O štěstí a blahobyt primitiva ti předpokládám nejde, takže ti jde o potenciální vedlejší škody způsobené havárií jeho bastlu. Ale takové vedlejší škody může způsobit havárie mnoha jiných bastlů, viz částečný a neúplný seznam 15:59.

           Takže CO VŠECHNO chceš ještě ZAKÁZAT kromě té amatérské rallye s jejími „nebezpečnými auty“?

          4. Jan Mrcasik:

           Co se týká primitiva, pak mi jde o škody, které může spáchat jeho pojízdnej křáp při soutěži. Taky o škody, které mohou spáchat další takové křápy, které špatně fungující pořadatelské mechanismy připustí do soutěže. Mohou mě totiž vážně ohrozit; je vcelku pravděpodobné, že se opravdu budu poblíž motat nejen jako divák.

           K otázce „Takže CO VŠECHNO chceš ještě ZAKÁZAT kromě té amatérské rallye s jejími “nebezpečnými auty”?“ řeknu tolik, že bych zakázal např. přijmout do služebního poměru k represivní ozbrojené složce vypatlaného psychopata…

           :OD

          5. Corona – dle tvý poslední věty,soudím že nemůžes bejt fízl ani voják i kdybys chtěl :-)

          6. martin_100
           3.1.2022 v 19:16

           Corona – dle tvý poslední věty,soudím že nemůžes bejt fízl ani voják i kdybys chtěl :-)

           – – –

           Jakpak jsi k tomu došel?

           .

          7. corona – Nechci s vámi polemizovat. Zde zmíněného jezdce neznám, a je mi opravdu uprdele. ALE čím myslíte, že se spíná palivové čerpadlo na běžném závodním autě a proč je povinný i u amaterských soutěží odpojovač ovládaný zvenku i zevnitř a co se stane po vypnutí odpojovače?

          8. miluna
           3.1.2022 v 19:43

           corona – Nechci s vámi polemizovat. Zde zmíněného jezdce neznám, a je mi opravdu uprdele. ALE čím myslíte, že se spíná palivové čerpadlo na běžném závodním autě a proč je povinný i u amaterských soutěží odpojovač ovládaný zvenku i zevnitř a co se stane po vypnutí odpojovače?

           – – –
           Rád se nechám poučit.

           .

          9. corona — Rád se nechám poučit.
           Oki, takže, na autech s karburátory, což bude pravděpodobně tento, vás iritující případ, se nejběžněji používá už pár desetiletí ,,fačetka,, elektrické čerpadlo Facet typického válcového tvaru, dělají se verze s tlakem 0,55 a 0,38 Baru. Vedení typicky bez zpátečky. Dříve se hojně používaly dvě čerpadla, samostatně spínaná vypínači na přístrojové desce(v rallye tak, aby dosáhl i spolujezdec, jedno prostě jako náhradní, pro případ poruchy. Dnes je to spíše zvláštnost a dává se jen jedno. Žádný nárazový spínací prvek se nepoužívá, protože auto má tvrdý podvozek a typické jsou silné rány do karoserie a podvozku. Jediným bezpečnostním prvkem je elektrický odpojovač. Tento se používá v podstatě jako ,,klíček k autu,, Zapnete a jde do všeho proud (z palubky nebo z tunelu někde trčí typický červený plastový praporek. Ovšem jeho vypnutím, musí dojít k vypnutí všech elektrických systémů mimo bezpečnostních (hasící systém, ONI) a musí zhasnout motor. Ovládání v dosahu rukou z pozice upoutaného řidiče a zvenku ze spodního rohu čelního skla, toto místo zvenku musí být označeno definovanou trojúhelníkovou samolepkou s bleskem. Prostě zvenku zatahnete za červené táhlo u blesku nebo za smyčku na lanku a motor musí chcípnout. Ověřuje se na přejíce i u testování. Mechanické membránové čerpadlo se nepoužívá, závodní vačky nemají ani u jeho umístění žádný ,,nok,, Takhle se to leta jede (určitě 50let) a no problém. Pro případ požáru je povinný definovaný hasíci přístroj v každém startujícím autě (revize se opět kontroluje na přejímce) Soudobé a některé historické auta (v příloze K) jsou povinně vybaveny hasícím systémem s rozvodem po autě (trysky na jezdce, spolujezdce a motor)opět se kontroluje revize. Posádka musí mít nehořlavé prádlo, boty, kuklu, rukavice a nehořlavou kombinézu (opět se kontroluje na přejímce).Pokud vás to více zajímá, k dispozici je každoročně vydávaná příloha ,,J,, kde je vše detailně popsáno. Amatérská rallye používá přílohu J stejně, jako MČR jen se netrvá na době použitelnosti. Tzn sedačky, pasy, oblečení může být takzvaně propadlé ale určitě musí být funkční. Třeba sedačka má typicky v MČR životnost 5 let (kevlar 7 let) myslíte že je dále nepoužitelná? Hobíci to mají prostě volnější myslím, že nemusí mít třeba obložení rámu, ale pořadatel netouží, aby se mu někdo někde zabil. Doufám, že jsem se někde neupsal, abyste mne netahal za slovíčko.

          10. Miluna – trefně popsáno. Tak to skutečně je, pravidla i pro hobíky jsou dost přísná. Na rozdíl třeba od Anglie, kde si člověk může postavit třeba na dvorku wrc a pak si s ním klidně lítat po lese… to je v postkomunistické zemi naprosté sci – fi.

           https://www.youtube.com/watch?v=mh8w1zPte0w&t=1s nic takového opravdu nikdy nikde nejezdilo, 306 wrc je prostě domácí stavba…celkem mazec mimochodem…

           Ovšem obávám se, že jste jen naházel perly….

          11. miluna:
           Jasně, takže blbeček za volantem si zapne čerpadlo a to poběží furt, dokud ho zase prackou nevypne…

          12. corona, teď mi tedy zkuste popsat, jak byste si to představoval??? Proboha, co je na tom špatně? Ten lidský faktor, co to ovládá? Věřte tomu, že po každé ráně se sahá po odpojovači pěkně rychle, tedy pokud v pasech nevisej dva nevnímající.

          13. miluna:
           „…corona, teď mi tedy zkuste popsat, jak byste si to představoval??? Proboha, co je na tom špatně? Ten lidský faktor, co to ovládá? Věřte tomu, že po každé ráně se sahá po odpojovači pěkně rychle, tedy pokud v pasech nevisej dva nevnímající…“

           – – –
           Jako u sériových cestovních vozů + další bezpečnostní prvky.

           .

          14. Corona už to tady několikrát vyjádřil dost jasně. Jeho představa by byla to zakázat, protože se mu to zdá nebezpečné, tudíž to nebezpečné být musí. Hluboce zakořeněná mentalita PSVB, asi po už něm nelze chtít, aby to pokoušel změnit.

          15. to není rotační čerpadlo ze stříkačky, co navrtí kýbl za minutu. To je systém s cívkou a kuličkou jako byste pumpoval tekutý mejdlo z flaštičky.

          16. miluna:
           „…systém s cívkou a kuličkou…“
           – – –
           S cívkou…? Napájenou odkud…?

          17. Odkud byste to asi tak chtěl napájet? Přivedete +12V do pojistkovky a za pojistkou rozvedete, světla – spínané spínačem, větrák chladiče – spínaný spínačem, pumpa benzín – spínaná spínačem…. Vy jezdíte na kole? Nebo hrajete ve filharminii na tympány? Proboha CO je na tom špatně? Závodní auta se dělají jednoduchá a funkční, to že se to vám zrovna nelíbí, a že máte nějakou negativní zkušenost s nějakým blbem to nezmění. Prozradím vám jedno tajemství: Jednoho dne zcela jistě zemřete, žádný sichrklump tomu nezabrání, opravdu, prostě se to jednou stane a nezabráníte tomu. Šokuje vás to?

          18. miluna:
           A CÍVKA…?

          19. proboha, tympány, já to věděl….
           https://www.youtube.com/watch?v=m081QNS2Iag

          20. že to ještě furt krmíte… jako by s tim byla někdy řeč…

          21. von tam v tý cífce vidí vysoký napětí a chce nechat bouchnout výpary :-)

          22. miluna
           3.1.2022 v 22:27

           proboha, tympány, já to věděl….
           https://www.youtube.com/watch?v=m081QNS2Iag

           – – –
           Laskavě mi pověz, co má ta cívka za napájení a co tam vůbec dělá – jsem zvědav…

           :OD

          23. Corono, tímhle ze sebe uděláš ještě většího pitomce. Jestli tě překvapuje, že čerpadla jsou poháněná cívkou, tak si to snad raději nejdřív vygoogli. Pokud je to moc náročné, tak se podívej třeba sem:

           https://www.triumphexp.com/phile/8/134900/facet_fuel_pump_cross_section_2.jpeg

           A zkus z toho prosím potom nevybrušovat tím tvým „já to vím, ale chtěl jsem vědět, jestli to ví i on“, je to trochu trapný.

          24. Corona to stejně jenom roztroluje tu debatu na nějaký kravině… to že kraviny od začátku mele on, to už v tej hromadě trashe zanikne. Že to krmíte…

          25. ten pan corona mne přesvědčil, abych se juknul…. to je perfektní komédie a přísnej vesnickej racing https://www.youtube.com/watch?v=m081QNS2Iag tedy jestli je to výše zmíněný ohněstrůjce Valeš
           Vypínače z Ali a barvou omalovaný výdechy s kostičkatou palubkou připomínají: Pozor tady se jedná o stotřícu! Bohužel patrně jen tříkvalt. Super!!!

          26. miluna:
           4.1.2022 v 8:33

           Bohužel jsi mi nedal odpověď, jak je napájená ta cívka…

           :OD

          27. miluna:
           Je tam vidět jen jeden přívod…

          28. Nomad
           3.1.2022 v 23:00

           Corono, tímhle ze sebe uděláš ještě většího pitomce. Jestli tě překvapuje, že čerpadla jsou poháněná cívkou, tak si to snad raději nejdřív vygoogli. Pokud je to moc náročné, tak se podívej třeba sem:

           https://www.triumphexp.com/phile/8/134900/facet_fuel_pump_cross_section_2.jpeg

           A zkus z toho prosím potom nevybrušovat tím tvým “já to vím, ale chtěl jsem vědět, jestli to ví i on”, je to trochu trapný.

           – – –

           Nepotřebuju vidět řez – mě zajímá, co dělá ta CÍVKA, jak už jsem psal a ty ses nevšiml, a ODKUD je napájená, tj. jak vypadá průběh toho napájení.

           A samozřejmě dobře vím, proč tu informaci chci…

           :OD

          29. miluna
           3.1.2022 v 22:27

           proboha, tympány, já to věděl….
           https://www.youtube.com/watch?v=m081QNS2Iag

           – – –
           Asi neodpovíš, bo už spíš.
           Blb Valeš měl DVĚ trubky dozadu a JEDNO elektrický čerpadlo.

           A to, co mi odkazuješ na videu, má pístek s vratnou pružinou – proto chci od tebe vědět, čím je cívka napájená (zajisté nejde jen o ventil, že…?).

           .

          30. To jste docela dost uhnul od motorového rogala, pane corona. Ale já JM odpovím. Ony ty motorový rogala jsou totiž v tom znění, jak jste napsal, zakázaný (resp. regulovaný). Ostatně je to tam napsaný. „…vůl a ani tomu nerozumí, nemá PPL, má dobastlený motor“ – tak to je přesně to porušení regulace, tedy porušení zákazu. Protože pokud tomu někdo nerozumí, tak určitě nemá PPL, protože by ho neudělal. A pokud někdo takový někomu spadne na hlavu, tak jde všechno za ním.

         2. Ale no tak, motorove rogala podliehaju predpisom LAA a maju vlastne preukazy sposobilosti. Toto nie je dobry priklad, tych co lietaju nacierno je malo a pomerne rychlo sa eliminuju sami.

          1. semancko:
           Většina tzv. „motorkářů“ o existenci LAA vůbec netuší a neví, že ani do motorovýho rogala nemůže jen tak namontovat „nějaký domácky dobastlený motor“, jak napsal 3.1.2022 v 15:15…

          2. Tohle je blbost. Vždy, když někdo letí, tak je dole hafo lidí, kteří ho znají. A když neznají, tak se zajímají.

          3. Semancko, jde právě o to, že certifikace amatérské rallye se má k certifikaci profesionální rallye zhruba jako LAA k PPL(A). Byla to malá past na Coronu – ukázat jeho pokrytectví nebo jej donutit se odkopat, že chce ve skutečnosti zakázat i profesionální rallye a prostě všechno.

           Corona však vycítil past na mamuta a mistrně ji vyplnil svým offtopicem, uhýbáním a kýblováním…

          4. Jan Mrcasik
           4.1.2022 v 11:46

           „…Corona však vycítil past na mamuta…“
           – – –
           Ale houby. Normálně rovnou jsem označil POUZE amatérskou rallye a taky jsem uvedl proč – vývoj jde špatným směrem.
           Trochu mi mrzí, že debata dále již nešla k věci, což je Valešův křáp a někdo se dokonce ze mě snaží dělat neználka.
           Zde je vidět jádro problému:

           https://youtu.be/gSv0eI7mxuM?t=184

           .

          5. Zaprvé, místní rallye-příznivci ti jasně doložili, že profesionální i amatérská rally vyžaduje ty samé certifikace aut i jezdců, používá přesně tu samou techniku, konstrukci i vybavení, liší se jedině v kosmetických drobnostech typu „expirace“.

           Neexistuje tedy racionální argument, proč amatérskou rallye zakázat a profesionální nikoli.

           Zadruhé, přesně stejné riziko požáru „amatérskou mašinkou“ představují i motorová rogala, domácky sestavené PC atd., takže pokud chceš „kvůli riziku požáru“ zakázat jedno, musíš chtít zakázat i to ostatní.

           Meritu věci – tvým požadavkům na zákaz – se vyhýbáš svým tradičním kýblováním a hraním pana tajemného.

          6. Jan Mrcasik
           4.1.2022 v 12:05

           1.
           Já tady poukázal na AMATÉRSKOU RALLYE a uvedl jsem konkrétní příklad, kdy jaksi selhává její jury. jasný argument, takže tu necintej, že jsem nic nedoložil – viz video s Valešem.

           2.
           Motorový rogalo podléhá dozoru. Najdi mi nějakou zprávu z nehody, kde dozor technický selhal.

           3.
           Já se nevyhýbám a jdu vždy výhradně k věci.
           Ovšem jako tzv. „motorkář“ máš poněkud jiný styl uvažování a můžeš tedy reál vidět jinak, takový už druh…

           :O)

          7. milý pane zakazovači corono, stále nechápu, CO vám vadí? Prostě křupani z vesnice v Crocsech od rákosky si lepěj nějakej sráč a pojmenovali to 130 LR :-) s tím původním LR to má opravdu společný jen název. Ale když je to baví, ať si s tím jezděj.
           Mimochodem ten vybublávák nad motorem, plastový trubky na benzín a motorkový karburátory podtrhují ten neskonalý amatérismus, dokonale zakrimplované konektory kleštěmi už dopředu určují spolehlivost celého projektu. Ale je to prostě jeich věc. Ať si dělají co chtějí. Já se mohu pouze pousmát a myslet si něco o neprofesionálním přístupu.
           p.s. ten otáčkoměr zcela vpravo je zoufalost a neskonalá hloupost, ale chce to tak? Ať to tak má!

          8. miluna
           4.1.2022 v 13:171.
           – – –
           1.
           Vadí mi, kam se posouvá amatérská rallye.

           2.
           Video jsi špatně linknul.

           3.
           Čekám na odpověď – viz „cívka“ a její zapojení…

           .

          9. tak čekej, čekej

          10. miluna:
           Předpokládám, že nevíš, jak je ta „cívka“ napájení.

          11. no v podstatě… cívka je jako dívka, nejdřív napětí, potom proud

          12. miluna:
           Ale já nejsem zvědavej na říkanky.
           Pokud tahle tzv. „cívka“ působí jako čerpadlo, pak musí mít napájení pulsní.

          13. Corono, ty jsi fakt politováníhodná existence. To, co je na tvou postovaném videu v daném čase, není čerpadlo, ale odlučovač plynu aneb odbublinkovávač. Ten žádný dráty nepotřebuje a proto tam taky nevedou. To za prvé.
           Za druhé, pokud tě opravdu zajímá, odkud se berou pulsy na cívce Facetu, tak si rozklikni ten řez (co tě vůbec nezajímá, protože ho dávno znáš) a ve spodní části uvidíš vestavěnou desku s elektronikou.

           Tím bych pro dnešek s krmením opět skončil, děkuji za tvou ctěnou pozornost.

       3. Tak jasné, nic nezakazovat. Rally bych taky udělal dvoumetrový soukromý pruh jako cykloušům. Teď jen zbývá, kdo se popere o ty poslední dva metry…

        1. Tam by se jezdily spanile jizdy KVH.

 3. 1. amatérská rally je v principu každý podnik MČR, protože dobrou polovinu startovního pole tvoří lidé, které rally neživí, ale naopak (mj. několikanásobný mistr republiky Václav Pech je AMATÉR).

  2. o tom, zda nějaký bastlič a jeho výtvor bude nebo nebude připuštěn k soutěži, rozhoduje(-jí) technický(-čtí) komisař(i). Ti jsou povinni postupovat podle technických řádů, které buď mohou být v souladu s technickými řády (mezi)národní sportovní autority, nebo mohou být vlastní, ale musí být zveřejněny předepsaným způsobem a musí být podle nich postupováno, jinak podnik nelze schválit příslušnými orgány státní a obecní správy. Pokud vůz neprojde technickou přejímkou, není způsobilý k účasti na daném podniku. Pokud technickou kontrolou projde, je způsobilý k účasti na daném podniku podle daných kritérií.

  3. pokud má někdo problémy s tím, že byl k soutěži připuštěn někdo, kdo se dopouští nesportovního jednání nebo ohrožuje bezpečnost účastníků soutěže nebo kohokoli jiného, může podat u pořadatele protest. Každá soutěž musí mít své propozice (jinak ji nelze schválit) a v nich musí být jasně definováno, jak a kým bude protest řešen. Z tohoto pohledu není podstatné, zda podnik probíhá v součinnosti s nějakou národní či mezinárodní autoritou či bez ní.

  4 pokud má někdo problém s tím, že jeho protest nebyl vyřízen k jeho spokojenosti, má právo se další účasti podniku vzdát, aniž by bylo nutné zakazovat účast v podniku komukoli dalšímu. Je-li soutěž povolena příslušnými orgány státní a obecní správy, je čistě věcí každého, zda se podniku zúčastní či nikoli.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017