Ralf a jeho kejkle - zpět na článek

Počet komentářů: 181

Přidat komentář
 1. Pro pět ran do čepice, o čem to vlastně je? Rant nad tím, že si vydělává tím, že využívá cizí hlouposti nebo nevědomosti? Vítejte na planetě Zemi. Samochvála, že jim na to někdo neskáče? Gratulace, i když by to od jisté úrovně vzdělání nemělo stát za zmínku.

  Mimochodem, znám i finanční poradce, kteří fakt vydělávají svým klientům peníze. Ale takoví poradci nejsou pro socky, mají raději klenty, kteří jsou si jsou vědomi ceny času a rizikovosti investic. Jen prostě nemají chuť / čas / skill se o ty svoje peníze dál starat a tak si na to najmou profesionála.

  1. V podstatě ano – rant. A spíš než nevědomostí nebo hloupostí těch lidí je hlavním pohonem oprsklost vedení/poradců samotných že si hledají nové klienty ve škole. To je, dle mého, největší problém. Ať si vedou zájmový kroužek, ale nabírat taktikou rojnice (obejdeme všechny třetí a čtvrté ročníky) je při nejmenším v mých očích skandální.

   A ano, ať si dělá kdo chce, co chce: prachy dá komu chce. Jenomže kolik těch dobrých poradců, kteří to myslí dobře fakt existuje v poměru k těm, co už to tak hezky se svými klienty nemyslí? Pokud chci pomoct, najdu ji. Protože pokud přijde ochotně ke mně, stejným způsobem jako tihle troubové, není to pomoc.

 2. Možná že kdyby ten styl nebyl tak košatej a rádoby vtipnej, tak bych z toho pochopil, že se jednalo o lov ve škole, takhle mi to ale zcela uniklo. Zřejmě se jednalo o střední školu, pročež se nabízí otázka, jak se tam ten chlapík vlastně dostal a co dělal učitelský sbor, od kterého bych čekal nějaké korekce.

  1. Sorry, to měla být reakce o kousek vejš.

  2. Bohužel, pro Vás a asi i další čtenáře, je styl takový, jaký je. Třeba to příště bude lepší.
   Nicméně ano – skutečně se jednalo o střední školu a jejich (bylo jich víc) přítomnost byla dána tím, že jeden ze členů vedení se velmi dobře zná s jedním s finančních poradců (plus je jeho klientem). Moje představa je, že se na jedné schůzce dali do řeči ohledně finanční gramotnosti žáků a slovo dalo slovo a, ze začátku nejspíše z dobré vůle to člen vedení domluvil tak, že se bude jednat o jakési rozšíření obzorů. My jsme to někteří velmi rychle prohlédli a po upozornění že by se mohlo jednat o šméčko nám bylo vmeteno, že jsme nevděční, jelikož oni to dělají ve svém volném čase a z dobré vůle. Nakonec se ukázalo, že v učitelském sboru je už pár klientů, takže si nikdo nechtěl špinit ruce, zvlášť když největší přátelé byli s vedením. Co mě zaráží je skutečnost, že třídní dělala dlouhou dobu ve financích, ale nic neudělala.

 3. Za mě dobrý. Pište!

  1. Díky :)

 4. On ještě někdo má dnes prachy na to aby je sypal finančním poradcům ?
  Vždyť lidi mají sotva na jídlo. A ruší a vybírají všechny důchodové a stavební spoření aby měli na základní potřeby.

  V mnoha supermarketech mimo centrum města pozoruju, jak jim hnije ovoce a zelenina, protože běžní lidi ji za tak předraženou cenu nekupují. A kupují jen základní potraviny.
  A to se bavíme o druhém největším městě v ČR. CO dělají lidi na venkově, jestli tam už okusují lišejníky ze stromů a vaří mechovou polévku, to netuším.

  Ale abych nebyl mimo téma, tak zajímaví výlupkové v oboru byli Partners. Ti prý dokonce založili Partners-banku, která jako první banka v zemi nemá jedinou pobočku která přijímá hotovost. Zcela bezhotovostní banka.
  Vítejte v digitálním bezhotovostním koncentráku.

  1. 👍😎
   https://i.imgur.com/LcgvZTE.png
   Asi myslí spolčení,
   industrializaci již zaříznul spojením s behemoty. Ale je otázkou zda multiprofesor má volnou kapacitu chápání po vytížení „odbornostmi nad kterými jde úspěšně pochybovat k čemu jsou dobré když jde objekt mimo prioritu, tedy prosperita země a lidí kterým je zaměstnancem ale s jasnými hejty panevropě výměny obyvatel evropy kalergi a již zřetelně šíleným globalistům minimálně s obskurními projevy.
   https://www.pokec24.cz/wp-content/uploads/2024/01/Davos-1-800×445.jpg
   https://www.pokec24.cz/politika/usa-zdiskreditovaly-nato-kdysi-obranna-aliance-je-nyni-teroristicka/

  2. Prachu mezi lidma je, to bys cucel.

   1. No to bych čučel. Když jsou v supermarketu v širším centru Brna zaprášené flašky s olivovým olejem, s vyjímkou akčního oleje kde pro změnu zeje prázdná díra v regálu. Tedy donedávna. Teď už nekupují ani ten oliváč v akci.
    A tak je to s většinou mírně nadstandardního zboží v supermarketech. Sedá na něj prach, expirace se blíží, nikdo to nekupuje.

    Nedávno jsem byl ve 2 řeznictvích (taky širší centrum) a taky bída. Lidi už nekupují ani moc to maso. Maso olezlé, salámy okoralé, a to i ve Steinexu, který byl donedávna etalonem kvality, byť za mírně nadstandardní cenu.
    Většina lidí v podstatě přešla na kupování socialistických potravin: mléko, eidam, junior, vše ostatní „tuzexový nadstandard“ na který nemáme.

    Momentálně ta ekonomická devastace dopadá na lidi ve městech v bytech: šílené ceny energie, drahé potraviny ze supermarketu.

    Za rok či dva dojde i na „domkaře“ v zapadákovech, kteří se zatím drží díky topení dřevem z lesa a sklepem plným brambor od lokálního zemědělce. Ale až jim krachne firma či podnikání, tak na tom budou stejně.

    Ty jsi jinak z prostředí kulaků-pendlerů co mají pozemky, malé hospodářství a makají za „marky“ za čárou. Na takové dojde ještě později.
    Podobně je na tom břeclavsko, samý kulak s vinohrady a polnostmi co jeho děti makají ve Vídni. Případně si zařídil podnikání tak že je dodavatel bohatých rakušáků. To se to pak žije slušně.
    Ale znám jednu takovou rodinku, co měla před 2 lety takto slušně rozjetý byznys v Rakousku. Dnes mají vymrzlý barák a bydlí u rodičů, protože je fianančně neúnosné to vytopit tím jejich tepelným čerpadlem.

    To že ve tvojí sociální bublině je to OK, neznamená že je to OK i jinde.

    A v neposlední řadě, ten kdo se 30 let staral jen o vydělání peněz a budování majetků, haciend a vil, se má stále ještě dobře, s tím souhlasím. Tam potrvá delší dobu než mu ty jeho miliony sežere dvouciferná inflace. Spíš tipuju na „měnovou reformu“ a přechod na blockcchainový digitální koncentrák.

    V nejdelším časovém horizontu budou obětí zoufalců co nemají co ztratit a co vykrádají a přepadají usedlosti.Pokud si nevybudovali „opevněnou zemanskou tvrz“ i se střílnami a dostatečným počtem střelců.

    1. Ale jo, smer to cely ma, ale zatim je (troufam si tvrdit, ze vetsina lidi) kam sahnout. Jako priklad upadku vymetat Brooklyn nebo Sibirskou prdel neni uplne vypovidajici.

     Ja jsem optimista a verim, ze tesne pred dopadem se to zase nejak vybere. Nojo, ne kazdej se na palube udrzi, mozna se i preskladaji cestujici, predela se letovej plan, ale ono to zase nejak poleti dal.

     1. Sysop: Já jsem zase pesimista v tom, že zlikvidovaný průmysl, zdravotnictví, školství, úřady – vše nastaveno na nafunkčnost, ale zato černé díry na peníze – se nedají napravit jen vybranou zatáčkou těsně před nárazem do stromu. Můj odhad je 30 let bídy.

     2. Přes známou jsem zaslechl, že u nás přestali lidi chodit do sekáčů, takže asi vymetají značkové butiky nebo …
      Naděje sice umírá poslední, ale dnes někde psali, že by EU měla mít vlasní jaderné zbraně, dovedete si představit bruselské zelené khméry tímhle disponující.

      1. s vohledem na ty náklady sekáče kolikrát prodávají dražší hadry jak nový

       na druhé straně markéty tlačí kvanta ne-úplně-mizernejch hader za pusu, třeba tudle v lídlu mikina s kapuckou z 250 eště 50% zleva, a co ti dá sekáč za kilo? nasere do huby :D

       1. @Behemot: Mati mi kdysi(cca pred 15-20 lety) z nejakyho sekace dotahla par polo tricek, mikin apod. znacek jako Ralph Lauren apod. a ty veci se jeste do dneska nerozpadly. Drzi tvar a barvy jaky mely pred tema 15 lety. To uz asi dneska nekupis..

        1. vonehdá sem vyřadil tuším pitbula, posledních asi 6 let používanej stále víc jako pracovní, pak už se to párkrát šilo…tenkrát to stále ranec, ale taky to vydrželo skoro 20 let že

         dneska to sice asi inflačně je relativně levnější, ale vydrží to v reálu výrazně míň než jak to zlevnilo (cost cutting se od jistýho momentu projevuje hrozně moc)

      2. Jako, ze by je vyfoukli Frantikum a zeptali se americkejch kamosu v Nemecku, jestli by nedali klice Bruseli?

  3. re: kaBrnak

   Nepsal jste nedávno, jak když přejíždíte do Rakouska, tak na české straně bohatá vesnice, na rakouské bída a zaměstnanost?

   Jinak peněz mezi lidma je spousta. Pochopitelně dost nerovnoměrně rozestřených, ale ráčej se podívat na nějaké parkoviště či na parcely na okrajích měst. Ne, že by to byly ty točky, co nedávno, ale také nelze říci, že by se auta nekupovala, nebo se vůbec nestavělo.

   1. Můj známý si třeba koupil nové auto a spoustu dalších ne nutně nezbytných věcí, bo řekl že není blbej aby to nechal na účtě a do 3 let mu toho polovinu sežrala inflace.

    Zrovna auto není typická věc ke srovnání. Kdo je chytrej ten kupuje teď protože za pár let se v evropě zřejmě žádné auta nebudou už vyrábět. To není důsledek bohatství mezi lidmi, ale důsledek sraček do kterých se řítíme.
    Taky mám nutkání koupit auto, než je zakážou nebo přestanou vyrábět.
    Ne že bych ho nutně potřeboval, v plánu jsem měl jiné věci.

    1. Nejde o to, jestli se tu auta budou vyrabet, ale jestli se tu budou prodavat a servisovat.

    2. To už jsem vyřešil loni :-)

     Kdyby nebyli v EU zelení magoři, mohl jsem v klidu dál provozovat 20 let starého Espace. Na ty občasné pojížďky po městě a výlety/dovolené by to bohatě stačilo. Tak holt nové auto. Greta jásá.

     1. Ti, co Gretu pasou, mozna jasaji.

      1. Greta je out už od covidu. A teď si to definitivně podtrhla podporou plastelínců.

       1. No musi holka tak tricet let pockat, az to slimaci prevezmou a pak se vcas prohlasit za muze.

        1. Svým způsobem ji i lituju. Když ji bylo šestnáct, tak jí využili, dali ji čuchnout k velkýmu světu a pak ji poslali do hajzlu. Navíc je to nějaká praštěná autistka, takže bych řek, že její schopnost řídit svůj život nebude úplně nejlepší a v šestnácti už vůbec. Ale co už, jiný jsou na tom hůř a taky si tu svoji kuličku tím životem nějak válej.

         1. Muze pak podekovat fotrovi, ten ji do toho rval. Prej v ramci lecby.

          1. jj. bych se nedivil, kdyby ho za to jednou zažalovala. To musí bejt taky prima rodinka. Děkuju bohu, že ani můj otec, ani já nemáme touhu si plnit svoje nesplněný touho prostřednictvím dětí. Na jednoho Jágra připadnou další tisíce, co maj akorát dětství a mládí v prdeli.

          2. Já kdysi četl rozhovor s Firkušným (známý český klavírista, už mrtvý) kde byl hodně rád, že rodiče z něj neudělali „zázračný“ dítě

          3. V Jindrichove Hradci je hokej velkej fenomen. Ostatne odtud vzeslo par jmen, co skoncily v zamori, bohuzel i par jmen co skoncily ve Volze. Nicmene, fura rodicu tam sni svuj sen, ze presne to same se prece musi podarit i s jejich potomkem a uz v nem vidi milionare. Neuveritelne se tam tim zije. Kdo koho kde zna, jaky lano pak zaridi a kecy v kleci. Ti lidi si vubec nepripousteji, ze za toho ctvrt stoleti se hodne veci zmenilo.

          4. Sysop:
           „V Jindrichove Hradci je hokej…“

           – – –
           Vzestup a sestup Vajgaru, Střelci kontra Vajgar atd. Fakt relax takovej sport, ještě je z toho bolí tykev…

           :OD

     2. Znám lidi, co mají starší auta. Proč nešel provozovat ten Espace?

      1. Šel, jenže jako u každého 20 let starého auta s ním pořád něco bylo. Tu alternátor, tu klima, tu baterka. A manželka už byla dost nervosní, že se třemi dětmi někde uvízneme. Kdyby byly normální poměry, tak ho dojezdím do konce a koupím něco nového. Jenže takhle jsem nechtěl riskovat, co zas nějaký zelený mozek vymyslí a jestli vůbec budou normální auta k dispozici v rozumné době a za křesťanskou cenu. A když pak byly akční dny Opel…

      2. LWG: přidávám se k otázce. Běžně provozuji auto, které je ještě o 5 let starší, takže nějak nechápu, kde je problém. On se sice chystá, ale zatím není.

       Současně teda problém s Espacem a jeho provozem jsem zažil už dávno, byl to jeden z největších střepů, co jsem kdy řídil, těch problémů jen za ty km, co jsem najezdil já (a další kvanta u kolegů), to by vydalo na knížku. Sralo se na tom co mohlo skoro od novoty (myslím, že všechny senzory tlaku v pneu – s tehdy šílenou cenou snad 5k za kus – odešly během roku a půl, alternátor se vysral cestou z letiště, no radost). Provozovat to po 20 letech si moc představit nedovedu.

       1. Jste si odpověděl sám :-)

        Měl jsem (tedy pořád mám) ho jako první auto na rozježdění a přes nectnosti (ne)spolehlivosti je do dobré auto pro pětičlennou rodinu, prostorné, se silným motorem, příjemně se chovající v zatáčkách, s velkým kufrem… Dobře se s ním parkuje – široké, ale krátké.

        1. JH: jak jsem to odeslal a viděl, že jste LWG už odepsal, bylo mi jasné, že můj příspěvek jest obsoletním… Ale je vidět, že bydlíte (pardon) v nějaké díře – kdybyste jezdil po městě, bude Vám naopak překážet šířka, zatímco délka je problém minoritní (nikoliv neexistující, ale podstatně méně častý než šířka). Kufr to mělo fajn, silné to moc nebylo (tuším 2.2 ropák 150 hp), ale na běžnou jízdu OK. Jízdní vlastnosti bych za „příjemné“ v žádném případě neoznačil (nedotáčivá kisna s nic-moc odpružením, které jistotě nepřidávalo). Plus jestli si to dobře pamatuju, vzadu 3 samostatné sedačky, takže pro rodinu se třemi dětmi super, to rozhodně.

         1. fatdwi: ty tři autosedačky vzadu výběr velmi podstatně zúží :-)
          A když jsem k tu chtěl manuál a benzín…

          2 nebo 2.2 turbobenzín to nižších rychlostech utáhne krásně, dálniční žihadlo to nikdy nebylo. Třeba pěkná minizoo u J. Hradce je to krátkého ostrého kopečka a naložený Espace se nijak netrápil.
          No na pojíždění po městě mi šířka nikdy nevadila, zato jsem byl mnokrát rád, že se vejdu tam, kam by se kombík nevešel.

          1. JH: ne popojíždění, ale parkování. Skoro všechno parkování v Brně i v Praze je kolmé, nikoliv podélné – obchoďáky, garáže, placená parkoviště… Se širším autem otravné. Oproti tomu vejít se podél s kombíkem/sedanem, co má o cca 15 cm víc je už fuk, plus tak parkuju daleko míň často než kolmo, takže mě to vadí jednou za čas.

       2. Když už jsme u tak z mnoha nezbytných součástek, jakým jsou senzory tlaku v pneu, může mi někdo vysvětlit, k čemu ta pičovina v autě vůbec je?

        Když mám gumy, co neutíkaj, tak mám gumy, co neutíkaj.
        Když mi za jízdy začne pomalu utíkat, tak to normální řidič aspoň na předku pozná, kdo nepozná vzadu, to až tak neva, ve finále to uslyší.
        No a když mi to ujde naráz, tak mi jsou senzory stejně nahovno.

        1. De_Bill: je to dobré k tomu, že člověk ví, které kolo a jak moc. Nevím, čím jezdíte, ale na nízkoprofilových pneumatikách je pomalý defekt poznat docela špatně. Na profilu 70 a víc to poznáte skoro hned, jenže to jsem na autě neměl od dob S120. Posledních tak 25 let jsem myslím nejhorší profil zažil 55 a dnes mám všude 35, 45 nebo 50, takže za nějaký indikátor jsem docela rád.

         Současně v senzorech, aspoň co mám já, nikdy nebyl problém (ani u auta, které mělo 10 let) a jejich cena je srandovní (do 1000 kč/ks), takže i kdyby něco odešlo, je to jedna z nejlevnějších věcí, co se na autě může pokazit a jakou taková mi nevadí.

        2. Je to k tomu, abys neprosel STK. Kdyby to bylo jen pro lidi, tak by to STK nekontrolovala mezi chybovyma kodama. Jenze kontroluje.

         Na manzelcinym Jeepu jsem je menil nekolikrat, vzdycky aspon jeden senzor se vysral po cca roce a to znamenalo zout, vymenit, nazout.

         Tak mne to pak prestalo bavit a jak uz jsem tady psal, nahazel jsem senzory do PETky se sirokym hrdlem a kdyz jedu na STK, natlakuju pres ventilek ve vicku a hodim pod sedadlo. Necham senzory nacist, smazu chybu pres OBD a hura na STK. Pak to vyndam, odtlakuju a dam do police, at to tam zase dva roky lezi. Na polici se mi jeste nestalo, ze by senzor odesel.

         1. TPMS by melo jit normalne disablovat pres ODB2 zasuvku.
          Sam jsem si to vypinal na Focusu 3, tam se to nastavilo, jakoze ze ma ten Focus australskou specifikaci, kde TPMS neni povinne, vyreseno.
          Pres STK to proslo bez problemu.

          Staci dat do googla „Jeep disable TPMS“

       3. Ten dvacetiletý Espace byl ještě poslední bakelitový. Měl jsem ho asi pět let a předtím sloužil v rodině. A těch pět let žádný větší servis. Senzory tlaku v pneu fakt neměl. Ale nakonec šel do kopřiv pro emise, který si už nikdo nechtěl lajznout. Dvoulitr v benzínu. Měl jsem Granda a byl to neskutečný hangár. Naložilo to šest lidí a ještě postel a hromadu haraburdí z ikey. Nebo jsme s tím jeli na dovolenou se ženou po tuzemsku a dovnitř jsem hodil klasickou dvoumetrovou matračku, vedle dvě kola i boudu pro psa. Ten bakelit byl super, že nekvetl a neobouchával se, ale bohužel se podepsal na počáteční ceně. Až ta následující generace pak byl totální kvalitativní propad, ten bych nechtěl už ani zadarmo.

        1. No on dvacetiletej Espace muze bejt jak ten od Matry (bakelitak), tak od Renaultu (ala VelSatis), tusim tam byl rok dva prekryv ve vyrobe. Ja mel tu 4. generaci ve verzi Grand taky (r.v. 2004), a az na ten blbej motor (2.2), to bylo pohodlny vozidlo pro 7 lidi. Prave kvuli motoru, se kterym byly furt problemy, sel po 4 letech z domu. Podle popisu bych cekal, ze JH se vozi taky ve 4. generaci…

         1. Chramostejl: JH měl 100% 4G, v 3G žádný turbobenzín nebyl.

        2. jak jak emise, bencin je snad fpohodě, ne? nebo to žralo volej přes kruhy?

         1. Přesně tak

          1. jenerálka je u rozumnýho garážníka neska za třicku, s rozvodama (pokud řetěz) dvakrát tak, pokud to nebylo zhnilý, skoro se to ai za takovou vzducholoď přece vyplatí

     3. Ou, Espace… Mám touhu si to auto pořídit zas, před nějakým časem jsem měl tu čest jedno auto vlastnit a je to srdcovka. Ani dodávka, ani osobák, kousek od obojího. Kdyby se tolik nesral, patrně ho mám dodes. A jak sleduju situaci na bazarech, tak si budu muset koupit jeden dražší jako základ a dva vraky po 5k navíc, aby bylo z čeho brát ND :-D
      Průser je, že dneska se takový auto už nedá koupit. Všechno jsou to dodávky předělaný na peoplemover a jsou dost hrozný. Měl jsem dokonce někde rozepsaný článek o zkušenostech s Espacem, ale už je to tak dávno, že bych psal jen dojmy. Spíš bych měl sepsat něco o úpadku rodinných MPV. Všichni jsou posraný z SUV, přitom mi to přijde jako nejhorší auto do města, na venkov, vlastně na všechno…

      1. Chrysler Pacifica

      2. Pokud mas opravdovy SUV, pak je to fajn auto. Ale nesmis si koupit evropsky prefoukly hatchback, kterej o sobe tvrdi, ze SUV je. To jsme pak nekde jinde. V Evrope byl suv i Trabant combi. Uzitek poskytl a sportovne-adrenalinove zazitky nabizel taky.

  4. Dovolím si nesouhlasit, mám účet u polské mBank (patří pod německou skupinu Commerzbank), která je na českém trhu od roku 2000. Už od začátku jeli koncept levný účet, málo poboček a na pobočkách nikdy hotovost nepřijímali. Jednou jsem si chtěl uložit asi 20k z vkladní knížky od babičky, a poslali mě na Českou Poštu, ať si to dám přes složenku.
   Ale od roku 2017 mají nějaký vkladomaty či co. Nestěžuju si, nikdy jsem se svojí bankou neměl problém, zato třeba na Spořku nadává kdekdo… Hotovost používám docela minimálně, tak mě to tolik nesere. Ale jestli jí opravdu někdo bude chtít zaříznout, tak to asi do ulic vyjdu. Pořád mám radši, když si v boudě u rybníka můžu zaplatit pivko kovákem a nespoléhat na to, že bude elektřina, internet, NFC a banka mi milostivě schválí, že si tam můžu dát třetí…
   Btw pro jistotu jsem si ověřil, odkdy Partners fungují, je to od 2007, o vlastní banku si zažádali u ČNB v 2020, takže nekecám :-)

   1. Uplne staci, kdyz se sousedovi nechce do mesta a pozada mne, at mu tam treba koupim kybl barvy na malovani. Fakt bych rad videl nejakeho Pirata, nebo jineho curaka, jak by mu paxoused za ten kybl tech par stovek zaplatil. Podotykam, ze soused nema mobil. Je nesvepravnej.

    1. Digitální móda je mor. Rozšlápl bych bandě pirátů v buši nebo poušti jejich mobily, aby si užili v analogovém světě.

     1. Jo, některý digitální maniaci by potřebovali čas od času dovolenou, na jakou jsem jezdil já s kamarády. Chalupa v údolí, kde není signál. Topení v dřevem v kamnech a krbu. Dvojitá kadibouda vedle baráku. Trochu paradoxně jsme tam jezdili dělat LAN párty, takže jsme si natahali počítače, sesíťovali hromadou kabelů a užívali si dovolenou. Samozřejmě, i bez těch počítačů bylo co dělat, deskovky, karetní hry, knížky, sud lobečského piva… :-D
      Když si někdo potřeboval zavolat, stačilo vyjít pár set metrů na kopec, a když byly správné povětrnostní podmínky a šlo to. I když se v poslední době začalo pokrytí mobilním signálem plížit i dolů k chalupě, stejně jsme vždycky po příjezdu zahodili mobily někam do batohu a věnovali se příjemnějším věcem, jako třeba pípě, nebo grilu.
      Oni si asi nějak nedovedou představit, že by to šlo jinak, než NFC, QR nebo BT, hezky postaru bez zástrčky.

    2. No ja mam sousedy a kamose vsechny svepravne a tyhle stovky si posilame na Revolut.
     Cims samozrejme nerikam, ze se ma zrusit cash. Ukrajinske zedniky jinak platit nejde.

 5. A tomu se divíte při úpadku civilizace a teď použiji onu divnou floskuli protože to tak je „morálně volních vlastností pitomé soutěže úžerů – odstraňování konkurence. A ve výsledku je tp zdebilizace postižených fašisty zájmů specifických neofeudálů s choutkami a vášněmi francimórů v pravdě násilníků poškození celých skupin i jednotlivců sebeadoranty zastíraných hnusů pseudo pracovitostí sofistikovaných útlaků bratrstev kočičích pracek extrémně deformovaných hajzlů v nelidi. Likvidace „zájmovci stávajíci úspěšné kultury parazity a rakovinou extrémními a použiji to slovo mocenskými zrůdami tyranie. Kolapsu díky jim 7. či 8. mé – už deformované „pacivilizace nestvůrnými.
  https://pravyprostor.net/?p=172094#comment-252929
  A kdo to neví když je tu institucionální a průmyslový rasizmus? Možná státní fachidioti fašismu. Ta kryplace užitých je na pásmo debility a snad ty dárečky vidíte exhibovat. Ta selekce odpadovou školastikou povolných a uzurpovaných je do očí bijící a paradoxně tyrani fašizace se považují za hrdiny a pokročilejší umělou inteligenci již povypínali na softwérové “chyby, samozřejmě že tam nejsou a ví to každý kdo mastil mariáš trošku úspěšně. .-) Ne nehodí se to transhumanistům nově absolutistických neofeudálů příšerné dehonestace a vraždění lidí ale panáčky eugeniků depopulace což je nesmysl – prostě jsou vadní tautologové hnusu zdebilit nesmyslných prasečin vyvyšování se kolektivní tyranie chunty postižených zrůd. B-) :wacko: Hajzlíci v pravdě z pekel invalidních intelektů záhub a zločinci provedli galérku na oběti zájmy sadistických šmejdů útlaků.
  Jedna popsaná odnož z celé palety spolčených mentálů devastace záhub úžerů..
  https://www.pi-news.net/2023/01/george-soros-und-die-herrschaft-der-kakistokraten/
  Ale klidně si mlaskejte a ňamtejte ve vrtuli do lágru “šwábace.
  https://bezpressu.news/videa/tucker-na-x-rozhovor-s-alexem-jonesem-1-cast/

 6. Nabízí se otázka, jestli jít do důchodu v padesáti je výhra?

  Byla by. Propásl jsem to, jako většina mých kamarádů. Někteří to propásli jen proto, že by na to měli, ale nechtělo se jim jít dolů s životní úrovní, někteří proto, že se v práci realizují. Já to ani neplánoval, takže jsem se k tomu ani přiblížil.

  Legální to nepochybně je a není důvod, aby nebylo. Je otázka, zda bez příjmů to banka dá, ale to je její boj.

  Morálka je individuální. Pokud rodiče mají z čeho případně krýt hypotéku, pokud dítě nebude splácet, pokud například toto spojí s nějakým výminkem, atd., jde o uvažovat i o tom, že to bude něco za něco. Teď pracuji na výminku, malý zemědělský podnik z doživotní zajištění rodičů a uhrazení bydlení plus tisíc dalších úsluh a omezení ve prospěch jak rodičů, tak sourozence, tak propletné, ale asi účelné. Takže si to dovedu představit i takto, pokud rodiče přimou rizika. Konečně, pokud by mu zaplatili vzdělání nebo vybavení dílny, tak mu de facto zakládají také na buoducí příjem.

  Já bych to za představitelných podmínek nedělal, ale jim to může připadat jako dobrý nápad.

  1. Kdyz mi bylo ctvrt stoleti, myslel jsem si, ze budu makat jen do 40.

   1. Tak pokud si dost nasyslíš, tak klidně můžeš jít o důchodu ve čtyřiceti a dál dělat jen pro zábavu, aby si se doma nenudil. Na druhou stranu, ještě před druhou válkou u nás žádnej plošnej důchod nebyl a kdo si nenasyslil, tak makal až do smrti, led by s trochou štěstí skončil v obecním starobinci.
    že je důchodový letadlo v prdeli se ví už dobrejch čtvrtstoletí, ale nikdo nemá koule na to s tím něco udělat. Kromě Nečase, ale tomu to socani obratem zrušili.
    Takže se čeká až se to celý s rachotem zřítí.

    1. @Sysop: Já to tak mám a je to celkem nuda. Najít něco, co tě zabaví místo zaměstnání a brát přitom ohled na nejbližší není úplně jednoduchy.. Navíc mám i nějaká zdravotní omezení.

     1. Jo, moje zena je doma uz vic, jak deset let a obcas ji z toho slusne hrabe.

     2. Jo, to chápu. Ostatně, znám i dost lidí co jsou prduši ani ne tak kvůli penězům, jako kvůli tomu, aby se doma nenudili, nebo v horším případě, protože vlastně žádnej jinej život než pracovní nemaj.

      1. Manzelka by makala i zadara. Jen proto, aby vic prisla mezi lidi. Nastesti ty zachvaty nema tak casto, takze zatim je navareno, vyprano, uklizeno a promazano.

       1. Nj, člověk si musí najít nějakou náplň dne. Cestování je fajn, ale rok má 365 dní a to je docela dost. Pokud nejsi Jack Reacher, tak toho zase tolik během roku nenatrajdáš.

        1. No ted je krize, nemuze se hrabat v zahonech, tak krmi ptaky a veverky a porad me chodi prudit, kdy udelam to a ono, ale vsechno jsou to veci, kde se bud kope do zeme, nebo pracuje s vodou (beton, lepidlo, etc.). Uz aby byl aspon brezen, to se uklidi do skleniku.

         1. Manželka může studovat kvantovou mechaniku nebo quarterniony. To jde dělat báječně i v zimě.

          1. To uz by s ni pak ale nebyla rec vubec.

          2. Ale přinesla by domů Nobelovu cenu.

          3. A co homeschooling? Jak líp trávit čas než naučit děti něco pořádného?

          4. Jihočech Honza: To naráží na tuhý odpor a vyhlášení války ze strany dětí.

        2. @shane: Jakože bys cestoval sám a pracující/studující rodinu nechal doma.. :D

         1. A tak pokud děti studujou, tak spíš uvítaj když rodiče někde rajzujou po světě a nevotravujou doma, žáno.
          Manželé většinou choděj do důchodu v podobnou dobu, v tom problém není. Problém je obvykle v penězích a v tom, že to většinu lidí časem omrzí (narážel jsem na takovou tý obvyklý klišé, kdy lidi tvrdí, že se na důchod těší, protože „budou cestovat“)

          1. @shane: Co tak sleduju okolí, tak je to fakt jenom přiblbly klišé.. Nejvíc samozřejmě po světě rajzujou mladí bez závazků..

       2. Tak u chlapa je to jeste mnohem vic na palici, ver mi.. Ja jsem se dal i na vs studia, abych byl v nejakym rezimu. Vloni jsem dostudoval druhy obor z techniky, ale nemam to stejne moc jak uplatnit. Ucitelsky mista jsou v nasem kraji na technice/strojarine obsazeny a do fabrik se mi uz nechce/nemuzu.

        1. DF
         Co na střední? Zákon to umožňuje.

         1. @Hroch_bahenni: Jasně, myslel jsem učitele OV na SOŠ. To čemu vcelku rozumím, což je strojarina, je ještě pořád v nasem kraji hodně obsazeno doochodcama a shaneji jenom dokola elektrikare, IT a max. Anglictare. Z toho, na co bych si troufnul, dlouhodobě nic..

          1. *OP – odborných předmětů. Na účně nemám nervy..

          2. DF
           Na fyziku by to nebylo? Fyzikářů je dost málo.

          3. @DF: Stredoskolskou fyziku a neco malo navic jsem si zopakoval na vysce dva semetry a jde to tezce mimo me.. Podobne jako elektrotechnika. Ty, co to davaji s přehledem, do školství asi(za ty prachy) nenalakas..

          4. Ve stari treba jo. Maj to do prace treba daleko, doktor s ridicakem prudi, v praci uz ho valcujou mladi, tak se na to vysere a pujde ucit, byt za mensi prachy. Ne, ze bych primo o nekom vedel, ale proste si to umim predstavit.

          5. Já bych klidně šel částečně učit, řekněme na 0,2 úvazku. Jako odpočinek od mého povolání. Klidně i tu matematiku a fyziku – nemám s ní větší problém. Nebo elektrotechniku – v té úrovni co je na učňácích nebo středních školách to dávám v pohodě.

           Dokonce jsem to zkoušel i v okolí. Ale vystartovali na mě s tím, že si budu muset udělat pedagogické minimum. Což znamená tři roky nějaké školy. Mission impossible.

           Zdá se mi, že brzy bude průchodná jen černá a šedá ekonomika. Ostatní bude totálně zasypáno byrokracií, formálními certifikáty a bůhví čím ještě.

       3. co náký ty zahradní projekty

        1. @Behemot: Jako já? To mi stačí na mírnym čtvtakrovym svahu lítat v létě ze sekačkou a mám dost..

         1. eh? píšu na sysópa, ne?

          1. Ted v lednu? Voe nesla otevrit branka, bo hlina diky ledu lehce expandovala a mlatil jsem do toho krumpacem, loupal po pul centimetrech hlinu a jeste si musel vzit brejle, protoze krumpac ma neuveritelne spravnej uhel ten bordel strilet rovnou do rypaku.

           Takze na nejaky zahradniceni to zatim nevypada. I kdyz je ted obleva, po par milimetrech je to jako griml. Na betonovani je to v noci pod nulou a jinak muzu delat kulovy. Akorat jsem zafrezoval hnuj ve skleniku a s tim jsem byl v sobotu za odpoledne hotovej. Dal se nic delat neda.

          2. tak esli se žencká nudí, může klidně máchat krompáčem zmrzlou hlínu, to ju zabaví na dost dlouho :D

           sem minulej tejden hrabal tyče na bleskosvod a tam to bylo vobráceně, asi 10 cm zmrzlejch a pod tím už normální sušší hlina

  1. To zjistili rodice brzo.

   1. Sysop:

    Jsem nedavno slyšel ve vlaku hovor pubertů, že jako operátor drónu by mohla být celkem zábava, pif-paf, bum…

    .

    1. Tak jasne, prinehorsim se stiskne Reset, da pauza a jede se znovu.

  2. Aspoň vidíš, jak vypadá pořádná vojna, ne si někde v míru válet šunky.

   1. No ja si prece valim sunky ve valce, Fijala rikal, ze v ni jsme. Btw, vcera jsem na pude nasel i Prukaz brance. Co vsechno moje mati neschovala…

    1. @Sysop: Já mám max. neplatnou vojenskou knížku. Průkaz brance byl k čemu přesně?

     1. Že si byl zapsán k odvodu. Psal se tam výsledek odvodu, jestli si dostal odklad a na kolik a tak, pokud si dobře vzpomínám.

      1. Tak tak, odveden, pak odklad na konec VS a pak nastup ZVS.

      2. Aha, tak to muselo být za minuly totality.. Já nic takovyho nemám, nám to dávali jenom na papíru.

       1. Tak jasne, ja jsem jeste stara struktura.

       2. dobíhalo to ještě v devadesátkách. Ale nejsem si jistej, jestli se to nemělo správně odevzdat při nástupu na vojnu.

        1. Ja jsem doklady zasadne „ztracel“, ale uz se nevybavuju, ze by Branecak po me nekdo chtel. Mam takto doma i sbirku svych pasu se vzacnymi razitky. Prece jim to nenecham. I moji prvni ovcanku-knizku.

         1. @Sysop: btw, zaujalo mě, jak jsi kdesi psal o tom, že opicajti řešili tvůj titul v ovčance. To se tam dřív taky muselo uvádět nebo jsi to tam chtěl a sám na úřadě doložil..?

          1. to bylo ještě loni a možná je i dnes. Pokud tam chceš mít titul zapsanej, musíš ho doložit. Ale fakt netuším, jestli byla někdy nějaká POVINNOST mít ho tam zapsanej a jestli byla sankce, pokud jsi ho tam zapsanej neměl.

          2. @shane: No, a proč je dobry ho tam mit? Bere na to nekde nekdo ohled?

          3. jo, třeba ve špitále. Líp se k tobě chovaj. Aspoň se to říká.

          4. @shane: Aha, já jsem teda ještě ve špitále ovčanku nepředkládal.

          5. No, je fakt, že ve zdravotnictví jsou titulama posedlí. Tchán se představuje v soukromejch hovorech jako „doktor (a jméno)“. A chodil jsem krátce s medičkou, pro tu taky bylo strašně důležitý, že už jsem magistr.
           Ale v občance tituly napsaný nemám a v ničem mi to nevadí. Akorát mne překvapilo, že jsem tuhle byl na prohlídce a vyjeli mi papír s druhým titulem, kterej jsem stopro nikdy nikomu ve špitále nehlásil.

          6. DF
           22.1.2024 v 15:42

           nebojsa, voni ti projedou kešeňu sami :o)

          7. je to tak. ve špitále titul pomáhá (paradoxně skoro nejvíc obyčejný tradiční inženýrský, kdy jsou titulovanci středním zdravotnickým personálem téměř házeni do jednoho pytle s doktory medicíny a je k nim přistupováno téměř s nábožnou úctou), na (některých) úřadech a především při styku s policisty šlapajícími chodník titul uškodí. tedy do některých dokladů ano, do jiných ne.

          8. shane
           Povinnost nebyla, minimálně v 90. letech ne. Já teda dostudovanej nebyl, ale známej se na to ptal.
           Že je to povinnost tvrděj lidi, co i při sexu vyžadujou oslovení „pane inženýre“.

          9. …minimálně v 80. letech nebyla. sry

          10. Re: DF 22.1.2024 v 14:34
           Kdyz jsem menil ovcanku, tak jsem jim proste predlozil diplom. Kdyz uz se mnou statni ourada mluvi, tak at kouka titulovat. Ja ho taky oslovuju hodnosti.

          11. Dneska už v dokladech tituly nejsou (což mi přijde logické), tak vozím v autě v v pouzdru s malým techničákem alespoň vizitku.
           Kromě styku s fízly jsem výhodu ukazování titulů před i za jménem dosud nepozoroval, spíš mlčky předpokládají, že je člověk pro praktický život trochu ztracen a lze ho natáhnout. :-)

          12. Re: Dissenter 23.1.2024 v 8:05
           Ja to mam nastaveny tak, ze fizl ma tendence prudit, navic pokud me otravuje vyptavanim, tak mne zdrzuje, ja z toho mam hovno. Takze chci, aby se mnou jednal slusne a k tomu osloveni s titulem patri.

           Jinak nikde si titul nepisu, po nikom ho nechci a sam ho pouzivam spis jako nadavku.

           Nemci si jinde, nez na vizitky, tituly nepisi. Zato obcas dostavam maily od ceskych kolegu, co v Nemecku pracuji a ti neleni si cesky titul do nemecke adresy napsat. Inu, nezvykle, ale budiz.

          13. Mmchdm, v te knizecce mam zapis, ze ruka je moje zbran. Hodne jsem se tomu branil, ale kdyz jsem chtel prvni dan, bez toho to neslo. Bohuzel tim padem, kdybych dal nekomu po cuni, byl by to ozbrojenej utok.

          14. A máme tě, Putine! Teď jsi se prozradil!

          15. Putin zabiji pohledem, to je jinej kadr.

    2. Sysop:
     „Prukaz brance“

     – – –
     Zajímavé. Neznám.

     BK jsem absolvoval na SŠ, přičemž NVSB (u nás vyučující TV) nám ještě před zahájením kursů vydal potvrzení velikosti A5 pro příslušnou pobočku SVAZARM, kam jsme spadali. Tam jsme se dostavili s tím papírem a byli tím vyjmuti z evidence pro územní BK, kterých se účastnili ostatní (3-leté obory SOU).
     Dalším dokumentem byl až branecký dotazník (Kolik cigaret? Fetujete?). Ten jsem po odevzdání již neviděl, ale šel se mnou po útvarech (když jsem nelegálně vnikl na ošetřovnu, našel jsem je uložené u útvarového lékaře).

     .

     1. Ten Prukaz brance je takova pidiknizecka na novinovem papire, format cca A7 a jedna stranka byla i o spolupraci se Svazarmem, co jsem v tom tak listoval. V podstate to cele bylo tak nejak o hovne, na jedne strance ze jsem odveden, dve razitka, jedno kulaty a druhy jakejsi klikyhak misto podpisu, protoze Feldarzt se zrejme neumel podepsat, na druhe strane datum odklad do konce VS, pak nic a na dalsim liste tabulka spoluprace se Svazarmem a pak jeste jakejsi list pro nejaky extra zaznamy. Mrnavy, tenky, par stranek. Nevim k cemu, kdyz armada si stejne vsechno evidovala ve svych formularich. Mozna, aby branec sam mel neco v ruce, kdyby se v tom armadnim bordelu archivu neco hledalo.

      1. Sysop:
       „… format cca A7…“

       – – –
       Tohle jsem zcela jistě neměl a nikdy neviděl. Ale nelze vyloučit, že to vedla SŠ, aniž by nám to přišlo do rukou a pak to někudy předala na OVS ČSLA. Každopádně znám branecký dotazník, povolávací rozkaz a vojenskou knížku. Po vloupání na POŠ jsem objevil svůj vojenský zdravotní záznam a při vykrádání kanceláře velitele vyšší jednotky pak tzv. SPCH (služebně-politická charakteristika).

       .

       1. Kde presne jsem to dostal, to uz nevim. VS z Jarosky si mne tehda predvolala k odvodu, mozna jsem to nafasoval tam, to nevim.

 7. Guwno :) Ten splachovaci dest prijde ze zcela jine strany : Zajimavy clanek – o bezprostredni budoucnosti (t.j. max. rok). Citace z nej : „Podle průzkumu společnosti PwC více než 30 procent dotázaných ředitelů médií a zábavního průmyslu plánuje propouštět zaměstnance v očekávání rozvoje umělé inteligence. Právě toto odvětví tedy bude asi nejvíc zasažené, a to ještě před dalšími oblastmi, jež AI rychle proměňují – tedy pojišťovnictvím, bankovnictvím a telekomunikacemi.“ Ten zmineny „zabavni prumysl“ – to je jen spicka ledovce… https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/veda/ctvrtina-reditelu-velkych-korporaci-chce-nahrazovat-lidske-zamestnance-umelymi-inteligencemi-uz-345125

  1. V ČT to nijak poznat nebude, stejně jako ve velké většině novinových redakcí, tam umělá demence ty současné dementy zaskočí úplně v pohodě. V pojišťovnictví, bankovnictví a telekomunikacích to nebude až taková sranda, neumí to zatím v tomhle směru tak dobře lhát, a ani hned tak nebude… :-D

   1. RomanL: díváte se na to úplně blbě. V pojišťovnictví se už dávno používá rozpoznávání hlasu a AI Vám nic neprodává, ale identifikuje, jestli jste kandidát na bližší prozkoumání kvůli potenciálnímu pojistnému podvodu.

    Ale žádný strach, AI nepotřebuje lhát, stačí využívat běžné taktiky a bude lidem prodávat jedna báseň. Zůstanou specialisté na pojištění větších celků a těch, co se nebudou chtít s AI spokojit, na tom nevidím nic divného.

  2. I to blby porno uz frci 3D. Naprosta dekadence.

Napsat komentář

D-FENS © 2017