Proč? - zpět na článek

Počet komentářů: 86

 1. „zmlátit i maminky s dětmi – nedotknutelný subjekt, na který v naší zemi nesáhli ani nacisté a komunisté“ – nacismus jsme nezažili bohudík asi nikdo z nás, ale vy evidentně nemáte zkušenosti ani s komunismem. Komunisté v kriminálech velmi rádi sahali na tyto „nedotknutelné“ subjekty, a ani potom se při prosazování zájmů Strany na ně ohlíželi, jen když se díval někdo, koho se báli.
  Omlouvám se, dál jsem to nečet.

  1. Já jsem 1969, socialismus jsem zažil. Fašismus je Itálie, Musolini. Hitler měl národní socialismus – nacismus. Komunisti jsou a byli svině.
   Já jsem 1969. Očkovaný jsem byl proti všemu. Nikdo se na nic neptal.
   V roce 1989 jsem jel na mezinárodní studentskou výměnnou brigádu na Sibiř, do Magadanské oblasti. 2 měsíce nás očkovali.

   Jaké je vaše doporučené řešení?

   1. … a co jako?

 2. „Tak musíte do parlamentu dostat SPD, Trikoloru, Volný blok apod.“
  Sorry, ale můj základní požadavek je, aby strana, kterou zvolím, nešla s Babišem (demoblok snad nemusím zmiňovat) – odpadá tedy SPD a Trikolóra. Volný blok je neřízená střela, Volný nebude spolupracovat nikdy s nikým, jako protestní hlas dobrý, ale proč se proboha spojoval s dělníky sociální spravedlnosti?

  1. Nedostatek kádrů?

   1. U Vandase jsem si všiml spousty úplně obyčejných kluků. Z úplně obyčejných, dělnických rodin a s dělnickým povoláním, kteří nadto vůbec nezapadají do Vandasovy škatulky, ale nemají prostě jinou volbu.
    Přitom to nejsou žádní náckové či jiná ultralevice.
    Co s nima? Nechat je napospas Vandasům a Konvičkům?

    1. Jistěže tam jsou. Dokonce jich bude většina. Jenže stejně jako u NSDAP, tenhle kanonenfutr nemá žádnej vliv na vedení strany a její politiku. Na spodních příčkách ANO jsi taky nja jejím začátku našel spoustu normálních celkem rozumnejch lidí. Jakej vliv mšli na estébáka a Fáčko asi není třeba vysvětlovat.
     Na normální kluky u DSSS sere pes, Vandasovi jsou u řiti. Až bude chtít znát jejich názor, tak jim ho řekne.

     1. A co s nima? Nic. Buď časem dostanou rozum, nebo se o ně prostě bude nadosmrti přetahovat Vandas s Tomiem, Volným a podobnými instantními spasiteli.

     2. Co se kanonenfutru týče:
      https://www.e15.cz/domaci/komunistum-dal-prudce-ubyva-clenu-ods-ma-znovu-sirsi-zakladnu-nez-socialni-demokracie-1370804#
      Zajímaé, že espéďáci mají víc členů než anonisté a bukanýři dohromady.

    2. V kapitalizmu, či jiných podobných odrůdách elitářského fašizmu, logicky ty největší sračky padají na ty co jsou na dně potravního řetězce. Tedy na dělníky.
     Zatímco blahobytná střední třída, stejně jako všichni státní zaměstnanci zuřivě kolaborují s režimem, protože z toho mají výhody.
     Prostě je to dobře vymyšlený systém.

     A jak tak dlouhodobě pozoruju zdejší čtenářstvo, tak se mi jen potvrzuje, že čím výš na společenském žebříčku, tím větší hrouda zbabělých sraček dotyčný je. Hlavně že mají nakoupené pictolky a flintičky za 0,5-1 mega a v garáži 5 youngtimerů.

     A nejvtipnější je, že většina otitulovasných VŠ socek se taky počítá mezi hen tu elitu a vyšší třídu, přitom nevidí, že hladina stoupajících sraček ve které se topí dělníci a další prekariát, už i jim sahá po kolena.

     Dobře to popsal Keller, že mezi dnešní proletariát se už řadí i VŠ a většina SŠ profesí, které nejsou z privilegovaných oborů jako je IT, elektro a strojařina. A říká se tomu místo proletariátu „prekariát“. Typické pro ně je, že si žijí nad své poměry a kupují si auta vyšší třídy, dražší dovolené na dluh a další věci které si nemohou dovolit, v zoufalé snaze připodobnit se k té vyšší třídě která nějaké finance má.

      1. Ovce jsou bylozravci. Tim se nenasilne selektuji Arbeitsnehmern.

       1. Nemístný optimizmus, Sysope. Připrav se na halal obřízku, která bude v Germánském chalifátu povinná za pár let po zavedení povinného očkování, pokud budeš chtít zůstat zaměstnancem a nepatřit do kasty nevěřících psů, s tím odpovídajícím postavením v rámci systému sociálního kreditu :-)))

        Tady je to černé na bílém:
        https://bornova.pub/2021/vypocitejte-si-svuj-socialni-kredit/

        1. Hele kabrňáku, to už je podruhé co jsi sem dal odkaz na rádobyvtipný článek, kde tvá oblíbená bloggerka satiricky počítá sociální kredit, jako by to byl argument.

         Co tím přesně myslíš?

         Dochází ti, že to nemá žádný zdroj, žádnou oporu v žádných faktech, že je to jen z prstu vycucaný pseudovtipný článek úplně stejný, jako kdybych já napsal pseudovtipný článek na téma „sociální kredit se bude počítat z počtu vtipných obrázků na disku a kapacity RAM modulů SIMM v kB vlastněných každou osobou“?

         Tak co se tím snažíš vyargumentovat?

         1. Když už Jane sedíš jen v zaprděném čechystánu a nevyjedeš si do ciziny s tím aby jsi na vlastní oči viděl, co se tam děje (třeba v okolních evropských chalifátech), tak ti vřele doporučím aspoň se o té realitě snažit něco dozvědět z internetu, zejména z veřejných diskuzí (mimo kontrolované sociální sítě).
          Pak tu nebudeš pět prorežimní ódy jako vojím Jasánek, ale budeš rozhodně víc v obraze.

          Jen jeden malý příklad. Systém sociálního kreditu se v nějaké zjednodušené formě uplatňuje na západě už desítky let. Zejména ve státní správě. Kupříkladu kanada. Tam máš šanci získat státní místo jen když jsi barevný přistěhovalec a k tomu HIV pozitivní matka samoživitelka.
          Když prokážeš při pohovoru maximální hrdost na svůj původ z kmene lidojedů a dostatečnou nenávist k místnímu bílému obyvatelstvu, tak máš to místo jisté, stačí jen umět číst a psát. Žádná kvalifikace netřeba.
          To je realita co tam je posledních nejmíň 20 let.

          Další věc. Proč nednárodní korporace v inzerci v SOUKROMÝCH médiích jedou na plné kule multikulti, globálně oteplovačskou a LGBT propagandu, taky nejmíň posledních 10-15 let? A to za situace kdy ta reklama je extrémně nákladná, a v podstatě potěší těch pár procent menšin, ale nasere zbývajících 95% majoritního bílého neúchylného obyvatelstva?

          To samé „sebevražda“ automobilového průmyslu.
          To jako nějací umaštění vyhulení dredatí ekologičtí aktivisté a nějací nablblí úřední ichtylové zavalení hromadama lejster jako položili mnohabilionové automobilové imperia na celém světě a donutili EURO emisní normy přijmout i USA, Kanadu, většinu latinské ameriky?

          Když si tyhle témata POCTIVĚ zanalyzuješ sám, tak uvidíš že dojdeš k zhruba podobnému výsledku jako já.
          Problém je v tom, že se zoufale držíš svých dogmat a předsudků, na kterých pak stavíš svůj světonázor. Nejdeš poctivě a důsledně až na dřeň věci. A ani tě nenapadne, že by jsi v úvodu zrušil ty dogmata a axiomy.
          Takhle se budeš pořád motat v kruhu jako „uroboros“ Ygorek a nikam se nedostaneš.
          Ale když se ti to tak líbí a vyhovuje ti to, tak já tě za každou cenu přesvědčovat nebudu.

          1. Jó! To je tak zjevná pravda bez důkazů, že to musí být pravda! Hele, vsadíme se. Chodí sem Wildcat, který léta žije v Kanadě.

           Pokud máš pravdu ty a v Kanadě „máš šanci získat státní místo jen když jsi barevný přistěhovalec a k tomu HIV pozitivní matka samoživitelka“, jak postuluješ, koupím ti basu tvého oblíbeného piva.

           Pokud ovšem pravdu nemáš, vyhrávám já a ty napíšeš do diskuse indiánské zaříkávadlo „Ó, ja ó, selůša, týse- M!“

           Platí?

          2. Proč bych měl dohledávat pravdu někomu, kdo ji v podstatě vidět nechce? Ty se do pravdy snažíš jen tak nakouknout, ale aby to pro tebe bylo ještě pohodlné a moc jsi nemusel měnit svůj světonázor. A mohl zůstat z větší části v těch pohodlných blábolech, které nám vecpali do hlavy rodiče, škola, společnost.
           Protože opravdové přemýšlení doslova fyzicky bolí a je namáhavé. Protože v mozku se zapojují tisíce nových synapsí. Což je náročné, vyčerpávající a nepohodlné.
           A do toho se ti vůbec nechce, viď?

           Raději zůstat ve svých osvědčených mentálních konstruktech a stavět si svoje hrady ve svém známém pískovišti. Hlavně to s tím nekonformním myšlením moc nepřehnat, protože bychom se mohli dozvědět opravdu nepříjemné pravdy, že? A mohli bychom zjistit, že jsme teprve na začátku cesty. A že to co jsme se učili dosavadní desítky let, je snůška naprostých nesmyslů a manipulací, dobrá jen k tomu, abychom sloužili jako více kvalifikovaní VŠ otroci v nějakém průmyslovém sektoru.
           V úzké specializaci, ale bez schopnosti pochopit celý obraz (ne)fungování naší společnosti.

           ps: napsal jsem tu do příspěvku 3 témata k zamyšlení, ale ty jsi se jim elegantně vyhnul, a točíš se na nepodstatném detailu jako Ygorek

        2. Momentálně se VW zaklíná nedostatkem „čipů“, cudně pomíjejíce fakt, že prodej nejen škodovek, ale celého koncernu se zrovna v zemi, kde měli ty čipy vyrobit, propadá pomalu, ale spolehlivě k nule.
         Přešaltrovat na elektriku momentálně nejde u asi žádné významnější automobilky.
         Vzpomněl jsem si na leteckou dopravu, která už nejméně rok stagnuje tak, že některá uzemněná letadla budou muset na GO, nebo spíš do šrotu.
         Hromada z těch letadel jsou ta, která operativně dopravovala ty „čipy“ do skladů automobilek.
         Tohle nedopadne moc dobře.

         1. servisdok 9.8.2021 v 16:01

          V které zemi? Nebo předseda představenstva Škody Auto lže?

          …Do toho navíc zasáhla sněhová kalamita a masivní výpadek dodávek elektrického proudu v Texasu letos v únoru, který vyřadil z provozu továrny několika klíčových výrobců čipů. K tomu vyhořela obrovská továrna na čipy v Japonsku. Svůj díl sehrál i zablokovaný Suezský průplav a před několika dny byly uzavřeny továrny v Malajsii kvůli covidu…

          Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/situace-si-zada-pevne-nervy-rika-sef-skody-auto.A210629_144343_ln_ekonomika_liluj

          1. Ano, myslím si, že lže.
           číňan celkem programově odstavuje od trhu nejen automobilky, ale dokonce i mateřské firmy, které tam polovodičovou výrobu původně zaváděly. ST Microelectronics by mohli vyprávět, jak se jim daří a proč hledají nové výrobní kapacity v zemích, které se jim ještě před pár lety zdály drahé, nestabilní a špatně dostupné. ON Semiconductor totéž. Výroba procesorů a pamětí jde mimo můj obor, ale to bude asi vědět spíš Sysop, jaká tam je situace.
           Faktem je to, že evropští dodavatelé nejen polovodičových součástek /jako je Mouser např./ mají téměř prázdný sklady a začínají pomalu prodávat výrobky původem z Indie, se kterými by si ještě před 2 lety odmítli špinit ruce..

          2. Ty „čipy“ v Japonsku shořely – resp. došlo k výpadku dodávky proudu silikonové tavírny Toshiby, čímž se jim i WD znehodnotily Flash NAND paměti na měsíce dodávek dopředu.

           Otázka, která se nutně nabízí, pak je, jak je možné že té tavírně nenaběhly záložní dodávky. Nevěřím že by byli takoví hazardéři a v provozu, kde pec nesmí vystydnout, neměli vícenásobně zálohované napájení z různých sítí a elektráren.

         2. To je mi ale zajímavá věc. Vážně jsem netušil, že zároveň s likvidací automotive dojde okamžitě k dramatické redukci letecké dopravy. A to podle podobného scénáře, jako je dramatická redukce počtu ojetých aut, která se po roce rezavění majitelům už vyplatí spíš sešrotovat, bo STK to fakt neprojde ani s úplatkem.
          A nové auto si nekoupíte, protože „nejsou čipypyčo!“, takže další rok rezavění evropských aut na dešti a další kolo jejich vyřazení z důvodu nemožnosti projít STK.

          To nám ten Great reset frčí jak po drátkách. A společnost dopravně založená na koloběžkách, kolech a oslech tu bude cobydup. (a propos, když Čína nedodá li-ion baterky, tak za pár let nebudou ani ty elektrokola a elektrokoloběžky)

          Mimochodem, Servisdoku, co si myslíte o zavedení pájky cín-stříbro, která když nechytá cínový mor, tak aspoň praská? Není to rafinovaný a spolehlivý způsob, jak z industriální technické společnosti udělat do 20 let společnost post-industriální, na úrovni 18. století?
          Vydrží těch 20 let kvalitně provedené cíno-stříbrné spoje, nebo se rozpadnou i ty? (o nekvalitně provedených se nebavím, ty exnou krátce po záruce)

          1. Velký průser je už i klasické bezolovo, které je křehké a dalo se bezproblémově použít jen u vývodových součástek, které pružností svých vývodů dokázaly vyrovnávat prudce sníženou elasticitu pájky bez olova. V momentu, kdy s tím začali pájet bezvývodový SMD materiál, museli namísto olova experimentovat s dalšími přísadami, jednou z nich je právě Ag. Křehkost spojů se sice mírně snížila, ale olovo to zdaleka není.
           Není také bez zajímavosti, že pro speciální průmyslové účely, zdravotnickou a armádní techniku, jsou kvalitní PbSn směsi používány i nadále.
           A u spotřebky s životností 2 roky a 2 měsíce je jedno, zda se spoj z čistého Sn s malým přídavkem Cu, začne drolit nebo ne.
           Stejně to všecko skončí ve sběrném dvoře a poté potichu někam zahrabáno, protože recyklační výtěžnost tohoto šrotu /který je už fakticky vyráběn z odpadu – viz plasty a vodivé záležitosti/ je téměř nulová. Nelze si nevšimnout, že snahy o jakousi recyklaci běží pouze tam, kde je to velkoryse dotováno. Hádejte kým?
           Jaký má smysl, recyklovat např. hliníkové vinutí sériového motorku z domácího spotřebiče, kde už sám ten použitý hliník je tak zasviněný, že dále recyklovat nejde?

          2. Jinak – PbSn pájka je samozřejmě stále k dostání, i oficiálně a ani není třeba jej nazývat jinak, jako je tomu u „tepelných koulí“ a „speciálních světelných zdrojů pro průmyslové použití“. Jen k nákupu na fakturu přibyla potřeba, uvést IČO a také připojit čestné prohlášení s ověřeným elektronickým podpisem, že jde např. o „použití pro servis stávajících průmyslových zařízení“.
           Nicméně jsou kvelby a je jich stále docela dost, kde se dají PbSn směsi (nejčastěji Pb38Sn60Cu2, ale i čisté Pb40Sn60) koupit i přes pult a nikdo po Vás nic nechce.
           I tuzemské Kovohutě Příbram toho valí spousty, olovo neolovo.

          3. Já olovo užívám doma běžně, pro svou výrobu a potřebu. Kupuji asi 40 kg olova ročně, v nejbližším šrotu. Koho dřív zavřou?

          4. No mě přece.
           Ty s ním jenom střílíš, ale já s ním letuju a to je o moc horší.

          5. Hnilík se moc zasrat nedá, ochotně se rozpouští s hořčíkem a pár dalšíma prvkama, minimálně mědi, malililinko železa. Samozřejmě se dá udělat nehomogenní sračkotavenina, ale není to taky tak jednoduchý. Oddělit jednotlivý prvky od sebe zas takovej problém není (teda pro fabriku s dostatečnou úrovní, ne rejžáckou slévárnu v garáži), recykluje se takhle kovů ze směsí stále víc, ty drtě mají navopak výtěžnost celkem slušnou. Plasty shoří, zůstane tavenina/struska bohatá na mnoho kovovejch prvků. S podstatně lepší výtěžností, než spousta rud. To teda mám na mysli spíš ušlechtilý kovy jako ta měď, vono nějak pracně dolovat hnilík z mizerné strusky význam nemá, pže samozřejmě bauxitu se v zemské kůře válí tintiliardy.

           Ale zrovna hnilíkový vinutí z motoru je naprosto triviální, nadrtit, železo vyndat magnetem a co zbude je hnilík a nějaký plasty.

           Dál, výjimka na medicínský přístroje skončila v roce 2014. Odkud tydle pohádky furt bereš?

          6. Tak mi dej nějaký odkaz na konec té zdravoťácké výjimky.
           V PBT Rožnov budou asi naprostý pitomci, když se při telefonický poradě o podmínkách ptají, jestli to mám pro zdravotechniku či průmysl.
           https://www.pbt.cz/cz/produkty/spotrebni-materialy/pajeci-draty/kristall

          7. servisdok
           10.8.2021 v 10:24

           Milej zlatej, já za tebe nebudu študovat desítky stran tuctů předpisů. Pošli minimálně 150 za hodinu a pak se budem bavit.

           Tady máš úvod do problematiky: https://en.wikipedia.org/wiki/Restriction_of_Hazardous_Substances_Directive#Restriction_exemptions odkud vedou i, některý, přežvejkaný zdroje, ale nikdo nikde ti nebude vést jmennej seznam přístrojů do kdy bylo co možný vyrábět.

           První výjimky (drtivá většina měkkejch pájek a drtivá většina přístrojů) vypršely v roce 2014, defibrilátory loni. Trochu přežvejkaný je to tady: https://web.archive.org/web/20150705060811/http://www.emdt.co.uk/article/medical-devices-under-recast-rohs-regime

           Výjimky pro vysokoteplotní pájky a pájky pro pájení vícevrstvejch keramik v medicínských přístrojích, který eště dosud byly v platnosti (naprostý minimum), skončily před třema tejdnama. Zbývající in-vitro přístroje končí v roce 2023, a pak už to bude naprosto kompletně všechno: https://www.rohsguide.com/rohs-lead-exemptions.htm

      2. Co se týče jídelny ve volkswagenu, tak to bude brzy jediná věc co v celém volkswagenu bude v provozu. Vzhledem ke komletní likvidaci automotive, ke které v tichosti dochází.
       Asi z toho udělají jídelnu pro chudé, kde budou k dispozici sojové karbenátky s nahnilými bramborami. Což je životní standard, který mají světové elity nachystány po Great resetu, pro 99% obyvatel (přeživších).

      3. Nebo to možná stéňe žádné nejedl to maso.
       Pré je v Německu hromada veganů, majó aj svoje „masny“
       https://www.deutschlandistvegan.de/veganer-metzger/

       1. Veganská „masna“ je (a nebo alespoň chvíli fungovala) i v Praze. Vzniku takového podniku nahrává několik skutečností, jednak je to veganský nedostatek fantazie, který brání úplnému se odtřihnutí od fuj slova – maso. A pak samozřejmě přežranost a solventnost zákazníků.
        Co si budem povídat, ono jíst každý den maso taky není úplná pecka, takže rozšíření nabídky jídelny o pár druhů pokrmů ať už veganských a nebo vegetariánských by určitě neušlo kvitaci od strávníků. Ale ono se to poslední dobou dělá opačně – namísto toho, aby se nabídka rozšířila o pokrmy pro menšiny, tak se naopak zúží tak, aby vyhovovala pouze té menšině a u většiny se tak nějak předpokládá, že se přizpůsobí. Ovšem ta menšina musí mít nějaký aktuální švunk takže třeba v tom stravování je to menšina veganská nebo třeba muslimská. Představme si, že by nějaká aktivistická skupina manifestačně požadovala, že už se budou žrát v kantýně ke všemu jenom knedlíky. Všichni by je měli za čuryny, ovšem kdyby nějaký kapacity spočítali (určili) uhlíkovou stopu rejže řádově větší než knedlíků, tak by to asi šlo…

     1. No, ale tohle bylo i za socialismu, i za feudalismu, a cert vi, kam az v historii to saha.

      1. Proto jsem napsal „V kapitalizmu, či jiných podobných odrůdách elitářského fašizmu“. Kam patří i feudalizmus, otrokářské impéria starověku apod. Z našeho pohledu vše co následovalo po likvidaci slovanských kmenových svazů které měly k demokracii ze všeho nejblíže.

       ps: za socializmu se měli dělníci nejlíp, a ne že ne. Zatímco Hitler svoje dělníky poslal „arbajtovat“ na východní frontu. To se jim asi moc nelíbilo. A v tom je zásadní rozdíl mezi socializmem a nacizmem co se za socializmus jen schovává. To už Mussoliniho fašizmus byl o dost pohodovější.

       1. kaBrnak 9.8.2021 v 14:56

        Proto jsem napsal „V kapitalizmu, či jiných podobných odrůdách elitářského fašizmu“. Kam patří i feudalizmus, otrokářské impéria starověku apod.„, abych předvedl hloubku svého zmatení.

     2. Všichni ne.

  2. Stádo bude stále běžet po vlajkou nějakého psychopata, ale je třeba je usměrnit správným směrem. Osobně budu raději, když jej bude usměrňovat např. Trikolora. Mladý Klaus si mě získal, když prohlásil, že jde do politiky, aby se podílel na moci, škoda že to vzdal, ale aspoň se ukázalo, že nejde o one man show.

   1. Lze jen souhlasit s poznámkou, že snad to Majerová nějak ukočíruje. Co mi vadilo velmi, tak byla skutečnost, že se na Trikolóru a hlavně na VKMl začali nabalovat lidi typu bývalého hejtmana zlínského kraje Lukáše, hazard-boss Valenta, několik dalších rychlých miliardářů s prachama ulitýma ještě z LTO a další, jim podobní. Trikolóru pochopili jako výtah k moci – a VKMl jim do toho výtahu teďka zapíchl vidle.
    Jestli i tahle skutečnost nebyla částí toho spouštěče, proč to VKMl vzdal.
    Ono je už potom těžké, takových lidí se definitivně zbavit, jakmile se na vás nalepí. Nedejbože, že si od nich půjčíte nějaké větší prachy na kampaň či cokoli jiného.
    Mně vlastně není ani jasné, proč zrovna Lukáš už dávno netrčí ve vyšetřovací vazbě. Co prováděl jako hejtman ZK, to nemohlo nikomu uniknout, když to viděli i obyčejní lidi.

   2. Ano, mam potvrzeno od nekterych lidi z Trikolory, ze by se podileli na moci s Babisem. Marxisticko-slunecni demoblok by je tezko vzal mezi sebe. Ja sice nechci Piraty a spol, ale rozhodne si nepreju ani pokracovani tadytoho kuniho estebackeho ksindla. Proto jsem Trikoloru skrtl. A SPD taky, ale SPD i pro jejich levicactvi, co z nich obcas vypadne, to je hruza…

    1. Hm, třeba ODS do holportu s Babišem nešla (a je pravda, že to slibovali, a dodrželi) a jak dopadla? Tak nevím nevím, co je lepší… :-(

 3. „Proč je nesmysl nadávat lidem za dodržování vládních nařízení“
  Tady je autor imho trochu mimo, nerozlišuje totiž mezi lidmi, kteří ty idiotské opatření jen útrpně snáší ale nikoho neprudí a nechávají ostatní na pokoji a mezi lidmi, kteří se chovají jako zfanatizované vypatlané covidoovce nasraně prskající na každého, kdo nedodržuje tupě všechna ta fantastucká opatření naší úžasné vlády.
  Tuhle jsem byla v autobuse a tradičně jsem si po zabrání zadní pozice sundala roušku. Zhruba v polovině cesty se řidič otočil a začal s vymáhat nasazení roušky. Nechtělo se mi dohadovat se s pošukem s IQ houpacího koně a nepříčetným pohledem, tak jsem si ji nasadila a zadarmo přidala poučení, že by se ve svém věku neměl tolik rozčilovat, aby mu nerupla nějaká cévka a v duchu si udělala mentální poznámku, že příště si musím sednout více dozadu. Přesto jsem ještě asi dalších 10 minut poslouchala totálně ujetý hysterický výlev na téma jak jsou všichni nezodpovědní a vychcaní, jak musíme nosit rouške, jinak všichni pochcípáme a další takové bláboly. Imho právě tito tvorové představují jedno z největších nebezpečí, protože takoví jsou hnacím motorem každé diktatury – nepřemýšlí, nemají svědomí, zato neúnavně otravují ostatním život bonzováním, pruzením a vymáháním kravin, které sami tupě dodržují až do úmoru. Kdyby takovéto ovce nebyly a všichni se jim na ten koronafašismus vybodli, tak to netrvá už dva roky a je po všem do měsíce.

  1. Mngwa: +1! Moje žena tuhle jela výjimečně do a z práce vlakem. Bez zakrytých dýchacích cest. Ráno, cestou do práce, ji průvodčí bez pruzení prodala lístek a šla si po svém. Ostatní cestující drželi hubu a nevšímali si jí. Odpoledne už to bylo s incidentem, jiná průvodčí jí odmítla prodat jízdenku, s tím, že na ni zavolá ACABy. Když manželka začala argumentovat již několikrát soudem přiznanou nezákonností vládních opatření a apelovala na zdravý rozum, odkázala ji průvodčí na přepravní řád, který prý nařizuje cestujícím mít zakryté dýchací cesty. Žena na to, že ho chce vidět, ať jí to v něm průvodčí ukáže. Atmosféra houstla, ostatní cestující se, jak jinak, přidali na stranu průvodčí a chtěli moji paní snad dokonce i bít, padla nejedna vulgarita, kromě keců o sobectví a bezohlednosti. Nakonec manželka vystoupila o 2 stanice dřív a já pro ni dojel autem, takže se dohromady nic nestalo. Řekl jsem ženě, že příště má z kabelky vytáhnout nějakou tu zdravou tyčinku, co s sebou pořád nosí, a konzumovat – to se rázem z bezohledného vraha všeho živého změní na opatřenídbalou uvědomělou občanku. Doma jsme ještě koukli do přepravních podmínek ČD a o povinnosti dušení se hadrem kde nic, tu nic, kupodivu. Ale třeba jsme jen blbě hledali.

   1. Současný stav by se dal už přirovnat k absolutnímu bezpráví. Přestože většina těch hygienicko buzeračních krávovin nemá oporu v zákoně, tak spousta covidiotů to prostě tupě dodržuje a vymáhá – viz právě ta hromadná doprava je pěkný příklad. Nemá cenu poukazovat na to, že je to hovadina, kterou s největší pravděpodobností zítra soud zruší pro nezákonnost nebo apelovat na zdravý rozum. Prostě jistá část lidu se nám přetransformovala v poslušné blby bez mozku. Kdyby nějaký „odborník“ vymyslel, že proti covidu pomáhá nosit červenou čepičku a mít v prdeli zaraženou vlajku evropské unie, tak to tento typ lidí bude bez přemýšlení dodržovat.

    1. presne.
     Problém je však ešte väčší. V autobuse a v obchode sa to dá pol hodinku nejak zvládnuť. Lenže problém nastane, keď človek zistí, že veľká väčšina jeho priateľov, známych, rodiny,….. sa premenila na svedkov Covidovych. Človek sa zrazu nemá s kým stýkať , pretože týto „veriaci“ dávajú svoju „vieru“ najavo v každej vete.

    2. Naprostý souhlas, i s původním příspěvkem.

     A nejlepší je, když se těch idiotů zeptáte, kdy hodlají ty slintáky z obličejů sundat – když ne v létě a za stavu, že nemocnice zejí prázdnotou? Idioti jsou totiž ochotní to nosit do konce života.

     1. Predpokladam, ze je to stejna sorta lidi, co pred par desetiletimi posilala svoje sousedy do plynu. Taky prece slo o blaho spolecnosti.

      1. Tak jistě, transporty do ráje byly přece v souladu s v té době platnou legislativou (a to je, myslím, v případě aktuálních Covid-ovcí to klíčové, proč nemají s tupým dodržováním sebevětší pitomosti problém) a ti, co se vzpírali, to kazili té většině, takže jakýpak copak, no ni?

      2. Dělaj to automaticky, jako roboti. Dnes jsem jel vlakem a když vlak přijížděl, tak všichni nasadili zobáky a poslušně napochodovali. Hodil jsem na to bobek a nikdo nic neříkal. Z vlaku stádo vystoupilo pořád v zobácích a venku to sundalo pár jedinců. Smutnej, depresivní pohled.

       1. To je těžký. Nikdy nevíš, kdy narazíš na kreténa, který bude eskalovat situaci. Však se podívej, kolik zla dokáže napáchat pár desítek tisíc internetových aktivistů, když se slétnou na někoho „nekorektního“. Kdo řve bývá bohužel vyslyšen.

        1. Stačí pičínskej, Cemper a další exoti. Demošká!!!!!

        2. No ale v Německu se to vyvíjí nečekaným směrem. Jako vždy disciplinovaná německá společnost už toho má plný brejle?
         https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/berlinsti-policiste-zazili-brutalni-utok-spasil-je-utek-a-slzny-plyn-40368550
         Podle mě šlo o celkem nezávadnou akci typu happeningu, kde ale nutně museli „monitorovat“ fízlové.
         Tak je to se vším tím jejich „monitoringem“. Nikdy s sebou totiž nezapomenou vzít provokatéry a pak se straašně diví, že dostali na budku.
         Příště to neskončí jen prázdnými flaškami, ale budou naplněný Molotovovou směsí a fízlové nebudou mít čím zdrhnout.
         Však serte lidí ještě víc a víc a nakonec ani média se špinavou kampaní proti „výtržníkům“ nebudou nic platná.
         Fízl je fízlem vždy – vybral si tohle povolání pro jeho charakter a díky svým charakterovým vlastnostem, tak ať se ničemu nediví.

         1. Naopak servisdoku. Tohle totiž byla levicová akcička, takže Antifa+migráčci apod. Tam můžou policajty kdykoli zmlátit a projde jim to.

          Oproti tomu akce proti Covid-represi skončila tak, že němečtí fízlové zavraždili chlápka a prošlo jim to.

          Via Daniel Kaiser, Týdeník Echo:

          Když jsou demonstrace v Moskvě nebo v Minsku a tamní policie na demonstranty nastoupí brutálně, nikdo aspoň trochu soudný se nebude točit na faktu, že byly nepovolené. Pro autoritativní režim není nic jednoduššího než demonstrace neustále zakazovat. Za druhé ani na nepovolené demonstraci nemá policista zasahovat s nepřiměřenou brutalitou.

          Když se scény policejního násilí odehrávaly teď o víkendu v Berlíně, byli jsme v českých médiích této debaty zcela ušetřeni. Demonstrace proti karanténním opatřením a výhledově proti nátlaku nechat se očkovat předtím úřad zakázal a soud zákaz potvrdil. Prý z obav, že demonstranti nebudou dodržovat hygienická nařízení, a přispějí tak k šíření viru. Týden předtím slavilo v centru Berlína 65 tisíc lidí LGBT slavnost Christopher Street Day, všichni bez 1,5metrových rozestupů a podstatná část bez roušek. To nevadilo, homosexuálům a jejich příznivcům se asi koronavirus radši vyhýbal.

          Přes týden se koronavirus vzpamatoval, takže demonstrace musela být zakázána, a místo aby se kritici lockdownů shromáždili na jednom místě, hrálo se po celý den v Berlíně na kočku a myš. Policie byla s přibývajícím časem vynervovaná a také agresivnější. Některé scény by člověk v západním městě během nenásilné demonstrace dosud nečekal: příslušníci se sice obešli bez obušků, ale často jednotlivé demonstranty brutálně strhávali na chodník, zaklekávali v poměru tři na jednoho, ruce do želízek a do antonu (například zde). Do dalších lidí aspoň strkali rukama, řvali na ně, stříkali jim do očí slzný plyn.

          Oficiálně bylo zadrženo kolem 1000 lidí. To je při policejním odhadu 5000 demonstrantů neuvěřitelně vysoký počet, kam se hrabou naše VB a StB. Při srovnatelně velkých demonstracích v Praze na sklonku 80. let počet zadržených málokdy překročil stovku.

          Z Berlína teď existují záběry, na nichž policista dá ránu do hlavy odhadem dvanáctiletému klukovi, který klečí u své pacifikované matky a neví, jak jí pomoct. Existuje svědectví, proč má jiný demonstrant tak strašně zakrvácený obličej. Svědectví nepochází jen tak od někoho, ale od známého profesora historie na Humboldtově univerzitě Jörga Baberowského: „Tohoto mladého muže včera před dveřmi domu, kde bydlím, bez příčiny povalili na zem policisté, kteří se chovali jak smyslů zbavení. Dva mu seděli na zádech, třetí ho bez přestání bil pěstí do obličeje. Muž silně krvácel, načež ho brutální bijci velmi nešetrně svázali a s želízky na rukou odvedli… Tuto scénu jsem natočil.“ Historik posléze vyzývá čtenáře, kteří muže znají, aby mu vyřídili, že on, Baberowski, je ochoten ke svědecké výpovědi, tak aby tito bijci byli propuštěni ze státní služby. Protože „z předních médií se o takových zásazích nedozvíme bohužel nic“. Včera Baberowského twitterový účet zmizel a citovaný příspěvek se šířil pouze screenshoty.

          Někteří demonstranti na chování policie posléze také odpovídali svými pěstmi a svými kopanci. Z násilí proti policistovi viní policie post mortem i 48letého muže, který byl údajně kvůli útoku na veřejného činitele zadržen, přičemž si začal stěžovat na bolesti a sanitka už přijela pozdě. Ohledání mrtvoly zjistilo, že nezemřel na rány, ale na srdeční příhodu. Přední média jsou spokojena, nezmiňují, že srdeční příhodě předcházely marné prosby otce, ať ho příslušníci neodtrhávají od jeho malého syna.

          V pondělí potom mluvčí spolkového ministerstva vnitra na otázku přičinlivého novináře, zda by spolky, které takové protesty organizují, neměly být sledovány tajnými službami a případně zakázány, odkázal na výroční zprávu kontrarozvědky. Tato „nová, za pandemie vzniklá forma extremismu“ už se sleduje. Byl založen souhrnný svazek na jednotlivce i skupiny, které spojuje cíl „destabilizovat a delegitimizovat stát“. Německo tak na konci éry Angely Merkelové došlo do stavu, kdy se za extremismus považuje kritika nějaké vládní politiky.

          1. No tak ať to zkusí eště párkrát, pak dopadnou jak v Hong-Kongu. Vono je totiž strašně snadný se vybavit pár jednoduchejma ochrannejma prostředkama, který účinnost opičácké výbavy sníží o 3/4+, a pak vopicejní svině zmlátit jak řešeto. Taky si s nima v HK nevěděli vůbec rady, museli tam povolat mnohonásobný posily z čajny (to jim na veřejným mínění taky moc nepomohlo) a začli pak likvidovat odpůrce po malejch skupinkách cestou na a z akcí. Jinak s nima nic nezmohli.

    3. No a proč do té socky teda furt lezete? Dyť je z logiky věci zřejmý, že takovejch dementů tam bude nejvíc.

     1. Protože ne každej může jezdit autem. Někdo ho třeba nemá.

    4. Zákony nikoho netrápí, oni páchají „vyšší dobro“, takže je jim úplně fuk, co říká který předpis. Když jim dává za pravdu, využijou toho. Když ne, vyserou se na to.

 4. Tak kdy bude konečně ten velký reset? Nejsem sice odborník na celosvětová spiknutí, ale myslím, že momentum už tu bylo, ne? Na velkou změnu typu globální světovláda (Putin už si balí tašky nebo v ní bude ministr bezpečnosti? :-)) by jeden čekal mnohem hustější impact – pohledem do světa a na ekonomiku se nic takového ale neděje, proč něco tak slabého jako je neexistující (!) Covid? To i ta Španělska chřipka měla větší potenciál. A panebože ty věčné důkazy, že se Gates (který se hojně o medicínu zabývá asi tak od krále klacka) účastní nějaké akce simulující pandemii… nedávno jsem byl na akci IZS simulující hromadné neštěstí – až se nějaké stane real, tak to znamená, že jsem ho konspiroval? Kam se poděl ten mozek? Proč se nikde nerozporuje „vědecky“, proč někdo nejde, tak jak bývá zvykem, proti všem těm studiím a práce čelem a nepíše impactovanou kontrakritiku? Jak se radix nebo jak se to jmenuje vypořádal s literaturou obsaženou v odpovědi MVČR na tu neizolovanost? https://www.mzcr.cz/134-2021-1-byl-v-ceske-republice-izolovan-virus-sars-cov-2-2019-ncov-ktery-byl-primo-odebrany-z-priznakoveho-pacienta-s-covidem-19-kde-vzorek-nebyl-spojeny-nebo-smiseny-s-jakymkoliv-jinym-zdroje/ Bez ohledu na osobní názory vědecký přistup k podpoře ale i ke kritice by pořád měl mít navrch před tweety Volného.

  1. GoRingo 9.8.2021 v 7:45

   Konečně se našel někdo schopný střízlivého pohledu… Otázku, kam se poděl mozek, si kladu čím dál častěji.

   Poznámka: Při odvolávkách na ony simulace si vždy připomenu SIMUVAC (White Noise, Don DeLillo, Viking Press 1985).

  2. To je jak jeden nejmenovaný web a čekání na to, kdy zkrachuje USA. Už 5 let tam sází zaručené termíny. Poslední byl „do švestek“. Ale ono to pořád jede dál a nic se neděje. Přitom že se diletanti sebezničí je mnohem pravděpodobnější, než nějaký končpirace typu „velký reset“. A mnohde tomu jsou hodně naproti. Kdepak, žádný končpirace, lidi prostě odjakživa kradou/hrabou moc, peníze/prostředky a šukání. O ničem jiným to není. Posere se to jedině spontánně kumulací chyb, žádným řízením. To vždy vyžaduje upozadit vlastní ambice stran moci, peněz/prostředků a šukání pro nějaké plánování a řízení, a toho tam zpravidla není nikdo schopnej. Vždyť je psychopat vedle psychopata…

   1. Doporučuju youtube kanál Michala Šopora. Tam je zjevně, že ten americký systém je zcela vyhnilý zevnitř a při životě ho udržuje jen tištění nekrytých peněz skrze FED a těch 150 zahraničních vojenských základen doprovázených loutkovými vládami (jako je ta naše), které rabují a ničí vlatní země ve prospěch USA, zejména amerických korporací.

    USA jsou jen obří balík dluhů, průmysl kompletně přesunutý do Číny a pohromadě tento balík problémů praskající ve švěch udržuje jen armáda rozlezlá po celém světě, hollywoodská propaganda a vlastnictví drtivé většiny světových médií, které zuřivě cenzurují jakékoliv informace o skutečné situaci USA a světové ekonomiky.

    1. Jasne, to vime. Ale jaxe zda, tak jeste porad surfuji na te svoji dluhove vlne. Jo… jednou prijde melcina. Jednou…

     Ja je neobdivuju. Ale prijde mi to jako takoveto lomeni rukama „…vsak jednou taky budou u boziho soudu…“. Co bude potom, je fuk. Dneska jedou.

     1. To máš tak. Teď jde už jen o to, aby krachující USA sebou na dno nestáhly celosvětovou ekonomiku. Proto to pořád oddalují, falšují statistiky, tisknou fiat peníze, a v médiích se tváří že se nic neděje.

      Zatím kdo může v tichosti nasedá do záchranných člunů, protože až to bouchne, tak se budou masy rvát o poslední místa ve člunech. A to už bude pozdě.
      Čili jde o to, aby ten výbuch byl co nejméně ničivý pro svět. Což jde udělat dost těžko, když jsou americké finanční a vojenské chapadla rozlezlé po celé planetě. Tak se ty chapadla postupně nenápadně odsekávají, aby dopad byl co nejmenší.

      I americká elita která tohle všechno způsobila tohle moc dobře ví, tak dělá v tichosti přípravy na to aby i pro ni dopady ekonomické imploze byly co nejmenší. Jen vohnouti debilizovaní médii a hollywoodem jedou dál v tom starém a nevidí, že elita kompletně maskákala do záchranných člunů a je nechala napospas osudu.

      Vždyť i ty jsi si zajistil docela slušnou záchrannou kocábku pro svoji rodinu, což je moc dobře. A ještě budeš blahořečit tomu kdo ti to shůry našeptal, že máš vypadnout z města a pořídit si vlastní hospodářství a příjem v dojčlandu.

    2. Pokud by se jim nerozpadala společnost, resp. nepáchala sebepoškozování, tak se s klidem vsadím, že takhle vyhnívat vydrží klidně další století.

  3. Vědecky se rozporuje, jenže studie není zákon. V zásadě si do ní může napsat kdo chce co chce a peer review také není dostatečný kontrolní mechanismus. Viz Drostenův PCR test používaný jako standard v EU. Corman-Drostenova studie publikovaná v Eurosurveillance byla napadena týmem vědců, kteří našli nejméně 10 zásadních pochybení a konflikt zájmů k tomu. Peer review proces trval například celý jeden den! Drosten je redaktorem Eurosurveillance atd. Podobných příkladů je celá řada, kdo chce najde. Jde o to, že v záplavě „studií“ si můžete snadno vybrat tu která potvrzuje oficiální názor stejně jako tu která jej vyvrací. Obecně ovšem platí, že odhadem polovina výzkumu je chybná. Viz např. šéfredaktor Lancet magazínu https://www.thelancet.com/pdfs/journals/lancet/PIIS0140-6736%2815%2960696-1.pdf. Jaký je postih za později vyvrácený výzkum? (nedej bože úmyslně zfalšovaný)

   Obzvláště to platí pro výzkum financovaný farma průmyslem. Směšně pak působí vyjádření MZCR o prokázané účinnosti vakcín. Kecy o mutacích už nekomentuji.

  4. No tak to je opravdu kvalitní odkaz na to, jak MZdr. potvrzuje izolaci toho viru:
   Cituji: Ministerstvo zdravotnictví (dále jen „ministerstvo“) je podle ustanovení § 10 odst. 1 zákona č. 2/1969 Sb. ústředním orgánem státní správy pro zdravotní služby, ochranu veřejného zdraví, zdravotnickou vědeckovýzkumnou činnost, poskytovatele zdravotních služeb v přímé řídící působnosti, zacházení s návykovými látkami, přípravky, prekursory
   a pomocnými látkami, vyhledávání, ochranu a využívání přírodních léčivých zdrojů, přírodních léčebných lázní a zdrojů přírodních minerálních vod, léčiva a prostředky zdravotnické techniky pro prevenci, diagnostiku a léčení lidí, zdravotní pojištění a zdravotnický informační systém, pro používání biocidních přípravků a uvádění biocidních přípravků a účinných látek na trh.

   Ministerstvo zdravotnictví není vědeckým ústavem, badatelskou institucí, či univerzitou, jež se systematicky věnují vědecké, badatelské nebo jiné vysoce odborné činnosti v oboru přírodních věd (v daném případě purifikaci a izolaci biologických materiálů a jejich další analýze), nýbrž orgánem státní správy, pročež shora popsaná činnost vědeckých institucí, ani vzdáleně nenáleží ani náležet nemůže do jeho působnosti, stejně jako shromažďovánívýsledků činnosti takových subjektů.

   Vaši žádost dle zákona č. 106/1999 Sb. tudíž v této části nezbývá, než odložit dle ustanovení§ 14 odst. 5 písm. c) zákona č. 106/1999 Sb., podle kterého povinný subjekt žádost odloží v případě, žese požadované informace nevztahují k jeho působnosti.

   Nad rámec uvádím: a následují odkazy. Všechny jsem prošel, pouze u jednoho je čínská studie o tom, že virus byl izolován. Ale když jsem se podíval na uváděnou metodu, kde popisují, že ad1) virus vznikl na mokrém trhu z netopýra, ad2) k izolaci byl použit PCR test, (o kterém dnes každý ví, že to nefunguje), tak ta studie bude opravdu věrohodná. Ale samozřejmě nikomu jeho víru neberu. Na dalších stránkách z těch odkazů, již všude vycházejí z toho, co přišlo z Číny.

   1. Oprava – poslední odstavec již není citace. Zapomněl jsem zrušit vložené „em“ a bohužel zde nelze editovat příspěvky po vložení.

   2. Nobody 9.8.2021 v 13:59

    Sekvenací (a nutnou předchozí izolací) se v ČR zabývá například http://szu.cz/uploads/Epidemiologie/Coronavirus/WGS_covid/2021_tydenni_hlaseni/WGS_CR_SARS_29_06_21_1.pdf

    Co se týče PCR testu, dnes každý ví, že funguje. Problémem není funkčnost testu, ale metodika použití a vyhodnocení výsledků.

    1. Nejen vysoké CT je problém, ale ani samotný test nemusí být a s vysokou pravděpodobností ani není dostatečně specifický. Viz výše.

     1. JC254 9.8.2021 v 15:08

      Takže funguje, nebo nefunguje?

      K tomu, co píšete níže: jak souvisí tvrzení MZCR o izolaci viru s tím, že FDA bude rušit povolení pro stávající PCR testy, protože v době nástupu infekce nebyly klinické vzorky viru dostupné výrobcům (v USA)?
      K tomu: když jsem se zde před časem ptal, jak mohla MUDr.Peková jako jednotlivec tak rychle vyvinout vlastní test, dozvěděl jsem se, že podkladů měla samozřejmě dostatek…

      Virus tedy nebyl v ČR ani ve světě izolován, nebo byl, ale tvrzení MZCR je přifařeno k textu zpochybňujícímu správnost nastavení PCR testů proto, aby byla izolace takovou oklikou zpochybněna? S přihlédnutím k tomu, že viry izolované v tuzemsku byly sekvenovány metodou celogenomové sekvenace.

      1. PCR detekuje nejspise vetsinu klasickych nachlazeni. FDA resp. výrobci v USA neměli k dispozici klinicky izolát a Evropa také ne (Corman-Drosten). Genom si prostý „odborně“ domysleli. Co vyvinula Dr. Peková nevím, nestudoval jsem. Každopádně stále se používají testy na základě vymyšlených genomů. Osobně mám za to, že virus je, ale nikoliv v míře uváděné. Každopádně uvedené příklady nesloužily k debatě o existenci viru, ale k tématu kvality a hodnověrnosti „vědeckých“ poznatků vydávaných za neomylnou pravdu tesanou do kamene, na které se můžou stavět represívní opatření. Většina vědeckých poznatků o Covidu má minimálně pochybnou důvěryhodnost. (Roušky, testy, projekce mrtvých, účinnost lockdownů, účinnost očkování, bezpečnost očkování, nakažlivost Delty, nepovolené léčby – Ivermectin a spol. vyberte si) Prakticky vše z oficiálního narativu jde stejně dobře potvrdit jako vyvrátit za pomoci studií. Já říkám, že pandemie je podvod a „věda“ byla zneužita jako poslední společenská instituce, které ještě mnozí lidé věří.

       1. JC254 v 16:25

        Nedávno, dokonce snad dnes, zde jeden z účastníků diskuse napsal asi toto: „Otázku jste pochopil zcela přesně a velmi elegantně se vyhnul odpovědi.
        I tak vám děkuji.

        1. Naposledy dr. Peková mluvila v tom videu, které YT stále a úporně maže (je dnes dostupné pouze na platformě Vimeo, odkud jsem si jej stáhl i já – mp4, 134MB) a kde odpovídá na otázky, které jsou pokládané „titulkově“ – tedy mluvila přímo o tom, že ona při tvorbě toho testu vycházela ze standardně katalogizované formy viru SARS, která je taktéž standardně dostupná.
         Na základě porovnání té katalogizované, dobře prozkoumané formy a výsledku nějakého vlastního pozorování po očištění došla k názoru, že SARS-CoV2 se nechová tak standardně, jak by se chovat měl a že do něj někdo s vysokou pravděpodobností rejpal tak, aby to rejpání na první i druhý pohled nebylo vidět, s cílem maximálně zvýšit nakažlivost.
         Tak jsem tomu po shlédnutí toho videa rozuměl já. Dr. Peková to vysvětluje formou, slušně stravitelnou i pro naprosté laiky, jako jsme my zde.

         Ale musíte si to video shlédnout, kdož tomu rozumíte o něco víc, než tomu rozumějí standardní červi.

         1. servisdok 10.8.2021 v 10:11

          Rozumím-li vám s přihlédnutím k diskutovanému tématu správně, potom MUDr.Peková pozorovala SARS-Cov-2 poté, co ho sama izolovala a sekvenovala asi před rokem a půl, kdy podle zde odkazovaných zdrojů (někdy s poznámkou aktualizace 06/2021) nebyl virus nikde na světě žádnou institucí izolován.
          MUDr. Peková mohla pozorovat ledacos, ale v oboru virologie a zoonóz údajně nemá žádné praktické zkušenosti, i když asi před patnácti lety dostala v oboru PhD. – praxi vykonávala v jiném oboru.
          Pokud někdo rejpal do genomu viru s cílem maximálně zvýšit nakažlivost, zjevně se mu to tak úplně nepodařilo.

          1. Na „izolaci viru“ potřebuje laboratoř příslušné patenty, aby dostala licenci. Kritici napadají ty patenty (metody), páč je považují za nevědecké. Kritici tvrdí, že izolát dle významu tohoto slova musí obsahovat pouze a jen hledanou částici a nic jiného. Technologie na to prý existuje. Všechny tzv. „izoláty“, kterými šermuje virologie, ministerstva a odborné instituce, dle kritiků izoláty nejsou, protože údajně nejsou purifikované.
           V tomto smyslu nejspíš někdo napadá tyhle věci v principu. Nedokážu to posoudit, čekám jak se to vyvine. Vnitřní smysl dávají obě hypotézy, ta co rýžuje prachy je teda o poznání odpornější.

 5. Ještě k tvrzení MZCR o izolaci viru. FDA bude rušit povolení pro stávající PCR testy pro nemožnost vyhodnocení kvality těchto testů. Důvod? Neměli k dispozici virus při vývoji testů. „During the early months of the Coronavirus Disease 2019 (COVID-19) pandemic, clinical specimens [of the virus] were not readily available to developers of IVDs [in vitro diagnostics] to detect SARS-CoV-2. Therefore, the FDA authorized IVDs based on available data from contrived samples generated from a range of SARS-CoV-2 material sources (for example, gene specific RNA, synthetic RNA, or whole genome viral RNA) for analytical and clinical performance evaluation. While validation using these contrived specimens provided a measure of confidence in test performance at the beginning of the pandemic, it is not feasible to precisely compare the performance of various tests that used contrived specimens because each test validated performance using samples derived from different gene specific, synthetic, or genomic nucleic acid sources.“

  1. To řikám celou dobu, že si to dílem vycucali z prdele, takže to mohlo detekovat naprosto cokoli, včetně vobyčejné koronavirové rýmy (né té čínské komunistické) a hlavně jakejchkoli fragmentů tohoto za minimálně měsíc zpátky.

   A to jak to kouzelně detekuje jakýkoli mutace, to je úplně nejlepší.

 6. Trochu přitvrdíme. Čas vyjednávání vypršel. Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji, abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní, a zatímco se z ní bude sbírat, nasadíme cirkusáky, alegorické vozy, pouliční divadlo a možná i dobročinné koncerty, ano? A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček: „Prymula ven!“, „Estébáčtí chameleoni? Ne, děkuji!“ … a pokud je tohle nevyžene, pak už nevím co…

  https://www.youtube.com/watch?v=bDJG-hKtk3w

 7. Takže se zde každý může podívat, jak to je s tou izolaci SARS CoV2:
  Každý si může otevřít dokument americké FDA – https://www.fda.gov/media/134922/download a na stránce č. 40 najde tento text:
  The analytical sensitivity of the rRT-PCR assays contained in the CDC 2019 Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel were determined in Limit of Detection studies.

  Since no quantified virus isolates of the 2019-nCoV were available for CDC use at the time the test was developed and this study conducted, assays designed for detection of the 2019-nCoV RNA were tested with characterized stocks of in vitro transcribed full length RNA (N gene; GenBank accession: MN908947.2) of known titer (RNA copies/µL) spiked into a diluent consisting of a suspension of human A549 cells and viral transport medium (VTM) to mimic clinical specimen.

  The analytical sensitivity of the rRT-PCR assays contained in the CDC 2019 Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel were determined in Limit of Detection studies.

  Since no quantified virus isolates of the 2019-nCoV were available for CDC use at the time the test was developed and this study conducted, assays designed for detection of the 2019-nCoV RNA were tested with characterized stocks of in vitro transcribed full length RNA (N gene; GenBank accession: MN908947.2) of known titer (RNA copies/µL) spiked into a diluent consisting of a suspension of human A549 cells and viral transport medium (VTM) to mimic clinical specimen.

  No a od americké FDA to převzala WHO a s největší pravděpodobnosti všechny státy. Já být na místě toho, kdo položil ten 106 dotaz, tak bych se zeptal MZdr., pokud nejsou vědeckým ústavem, tak kdo v ČR ten virus izoloval a hlavně, co české laboratoře mají jako ORIGINÁL k porovnání odebíraných vzorků. Přeci při jakémkoli testování něčeho, musít mít něco, co je zaručený originál, abyste to testované mohl s něčím porovnat a říct ano, je to stejné, nebo ne.

  1. Do prdele, já jsem omylem vložil 2x anglický text. Omlouvám se. Zde je český překlad. Měl jsem to napsané ve stejném, txt souboru a blbě jsem to zkopčil:

   Analytická citlivost rRT-PCR testů obsažených v diagnostickém panelu CDC 2019 Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR byla stanovena ve studiích limitu detekce.

   Vzhledem k tomu, že v době vývoje testu a provádění této studie nebyly k dispozici žádné kvantifikované izoláty viru 2019-nCoV pro použití CDC, byly testy navržené pro detekci RNA 2019-nCoV testovány s charakterizovanými zásobami in vitro transkribované RNA plné délky (gen N; GenBank accession: MN908947.2) o známém titru (kopie RNA/µl), které byly nasypány do ředidla sestávajícího ze suspenze lidských buněk A549 a virového transportního média (VTM), aby se napodobil klinický vzorek.

   1. Tam ale není nic vo tom, že teď vzorek k dispozici není. Jenom to, že nebyl někdy před rokem a půl.

    1. Našel jsem článek s videem. Napsal ho a video namluvil majitel laboratoře v USA, který funguje asi 8 let a zabývaí se především testováním potravin na herbicidy, pesticidy atd. No a chtěl se podívat, zda by mohl vymyslet lepší testování na Covid. Skončil na tom, že nikde u nikoho nenašel ten izolovný virus SARS CoV2. Říká, že vyzkoušel vše co mohl. Já jsem ten článek přeložil a video otitulkoval.

 8. I kdyby se všechny ty kolaborující řidiče MHD, průvodčí ve vlaku, sekuriťáky v obchodech apod. jednou podařilo dostat před soud, žádný trest nebude dostatečně středověký.

  1. V zásadě by se dalo souhlasit; snad až na to, že v té budoucí, objektivně hodnotící komisi ohledně kolaborace, bych rozhodně neměl sedět ani já, ani Ty.

   1. Ono to bohužel objektivní být ani nemůže. Někdo to ale soudit bude muset.

 9. Aliene, (ne)chození v náhubku není žádné hrdinství a je jen odraz doby, že je kde-kdo sráčem a to i tady v diskusi, kde jsou jinak hrdinové a tlačí zleva zprava Svědky Ancapovy. Jakmile mají ale projevit nějakou vlastní iniciativu spojenou s mozkem, najednou „se nechtějí pokaždé hned porvat“ a podobné „důvody“, kterým se snad musí smát i puberťák.

  Vy teda chodíte s náhubkem nebo k nim taky patříte a článkem se snažíte vytvořit si alibi, že jako co se dá dělat, jinak by to nešlo a nikdo Vám nemá nadávat, že jste ovce, protože Vy přece nic jiného dělat nemůžete? Jako v tom vtipu o partyzánech, kterých by u nás taky bylo víc, ale ono se to nesmělo.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017