Proč by boční odstup od cyklistů neměl být uzákoněn - zpět na článek

Počet komentářů: 61

 1. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/senat-predepsana-vzdalenost-pri-predjizdeni-cyklistu-bojkot-olympiady-v-cine.A210610_060859_domaci_kop

  Klaplo to. Zamyslete se nad tím, co se dá dál dělat, protože ten dosah tady zcela evidentně není vůbec marnej. A ani slabej, všem ubrečenejm a věčně jen nadávajícím, kverulujícím a zpochybňujícím chytrolínům tady z diskuze navzdory…

  1. @shifty
   nevim jako ale xindl bouchá šampus hele :O :O :/ :/

   1. Co to je za server pro hromadnou onanii? Koukam, ze kdo nedrzi lajnu, je blokovan.

    1. hlavněže sám xindl měl tlamu plnou svobody projevu když mu pan domácí řikal ať to tady jako přestane spamovat random vodkazama na svý grafomanský bláboli :D :D
     nj prostě tydlety levičácký aktivisti sou furt stejný :O :D :D ;D

  2. 1. Jak jste došel k té příčinné souvislosti?
   2. Ty chytrolíny si beru trochu osobně. Tenhle případ mi zrovna přijde úplně zbytečný a jako ztráta času. Další, kde jsem kveruoval, byla dopisová akce Jana Mrcasíka, které jsem se ale zúčastnil, rozeslal 26 dopisů a jako bonus ještě využil svých insiderských schopností, abych zjistil, že po té snaze neštěkl pes.

   DF má mnoho zkušeností s takovými akcemi a často mají velký dopad, i když ne třeba veřejně. Ale angažovat se zrovna v tomhle mi přijde stále jako kravina. A jsem přesvědčen, že i kdyby se na to tady všichni vykašlali, dopadlo by to úplně stejně; vědět to ale nemůžu.

 2. Co je zač ten Raduan Nwelati, který jako jediný hlasoval proti? Blbec co si spletl čudle a nebo Dolínkova pátá kolona?

  1. a) je správně. A takových je plná sněmovna.

 3. Cyklista nepatří na silnici, tečka. Půlka z nich nebyla v autoškole a ví hovno o předpisech. A ty jejich protisměrné pruhy v jednosměrkách v Praze, to je výsměch bezpečnosti.

  1. „…Cyklista nepatří na silnici, tečka….“
   – – –
   Jo, a ani chodec nepatří na chodník…

   :O))

 4. Me by zajimalo, jestli to povede k zakazu predjizdeni aut cyklistama ve stejnym gardu. Tj. kolo objede auta ma krizovatce zprava dopredu a ty ho pak musi predjizdet, misto toho, aby se normalne naradil na konec rady. Motorkari hlavne na skutrech delaji to samy. Oba se pak divi, ze jsou „ohrozovani“.

  1. Správné řešení = návrat pravidel do roku 1990, s výjimkou rychlosti na dálnicích.
   Jenže to už nikdo neprosadí…

 5. Jako příležitostný „cyklista“ mohu jen poznamenat, že na silnici po které se příležitostně dopravuji na kole do kanclu (tuším že je to nějaká 3. třídy) nemám většinou problém s vozidly co mě předjíždí – protože ta bezpečný odstup obvykle dodrží (on to není problém, vzhledem k hustotě provozu). O těch protijedoucích se to ale říct nedá. Pokud podmínky dovolí, jedu na „kole“, pokud potřebuji nakoupit nebo něco vyřešit, beru auto. Vzhledem k tomu, že u kanclu vyrostla parkovací zóna, nedostatku času na sport, a totálně rozkopanému Brnu už ta cesta autem a na kole být srovnatelná časově, rozdíl je de fakto jen v tom, že přijedu-li autem, ušetřím těch pět minut ve sprše.

  V podstatě největší dilema jsem měl, když mě debilní řidič autobusu trefil zrcátkem, přestože měl dostatek místa na předjetí aniž by musel brzdit. Helma v háji, ale co už, lepší helma než hlava. Ale přemýšlení, jestli kokotovi zkomplikovat život policisty, to bylo dilema. Jistou nevraživost chápu, ale trefit někoho zrcátkem s autobusem, to je koledování si o kriminál.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017