Pražáci, pozor na Valachy!

Featured Image

D-FENSova předmluva:

Následující příspěvek neuveřejňuji proto, že by byl nějak převratně nový, ale kvůli tomu, abych učinil satisfakci.

Příhoda o obřízce pražské Škody Octavia motorovou pilkou se objevila v diskusi k článku „Nové zjištění o Octaviích“ a jejím autorem je Lemal, jinak častý přispěvatel diskusi. Od té doby jsem dostal tuto příhodu celkem devětkrát mailem, z toho třikrát do práce a šestkrát na D-FENSovský mail.

Kontaktoval jsem Lemala a tázal se, jak k té příhodě přišel. Stává se celkem běžně, že někdo stáhne z Internetu nějaký článek a pak mi ho zkouší prodat, jako že se stalo jemu. Známe například herce pana Donutila, kterému se stalo snad už úplně všechno, a podobný mechanismus funguje i na Internetu. Lemal nicméně originalitu příhody potvrdil s tím, že má ještě někde zapsaná registrační značky vozů obou aktérů. Řekněme, že mu věříme.

Zde je tedy originál Lemalova příhoda. Poslouží současně jako výzva: pokud máte něco, co bych mohl upotřebit, nepiště to do fóra a pošlete mi to v libovolném editovatelném textovém formátu a já z toho stvořím článek.

Zde je tedy nefalšovaná a originál příhoda o Pražákovi s octavií.

D-FENS


Popíšu Vám příhodu, která se mi ještě dnes jeví jak z povedené komedie.

Jel jsem /Feli 1.3Mpi/do Vsetína. Přede mnou jela tatáž Feli,jen jiné barvy a se vsetínskou značkou. Řidič přede mnou jel zhruba stejným tempem, jaké jsem měl naplánováno i já, takže nebyl žádný důvod jej předjíždět. Byl hyc, měl jsem pootevřená na 5cm všechna okna/chová se to jak kabriolet:-))) /a navíc jsem silný kuřák, takže otevřené aspoň jedno okno mít musím.

Zezadu se ozvalo zařvání gum, zablokovaných na asfaltu a pohledem do zrcátka jsem zjistil,že se mi do kufru chce vlepit už zepředu důkladně otuněná oktávka s pražskou značkou. Tmavá skla,ohulené xenony a řev točeného motoru, jen jen vystřelit. Lehkým dotekem na brzdový pedál jsem mu dal najevo, že hodlám zpomalit, ať mě může předjet, když má tak napilno. Sundal jsem nohu z plynu, lehce přibrzdil a vysloužil si zato vzteklé troubení oktávie.

Vzápětí – bez blinkru či jiného varování-následovala blesková akcelerace a schytal jsem takovou myšku, že jsem tentokrát musel na brzdu fakt dupnout. Zanadával jsem si-prase jedno pražácký-a jelo se dál. Vzápětí něco podobného řidič oktávie provedl i řidiči Felicie, co jela přede mnou. Vzteklé troubení,myška a jelo se dál. Před námi všemi jel extralongvehikl a toho si netroufl předjet ani pražík, byl to i na něj dost nepřehledný úsek a vehikl navíc valil aspoň devadesát.

Sešli jsme se tedy pospolu na křižovatce ve Vsetíně a co čert nechtěl-i na dolním malém rondlíku a poté na parkovišťátku u kulturního domu-mimochodem přes silnici sídlí PČR. Co se dělo pak, mi musela zčásti doplnit manželka, protože já byl smíchy úplně grogy. Pražák z oktávky,mladík cca dvacetiletý, oháklý v Bossu vystartoval z mašiny, kvokl centrál a vběhl přímo do náruče asi pětačtyřicetiletého řidiče Felicie přede mnou, takto Valacha jak Radhošť.

Slyšel jsem jen: Ááá,pocem ty sviňo, já ťa naučím,jak sa jezdí! a uvalil mu dvě takové,že se mladík i s Bossem váleli v prachu parkoviště. Mladík vřískal „pomóóc,přepadení“, Valach si ho nevšímal, cosi ještě zavrčel a měl se k odchodu. Nato mladík vyskočil jak čertík z krabičky ze země, přihnal se k Valachově Feldě a začal do ní zběsile kopat. Valach se otočil,pražák poodskočil bokem,aby zas nějakou nechytil. Ten ďábelský výraz ve Valachových očích si budu pamatovat nadosmrti. Pomalu přišel ke své okopané Feldě, odemkl kufr, vytáhl motorovou pilu Husqvarna tak velkou, že jsem tak velkou lištu snad ani neviděl, nastartoval, ani nečekal až se zahřeje /možná jel z práce/ a zručně, bez škrábnutí okolí uřízl pražákovi masivní zadní tuningové křídlo.

Zhasl pilu,uložil do kufru a prohlásil: „Třeba ti to včíl tak rychlo nepojede, hňupe“ a odešel. Pražák se složil na obrubník a – viděli jsme to oba, já i žena,mám svědka – brečel jak malé děcko,když se mu rozbije nejmilejší hračka. Dodnes – aniž by to okolí chápalo-se s ženou řehtáme jak blázni, Když někde zaslechnem motorovou pilu…

Jaké z toho plyne poučení či závěr? Nevím, ale to, co ten Valach udělal /ač to bylo bezpečně mimo zákon/, mi bylo velmi sympatické a možná by si Pražáci měli na Valašsku dávat většího majzla,Valašsko je surový, drsný kraj, kde to lidé nikdy neměli ani s prací, ani se živobytím moc jednoduché a i jejich reakce jsou takové přímočařejší:-)))


9.10.2003 LeMal

12345 (6x známkováno, průměr: 2,00 z 5)
745x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:09
D-FENS © 2017