Pravda o nCOV-19: zfalšované statistiky, souboj epidemiologů s imunology, mediální hysterie - zpět na článek

Počet komentářů: 199

 1. 1*
  ale místní jednička bude datlovat komenty o 106

  1. jj dneska jediný smysluplný článek tady.

  2. Ano, super článek. Smekám, to bych dohromady asi nedal takhle. Taky za 1. A Zerg.. :-D Dyť si tu ten strašidelný trotlík už píše jen sám se sebou. Zřejmě nepochopil, že když leze se sparťanskou šálou na Bazaly, taky může dostat po tlamě :)

  3. jj. A čim víc sparťanská vymatlaná lopata zrgo řve, tím jasnější indikátor kvality, podobně jako chcíplej kanár v dole.

  4. Opravdoví pravičáci mívali takové užitečné heslo „žij a nechej žít“. Nerad bych si myslel, že nejsme ani ten smrad po opravdových pravičácích. Žijte a nechte žít. Však přece není nutné na všecko reagovat a rozčilovat se. Ještě někomu praskne žilka a bude tahat nohu.
   Hlavně zdraví, když je člověk zdravý, tak svede skoro všecko. Prostě to nechte být.

   1. Nejsem ježíš, abych při facce nastavil druhou tvář. Pokud sem někdo něco občas napíše, tak to fakt neřeším, když tu někdo vytrvale zasírá diskuze a uráží drtivou většinu diskutujících, píše si sám se sebou a nebo sem dává posty typu nemám to kam dát, tak to hodím sem(tzn. nudím se, jsem pošuk a grafoman a vy se třeba poserte), tak mám právo mu říct, že je to „debil“. Opravdu mi žádná cévka nepraská, obvykle se tady rozčiluje a sprostě nadává někdo jiný…

    1. chtelo by to vic tolerance k nazorum oponentu, ja si treba jeho prispevky rad prectu byt s nimi nemusim souhlasit

     1. tolerovat tohle hovádko boží vážně nehodlám :)

 2. „Srovnejte si to: za 6 měsíců od října 2016 do dubna 2017 zemřelo 25 tisíc Italů na obyčejnou chřipku. To je průměrně 4,000 mrtvých Italů měsíčně na obyčejnou chřipku!

  Jistě, dnes se zdají umírat rychleji – o tom dále. Jenže i když měla ještě Itálie méně než 2,000 mrtvých Italů měsíčně na COVID-19, vláda i média zoufale křičela o totálně přetíženém a kolabujícim zdravotnictví a celonárodní tragédii.

  Jak mohli mít v Itálii „totálně přetížené zdravotnictví“ COVID-19 v době, kdy zažívali 2× méně mrtvých měsíčně než na obyčejnou chřipku? Odpověď se nabízí sama: protože oběti „normální“ chřipky „nepřetěžovaly“ nemocnice, nýbrž nepovšimnuty zemřely doma nebo v domově důchodců.“

  Není to tím, že kromě těch 2000 mrtvých na koronavirus měli i těch 4000 mrtvých na obyčejnou chřipku, takže to bylo celkem 6000 mrtvých?

  1. O tom nejsou žádné informace, ani ve statistikách celonárodní úmrtnosti to tak nevypadá, jakkoli je to jen hrubý odhad.

   Navíc mám dojem, že jednotlivé kmeny a mutace chřipky spolu zápasí a není snad možné se nakazit obojím – ale to je otázka spíše na Challengera nebo jiné doktorské. To já nejsem, já jsem jen zkompiloval mainstreamem cíleně cenzurované imunology, biochemiky apod., a „nehodící se“ data a informace o falšování statistik.

   1. Něco takového řekla Peková v rozhovoru pro TA3. Že si virus napadený organismus blokne pro sebe a žádný další tam nepustí. To řekla jako axiom. (Nakolik jsem jí tedy pochopil.) Podpořila to už tedy jen myšlenkovým modelem, kdy malí haranti jsou víceméně proti covid imunní, protože stejně nějaký vir právě hostí.

    Článek za jedna.

    1. To rekla o koronavirech a nazvala to principem superinfekce. Funguje to pry u malych deti (do sesti let), co jsou koronavirovych rymicek plnr. U starsich prevladaji pri rymickach rhinoviry a u tech uz to neplati.
     A chripka tez neni koronavirus.

     Takze u dospeleho jedince lze rict, ze jestli nechcete Covid-19, muzete se preventivne nakazit treba MERSem…

    2. nejsou proti covid19 „immuni“ pouze nemusi mit priznaky nebo jen velmi mirne, deti se tak mohou podilet na dalsi rozsirovani nemoci – mohou samozrejme nakazit dalsi deti i dospele…

     https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/daily-life-coping/children.html

     1. Paní Peková konkrétně řekla, že buňka infikovaná koronavirem už do sebe jiný koronavirus nepustí, takže děti s koronarýmou mají výhodu i v tomto.
      Samozřejmě to neznamená, že jsou imunní; znamená to, že nákaza u nich proběhne mnohem hladčeji díky nižšímu rozšíření viru.

      Samozřejmě jsou to informace z období, kdy byla paní Peková jedním z největších mediálních odborníků na virus a zároveň miláček davů, protože válčila s Babišem za stranu dobra. Tehdy se jí ptali na všechno možné a ona se snažila odpovídat. Nazvala to „principem superinfekce“ (pokud se nepletu), přičemž Google mi pod tímto pojmem nachází úplně jiné věci. Vůbec bych jí neměl za zlé, kdyby se mýlila.

      1. Ale ona i férově dodala něco ve smyslu, že to je jen její názor, že to nemá nijak podložené. Na druhou stranu, s lepší teorií podle všeho dosud nikdo nepřišel.

       1. Přesně tak, já si nepamatuji přesně průběh toho rozhovoru, ale od prvního okamžiku z ní byla cítit pokora (= nemám patent na rozum) a je možné, že řekla i tohle. Pojem „největší mediální odborník“ byla nadsázka v tom smyslu, že byla jedním z těch, kdo ohledně koronakrize patřila v médiích k citovaným expertům, byť epidemie nejsou jejím oborem. Její chování ve mně probudilo důvěru („na tom, co říká, něco bude“), akorát jsem trochu narazil s tou superinfekcí.
        Těžko říct, jaká ta paní je ve skutečnosti, ale pokud ta videa a rozhovory s ní neklamaly, tak všechna čest.

        1. Ano, na mě působila v podstatě stejně.

        2. Ano. A díky paní Pekové jsme si s dcerkou uvědomili, že už to máme za sebou z listopadu.
         Přišla s tím vnučka ze školy, ale jenom strašný suchý praskavý kašel, žádné teploty či tak.
         Tam v nižších stupních ve škole je taky pořád něco, jako ve školkách. Do třídy to ASI doneslo některé děcko, co bylo s rodiči kdesi na předvánoční dovolené, ale nevím kde přesně a bylo jich víc, organizovala to jedna místní firma.
         Od vnučky to během týdne chytla dcerka, ale to byl jiný kalibr. Praskavý kašel s tolika chrčením, přitom nešlo nic vykašlat, asi 3-4 dny přes 38°C a hlava jí prý hrozila výbuchem.
         Diagnostikován jí byl zánět průdušek, vyfasovala nějaké ATB, Erdomed a ještě nějaký inhalační prášek. Teploty zmizly samy a zničehonic, ale ještě celý týden ji bolel celý člověk.
         No a za tohoto jejího stavu, jsme spolu jeli autem. Takže když si odkašlala i do kapesníku, musela toho být plná kabina, venku byla už zima a topilo se.
         Asi za další týden se projevilo u mě úplně totéž, strašný trhavý, praskavý kašel kdesi úplně zespoda, jehož zbytky cítím tam kdesi dole ještě dnes. Jenom jsem byl úplně bez teplot, takže mě ani nic nebolelo. Pokud teda neuvažuju spolehlivý signalizátory změny počasí, v podobě různých starších zlomenin, způsobených držkopády z trtáku a občas zhmožděniny od jeho startování.
         Byl jsem s tím u doktora, podle poslechu stejná diagnóza, silný zánět průdušek. Takže ATB, Erdomed, kašlací kapky, kodein na noc a kontrola za týden. ATB prakticky nezabírala, kašlal jsem stejně, jen s Erdomedem to šlo tak nějak lehčeji. Po tom týdnu při kontrole, mě chtěl doktor poslat do špitálu, protože se mu to vůbec nelíbilo, to jsem ale odmítl.
         Trvalo to nejsilnější období asi tři týdny, zhruba do půli prosince. Do toho jsem ještě normálně kouřil, protože mi nebylo nijak moc zle a nepřešla mě na to chuť.
         Dcerka ztratila při horečkách čich i chuť, já a vnučka už ale ne.
         Takže je opravdu možný, že to my tři máme už za sebou, plus zeťák.
         Ať to ale bylo, co chtělo – na nás si to nepřijde :D
         Každopádně se snažím dodržovat nařízená opatření, byť je to mnohdy otrava, furt roušku na hubě. Nemám hadrovou, mám ty tuzemský, bílý a bleděmodrý jednorázovky, co doma zbyly po opatrování mámy s Alzheimerem.

         1. To nemusí být corona – trend je prostě jasný, i obyčejná chřipka je rok od roku drsnější (viz Itálie, kde jim stoupala úmrtí meziročně o desítky procent).

          Problém vystihl úplně mimoděk polský komentátor: západní civilizace degenerovala na civilizaci bab, které chtějí „absolutní bezpečí za každou cenu“. Dříve jsme se vyznačovali osobní statečností, která znamenala se vztyčenou hlavou podstoupit kalkulované riziko, pokud byl jeho přínos dostatečný. Nezlikvidovat 30-50% ekonomiky je přitom zatraceně dostatečný důvod.

          Jenže ne pro každého. Babští zbabělci požadují 110% bezpečí skrze represi, zákaz a totální vymýcení čehokoli, z čeho by hypoteticky někdo mohl umřít i kdyby jen s pravděpodobností 1:100000.

         2. Tohle teď tvrdí hodně lidí a naše rodina koneckonců taky. K nám to před vánocemi přitáhl synátor z Prahy (je tam na vysoké). Suchý kašel, teplota, divná chřipka. Vánoce jsme tak proseděli doma. Pochopitelně to od něj chytla manželka s podobným průběhem. Nadávala, že takhle blbě jí dlouho nebylo. Táhlo se jí to tři neděle. Teď tvrdí, že to muselo být ono.
          Já jsem, jako obyčejně, to od nich chytil taky. Dva dny suchý kašel, ale to bylo taky všechno. K teplotám jsem se nedostal. Ale zase mě překvapil velmi mírný průběh na to, že pokud od těch dvou něco chytím, tak obyčejně zabouchám nejvíc. Tentokrát ne, jen ty dva-tři dny bez teplot a ani ta obligátní rýma, co mě skolí na závěr, se nedostavila.

          Ale čert ví, jak to je.

          1. To sou hrozný píčoviny, fakt to budete hledat už v nějaké rýmičce ve středověku, ne? Před vánocema se eště ani u žluťáků nic moc nedělo a hlavně teprve na konci roku všichni začínali hromadně cestovat DO čajny. Kde by se to tady jako vzalo?

          2. Ale čert ví, jak to je.

      2. Je možné, že si to blbě pamatuji, nicméně…
       – O tom, že je-li buňka infikovaná koronavirem (koronavirus jako takový jsem v původním příspěvku nespecifikoval, zřejmě skutečně mluvila v téhle chvíli pouze o koronaviru) nemůže být buňka napadena dalším koronavirem, protože předchozí to neumožní. O tomto mluvila jako o pravidlu, axiomu a dále to nerozebírala.
       – O dětech, které jsou v podstatě neustále „nějakým“ virem infikované právě s tímto „principem superinfekce“ nespojovala. Pokud mluvila o tom, že jsou děti méně náchylné na nákazu covidem, uváděla vysvětlení pouze jako svou domněnku-možnost.
       Tyhle dvě věci nespojovala. Naznačila souvislost, ale že by A podmínilo B rozhodně neřekla. Obecně se v tom rozhovoru snažila mluvit velmi, velmi opatrně. Nenapadení jedním koronavirem buňku, která už jiným koronavirem napadená je, uvedla jako jedno z mála „daných“ fakt.

       Že byla málo opatrná dosvědčuje už to, že se tu o tom dohadujeme. :-)

       1. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pekova-koronavirus-neni-rozsudek-smrti-musime-ho-ale-vice-po/r~3afa564877eb11ea80e60cc47ab5f122/

        Paní Peková je velmi opatrná, skoro to vypadá, že tápe, což je dost tristní na to, že se tu vede regulérní válka proti zlému démonovi.

        1. Nevede se žádná „válka“, natož „proti zlému démonovi“.

         Vede se státní a mediální kampaň, kdy byla norma, nikoli deviace, lživě prohlášena za „démonickou proti které je nutné bojovat všemi a jakýmikoli prostředky zcela bez ohledu na následky“.

         A je také dobré se podívat, kdo s touto kampaní začal: Komunistická Strana Číny.

         1. Co znamená proklamace „porazíme virus“, když není zodpovězena otázka „co to vlastně je?“. Jak se může hovořit o vakcíně, když není zodpovězena otázka „co to vlastně je“?

          Je zajímavé, že těm čínským komoušům zdatně sekunduje WHO. Testovat, testovat, testovat. Kdo přišel s nápadem, že je třeba nahánět nějakej virus pomocí pochybného testu, který původně sloužil jiným účelům?

          Kde se mluví o vakcíně, tam se „vymítá ďábel“, metaforicky řečeno. Přitom ten covid může být projevem něčeho jiného.

          Nepřítel je mediálně jasně definovaný, že nejsou tanky v ulicích je jen věc výkladu. Zákaz vycházení, devastace ekonomiky, buzerace či spásné vyhlížení „zázračné vakcíny“ jsou zbraně sui generis.

          1. Kdo testuje:
           https://nocamels.com/2020/03/israel-china-coronavirus-testing-myheritage/
           https://cs.wikipedia.org/wiki/MyHeritage
           Což by mohlo i odpovědět na otázku, proč testuje. Ještě připomenu informaci, že v Číně se v minulosti podařilo naklonovat vyšší primáty, takže by mohli asi naklonovat i člověka…

          2. Nelze „porazit virus“. O tom právě hovořím.

           Celá ta mediálně-politická kauza je jen dalším hyperarogantním pokusem „poroučet větru-dešti“ a úředním befehlem a drakonickými zákazy zrušit přírodní zákony.

           Byrokrati a novináři si prostě opět chtějí hrát na Bohy…

        2. Jistěže tápe. Vždyť odborníci tápou všichni. A z rozhovoru je patrné, že si je toho vědoma. A je to tak dobře.
         „Jasno“ v tom mají jen politici.

         1. a ZRG…

        3. Ano i 1%ní změna struktury viru může mít neočekávaný efekt. Každopádně si myslím, že je rozdíl v tom co ví a co říká. V dnešní době je totiž nebezpečné říkat cokoliv, co nemá na 100% ověřené. Nikdy nevíš jaký slovák to proti tobě kdy použije, aby tě mediálně ukřižoval.
         Bohužel tohle si žádá doba. Panikáři dospěli tak daleko, že můžeš číst pod článkem odborníka o možnosti rozvolnění režimu příspěvky lopat, kteří napíšou, že je debil, že přeci si žádné rozvolnění nemůžeme dovolit. Čím větší vocas tím větší Kruger.

       2. Paní Peková se snažila mluvit opatrně, nespekulovat, chtěla pomáhat a přesto byla zakleknuta.

        1. Protože šáhla Bábovi na prachy a to on neodpouští. Kdyby netvrdila že umí testovat za třetinu toho co Bába a jeho kámoši, tak si ji nikdo nevšímá. Jinej názor Babišovi zas tak nevadí, ale běda jak mu jde o prachy.

        2. Byla zakleknuta znamená co? Užívá to dnes kdekdo při každé příležitosti…

         1. To je citát našeho pana ministerského předsedy. Je to taková novodobá forma legendárního Klementova výroku o kroucení krkem. A to se furt říká, že soudruzi nejdou s dobou:-).

          1. Ten citát znám, ale měl jsem za to, že se týká vztahů podnikatele a finančního úřadu.
           Mezi „naši na něj zaklekli“ a „byl zakleknut“ vidím rozdíl, který zjevně novinářům uniká. Možná proto, že jezdí kánoí jen zřídka.
           Třeba já jsem byl stabilně zakleknut v Pálavě ještě v neděli skoro dvě hodiny.

           Poznámka: Cpát do obecného povědomí(jazyka) výroky člověka, který neumí céésky, je projevem buď čistého neumětelství, nebo zlého úmyslu. Kloním se k názoru, že většina tuzemských novinářů vznikla nechutnou kopulací obého.

          2. No, on se primárně týká jedné z epizod seriálu „ANO, bude (mi) líp“, a to té s názvem „Řídím finanční správu jako firmu“. Takže ono to nebylo jen tak FÚ vs. nějaký podnikatelský subjekt.
           Naštěstí se jim těmi zajišťováky podařilo nasrat i jinak vcelku flegmatický NSS, takže toho museli nechat a Janeček šupajdil do Budějic. Což musí mít pan domácí tedy radost:-).
           Já vám nevím, ale v kanoi klečím … ale je možné, že jsem u toho i zakleknut … já to už moc nedělám, bo mám pak problém se odkleknout:-), tak mi to možná uniklo. I když je zase pravda, že v gumácích to celkem jde.

           V tomhle jsou myslím novináři dost nevinně, on si o to hloubkou svých sdělení dotyčný holt koleduje a náš dělný lid si na podobné taškařice holt potrpí. A neřekl bych, že to je zlý úmysl … spíš něco ve smyslu, když už tam zrovna tohle máme, tak ať je z toho aspoň i sranda.

          3. Dodatek:
           Ještě mě napadlo, že výraz může být regulérně používán v popise zápasu, který je sice řeckořímský, ale pro mě zůstává španělskou vesnicí…

          4. No, když bych popustil fantazii hodně otěže, tak bych si dovedl představit použití daného termitu v MMA, bjj nebo nějakém grapplingu. V zápase, ani jednom z těch dvou:-), ani smykem a v judu jsem to taky jaktěživo neslyšel.

           Myslím, že panu předsedovi prostě není důvod jakkoli upírat jeho zásluhy o květnatost naší mateřštiny:-).

          5. Je správný nechat blba vybudovat si pomník. Nakonec i Husák se zapsal do análů jazyka.

           „nech odpadne čo je kolísavé….“

           „hranice nejsou korzo“

          6. ARJ 15.4.2020 17:54

           To jsi neměk. Co je bez chvění, není pevné.

          7. neměl! neměl! neměl!

         2. „naši na ně zaklekli“

          Andrej Babiš o severomoravském FÚ v kauze „zajišťovací příkazy“.

          1. Paměť-li mne nešálí, šlo o finanční úřad Olomouckého kraje, územní pracoviště Přerov.
           Nebo se opět mýlím?

          2. Možná se mýlím já, připouštím, ostatně rozdíl je pro mne ode mne asi jako rozdíl mezi Řeporyjema a Břevnovem.

           (U nás celkem zlidověli „motýle“, avšak ve velmi sarkastické až posměšné konotaci. )

          3. “ … rozdíl mezi Řeporyjema a Břevnovem.“ … ještě že to tady nebožtík Vintíř nečte:-))).

          4. ARJ 15.4.2020 17:20

           Na motýle mi nesahej!
           (Pavol Hammel a Prúdy, Pieseň pre nikoho, Beatalbum, Bratislava 1970)

          5. a firmu FAU tuším jež se nacházela v blízkosti či přímo v areálu burešova zlatého vejce, tedy prechezy..

          6. Ode dneška, asi od 21:20 máme nový národní výraz „sebastačnosť“.
           Řezníček je ultimátní, zesraný svazácký kokot. Já mít kuního ksichta takhle na lopatě, na kterou si vlastně vlezl sám tou chvástavostí, už ho nenechám slézt.
           Opocenej jak vrata od chlíva a jen kuňkal. To v tý televizi není /kromě pár bab/ nikdo, kdo by se uměl na cokoliv zeptat napřímo? Kór takového lumpa, lháře a zloděje, co si hraje na premiéra?
           To jsme to dopracovali, teda.

     2. Až dosud jsem myslel, že pokud jsem proti nemoci imunní, nemám v případě nákazy příznaky, nebo jen velmi mírné, protože imunitní sstém nákazu potlačí a původce zahubí.
      Pojem má dnes jiný význam?

      1. ygorek:
       Asi to u běžných nemocí jiný význam nemá. Na tento druh nemoci být imunní ještě nemůžeme. Je nová a protilátky tělo nemá, nemělo zatím proč je tvořit.

       1. Jak můžete hovořit o nemoci, když 50% nakažených nemá příznaky? Jak se pozná „nemoc“ bez příznaků? Covid není nemoc, nemocní jsou lidé. „Jsem zdravý, ale pozitivně testovaný. Takže jsem nemocný.“ Co je to za hovadinu?

        A ta otázka po příčinách nemocných lidí stojí zdá se někde jinde než u covidu.

     3. nejsou proti covid19 „immuni“ pouze nemusi mit priznaky nebo jen velmi mirne,

      ANo, je to presne tak, specialne pro mentalne zretardovaneho ygorka a dalsi mrcasoidni debily s IQ sumiciho listi.
      Deti onemocni novym koronavirem, stejne jako dospeli, jejich bunky v plcich jsou napadeny, stejne jako u dospelych, napadene bunky produkuji a rozsiruji viry, stejne jako dospeli, akorat ze deti nemivaji tak prudkou imunitni reakci (onen obavany zapal plic) ktery zpusobuje umrti na toto onemocneni.
      Respektive deti do 10 let tu reakci nemaji. Od 11ti do cca 50ti to dela 0,2 procenta pripadu, takze ne, ze by byli deti „imunni“, akorat od deseti let maji mensi sanci na to, ze na to zemrou, nez lide po padesatce. Coz uz neni takova hitparada, coz ?
      Na pochopeni tothoto faktu staci dle meho odhadu IQ=80, coz je asi tak dvojnasobek prumeru IQ Banik vypicene squadry kokotu.
      Banik zmrdum zmar.

      1. Ukaž piču
       Ukaž piču, dám Ti jabko, jéjeje.
       To je piča, vrať mi jabko, jéjeje.
       Nečum pičo, bo Ti jebnu, jéjeje.
       Přes tu piču propocenou jéjeje.
       Nesmíš být nikdy čurák, nesmíš být nikdy chuj.

      2. Nebylo by lepší, kdybyste mě ignoroval, jak jste avisovati ráčil?

       1. On si píše sám se sebou, nadávky jsou to jediné, co mu zbývá… ignore má průhlednej úplně od začátku, co tu začal vopruzovat :)

   2. Viry spolu určitě o jednotlivé buňky zápasí. Je to v podstatě zápas o žrádlo. Další věc je, že nákaza více viry organismu jako celku se nevylučuje. Každý z nás je rezervoár virů, bakterií a plísní všeho druhu. A do jaké statistiky zapíšete mrtvolu, která před smrtí měla jak chřipku tak nCOV-19? Každý si dokáže odpovědět sám, protože se neuvádí počet úmrtí „na“ nCOV-19 ale „s“ nCOV-19.

    Jinak doporučuji toto video, kde jakýsi Šiva (to je ten třetí čičmunda, pokud to neznáte), vysvětluje o čem to celé je. Na internetu koluje i sestřih s českými titulky.
    https://www.youtube.com/watch?v=Hgx-DEAjtHI&t=893s

    1. debunk. PAcienti na Diamond princess meli krom Coronaviru velmi casto beznou virozu a k tomu bakterialni infekci. Bakterialni infekce je velmi casta komplikace onemocneni COVID19 a o zadny zapas opravdu nejde. COronavirus znici epitel plicni tkane a skrz tyto diry nasledne utoci bakterialni infekce, pripadne jeste plisne, rezistentni na antibiotika, takze pacient zemre.
     To uz je podruhe, co jsem te nachytal pri sireni konspiracnich vymyslu behem jednoho clanku.

     1. Co to tu bzučí?

      Btw, bakteriální infekce je běžná zdravotní komplikace i u klasického nachlazení. Těch zánětů průdušek co lidi, který jsou chabrusáci jako já, každoročně proleží s horečkama. A na začátku bývá běžná sezónní rýmička, kterou ostatní v okolí bez problémů přechodí. Pusťte si to video pane vševěd. Možná se vám rozšíří obzory ohledně lidské imunity a začnete pro své zdraví něco dělat.

      P.S: Kde jste mi prokázal nějakou lež, osobo?

      1. 3. V horsi fazi jim nestaci uz kyslik, protoze PLICNI SKLIPKY se zalevaji tekutinou a nestaci uz jim ani 100procent koncentrace kysliku, protoze proste maji v plicich vodu
       to je faze, kdy se dostanou na plicni ventilator, protoze ten pretlak, ktery poskozuje plice, jak spravne pises, zaroven pomaha vytlacit tu vodu z plicnich sklipku zase ven, takze muze opet zacit fungovat vymena mezi vzduchem a krvi

       aneb vitej v banik PICA IQ=40 klubu ignorantu.

       1. My jsme vrazi z FCB,
        nosíme vždy u sebe,
        lítací dlaždice, sekery a palice.
        To je pěkná směsice.
        A to všechno protože,
        s policajty na nože!!!!
        zabijem zakrátko to sparťanské zvířátko.
        I Zergovské hovádko.

        1. Pane shifty, není to zbytečný? Přece tu funguje ten ignore-list, tak ho prosím použijte.

         1. Proč zbytečné? Dělat si srandu z trolla mi přijde jako zábava.

       2. Nedá se svítit. Musel jsem na váš popud pátrat a najít odborný článek, který naštěstí je pochopitelný i pro laiky:
        https://www.statnews.com/2020/04/08/doctors-say-ventilators-overused-for-covid-19/

        Z článku cituji část, která je podle vás asi lež:
        „But one of the most severe consequences of Covid-19 suggests another reason the ventilators aren’t more beneficial. In acute respiratory distress syndrome, which results from immune cells ravaging the lungs and kills many Covid-19 patients, the air sacs of the lungs become filled with a gummy yellow fluid. “That limits oxygen transfer from the lungs to the blood even when a machine pumps in oxygen,” Gillick said.
        As patients go downhill, protocols developed for other respiratory conditions call for increasing the force with which a ventilator delivers oxygen, the amount of oxygen, or the rate of delivery, she explained. But if oxygen can’t cross into the blood from the lungs in the first place, those measures, especially greater force, may prove harmful. High levels of oxygen impair the lung’s air sacs, while high pressure to force in more oxygen damages the lungs.“

        WHO’S THE BITCH NOW? Ne nemusíte odpovídat. Usvědčil jsem vás ze lži, že lžu, a tím z mé strany diskusi s Vámi ukončuji.

        1. On si bude dát psát sám se sebou, sleduj :)

   3. > O tom nejsou žádné informace, ani ve statistikách celonárodní úmrtnosti to tak nevypadá, jakkoli je to jen hrubý odhad.

    A ty jsi našel nějaké co se nepočítají za roky zpětně? Jediné co jsem našel já byly statistiky za roky 2018 a dřív, jedna zmiňovala průměrný počet úmrtí na 1000 obyvatel za 2019, ale za 2020 se mi nic najít nepodařilo.

 3. Jeden kokot Mrcas, coby objektivni reprezentat tzv. Banik vypicene squadry kokotu, neco blekotal o tom, ze koronavirus nezahyba italskymi statistikami umrti, ze to je jen takova modernejsi verze chripky.
  https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/
  UPS, ono to vypada, ze uz to tak uplne neplati, co ? 20 465 mrtvych, kulminace v nedohlednu a 600 mrtvych denne se bere jako optimisticke cislo.
  Jo, nezapomente na mainstream, ktery vyhlasil kulminaci v Italii 4 dubna. to bylo v italii 88tisic aktivnich nakaz. Nyni je tech aktivnich nakaz 103 600, tj o 18% vic.
  Treba mi to nejaky prechytrely Banik kokot vysvetli, jako malemu diteti, jak to je s tou kulminaci.
  Cekam, uz minimalne 10 dnu, kdy jsem rikal, ze Italie nekulminuje ani omylem…

  Jan Mrcasik 30.3.2020 v 17:38
  Tak 10x vyšší úmrtnost na COVID-19, jo?
  Předloni zemřelo v Itálii na obyčejnou chřipku 24981 lidí. Desetinásobek je 250 tisíc lidí. Ukaž mi 250 tisíc mrtvých na COVID-19 v Itálii!
  We estimated excess deaths of 7,027, 20,259, 15,801 and 24,981 attributable to influenza epidemics in the 2013/14, 2014/15, 2015/16 and 2016/17
  (zdroj: Journal of Infectios Deiseases -abstrakt: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1201971219303285)
  Tvůj druhý blábol je ze stejného ranku. Oficiální statistika úmrtnosti EU, EU MOMO, jasně říká, že „v národních statistikách příčin úmrtí není COVID-19 poznat, tím spíše v celoevropské statistice.“
  Some wonder why no increased mortality is observed in the reported mortality figures for the COVID-19 affected countries.
  The answer is that increased mortality that may occur primarily at subnational level or within smaller focal areas, and/or concentrated within smaller age groups, may not be detectable at the national level, even more so not in the pooled analysis at European level, given the large total population denominator.
  (Zdroj: https://www.euromomo.eu/index.html )*

  A jeste tech clanku napis par, at ti muzu ten tvuj kokotismus pripomenout klidne desetkrat, dvacetkrat, nebo stokrat.
  Koneckoncu, ta vase vypicena Banik squadra nic jineho, nez ukrutne kokotismy, nikdy nevyprodukovala.

 4. „do nemocnic najednou zamířili všichni, kteří by v předchozích letech na chřipku zemřeli bez povšimnutí doma“ …no jasně doma je totiž velmi málo kyslíkových lahví :D

  1. Strach je sviňa. Jinak v odkaze, který jsem dával výše týpek vysvětluje, že plicní ventilátor je vlastně kontraproduktivní a může uškodit. Zjednodušeně: Máte oteklé průdušky/plíce a vy tam začnete zvyšovat tlak ventilátorem. Plicní choroby se mimo jiné léčí na horách, kde je nížší tlak (a čistý vzduch). Proč asi… Všechny nemocný ideálně odvézt k moři. Tam si plíce jezdí léčit každý, kdo si uvědomuje, že je má na sračku. Evidentně je to ještě lepší než ty hory.

   1. plicní ventilátor je vlastně kontraproduktivní a může uškodit.

    nejsem lekar, jsem profesionalni IT specialista a umim dost dobre zpracovavat informace, takze vim, ze kecas.
    1. Covid19 vyvola zapal plic u 20procent nakazenych
    2. Zapal plic je tak vazny, ze tui lidi umrou bez lekarske pece, v prvni fazi se jim staci dat kyslik do masky
    3. V horsi fazi jim nestaci uz kyslik, protoze PLICNI SKLIPKY se zalevaji tekutinou a nestaci uz jim ani 100procent koncentrace kysliku, protoze proste maji v plicich vodu
    to je faze, kdy se dostanou na plicni ventilator, protoze ten pretlak, ktery poskozuje plice, jak spravne pises, zaroven pomaha vytlacit tu vodu z plicnich sklipku zase ven, takze muze opet zacit fungovat vymena mezi vzduchem a krvi
    4. Covid19 krom tezkeho zapalu plic zpusobuje poskozeni nervoveho systemu. 20 procent nakazenych ztrati cich a chut, protoze to jde po nervech v nosni dutine
    5. v momente, kdy te infekce proleze do CNS, tak cca 4 procenta nakazenych prestane dychat ne proto, ze by meli tezky zapal plic, ale protoze jim vypnou dychaci centra v mozku. Tito lide opet musi na plicni ventilaci, jinak exnou

    Zaver. Ano , plicni ventilator neni zadna prdel a spousta lidi , kteri to podstoupi, zemre. Protoze to je proste brutal posledni resorce, jak nekoho udrzet pri zivote a urcite to skodi zdravi, napriklad to devastuje plice atd atd atd.

    Nicmene. Covid19 je takova sracka, ze nekdy nic jineho nezbyde.
    To jen v ramci debunk soucasne Sor0sovy dezinfo kampane, ze plicni ventilartory jsou spatne (je to globalni kampan ve vsech S0rosometech, takze to pisalci dostali zjevne zaplaceno).

    1. „umim dost dobre zpracovavat informace“ Jo, to je vidět v každém tvém blábolu, demente. :-D Kdybys byl to, co se chlubíš, tak tady nehniješ denně a nebliješ denně ty tvé bláboly. Takže jsi buďto obyčejný nýmand nebo velmi neschopný IT „specialista“ bez práce. Já jakožto IT specialista mám čas sem zajít max. 1x, 2x týdně. Prostě v každém tvém blábolu jen ukazuješ, jaký jsi osel. :-D

     Kde je těch tvých milión mrtvých v Itálii, duševní impotente?

    2. zrg1, piš prosím aspoň takhle. Ten útočný způsob není dobře a pak je celý vlákno ne o Covidu, ale o vzájemným napadání. Mívals dobrý zdroje a docela Ti šlo i logický zpracování, tak se k tomu prosím vrať. To bylo mnohem lepší.

     1. Tahle banda kokotu me 4 roky systematicky a ve vzajemne spolupraci trollovala. Nemam s nima zadny soucit a pujdu po nich tvrde a nekompromisne. Vyracham jim ty jejich tupe tlamy v kazdem postu, ktery tu nablili.

      1. Tahle banda kokotu tu byla dávno před tebou a bude tu i až zase zalezeš. Neboj se nic :)

   2. Ano. Na horách, třeba v plicní léčebně Na Pleši, musí být od něpaměti velmi nízký tlak…

    1. Psal jsem mimo jiné. Největší léčebnu co znám je ve Vyšných Hágách na Slovensku. Ve Vysokých Tatrách bylo vůbec podobných zařízení nepočítaně, ale část je už zprivatizovaná… Ta vaše léčebna není léčebna ale nemocnice:

     „Nemocnice Na Pleši je soukromé zdravotnické zařízení se staletou tradicí. Nemocnice je situována v krásném prostředí brdských lesů, v centru francouzského parku přecházejícího v lesopark.
     Zdravotnická péče v Nemocnici Na Pleši se nyní zaměřuje na dva stěžejní obory, kterými jsou onkologie a rehabilitace. Provozujeme také pneumologii a další ambulantní služby včetně spektra diagnostických metod CT, SONO či RTG.“

     1. To je sice hezké, dnes, ale původně to bylo přesně jak píše ygorek. A kdyby Pleš byla málo, tak dám do placu takovou Prosečnici.

      1. OK, v tom případě zopakuji:
       „Psal jsem mimo jiné.“

       1. Tady jde spíš o to, že zrovna tubera byla před válkou opravdu megaprůser, počty nemocných velké a ta nemoc fakt nebyla nic moc. Takže ta sanatoria se stavěla hojně a všude možně. Hory fajn, ale prioritou býval především ten čistý vzduch a současně dostupnost, tj. umístění sanatorií. Já sám jsem na tu Prosečnici narazil náhodou, jednou na vandru, kdy jsem si říkal co takovýhle komplex … samozřejmě už nefunkční … v takové prdeli dělá.

       2. Vy jste psal „mimo jiné“, já zase „třeba“.
        Proč jsem zmínil právě předmětné zařízení?
        Ze školy jsem věděl, že se Jiří Wolker léčil v Tatranské Poliance a na tetinu zmínku ohledně NVpP:“Tam byla léčebna pro tuberáky.“ jsem reagoval nevěřícně. A vy jste mi to připomněl.
        Nic víc.

  2. Těch 28,000 lidí na obyčejnou chřipku v Itálii umřelo, a to vyšší rychlostí mrtvých za den, než jaká podle všech médií světa „zahltila“ a „přetížila“ italské zdravotnictví. To je nezpochybnitelný fakt.

   Pokud tedy předloni 4000 mrtvých měsíčně italské zdravotnictví „nezahltilo“, ale letos 1000 mrtvých měsíčně italské zdravotnictví „zahltilo“, jsou jen dvě možnosti:

   1) italské zdravotnictví přišlo během loňska o 75% kapacity
   2) 28,000 mrtvých na obyčejnou chřipku předloni nezatížilo italské zdravotnictví, protože drtivá většina nebyla hospitalizována

   1. Ne, jseš jen debil, jelikož Covid měl v Itálii centrum v Lombardii, kde také většina lidí onemocněla a zemřela, ne v celé Itálii, jako ta tvoje milovaná chřipka. Navíc ta chřipka řádila, jak jsi psal, půl roku, tady oficiálně stejný počet lidí zemřel defakto z měsíc.
    Prostě, jsou ti nanic prázdné nemocnice v Palermu, když ti vymírá Lombardie. Tam bylo to přetížené zdravotnictví. Stejně jako bylo přetížené V newYourku, kdežto v Dallasu a jinde měli klídek.

 5. Pěkný článek. Jenom 2 poznámky.
  1. Když porvnáte úmrtnost např. v celé Itálii na chřipku a na covid tak to nic nevypovídá, protože chřipka je víceméně rozprostřená po celé zemi ale covid je v několika ohniscích.

  2. Nelze srovnávat úmrtnost např za období leden-březen protože počty obětí covid jsou největší až posledních několika týdnech a budou dále přibývat.

  Když by např. v Česku zemřelo celkem 1000 lidí tak si řeknete, že je to bezvýznamné číslo, ale pokud by všichni byli z 10tisícového městečka a zemřeli během 14ti dní tak to bezvýznamné není. Prostě se porovnávají velké území a dlouhé časové úseky s malými oblastmi a krátkými časovými úseky.

  Přesná čísla budou bohužel až za několik měsíců, kdy porovnáte o kolik víc lidí zemřelo (denně, měsíčně) proti průměru z minulých let (otázka kolik jich bylo na covid a kolik na nedostupnost lék. péče) a kdy budete mít otestované reprezantivní vzorky populace a bude se vědět kolik % lidí nákazu prodělalo.

  1. Ohniska můžete uměle vytvořit tak, že tam ty lidi více testujete. Kde testujete, tam najdete nakažené. To že v Horní Dolní není nikdo evidovaným s koronavirem neznamená, že to tam nemá půlka obyvatel. Prostě vědí hovno a mlžej a mlžej. A z rozjetýho vlaku se blbě vystupuje, takže se budou zuby nechty bránit plošnému testování celé populace. Třeba už to máme skoro všichni, ani o tom nevíme.

   1. Jojo, však se včera psalo, jak se Česko uzdravuje, protože bylo nejméně nakažených za bůhvíjak dlouho.
    Že bylo nejméně testů, to se psalo taky. Ale souvislost už uvedena nebyla.

    1. sinuhet: jen 4.6% testů v ČR je pozitivních. Takže souvislost s nižším počtem testů, která dle Vás nebyla uvedena, vůbec nemusí existovat. Stačí, že se testuje méně zbytečně. Netvrdím, že každý test by měl být pozitivní, ale jestli na každého pozitivního je třeba otestovat 19 dalších, tak si myslím, že je rozhodně čas přestat vyhazovat peníze oknem. A pokud se to stalo, tím lépe.

     1. Je třeba si uvědomit, že pozitivní lidé se testují minimálně 3x, negativní nevím kolikrát. U lékařů bych třeba očekával, že budou testováni každý den, jenže ani tolik testů se nedělá.
      Souvislost je jasná. Jediný způsob, jak vyrobit pozitivního, je otestovat ho. Kdo není otestován, není pozitivní.

      Pro mě za mě ať se netestuje (nevidím v tomto testování význam, jedině snad u závažných případů, aby se ověřilo, že je to fakt covid), ale ať se z těch statistiky taky nedělají závěry!

      1. sinuhet: tak jistě, že bez testování nejsou pozitivní. A bez pozitivních není možné držet zavřené obchody a hranice. Závěry je nutné naopak dělat ze všeho takové, jaké si strana a vláda přeje. Už tady Jan Mrcasik linkoval petici za udržení statu quo ve školách. Za chvíli čekám petici proti otevření hranic směrem ven, protože tím by se sem zlý virus dostal rychleji než wuhanskou polívkou.

       Tohle (už dávno) není a (nejspíš ani) nikdy nebylo o nějaké nemoci.

       1. Jak se dá vlastně hovořit o nemoci, když 50% detekovaných je bezpříznakových? Ta zmíněná Hopkinsova univerzita přišla s tezí, že covid je exosom – tedy produkt imunitního systému. Otázka je, co je tady nemoc a co je tady virus. Pokud se na viry budeme dívat jako na zlé vnější démony, tak je to začarovaný kruh. V tomto světle „vakcínami“ a jinými sračkami tu válčíme proti vlastnímu tělu.

        1. Nejsem odborníkem na imunitní systém, jsem rád, že mě ve škole alespoň dva roky poučovali o genetice a chemických procesech uvnitř buněk, i když to bylo úplně mimo obor. Ale díky tomu tak nějak tuším, co že je to ten RNA virus.
         Ale že v konečném stádium nemoci Covid-19 způsobí smrt imunitní systém, to jsem zaslechl od ne úplně hloupých lidí, akorát mi vůbec není jasné proč. A pokud by ano, nestačilo by na to třeba polykat kortikosteroidy (teď jsem možná střelil fakt hodně mimo)? A když si vezmu článek, všechna čest autorovi, tak mě zamrazilo, když jsem si uvědomil, co všechno z toho může vyplývat. A to v článku ještě spousta aspektů chybí. Protože jedna z možných hypotéz na základě informací, které mám, a ke kterým mě dovedl článek, je ta, že kdybychom tu všichni nezačali panikařit, tak se možná ani vůbec nic nestalo. Protože bychom nekoncentrovali virus na jednom místě a dost možná, kdybychom jej nezkoumali a nehledali, bychom si ani neměli příležitost všimnout, že je to nějaká novinka…

         1. Jsem úplný laik

          https://www.youtube.com/watch?reload=9&time_continue=1&v=Xr8Dy5mnYx8&feature=emb_logo

          ve 34:30 ta pozorování a domněnky uzavírá rychlým shrnutím:

          Dýchací onemocnění je způsobeno různými typy poškození co způsobují produkci exozomů, jako otrava, stres, infekce, radiace, a tyto se právě při nemoci projevují výrazněji,
          RT- PCR testy (na koronu) je detekují u zdravých i nemocných, protože signalizují hostitelskou RNA z exozomů, výsledky proto neurčují, co způsobilo nemoc, protože exozomy pomáhají především likvidovat toxiny

          Mě z toho vychází to, že buďto mikrobiologové, imunologové, virologové v tom mají sami hokej, nebo tu na sebe naráží dvě „paradigmata“

          Pasteur a teorie mikrobů

          1. původcem nemocí jsou cizí mikroorganismy
          2.mikrobům je třeba se bránit
          3.funkce mikrobů jsou stále stejné
          4.tvary a barvy mikrobů se nemění
          5.každá nemoc souvisí s určitým mikrobem
          6.mikroby jsou prvotním činitelem a příčinou
          7. nemoc může „útočit“ na kohokoliv a kdykoliv
          8. prevence nemocí spočívá v překážkách

          Bechamp a buněčná teorie

          1.nemoci vznikají z vnitrobuněčných organismů
          2.tyto vnitrobuněčné organismy v normálním stavu spolupracují s tělesným metabolismem
          3. funkce mikrorog. se mění podle podmínek a stavu organismu
          4. mikroby se mění podle podmínek
          5.nemoci souvisí s danými podmínkymi
          6. mikroby se stávají škodlivé pokud tomu nahrává stav organismu, což je ta příčina
          7. nemoc vzniká důsledkem nezdravých podmínek
          8. prevence nemocí spočívá v budovaní zdraví

          Je víc než zjevné, kdo co asi upřednostňuje. Znovu opakuji, že jsem laik a moc tomu nerozumím. Pokud si ale mám vybrat, tak volba je zcela jednoznačná – osobní moc nad vlastním zdravím (když pominu skutečnosti, které nemohu osobně ovlivnit).

          1. Děkuji za shrnutí, nicméně při jeho četbě mě okamžitě napadne: což činnost vnitrobuněčných organismů není tělesným metabolismem? A není-li, co je to tělesný metabolismus?

          2. Tam, kde Vy vidíte shrnutí, já vidím samé otázky.

       2. Tak jistě, nevěřím statistice, kterou jsem si nezfalšoval sám, že ;-)

 6. Pro mě je největším překvapením to, že záleží na dávce.
  Myslel jsem, že jakmile člověk přijme dost viru na to, aby nastala infekce, tak už množství nehraje roli. Zajímalo by mě o tom víc. Hodně se o tom píše, ale důvod mi jasný není.
  Okolo koronaviru je vůbec mrtě informací, které jsou často protichůdné. Nejvíc mě irituje, jak se tu teď nadává, že za to může Čína, která to sem pustila, lhala a pak taky nedělala žádný výzkum, takže my jsme tu teď bez informací. Přitom co si pamatuju, Čína spustila snad 250 testů různých léčebných metod, od tradiční čínské medicíny po vědecké metody, a tady se mohli všichni potrhat smíchy, jak jako chtějí léčit viry akupunkturou. Jenže za ty dva měsíce, co to máme tady, jsme nebyli schopní v ČR udělat prakticky žádný výzkum. Sem tam někdo přijde s tvrzením „otestovali jsme vesničku v prdeli za kopcem a zjistili, že je tam 10% nakažených“ nebo „někde v Koreji nebo co se to zase vrací i uzdraveným“, ale žádná exaktní data. Neuvěřitelně mě vytáčí, jak za všechno může někdo jiný, přitom ochrana našich hranic je naše odpovědnost, pokud chceme informace, měli bychom za ně něco nabídnout, a podobně.

  1. Imunitni system ma vice casu na ‚uceni a reakci‘ kdyz v plicich nalezne jen male mnozstvi viru… ten se v plicich zacne mnozit a samozrejme pokud tam je velke mnozstvi viru tak se o hodne rychleji rozsiri do organismu… mene casu na reakci imunitniho systemu. (zjednodusene receno)

   1. Sice jsem si někde na wiki kdysi přečetl, že nakažená buňka generuje biliony virů denně (nebyl to ale konkrétně náš koroňák), takže mi přišlo, že jestli někdo schytá 1 nebo 1 000 000 000 virů, je po prvním dni celkem putna, ale ono to asi nebude tak jednoduché a zvládnu se s tím nějak smířit. I když hlubší informace by bodly.

   2. Imunitni system ma vice casu na ‚uceni a reakci‘ kdyz v plicich nalezne jen male mnozstvi viru… ten se v plicich zacne mnozit a samozrejme pokud tam je velke mnozstvi viru tak se o hodne rychleji rozsiri do organismu… mene casu na reakci imunitniho systemu. (zjednodusene receno)

    mam ponekud jine vysvetleni.
    COVID19 jak znamo je novy virus, ktery lidsky imunitni system nezna. (podle me ho udelal S0ros v laborce a nikdo zatim neprokazal opak).
    Coz ovsem neznamena, ze proti nefunguje obrana ve forme nespecificke imunitni reakce.
    Klicove ovsem je, kdy ta nespecificka reakce je natolik silna, aby to udrzela v mezich, nez prijde smrtelna komplikace COVID19, totiz tezky zapal plic.
    Podle meho nazoru (nejsem lekar a vubec, o tomhle viru porad skoro nic nevime), pokud pacient nema komplikace (vyssi vek, kurak, diabetik, vysoky krevni tlak, astmatik, slaby imunitni system atd.) a schyta slabou koncentraci viru plus dodrzuje optimalni lecbu (klidovy rezim, prisun vitaminu D, zadny Ibuporfen na zmirnovani horecky) tak se nemoc projevi jako bezna nebo trochu horsi chripka, pripadne se vyvine zapal plic, ktery neni tak vazny, aby se pacient zacal dusit.
    Ale pokud to kokoti zacnou prechazet, snizi si horecku Ibuporfenem a do toho kouri, vedle v pokoji lezi clen rodiny v poslednim tazeni a chrchla dalsi a dalsi viry, no tak se zhorsi az tak, ze jim ani plicni ventilace uz nepomuze. To je „model“ USA Italie atd.
    Podle mne zadna raketova veda. Pruser je, ze se tu najde porad dost Mrcasu, kteri o tom nemaji zadne informace, ale porad budou jako kokoti opakovat nejake „zarucene“ kokotiny , ktere zaslechli v S0rosomtech.
    To je proste marny boj s idiocii na tomto webu.

   3. Imunitní systém ale nereaguje hned na každou trochu balastu, protože to by se za pár dní po narození zrakvil autoimunitní reakcí.

    Podle všeho, nějakou chvilku se to buňky pokouší řešit samy, vlastní buněčnou obranou, a leda když buď jede okolo bílá krvinka a všimne si toho, nebo potom buněčný procesy spustí alarm, tak se tam nahrnou leukocyty ve velkým.

  2. Tak tady v CR se jede klasicka strategie pockame co udela/vymysli nemecko,rakousko a uvidime. Uz jen to testovani a navysovani jeho kapacity je jen diky dobrovolne praci vedeckych pracovniku po cele CR, nedostali za to ani korunu od statu jak rikal pan Konvalinka z Akademie ved nekdy pred velikonocemi. To ze se jeste na zacatku snazili zaslapat vylepsenou metodiku testovani ktere prosazovala Sona Pekova je prasarna nejhrubsiho zrna to jim doufam nezapomeneme.

   1. vylepsenou metodiku testovani ktere prosazovala Sona Pekova je prasarna nejhrubsiho zrna to jim doufam nezapomeneme.

    To s tou vylepsenou metodikou tvrdil nas mainstream, cili S0ros.
    Osobne nejsem taky happy, ze v sitauci, kdy se cekalo na vysledky tyden, nas STAD neumoznil laborce Mrs Pekove testovat, pokud si to lidi chteli platit ze sveho, ale kdyz se rekne A, necht se rekne i B, a to je, ze ta laborka nemela ISO, takze jejich bohuliba cinnost poskozovala vsechny ostatni laborky na trhu, ktere si to ISO zafinancovaly.
    Jako pravidla hry byla dana predem a byla fer a stejna pro vseckym ze si Pi(ca) Pekova nechce udelat ISO a pak jde brecet k Soros novinarum na rameno, jak je Babis zly, tak at se nedivi, ze ji vladni ourada zarizne a zaklekne, je to jeji problem.
    Taky ta jeji svetoborna metoda neni IMHO nic svetoborneho, detekuje virovou RNA, stejne jako vsecky ostatni laboratore, akorat ze bere jinou sekvenci te RNA, ktera (podle ni) umoznuje delat ty testy levneji a rychleji, coz neni zadne zasadni vylepseni, jenom dilci a to kdovi jestli. To by to musely potvrdit dalsi nezavisle laboratore, coz se, pokud vim, nestalo, takze to je na urovni jedna pani povidala a zavani to nekalymi reklamnimi praktikami na sebe sama.
    Za me – Pekova mozna schopna doktorka, ale absolutne nepochopila, jak se dela byznys, notabene v tak striktne rizenem oboru, jako je zdravotni pece, kde hraje prim STAD a karticky zdravotnich pojistoven a jde o mega baliky penez od OVCANU.
    Proc si kravka neudelala to ISO ? Mohla na tom vyvarit balik.
    Tak ma Cerneho Petra od statu a pochybny piedestal S0rosova mucednika se spravnymi politickymi nazory. Co si za to koupi, to je mi tak trochu zahadou.

    1. Bacha, debile, máš pod postelí S0rose.

 7. Článek je plný anekdotických důkazů, nepodložených spekulací a vyložených nesmyslů.
  Pár příkladů:
  „Kauzalita tedy zní: lehký průběh › méně šířených vironů › lehčí průběh u dalších nakažených.“ – mohl bych vidět nějakou studii nebo statistiku, která ukazuje, že lehký průběh znamená méně šířených vironů?
  „80,000 mrtvých na obyčejnou chřipku – to je násobně více, než doposud zemřelo na COVID-19 na celém světě“ – momentálně jsme na 119 tis., 80 tis. je násobně více? WTF

  Dál jsem neměl sílu se tou změtí zmatků probírat.

  1. Citace a odkazy na špičkové akademiky jsou „anekdotické důkazy a nepodložené spekulace“?

   Tak jo, jak je ctěná libost. Vyzvracel jste se, je vám teď lépe?

   1. Tak já jsem byl celkem mírný, ten článek mi připadá jako slátanina nesouvisejících faktů, ze kterých vyvozujete závěry, které nejsou tak logické, jak vám připadá. K tomu citace několika českých odborníků vybraných tak, aby to podporovalo, co se vám hodí, samozřejmě všichni chytřejší, než WHO.
    Většina článku a vývody jsou opravdu nepodložené spekulace, s každou druhou větou se dá polemizovat. Příklady jsem uvedl výše včetně kreativního zacházení s realitou.

    1. To je pouze vaše „ničím nepodložená spekulace – slátanina bez jakýchkoli faktů“. Nemáte žádný argument k věci, žádný zdroj, vůbec nic objektivního, jste schopen jenom urážet aniž byste argumentoval.

     Nic co ve článku píši není z mé hlavy, úplně všechno pochází z pera vedoucích lékařů či profesorů, které odkazuji, cituji a pouze sumarizuji.

     I to s tím „těžším průběhem – více virony“ jsem četl a v některém ze zdrojů ve článku odkazovaném se to píše. Možná to psal Hostomský, možná někdo jiný, přečtěte si primární zdroje a najdete to.

     Jenže to je vám zatěžko, že? Proč studovat to, co napsali odborníci, když se vám udělal názor.

     1. citace a vodkazy na zdroje or it didn’t happen ;D

      1. Je to zajímavý trend: autor článku, který je hustě dozdrojovaný a ocitovaný, je obviněn z nedozdrojovanosti a z prstu vycucaných teorií… Lidmi, kteří se neobtěžují s žádným dozdrojováním, žádnými citacemi a žádnými fakty. Zato mají emoce.

       Svět jde do kytek.

       1. tydle dvě implikace jakože Kauzalita tedy zní: lehký průběh › méně šířených vironů › lehčí průběh u dalších nakažených natom reflexu nikde nevidim. jeto jako hlavně populárně naučnej článeček pro lidi který sou aspoň trošičku chytřejší než vohnouti kterejm se musí pracně vysvětlovat jak používat mejdlo a mejt si ruce ale neslouží k vyvozování takovejdlech odvážnejch slabě podloženejch závěrů. kde tam jako třeba máš definovaný co je to ‚málo virů‘?? co je to ‚lechkej průběh‘?? a vubec těžko jako muže znamenat lechčejší průběh u dalších nakaženejch někde se ty těžký případy musej brát :O ;D jak je jako třeba možný že nejvíc nejvěčíma šiřičema sou lidi s asymptomatickým průběhem toje přece lechkej průběch néééé????? :O :O :D :D ;D

        1. Drahá Grétko,

         chápu a odpouštím ti, že absolutně neumíš pracovat se zdroji, s daty, neobtěžuješ se číst primární zdroje, neobtěžuješ se logickým přemýšlením a soustředíš se toliko na prožívání emocí a silných pocitů. Každý byl někdy puberťák.

         Leč věz, že pokud bys přečetla nejen můj článek, nýbrž primární zdroje – články a interview s profesory a docenty, jejichž nejpdostatnější závěry můj článek toliko strhuje a koncentruje, našla bys tam odpovědi na všechny své otázky a námitky.

         Všechny.

         1. mrcasík proč teda jako necituješ primární zdroje ale různý náhodný vygoogleniny?? :O ;D

          1. Dozdrojuj, co je „náhodná vygooglenina“.

          2. nóóóóóóóó když se studentoj nebo člověkoj z uplně jinýho voboru udělá názor na něco a když ho jakoby chce něčim podložit tak vo sto šet googlí nějaký článečky který sou v souhlasu s jeho názorem třeba na echo24 reflexu a aby to jako eště působilo vodbornějc tak navíc dogooglí pár vědeckejch studií a pak totam jakoby všecko vocituje a nahází vodkazy ato sou ty náhodný vygoogleniny :O ;D

           heleťse mrcasík bych si přála bys jako měl pravdu a všecko to s tim koronavirem byla účelová lež ale prostě totak neni. koronavirus je reálnej a voni ho možná jenom zneužívaj pro svý zájmy ale prostě jako si koronavir nikdo nevymyslel. si teďko nejakej pitoma přečte ten tvuj článeček řekne si žeto sou jenom blbý keci všechno s tim koronavirem bude venku běhat bez vochrany a někoho nakazí nebo covid bude mit von sám. seš jako fakt vochotnej vsadit života a zdraví lidí z ulice na nějakou lepeninu z vygooglenin kde se míchaj náhodný citace s vlastníma slabejma a nepodloženejma závěrama?? :O :O :'( :'(

          3. Aha.

           Takže když článek výslovně říká, aby lidé nosili roušky, tak podle Grétky „si ho nějaký pitoma přečte a bude běhat bez vochrnany a nakazí někoho“.

           Když článek výslovně říká, že nCOV-19 existuje a je kvalitativně odlišný od běžné chřipky rychlostí a skrytostí šíření, podle Grétky tím říká, že koronavirus není reálnej.

           Tohle je nádherná ukázka tzn. „funkční negramotnosti“, tzn. schopnosti sice číst písmenka, ale nechápat jejich smysl.

           A to bez ohledu na to, zda to skutečně myslíš vážně, nebo jsi sofistikovaný troll.

          4. polofunkční negramota seš ty mi to všecko nastrkáváš spátky do pusy jinak než sem to jako všecko řekla :O :O ;D

           každopádně bych byla jako ráda kdyby sis aspoň vobhájil tu pitominu na kterou už upozorňoval davethealien a dám ti už jako pokoj
           „Kauzalita tedy zní: lehký průběh méně šířených vironů lehčí průběh u dalších nakažených.“ – mohl bych vidět nějakou studii nebo statistiku, která ukazuje, že lehký průběh znamená méně šířených vironů?

           zlášť když v článečku tvrdíš uplnej vopak že
           Bezpříznakoví nakažení jsou schopni šířit virus s obrovskou efektivitou jako chodící biologické zbraně, namísto aby po pár dnech zalehli do postelí jako klasičtí nemocní s chřipkou a tím se automaticky samoizolovali.

           táááááák mrcasík a teď se jako předveď :O :O :D :D ;D

          5. Jan Mrcasik
           16.4.2020 v 15:07

           Eště, že to připomněl, už sem úplně zapomněl za todle pojeb. Jak je jinak článek celkem na úrovni, tak vo těch náhubkách, sou pes, nebo co? Ta vyprcaná hadra je jenom amulet.

           A normálně to tak funguje, dneska sem si to experimentálně ověřil.

          6. Už to proboha nekrmte Jene.

          7. ttttssssssssssss mrcasík už leží na zádech a bezmocně máchá nožičkama vevzduchu :D :D si myslim že už v tomdle vlákně argumentovat dál nebude. buďto by jako musel uznat že tam vyvozuje protichůdný závěry navíc postavený na blátě nóó nebo žeje prostě takovej kecka :O :D :D ;D

           aby jako bylo jasný si nemyslim žeten článek je blbej. jenže jako stačí jeden vylhanej kec a už to některý mužou klasifikovat jako dezinformaci i kdyby bylo všecko vostatní v článečku byla pravda a skrze to schazovat i citovaný zdroje :O :O :'( :'(

     2. Zaujal mne fakt, že do Itálie přivezli vysoce koncentrovaný virus čínští dělníci přímo z Wuchanu. Před tímto tvrzením je odkaz, který nefunguje.
      Naskýtá se otázka: kdo a jak zjistil kvalitu viru dovezeného čínskými dělníky? Kolik z těch dělníků ochořelo a kolik zemřelo, když měli k dispozici vysoce koncentrovaný virus? Ohledně šíření viru ve Wuchanu se pak naskýtají otázky podobné.

      1. Proč zrovna WuChan a ne třeba ŠenČen, kde si podávají ruce snad všechny národy světa? Proč ne třeba Peking?
       Na to vysvětlení lze najít i bez sklonů ke konspiracím. Stačí Vám mapa a přibližné povědomí o tom, co je kde v číně pro provoz důležité. V neposlední řadě znalost té čínské přičinlivosti, plně podřízené tamnímu hybridu socialismu 21.století a tvrdého kapitalismu, jaký nezná ani Amerika.
       Když to docvaklo mně – a to jsem byl v Šenčenu jen jednou a dávno – tak Vy na to s tou mapou přijdete taky.
       Netopýři a obecně všecko, co lítá a co vyleze ze země, to je jenom přihlouplá záminka.
       Byli jsme svědky pokusu o vhození vidlí do jednoho, velmi důležitého logistického a obchodního článku čínské ekonomiky. V záloze je ještě plán B a C, další vlny a také jinam. Ale už to budou mutace, které přijdou i sem, uvidíte.

      2. Mimochodem, dovoz Corony do Itálie dělníky z Wuchanu je stále sice velice pravděpodobná, ale stále neprokázaná hypotéza, těch nemocných Číňanů v Itálii moc ošetřováno nebylo.

    2. IMHO je WHO banda neschopných, ospalých a v něčem nebezpečných pitomců podobně, jako Brusel. Nebyli s to adekvátně reagovat, nebo velmi pozdě.

     1. anebo jsou ve WHO placeni S0rosem, aby bagatelizovali nakazu Coronavirem a maximalizovali depopulacni efekt, stejne jako maximalozovali druhotne ekonomicke skody, ze…

  2. méně šířených vironů → lehčí průběh u dalších nakažených

   sorry mrcasík ale jako hovadinka tahle implikace :O :O mě taky píchla do voka :O :D :D ;D
   první půlka jakože lechkej průbech → míň virusů muže ještě bejt pravda ale druhá půlka je totální nesmysl a pochybuju žeto vypustil z pusy nějakej doktor natož špičkovej akademik :O :O

 8. Brilantni. Smekam. (jen bych podotkl, ze na vyhlíženi iminentni apokalypsy rozhodne nema patent zadna Nova ani Progresivni Levice, ale tahne se to s lidstvem od nepaměti. Znamy jsou hysterie ohledne konce sveta v roce 1000,stejne jako pocatkem 15. stoleti. Nalada Fin de Siecle z poslednich let 19. věku je taky pomerne dobre znamy sociokulturni fenomen. Ostatne, ani provareny Michel de Notre Dame nebyl zrovna New Left).

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017