Populismus je dobrý aneb komunismus je špatný

Featured Image

Pro pořádek tohle je metafora a vůbec s ničím to nesouvisí.

Tak nám skončilo slavné World Economic Fórum, takový novodobý sjezd ÚVKSEU, těžící zejména z myšlének jakéhosi Švába. Není to nic tajného, videa lze běžně najít na youtube, případně se každý může pokochat na www.weforum.org. Kdo nevládne dobře anglicky, pomůže google translator. Před čtením doporučuji velkou zásobu blicích pytlíků. Šváb je v podstatě Lenin přemalovaný na zeleno. Fóra se samozřejmě zúčatnili členové kakistokratických vlád včetně soudružky Lejnové nebo soudruha Síkely. Nechyběl ani Jirka Sorošů. Jde o velký průnik s partičkou lyžařů z Aspen Institute, foto ostatně mluví za vše. Připomeňme si také naše nejznámější Aspeňácké Lyžaře: Petr Pavel, Petr Fiala, Markéta Svetrová Pekarová, Vítek Rakušan, Honza Lipavský, Tetuše Danuše, Karel Havlíček a další.

Lyžaři ovšem mají hlavní úkol „zadržovat“ Rusko a Čínu, zatímco Švábovci chtějí zavést zelený neokomunismus. Leckdy se do toho zamíchají i zájmy Německa a různých lobbistů a naši kakistokraté pak mají dilema kam dřív skočit.

A protože nové koště dobře mete, tak nám nový jenerál už málem stihnul vyhlásit válku Číně a probrat se Zelenským jeho potřeby ve válce. O možnosti horké války s Čínou se dočteme i na Fialovo pravybreh.cz . Celá potíž je, že jak Švábům, tak Lyžařům ujel vlak asi o 20 let. Mezitím se z Ruska a Číny staly bohaté, rychle se rozvíjející země, zatímco bývalá západní civilizace upadá a učí se kreslit 72 pohlaví.

Ukrajině nezadržitelně docházejí tančíky, lidé i munice a Rusko mobilizovalo cca 300-500t. a má připraveno 1800-2500 tanků, často moderních T90 včetně nejmodernějších T-90M Proryv-3. Propaganda hlásá i na Ukrajině natočené i Armaty T14. V této situaci Polsko mobilizovalo 200-300 t. záložáků a odvedenců na velké březnové „cvičení„. Strejda Biden do Polska dorazí na několikadenní návštěvu již 20.2.23 . Polští politici veřejně říkají, že pokud padne ukrajinské fronta, Polsko „osvobodí“ „svojí“ Halič a vůbec západní Ukrajinu. My bychom mohli osvobodit naší Zakarpatskou Rus, ale to by si musel Pávek přichvátnout. Orbán si už šálu s novou mapou pořídil.

Tím by všichni taknějak utrpěli vítězství a byl by zase klid.

Pak samozřejmě máme variantu, že Polák půjde na Rusa a my budeme v konfliktu od první minuty. Okamžitě by nastala aspoň výběrová mobilizace i přes ujišťování různých knihovníků, že se to stát nemůže. Taky je možnost, že to strejda Biden celé špatně vyhodnotí jako kdysi Starej Procházka (Franz Josef) a dopadne to blbě pro většinu civilizace. Slovy našeho národního hrdiny, dezertéra a zloděje psů Josefa Švejka. To bude nádherné, až spolu padneme za císaře pána a jeho rodinu.

Když tuhle eskapádu ve zdraví přežijeme, tak se můžeme dále věnovat se Švábovci v nastolování nového komunismu a šťastných zítřků. Hesla jsou velmi podobná těm starým komunistickým, jen je tam víc zelené. Potíž je, že ďábel tkví v detailu. A zatímco čínští komunisté se z chyb poučili, Švábovci opět dělají ty samé jako staří komouši.

Ke komunismu totiž potřebujete silné loajální represivní složky, slušný blahobyt obyvatelstva, dobrou regulaci bohatství a uzavřený trh. To všechno Čína zvládla. Proto si mohla dovolit držet covidový koncentrák dva roky, ale i tam to pak narazilo na své limity. Co se týká digitálního koncentráku, tak ten jim také skvěle funguje a systémem sociálních kreditů snadno eliminují vliv různých podvratných živlů.

U firem na to fungují emisní povolenky a dotace. Cokoliv se straně a vládě nelíbí, to zatíží povolenkou, zruší zákonem, případně zakáže dotace a bankám financování. A povolenkami vláda donutí firmy k inovacím a ekologičtější výrobě.

Co se týká elektromobility, ta byla preferována hlavně na krátké cesty do centra měst. To funguje dobře a dokonce již zrušili dotace na pořízení vozítka. Samozřejmě k tomu masivně buduje infrastrukturu, uhelné, plynové a další elektrárny. I desítky jaderných bloků, ale ty se staví přeci jen trochu pomaleji.

K boji se zlým kysličníkem uhlíku se přihlásili také, ovšem do roku 2030 budou jeho emise ještě masivně zvyšovat a uhlíkově neutrální budou už 2060. To už my asi budeme jen kubánský skanzen.

Omezují ale hlavně ostatní svinstva, špinavé těžby a výroby a přesunují do svých vazalských států zejména v Africe. Smog ve městech vyřešili elektromobily.

Soudruzi by rádi expandovali i do Evropy, potíž je, že v Eurosojúz se dostal na úroveň bývalého CCCP a cokoliv postavit nebo zařídit je ohromný problém. Na to dojelo CEFC a kdesi v gulagu Jie Ťien-ming. Že máte plnou podporu prezidenta tu vůbec nic neznamená a na stavební povolení budete čekat cca 10 let jako každý jiný. To by se mu v Číně nikdy nestalo.

A v podstatě o to samé se nyní snaží Švábovci v EU. Bohužel zvolili cestu starých komoušů, takže využívají kakistokratických vlád a různých aktivistických pošuků. To už jsme zažili v mnoha státech, a vždy to končí totálním zmarem jak na lidech, tak životním prostředí.

První výsledky Švábovců se již ukazují, ČHMU hlásí, že je nyní kvalita ovzduší nejhorší za mnoho let, patrně vlivem lokálního vytápění. Ale zato jsme ušetřili 2 miliardy kubíků zlého ruského plynu a mnoho elektřiny. Státní rozpočet vlivem energošmejdů a omezení výrob taky moc v kondici není.

Ještě k ekologii – staří komouši razili heslo: „Láska a JZD nezná meze“. Ti noví sice dávají velké dotace na obnovu mezí a remízků, jenže díky tuposti dotačních úředníků, JZDáci rozorali všechny meze a přirozené kryty mezi polem a lesy. K tomu ořezali větve přesahující do pole a často rozorali i turistické cesty po okraji polí. Jen proto, že tupý úředník vše kontroluje ze satelitu a krátí dotace.

Další problémy jsou nasnadě, pokud není očkováno čtvrtina policajtů, tak moc loajální nebudou ani k dalším nesmyslům vlády. A když máme většinu dílů a zboží z Číny, tak díky omezení čínské výroby již problémy v mnoha oborech pociťujeme. Navíc Čína bude chtít skutečnou protihodnotu jako třeba suroviny a ne fejkové barevné papírky. My bez levných dostupných surovin konkurenceschopní nebudeme a většina průmyslu zavře krám. A celé to skončí jako u starých komoušů. Mysleli jsme to dobře a dopadlo to jako vždycky.

Díky naředění populace připrchlíky sice došlo k obroušení nacionálních hran, jenže právě nový element nebude příliš vstřícný k ježdění na kole, baštění švábů a mrznutí ve 2 svetrech.

Neokomunismus dle Švába tedy hned tak nenastane, jenže zničení ekonomik může přijít poměrně rychle. Už i Kupka zjistil, že konec našich automobilek nemusí být 2035, ale díky EURO 7 už 2025.

Může v tom být ale zakopaný pes, například kdyby se snížila populace o 70 – 90 %. Třeba kdyby Marťani odnesli všechny tupé úředníky, politické neziskovkáře a další samostatně nemyslící elementy. Zbyli by tu pak jen dezoláti, lopaty a lední medvědi. A ti by volili populisty, kteří sice taky nejsou žádné terno, ale hrabou si pod sebe a aspoň lidem hází kosti. Když jim to nefunguje, tak jsou rychle vyměněni za jiného populistu.

Je tu i nepatrná možnost, že se o Ukrajině kluci dohodnou, idiotské nápady Švábovců odložíme na neurčito, a pokusíme se o svobodný blahobyt bez Švábů, jako třeba ve Švýcarsku. A světe div se, pořádají si tam všelidová referenda, ekologie tam funguje, lidé spokojeně jezdí hromadnou dopravou a auta používají jen tam, kde to dává smysl. Jenže předpokladem jejich „komunismu“ je velmi slušný blahobyt obyvatel, funkční právní pořádek a celková důvěra k systému. A samozřejmě populistická vláda pracující pro blaho obyvatel země.


19.02.2023 Joža

12345 (201x známkováno, průměr: 1,85 z 5)
13 722x přečteno
Updatováno: 19.2.2023 — 21:17
D-FENS © 2017