Politicky nekorektní (ne)létající talíře

Featured Image

Vítězství pravdy nad lží a nenávistí se opět o kousek přiblížilo, protože se podařila velká věc. Podařilo se stáhnout náckovské létající talíře z trhu.

Zatím teda ne všechny a ani ne ty skutečné, protože se to zatím týká jen 72x menších nelétajících modelů létajících talířů Haunebu od firmy Revell.

Firma Revell, jinak výrobce plastových modelů všeho druhů, uvedla v únoru t.r. na trh model létajícho talíře Haunebu II v markingu Luftwaffe v měřítku 1:72. Stavebnice má 69 dílů, barvičky a lepidlo nejsou obsaženy. Bohužel se nacistickým vědcům nepovedlo vdechnout létajícímu talíři příliš krásy, ve srovnání s pozdějšími modely létajících talířů made in USA, takže Haunebu vypadá asi jako VW Tiguan poslední generace. Asi to nebude masovka. Modelářsky je to poměrně nezajímavý objekt, v podstatě maketa velkého šálku na na kávu s pokličkou a nožičkama. Podstatně lépe jsou na tom jiné modely reálně neexistujících létajících strojů, například samokřídlo Horten Ho-229, který je také v nabídce Revellu a už nějakou dobu podlétává radary politicky korektních cenzorů.

Vyjádření některých německých osobností ohledně náckovského létajícího talíře jsou natolik absurdní, že je musím ocitovat celá.

Cordula Lasner-Tietze, obchodní ředitelka Spolku pro ochranu dětí, se nechala slyšet:

„Als Kinderschutzbund lehnen wir grundsätzlich Spielezug ab, das zu einer Ideologisierung führen kann. Politik und Weltanschauung haben im Kinderzimmer nichts zu suchen.“

(„Jako spolek pro ochranu dětí zásadně odmítámě hračku, která může vést k ideologizaci. Politika a světonázor nemají v dětském pokoji co pohledávat“)

Tyhle uvědomělé Němky s dvouslovným příjmením jsou prostě geil.

Politicky správně uvažuje také Herr Bostel, politolog z Dortmundu, který požaduje rovnou vyškrtnutí létajícího talíře z nabídky modelů:

„Angebote, die rechtsextreme Legenden positiv umschreiben oder indirekt auf einschlägige Verschwörungstheorien hinlenken, sollten mit Sicherheit nicht im Sortiment zu finden sein.“

(„Nabidky, které pozitivně popisují pravicově extrémistické legendy nebo nepřímo směřují k takovým spikleneckým teoriím, by určitě neměly být v sortimentu k nalezení“.)

Kritikům zejména vadil text na obalu, který ale, jak uvidíte, je spíše zábavný.

„1934 begannen die Arbeiten an den Rundflugzeugen. Ihr Antrieb und die Neutralisierung der Fliehkräfte im Innenraum erfolgten über Vril-Energiefelder. Flugfähige Exemplare der bis zu 6000 km/h schnellen Haunebu II starteten Mitte 1943, kamen aber kriegsbedingt über die Erprobungsphase nicht heraus. Erstes weltraumfähiges Objekt der Welt.“

(„V roce 1934 začaly práce na létajících talířích. Jejich pohon a neutralizaci odstředivých sil uvnitř zajišovaly energetická pole Vril. Letuschopné exempláře Haunebu létající rychlostí až 6000 km/h odstartovaly v polovině roku 1943, ale z důvodu probíhající války nepřekonaly fázi vývoje. První létající oblekt na světě, který mohl dosáhnout vesmíru.“)

Pokud někdo bere tohle vážně, bude to s ním samotným vážný.

Obhajoba výrobce byla velmi chabá. Pod soustředěnou palbou strážců správných myšlenek se zmohl pouze na konstatování, že model není určen pro děti, protože se jedná o stavebnici s obtížností 4 z 5 možných. Jinak Revell na kritiku reagoval pozitivně a létající talíře z nabídky stáhl a nabídl se, že text na obalu změní. Když už v tom budou, měli by se také zamyslet nad kresbou vyobrazující Haunebu II „červená 46“ ostřelující z hlavňové výzbroje formaci amerických humanitárních bombardérů B-36 s obskurním názvem Peacemaker, které někam letí šířit mír. To není právě NWO kompatibilní chápání historie. Možná by bylo v další edici lepší vypodobnit Haunebu v civilní verzi, jak převáží uprchlíky z Afriky přímo do Berlína.

V čem spatřuji největší absurditu? Skutečná Haunebu neexistovala. Nikdo ji nikdy nepostavil, je to produkt popkultury, stejně jako x-wing fighter z hvězdných válek nebo Rákosníčkovy létající hvězdné aparáty. Tím nechci naznačit, že by Rákosníček nebo Luke Skywalker nemohli mít časem také problémy s hlídači politické korektnosti, protože oba byli bílí heterosexuálové.

Sem tam se najde někdo, kdo tvrdí, že Haunebu existovala nebo že zná někoho, kdo se na jejím vývoji podílel nebo určitě viděl. Lidi vidí různé věci, já ji také jednou viděl, když jsem vycházel z restaurace U koníčka, ale fakt je, že Německo nedisponovalo koncem války antigravitačním pohonem ani ostatními technologiemi nutnými pro výrobu létajících talířů. Dokonce ani nedisponovalo materiály na výrobu běžných konvenčních letadel a pohonnými látkami pro ně. V době, kdy měla Haunebu létat, provozovali představitelé Říše 3.0 alias EU 1.0 několik programů na náhradu hliníku dřevem, benzínu syntetickými uhlovodíky a opravdový doom nastal, když jim vybombardovali fabriku na lepidlo, kterým se Ersatzstoff dřevo pro letecké účely lepilo. Že by za těchto okolností vyrobili létající talíř je zhruba stejně nepravděpodobné jako že by se EU stala ještě někdy konkurenceschopnou.

Kromě této špatné zprávy mám ještě další. Plastikové modelářství bylo dosud minoritním oborem lidské činnosti, kde bylo téměř neomezeně povoleno svého druhu historické bádání. Skrze letadla, vozidla apod. jsme dosud mohli vypodobňovat historii tak, jaká byla a nikoli jak by establishment chtěl, aby byla. Bylo to dané rovněž historicky, protože první plastové modely vznikly jako pomůcky pro veřejnost pro rozeznávání nepřátelských letadel a u takových nikdo neřešil, zda současně nedojde k ideologizaci dětských pokojů nebo propagaci technologické vyspělosti nepřítele. Dokonce je dovoleno i neomezeně fantazírovat, takže víme, jak by vypadala Avia B-135, kdyby si Beneš nenasral do kalhot. Nyní na sebe přitáhlo pozornost politicky korektních cenzorů a kdo ví, co se teď stane. Každopádně Revell asi bude muset odčinit svůj hřích a obětovat ještě něco ze své nabídky, třeba zhruba sedm verzí Bf-109, která má ještě větší kádrový škraloup než Haunebu.

Jinak je to také dobrá příležitost k investiční činnosti. Ceny zbylých Haunebu se vyšplhaly z prodejních asi 40 EUR na 300 EUR a více, což mi připadá jako overkill. Messerschmitty, Junkersy, Heinkely, všechny také za čas najednou nebudou skladem, protože se smaže jedna kapitola historie, a ten okamžik už je na dohled. Zase se dočkáme takových těch časů, kdy jsme konvertovali Bf-109 verzí G-6 a G-10 z Avie S-199, protože Bf-109 bylo za totáče zakázáno produkovat a když někdo dovezl stavebnici ze západu nebo dokonce ze Sovětského Svazu, mohl ji prodat za několikanásobek ceny. Takže plňte skříň a trhněte prachy na politické korektnosti.

Na závěr je nutné poznamenat, že politicky korektním cenzorům schází důslednost. Model od Revellu byl toliko přebalený model of japonské firmy Wave, který na internetu seženete za nějakých 50 USD. Lepší volbou je Haunebu II of firmy Squadron Model za nějakých 100 USD.

 


01.07.2018 D-FENS

12345 (260x známkováno, průměr: 1,13 z 5)
27 048x přečteno
Updatováno: 1.7.2018 — 22:44
D-FENS © 2017