Policejní ranaření - zpět na článek

Počet komentářů: 259

  1. Vláda odmítá zvýšit platy pracovníků ve školství, přestože to slíbili, a místo toho platí miliardy na bojové mise české armády v zahraničí a politickým neziskovkám. SPD navrhuje zrušit tyto nepotřebné výdaje a místo toho přidat pracovníkům ve školství, aby jejich platový průměr dosáhl 130% průměrné mzdy v ČR.

    EU přikázala České republice, abychom nekontrolovali kvalitu dováženého masa, přestože je zkažené. SPD zásadně nesouhlasí s tímto diktátem z Bruselu.

    Tato EU je nereformovatelná a musí skončit.

    Vláda opět navyšuje rodičovský příspěvek také tzv. nepřizpůsobivým, místo aby více podpořila pouze pracující a bezúhoné rodiny. S tím SPD nesouhlasí.

    V těchto dnes si připomínáme výročí ostudného „humanitárního bombardování“ Srbska vojsky NATO. Podívejte se na tiskovou konferenci SPD.

    1. Přijde mě to jako s SPD na věčnost :-D

    2. Fakt jsem jim to chtěl do europarlamentu hodit, ale vypadá to, že kandidáti museli dělat IQ testy a Kobza neprošel, neboť měl trojciferný výsledek.Jestli ten kolotočář nemá pravdu :-)

    3. Pak jsou to fakt zoufalci, co neumí matiku základní školy a lákají jen debily. Jakkoli to zní rozumně – už jen z pohledu na to s jakými penězi hospodaří ministerstvo obrany, celý neziskový sektor a ministerstvo školství je jasné, že jsou to jen kecy.
      Navíc slibovat komukoli x% z průměru, jehož jsou sami součástí vyhodnotí i excel jako chybu ve vzorci.
      Já bych volil stranu, co zajistí, aby měli všichni jen nadprůměrné platy.

  2. „Také mě napadá, jak brutálně přísné musejí být ty policejní psychotesty, kdy jimi proleze takové stupidní individuum.“

    Už jsem to tady psal – je to už drahně let, kdy se „ke sboru“ někde v USA hlásil chlapík, kterého nevzali a on se soudil, že prošel a to dokonce velmi dobře. Soud prohrál, protože vysoké IQ nebylo výhodou, jak si myslel, ale naopak – argumentace protistrany byla taková, že statisticky lidé s IQ nad 80 u sboru do pár měsíců končí a je tedy neefektivní je nabírat a vezmou tedy jen dementy. Nepochybuji o tom, že u nás je to to stejné – samozřejmě, že neberou JEN kretény (do hospodářské a podobné kriminálky musí taky jeden něco umět), ale bavíme-li se o dopravní policii, tak tam je jasné, že to normálně inteligentní člověk nemůže dělat. Tedy testy určitě snadné nejsou a správně vyhodnotili, že tohle individuum bude svou „práci“ dělat dobře. It’s a feature, not a bug.

    1. Technická: dement je jedinec, který se mentálně zhoršil z dřívější vyšší úrovně…
      Jedinec, který určité úrovně vůbec nedosáhl, je retard…
      Kretén je velmi specificky postižený jedinec, dnes již mimo horské kantony celkem vzácný…

      1. Nicméně všechny popsané případy lze zcela běžně pozorovat ve Strakově akademii.

  3. Doufám, že až se to donese k panu Bernardovi, pošle každýmu z kluků po bečce, aby viděli, že většina národa stojí za nima! Protože tohle už je fakt ale jako nehoráznost – ti kluci za nás denodenně nasazují krky v boji s kdejakým ksindlem a nějací vychcánci si je u toho ještě dovolej nahrávat. No už aby to zakázali! Jo v Americe, tam by se s nima vůbec nesrali – protivíš se vůli policisty?! Tak šup s tebou do báně, ať se naučíš chovat, šmejde, a buď hodně rád, že tě nerozstříleli na místě na hadry, beztak si nic jinýho nezasloužíš! Tfuj, to jsem se ale zase rozčílil…

    1. To je furt s tou Amerikou. A že tam třetina řidičů využívá svých práv a s okénkem staženým pouze na 2″, rukama na volantě a záznamovým zařízením opakují „Officer, am I being detained? Then am I free to go?“, to už se neříká.

      1. Ale s jakym vysledkem ze? Moc se to od Cech nelisi. Nekolik 1.amendment auditoru policajti uz zakousli do betonu, zabavili kameru a bez nasledku, protoze se to pokrylo tak jak u nas.
        A asi jsi zapomnel zminit to, ze to neprobiha uplne romanticky, a ze 20minut+ se s policajtem dohadujes s vysvetlujes mu zakony a mezitim prijedou dalsi tri policejni auta.

        1. Nejsou vsude jen extremy. Ted jsem prijel ze Svajcu, dratovali me cestou tam, dratovali i cestou zpatky, blby dotazy a tak… a ted pri prijezdu jsem zjistil, ze jsem na stole nechal lezet obcanku. Pas nevozim po Evrope vubec. Nu… z prdele klika.

          1. Pokud jste měl v kufru aspoň broknu, když už ne automat, tak cajk.

          2. Máš na piču ŠPZ-tku.
            Ja keď chodievam k jednému zákazníkovi do Švajcu tak spím v Rakúsku, lebo je to lacnejšie (razantne lacnejšie). Jazdím malým lokálnym prechodom na aute s rakúskou ŠPZ (ale z iného Bundeslandu ako Vorarlberg) a v časoch kedy tadiaľ jazdia aj Pendleri do roboty do Švajcu. Musím poklopať na drevo, ale ani raz ma nezastavili, lebo tam o tom čase ani nestojí Grenzwache. Ale raz som išiel cez ten prechod na aute so slovenskou ŠPZ (inak podmienky ako vždy) a po prejazde hranice ma v nasledujúcej dedine odchytilo blikajúce auto Granzwache a urobili mi kontrolu – pas, blbé otázky, kukanie do kufra. Nenašli nič, tak sa rozlúčili a šli ďalej loviť.

            1. Jel jsem v A5 s nemeckou znackou. Ale vyptavali se i tak dost otravne. Vyhoda byla, ze jsem byl uplne v klidu, protoze o absenci Ausvajsu jsem nemel tuseni :-). Tohle se mi jeste nepovedlo.

            2. Jo… dodatek. Svycarskej hotel ctyri hvezdy, noc se snidani 150 Franku, vecere stala 90 Franku (finale tri piva), obed jsem mel u klienta, cenu nevim. Kazdopadne za ty prachy ve srovnani s nemeckyma hotelama docela bida. I v tom Svajcu clovek musi hledat, protoze ty kurvy svycarsky jsou drahy, ale pritom kolikrat hotel nic moc. Nemecky hotely za srovnatelny penize nabizeji mnohem vyssi luxus.

    2. Ten fizl zcela jasne bojoval za Prahu. Vsude se dneska bojuje za Prahu.

  4. Vliv Rusizace politické scény ?

    1. Hmm, spíš vliv eurosovětizace.

  5. Tak teď už jenom čekám, kdy ty kamery zakážou. Podle mě to bude do roka a do dne. Řidiče to bude rozptylovat od řízení a zavazet mu ve výhledu. ;-)

    1. V některých zemích už zakázané jsou. „Bezpečnost“ je hezká záminka, „soukromí ostatních účastníků provozu“ (jež stát sám narušuje neskutečným způsobem, aniž by se nad tím rděl) ještě hezčí.

      Podle webových zdrojů mezi takové státy má patřit třeba Rakousko; nedávno tady o tom šla diskuse, a zdá se, že to ve skutečnosti není až tak úplně pravda, a je tedy otázka, zda ty zdroje reflektují nějakou nezákonnou buzeraci rakouských policajtů, nebo nějakou místní palebnou přípravu na zákaz u nás, nebo obojí.

      Nicméně s jistotou vím tolik, že když jsem loni posílal auto na STK, vrátilo se mi s kamerou v cubbyboxu a vzkazem „Tohle tam být nesmí!“ Kde a jak to vzali, po tom jsem se nepídil, je mi to dost u šosů — kamera tam samozřejmě zůstane, i pokud ji zakáží výslovně, ať mi políbí…

      1. Striktně vzato je použití onboard kamery v rozporu i s naším zákonem na ochranu osobních údajů. Jednoduše nemáš souhlas od osob, jejichž záznam pořizuješ a uchováváš. Tak do toho nešťourejme, než si na tom začne honit popularitu nějaký aktivní blb. Což se, domnívám se, přihodilo i v tom Rakousku, jehož zákony, světe div se, jsou dosti podobné těm našim.
        Co se týče názoru na aplikaci kamery a případné polibky ze strany státní správy, jsem s Tebou za jedno. :-)

        1. No, pokud je to pravda, jen to dokládá totální zhovadilost zákona, protože ten souhlas nemáš ani když si fotíš třeba Karlův most, žejo. To bys pak nemohl fotit prakticky nic prakticky nikde a nikdy. Což je zcela zjevně nesmysl a pitomost.

          Nota bene tady jde o soukromý záznam, jehož „společenská nebezpečnost“ je o mnoho řádů menší, než jak tomu je u záznamů z policejních kamer — a ty se dělají furt a všude.

          1. Není to tak docela pravda, pro posouzení zákonnosti použití takového zařízení je vždy nutné brát v úvahu účel jeho použití a proporcionalitu zájmů různých dotčených stran. Pokud by tedy někdo měl v autě kameru proto, aby se s ní díval holkám pod sukně a pak to dával na net, pak zákon porušovat bude, protože k tomu fakt potřebuje jejich souhlas. Pokud ji tam má za účelem ochrany svého majetku nebo právních zájmů v případě nepřiměřeného jednání ozbrojených složek, porušovat ho nebude, a to ani v případě, kdy striktně vzato může zaznamenat jiné osoby bez jejich souhlasu. Právní dopad takového záznamu do jejich sféry je minimální, zatímco řidičův zájem chránit svůj majetek apod. je zcela legitimní a významný. To by pak mohlo být nezákonné se koukat kolem sebe a později o tom mluvit („dneska jsem v metru potkal Lábuse“). Stejně tak je městská legenda to s tím nepoužíváním kamer v Rakousku.

            1. To je dost tvůrčí výklad. Když potkám Lábuse, není mé vyprávění nikdy natolik průkazné, aby ho podle něho mohla nějaká třetí osoba s vysokou pravděpodobností ztotožnit a získat tak nějaké jeho osobní údaje – např. délku penisu při ztotožnění na toaletách divadla Ypsilon. Vždy záleží na tom, jak se se záznamem nakládá, za jakým účelem je pořizován, jak dlouho je uchováván, kdo s ním přijde do styku. V podstatě jsou zákonné důvody nastavené tak, že orgán (stát, obec etc. etc.) může všechno, zatímco sprostý poddaný může jako důvod uplatnit jen jedno písmeno příslušného paragrafu. Týká se to samozřejmě záznamu, pokud je kamera bez záznamu, tak to v podstatě není nikterak omezené. Je to hodně gumové. Dříve byla u kamerových systémů (a onboard kamera není v podstatě nic jiného) tzv. ohlašovací povinnost na ouřad, kde se doložila malůvka (pro puristy projekt skutečného provedení) s vyznačenými úhly záběru kamer. Ouřad pak buď kývl nebo ne. V praxi chtěli, aby kamery koukaly na pozemek dotyčného subjektu a nikoliv třeba na ulici, protože zároveň je povinnost návštěvníka upozornit (většinou tabulkou) na fakt, že v dotčeném prostoru je prováděn kamerový záznam. To, že jde dál, se pak považuje za souhlas. S implementací toho čtyřpísmenného zprasku se ohlašovací povinnost zrušila a každý provozovatel kameráku si musí zpracovat vlastní pravidla a směrnici k nakládání s daty záznamu. A ouřad se může pozvat na kontrolu a vytýkat. Gumový jak VUML. Na druhou stranu bych očekával, že budou prudit, pokud bude stížnost, třeba od souseda, nebo obecního kverulanta. U pohyblivé kamery, lépe záznamového zařízení je sporná právě ta proměnlivost zabíraných scén a pak nakládání se záznamem, např. jeho zabezpečení proti zneužití třetí osobou (krádež kamery s kartou z auta).
              Je to hrozně gumové a záleží na právním výkladu. Což mi připomíná, je zde kolega LWG? Haló, kolego, domácí úkol. Což?

              1. Ad JVP:
                Jedna z možných LWGho odpovědí na Vaše „Což?“ je „Cože?“ ;-)

                1. No právě. Cože?

                  1. Na cože, se odpovídá vidličky a nože. Ale já spíš, než příbor, měl na mysli náhled odborníka juristy na diskutovanou problematiku záznamu pořizovaného na onboard kameře.

                    1. Jo takhle, já myslel, že jsem měl vyřešit něco již v minulosti. Zamyslím se nad tím, teď fofr.

              2. Pokud kamery koukají na můj pozemek, ani ve snu mne nenapadne se o nich jakkoli bavit s jakýmkoli úředníkem.

                A koukají-li přes branku nebo přes plot ven, taky ne. A koukají-li skrze sklo auta na silnici, už vůbec ne.

                Šak jim do toho kurva nic není! To je přesně totéž, jako někde v paralelním vláknu s tím kancem. Hlásit na úřad množství a konsistenci stolice byste náhodou nechtěli?

                Samozřejmě něco jiného je soused — pokud by ten měl připomínky k tomu, jak mé kamery koukají na jeho pozemek, pak to s ním řešit samozřejmě budu; on na tom má legitimní zájem. Ale úředník ani jiný esenbák rozhodně ne, ten ať jde do hajzlu a spláchne se.

                1. Já s Tebou souhlasím a výše napsané nikterak nehájím. Pouze konstatuji probíhající praxi v naší kotlince. :-)

      2. V Rakúsku je on-board kamera povolená dokonca aj s funkciou záznamu, ale za špecifických podmienok. Záznam sa nesmie zverejňovať bez rozmazania tváre, ŠPZ-tky a bohvie čoho (inak je záznam len na súkromné použitie), záznam nesmie slúžiť ako dôkazný materiál pre tretiu stranu (pre osobu, ktorá záznam urobila je to sa mi zdá možné použiť ako dôkaz), záznam sa môže robiť len z pohybujúceho vozidla (ak zaparkuješ auto a kamera kuká na verejný priestor tak sa na to vzťahuje zákon o stacionárnych záznamových zariadeniach). To je tak narýchlo z hlavy čo viem. A ak si dobre pamätám tak ten fake-news ohľadom zákazu on-board kamery v Rakúsku vznikol potom čo sa na internete zjavila informácia, že v dajakej dedine zakázali výrobu takýchto kamerových záznamov (ako to celé stým zákazom dopadlo to už neviem).
        V Nemecku je o on-board kamerách vkuse diskusia a furt to (aj na súdoch) naráža na ochranu súkromia a stým spojené veci. Ale zjavne keď sa to hodí tak takýto záznam je na súde prípustný (viď momentálny proces stým českým kamionistom) a keď sa to nehodí abo má sudca zlý deň tak sa to zmietne zo stola s argumentom, že niečo také je ako dôkaz neprípustné, alebo dokonca dostane „filmár“ pokutu…..

  6. Něco kuriózního z USA na téma dopravní policie v USA a konflikty s ní. V diskusích často zaznívá, že v USA zastavující policista div nemíří rovnou pistolí na řidiče a nestřílí při sebemenším podezřelém pohybu… Realita je jiná, o tom svědčí i ten popsaný případ. KOntrolovaný řidič se s policistou pustil do šarvátky a po chybném použití střelné zbraně se stejně řeší, zda užití násilí bylo či nebylo třeba. U nás by dotyčného řidiče rozstříleli na cucky a dostali vyznamenání a peněžní odměnu.

    https://www.novinky.cz/koktejl/500943-zacinajici-policistka-si-spletla-taser-s-pistoli-a-strelila-ridice.html

  7. Další ukázka kvalitní práce OČTR.

    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/autobusak-dostal-za-prejeti-chodce-tri-roky-vezeni-od-tela-podle-soudce-ujel-40275738?seq-no=6&dop-ab-variant=1&source=article-detail

    Nejvíc mě dostal ten další mimojezdec, jak se sám udal, že jel kolem a neposkytl pomoc (když zajetému již objektivně pomoci nebylo).

    1. Skvělá story. Jízdní řád je jízdní řád, ten se musí dodržovat.

      Oproti tomu řidička, která jej objela jako první a pokračovala v jízdě odešla bez trestu, protože nemluvila a neposkytla tak důkazy proti sobě. Vsadil bych se, že je to policajtka, právnice, soudkyně nebo státní zástupkyně a ví, jak to chodí.

      1. No, ten člověk spíš koukal ne na povrch silnice, ale spíš do výšky cca 1 až 1,5 metru vysoko do vzdálenosti 20 metrů plus. Podle zkušenosti vím , že v busu ucítíš „něco“ leda pod předním kolem a to nepoznáš jestli jsi projel výmol nebo jsi na něco najel. Plus nikdo nečeká za tmy na silnici chlapa. Hlavně že si potom zanadával a zasdílel na FB. Asi ignorant a měl peška že to spadlo zrovna na něj. Líto mi ho není.

  8. No co, takovejch videi natocite habakuk. Kazachstan, Belorusko, Ukrajina, Azerbajdzan… a tohle video je odkud?

    Proste fizl si v praci vzal wagen, protoze spechal jeste na nakup do Lidlu a pak domu, beztak uz byl v domacim no a po ceste se nejakej ten bonusek hodi. Blocky uz zustaly v hokne, ale kdyz se udela bububu, tak ze nekoho treba vypadne petikolo ‚bez papiru‘. Kdyby ten zasranej danovej poplatnik nemel tu kameru, tak chudak fizl nemusel kupovat Branik ve sleve.

  9. D-Fensi ta tlačenka Matějky tady je fakt už ke zblití. Nechápu proč narovinu nenapíšeš na hlavní stránku: “ prosím volte Matějku ! “ místo tady těch rádoby nenápadných reklam.

    1. SkReT:
      Ty nechápeš?
      Připomenu, že stránky jsou soukroméé.

      A ty jsi na kompresůrku pohořel, takže se z toho pouč…

      1. nevadí mi že propaguje matějku, vadí mi že ho propaguje tak divně okatě.

        Jinak celkem sranda, už nám chtějí brát auta: Rodiny se musí vzdát více aut, říká Brabec
        https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vaclav-klaus-starsi-presvedcil-cechy-ze-klimaticka-zmena-nen/r~8cf18a8c4fda11e98aa4ac1f6b220ee8/?redirected=1553751171&fbclid=IwAR09iq-_5v0eK12YEdq-gwkxwkhKsE6H7JsK7zeFReNJDvo8DGvaYe5kzjA

        1. Je to jeho kamos, ser na to. Ja mit kamose, co mu to helfne, tak ho treba taky na svuj web soupnu. Vsak to prece neplatis a cist nemusis. Na jinejch serverech mas picovin a jeste je to za tvoje dane, tak co.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017